DE ZEEUW" BIJVOEGSEL Mr. C. Lucasse. "gemengde berichten. AANBESTEDINGEN OPENBARE VERKOOPINGEN 99 SPROKKELINGEN. ▼an van Dinsdag 22 Juni 1897. Er komt een Verkiezingsnommer ter aanbeveling van Van Deinse. Dit verkie zingsnummer gaat echter niet uit van de antirevolutionaire, maar van de LIBE RALE KIESVEREENIGINGEN. Niemand late zieh bij den neus nemen. Dat verkiezingsnommer is NIET van de Zeeuw, gij behoeft er u derhalve niet aan te storen. Te Milaan i» een werkman van de telefoon op zijn ladder verward geraakt in ie geleidingsdraden| der electrische ver lichting en was toen men hem kwam red den zoodanig verbrand dat er geen hoop meer bestaat op herstel. Het weer in het buitenland. Vrij dagavond heeft een cycloon de Fransche gemeenten Asnières, Bois-Colombes, Rond- Foint en GarenneBezon geteisterd. Er viel een ware waterhoos, die dikke boomen, tuinmuren en telegraafpalen omsloeg. Zelfs is een huis onder het gewicht van het water ingestort en verscheidene personen werden ernstig gekwetst. Te Saint-Denis, werden verscheidene houten huizen door den wind meegevoerd. Te Asnières, werden de kermistenten op den boulevard geheel vernield. Te Courbevoie is de vuurwerk fabriek vernield; het dak werd er af ge slagen en de stoomketel is gesprongen met het gevolg dat vele personen gewond en twee gedood zijn, er is een koffiehuis verwoest. Te Bois-Colombes zijn twintig gewonden, te Asnières een twintigtal en te Courbevoie tien. Zijn grootste kracht ontwikkelde de cycloon in de vlakten van Nanterre en Saint-Denis, waar in enkele minuten 50 centimeter water is gevallen: alle lage gedeelten zijn er ondergeloopen. De trein moest stoppen en terugkeeren. Donderdagavond sloeg gedurende een hevig onweer de bliksem te Grenoble in de kerk die geheel is afgebrand; de klok- ketoren is ingestort en de beide klokken zijn gesmolten. De schade wordt op 40000 francs geschat. Een hevige storm heeft te San-Ildefonso bij de Spaansche stad Segovia gewoed er vielen hagelsteenen zoo groot als noten vele huizen liepen onder water en de oogst is verwoest. Er ontstond een ware paniek; huisraad en vee werden door het water meegesleept en verscheidene per sonen zijn door hagelsteenen gekwetst. Tengevolge van de hevige regens der laatste dagen is het verkeer op den zijtak van de St. Gotthardbaan tusschen Maccaquo en Pino aan het Lago Maggiore gestremd. Op de hoofdlijn bij Maroggia aan het Luganomeer zijn vier goederenwagens van een trein uit de rails geworpen. Ook op de noordkusten van Schotland en Ierland hebben hevige stormen, ver gezeld van regenbuien, gewoed. Een zorgzaam persoon voor den ar beidenden stand is de heer Spude, land- aad van het district Bochum. Deze heeft reeds (fjkwijls de tot hem gerichte aan vragen tot het houden van tweedaagsche feesten geweigerd, omdat de arbeiders daardoor te veel arbeid verzuimden en te hooge uitgaven zich lieten welgevallen, welke verschijnselen zeker te betreuren zijn wanneer men over lage' loonen en te weinig verdiensten klaagt. Niettegenstaande dat ging men voort om in vereenigingen feesten voor de arbeiders te organiseeren, die langer dan een dag duurden, vandaar dat tiij tot de besturen der vereenigingen in het district Bocbum de aanschrijving heeft gericht om de vie ring van feesten zooveel mogelijk te be perken, daar hij in een langen duur van feestelijkheden slechts een middel ziet om de onkosten, die voor de toebereidselen van een feest gemaakt worden^" terug te vinden. Hij dringt er dus bij de plaatselijke politie op aan om zooveel mogelijk het houden van feesten langer dan een dag te verbieden. KUilliftliMJlU STaNU- Van 19 - 21 Juni. MIDDELBURG. Ondertrouwd A. School meester, jm. 24j. en J. van de Putte. jd. 23 j. BevallenC. Alewijnse geb. van Westen 2- - M. B'iek geb. Bliek z. K. Davidse geb. Huibregtse d. P. M. H. Speijer geb. Reints z. GOES. Huw. Afk.20, Jan Daniël Kel der 38 j. im. te Rotterdam en Geertruida Maria Blankenbijl 30 j. jd. te Bergh onlangs te Goes. - Jacobus Mareusse 26 j. jm. te Goes en Alida Zaalberg 26 j. jd. te Kapello onlangs te Leiden. Ondertrouwd: 18, Theodorus van Veen 35 j. jm. te Goes en Cornelia Bal 41 j. jd. Geboren20, Leendert z. v. Jan Korstanje en i,ena Cornelia Kamp. Overleden: 10, te ScherpenisseAntje Uabriölina Bolier, 22 j. geh. met Johan Willem Laven. Van 12 tot 19 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd A. J. J. de Beer, jm. 25 j. en C. J. Lindhout, jd. 24 j. b. Potjewijd, jm. 29 j. en P. J. Braamse, a C> Luütcn, jm. 24 j. en J. A. van der Klift, id. 18 j. Getrouwd: C. Buisman, jm. 21 j. en A Gunst, jd 24 j. C. J. van Hoepen, jm 431. en M. West dorp, jd. 25 j. Bevallen: E. P. Swint, geb. Venema- z. - W. Kooistra, geb. Verdaasdonk, d. R. van den Berge, geb. Ie Clerq, d. J. E. Sanderse, geb. Willemse, z. R- van Raam, geb. Eltingh, d.G. Huiszoon, geb. Baak, z. A. Mallie, geb. Schoonen- boom, d. M. H. Bastiaanse, geb, van der Linden, z. M. C. Hendriks, geb. Vreke, d. - F. J. Sohier, geb. Wisse, d. S. Siere- vogel, geb. Poortvliet, d. M. Roelse, geb. Joosse, z. en d. tweelingen. Overleden J. van der Beke Callenfels, wedr. van B. M. Bösken. 63 j. P. Koop- ma wed. van S. Jelderda, 71 j. G. B. Boenders, jm. ?4 j. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Stttkkeu worden iu geen geval terug gezonden. Mijnheer de Redacteur! Reeds meermalen werd, met eene wel" willendbeid die ik ten hoogste waardeer, mij in uw blad plaatsruimte verleend ter verklaring en aanprijzing van de Evenre dige Vertegenwoordiging. Mag ik |met het zelfde doel nogmaals bij U aankloppen Uüt de getallen der verkiezing van 15 Juni 11. wensch ik aan te toonen hoe de sterkte der versohillende partijen in de nieuwe Kamer rechtens behoorde te zijn, om vervolgens eene gissing te wagen hoe zij, na afioop der herstemmingen, waar schijnlijk tal zijn. Den 15en Juni werden uitgebracht op de candidaten van de Anti-Revol. 131817 stemmen, den Chr. Hist. K. Bond 19178 de Conservatieven 1006 de Liberalen 145349 de R. Kathol. 82527 de Radicalen 14570 de Soc. Democraten 15359 Totaal 409806 De stemming liep niet over 100 zetels, maar slechts over 93, daar 7 Roomsche candidaten reeds den len Juni zonder stemming gekozen waren. Nu redeneert de proportionalist d. i. de voorstander der Evenredige Vertegen woordiging aldus: Er moeten 93 zetels bezet worden, wel nu, dan heeft ook elke partij die Vos der uitgebrachte stemmen de haren kan noemen recht op één zetel; tweemaal zooveel stem men geeft recht op twee zetels, driemaal zooveel op drie zetels, tienmaal zooveel op tien enz. In dit geval is het totaal der uitgebrachte stemmen 409806het 93ste deel daarvan is 4406bijgevolg geeft elke groep van 4406 stemmen recht op één zetel, en heeft men dus slechts het getal 4406 te deelen op de stemmencijfers der verschillende par tijen, om te zien op hoeveel leden elk dier partijen nu eigenlijk recht heeft. Het getal, aanwijzende het aantal stem men dat recht geeft op één zetel, in dit geval das 4406 noemt men het „kiesquotient". Natuurlijk gaan meestal de deelingen van het kiesquotient op de stemmencijfers der pattijen niet juist op, maar dat is geen bezwaar; straks zal ons wel duidelijk wor den wat met de overschotten geschiedt. Passen wij nu het bovenstaande toe op de cijfers van 15 Juni 1.1., dan krijgen wij voor de verschillende staatkundige party en de volgende verhoudingen voor de A. R. 134817 4406 29 zetels.Rest 4043st. C.H.B. 19178 4406= 4 Cons Lib. 145349 4406 32 R. K. 82527:4406 18 Rad. 14570 4406 3 Sc.-Dm. 15359 4406 3 1554 1006 4357,, 3257,, 1352,, 2141,, Langs dezen weg zijn dus reeds 89 zetels verdeelder moesten echter 93 plaatsen bezet worden; er zijn er dus nog 4 vacant. Wie krijgen nn die vier zetels? Eenvou dig de partijen wier stemmenoverschotten het grootst zijn, dat zijn hier de Libera len, de Anti-Rev., de Roomschen en de Soc.-Dem. De verhouding der partijen in de nieuwe kamer behoorde dus te zijn Anti-Rev. 29 zetels door kiesquotient 1 voor stemmenoverschot 30 Chr. Hist. Bonddoor kiesquotient 4 Liberalen32 door kiesquotient 1 voor stemmenoverschot 33 R. Kath. 18 door kiesquotient 1 voor stemmenoverschot 4- 7 die reeds op 1 Juni zonder stemming gekozen waren 26 Radicalendoor kiesquotient 3 Soc. Dem., 3 door kiesquotient 1 voor stemmenoverschot 4 Te zamen 100 Over de bijzonderheden van het stelsel zal ik nu verder niet uitweiden. Reeds vroeger deed ik dat in De Zeeuw, en, hoe nuttig vooral in deze de herhaling ook zijn moge, ik mag niet te veel ruimte in beslag nemen. Alleen breng ik in herin nering dat de herstemmingen vervallen, en dit is zeker niet het geringste der vele en groote voordeelen van de stelsels der Evenredige Vertegenwoordiging. Ook dient nog aangemerkt dat, indien de verkiezing had plaatsgegrepen onder een stelsel van Evenred. Vertegenw., bo venstaande cijfers zich aanzienlijk zouden wijzigen, daar bij zulk een stelsel wel geen sprake zal zijn van stemmen op andere candidaten dan die der eigen party. Daar echter het getal der Liberalen die stem den op candidaten van andere partyen wel zéér gering zal zijn geweest, en in elk geval kleiner dan dat van de mannen van de Chr. H. B. die op de liberalen stemden mogen wy gerust zeggen dat in de cijfers der verkiezing voor de Liberale party een nederlaag ligt, nog véél meer verpletterend dan er waarschijnlijk voor haar zal liggen in den uitslag der ver kiezing. Ten slotte wil ik nog mededeelen dat van de A. Rev. stemmen 35082 vielen op de candidaten der fractie-Lohman, 11877 op A. Rev. zonder eenige nadere omschyving dus op twijfelaars en 84858 op de candidaten der fractie-Kuyper terwijl van de Liberale stemmen er 39371 warden uitgebracht op de candidaten de oud-Li beralen, 27100 op „twijfelaars" en 78878 op de mannen der Liberale Unie. En wat nn betreft den uitslag elke gissing dienaangaande is, met het oog op het verbazend getal herstemmingen, zéér gewaagd. Ga ik echter aandachtig de cijfers na, en neem ik daarbij dan tevens aan dat zij zich niet aanmerkelijk zullen wijzigen wat natuurlijk nog de groote vraag is dan meen ik te moeten ver onderstellen dat van de 50 herstemmingen zullen uitvallen ten voordeele van de A. Rev. vrij zeker 10, misschien 14 den C. H. B. „1 de Lib. 16, 25 de R. Kath. 2, 6 de Rad. 1. In drie van de 50 herstemmingen is zelfs geen gissing te wagen. Yoeg hier nn bij de Jreeds gekozen leden d. i. voor de A. Rev. 13, de Lib. 14, de R. K. 22, en de Rad. dan krijgt men heel andere getallen dan bij een stelsel van Evenredige Vertegenwoordiging. Dankend voor de opneming. Hoogachtend, C. E. VAN KOETSVELD. (Wij danken den geachten inzender voor deze belangrijke bijdrage, tot de kennis van 't nut en de wensehelykheid van evenredige vertegenwoordiging. Of zijn gissing, aan't eind van zyn stukske, in betrekking tot 't stemmencijfer der antire volutionaire party, iuist is, zal de stembus straks leeren. Het feit dat op vele plaatsen de chr. hist, bond, chr. hist, kies-comité en chr. hist, kiesvereenigingen zich voor onthouding of stemming op een liberaal verklaarden, doet ons wel een weinig vreezen. Reu.) Mijnheer de Redacteur Zooals ge weet, hebben wij hier in Walcheren, Vrijdag 24 Juni, zooals in vele plaatsen van ons land, herstemming voor een lid der 2e Kamer en wel tusschen Mr. E. Fokker en Mr. C. Lucasse. Die strijd zal hard wezen, en het is daarom, dat ik langs deze een oproeping doe tot alle antirevolutionaire kiezers om toch trouw op te komen, en Mr. C. Lncasse te kiezen. Over beginsel van beide personon te spreken, acht ik onnoodig, wij weten die alle. Maar wel wil ik er op wijzen welk gevaar wij loopen, bij te huis te blijven, of wel wat nog erger is, door den boeman welken de liberalen voorhonden om Mr. C. Lucasse toch niet te steunen, omdat hij voor protectie is. Maar kiezers die niet van den Laudbouw leven moeten, wat zou u duurder te staan komen. Pro tectie of Leerplicht Mr. E. Fokker is voor leerplicht. Ik stel mij nu een arbeider voor op 't platteland, en een werkman in de steden. En de leerplicht komt er eens, wat zal n dan duurder komen te staan de Leerplicht of de Protectie Ik meen de leerplicht. Een voorbeeld, zoo een arbeider heeft een huisgezin met vijf kinderen; zooals de zaken nu staan, gaan van die kinderen wanneer zij 10, 11 of 12 jaar oud zjjn al eens iets verdienen. B. v. in 't voorjaar wanneer de granen in den grond moeten, of in den zomer als de oogst begint of in 't najaar als de aard appelen gerooid wordendan verdienen ze al een aardige oenten dat zijn feiten dat zulks gebeurt, bezoek in die tijden de scholen, en ge zult het daar goed merken, aan de ledige plaatsen, dat zulks gebeurt, of er blijft een van die kinderen thuis om voor de anderen te zorgen opdat de moeder ook iets zou kunnen verdienen. Maar nn komt Leerplicht, dan houdt dat al op, dan moeten uwe kinderen tot hun 14e jaar naar school. Werklieden van de steden en 't platteland deikt er om! Wat zal dat inesr kosten voor onder wijs, want daar vloeit uit voort, meer kinders ter sehool, meer onderwijzers onderhonden, grootere scholen bonwen en wie moet dat betalen En dan weer een recht van ons ontnomen, dat wij nu nog over onze kinders hebben. Zoudt gij dat willen? Immers, neen. Welnu stemt dan met mij op Dan is er hoop dat wy die ramp nog te boven komen. Een bewoner van H platte1 jtd wien het goed te pas komt, als deren ook iets verdienen. (De geachte inzender no' treurige feiten van schor die wij niet alleen niet -r die wij zeer betreur' gen en denkf 't betoog van een wijzer den heer 1 van een paar jaar g„ die velen, welke de it» dat zy by invoering van den leerplicht lij den? Red.) MARKTBERICHTEN- Rotterdam, 21 Juni 1897. Rogge 10 cent lager, flink opgeruimd. Tarwe 10 a 20 cent lager. Overige artikelen onveranderd. Buitenlandsche stil. Meel vast. Nieuwe Tarwe. - 5.20 - 6.30 Rogge- 3.45 - 4.10 Wintergerst 3.— - 3-75 Zomergerst - 3.— - 3-50 Ch evaliergerst 4,40 - 6-40 Haver - 2,50 - 3-75 Paarde nbo on en - 4,50 - 6,25 Erwten- 4,— - 5.60 Kookerwten 6,— 6,60 Bruine Boonen - 5,— 6,75 Witte- 6,50 - 8,75 Kanariezaad. - 4,— - 6,75 VLAS. 6585 steen blauw. 1000 steen wit. 0000steen Groningsch. Zeeuwsche EIEREN f2.20 a f 2,40. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 170 runderen, 369 kalveren, 867 scha pen of lammeren, 530 varkens. De prijzen waren als volgtvette runderen lequal. 62, 2equal. 58, 3e qual. 52 a c, kalveren le qual. 70 —00, 2e qual. 60 a c. schapen lequal. 60-00, 2e qual. 54 00c. Var kens le qual. 37 2e qual. 36 c. 3e qual. 35 c. licht soort 34 a 36. Aanvoer redeljjk, handel traag. VLAS 4026 steen blauw. AARDAPPELS. Vraag noch aanvoer. AXEL, 19 Juni 1897. Oude Tarwe f a t Nieuwe Tarwe f7.50 a f7.75. Rogge f5.50 a f5.75. Nieuwe Wintergerst f6.20 a f7.—. Zomergerst f a f—Haver f6.—a f 6.50. Kookerwten f—a f Voererwten f6.50a f7.— Paardenboonen f6.50 a f7.—. Lijnzaad f a f Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f a f—per 100KG AFLOOP VEKKOOPINdlN ÏM- GOES. Door de Gas-Commissie werd Woensdagavond ten raadhuize aanbesteed: het plaatsen van een Exhauster, systeen Beole, met bijkomend werk aan de gas fabriek. Vjjf biljetten waren ingeleverd en wel door de heeren W. J. v. d. Weert en Zonen ad 1649: Johs de Jonge Wz. ad 1634W. F. van Riet jr. ad f 632firma W. de Beste ad f 629 en M. Buitendijk ad f 621. De inschrijvers wonen allen te Goes. Aan den heer Buitendijk werd het werk gegund. Herplaatsing wegens misstelling.) Vrijdag is te 's Gravenhage aanbesteed de verbouw van het telegraafkantoor te Ylisslngen. (Raming f6800). Hiervoor werden de inschrijvingen ont vangen van de heeren :H. J. Ganderheyden voor f6290; P. van Beers voor f 6498; J. J. Krijger voor f6575; J. Warren voor f659 W. P. Kokelaar voor f 6660 en F. N. de Rooy voor f6789. Al de inschrijvers wonen te Vlissingen M. C. GOES. Door het bestuur van den Jacob- polder is aanbesteed vernieuwing en onder houd der werken tot 30 April 1898 aan de waterkeering van genoemden polder. Inge schreven door de heeren P. J. Visser te Hansweert f6217, B. van Eek te Terneuzeu f6189, J. de Rijke te Middelburg f6040, A. Karelse Cz. te Borsele f6010, P. C. v. d.Hooft te Vlissingen f 6007, B. den Exter v. d Brink te Krabbendijke f 5500, Joh. de Jonge t Mid delburg f 5440 en L. Goedegebuur te Nieuw- dorp f 5325. Het werk werd aan den laag- sten inschrijver gegund. Straks zal het niet zijn de kwestie van roomsch of onroomsch, maar over alle muren van kerkgenootschappelijk verschil zullen de geloovigen elkaar de hand reiken, om te kunnen bestaan in den grooten strijd tegen elk geopen baard geloof. Prof. v. Oosterzee. Tegen het ongeloof zijn wij met de gan- sche Christenheid, ruomsch of onroomsch, vereenigd door het gelouf in de eenige offe rande eenmaal aan het Kruis volbracht. GROEN VAN PRINSTERER. Nederlandsche Gedachten Leel I bic. 128. gekomen, ïnitrgcuuooi. ue werkman üad it werk, verdiende meer loon, at meer iod, meer aardappelen, dronk meer lie en at viermaal zoeveel bokking. 'De werkman was er dus in alle opzich- a beter van geworden. Bedenk nu, dat er in Dnitschland alge ten stemrecht is en dat dus de werk- den, die de meerderheid hebben, als ze slecht bij gevaren waren, al lang een ld aan de graanrechten hadden kunuen ,ken. En toch ze hebben de voorstan ds van protectie in Duitschland stil in Kamer gelaten en ge begrijpt zelve, de werklieden hier te lande hun eigen zen zouden ingooien, indien ze voor anrechten bang bleken te zijn. 'iQ hielden er hun eigen geluk mede en. Ik toch den Roomsche en weer den Liberaal. KUYPER. ,ra- aan ionder- „dd. Crt. wie zal aan „en van den veldarbeid hunner kinderen niet knnnen missen, het stoffelijk verlie. vergoeden is ba gal m; wi gin te bal ovi OVi ste. 1 rJ opa dat brq pr; gri Hn -O' De Koning(in) vraagt bij her stemming alleen: Wie dunkt u minder gevaarlijk, de Roomsche of de Liberaal En dan moet uw antwoord luidenLiever had ik geen van belden. Maar moet ik den gevaarlijkste buiten de Kamer helpen houden dan kies 'at het niets dan een politiek wapen iet dat duurdev brood kan, wie even inkt, ook hieruit zien. Woensdag 23 Juni. does, voor 12 uur voor 't Gasthuis rund- kalfs- en varkeusvleeach, spek, brood 3a kwartaal, en gort, rijst, suiker, stroop, zout, azijn, koffie, witte kaas 2e halfjaar. Biljetten bjj dhr. v. d. Bilt la Motthe. Donderdag 24 Juni. Middel burg, half 2 door polder Wal cheren het uitdiepen van watergangen. Woensdag 30 Juni. Wllhelmlnadorp, 11 uur door den Oostbevelandpolder verbetering en onderhoud der werken. Bestek ter lezing bij van Dijke. Aanwijzing 23 en 26 Juni 10—12 uur. En a 30 cent bij dhr. C. Snijder. Samenkomst bij 'tpoldermagaiijn. Dinsdag 22 Juni. Middelburg, Notarishuis door not. Var hulst 10 uur inboedel, hand- en trapnaai- machines, schoenwerk, tuinstoelen, wagen- veeren, rijwielen. 19 en 21 Mei te zien 2—4 uur. Inl. de Groot en Hondius. does, 3 uur bij Hartman door not. Pilaar zwarte bessen van 180u0 struiken in Nisse- stelle en van 22000 op Valckeslot. Aan wijzing P. de Punder te Baarland en J. Polderman, Goes. Vrydag 25 Juni. lerseke, aan de Kaai door deurw. Holl- mann scheepsafbraak. Westkapelle, 11 uur by Joosse door not. de Vos nieuwe houtwaren. Misse, de kersen en zwarte bessen. 3000 struiken van dr. Geil. Tot 25 Juni inschrij ving geopend. Ierscke, in de Oesterbeurs voor C. Poel man door not. Mulock Houwer 2 uur een huis, schuur, erf, bovenwoning, weiland en hove niering 44 A. 85 cA. 2o. 8640 cA. bouwl. in D. Mierashoek. En 3 in drie woonhuizen en erven Vierstr. en Mosselstraat. Zaterdag 26 Juni. Wolfertsdi|k, 2 uur bij Voorbeijtel door not. Pilaar 8280 cA. tiendvry bouwl. in Kolenshoek, 2o. 98 A. bouwl. met uitweg in Romboutshoek. Maandag 28 Juni. Camperland, voor wed. Hage door not Roelof half 3 de herberg Havenzicht met schuur en erf 230 cA. Woensdag 30 Juni. Koudekerke, in Pax Intrantibus op het Zand 10 uur door not. Tak de hofstede van G. Louwerse 15 H. 28 A. 62 cA. in 17 perc., comb, en massa. Bergen op Zoom, inTholen verpachting door 't vischbestuur 10 uur schelpdierenvis- schery 48 perc. in Oosterschelde (O. deel) en 3 in W. deel; te weten de nummers: 269, 292a, 295b, 298, 302a, 305c, 308d, 310c, 310d, 310e, 310f, 316e, 326f, 317a, 319, 322a, 322b, 322d, 323, 324a, 324b, 324c, 331, 332b, 332c, 332e, 332f, 332g, 332h, 337, 339a, 339c, 340, 341, 363, 364, 365, 368, 370, 371, 372, 373, 374, 375, 397, 398, 402. En 489a, 499 en 510. Donderdag 1 Juli. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Huvers een nuis en erf Wal 102; een stal en erf Bree L 277. Te zien daags voor en op den dag van verkoop van 9—12 en 2-4 uur. Vrijdag 2 Juli. Heinkenszaurt, voor kinderen wijlen M. Olivier 10 uur bij C. Rijk lo. een huis, schuur, erf en bouwl. 71 Aren. 2o. veld vruchten. En om 1 uur inboedel. Woensdag 7 Juli. Mieutvdorp, by Modderkreeke door not. de Ronde Bresser 10 uur den molen met huis, schuur, erf, bouwl. enz. van J. M. Grimminck in 5 perc. en comb, en massa. Uapinge, 10 uur in't gemeentehuis door not. Huvers een hofstede 4 H. 81 A. 90 cA. van G. van Offenbeek, in 10 perc. Vrijdag 9 Juli Zoutelande, 10 uur bij Van Vlaanderen 20 perc. bouw- en weiland en sprink ver huren door not. Loeff. Zaterdag 10 Juli. Zoutelande, door not. Loeff verhuren bij Van Vlaanderen 10 uur voor't Diac. Arm bestuur 40 perc. bouw- en weiland en sprink in Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Bggekerke en Meliskerke. Woensdag 14 Juli. Blggekerke, door not. Loeff voor wed. Harpe hofstede. Vry'dag 16 Juli. («aplnge, op hofstede Van Offenbeek door not. Huvers 10 uur zwart merriepaard 13 jaar, 3 baatgevende melkkoeien, 2 kweek- kalvers, melkschaap, melkgeit, 3 lammeren, hond met hok, marktwagen op veeren, menwagen met toebehooren, driewielskar, ploeg, eggen in soort, veldgang. sleepdeur, windmolen, melkgereedschap, veldvruchten, meubels, huisraad, bed en peluw, boogka- binet enz. Kruinlngen, in 't gemeentehuis door not. de Vos 11 uur 7,4770 H. bouw-, weiland en dijk in Vrylandschen Hoek; en 2huizen, erf en tuin groot 7.10 en 0.59 A. van H. Wondergem. Woensdag 28 Juli. Blggekerke, 10 uur door not. Loeff bij wed. Harpe inspan en veldvruchten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5