KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. RËGI1TSZA.KE N. B c h o r e J. Glerum, M. Karelse en G. v. Nieu^-eahuijzen. Stavenisse: L. Hage, aftr.,N. Kodde aftr., L. v. d. Hoek en D. de Rijke. Wemetdinge: A, de Groene, C. Lindenbergh at'tr., A. Ruisaard en C. de Schipper Azn. Verscheidene dezer berichten ontvingen wij lieden, nadat wij ze reeds uit andere bladen, met n tins de G o e s c h e G rt. van jl. Woensdag bidden overgenomen. Vergadering van den gemeenteraad te Goes. Donderdag 1 Juli 1897, 's namiddags half 3. (De heer Wesselink, door den jongsten wetho ader, den heer Lenshoek van den trein van 1.49 per rijtuig afgehaald, wordt door den secretaris en den heer Lenshoek binnen geleid.) l)e oudste wethouder, de heer Ramondt opent de vergadering en noodigt den secretaris uit voorlezing te doen van 't Kon. Besluit ter benoeming van den heer J. P. Wesselink tot burgemeester dezer gemeente. De Secretaris leest het kon. besluit en 't procesverbaal der eedsaflegging. De heer Ramondt zegt ongeveer het volgende Ik heet a hartelijk welkom, geachte heer Wesselink, namens den raad en de burgerij, als hoofd dezer gemeente. Al is u vreemd aan deze gemeente, ik mag u verzekeren dat u hier vindt een welgezinde bevolking en een Raad die volkomen bereid is om op de meest loyale wijze met u saam te werken in 't belang dezer gemeente. Moge deze samenwerking de rijkste vruchten dragen voor haren bloei en tot veraangenr. ming strekken der gewichtige taak, welke ik bij deze u verzoek wel te willen aanvaarden. De burgemeester, de heer Wesselink' antwoordt ongeveer: Ik zeg u dank, geachte heer Ramondt voor de woorden mij namens den Raad en de burgerij toegesproken. Het was een groote eer voor mij hier te worden be noemd en door 't vertrouwen der regeering zulk een schoone gemeente als deze aan mijn zorgen te zien toevertrouwd. Daarom in de eerste plaats mijn dank aan de Koningin Regentes, aan den Commissaris der Koningin in deze provincie en aan den minister voor deze benoeming. De gemeente ontvangt mij niet geheel on voorbereid voor deze taak, daar ik toch reeds gedurende 11 jaren de taak van burgemeester vervulde; laatstelijk te Har- lingen, een gemeente van 10 duizend zielen, grooter dus dan Goes. Toch maakt dit mij niet overmoedig, daar ik weet dat iedere gemeente haar eigenaardige eischen heeft en de eischen ook door deze ge meente te stellen, weder geheel verschillen van die van vorige gemeenten. Ik vond voor deze eischen een geschikten leiddraad in 't afscheidswoord van u w vorigen voorzitter. Uit dat woord is mij gebleken, dat gelijk in vele andere gemeenten, zoo ook hier de financiën de kapitale quaestie zijn en 't voornaamste deel mijner taak zullen uitmaken. Ik heb echter in be doeld afscheidswoord nog andere zaken gelezen die mij doen vertrouwen dat, hoe moeilijk 'took zijn zal, de zaken wel tot een goedeinde zullen zijn te brengen. Er bleek mij namelyk uit dat, ook zelfs in de moeielijkste omstandigheden, de bur gerij vanGoesfier het hoofd omhoog heeft ge houden en ook andere moeielijke omstan digheden wist te overwinnen. Ik vertrouw dan ook, waar het Luctor et Emergo diep in de harten der Goesenaren geschreven staat, dat wij ook deze financiëele moeie'ijk- heden zullen overwinnen. Zwaar is de taak die op mij rust en gaat rusten. Niet alleen op zichzelven, maar ook omdat ik de opvolger ben van een man die bij u allen zoo hoog stond aan geschreven, om zijn karakter, zijn onpar tijdigheid en vooral om zijn groote be kwaamheden. Is 't eervol voor mij eener- zijds om de opvolger van zulk een man te zijn, aan de andere zijde legt't groote plichten op den opvolger welke moeilijk zijn te vervallen. Maar wel kan ik u beloven dat ik niet alle macht zal trachten het belang, de eer en den voorspoed van Goes te bevorderen. Dit kan echter niet, zonder u aller medewerking, welke ik bij deze inroep, van u, wethouders, raadsleden, secretaris, ambtenaren der griffie en verdere beambten. Gelukkig mocht ik van mijn geachten voorganger vernemen dat hij steeds in de meest welwillende verhouding tot u stond, en gij allen uitstekend uw plicht wist en weet te doen. Begint ik begrijp dat 't u onmogelijk moet zijn, mij nu reeds uw volle vertrou wen te schenken begint met mij niet te wantrouwen, met mij zooveel mogelijk uw vertrouwen te geven. Ik voor mij beloof u, dat ik zal trachten dit voor u te ver dienen. En hiermede aanvaard ik 't presidium dezer vergadering. Bravo's De voorzitter omhangt zich met 't amb- telijkinsigne en neemtden voorzittersstoel in Niemand meer iets in 't midden te bren gen hebbende, sluit de voorzitter de ver gadering. Onder een „Leve de Burgemeester!" ver laat 't talrijk publiek de zaal. (De heer mr. de Witt Hamer was hij deze plechtigheid niet tegenwoordig). Ned. Herv. Kerk. De namen op 't zestal namens de Konin gin Regentes voor de vacature te Apeldoorn aangeboden, luiden volgens het Eed. Dag blad in de volgorde aldusGerritsen te Dedemsvaart, v. Paassen te Meppel, v. Lelyveld te Goes, Huisman te Zand voort, v. d. Broek te Almeioo en Mansvelt te Amersfoort. Beroepen te Elburg dr. E. C. Grave- meijer te Utrecht; te Hoornaar ds. D. Eringa te Hemelum te Hardingsveld ds. J. M. E. Bteenbeek te Steenderen; te Metslawier dr. H. Ph. Rogaar eand. te Midwoldate Maurik ds. G. J. v. He- mert te Maasbommelte Rozenburg ds. J. de Visser te Brakelte Ruinen ds. L. Meeth te Morra. Omtrent de Classicale vergadering te Middelburg ontvingen wij jl. Woensdag onder het afdrukken nog 't volgende dat wij thans een plaats geven In zake het beheer besluit de vergadering aan de Synode te berichten: De leden der class, vergadering van Middelburg stellen op hoogen prijs de regeling van het Beheer door de Synode ingevolge art. 65 Algem. Regl. ontworpen, en verzoeken het daar heen te leiden dat al of niet bevoegdheid der Synode om het Beheer te regelen door de bevoegde macht worde uitgemaakt. De minderheid der vergadering wensshte dat de vergadering zich onbevoegd zou verklaren, om over de bevoegdheid der Synode te oordeelen. Naar aanleiding van een missive aan de Class, vergadering door de Nederl. Ver- eeniging tegen |de prostitutie om medewer king in den gewichtigen strijd door deze vereeniging gevoerd besluit de vergadering zich tot de Synode te wenden met het verzoek dat deze er bij de Hooge regeering op aandringe maatregelen te nemen om het «telsel der gereglementeerde ontucht af te schaffen. Nadat de rekening en verantwoording van den quaestor der Classis met opzicht tot deze vergadering is goedgekeurd wordt deze 81ste vergadering door den Voorzitter met dankzegging gesloten. Geref. Kerken. Bedankt voor Oudega door ds. J. Hui- zinga te Siddeburen. Chr. Geref. Kerk. Ter Synode der Chr. Geref. Kerk, die op 19 Juli e. v. d. te Utrecht zal worden gehouden, zal o. a. een voorstel der classis Utrecht worden behandeld, om de, Theol. School, thans te 's Gravenhage gevestigd, te verplaatsen naar Doesburg. Coes. In ons vorig no. staat dat mej. Emanuel, onderwijzeres aan school B. als zoodanig eervol ontslag heeft gevraagd. Onze berichtgover meldt thans dat hij ver keerd was ingelicht. Er heeft gee» ontslag aanvrage plaats gehad. Coes. Benoemd tegen 1 Aug. a. tot on derwijzer aan de Chr. school alhier (vacature mej. Ramondt) de heer M. v. Wijngen thans tijdelijk werkzaam aan genoemde school. Coes. Op het examen voor vroedvrouw te Amsterdam gehouden is heden geslaagd mejuffrouw J. H. de Jonge, uit Goes. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden, Vrijdag, deed de rechtbank uit spraak in de zaak tegen A. V. M. B., oud 30 jaar, spoorwegbeambte te Ter Neuzen, thans in hechtenis te Middelburg, beklaagd van verduistering gepleegd door iemand die het goed uithoofde zijner persoonlijke dienst betrekking onder zich heeft en verduistering. Hij werd deswege veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf, met mindering van den tijd, in verzekerde bewaring doorgebracht. Ook werd uitspraak gedaan in de zaak tegen H. L. B., oud 41 jaar, zeeloods bij het Belg. loodswezen te VÏissingen, beklaagd, van het veroorzaken van dood door schuld. Beklaagde werd daarvan vrijgesproken. Eveneens werden vrijgesproken H. J. D., 25 j., schipper, Sluis, beklaagd van openbare schennis der eerbaarheid, en P. de W., 63 j., smidsknecht, Middelburg, beklaagd van diefstal. Goes. Naar de Goesche Grt. verneemt is de heer C. J. Labrijn door enkele kiezers candidaat gesteld tegenover dhr. Leijgraaff. Bath. De Zondagschool van W. v. Strien vierde Donderdag feestelijk haar 25 jarig bestaan. Ook herdacht de heer v. Strien op dien dag zijn 25 jarigen onafgebroken arbeid aan genoemde zondagsschool. Het ontbrak hem daarbij niet aan blijken van waardeering. Van zijn leerlingen ontving hij ten geschenke eene fraaie plaat met tekst en onderschrift in lijst, een en ander smaakvol bewerkt door den heer G. Ver- heule te Goes. De kinderen werden gul onthaald en er heerschte een opgewekte stemming. De Minister van Justitie heeft be noemd tot onbezoldigd ïijksveldwachter den heer C. D. van Boekxmeer te Goes. Het Rijkstelegraafkantoor te Coes verzond gedurende de maand J nui 1897, 805 telegrammen, ontving 762, over genomen en verder geseind werden 511 totaal 2078 telegrammen. Out- V er- Ka n tore u. vuügen. zouden. Totaal Baarland 32 42 74 Borsele 14 46 60 Driewegen 27 10 37 Ellewoutsdijk 30 43 73 's Gravenpolder 19 19 38 's Heer Arendskerke 30 28 58 's Heeronhoek 26 55 81 Heinkenszand 2.i 16 39 Hoedekenskerke 29 28 57 Kloetinge 7 9 16 Nieuwdorp 16 20 36 Nisse 20 16 36 Ovezand 19 20 39 Woll'ertsdijk 34 32 66 Krabbendijke. Op het telegraafkan toor alhier werden in de maand Mei be handeld 114 stuks telegrammen zijnde 42 verzonden en 72 ontvangen. Stavenisse. Gedurende de maand Juni 11. werden door het telephoonkantoor alhier 105 berichten behandeld, waarvan 42 ontvangen en 63 verzonden. In het tweede kwartaal werden 382 berichten be handeld, n. 1. 190 ontvangen en 192 ver zonden, in hetzelfde kwartaal van het vorige jaar waren die getallen respectie velijk 514, 231 en 283. Bruinsse. Door het telegraafkantoor alhier werden in de afgeloopen maand behandeld 430 berichten. Hiervan werden verzonden 175, ontvangen 203 en opgeno men en verder geseind 52. Het aantal behandelde berichten der onderstaande Telefoonkantoren bedroeg ge durende de maand Juni 1897. Kantoren, Oosterland Sirjansland Colijnsplaat Out- Ver- vaDgen. zonden. Totaal 14 8 68 21 13 75 35 38 143 Middelburg. Donderdag vierde de Chr. Meisjesschool in de Molstraat haar 25-jarig bestaan, en mej. J. J. Jonk heeft het zeldzaam voorrecht al dien tijd het i.oofd er van te zijn. Ook Jonkvrouwe A. W. van Doorn is evenlang eene der meest zorgende bestuurderessen. Geen won der, dat van den gedenkdag een feestdag was gemaakt. Dagen te voren werd ge werkt voor de versiering der schoollokalen, en werd er onder leiding van den heer Rademaker gerepeteerd voor een welkomst lied, eene bloemencantate, ter eere der hoofdonderwijzeres, 't Was heerlijk om te zien en te hooren hoe het zangeressen- koor, versterkt door oud-leerlingen, zong. De toespraak van ds. ter Haar Rouieny tot de feestvierende onderwijzeres en de bejaarde jonkvrouwe, was aandoenlijk schoon. Hartelijke woorden werden ge sproken door de oudste onderwijzeres, en oud leerlingen, die geschenken aanboden. Gelukwenschen werden uitgesproken door den heer Breebaart, directeur der Chr. Normaallessen, door den heer Koole na mens het hoofdbestuur van Chr. Volks onder wgs, en door ds. de Veer namens het bestuur der School met den Bijbel. Heden Vrijdag vieren de kinderen feest in 't Schuttershof. 's-Gravenpolder. Woensdagavond omstreeks 5 uren werd het geheele dorp in rep en roer gebracht door het geroep van brand. Het bleek dat bij den land bouwer Mol, aan den Langenweg, een klamp stroo aan het branden was. Ofschoon er nog 2 klampen stroo in de onmiddellijke nabijheid stonden, is men door spoedig verleende hulp bd weinig wind er in ge slaagd den brand bij die eene klamp te beperken. Oorzaak onbekend. Het ver brande was verzekerd bij de Zierikz. b. w. m. VÏissingen. Prins Albrecht van Prui sen met gevolg is heden middag half vijf met de „Duitschland" alhier gearriveerd, VÏissingen. De heer Kloppers cand. voor den gemeenteraad, heeft zich in district III tegenover 't aftredend lid dhr. Wibaut teruggetrokken. VÏissingen. Donderdag morgen om streeks 6 uur kwam de zoon van den land bouwer O. K. met een koe door het Lange Groenewoud om die bij den aldaar wonen den slager A. H. Gosschalk te brengen voor aan in die straat zijnde liep de koe regelrecht in het winkelraam van de wed. J. Polderman, verbrijzelde zoo het geheele raam, stond met de voorpooten op bet kozijn en met den kop in den winkel. Natuurlijk gingen ook de boorden naar beneden die in den winkel voor het raam opgeslagen waren met hetgeen daar op stond als karaffen enz. daarna keerde de koe zich om en liep door de zijdeur van den winkel van den heer H. J. van der Bel, welke deur zij verbrijzelde terwijl zij ook nog eenige schade aanrichtte in de gang waar zij door een man of tien werd gevat en naar hare bestemming ge bracht. VÏissingen. Donderdag had aan het in aanbouw zijnd hotel Zeeland, terwijl men aan het versjouwen was van zeer groote steenen kokers, de 25-jarige werkman C. Dingenouts uit Schiedam het ongeluk er onder te geraken, waardoor hij een arm brak en hem een been uit 't lid gerukt werd. Daarbij werd hij zwaar gewond aan het hoofd en bekwam hij belangrijke kneuzingen. De artsen dr. Breukink en Dnyvis verleenden de eerste hulp, waarop de ongelukkige naar het stedelijk gasthuis werd vervoerd. VÏissingen. Donderdagavond kwam de Belgische schipper F. v. d. Bosch met zijn met tarwe geladen tjalkschip van Antwer pen en bestemd voor de meelfabriek der firma Kakebeeke, in de vluehthaven, toen het roer onklaar werd, en het vaartuig tegen de palen stootte en lek werd. De bemanning wist zich te redden; 't schip is niet verzekerd, de lading wel. VÏissingen. De dagboot „Engeland" is Donderdagavond in aanvaring geweest ter hoogte van üstende met de Noorsche bark „City of Agram" met bestemming naar Australië. De bark bekwam averij. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Anna Jacobapolder. (St.Filipsland.) J. 1. Woensdag had de bevolking van on zen anders zoo stillen polder het zeldzaam voorkomend genot van eens naar hartelust te kunnen feestvieren. Het is dit jaar 50 jaren geleden dat deze vruchtbare polder aan de zee werd ontwoekerd. Sedert on heugelijke jaren had alleen de herder met zijn kudden de eentonige vlakte bewoond tot ook hier de natuur zich aan de kunst moest onderwerpen en de onvruchtbare schorren in eene welige landouwe werden herschep - n. Het was in '47 dat de eigenaars de heeren Del Campo en Galand besloten om onder leiding van bekwame ingenieurs de bedijking te doen plaats vinden. Reeds spoedig bleek het dat de grond van den polder de indijking ten volle waard was. Vooral in de eerste jaren toen ook de landbouw zich in eene betere positie zag geplaatst dan thans, werkte men met suc ces. In '61 werd ten gevolge van de toe name der bevolking de school gesticht die thans door pirn. 2U0 leerlingen wordt be zocht. Daarop volgde in '62 het bekende bezoek van Z. M. Willem III aan den heer Del Campo die zich toen juist eenigen tijd te voren het fraaie heerenhuis „Wil lemsburg" had doen bouwen. In '84 werd eene groote verbetering aangebracht dooi den aanleg van grintwegen 't welk de waarde van den polder aanmerkelijk ver hoogde. Reeds sinds vele jaren had men er een Gereformeerde kerk die zich reeds spoedig in een aanzienlij k getal leden mooht verheugen. Nu een tweetal jaren {geleden is een nieuwe ruime fraai ingerichte kerk gebouwd met pastorie die alleszins een sieraad van ons gehucht mogen genoemd worden. Met dankbaarheid mag dan ook door ons op het afgeloopen tijdperk wor den teruggezien. Dit alles werd op den middag van den feestdag door den heer P. J. Arnoudse in een schoone toespraak herdacht, terwijl hij besloot met den wensch dat ook in de toekomst deze polder zich in bloei en welvaart mag zien toenemen. Des morgens werd met een fraaie stoet waaronder ongeveer 50 ruiters een rond gang gedaan door den polder. Verder op den middag werd het feest voortgezet met het doen van volksspelen als ringrijderij, mastklimmen, sprietloopen enz. Des avonds werd door het muziekgezelschap van St. Annaland, dat het feest met schoone tonen opluisterde, een ovatie gebracht aan den heer W. Del Campo die het gezelschap en feestcommissie een eerewijn aanbood. Na dit nog enkele nummers vuurwerk die zeer goed slaagden en ook deze feestdag was geëindigd, evenwel niet zonder de aangenaamste herinneringen achter te laten. Woensdagnacht kregen te Groningen een scharenslijper en een milicien in de woning van den eerste, bij wien zich eeni- ge souteneurs bevonden, bezoek van twee Duitschers, met wie zij ruzie zochten; en wel met dit gevolg dat de scharenslijper door een der Duitschers werd doodgesto ken en de milicien met gevaarlijke wonden in het lijf naar de infirmerie moest worden overgebracht. De daders zijn fatsoenlijke menschen, de slachtoffers zijn bekend als lui, die veelal in verbinding met zekere vrouwen handelend, de vogels die in hunne handen vallen geheel plukken. De woning was een broeinest van ongerechtigheid met het trio dronkenschap,onzedelijkheid, mishandeling Twee jongens te Uithuizen een van 13 en een van 8 jaar, gingen Woensdag middag eieren zoeken; en kregen onderweg twist. De jongste had een broodmes bij zich, wjl zijn vader hem uitgezonden had om in de „Wilgenbosch," een tuinbouw inrichting bij het dorp, op den akker van zijn vader eenig onkruid te verwijderen. De oudste is een slagersjongen, een wees die voor rekening der gemeente wordt verpleegd en opgeleid. De twist tusschen deze jongens liep zoo hoog dat de oudste het mes van den jongste nam, en dezen den hals afsneed en worgde, waarop hij het lijk in een sloot wierp, waur het spoedig daarop gevonden werd. Thuis gekomen trachtte hij de leugen te doen ingang vin den, als zou een vreemde landlooper de daad gepleegd hebben. Doch wijl de politie nergens in den omtrek eenig Rpoor van een landlooper ontdekte, kreeg zij vermoeden op den knaap, die ten slotte bekende en gevankelijk naar Groningen werd vervoerd, Te Soest is eergisterenavond weder duchtig gevochten. Een boer werd zonder eenig voorwendsel aangevallen, op den grond geworpen en zoo met een knuppel toege takeld, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. Het onweder dat boven Haarlemmer meer woedde heeft twee offers geëischt. Drie metselaars, bezig aan een kamer van een in aanbouw zijnde wor.ing, werden getroffen, twee hunner bleven op de plaats dood de derde lag bewusteloos. De bliksem legde Woensdag een groote boerderij te üsch en een hofstede te Oudenbusch in de asch. Te Roozendaal viel een groote vuurbol neer die een gat in den grond boorde, doch geen ongeluk, keu veroorzaakte. Te Nispen werden de boekweitvelden door zware hagelsteenen vernield. Voor duizenden guldens schade werd aangericht. Te Tilburg had in eene woning een gasontploffing plaats; een dienstbode die op een der bovenverdiepingen staande oii een vensterbank voor t open raam met het iichaam naar buiten aan het glazen was- schen was, viel van schrik op straat en bekwam doodelijke kneuzingen. De directeur der stadsbank van lee. ning te Bergen op Zoom heeft de gemeente verhaten, zijn zaken onbeheerd achterlatende N. R C. Te Broek Sittard waar drie leden van den gemeenteraad periodiek aftreden doet zich het zonderlinge geval voor dat geen candidaat op de candidatenlijat i8 gebracht. Thans komen nadere bijzonderheden omtrent de schipbreuk van de „Aden", Toen het schip aan den grond zat, is her haaldelijk beproefd een boot neer te laten maar telkens werd zij weggeslagen. Ein delijk kon een boot met een aantal schip breukelingen zee kiezen; maar er is sedert niets van hen vernomen. Zeventien dagen bleven de nu geredden op het wrak, telkens werden er menschen overboord gespoeld. Zij zagen verscheidene schepen maar hun seinen werd niet opge merkt. Eindelijk den 26 Juni nam de „fiayo" de overlevenden op. Vreeselijku in die 17 dagen hun lijden geweest. —Te Falscbani is tengevolge der laatje overstrooming, de typhus uitgebroken, De ziektegevallen zijn tot 259 gestegen. Ook uit andere overstroomde streken wordt het uitbreken van besmettelijke ziekten gemeld Te Mainz is de drijvende militaire bad- en zweminrichting op den Rijn welke in een vervallen toestand moet hebben ver keerd plotseling gezonken, terwijl er 200 soldaten in waren. By de redding had men verscheidene angstige oogen blikken; maar gelukkig is er niemand verdronken. Boven Winer-Neustadt en Murzzusoh- lag barstte eergisteren een hevig onweer met hagelslag .os. Er vielen sakken ijs ter grootte van een kippenei. Het onweer heeft aanzienlijke, schade aangericht. Gisteren na middernacht is tusschen Kolomea en 'i'urza, tengevolge van een wolkbreuk, de brug onder een personentrein ingestort. De locomotief, de postwagen en 5 personenwagens liggen in den stroom, Tot nu werden 8 dooden en talrijke gewon den vastgesteld. Verscheidene passagier» worden vermist. Alle verzendingen van waarde en van de post liggen in den «t room bedolven. Te Cuba heerscht eene ontzettende hitte. De gele koorts woedt onder ik Spaansehe soldaten, waarvan 20,060 in het hospitaal liggen. Ook zijn 50 artsen door de ziekte aangetast. Het buitengewoon Russische gezant schap, dat met het stoomschip Prins Hen- rich te Schanghai is aangekomen en reeds naar Tientsin is vertrokken en aan welks hoofd vorst Ochtomsky staat, heeft acht honderd en veertig kisten, gevuld met dt fraaiste gesehenken, meegebracht. Ze zij» bestemd voor den Zoon van het HemeW» Rijk en voor de keizerin-weduwe, en rij» alle door den Czaar zelf uitgezocht. Pt vriendschap vbii het hof van Peking heeft aan Rusland drie honderd duizend roebeis gekost behalve de kosten der reis v»n' gezantschap. Wat men in Japan mist. De Jap®' neezen drinken geen melk en eten geel vleesch, vandaar dat men er geen behoef" heeft aan runderen. Karren en andere voer- tnigen worden getrokken door koelies, '5 tuigen door speciale hardloopers, paaide' zijn in Japan dus overbodig. Men vim' er zeer weinig honden, nog minder en schapen, daar de Japanneezen zich s van plantenweefsels en zijden stoffen dekking bedienden. Het varken ie er vr) wel onbekend; muildieren en ezels hee- men er in 't geheel niet, kippen ene evenmin. 59 verdiepingen hoog. Architect G« Sage te Ne-York, maakt plannen get® hoof ka-1 voor een gebouw dat 59 verdiepin?en zal worden. Het gebouw, das voor toren zal iugericht worden, is ®en plan te bouwen in het centrum van j York. De geschatte kosten et |an van 12 tot 15.000.000 doll re, welke,vff door een syndicaat van Engelschea za schaft worden, die het hoogste geboii wereld willen bezitten. Het wor voeten vierkant en zal vijf e'eya 0 vatten, die met de snelheid eener U trein opwaarts door het gebouvv gaan Water voor de bovenste yeruiO zal, door middel van pompen in e ment, opgedreven worden. a( Dit groote gebouw zal zijn eigei weer hebben. Maandag 5 Juli- u Caniperland, door not. Roe'oi de herberg voor Mej. Wed. Bag Kisgclierke, 10 uur ilandvai) r.ot. Tak 16 perc. bouw- en weiiw Poppe 5,21,77 H, Woensdag 7 Juli. «oes, verpachting boor den polder bjj inschrijving lo. l.öbHU a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2