DE ZEEUW" BIJVOEGSEL Jhr. Pompe van Meer- dervoort. OPENBARE VERKOOPINGEN 99 Dinsdag 15 Juni. Middelburg. Hontenisse. Oostburg. KERKNIEUWS, RECHTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. Aan de Kiezers in de gemeenten behoorende tot de kiesdistricten Oostburg en Zierikzee. Gij hebt uw kaart van den burgemeester ontvangen. Bewaart die kaart goed, gaat er Dinsdag tusschen 8 en 5 uur mee naar 't stembureau,en geeft de kaari daar weer af. Dan krijgt gij daar uw stein- b Ijet met de namen er op, en voor iederen naam staat een zwart vierkant met een witten stippel er in. Den witfen stippel, die voor den bovensten naam staat moet gij zwart maken Meer mag u niet doen. Ingezonden Stukken. BUKtiKULMtU STAND- S€H0UWflM6- marktberichten. I op Woensdag 16 Juni 1897, publiek verkoopen AFLOOP \EBK00PH\GEN ENZ- van van Zaterdag 12 Juni 1897. Kiezers van Middelburg die 't met ons eens zijn, maakt bij de stemming op bovengenoemden datum op 't stembriefje dat gij op 't stembureau zult ontvangen het onderste witte rondje zwart en w el in 't district bfi •ILn e S O NAMEN. voor letters. LUCASSE C. De kiezers in Hontenisse moeten de middelste stip zwart maken. a POMPE VANMEER- DERVOORT. J. J. De kiezers van Oostburg moeten de eerste stip zwart maken. Ned. Herv. Kerk. Zestal te 'a Gravenhage (vacature Oort) dr. J. H, Gerritsen te Dedems vaart, dr. J. H. Gunning te Utrecht, dr. B. van Meer id., ds. C. J. Lammerink te Scheve- niugen, dr. H. M. v. Nes te Botterdam en ds. C. J. v. Paassen te Meppel. Beroepen te Ootmarssum en te Nieuw- poort dhr. A. Dekker cand. te Berg-Am- haeht te Hoogeveen ds. B. J. v. Hnijningen te Huizente Burgwerd ds. J. de Visser te Brakel. Aangenomen naar Kamperveen door ds. C. v. Wijngaarden te Nieuw Amsterdam naar Ier Aa door J. Weenen cand. te Zuilen. Bedankt ivoor Metslawier door ds. L. Meeth te Morrhavoor Zwartewaal door E. U. Schallenberg cand. te Kralingen voor Roermond door ds. N. J. Telders te Oisterwijk voor Vuursche en voor Stellendam door W. J. de Leeuw cand. te Eist bij Rhenen voor Anke veen, voor Sloten, voor Hellouw, voor vV apenvelde, voor Genderen-Doeveren en voor Leerbroek door W. Hellemans cand. te Utrechtvoor Streefkerk door ds. J. de Visser te Brakel voor Nu mans dorp en voor Varsseveld door ds. J. L. Piersou te Hengeloo voor Oostermeer door dr. G. Veilinga te Kootwijk. Geref. Kerken. Drietal te Watergraafsmeer ds. W A Dekker te Naarden, W. H. Gispen te Amsterdam en W. Eingnaida te Haarlem. Tweetal te Veere ds. O. J. Geerling te Brouwershaven en ds. N. G. Kapteiin te Leerdam. Beroepen te Pieterburen ds. H. Hoekze- ma te Zevenhuizen; te Montfoort ds. Koers te Kockengen. Bedankt voor Kamerik door ds. J. S. Oldebroek (2e maal). R. K. Kerk. Tot Pastoor (Deken) der Room- Parochie alhier is door den Bisschop 'l. 8Bl>3ch benoemd de heer J. B. Baede pastoor te Zierikzee. Arrondissemcnts-Itechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag zijn veroordeeld wegens: verduistering E. S. C., 19 j., dienstbode, Waterland kerkje, tot 1 m. gev. straf; vernielingA. W., Pz., 14 j., Ierseke, tot f3 b. s. 3 d. h. diefstal: P. E. L., 20 j., dienstbode, Vlissingen, tot 45 d., L. M. Lz., 19 j., en P. M. Nz. 14 j., arbeiders Ierseke, ieder tot 7 d., en M. M., 14 j., koewach ter, A. J. de W., 13 j., J. H., 14 j., arbeiders en H. V., 10 j., koewachter, allen Colijnsplaat, de le tot een maand de 3e tot 14 d. en de 2e en 4e ieder tot 7 d. gev. straf, en mishandeling P. F. C. 23 j., dienstknecht en E. B. 22 j. arbeider Hontenisse de le. tot 3 w. en de 2e tot 45 a. gev. straf, en J. R. H., zeevarende Goes, tot f 10 b. s. 10 d.h. Een te Haarlem bekende landleoper is aldaar in een sloot verdronken. Onder Woensel is een man, die sedert den dood zijner vrouw malende was ge worden, in een vlaag van waanzin in de rivier denDommel gesprongen enverdronken. De visscher te Finsterwolde wien Dins dag door den tram de beide beenen wer den afgereden, is aan de gevolgen over leden. Te Zegwaard raakte een zesjarig knaapje te water en verdronk. Te Wezep is een 2 jarig knaapje, toen de moeder even uit was, in een emmer wa ter verdronken. Te Ondshoorn zijn de baas en de meesterknecht der scheeps werf, terwijl zij een zieken knecht per bootje naar huis brachten aangevaren door een stoomboot en door het omslaan van het bootje te water geraakt en verdronken. Een 13 jarige knaap te Groot-Ammers is bij bet baden in de Lek door de zui ging eener voorbijvarende stoomboot in de diepte getrokken en verdronken. Het zal regenen Als de goudsbloem haar kelk gesloten houdt. Als de wilde latnwe haar bloemen 's nachts openhoudt. Als de weversdistel zijn monsterachtige schubben intrekt. Als de steel van den klaver op gaat staan. Als de aardwormen in grooten getale te zien zijn. Als de pluimvogels, de patrijzen en de musschen, zich verlustigen in het zand. Als de eenden en de watervogels heen en weer vliegen en in het water duiken. Als de schapen en geiten springen en met elkander vechten. Als de bijen niet ver van hun korf gaan. Als de zwaluwen dicht langs den grond vliegen. Daarentegen zal het mooi weer zijn Als de roos van Jericho haar bloembla den in een knop trekt. Als de tortel langzaam roekeloert. Als de vleermuizen in grooten getale rondvliegen. Als de raven 's morgens krijschen. Als de muggen tegen zonsondergang in groote kolommen en dicht op elkaar vliegen. EN DAN STEEKT U DAT BILJET IN DE BüS. langer te blijven- en vertrok door de voor deur, een breekijzer achterlatende. De politie heeft reeds een deel van bet gestolene bij een zilversmid teruggevonden. Een vrouw te Stolwijk, die, gelijk breisters wel meer doen, do onvoorzichtig heid had een breinaald in het oor te steken en in die houding haar arm stootte, kreeg de naald zóó diep in het oor, dat ze waar schijnlijk aan dien kant doof zal blijven. Te Dieden (Noord-Brabant) is de be trekking van gemeente-ontvanger vacant. Jaarwedde f 95. Twee magere varkens te Zevenhuizen (Z.-H.), pas bij een vet varken in 't land gelaten, vielen dit laatste zóo verwoed aan, dat het binnen weinige oogenblikken het leven liet. De komst van den boer ver hinderde den bloeidorstigen beesten, hun dikken natuurgenoot met huid en haar op te eten. Te Boskoop sneed een knaapje zich in den vinger en iemand die dit zag, deed er een lapje om met een weinig carbol Den volgenden dag zag de vinger er zwart uit, geneeskundige hulp werd ingeroepen en het resultaat was, dat de helft van een der vingers moest geamputeerd worden deze was tot aan de helft toe verbrand, Deze verbranding wordt niet opgemerkt want zij gaat niet met pijn gepaard bij onderzoek bleek dat de carbol onvermengd was met water. Het monument, dat voor keizer Wil helm I te Coblenz wordt opgericht, zal het grootste ruiterstandbeeld der wereld zijn. Dit standbeeld stelt keizer Wilhelm I te paard in generaalsuniform en met den maarschalksstaf in de rechterhand voor, Links van het paard bevindt zich een ge vleugelde genius, op een kussen de keizers kroon dragende. Het ruiterstandbeeld wordt veertien meter hoog, de maarschalkstaf heeft een lengte van 3 meter, terwijl de genius 9 meter hoog zal zijn. Een man, die zijn beroep had ge maakt van weddenschappen voor de wed rennen af te sluiten, is te Londen den hongeriood gestorven. Woensdag zag zijn moeder hem het laatst. Hij bezat toen niets meer en bad in twee dagen niets gebruikt dan een korst brood en wat thee. Donderdag stierf hy van honger, gelijk do jury van den coroner erkende. Hij was 34 jaar oud Reizigers gooien dikwijls allerlei voorwerpen uit een trein, zonder te be denken waar het gegooide belandt. Te Londen kreeg dezer dagen de machinist van een stilstaanden locomotief een flesch, geworpen uit een voorbijstoomenden trein, tegen het hoofd, die hem een oog erg be schadigde en een tand uitstootte. Een eiland voor fO,GO. De Ameri- kaansche bladen deel en mede, dat een rijk inwoner van Nieuw-Grleans van de Ame- rikaansche regeering een klein eilandje in de golf van Florida, op eenige mijlen van de kust gelegen, voor den prijs van 25 dollarcenten heeft gekocht. Da nieuwe eige naar van het eiland heeft er reeds een huis doen bouwen en denkt er zijn zomerver blijf op te slaan in een Robinsonachtige eenzaamheid, die echter zekere bekoorlijk heden biedt, daar het den vrij willigen Robinson aan niets zal ontbreken. Met een stoomjachtje onderhoudt hij namelijk de gemeenschap met een nabij zijnde haven, wavr hij zich van zijn dagelijksche be hoeften voorziet. In verband met deze ge schiedenis brengt men in herinnering, dat het eiland Manhattan, waarop thans de stad New-York zich verheft, ongeveer 300jaar geleden van een Indiaan werd gekocht in ruil voor een waarde van ongeeer f 50. Thans heeft dat eiland een waarde van ruim dertig milliard! Hoeveel verdient een spoorwaggon Vrijdagnacht is een brutale inbraak gepleegd in het huis van den heer Bannen- beng te Amsterdam. De inbreker kwam door verbreking van een glasruit en van de daarachter beves tigde blinden in het sous-terrein het huis binnen en opende daar eenige kasten. Op de voorkamer stal hq eenige theelepeltjes en wat geld. Hij zette daarna zijn onder zoekingstocht voort tot in de slaapkamer van de dochter des huizes. Deze werd wakker en iemand op den vloer ziende kruipen meende zij in het schemerlicht bet was ongeveer 4 nur dat het een jonger broertje was. Zij vroeg hem de reden van zijn vroegtijdig opzijn, doch ontstelde niet weinig toen zij ontwaarde niet haar broertje doch een vreemden man voor zich te zien, die plotseling oprees, op haar toekwam met een mes en dreigde haar dood te steken indien ze om hulp riep. De kerel, naar haar uitduiden een nog jonge man, achtte het evenwel niet geraden per jaar! Op deze vraag geeft een spe ciaal Engelseh tijdschrift het antwoord. In Engeland brengt elke waggonderLondensche lijnen jaarlijks f17.500 in de kas der maatschappij. De waggons der andere lijnen verdienen gemiddeld f7500 a f9000 per jaar. In Ierland vertegenwoordigt elk rijtuig een ontvangst van f7000 en in Schotland f6500 per jaar. In andere landen is de ontvangst per waggon iets minder. Wanneer men nu de gemiddelde som, die elk rijtuig per jaar opbrengt, op f8500 stelt, en men vermenigvuldigt dit cijfer met 25 het aantal jaren dat elk vehikel gemiddeld in dienst blijft dan ziet men dat de totaal-ontvangst van een waggon f212,500 bedraagt. Van dit cijfer moet af een bedrag van ongeveer f 10.000 voor onderhond en pl. m. f2500 voor diverse onkosten, waarbij men tot het resultaat komt, dat elk rijtuig gedurende zijn 25 dienstjaren gemiddeld f 200,000 winst op levert. Als men nu nog weet,- dat op onze planeet ruim een millioen spoorwaggons circnleeren, dan krijgt men eenigszins een denkbeeld van de kapitalen, die door de diverse spoor wegmaatschappij en worden om gezet. ~Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken worden in geen geval terug gezonden. Mijnheer de Redacteur! Bij hetgeen door mij over het samengaan met de gevanceerd liberalen, zeer in het kort, is gezegd to Koudekerke, voeg ik thans nog voor de antirevolutionaire kie zers in het district Hontenisse het vol gende dat de heer van Deinse met vele gevanceerd liberalen, na eenmaal gekozen t» zijn, met de hulp der antirevolutionairen, ons bitter hebben teleurgesteld. Om het meest uitgebreide kiesrecht ging het, en daarvoor sprak ook de ondergeteekende te Kapelle, vóór de heer van Deinse gekozen werd. Doch na gekozen te zijn gingen alle geavanceerd liberalen, en daarbij ook de heer van Deinse, diej door de antirevolu tionairen mee in de Kamer gebracht werd, met de conservatief-liberalen nog premiën toekennen aan het onderwijs van Staats wege gegeven. Dat ergerde. Daarvoor waren zij, bij de samenwerking die er toen plaats bad, niet gekozen. Het was even van de gelegenheid ge- brnik maken maar niet fair. Men had te hoog moeten staan en te fijn moeten ge. voelen, om dat te knnnen doen. Onze antirevolutionaire kiezers in het district Hontenisse zullen, vertrouw ik, daar rekening mee honden, en thans als een eenig man hunne stemmen uitbrengen op den heer LITTOOIJ. Briefwisseling. Een landbouwer enz. Uw stnk zal zoo noodig later opgenomen worden. Van 10 11 Juni. MIDDELBURG. Ondertrouwd: V. A. S. Boudier jm. 24 j. en A. Switink jd. 20 j- J. Will jm. 28 j. en D. J. van de Putte jd. 22 j. N. Zwarzer jm- 27 j. en J. H. Hubregtse jd. 27 j, Bevallen: M. Pervoost geb. Klopmeijerd. P. de Wagter geb. Dourley'n d. K. P. Baljeu geb. Keulemans z. C. Buys geb. Maljaars d. OverledenA. M. V. Crommelin ongeh. d. 84 jaar. GOES. Gehuwd: 10, Marinas Heynsdyk 30 j. jm. en Maatje van Zweden 31 j.jd. over de maand Mei. BORSELE. Gehuwd: 6, Johanuus Spruyt 23 j. jm. en Tona Huysen 22 j. jd. 12, Jacob Walhout 27j.jm. en Adriana Leuntje Mol 19 j. jd. 20, Johannis Cornelis van Hoorn 27 j. jm. en Cornelia de Vroe 22 j. jd. 27, Huibrecht Labrujère 19 j. jm. en Marthina de Jonge 19 j. jd. GeborenAnna d. v. Cornelis van de Linde en Dina Steketee. 22, Janus z. v. Leendert Sandee en Maatje Walhout. Overleden3, Neeltje Grootemaat ongeh. 66 jaar. GRIJPSKERKE. Getrouwd: M. Pieterse jm. 29 j. en J. Huysman jd. 30 j. BevallenL. Boonc geb. Cyvat z. Overleden: J. Bateramse vronw van P. Boogaard 52 j. W. Vos man van M. van Ta ten hove 78 j. S. Hujjsman, z. 3 m. P. Wisse, weduwnaar van J. Huysman 77 j. IERSEKE 16 Juni. MIDDELBURG, 10 Juni 1897. Uit Walcheren was heden maar een matigen aanvoer ter markt hoofdzakelijk bestaande uit Tarwe. Het gepasseerde in den handel was van weinig belang en prijzen bleven onveranderd. De noteering is als volgt: Puike Tarwe f 6 a f 6.10. In Rogge, Winter- en Zomergerst ging niets om. Groene Kook- en Kroonerwten zonder handel. Witte Boonen bij kleinigheden f 9.50 betaald. Bruine Boonen f7 nominaal. Paardenboonen niet ter veil. Boter f .76 a f .80 per kilo. Eieren f2.70 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 2 Juni '97. BOTER. Hoogste koers f0.47' a f-.— laagste koers f—.35 per 5 ons. KIPEIEREN hoogste koers f—.80; laagste koers f—.70 EENDEIEREN Hoogste koers f .875. Laag ste koers f70.— de 25 stuks. f'TM Dinsdag 15 Juni. Wissekerke, by Van Damme door het bestuur van don Vlietepolder half 11 verbe tering en ouderhoud der werken over 97/98. Bestek a 60 cent bij dhr. C. N. v. d. Heyde. Zierikzee, door 't dagelijksch bestuur der visscherjjen op Schelde en Zeeuwsche stroo men levering vanDuitsche stoomkolen voer 's Rijks stoomschip Argus, van 1 Juli '97— Juli 98. Voorwaaiden ter inzage bü den Hoofdopziener der visscheryen te Bergen op Zoom. Biljetten bij dhr. mr. A. J. F. Fokker. Woensdag 16 Juni. Goes, ten raadhuize door de gascommissie 8 uur het inrichten van den noordelijken ingang der gastabriek tot machinekamer. Bestek enz. 9—12 en 2-4 uur in de fabriek. Aanwijzing Zaterdag te 3 uur. Vrijdag 18 Juni. Middelburg, 11 uur aan het gebouw van het Prov. Bestuur het herstellen van strandhoofd Marine no. 2 voer den steenen lichttoren te Noordwelle aan de noordzyde van het eiland Schouwen. Raming f800. Zaterdag 19 Juni. Goes, in hotel Zoutkeet 12 uur door t bestuur van den Jacobpolder het vernie- wen van aarde-, kram-, rijs- en steenglooi- ingwerken met onderhoud tot 30 April 1898 aan den waterkeerennen dyk. Aanwüzing 17 Juni. Inl. dhr. le Clercq. Bestek a 50 cent bij dhr. Hollmann. Dinsdag 22 Juni. Hoofdplaat, 3 uur namens Hoofdplaat- en Thomaaspolders, herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1898 van de aarde-, kram-, rys- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van genoemde polders. Het bestek ter lezing by dhr. J. J. Pateer. Aan wijzing 15 en 18 Juni 9—11 uur, vergadering in Dir^ctiekeet. Woensdag 30 Juni. Wllhelmlnadorp, 11 uur door den Oostbevelandpolder verbetering en onderhoud der werken. Bestek ter lezing bij van Dyke. Aanwijzing 23 en 26 Juni 10—12 uur. En a 30 cent bij dhr. C. Snijder. Samenkomst bij 't poldermagazijn. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. Notaris LIEBERT te Kapelle zal des avonds 7 uur, in de herberg van M. Korstanje te Wemeldinge Voor de Kerk te Wemeldinge 78 A. 48 c.A- HOOICRAS (Papen- dij ke) 39 A. 24 C.A. IDEM (Moolweide) Voor dhr. H. Springer te Wemeldinge: 69 A. 32 c.A. KLAVERS, in Stel- hoek I Heet. 46 A. 70c.A. KANTHOOI in Stelhoek Voor dhr. Joeis Allewijn te Ierseke 41 A. 33 c.A. KLAVERS achter boomgaard (blauwhuis). Dinsdag 15 Juni. Vlissingen, 10 uur by Stofkoper door not. de MaretTak inboedel, trapnaaimachine, kinderwagens, gouden zilver, winkelopstand, slagersgereedschap, tabak, sigaren enz. Woensdag 16 Juni. Antwerpen, 3 uur door not. Gheysens ter notariszaal Minderbroederstraat een hof stede in Steenbergen (38,6540 H.) Inl. not Gheysens, Marcgravestraat 12. Biggekerko, by wy'en wed. J. Wynand door not. Huvers 1 uur 2 kabinetten, tafelkast met lessenaar, tafels, spiegels, schilderijen, bedden, 3 geiten, 9 kippen en haan, windmo len, schalen, balans, kruiwagen, zeelten, spekstander, mest in den mestput, Brakel, Smytegelt, v. d. Kemp, Lowe, Comri, Staten Bybel enz. Arnemuiden, half 8 bjj Leenhoutseen dubbel woonhuis, tuin en erf door not. de Vos groot 239 cA. Goes, 10 uur in het Slot Oostende door not. mr. Liebert inboedel van wylen pastoor Eversteyn. Donderdag 17 Juni. Middelburg, door B. en W. verpachting ten raadhuize half 2 jachtrecht in de Stads Ambachten, Noordmonster, Haaijman, Mor- tiere of oud Arnemuiden, Poppenroedenam- bacht over seizoen 1897/98 tot 1903/04, doch uiterlijk 30 Juni. Voorwaarden ter gemeente- secret arie. Vlissingen, 9 uur, panden uit de bank van leening. Vrijdag 18 Juni. Kloetinge, 2 uur by Akkenaar door not Houwer kersen en pruimen in Goes, Hoedekenskerke, Kapelle en Kloetinge. Vroege appels en peren in Goes. En voor de hh. Burger hooigras van 1269 A. weiland. En voor dhr. A. M. Peman Kakebeoke 7630 cA. hooi- en nagras in de Poel. Antwerpen, door not. Gheysens 2 uur ter notariszaal Minderbroederstraat 22 een hofstede in Westpolder Hoedekenskerke, in 22 perc (73,6922 H.) Inl. not. Gheysens, Marcgravestraat 12. Antwerpen, 11 uur door not. Gheysens ter notariszaal Minderbroederstraat 22 twee hofsteden onder Ierseke en Kats in 22 perc. die van Ierseke 43 H. 50 A. 23 cA. En van 23o tot 28o de Boomho^ve te Kats in Oud-Noordbeveland en Annapolder 71,2370 H. Inl. by den not. Marcgraveótraat 12. Zaterdag 19 Juni. Kapelle, 6 uur by Hanson door not. Liebert en Pilaar kersen en pruimen in boomgaarden onder Kapelle, Kattendyke, Kloetinge. Goes en Wilhelminapolder en van de hh. de Pouwen Pilaar to Oudelande en Buijsrogge te Kloetinge. Kapelle, voor dhr. W. de Groene door not. Mulock Houwer half 6 by Hanson ker sen en pruimen in 4 boomgaarden. Aagtekerke, 1 uur in de chr. school door not. Loeff verhuren 26 perceelen wei-, bouwland, water, watergang en sprink, samen 27,1048 H. in Aagtekerke, Oostka- pelle en Griipskerke van de Diaconie der Ned. Herv. gem. Inl. enz. by den notaris of by de leden van den kerkeraad den ontvan ger der diaconie en den gemeentebode. Maandag 20 Juni. Kapelle, 7 uur by Hanson door not. Liebert kersen in Kapelle. Dinsdag 22 Juni. Goes, 3 uur bij Hartman door not. Pilaar zwarte bessen van 180U0 struiken in Nisse- stelle en van 22000 op Valckeslot. Aan wijzing P. de Punder te Baarland en J. Polderman, Goes. Wemeldinge, by Korstanje 6 uur deor not. Liebert kersen in Wemeldinge. WAARDE. Donderdag werd door 't be stuur van het waterschap W aarde aan besteed en ingeschreven als volgtlo, Bra- bantsch rijs enz. Jacs. Scheepers, Roosen daal. 3000 bos brab. rijs f 722000 stuks brab. staken f29; 25 bos boll, haringband f6,50; 25 bos droog riet f7; samen f 114.50. Johs Hack, Oud-Gastel 25, bosholl. haring band f 525 bos droog riet f 43000 bos brab. rys f75; 2000 bos brab. staken f28; samen f 112; gegund. 2o. Levering steen P. van Eek, Neuzen, 125 ton g. s. vilv. steen a f4.18 per ton f522.50; gegund. 3o. Gecreos. perkoenpalen Joh. Hack, voornoemd 1000 stuks f290. Felix Clerx, Mierloo f260, (2000 stuks brab. staken f 50) van Swaaij Co, 's Bosch f 237.50; L. Spierings, Boxtel 230 en J. Lindenberg, Wemeldinge f 220 gegund. NISSE. Donderdag werd door not. Paar- dekooper Overman publiek verpacht voor 7 jarenlo voor de Herv. kerk 39.98.32 HA. bouw- en weiland, opbrengst per jaar f2134 58 tegen f2143.32 de vorige 7 jaren. 2o voor het burgerlyk Armbestuur 18.86.54. H.A.bouw-en weiland, opbrengst per jaar f906.05 tegen f887.73 de vorige 7 jaren en 3o voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk I.97.30 HA. boomgaard, opbrengst f19609 tegen f 134.25 de vorige 7 jaren. Vier per ceelen werden wegens ongenoegzaam bod. niet verpacht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5