DE ZEEUW" BIJVOEGSEL Mr. C. Lucasse. Mr. C. Lucasse. ÜKRKNIJSÜWS. SCHOOLNIEUWS. Marktberichten. Ingezonden Stukken. BUKGKIUXIKR STAND- afloop vekroopim enz- AANBESTEDINGEN OPENBARE VERKOOPINGEN 99 van van Donderdag 24 Juni 1897. Te midden van de verkiezingawoelingen stemt 't aangenaam te kunnen wijzen op de groote belangstelling die bet Zendings feest te 's Heer Arendskerke vindt. Ongeveer 2000 menschen waren op't ter rein, en ook gisteren heerschte er eene aange name bedrijvigheid. Des avonds was er bidstond, waaraan velen uit den omtrek deel namen en 't woord gevoerd werd door de heeren predikanten Keers, Donner, en Jonker uit Dordt. Het weder was prachtig. Het feest werd door dr. Jonker geopend. Hij herdacht daarbij 't verlies dat de Commissie leed door 't afsterven van den keerv.Dis, en wees op de schaduwzijde van dit feest, dat geen der geref. predikanten die daartoe aangezocht waren geworden, zich bereid verklaard hadden op te treden. Alle sprekers traden op volgens pro gramma. In de pauze was 't niet alledaagsch ver schijnsel waar te nemen dat een dame, mej. Clara Steller, dochter van wijlen zendeling Steller, van de Sangir-eilanden, van spreekplaats no. 1 tot een groote schare het woord voerde. Echter door het zachte spreken, viel het ons moeilijk hare rede te volgen. Hozanna luisterde op verdienstelijke wijze dit feest op en legde o. i. goede blijken af van grooten vooruitgang. In betrekking tot de voorbereiding voor 't Zendingsfeest veroorlove de Commissie ons een paar opmerkingen. Het heeft de aandacht getrokken dat in onze provincie daaraan zoo weinig open baarheid gegeven is. Het vorige jaar was die beter; niet tegenstaande de oommissie toen juist niet adverteerde in 't blad di Zeeuw dat geaoht mag worden zich 't meest van alle- op Zeadingsgebied te bewegen en de meeste Zendingsvrienden onder zijne lezers te tellen. De commissie plaatste toen wel de ad- vertentiën in de liberale Middelburgsche en Goesohe bladen, terwijl de Zeeuw zich had tevreden te stellen met een „ingezonden stuk". Wij hebben hieromtrent indertijd opheldering gevraagd doch niet gekregen. Nu dit zij zoo. Ditmaal was de 'Leeuw zoo gelukkig dat zij eenmaal een advertentie plaatsen mocht. Maar wij hadden meer verlangd. Wij hadden gewild dat de Commissie ons omtrent terrein, sprekers, onderwerpen, program ma's enz. de noodige inlichtingen had ver schaft om die aan 't publiek over te kunnen brengen. Met name omtrent de programma's waren velen, tot op het laatste oogenblik zelfs, totaal niet ingelicht. Zelfs Maandagmorgen was er nog nergens in Goes een programma te bekomen. Van verschillende zijden ont vingen wij verzoeken om inlichtingen, en waar de programma's te bekomen waren doch wij zei ven wisten van niets. Green der commissieleden had ons ook maar eène letter inlichting gezonden. En ook op dit oogenblik weten wij om trent de sprekers en hunne onderwerpen totaal niets. Wij ontvingeu geenerlei uit- noodiging, zoodat wij, zeer tot ons leed wezen en stellig tot veler teleurstelling geen verslag van het feest geven kunnen. Het gaat moeilijk den indruk bij ons te weren dat wij uit moedwil er buiten zijn gehouden; ook al geven wij toe dat meer dan een lid der commissie aan dit verzuim geen schuld heeft. Wel werd onze administratie eenmaal met eene advertentie vereerd; doch hier staat tegenover dat verscheidene malen eene advertentie voorkwam in het Chr. Dagblad van den Chr. Hist. Kiezersbond, een blad dat op Zuid-Beveland stellig geen twee abonnementen telt en ook op Walcheren zeker slechts door zeer enkelen gelezen wordt. En dat terwijl de Commissie weten kon dat ons blad zich meer dan eenig Cbr. Historisch Nieuwsblad ook op de bevor dering van Zendingsijver toelegt, en op onpartijdige wijze wie kan mag 't tegendeel aantoonen de gebeurtenissen op 't terrein der Zending bespreekt en vertelt. Of de Hoofd-Commissie practisch deed, vragen wij natuurlijk niet. Wij erkennen dat aan de voorbereiding voor 't Zendingsfeest zeer veel werk ver bonden is. Maar zou 't dan ter wille der goede zaak geen overweging verdienen, dat zij uitziet naar meerdere hulp en aan de Christelijke pers, in hare omgeving meer haar aandacht en waardeering ging toonen? Een liberale mynheer met een witte das om, dat maakt een stuitende vertooning. Maar nog naarder vinden wij 't een liberaal te zien die nu eens door de daad toonen wil dat hij van den godsdienst niets hebben wil. Lezer, zeg mij eens. Wanneer gij een gast aan uw tafel noodigt, en gij gaat bidden, en uw gast neemt daarbij een on eerbiedige houding aan, houdt zijn hoed op, rookt zyn sigaartje, geeft zyn fooitje, alles onderwijl gy hardop den Heere voer tdoor u en hem genotene dankt en een zegen van Hem bidt voor uw Vorstin en Volk Hoe vindt gy zoo'n vent En toch iets dergelijks moet vorige week te Goes in de Prins van Oranje ge beurd zijn voor en na de lezing van mr. Lohman. De heer de Jonge bad; de heer Lohman dankte. Doeh beide malen zaten daar groepjes liberale heeren, ons met name genoemd, met den hoed op te rooken en te praten, terwijl enkelen hun centen uit telden op 't presenteerblad van Jan die hun bier bracht. Alles onder 't bidden. En dat d eden niet domme onbeschaafde achterbuurters, mannen zonder opvoeding. Neen, dit deed de fine flenr van Goes en haar omstreken. Onder hen, zoo zei men ons, maar wy weigerden dit te gelooven, was ook een hoofd eener openbare school. Doch nog eens, dit hebben wij niet willen gelooven. Doch nog andere namen werden ons genoemd, namen van werkelijk humane, beste burgers. Hoe is 't mogelijk. Maar zoo zyn onze liberalen. Vriendelijk en o zoo verdraagzaam Maar komt de godsdienster bij, dan zyn diezelfde lieve menschen inderdaad vuil. Wij kunnen er geen beter woord voor vinden. Kiezers van Middelburg en Hontenisse, laat dit u voor gezegd honden. Er komt een verkiezings no. van de Liberalen uit om Van Deinse aan te bevelen. Zij zijn uwe tegenstanders, dit weet gij! Zelfs in uw heiligste verrichtingen krenken zij u. Welnu, doet nu 't tegengestelde van hetgeen zy u raden en gy hebt uw plicht gedaan. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Surhuizum ds. D. J. v. Brummen te Haskerhorne te Bnurse (toez.) E. Schallenberg cand. te Kra- jingente Streefkerk ds. E. Postma je Ameide te Godlinze F. Tammens te Leek. Aangenomen naar Bruchem en Kerk wijk door ds. H. Doornveld te Wierden naar Geertruidenberg door ds. J. J. Ondegeest te Terborg. Bedankt voor Wilsum door ds. P. S. Niemeijer te Jutphaas voor Brielsch Nieuwland door S. Baart de la Faille cand. te Leiden. Geref. Kerken. Tweetal te Sleeuwyk ds. W. Bosch te Vrijhoeve Capelle en ds. J. Dekker te Kollum. Beroepen te Vianen ds. W. H. Gispen Jr. te Breukelen. Bedankt voor Winsum door ds. P. D. de Groot te Meppel. Kampen. Maandag werd aan de Theol. School van de drie heeren die zicb daartoe aanmeldden door de heeren N. Duursema en B. W. ter Meulen met goed gevolg het semi-candidaats examen afgelegd. Den volgenden dag werd hetzelfde examen eveneens met goed gevolg afgelegd door de heeren C. Oussoren, J. E. Reijenga en J. 1). Heersink. Vrijdagavond zal ten half 8 ure de cursus door den rector, Prof. D. K. Wie- lenga, gesloten worden. Benoemd wordt waarschijnlijk aan een o. 1. s. te Schiedam de heer T. C. Ver bagen te St. Philipsland. Benoemd tot leeraar in de wis-, natuur- en werktuigkunde aan de H. B. S. te Amersfoort dr. M. de Haas te Zierikzee. Middelburg. Blijkens advertentie in dit no. heeft de afdeeling van den Chr. Histo- rischen Kiezersbond alhier besloten by de herstemming de kiezers vrij te laten voor God en hunne consciëntie wien zij stem men zullen. Wordt deze raad opgevolgd dan hebben wij goeden moei dat de heer LUCASSE geaozen wordt. Goes. D. G., de verdachte in zake den jongsten brand alhier, is heden in vrijheid gesteld, en hier teruggekeerd. Goes. De altredende leden van den gemeenteraad in Juli, a. s. zyn de heeren Ochtman, M. de Jonge Jzoon, Kakebeeke, mr. J. G. de Witt Hamer. De beide laatsten hebben bedankt. Er zyn Maandagavond door de kiezers van het co nité Fransen v. d. Pntte oandidaat gesteld c.e heeren mr. W. Dicke en Leij- graalfterwijl besloten werd tegenover den heer de Jonge geen candidaat te stellen. Vrijdagavond vergaderen de beide anti revolutionaire kiesvereenigingen „Voor Nederland en Oranje" en „Groen van Prin- sterer" in de Christelijke school alhier, 's avonds 8 uur. Trouwe opkomst zeer ge- wenscht met 't oog op de candidaatstelling. Veere. Dinsdagmorgen is alhier de oudste ingezetene dezer gemeente, mej. wed. H. Loene, overleden. Op acht dagen na mocht zij den ouder dom van 95 jaren bereiken. Als accoueheuso was zy bij zeer velen, vooral in de ge meente Middelburg, bekend. Bruinisse. Naar wij vernemen is de bemanning van het vaartuig dat 11. Zater dag tijdens den storm op het Krammer is gezonken behouden te Dinteloord aange komen. Zij hadden zich bijtijds in de roei boot begeven die hen al was het ver uit de koers toch behouden aan land bracht. Van de twee hoogaartsen op deZaiderzee waarvan wij in het no. van Dinsdag mel ding maakten kwam Maandagavond berieht dat zij behouden en wel te Enkhnizsn zyn aangekomen. Colijnsplaat. Dinsdag werd het twee de zinkstuk aan Glasjesnol met goed gevolg gezonken. Het stak besloeg eene oppervlakte van 2000 M» en was het tweede der drie, die daar ter plaatse moeten worden gezon ken. Binnen een veertien dagen zal waar schijnlijk het laatste eveneens naar den bo dem der zee worden gebracht, waarna men hoopt, dat het gevaar van den polder op die plaats zal geweken zijn, om waarschijn lijk weer elders des te grooter te worden, Krabbondijke. Voor een niet groot getal aanwezigen kwam gisterenavond in de herberg bij Krijger alhier de heer Van Woerden, godsdienstonderwijzer, de candi- datuur Van Deinse bepleiten. Hij deed dit met de bekende bewering dat Rome veel gevaarlijker is dan de Liberalen. Vaa de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Denzelfden avond vergaderde de antire volutionaire kiesvereeniging, die met alge' meene stemmen besloot de kiezers Krachtig op te wekken, de candidatuur van den heer Waltsr bij de herstemming te steunen. Bath. Er moet alhier zoo jnist een schippersknecht over boord gevallen zyn en heiaas verdronken. Nadere bijzonderhe den ontbreken. Te Apeldoorn hebben eenige perso nen de laagheid gehad zekeren persoon algemeen bekend onder den naam van „gekke Willem", zooveel jenever te laten drinken, dat hij aan de gevolgen is over leden. Het volgende geval deed zich dezer dagen te Breda voor op een der warme dagen. Een brood-, tevens koekbakker stond tegen den avond met opgestroopte hemds mouwen een pijpje te roeken aan den over kant van zijn winkel, welks openstaande deur hij in 'toog hield, terwijl hij met zyn overbuur eea praatje maakte. Op een gegeven oogenblik toonde onze bakker echter zeer weinig belangstelling voor 't ongetwijfeld interessant discours van dien buurman, want hij had een jongen van 12 k 13 jaar zyn winkel zien biunen- sluipen, en uit de etalagekast een kwartjes- koek zien wegnemen, waarmee de ondeugen de knaap haastig wilde vertrekken. De bakker schiet toe, pakt den jongen, breekt inderhaast zyn pijpje, en gaat met den jammerenden eu tegenspartelenden kwajon gen naar de bakkerij, gevolgd door buur man, die 't geval wel aardig vindt. De jengen kermt en smeekt om hem toch niet over te leveren aan de politie. „Dat zal ook niet gebeuren", zegt onze bakker, „want daar heb ik zelf maar last van. Maar zoo goed ben je niet, of je znlt den heelen koek bier op staanden voet op eten. Vooruit De sidderende jongen neemt een hap van den grooten koek, en krijgt meteen een slag om de ooren. De tweede hap, de tweede slag. De derde, enz. Zoo gaat het een tijdje voort, tot dat door een dubbele redenj bet happen niet meer zoo vlot gaat. Vooruit1" „O, meneerbi, hi, hiIk kan niet meer, hi, hi, hi „Eten, zeg ik je! Slaan zal ik je niet meer.'" Met trage tanden nog een hapje, nog een, nog een kleintje „O, alsjeblieft, alsjeblieft een beetje water I" Er komt water. Het happen begint weer, maar langzaam, o, zoo langzaam. Eindelijk is de kwartjeskoek verdwenen. Druilend met de handen op de maagstreek, met een buik als een burgemeester, gaat de jongen naar buiten. „Compliment aan je moederroept de bakker hem achter na. „Wedden dat de jongen nooit koek meer steelt, en ze niet eens meer lust zegt de bakker. Vliss. Crt. Een dronken bodelaar met den blau wen knoop. Dezer dagen werd in den om trek van Haarlem een gabrekkige bedelaar opgepakt wegens openbare dronkenschap. Dat de man met zyn tyi weet mede te gaan, bleek hieruit, dat onder zijne uitrus- tngstukken o.a. werd aangetroffen een blauwe knoop, zooals de geheel-onthouders plegen te dragen. Bij een brand te Berlijn zyn Donder dagavond een man en twee kinderen om gekomen, terwijl de vrouw en een kind ernstig gewond werden. Zij waren boven bewoners, terwijl de brand door den bene- ■lenbewoner gesticht was, die daarenboven verzuimde de politie te waarschuwen. Te Aken heeft een persoon onder valschen naam op het stadhuis aangifte gedaan van zijn eigen overlydeu. De reohtbank veroordeelde den „grappenmaker" wegens het laten opmaken eener valache akte, tot drie weken gevang enisstrnf. OOSTBURG, 23 Juni 1897. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f6— at 6.50. N. Rogge f 4.40 a 14.60. N. Wintergerst f 5.75 a f 6.25 per honderd kilo Zomergerst fO.OO a fO.- per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 0.00 a f 0 00. Kookerwten fO—a 10. .Erwten 10.-a fO—Paardenboonen fO.OO. a fO.OO. Koolzaad 1 a f Waar 't niet er by at&at, ia de pry's per H. L. Rotterdam 21 Juni. Ter graanmarkt van Maandag was de handel in binnenlandsche granen als volgt TARWE, waarvan de aanvoer niet groot was, ruimde tot eene verhoogi ig van 10 a 20 cents op. Naar kwal. verkocht van f5.75 tot f 6.60 per heet., extra puike soort nog iets daarbovsn en per 100 kilo van f7.90 tot f8.25. Canada- ontbrak heden. ROGGE met weinig aanbod 10 cents hooger f3.85 a f4.25. GERST. Winter- en Zomer- onveranderd. Per heet. f3 a f3.50. Chevalier- 10 cents lager f4.25 a f5.10. HAVER als voren. Per heet. f2.75 a f3.80 en per 100 kilo f7 a f7.40. PAARDENBOONEN kwamen niet voor. WITTE BOONEN. bij uitslijting tot vorige prijzen verkocht f8.50 a f9 naar deugd. BRUINE BOONEN ontbraken in de beste soort en vonden overigens tot onveranderde prijzen plaatsing. Naar kwal. f4 tot f6.75. BLAUWE ERWTEN. Kooksoort met zeer weinig aanbod f6 a f6.75. Niet-kokende f 5 a f5.40. KANARIEZAAD onveranderd stil f4 a f6.75. ZEEUWSCHE EIEREN f2.80 a f3. MAIS per 2000 kiloJarige Amerik. Mixed f82, afwijkende dito dito f76 a f80. MEEL. De vorige week bleef meel onver anderd met redelijken handel. Strafwerkende Hongaarsche, Russische alsmede Amerikaan- sche meelsoorten levendig gevraagd. Heden was de markt ingevolge zwak be zoek, weinig beteekenendnoteeringen rast en onveranderd. Rotterdam, 22 Juni. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 1621 runderen, 587 vette, 184 nuchtere kalveren, 869 schapen, 533 varkens, 158 biggen. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal 60, 2e kwal. 52, 3e kwal. 40. Kalve ren le kwal. 76, 2e kwal. 60, 3e kwal. 50. Schapen le kwal. 55, 2e kwal. 50, 3e kwal. Varkens le kwal. 36, 2e kwal. 34, 3e kwal. 32 c. Alles per kilo. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Stikken worden in cre«n geril («rag gezonden. Mijnheer de Redacteur! „Herstemming kiesdistrict Middelburg. Met groote blijdschap las 'k verloopen Zaterdag onder bovenstaand opschrift de volgende advertentie in „de NieuweZondags- bode" „De ondergeteekende, gedachtig aan het treffend ware woord van Al. Vinet, waar mede in 1894 de „Nieuwe Zoudagsbode* geopend werd en dat aldus luidt „Gy Roomsch Katholieken, de gevaren voor het katholicisme zyn niet gelegen in het Protestantisme; en gij Protestanten, de gevaren voor u zyn nog minder gelegen in het Katholicisme; gij boidenhebt een anderen vijand; die vy'and is het atheïsme, dat van uit de door-een-mengeling van alle ideeën en van uit het tumult van alls hartstochten, zijn afgrijselijken kop naar boven opheft, en zyn blik van voldaanheid laat weiden over een oeuw waarin alle geloot is weggestor ven", dringt er bij zyn Prjtestantsehe me dekiezers, die bij de jongste stemming vosr een lfd van de Tweede Kamer, hun stem op Baron van Hardenbroek hebben uitge bracht, ten ernstigste op aan thans bij de herstemming niet thuis te blijven maar hun stem te geven aan De belangen van Christendom en Va derland dringen. Aan een keerpunt in onze staatkundige ontwikkeling gekomen, zien wy ons by vernieuwing geplaatst voor de allesbeheer- schende vraag Wat wilt ge: een christelijke of een niet-christelijke( gelijk Vinet zou zeggen een atheïstische) staatkunde Wilt gy de eerste, stemt dan zonder eenig aarzelen Middelburg. 18 Juni 1827. w.g. G. W. A. DE VEER." Aan dit kort en krachtig woord behoef ik zeker niets toe te voegen Slechts dit bij de lezing vraagde ik mij afis 't geen overbodige opwekking Zouden er waar lijk Christenen zyn, wier kerkisme zóó ver gaat, dat zij liever rechtstreeks of zijdelings de verkiezing van een liberaal zouden bevorderen, dan met alle macht de verkiezing te helpen bewerken van een belijder van den Christus, al behoort hij ook tot een andere kerk dan zy Waar lijk zulk een kerkisme zou verloochening der belijdenis, zou verraad aan 't Ko ninkrijk Gods zyn! Tot zulk een handeling mogenkunnen wy geen broeders in staat rekenen. Dat wij, als leden der Herv. kerk, die de kerk liefhebben, 't liefst ons zouden zien vertegenwoordigen door iemand, die ook in dat opzicht met ons eens is, zal niemand ons euvel duiden. Doch veel hooger dan die voorbijgaande kerkvorm staat 't eeuwig Godsrijk, en wie zal daar gelaten, of van de huidige anti-rev. party gevaar dreigt voor onze kerk wie zal niet onmiddellijk toestemmen, dat van de zijde der liberalen gevaar dreigt voor 's Heeren gansche gemeente En zou nog iemand, dis zich naar Christus noemt, den euvelen moed hebben, hun steun te bieden Dat zou eerst een „monsterver bond" zyn, waarvoor wy waarlyk sidderen mochten. K. WIELEMAKER. Biggekerke, 22 Juni 1897. Van 22 23 Juni. MIDDELBURG. BevallenM. Kuys gob. van Loo d. C. L. van Zutphen geb. do Munck z. Geboren Eene onechte dochter. Overleden A. Everaavd 6 j. d. GOES. GeborenIlenricus Hubertus Maria z. v. Wilhelmus Godefridus Witkam en Anna Maria Margaretha Stieger. Overleden: 23, Anthonius 15 m. z. van Johan de Witte en Johanna Christiana Mynsbergen. HOOFDPLAAT. Dinsdag werd alhier aan besteed herstel, vernieuwingen en onderhoud tot 30 April 1898 van de aarde- rys- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van de Calamiteuze Hoofdplaat- en Thomas polder. Raming f12907. J. van Acker te IJzondyke voor f14400; P. J. Visser te Hansweert voor f14207; B. den Exter van den Brink, Krabbendyke, f14000; Johs. de Jonge, Middelburg, f13998; P. Moijé, Breks- kens f13895; J, de Bree Fz. Terneuzen, f13890; Abr. Thoiens. Terneuzen, f13800. KAPELLE. Maandag werden door not. Liebert voor zyne principalen alhier publiek verkocht de kersen wassende in 6 verschil lende boomgaarden onder Kapelle. Opbrengst 1517. Door denzelfden not. werden Dinsdag voor zijn principalen te Wemeldinge publiek verkocht de kersen wassende in 21 boom gaarden onder Wemeldinge. Opbrengst f1428. Op beide plaatsen werden hooge prjjzen besteed. GOES. De afloop der besteding voor het Gasthuis is dat gegund is de levering van Brood aan R. Scheele voor 8l/« cent. Rundvleesch 67, kalfsvleesch 98 en Var- kensvlec8ch 53 cent aan H. J. v Hove. Witte Suiker 44, basterd 38, stokvisch 44, kom. kaas 34, zout p. 100 kilo f 5.20 zeep p. 30 kilo f 3.70, bierazyn f 1.35 p. 40 Liter, wijnazijn t 2.15 alles aan Wed. C. Duvekot. Stroop 17 en Koffl6 80 cent aan J. van Asperen Vervenne. Gort ill en Rystfl2 aan Ph. Wessels. Donderdag 24 Juni. Middelburg, half 2 door polder Wal cheren het uitdiepen van watergangen. Dinsdag 29 Juni. Goes, voor 't burgerlijk armbestuur leve ring gewoon tarwebrood, rund-, kalfs- en versch inlandsch varkensvleesch en spek over Juli, Augustus, September op voor waarden by den vader van 't weeshuis. Bil jetten voor 4 uur by dhr. Kakebeeke met opschrift Besteding Burgerlijk Armbestuur, Woensdag 30 Juni. WUhelmlnadorp, 11 uur door den Oostbevelandpolder verbetering en onderhoud dor werken. Bestek ter lezing bij van Dyke. Aanwijzing 23 en 26 Juni 10—12 uur. En a 30 cent bij dhr. C. Snyder. Samenkomst bij 'tpoldermagazijn. Dinsdag 6 Juli. ITtreeht, aan het Centraal bureau der Staatsspoorwegen het afbreken der rijtuig- loods op 't station Middelburg, inrichting dier loods tot machinistenvorblyf, enz., het maken van een steenkolen- en takkenhossen- bergplaats enz. Raming f62500. Bestek a f 2 in 't centraal bureau Moreelo park. Aan wijzing 26 .Juni 1 uur. Vrijdag 9 Juli. Cats, gemeentehuis door den Leendert Abrahampolder 10 uur herstel, vernieuwing, onderhoud tot 30 April 1898 van de werken aan genoemden polder. Aanwijzing 2 en 5 Juli 10-12 uur. Bestekken a 51 cent by dhr. Wagtho. Vrydag 25 Juni. lerselte, aan de Kaai door deurw. Holl- mann scheepsafbraak. Wcstkapelle, 11 uur bij Joosse door not. de Vos nieuwe houtwaren. KUsse, de kersen en zwarte bessen. 3000 struiken van dr. Geil. Tot 25 Juni inschrij ving geopend. lerseke, in de Oesterbeurs voor C. Poel man door not. Mulock Houwer 2 uur een huis, schuur, erf, bovenwoning, weiland en hove niering 44 A. 85 cA. 2o. 8640 cA. bouwl. in D. Mierashoek. En '/3 in drie woonhuizen en erven Vierstr. en Mosselstraat. Zaterdag 26 Juni. Wolfertsdijk, 2 uur bij Voorbejjtel door not. Pilaar 8280 cA. tiendvrij bouwl. in Kolenshoek. 2o. 98 A. bouwl. met uitweg in Romboutshoek. Maandag 28 Juni. Ovezand, door not. Pilaar bij wed. van 't Westeinde voor dhr. C. Kisseeuw 19 perc. hooigras te velde in de Slake. IteinkcMszand, 12 uur by wijlen C. Bos door not. de Ronde Bresser huisraad, kleederen, gereedschap, mutsaard. Camperland, voor wed. Hage door not Roelof half 3 de herberg Havenzicht met schuur en erf 230 cA. Woensdag 30 Juni. Koudekerke, in Pax Intrantibus oj het Zand 10 uur door not. Tak de hofstedi van G. Louwerse 15 H. 28 A. 62 cA. in 1' perc., comb, en massa. Bergen op Zoom, inTholenverpachtin; door 't vischbestuur 10 uur schelpdierenvie scherij 48 perc. in Oosterschelde (O. deel) ei 3 in W. deel; te weten de nummers: 265 292a, 295b, 298, 302a, 305c, 308d, 310c, 310< 310e, 310f, 816e, 326f, 317a, 319. 322a, 322! 322d, 323, 324a, 324b, 324c, 331, 332b, 332 332e, 332f, 332g, 332h, 337, 339a, 389 340, 341, 363, 364, 365, 368, 370, 371, 37 373, 374, 375, 397, 398, 402. Eu 489a, 499 e 510- Donderdag 1 Juli. 's Gravenpolder, door not. Paard koopor Overman voor B. Burger 10 uur H. veldvruchten in Zwake, in 10 perceele Kantgras en 3,6970 H. hooigras in Nis en 8 Heer Abtskerke in 4 perceelen. Middelburg, 8 uur in de Vergenoegi door not. Huvers een huis en erf V 102; een stal en erf Bree L 277. Te zi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5