KERKNIEUWS. 6154 OOSTËËHOlTT 3599 Jhr. Mr. J. B. D. van den Berch van Heemstede k. 3355 Cr. Mr. A. P. P. C. baron v. d. Borcb v. Verwolde a. 264 6437 RHEDEN 4934 Mr. M. J. C. M. Kolkman 3136 Gr. P. van Vliet Jr. 1152 C. W. Vrijland 1. 646 4547 RIDDERKERK 3690 Mr. Gr. J. Goekoop 1. 1801 H. Mr. A. P. C. R. baron van der Borch van Verwolde a. 1709 H. Mr. A. D. van Assendelft de Co- ningb 1. 189 Onwaarde 29. ROERMOND. Dr. W. Evers k. G- ROTTERDAM 3204 eerste district 6733 Dr. R. P. Mees R.Az. 1. 1066 H. Dr. J. Th. de Visser b. 671 H. B. Goudswaard, s. 70 Mr. J. C. M. F. H. Mascheck k. 314 T. Tromp a. 516 3394 Tweede district. 2760 D. de Klerk 1135 H. Jhr mr T. A. J. v. Ach v. Wijck. a. 582 H. J. G. van Kuijkhofs. 83 Dr. H. J. A. M. Schaepman k. 425 Dr. J. Th. de Visser 543 Onwaarde 26. 3225 Derde district 2547 G. van Herwaarden b. 314 P. van der Pols a. 178 Dr. H. J. A. M. Schaepman k. 751 H. Jhr. mr. J. L. Stern 1. 44 Th. de Rot r. 44 J. B. Verhey 1. 1243 H. 3791 Vierde district 3223 G. H. Hintzen 1. 1511 H. W. P. G. Helsdingen s. 98 Dr. VV. B. van Staveren a. enk. 1166 Dr. J. Th. de Visser b. 448 Onwaarde 37. 3404 Vijfde district 2653. Mr. E. E. van Raalte 1. 1321 H. F. van der Goes s. 61 G. van Herwaarden b 387 K. Kater a. 323 Mr. J. C. M. F. H. Mascheck k. 561 H 6224 SCHIEDAM 5247. Mr. O. J. H. graaf van LimburJ Stirum a. r. en b. 3050 G. A. W. F. Idenburg a. 802 Mr. J. P. R. Tak van Poortvliet 1. 1395 5584 SCHOTERLAND 3433. H. Pijttersen Tz. 1. 994 H. Dr. A. Kuyper a. 861 Mr. H. Verkouteren b. 234 G. v. d. Zwaag s. 1344 H. 6018 SITTARD 2632 Mr. Ch. baron de Bieberstein Rogalla Zowadskyk. 2240 G. Aug. Kamps. k. 292 6121 SLIEDRECHT 4384. dr. A. Kuyper a. 2409 G. G. van Herwerden b. 950 C. B. Wisboom 1. 1025 6123 SNEEK 4518. Mr. Th. Heemskerk a. en k. 1890 H. M. J. A. van Gilse 1. 1423 H. W. Kroese a. 1205 5859 STEEN WIJK 4068. J. Meesters J.Rz. 1. 1575 H. J. Bosch Bruist 1. 283 Mr. A. Ph. R. C. baron van den Borch v. Verwolde a. 1469 H. Mr. J. G. van der Hoop a. 741 5903 TIEL 4803. mr. M. Tydeman Jr. 1. 3121 G. mr. W. K. F. P.Graaf v. Bylandt a. 1241 F. D. Mol, r. 441 5968 TIETJERKSTERADEEL 4250. mr. H. Ph. de Kanter 1. 842 mr. P. J. Troelslra s. 1149 H J. D. de Vries a. 1867 H L. W. de Vries a. 392 3424 TILBURG 4278. Mr. B. M. Bahlmann, a. 2594 G. A. H. A. Arts, k. 1684 UTRECHT. 5535 eerste district 4540. Jhr. mr. A.P. C.v.Karnebeek b.en 1.1100 H H. A. van Beuningen 1. 990 Mr. A. Kerdijk 1. 297 Mr. N. de Ridder a. 1784 H. Mr. P. J. Troelstra s. 442 4142 tweede district 3417. J. N. Bastert 1. en b. 840 H. J. W. Bergansius k. 1144 H. A. Brummelkamp a. 366 A. L. W. Seyffardt 1. |593 Mr. P. J. Troelstra s. 444 6510 VEENDAM 4492. Mr. E. A. Smidt 1. 2326 G. W. P. G. Helsdingen s. 465 D. R. Mausbolt r. 218 M. H. A. van der Valk a. 1467 5727 VEGHEL. B. R F van Vlijmen k. G. 6018 VENLO. Dr. W. H. Nolens k. G. 9600 WAALWIJK 3891. W. P. A. Mutsaers k. 3266 G. Mr. A. P. R. C. baron van der Borch van Verwolde a. 625. 5771 WEERT. P. J. Truijen, k. G. 5456 WESTSTELLINGWERF 3051. W. M. Houwing 1. 1409 H. P. van Vliet Jr. a. en k. 948 H. G. L. van der Zwaag s. 694 6090 WINSCHOTEN 4281. B. L. Tijdens 1. Dr D. Bos r. Mr P. J. Troelstra s. A. Wiersinga a. 1032 1415 H. 1216 H. 616 6937 WIJK BIJ DUURSTEDE 5947. Jhr Mr. W. H. de Beaufort 1. 1993 C. V. Gerritsen r. 1485 Mr H. Verkouteren b. 292 Jhr Mr H. M. J. van Asch van Wijck A. 3517 G. 7524 ZAANDAM 5711. K. de Boer Cz. r. 3768 G. G. C. Kamphuijs k. 657 Mr H. Verkou'teren b. 241 J. Windhouwer Pzn. a. 1045 6414 ZEVENBERGEN 4689. E. A. M. tan der Kun. k. 3234 G. Mr W. H. E. baron van der Borsch b. 835 Mr A. P. 11. C. baron van der Borch van Verwolde a. 600 Onwaarde 67. 6717 ZIERIKZEE 555. Van Kerkwijk G. Zie boven. 6300 ZUIDHORN 4571. G. Zijlma 1. 1373 H. R. Booustra 1. 971 W. P. G. Helsdingen s. 208 Dr. A. Kuyper a. 2019 H. 6922 ZUTPHEN 6029. Mr. H. Goeman Borgesius 1. 3283 G. Jhr. Mr. M. W. C. de jonge a. en k. 2293 H. van Kol s. 291 H. Verkouteren b. 162 6087 ZWOLLE, 4698. A. baron van Dedem a, b en k. 2095 H. A. Brummelkamp a. 545 J. Hoven r. 1044 H. H. H. van Kol s. 200 Mr.C. baron de Vos vanSteenwijk 1* 814 Verkortingen. a. is antirevolutionair. b. Bronsveldbond [Christelijk Historisclio Kiezersbond]. I. is liberaal, o. I. is oud-liberaal. k. is Roomsch. r. is radicaal. s is soc.-democraat. c. is conservatief. H achter hun stemmencijfer duidt aan dat deze in herstemming zijn. G beteekent Gekozen. Het cijfer voor den naam van elk district wijst aan het aantal kiezers, dat er achter het aantal uitgebrachte stemmen; terwijl achter eiken candidaat het getal wordt ge meld door hem verkregen. De namen der gekozenen staan cursief. Van de aftredende leden hadden vijf, de heeren Rutgers. d'Ansenbourg, Bool, Plate en Viruly Verbrugge zich niet meer beschikbaar gesteld, werden,vijf, de heeren Kerdijk, Tijdens, de Kanter, Van Borsselo en de Beaufort niet herkozen, terwijl de overige in herstemming komen. Ook in den Chr. Hist., Kiezersbond Kiezersbond ziet men rare dingen gebeu ren. Gooien de liberalen, als te Utrecht en te Deventer, hun oude verkorenen als een offer aan den raaicalen tijdgeest weg de Chr.-Historischen haasten zich ze op te rapen. Te Deventer, dat altijd even kras politiek liberaal als kerkelijk modern was de laatste vesting der modernen daar komt warempel ds. Otto Schrieke van En schedé in den Schouwburg een rede houden tegen den (spliuternieuwen) candidaat der antiievolutionairen, en voor Mr. Van Del den. Het kan niet missen of ds. Schrieke krijgt een geduchten uitbrander van de Vaderlander, wanneer die het ter oore komtde redacteur van de Vaderlander (ds. Schriecae zelf vermoedelijk. Red. if.), toch was „zeer verontwaardigd" toen de Ned. naar aanleiding der verkiezing van Jhr. Huydecoper te Breukelen, den C.-H. Bond liberaal noemde. Immers, van Mr. Van Deiden is niets, letterlijk niets an ders te zeggen dan dat hij liberaal is, op en top liberaal in de ailedaagsshe, poli tieke Seteekenis van 't woord. In Zeeuwsch- V laanderen, te Axel, halen de zoogen. Chr.-Historischen een dergelijk stukje uit, door tegenover den antirev. Glinderman, den aftredenden liberaal Hennequin can didaat te stellen, iemand, van wie» men niet eens kan zeggen dat hij „trouw kerk ganger" is anders nog een deugd die vele zonden bedekt. Ons dunkt, in den Bond moet nog heel wat „gepokt tn gemazeld" stijl Kuyper eer hij behoorlijk als partij in 't land kan optreden. Nu weet niemand onder welke familie men het wonderdiertje moet rangschikken. Tot zoover de Ned. Wij voegen er 't volgende aan toe Die bond stelt caudidaat volbloed Unie liberalen type Macaré, en oud-liberalen type v. Karnebeek, oud-antirevolutionairen type Van Dedem, oud conservatieven type Scbimmelpenninck, oud liberalen type Bastert, en mannen van wier politieke inzichten hij „minder" weet type Crommelin. Geef daar nu maar eens van terog. Het is dan ook bepaald vermakelijk de aanbevelingen te volgen die het Ned. Dagblad, orgaan van den Christelijk Hiitorisohen Bond, schrijft ter aanbeveling van deze candidaten. Bastert, de oud-Kappeijniaan die voor de wet Kappeijne stemde en alle voor stellen der antirev. tot afwending van druk op schoolgebied hielp afwijzen, wordt aanbevolen, wijt „bij onderzoek is gebleken dat hij in elk opzicht ook wat zijn gods dienstig leven betreft, tot de onzen be hoort". Karnebeek wordt aanbevolen wijl de liberalen zelf hem niet als liberaal be schouwen, daar zij hem te Utrecht loslieten". En Middelburg dan Crommelin wordt aanbevolen wijl „hij in en met het district goed bekendis, terwijl „zijn politieke gevoelens minder bekend" zijn, „daarom voegt het blad er bij moest de heer Crommelin ook eens hier en daar optreden maar, doet hij 't niet dan, keuren wij 't goed dat hij geen ijdele stembusbeloften doet". Harmsen o. a. wordt aanbevolen wijl hij als „hoofdbestuurder van het Nederl. Jongelingsverbond veel van zich deed spreken". Ortt wijl hij „als ouderling der Herv. Kerk te Utrectit zooveel bijbracht tot den bloei van zijn kerkgenootschap". Van Dedem, wijl hij is, een rechtschapen Christelijk man die jaren lang kerkvoogd is Igeweest van de Hervormde kerk te te Dalfsen". Hennequin wordt bedektelyk aanbevo len met de opmerking dat de christelijk historischen te Axel hem aanbevolen hebben en hij derhalve wel niet zoo liberaal of onkerkelijk zal zijn als ze hem uitschelden. Van den Borch, niet de onze, maar een liberale naamgenoot, wordt aanbevolen, wijl hij is „lid van 't classicaal Bestuur van Breda, lid vau 't (nota bene moderne) prov. kerkbestuur van N. Brabant en Limburg en bestuurslid van de vereen, voor inwendige Zending" aldaar. Huydecoper, de liberaal, te Breukelen, wordt aanbevolen wijl hij niet liberaal is en als keikvoogd en lid van het kies college de Kerk vele diensten heeft bewezen". Van Hardenbroek wordt aanbevolen dewijl hij is „een eerlijk man, een trouw aanhanger van zijn kerk, een oprecht voorstander van de Christelyk-Historische beginselen, zeer bemind in zijn omgeving en met de landsbelangen niet minder dan met de districts-belangen vertrouwd". En zoo zouden wij kunnen voortgaan doch 't aangehaalde is voldoende om 't de Nederlander van hier boven na te zeggen dat er nog heel wat gepokt en gemazeld zal moeten worden eer deze Bond is P. S. Het bericht in ons le blad uit de Graaf schapper dat op Zondag door dr. de Vis ser te Ommen in een koffiehuis een politieke rede zou zijn gehouden, is onjuist gebleken; 't is op Hemelvaartsdag geweest. Hier door vervalt natuurlijk onze gevolgtrekking in deze. In ons blad wordt tegenwoordig gead verteerd door de Arthur Land Company, eene maa'schappij tot ontginning van gron den in Texas en tot 't zenden van land verhuizers van hier daarheen. Nu schrijven wij niet gaarne iets ter aanbeveling voor eene in ;ons blad ge annonceerde zaak. Eensdeels dewijl de redactie buiten de advertentiën staat, dit is de taak van den uitgever en anderdeels dewijl wij niet gaarne den indruk zien ontstaan van een plasdankje. Dat wij echter wèl de aandacht op ge noemde advertentie willen vestigenis, dewijl zij landverhuizing geldt, eene zaak waar wij nog altijd sterk voor zijn, mits ze in goede Bedding worde geleid. Wij raden alle belanghebbenden aan zich in betrekking te stellen tot genoemde maat schappij Heerengracht 226 Amsterdam die de gewenschte inlichtingen wel geven zal. De verslage» omtrent lezingen gehouden door den 70 jarigen landbouwer A. Kuij- pers te Steggerda maakten een goeden indruk op ons. De man is als boerenar beider naar Amerika gegaan en nu, 15 jaar later als welgestelde boer, bier terugge keerd, om voor zijn denkbeeldemigratie naar Texas propaganda te maken. Wij stellen ons in dezen echter geen partij. De Colorade-maatschappij zit ons nog te ree) in de maag; maar tot nauwkeurig onderzoek aan te manen en den landbouwers zoons onder ons toe te roepen dat zij voorttrekken zoo zij bevredigende inlich tingen bekwamen, achten wij weldegelijk tot onze roeping te behooren;en wij doen het dan ook mitsdezen. Vergadering van den Middelburgsehen Gemeenteraad van Maandag 14 Juni 1897. Afwezig de heeren Tak, van de Ree en A. P. Snouck Hurgronje. Nadat de notulen der vorige zitting waren gelezen, stelt de Voorzitter aan de orde de volgende punten der agenda I. Ingekomen stukken. Daartoe behooren a. Drie missiven van Ged. St. houdende goedkeuring van in vorige zittingen geno men besluiten b. een prcces-verbaal van de opneming van de kas des gemeente-ontvangers c. een brief van J. Morks houdende dankbetuiging voor zijne benoemiug tot klokkenist d. het jaarverslag der burgeravondschool. Conform het voorstel des Voorzitters wordt besloten de stukken sub a, b en c voor kennisgeving aan te nemen en dat sub d voor de leden ter visie te leggen. II. Benoeming lid Commisde van toezicht lager onderwijs. Op de voorJracht staan de heeren M. J. de Witt Hamer en F. M. VVibaut. De vergadering gaat op verzoek van mr. van Hoek over in eene met gesloten leuren. Na heropening der openbare zitting wordt tot stemming overgegaan De uitslag was dat verkregen de heer Bekaar 9, de heer de VVitt Hamer 3 en de heer Wibant 2 stemmen, zoodat eerstgenoemde isgekozen. III. Aanwijzing van een lid van den gemeenteraad om den Burgemeester op 15 Juni 1897 zoo noodig te vervangen als voorzitter in het hoofustembureau. Het voorstel van B. en W. luidt: „Wij hebben de eer U voor te stellen krachtens het bepaalde in het derde lid van art. 62 der kieswet in de eerste plaats den heer VV. J. Sprenger, vervolgens den heer 11. P. den Bouwmeester en voorts de overige leden van Uw collegéaan te wijzen om den burgemeester, zoo noodig te ver vangen als voorzitter van hootdstembureau bij de aanstaande stemming, eventueel herstemming, ter verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal." Conform dat voorstel wordt zonder dis cussie besloten. IV. Voorstel van B. en \V. betreffende de te houden loting, bedoeld bij art. 29bis der gemeentewet. Conform het advies van den gemeente raad hebben Ged. St. de gemeente ver deeld in drie kiesdistricten. Het eerste district zal omvatten de wijken I. K. L. M. N, alsmede de kiezers van wie de plaats der woning niet met zekerheid kan worden aangewezenhet tweede district de wijken A, B, C, D, E, F, G. en II; het derde district de wijken O, P, Q, R, S, T, U en V. Tegelijkertijd was door <'en raad aanbevolen om van de 17 raadsleden 6 aan de eerste, 6 aan het tweede en 5 aan het derde kiesdistrict toe te wijzen. Ged. St. echter in aanmer king nemende dat de verhouding der be volking in die drie deelen sedert October 1894 vrij aanmerkelijk is gewijzigd, heb ben vastgesteld dat 6 leden aan het eerste, 5 aan het tweede en 6 aan het derde kiesdistrict zullen worden toegewezen. Van do 17 raadsleden moeten aftreden: in 1897 de heeren Tak, Schorer, van eer Swalme, Koole, F. G. Sprenger en W. J. Sprenger; in 1899 de heeren van Dunne, van Ilock, Gratama, van der Harst en Brevet in 19Ü1 de heeren de Stoppelaar, A. P. Snouck Hurgronje, van de Roe, de Waal, W. H. Snouck Hurgronje en den Bouwmeester. Bij loting nu wordt uitgemaakt: dat van do in 1897 aftredende zitting hebben voor het eerste district de hoeren Koole en VV. J. Spre ger voor het tweede de heeren van der Swaime en F. G. Sprea der en F. G. Sprenger en voor het derde de heeren Gratama en van der Harsten van de in 1901 aftredende voor bet eer ste district de heeren de Waal en den Bouwmeester, voor het tweede de heeren A. P. Snouck Hurgronje en voor het derde de heeren de Stoppelaar en van de Ree. V. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van verordeningen tot aanwijzing van stemlokalen voor verkiezingen van le denvan Provinciale Staten en Gemeenteraad. Conform het voorstel worden de veror deningen zonder discussie vastgesteld, zoo dat bepaald is dat voor verkiezingen van leden der Provinciale Staten en van den Gemeente raad de kiezers uit de wijken A, B, C, D, E, F, G en H. zullen stemmen in het gymnastieklokaal op de Groenmarkt, die van de wijken I, K, L, M en N, alsmede de kiezers van wie de plaats der woning niet met zekerheid kan worden aangewezen, in een benedenlokaal in het Raadhuis en die van de wijken O, P, Q. R, S, T, U en V in het gymnastieklokaal behoorende bij school H op het vooamalige Oost kerkhof. VI. Voorstel van B. W. benoeming buiten den raad vau leden en plaatsver vangende leden van de stembureaux voor eventueele verkiezingen van leien der Provinciale Staten en van den gemeente raad. Conform het voorstel worden gekozen voor verkiezingen van de Provinciale Staten, de heeren F. N. van der Bilt, Jhr. C. J. J. A1 van Teyiingen, F. J. Spren ger, D. Hildernisse, P. A. Verhulst, M. Fokker, Ph. Boude wij nse, L. de 1 ouw, P. Pouwer Azn., J. J. Tn. Evers, P. Dumon Tak, C. A. H. Billerbeek, J. W. de Rrad, A. Meeuwse, S. van der Meyden, M. VV. Hildernisse en P. W. H. de, Kam en voor verkiezingen voor den gemeente raad in het eerste kiesdistrict de heeren Jhr. J. Schuurbecque Boeije, P. Boude- wijnse, Jhr. F. H. P. J. Gevers, P. J. de Kruyter, A. A. Mes Azn. M. de Mol, W. A. de Rijcke en M. G. Boasson, in het tweede de heeren G. O. Altorffer Jr., W. P. de Bock, A. W. Berdenis van Berle- kom, li. Bijlsma, N. Epkema, C. de Witt Hamer, C. J. Hondius en J. A. Frank, en in het derde de heeren J. B. Giljam, J. Hosang, J. Belderok, M. P. A. Proos, M. de Broekert, J. H. Snijders, C. van der Bent en W. Barentsen. VII. Voorstel van B. W. tot wijzi ging der verordening houdende voorwaar den waarop gas door de gemeente gele verd wordt. Het voorstel luidt». „Aangezien wij nu en dan bij de toe passing van het bepaalde in het tweede lid van art. 7 der verordening regelende de voorwaarden, waarep gas door de ge. meente geleverd wordt, eenige moeilijkhe den ondervinden, hebben wij de eer II voor te stellen aan de redactie van dat lid een meer concreten vorm te geven en U mitsdien in overweging te geven be doelde tweede lid te wijzigen en te doen luiden als volgt „Bij tijdelijk gemis of blijkbaar onjuiste aanwijzing van den gasmeter wordt de hoeveelheid verbruikt gas berekend naar het gemiddeld verbruik over hetzelfde tijdsverloop in de laatste (zoo mogelijk vijf) jaren. Is de verbruiker nog geen jaar aangesloten, dan geschiedt de berekening in verhouding tot hetgeen bij do eerstvol gende opneming zal blijken verbruikt te zijn." Tegen het voorstel zelf opperde niemand bezwaren; aileen vond de heer Brevet het nog niet duidelijk genoeg en stelt hij der halve voor echter de woorden „over liet zelfde tijdsverloop" te voegen de woorden „in hetzelfde tijdvak", daar, zooals de re dactie nu luidt, zij allicht tot misverstand aanleiding zou kunnen geven. De heeren W. J. Sprenger en den Bouw meester konden niet inzien, waaruit hier misverstand zon moeten geboren worden. Daarentegen is de heer Schorer de ziens wijze van den heer Brevet toegedaan en ook de heer Koole die ter nog me.rdere verduidelijking den heer Brevet in over weging geeft de toevoeging van „in het correspondeerend tijdvak." De heer van Dunné acht dat woord „correspondeerend" hier minder geschikt; hij zou het willen vervangen door de woorden „daarmee overeenkomend". Nadat de heer Brevet deze wijziging had overgenomen, wordt zijn amendement aan genomen met algemeene stemmen, except die der heeren VV. J. Sprenger en den Bouwmeester, en het aldus geamendeerde voorstel van B. en VV. zonder verdere discussie of stemming goedgekeurd. VIII. Voorstel van B. en W. betreffende het verzoek van J. F. de Rooij en J. F. Bliek te Veero om het afgesneden ge deelte van de oude haven te mogen pachten voor de teelt van mosselzaad. Het voorstel luidt „Wij hebben de eer u met het oog op het nadeel, dat noodwendig aan de be- kramming der dijken van het afgesneden deel der oude haven zou worden toege bracht, voor te stellen afwijzend te be schikken op het verzoek van adressanten om bedoeld deel te mogen pachten voor het telen van mosselzaad. Wel is waar zouden zij genoegen nemen met het opnemen eener bepaling, waarbij hun de verplichting werd opgelegd de eventueele schade, welke door hunne schuld mocht worden veroor zaakt, te hunnen, koste te herstellen, doch wij zouden vrcezen dat zoodanige bepaling in de loepassing tot vrij wat bezwaren zou aanleiding geven, terwijl dan toch het tinancicele voordeel van de gemeente ad f50 uit de verpachting voortvloeiende, niet zoo bijster groot is". Zonder discussie of stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. IX. Aangehouden voorstel van B. en W. betreffende het verzoek van het bestuur der Ambachtschool om een stukje grond in de Geere te mogen koopen of in recht van erfpac it te mogen bekomen. Andermaal wordt dit voorstel door den voorzitter aangehouden, omdat de Ilsad zich zonder tegenspraak of stemming ver- eenigde met een voorstel van den heer van Hoek, die vooraf nog wilde zien over gelegd de vergunning tot afsluiting van het terrein of uitweg slop, waarvan hier de rede is. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer iets in het midden te brengen heb bende, wordt de zitting opgeheven. Ned. Herv. Kerk. r Beroepen te lirjansland dhr. G. «Sniit cand. te Utrecht. Bedankt voor Heemskerk door ds. ff H. Roobol te Oostvoorne. Aagtekerke, A.s. Zondagmiddag D. V. intrede van ds. J. N. Seulijn alhier na des voormiddags bevestigd te zijn door ds. G. v. d. Hoeven uit Domburg. St. Maartensdijk. Bij de herstem ming voor een notabele warun uitgebracht 213 geldige stemmen. Hiervan verkreeg de heer P. A. Wester weel 130 stemmen en de beer C. v. fl- Hoek Mich.zn. 83 zoodat eerstgenoemde gekozen werd. Geref. Kerken. Beroepen bij de Hervormde Kerk te St. Antoniepolder dhr. C. Oranje candidaa bij de Gereformeerde Kerken. RËCIITSU KEN. Ar rond 'issements- Rechtbank te Middelb>"f Gisteren Dinsdag zijn veroordeeld vveff^ beleed/ging van een ambtenaar'. 23 jzonder beroep, Ter Neuzen, to b. s. 8 d.h. .y, dronkenschap en wederspannighew j 35 j., werkman, Middelburg tot f m d. h. en 1 m. gev. straf,tnecB ff snatkaecH Luutershoek, gem. Stoppeldijk tot 3 mishandelingV. A. N. 27 j„ dien- a, m gev. straf, en hel dooden van eens K., 23 j. hoefsmid Bi s. 5 d. h. In zake M. de W., gingen op 30 Maart 1 duistering bij verstek gev. straf en van dat gekomen is bij vonnis deeling van den appelh Ontslagen van rechti C., hvr. van P. G van beleediging. Vrijgesproken C. Hengstdijk beklaagd Stavenisse. Op i Oud-Kempenshofstede voor eenige dagen ontstaan over eene le breedte van hoogstens afsobuiving levert voor geen enkel opzicht ge Vlissingen. Giste van Antwerpen binne gel8che 8. s. „County door de firma Riijs de „Schelde" te word Wissenkerke. van inzenders voor de Landbonwtentoonstelli j, 1. Maandag gehouden tot keurmeesters voor gaerd te Axel, G. Bo en L. B. Sturm te Wa het Rundvee L. Louts Polderdijk te Nieuw H. Hanson te Elkerzo A. ran Damme Sr, P Wissenkerke en M. N: dijk. Voor de werkt Serooskerke (W), 0. IV St. Joosland en Francl Op het verzoek raad te Serooskerke van de verplichting (vrije- en Ordeoefenin0 school in die geineent Staten van Zeeland af' Dinsdag 22 Jun ten half zeven ure, - weide gehouden word feest, waarbij ds. Keer kerke en ds. Donner optreden. Een 70-jarige ws zou trouwen met een bruidegom zou de brt op het stadhuis hun door de wet te doen onderweg werd de bi door belangstellende stap ontraadden, eu m bruidegom liet de bruid bij zijne vrienden. Een veldwachte gemeente stelde aan een stemkaart ter han „Thank je wol, ik sbi post bringe, mar hjoed 1 (Dank u wel, ik zal brengen, maar vandaa wachten]. Te Weerselo ger met paard en wagen oj viel onder den wagen gevolg dat hij binnen overleed. Nabij den Haag knapen by net baden verdronken. Van te Nijmegen jl. Maanc er een verdronken. - een 4 jarig knaapje ti verdronken. Melk en tubercu Een rapport van dr, gezond heidscommissie geven, bevat omtrent breiding der tuberculs merkwaardige cijfers, onderzochte monsters de stad werd de tube; en nog meer dan tieni pCt. in de monsters u werden aangevoerd. V kent op het land, zul niet onverwacht zijn, Alles werkt er toe m tuberculeus te maken, ook onder de menscb reinheid, gebrek aan ruimte. In de stad w beter. Maar zekerheid nooit geven en het ra etige waarschuwing tc rauwe melk. Om duif en doff Men vat de duiven aan en wuift ze zac eenige bewegingen zal in de hoogte richten, dien naar beneden ho Op het graf vai de Westminster abdij Woensdag 9 Juni, der overlijden, weder tal ten gevondeu een b grooten schrijvers laat my memory green 1" Luidens bericht Gaprinodal in den nai door een geweldigen wi slaggeteisterd De gehee de voor de zijdeteelt plantsoenen zijn yerw

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2