steeds voor den ganschen duur van alle godsdienstoefeningen in de na te no emen kerken gelegenheid gegeven word6 om langs het zoogenaamde donkere Muntje de toegangen te bereiken aanwezig aan de Noordzijde van Choor- en Nieuwe kerk en dat voorzien worde in eene behoorlij ke verlichting van die toegangen, speciaal van het donkere Muntje, ten behoeve van de bezoekers der avondgodsdienstoefeningen en 2e dat na de voltooiing der aan het Muntplein aan te brengen restaurariewer- ken het publiek steeds twee h, driemaal 's weeks kosteloos in de gelegenheid worde gesteld om de tot stand gebrachte restaura tie te bezichtigenin art. 8 dat' alle kos ten en rechten, ook die van overschrijving, doch met uitzondering van die van zegel, voor rekening zijn van den Staat. De heer van Dunné heeft bezwaren tegen het ontwerp. Vooreerst zooals het nu luidt, is de afstand eene schenking, die volgens he t Burgerlijk Wetboek niet bij onder- handsche maar bij notarieele akte moet geconstateerd worden. Dan zijn de gestipu leerde voorwaarden hem veel le vaag om schreven, vooral die sub 2o, terwijl hij bij art. 3 moet vragen, welke kosten hier bedoeld worden, want volgens de bexande wet vnllen geen rechten op de akten die constateeren des acquisitions par la Repu- blique (hier de Staat). De heer van de Ree oordeelt ook de omschrijving van de voorwarde sub 2 minder correct. Hij zou daarin willen lezen dat de verlichting moet zijn eene behoorlijke ter beoordeeling van B. en VV. en dat die plaats hebbe zoowel van het donkere Muntje als van de toegangen. De heer van der Swalme, die er aan herinnert dat hij in principe tegen afstand was, merkt op dat in de voorwaarden niet gesproken wordt van de pomp, die hij, on danks de waterleiding, gaarne zou behou den zien. De heer van Hoek meent, in afwijking van den heer van Dunné, dat hier niet de reden kan zijn van eene schenking, nu er voorwaarden aan verbonden worden. De heer van Dunné blijft echter bij zijn gevoelen, aan meest alle schenkingen zijn voorwaarden verbonden, en wat de voor waarden aar.gaat, hij deelt de opmerking van den heer van de Ree aangaande de verlichting en zou met juistheid willen zien vastgesteld dag en uur waarop de bezichtiging zal kunnen plaats hebben. De heer de Stoppelaar meent dat de zaak genoegzaam besproken is, B. en W. kennen nu de opmerkingen van de leden van den Raad. Hij zou de verdere behandeling der zaak nu maar aan B. en W. willen over laten. De heer W. J. Sprenger kan hiermede niet meegaan. Hij zou liever zien dat de leden hunne bezwaren schriftelijk indienden en de zaak in eene volgende zitting werd afgedaan. De heer den Bouwmeester kan wel mee gaan, doch moet op den voorgrond stellen dat in het contract niets kan worden op genomen omtrent de pomp, daar deze ver moedelijk zal verdwijnen en, al bleef ze behouden, toch van geen waarde zal zijn voor de enkele uren dat de Munt geopend zal zijn. De heer de Stoppelaar dient nu een voorstel in om, met inachtneming van de bezwaren door verschillende leden te berde gebracht, de verdere behandeling aan B. en \V. over te laten, welk voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren van de Ree, A. P. Snouck Hurgronje, den Bouwmeester, de Stoppelaar, van Dunné, van der Harst, van Hoek en Gratama, tegen de heeren W. J. Sprenger, vanderSwalme.de Waal en Brevet. VI. Voorstel van B. en W. naar aan leiding van het adres van A. Jeronimus aangaande de toepassing van het tarief betreffende de levering van duinwater. De heer Jeronimus had in zijn adres verzocht voor zijne fabriek ook de gun stige bepaling te zien toegepast, welke onlangs verleend was aan hen die in het jaar vóór 1 November 1893 meer dan 30 M* water per maand verbruikten. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, omdat geen 30 M® water per maand verbruikt is. Wel is waar was dit hoofdzakelijk toe te schrijven aan een de fect aan den meter, maar adressant had het zich zelveu te wijten, daar hij over dit defect het stilzwijgen bewaarde. De heer van Hoek vindt het onverdiend dat men tusschen de regelen door in het advies van B. en W. kan lezen dat adres- sants handeling het cachet draagt van mindere eerlijkheid. Een patroon eener fabriek kan toch niet maand voor maand de waterlijsten nagaan. Wanneer hij goed leest, dan zou wanneer de meter niet defect ware geweest, het quantum van 30 M' be reikt zijn geworden. Derhalve doet hij het voorstel het verzoek alsnog in te wil ligen. De heer A. P. Snouck Hurgronje kan niet met het voorstel medegaan, daar het niet vaststaat hoeveel water verbruikt is. In ieder geval meer den de defecte meter aanwees, antwoordt de heer van Hoekdie hierin ondersteund werd door den heer van Dunné, die door voorbeel den de onbetrouwbaarheid der meters aan toonde. Het voorstel van Hoek wordt aange nomen met 8 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren van de Ree, de Stop pelaar, van Dunné, van der Harst, van Hoek, Gratama, de Waal en Brevet, tegen de heeren A. P. Snouck Hurgronje, den Bouwmeester, W. J. Sprenger en van der Swalme. VII. Voorstel van B. en W. naar aan leiding van een adres van B. C. van Hercules en J. J. Meijboom in zake brandweer. Adressanten hadden in hun adres om herkeuring voor de brandweer verzocht. B. en W. stellen voor, onder overleg ging van het ingewonnen geneeskundig advies van de heeren van Loo en Meijers, adressanten van den dienst bij de brand weer vrij te stellen. Dienovereenkomstig wordt zonder dis cussie of hoofdelijke stemming besloten. VIII. Advies van B. en W. over het voorstel van de heeren Tak, van der Harst, Gratama en Brevet om het gevoelen in te winnen van een ingenieur omtrent bet plan van den gemeente bouwmeester tot wijziging van het rioolstelsel. Door B. en W. was den voorsteller ge vraagd ot zij na het verhandelde in de zitting van 19 Mei j. 1. bij hun voorstel bleven volharden, waarop zij hebben ge antwoord dat zij hun voorstel vooralsnog handhaven en eerst dan zouden kunnen intrekken, wanneer de ontvangen rapporten en adviezen te hunner kennis kwamen en de inhoud hun voldeed. B. en W. adviseeren onder die omstan digheden dat het niet noodig of gewenscht is het advies van een ingenieur in te win nen, omdat zij, vooral na de inlichtingen door den voorzitter der commissie van fabricage ook namens die_ commissie in de vergadering van 19 Mei gegeven, de over tuiging bezitten dat het plan met de noodige voorzichtigheid is opgemaakt door den gemeente bouwmeester, die bovendien niet voor het eerst eene rioleering projecteert en aanlegt, terwijl ook bij de commissie van fabricage de noodige ernst en voor zichtigheid bij de beoordeeling heeft voor gezeten. De heer A. P. Snouck Hurgronje gaat met het advies van B. en W. mede. Hij heeft het volste vertrouwen in de plannen van den gemeente bouwmeester, dien hij, vooral in zake rioleering, als een kundig man erkent. De beer van der Swalmedie wegens ziekte verhinderd was de vergadering van 2 Juni bij te wonen, ziet zich genoodzaakt thans hier te verklaren, dat hij, geheel homogeen is met zijne medeleden van de commissie van fabricage. Hij heeft zich de vraag gesteld Wat willen de vier heeren voorstellers eigenlijk Vertrouwen zij niet op den gemeente bouwmeester Waarom willen zij nog voorlichting van een ingenieur, die van meet af aan weer zou gaan moeten onderzoeken wat de gemeente bouwmeester reeds zeer minutieus onderzocht heeft Het gevolg van dat onderzoek zou zijn een onnoodige vertraging van het naar zijne meening zeer urgente werk en eene noode- looze verspilling van onderzoekskosten, die niet gering zouden zijn. Derhalve zou hy gaarne van de heeren willen vernemen welke d» kwestieuse en épineuse punten zijn in de plannen van den gemeente bouw meester, waarop zij de voorlichting van een ingenieur verlangen. De heer Brevet zegt dat het hem spijt dat de heer Tak hier niet tegenwoordig is om van antwoord te kuunen dienennu de voorstellers echter gesommeerd worden, verklaart hij zich bereid den handschoen voor hen op te rapen. Hij begint dan met te zeggen dat, toen het plan ter ver betering van het rioolstelsel bij de vier heeren ter sprake kwam, het alras bleek dat zij zeiven geene genoegzame technische kennis bezaten, terwijl zij evenmin in het advies van de commissie van fabricage voldoende gegevens voor de beoordeeling van het plan vonden. Daarom wenschten zij de voorlichting van een ingenieur, eene voorlichting in hun oog bovendien zeer gerechtvaardigd wegens de groote kosten aan de verbetering van het riool stelsel verbonden.Behalve dit wijst spreker nog op den brief van 10 Mei j.l. van den Inspecteur van het geneeskundig staats toezicht betreffende den rioolboezem bij de sluizen van Veere. Welke zullen de gevolgen zijn van onze plannen tot ver betering van het rioolstelsel in verband met dien brief, hebben de vier zich afge vraagd en zij waren van meening dat het wel der moeite waard was daarover net gevoelen van een deskundige te vernemen. Resumeerende wenschten zij alzoo de voor lichting van een ingenieur om het werk zelf, om de aanzienlijke kosten er aan verbonden en om de gevolgen, die er uit zullen voortvloeien. Den heer van Dunné doet het genoegen dat de vier heeren zelf erkennen dat zij geen technische kennis genoeg hadden om het plan te kunnen beoordeelen. Hij neemt daarvan act», maar vraagt hun tegelijk waarom die - kennis niet gezooht in de voorlichting van derden uit hun midden. Wij staan zoo vaak als leek op menig gebied, b. v. ik op hygiënisch, of op juridisch gebied. Maar moet ik als leek dan maar dadelijk de dure voor lichting van professors, dootoren, en juris ten inroepen? Neen, als leek tracht ik dan voorlichting in te winnen bij mannen in ons midden, die ik weet dat ter zake kundig zijn en zoodoende tracht ik mij een juist oordeel te vormen. Hadden de beeren voorstellers ook zoo gehandeld, veel onaangenaams zou vermeden geworden zijn. Verder wijst bij er op dat uit een oouranten-artikel van recenten datum zou te putten zijn dat met den wethouder van fabricage niet zon zijn te arbeiden. Hij moet hiertegen krachtig protesteeren, wel degelijk is met dien wethouder te werken, hij is een man uit één stuk en weet wat hij wil, terwijl hy toegankelijk is voor allen. Men vergelijkt dien wet houder wel eens bij Bismarck, maar hierop kan hij trotsch zijn, het is een bewys dat het volk hem erkent als een man van energie, die goede en nuttige zaken weet tot stand te brengen. De heer ran der Swalme dankt den heer Brevet voor zijne toelichting, doch merkt op dat dat de vier heeren zaken vermengd hebben die met deze niets gemoens hebben, onder anderen van den rioolboezem te Veere. De heer Gratama is van oordeel dat het voorstel der vier heeren, na de toelichting van den heer Brevet, wel niet meer on bezonnen zal genoemd wordenhij ver klaart dan ook nogmaals dat het niet werd ingegeven door antipathie togen den gemeen- ebouwmeesterof de commissie van fabricage maar alleen met het oog op het belang der gemeente. Hij betreurt daarom het bedan ken der commiscie van fabricage. En toch heeft die commissie gedaan, het is na bet iadienen van ons voorstel gebleken, wat wij zeiven verlangen. Zij toch heeft geraad pleegd een ingenieur en een leeraar aan de polytechnische school, een raadpleging waar mede wij eerst, nadat ons voorstel was inge diend in kennis gesteld werden. Hij herinnert er aan dat het wel meer gebeurt dat de raad specialiteiten raadpleegt en dat dit nog het gevel geweest is op voorstel van den heer van Dunné, toed er sprake was van de assurantie der gemeenteeigendommen. Die vergelijking gaat niet op, zegt de heer van Dunné, en ik had ze van het helder verstand van den heer Gratama niet verwacht. In assurantiezaken waren wij allen leek, op eene enkele uitzondering na die zich niet gaarne declareerde, ons restte dus niets dan eene specialiteit te raadple gen. Maar hier hadden wij geen voorlich ting van eene specialiteit noodig wij kon den die ontberen, daar wij eene specialiteit, den gemeentebouwmeester, in ons midden hebben. De heer van der Swalme en na hem de heer Brevet blijven op reeds anngevoerde gronden hun standpunt handhaven. De heer van Hoek, alvorens het uitbren gen zijner stem te bepalen, zou gaarne willen beantwoord zien de twee volgende vragen lo. zal het voorstel tot verbetering van het rioolstelsel invloed uitoefenen op den afvoer naar naar Veere en 2o. zal het voorstel iets prejudicieeren op latere plan nen tot verbetering of door eventueele ver andering in het tegenwoordigs tonnenstelsel Beide vragen worden door den heer den Bouwmeester in ontkennenden zin beant woord. Hierna wordt tot stemming overgegaan lo. over het voorstel der vier heeren, 2o. over dat dat van B. en W. Het eerste wordt verworpen met 8 tegen 4 stemmen (die der heeren van de Ree, van der Harst, Gratama en Brevet) en het tweede aange nomen met 10 tegen 2 stemmen (die der heeren van der Harst en Brevet.). IX. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring eener wijziging in de voorwaarden van verpachting der jacht in de stadsam- baehten. De jachtverpachting, die onlangs plaats had voor 7 jaren, heeft volgens B. en W. tot geen voldoend resultaat geleid, zoodat tot herverpachling is besloten. B. en W. zijn van meening dat van een vijfjarigen pachttermijn meer heil is te verwachten en vragen dientengevolge machtiging om den teomijn bij de herverpachting van 7 op 5 jaren te brengen. Die machtiging werd zonder discussie of stemming verleend. X. Voorstel van B. en W. betreffende het adres van Fret C.s. aangaande de be strating van de Bree. Adressanten vragen in hun adres een gedeelte der Bree, te verstraten, daar de toestand der straat aldaar zeer slecht is. B. en W. erkennen dat de klacht zeer gegrond is, doch de keien aldaar zijn on geschikt voor verstrating en nieuwe keien en klinkers zijn vooreerst niet beschikbaar. Derhalve stellen B. en W. voor adressanten te berichten dat met. de bestrating der Bree zal begonnen worden na de beëindiging der bestrating van de Teerpakhuizenatraat en den Blauwendijk. Zonder discussie of stemming hechtte de raad zijne goedkeuring aan dit voorstel. Op initiatief des voorzitters wordt nu tot eene geheime zitting overgegaan. Na heropening der deuren, verklaarde, op de gewone vraag des voorzitters, nie mand iets meer in het midden te brengen te hebben en wordt de zitting door hem gesloten. &EHKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hoek door ds. L. C. Ternede te Maasdam. Beroepen te Leusden (toez.) E. U. Schal- lenberg cand. te Kralingen. Aangenomen naar Opwierde door ds. P. J. v. Griethuijsen te Weiwerd. Bedankt voor Nijehaske door dr. G. Vellenga te Kootwijkvoor Nieuw Loosdrecht door ds. VV. Zijlstra te Wad dingsveen. Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de heer J. J. Bertel godsdienstonder wijzer werd te Middelburg. Met liefde, ijver en toewijding heeft de heer Bertel deze jaren in de gemeente gearbeid. Dat zijn werk wordt gewaardeerd, bleek uit de belangstelling, den jubilaris op dezen dag betoond. (N. Zondagsbode.) Colijnsplaat. Bij de Zaterdag gehou den Btemming voor een notabele in de Ned. Herv. Kerk werden uitgebracht 46 stemmen. Hiervan kregen de heeren M. de Jonge 19, P. C. W. Swemer 17 en G. Versluis 9 stemmen. Aangezien niemand de meerderheid had zal een nieuwe vrije stemming uitgeschre ven worden. Deze verkiezing dient om te voorzien in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer P. Riem ens, die het ambt van koster heeft aanvaard. Geref. Kerken. Drietal te Enkhuizen ds. J. Kok te Nijmegen, ds. T. Noordewier te Meppel en ds. VV. H. Oosten te Middelburg. Bedankt voor Watergraafsmeer door ds. W. A. Dekker te Naarden voor Veere door ds. O. J. Geeriing te Brouwershaven. Doopsgezinde Gemeente. Bedankt voor Akkrurn door da. P. B- Westerdyk te Dantumawoude. SCHOOLNIEU W S. Geslaagd voor 't doctoraal examen in de Theologie aan de hoogeschool te Leiden de heer A. H. Scholte van Oostburg, geboren te Zegveld. De heer dr. A. v. d. Hoeven, leeraar aan het gymnasium, verbonden aan de Theologische School der Gereformeerde kerken te Kampen, benoemd tot leeraar aan het nieuwe Chr. gymnasium te Utrecht, heeft die benoeming aangenomen. In de Telegraaf komt een zeer waar- deerend artikel voor over de Theologische School van de hand van den heer ev. luth. prop. te Kampen. Op dit artikel hopen wij terug te komen. Men schrijft ons uit Sluis: By Kon. besl. is aan M. Schram, wonende te VVestcapelle (België), vergunning ver leend tot het geven van lager onderwijs in Nederland. Aan genoemden Schram is den 30 April j.l. te Middelburg de acte al onderwijzer uitgereikt. Vliss. Crt. Goes. By den veehouder Melse in de Voorstad is 't mond- en klauwzeer onder diens melkkoeien geconstateerd. Middelburg. De arbeider J. Berkhout, aan het station alhier, is benoemd tot be waarder in de gevangenis te Haarlem. Naar wij vernemen heeft de Com missie voor den aankoop van Ryksveulens het voornemen de Paarden- en Veulen- markt te Goes te bezoeken. Oostkapelle. Candidaten voor den ge meenteraad zijn C. den Hollander, K. Me lis en S. Louwerse. Het aantal behandelde berichten der onderstaande Telefoonkantoren bedroeg ge durende de maand Juni 1897. Out- Ver- Kaatoren, vangen, zonden. Totaal Wissenkerke 45 41 86 Kamperland 18 20 38 Bruinisse. Verleden Vrijdag is een hoogaarts van schipper A. Jumelet Wz. op de terugreis van Brussel, in de z. g. Brusselsche vaart aangevaren door de Lam- bère (een soort sleepboot) waarbij erg veel averij werd beloopen. De opvarenden, twee zoons konden zich redden, doch de hoog aarts zelf bleek bij onderzoek dusdanig gehavend dat de reis niet verder kon wor den voortgezet. Vrijdagavond geraakte een rijtuig dat bier op de haven stond te water. Waar schijnlijk gebeurde het doordat eenige jongens het vooruit trachten te duwen. Voor den eigenaar, een koetsier uit Zie- rikzee, was het een vrij erge schadepost, daar het rijtuig toen het uit het water was gehaald geheel onbruikbaar bleek. Bruinisse. Zaterdag werd met goed gevolg het laatste der vier stukken ter verdediging van den onderzeeschen oever van onzen polder gezonken. Het had een oppervlakte van 63 by 20 M. Daar ook het steenen hoofd zijne voltooiing nadert zal het werk voor dit jaar spoedig zyn afgeloopen. Door velen van onze arbeiders werd aan het een en ander nog al een aardig sommetje verdiend. J. Nagelkerke, bewaarder in de ge vangenis te Zievikzee, is verplaatst naar Breda; de tijde'lijke schrijver aan de straf gevangenis te Goes J. van 't Hof, is tijde lijk aangesteld als bewaarder 3e rang in de gevangenis te Zierikzee. Aan de straf gevangenis te Goes is benoemd tot be waarder le rang A. A. I. Buijs, thans 2e bewaarder in het Ryks°pvoedingsgesticht te Doetinchem, Kruisberg. O. en W. Souburg. De candidaten voor den gemeenteiaad alhier zyn de hee ren A. Willemse (aftredend), D. Kodde en J. Pouwer. Vrijdag stonden voor 't kantongerecht te Schoonhoven weder drie aanhangers van Zwarte Jannigje terecht, wijl zij uit ge loofsovertuiging de wet op de besmettelijke veeziekte niet hadden nageleefd. Weder weigerden zij uit geloofsovertuiging gedu rende de rechtszitting het hoofd te ont- blooten en toen de rijksveldwachter hen hiertoe had genoodzaakt, weigerden zy by het heengaan hunne hoofddeksels weder ie ontvangst te nemen. Blootshoofds ver trokken ze, drie petten als bewijzen hun ner hardhoofdige overtuiging achterlatende. Ar. R. C. De woning van den slager Zeegers te Gemert die wegens moord op zyn vronw in voorloopige hechtenis zit, is Vrijdag totaal uitgebrand. Daar de assurantie-polii verloopen is, was er niets verzekerd. Te Helder is Vrydag iemand ten gevolge der lmte op het veld gestorven Te St. Oedenrode is de klerk van een der boterfabrieken Vrydag bij het zwemmen verdronken. Zijn kameraad ging van schrik op de vlucht en is nog niet weer gezien. Te Beverwijk zijn tijdens een ouweder een vrouw en kind in hunne woning door den bliksem gedood. Te Hedel is een 16 jarige knaap bij het zwemmen verdronken. Te Dubbeldam viel een vierjarig knaapje in een put mot water en verdrenk. Te Dokkum werd in een arbeiderswoning de man door den bliksem lam geslagen, ter wijl de vrouw hevige brandwonden be kwam en de kinderen ongedeerd bleven allen waren eenige oogenblikksn bewuste loos. Nabij 't station Zeist is Zaterdag een grasmaaier langs de bermen door de locomotief gedood. By Elten is bij 't kruisen der treinen een tienjarige knaap door den trein overreden en gedood. Tn Maastricht is een knaapje van 5 jaar door de gast ram overleden. Het was terstond een lijk. Op een tentoonstelling te New-York heeft dezer dagen een vreeselijk voorval plaats had. Twee enorme slangen, die elkander op woedende wijze bevochten, verbrijzelden de spiegelruit van de kooi en vielen van een niet onbelangrijke hoogte op de stee nen. Een der dieren, een boa, was on middellijk dood. De eigenares der slangen stortte zich op de reptielen, om onheilen te voorkomen. De python, die nog leefde, kronkelde zich om het lichaam der vrouw en klemde haar hals tusschen zijn ringen. De ongelukkige werd stervend weggedragen door de oppas sers, die haar door middel van gloeiende ijzers uit deze doodely ke omhelzing hadden bevrijd. Vry dagavond sprong te Orsoy de stoomketel van een sleepboot, by weikon- geluk de geheele bemanning, uit vier per- soned bestaande, gedood werd. Het zevenjarig zoontje van baron de Loë te Mheer is te Middelkerke (Belgie) in de duinen spelende, door instortend zand bedolven en levenloos daaronder uitge haald. Op twee uren afstands van Larissa zyn zes onthoofde lijken gevonden. Men vermoedt, dat het de lyken zijn van de zes aanzienlijke Grieken, die al» gijzelaari naar Elassona werden vervoerd. In den Amerikaanschen staat Missouri zijn de democraten, voorstanders van het zilver, reeds begonnen zich te organiseeren voor den strijd om den nieuwen President der Unie, in 1900. Een stadhuis in beslag genomen. Zoo iets, dat spreekt bijna van zelf, kan niet anders gebeuren dan in Amerika, en ditmaal was het in Canada. Dezer dagen kwamen twee deurwaarders op eiseh van 88 eigenaars der stad, bek leggen op het ameublement van al bureaux van het stadhuis. Twee jaren geleden stelde de stad vervolgingen tot onteigeningen in tegen de 88 burgers ia quaestie. Doch plotseling staakten zij processen en de zaken hadden geen verder gevolg. Maar de wetten van Canada zeg gen dat in zulke gevallen de aanlegger van een proces de kosten moet vergoeden die de verweerders tot hunne verdediging gemaakt hebben. Deze kosten be in dit geval de uitgaven op honoraria der advocaten ten bedrage van 10135 dollars- De eigenaren wendden pogingen aan bj het bestuur om de teruggave dier sommt» te bekomen, doch, daar zy aan doe oor klopten, besloten zy, zonder vorm va' proees, kort en goed beslag te leggen op de goederen der (stad en wel bet mi* van al op het stadhuis zelf. De deM' waarders begonnen te 4 uur 's namidlfc" met de bureelen derschatkist, in wem niets meer te vinden was dan 110 dollars- Daags na dien gingen zy voort met bureelen der riolen, der griffie, de lW zaal, het kabinet van den burgemeester- den politiedienst, den gezondheids enz. Den derden dag was het de aan het materieel van de brand^eer' zetels van burgemeester en sekepe - tafels, bibliotheken, pendules, sc JV machines, niets werd gespaard, jMl» :i de meubelen der huisgezinnen, Jie hoogste verdiepingen van het geoou huurders bewaren. Noch het verze de stadsbeambten, noch de protesten den burgemeester konden bet wer deurwaarders tegenhouden. Zij zeifte te zullen ophouden, dan krachtens arrest van het gerechtshof. De sta weert geen vergoeding sohuldig e daar zij haar vervolging niet beweging, maar krachtens een ree beslissing heeft gestaakt. De neming zou dus onwettig zijn. gevolge is de stad voornemens de waarders en de 88 burgers te ver Een curieuze weddenschap werd langs by een diner ten huize v markiezin de Caulaincourt te rlJ j gaan. De graaf i'Andigné wedde markies de Champagne, dat zyn Payse zich langs een wenteltrap treden naai den salon zou begeveni volgens langs denzeltden weg straat te bereiken. ,i„„noit Nauwelijks was het diner afge P een groom kwam met het paard hand de eetzaal binnen. Het sp zelf dat het dier duizend lief kozi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2