DE ZEEUW" BIJVOEGSEL BUttUBHU.HU STAND- OPENBARE VERKOOPINGEN AANBESTEDINGEN KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. SPROKKELINGEN- 1J van van Zaterdag 5 Juni 1897. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rozendaai ds. H. Or. Olie man te Ouwerkerk. Bedankt voor Wilhelminadorp en voor Oats door J. P. Ph. Loeff cand. te Dordrecht. Beroepen te Burum da. D. Ozinga te Wijckelte Greertruidenberg ds. J. J. Oudegeest te Terborgte Genemuiden da W. v. Slooten te Rouveen te Stellendam W. J. de Leeuw, cand. te BI atte Giessen-Rijswijk H. K. Wolfens- berger, cand. te Groningen te Scher- penzeel ds. J. G. Harthoorn te Opijnen; te Den Burg op Texel ds. P. A. E. Schroder te Nieuw vennep. Aangenomen naar Nootdorp door J. P. Ph. Loeff cand. te Dordrecht; naar Kamperveen door ds. C. van Wijngaarden te Amsterdam. Bedankt voor Nes en Wierum door J. C. B. Eijkman cand. te Steenwijk voor Katwijk aan Zee door ds. S. Dijkstra te Hilversum; voor Hindeloopen door J. P. Ph. Loeff cand. te Dordrecht; voor Loon op Zand, Wapenvelde, Eist bij Amerongen, Moerkapelle en Daarle door W. J. de Leeuw cand. te Eist bij Ame rongen. lerseke. Bij de Donderdag gebonden herstemming voor Notabel tusschen de heerer. J. C. van der Burght en P. Poel man is eerstgenoemde gekozen. Geref. Kerken. Beroepen te Oudega ds. J. Huizingate Siddeburente Winsum ds. P. D. Ie Groot te Meppel. Aangenomen naar Tiel door R. PHam cand. te Scheemda. Bedankt voor Biezelinge, Molenaarsgraaf, Brandwijk, Stiens, Tzumarrum, Stedum en Zalk door R. P. Haan cand. te Scheemffi voor Genemuiden door ds. G. Wielingate Katwijk a. d. Rijn. Te Groningen is bevorderd tot arts de heer P. van Dalen, geboren te Goes. De Senaat van het Studentencorps „Fides Quaerit Intellectum" der Thiol. School te Kampen is voor den cursus 9T98 samengesteld als volgtJ. Sybrandy, pr.e- tor; J. L. Schouten, ab-actis; C. v*n Gelderen, quaestorG. Wisse, assessor pri mus; en G. H. de Jonge, assessor secundis. RfiCHTSZ AKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelbwg. Heden Yrijdag zijn veroordeeld wegeis: diefstal: D. v. D., 34 j. arbeidster 3t. Jaiwtecn tot f5 b. s. 5 d. h. en J. del., 15 i. arbeider 's Heer Arenaskerke f 1 1. s. ld. L; mishandeling: J. B., 40 j. arbeler Zaamslag tot 7 d. gev. straf huisvredebreuk: A. H., 17 j., C. H.ll j. en M. H., 12 j. arbeiders Colijnspaat ieder f 3 b. s. 3 d. h. wederspannigheidH. J. P. B., 3' j. timmerman en M. Th. B., 24 j. metseaar Hulst de le tot 7 d. en de 2e tot 3 d. gev. straf en beleediging van een ambtenaar A. P., 48 j. schipper Sas van Gent tot f5 b. s. 5 dh. Vrijgesproken C. V"., 41 j., A. P.,15 j. en J. P., 14 j. 's Heer Arendskeke beklaagd van diefstal. Te Appelsga (Fr.) is uit een dr wijken het lijk opgehaald van een tie- jarigen knaap. Terwijl de ouders meenda dat hij naar school was, is hij in stil» gaan zwemmen en daarbij verdronken. Dri jaren geleden verloren dezelfde ouders oO. een knaapje in het water Te Zoete: meer is in een onbewaakt oogenblik he 3-jarig dochtertje van een landbouwer t water geraakt en verdronken. Te Niet wersluis is een 20 jarige dienstmaagd vei dronken. Daags te voren was er een bruilof in de familie en had men tot den morgei feest gevierd. Te Haarlemmermeer ij een 2jarig kind in een sloot verdronken damsch timmerman die aan de Rijks werken aldaar werkzaam was, bij het baden ver dronken. Die hem nasprongen waren on machtig hem te helpen. In het groenland bij Drouwenermond zijn gisternacht van eeu vijftal melkkoeien de peezen der achterbeenen doorgesneden zoodat de dieren niet kunnen loopen. Drie koeien heeft men terstond moeten slachten, terwijl men de beide andere hoopt te kun nen behouden. De dader of daders zijn onbekend. Rieten stoelen of rieten stoelzittingen, die door stof, rook enz. geel of vuil ge worden zijn, maakt man met spiritus schoon. Men giet een hoeveelheid op een schaaltje, bevochtigt daarmede een borsteltje, bijv. een oude tandenborstel en wrijft dan het vlechtwerk bij gedeelten af. Het hout der stoelen en ook eventueel den geverfden vloer moet men voor spiritus behoeden, daar deze vloeistof op politoer en verf vlekken achterlaat, die niette verwijderen zijn. Met een ouden, zachten linnendoek wordt dan het vlechtwerk ferm afgewreven waardoor het weder als nieuw wordt. Zeldzaam geval. Als een curiositeit meldt Het Centrum dat in een zending ledige manden, komende per spoor uit 's Bosch en bestemd voor het Tuin- en Landbouw-Casino te Venloo, een vogel nestje met eenige eieren gevonden werd. Daar de manden voor het vertrek goed nagezien waren, vermoedt men dat de vo gel tijdens de reis zijn nestje gebouwd en de eieren gelegd heeft. In de buurt van Brugge heeft men Zondagavond in een landbouwerswo ning het met messteken doorboorde lijk van een 13-jarigen koewachter gevonden, die door zijn boer was belast met de be waking der hofstede, terwijl het 1-jarig kind van den boer, dat in de wieg lag eeu prop in den mond had. Bij onderzoek bleek dat diefstal de drijfveer van den moordenaar was geweest, want een kast was opengebroken, terwijl een waarde van 90 franc werd vermist. Een 16-jarige koe herder, een kameraad van den vermoorden knaap, is aangehouden. Een merkwaardig physiologisch ge val hebben de dokters in de Voor-Indische stad Goa gehad. Daar is een kleurling geheel wit geworden. Zijn huid was vroeger donker koperkleurig, werd toen lichter en in den tijd van vijf jaar ge heel wit. Het blank intusschen moet van anderen aard zijn dan dat der Europeanen, maar toch toonde de man geen ziekte verschijnselen. Te Parijs is men op het idee ge komen ter gelegenheid der tentoonstelling van 1900 boven op de groote obelisk op de Place de la Concorde een sterke electrische lamp aan te brengen. Dat is een verbazend moeilijk werk. Want na tuurlijk wil men de draden der electrische geleiding niet buiten om den steen leggen, dat zou de obelisk bederven. Er moet dus in den ongeveer 32 meter hoogen steen van boven af een gat geboord wor den. Daarvoor moet men natuurlijk eerst een groote stelling om het monument bou wen en dan zal een door eiectriciteit be wogen machine het 5 cM. breede gat boren. Heel lastig zal het zijn, wanneer de lamp eenmaal daarboven aangebracht is, haar schoon te houden. Men heeft al gevraagd of de lampenist niet met een kleinen ballon captif zou opstijgen. Maar een hooge beweegbare stellage schijnt toch de voorkeur te verdienen. Merkwaardige cijfers geeft de sta tistiek betrekkelijk het lange leven der vrouwen tegenover dat der mannen. In Duitschland vindt men op 100.000 in woners 5035 mannen van 80 jaar en 6570 vrouwen; 330 mannen van 90 jaar en 471 vrouwen. In Engeland zijn er onder de 66 officieel erkende honderdjarigen 43 vrouwen en 23 mannen. In Frankrijk heeft men 213 honderdjarigen geteld, waarvan 147 vrouwen en 66 mannen. Een beetje ongeloof baar ig het aantal „eeuwigen" in de Vereenigde Staten, nl. 3981, maar in elk geval zouden daarran dan 2583 vrouwen en 1398 mannen zijn. Men zegt, dat de vrouw langer leeft dan de man, wijl zij matiger is, geregelder leeft. Maar er komt toch ook by, dat mannen zeer dikwijls gevaarlijke beroepen uitoefenen, zooals die van zeeman, soldaat, fabrieksarbeider, enz. Of daardoor echter alleen het wel eigenaardig verschijnsel der levenskracht van het „zwakke" geslacht voldoende wordt verklaard, is de vraag. Om groote ongelukken bij het be- Zaterdagavond is een man op de brug ovei de Delftshavensche Schie te Rotterdam dool den sneltrein gegrepen en zoo ernstig ver- klimmen der Alpen te voorkomen, is thans minkt dat hij Donderdag aan de gevolgen een internationaal Alpen-noodsignaal be- overleed. Te Gendt is't lijk gevonden kend gemaakt, dat volgens eene mede van een onbekend ongeveer 25 jarig mans- deeling in een der Luzerner bladen aldus persoon in nachtgewaad gekleed. Te is samengesteld: zes hoorbare of zichtbare Charlois is gisteren als gevolg van 't spelen teekens in eene minuut telkens na met lucifers door daarin aanwezige kinde- ééne minuut te herhalen. Dit noodsignaal ren een schuur gedeeltelijk afgebrand tij- mag slechts gegeven worden ingeval van dens den brand verdronk een 2 jarig knaapje leen ongeluk, waarbij het leven of de ge- Van een der blusschers of toeschouwers, in een sloot. Bij Voerendaal (L.) werd gisterennacht door het inslaan van den bliksem een hofstede in de asch gelegd. Drie paarden en eenig hoornvee kwamen om. Een schuitenvoerdersbaas werd gisteren door een zijner werklieden bij de Hembrug in het Noord-zeekanaal gegooid. De laatste was nog zoo woedend, dat hij den baas nasprong en dezen in 't water een pak slaag toediendemet groote moeite ■weiden beiden uit het water gehaald. In hetzelfde Noordzeekanaal bij de Hembrug is Woensdagmiddag een jAmster- zondheid van menschen in gevaar verkeert, teder, die dit noodsignaal ziet of hcort, is verplicht, onmiddellijk hulp te ver- leeuen. Tegen misbruik wordt gewaar schuwd. Twee treurige ongelukken van ge- ijken aard zijn in den omtrek van Parijs bijna tegelijkertijd gebeurd. Te Saint Dénis #n te Saint Ouen namelijk zgn Donder- lag twee kinderen letterlijk verscheurd por een kwaadaardigen hond. Te Saint Dénis was het een driejarig naapje, dat onder toezicht van zgn moeder ieelde, toen opeens een groote hond kwam aanrennen, die het kind omverwierp en het, vóór iemand 't verhinderen kon, zoo zeer verwondde, dat het in deerniswaar- digen toestand naar het gasthuis werd gebracht. Te Saint Onen was het een knaapje van twee jaren. Het kwam te dicht bij het hok van een boosaardigen wachthond en werd vastgegrepen door het dier, dat den linkerarm van het kind en een ge deelte van den schouder verscheurde. De arme kleine zal waarschijnlijk niet her stellen. De hond is onmiddellijk doodge schoten. Maandag heeft te in Engeland een kostschooljongen zich onder den trein geworpen omdat hem, naar hg aan het hoofd der school schreef, wegens zijn mee ningen in de Kretenzische quaestie door eenige makkers het leven onmogelijk werd gemaakt. Wij maakten reeds melding van de gruwelijke mishandelingen door zekeren Gregoire te Parijs op zijn kind gepleegd, hetwelk hg daarna nauwelijks gekleed, in den kouden Decembernacht, stervende, te vondeling legde, waarna het overleed en op de Morgue (begraafplaats) door een buurvrouw herkend werd. Uit het verhoor bleek dat hij den levenslangen dwangarbeid, waartoe hij veroordeeld werd, wel heeft verdiend. De president van het hof vroeg o. a. dit Ge hadt een hamer en eischtet van uw zoontje, dat hg dien een tijdlang met ge- strekten arm zou vasthouden. Indien de knaap moe werd, kreeg hij een steek met dit mes. Ge bondt het kind ook aan een tafel vast en sloegt hem dan zoo lang tot dat het de kracht vond, de tafel weg te sleepen. Bekl. Het was geen tafel het was maar een gereedschapkist. Dat is zoo valt beklaagde Deshayes in de rede maar hg bond de kist aan de tafel vast en liet hem dan alles voort- sleepen. Een anderen keer heb je het kind bijna doodgeslagen met een stok. Herhaaldelijk heb je het arme schaap met een mes in het lichaam gestoken. Met de punt prikte je wondjes in de vleezigste deelen. De dokter heeft aan één been niet minder dan veertig wonden geconstateerd. Dat is waar dat heb ik wel eens gedaan. Op eeu anderen dag staat de kachel gloeiend. Je neemt de hand van het kind en legt die met geweld op de heete plaat, zoodat het zich van pijn kromde en de huid van de hand aan de kachel bleef zitten. En daarna, toen de hand aan één kant vreeselijk verbrand was, heb je haar omgekeerd en haar aan den anderen kant ook op de kachel gedrukf. Dat is niet waar. Het kind was in een oogenblik van onoplettendheid met de hand tegen de kachel gevallen. Je liegt schreeuwt vrouw Deshayes nu je hebt'em z'n handen vastgehouden. Toen je op die manier zijn handen hadt verbrand, gaat de president voort, heb je zgn voeten laten verschroeien. En terwijl de rook van de voetjes van het kind af sloeg, heb je lachend gezegd Dat is warm hé Hoe dronkenschap in Argentinië ge straft wordt. Een jonge Engelsehman, die in Argentinië gekomen was, om een be trekking bij 't spoor te aanvaarden, keek in de eerste dagen van zijn verblijf aldaar zoo diep in 't glaasje, dat hij in beschon ken toestand in handen der politie viel. Het Argentijnsche gereoht handelde volgens het beginsel dat hij, die iets onnuts heeft gedaan, ook iets nuttigs moet doen, en ver oordeelde onzen vriend wegens openbare dronkenschap tot acht dagen straatvegen. Een geldboete zou hg zich wel hebben laten welgevallen, ook zelfs arrest, maar deze straf kwam hem zóó zwaar voor, dat hij, na haar ondergaan te hebben, zich direct naar Engeland inscheepte met de woorden„Nooit kom ik terug". Ook Engeland heeft zgn Jansen's en Muller's, alleen.ze heeten anders. Volgens een onlangs gepubliceerde stati stiek zgn er gedurende één jaar in Enge land en Wales geboren: 10505 Smith, 9619 Jones, 6198 Wil liams, 5033 Taylor, 4547 Davis, 4416 Brown, 3612 Thomas, 3796 Evans, 3191 Roberts, 2830 Johnson, 2768 Robinson, 2862 Wilson, 2523 Wright, 2589 Wood, 2459 Hall, 2359 Walker, 2374 Ungues, 2360 Creen, 2275 Lewis, 2361 Efc ards, 2411 Thompson, 2441 White, 2325 Jack son, 2272 Turner en 2146 Hill. Deze lieden behoeven zeker niet te vree- zen, dat hun geslacht spoedig uitsterft. Briefwisseling. Wg ontvingen met de middagpost een verslag der lezing van den heer Snijders te Koudekerkeen een van de rede van den aheer Pompe te lerseke. Tot onzen spijt moeten wij de plaatsing wegens plaats gebrek, tot een volgend no. uitstellen. Red. VLISSINGEN, 4 Juni 1897. Boter f -80 a f —.90 per kilo. Eieren f3.- a f 3.20 per 104 stuks. ST. MAARTENSDIJK. By de Donderdag alhier gehouden paardenmarkt waren aan gevoerd 112 paarden. Veel handel werd niet gedreven. Jaarlingen werden verkocht van 1180—f200. 3-jarige van 1300—f340. Werk paarden van 1190—f 270 ofschoon er wel betere soorten aangevoerd waren, die echter niet verkocht werden. MIDDELBURG, 3 Juni 1897. De aanvoer uit Waloheren was heden weder niet groot. Tarwe werd nog al aan geboden, terwijl van andere artikelen byna niets getoond werd. Verandering in de prijzen is niet op te geven. De noteering isals volgt Puike tarwe f 6 k f 6.10, enkel daarboven- Rogge en Zomergerst zonder handel. Win- tergerst tot f 4.25 aangeboden. Groene Kookerwten tot f7 geveild. Kroonerwten niet getoond. In Witte en Bruine Boonen ging niets om en worden onder andere ge noteerd. Paardenboonen niet ter markt. Boter f .76 a 1 .80 per kilo. Eieren f2.80 per 100 stuks. Straks zal het niet zijn de kwestie van roomsch of onroomsch, maar over alle muren van kerkgenootschappelijk verschil zullen de geloovigen elkaar de hand reiken, om te kunnen bestaan in den grooten strijd tegen elk geopen- baard geloof. Prof. v. Oosterzee. In die 50 jaren na 1848 zijn grove misslagen begaan, heeft een doctrinair li beralisme ons in menig opzicht getyranni- seerd en getracht te moderniseeren Dr. A. W. BRONSVELD. (Ned. Dagblad no. 21). Tegen het ongeloof zijn wij met de gan- sche Christenheid, roomsch of onroomsch, vereenigd door het geloof in de eenige offe rande eenmaal aan het Kruis volbracht. GROEN VAN PRINSTERER. Nederlandsche Gedachten Deel I blz. 128. Men dient evenwel niet te vergeten dat d j leidende gedachte, het geheele streven, de geest van het liberalisme ingaat tegen het welzijn van het Vaderland. De geest dier partij gaat in tegen het positieve Chris tendom. Zij wordt beheerscht door het he ginsel van haf Nut. Dr. J. Th. DE VISSER, (rede in Fraseati). Ned. Dagbl. 21 Mei 1897. Van 3—4 Juni. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. Moens jm. 27 j. en C. M. de Vos jd. 29 j. J Alewijnse jm. 29 j. en G. C. de Jonge jd. 22 jaar. Getrouwd: A. F. Bogaarsjm. 23 j. en J. M. Pluymers jd. 29 j. - J. H. Klooster jm. 27 j. en P. Wissekerke jd. 28 j. BevallenC. J. van der Heil geb- Steen kamp d. N. J. Heyblom geb. Coomans z. W. Izeboud geb. Jakobse z. OverledenP. P. Slegt man van J. P. van de Graft 71 j. L. Dhaen 2 j. d. GOES. Gehuwd3, Pieter Izaak Rosier 31 j. jm. en Francina Somer 27 j. jd. Frans Kopmels 25 j. jm. en Wilhelimna Maria Schouwenburg 25 j. jd. Geboren3, Melania Francisca d. v. Petrus Franciscus de Jongheen Johanna Pieternella Frankin. Marinus Jacobus z. v. Jan Govers en Anthonetta de Jonge. Over de maand Mei. OVEZaND. Gehuwd: 21, Johaunis Fran ciscus Heye 33 j. jm. en Sophia van Steenbergen 24 j. jd. 28, Marinus Raas 46 j. en Leuntje Rentmeester 32 j. jd. Geboren: 23. Margarethad.v. Wilhelmus Boudens en Jacomina Acda. 31, Josephus Franciscus z. v. Josephus Franciscus Clays en Apolonia van 't Westeinde. 31, Pieter nella d. v. Abraham Wissekerke en Pie ternella de Korte. Overleden: 7, Jacoba 10 j. d. v. Johannes Maat, overleden en Maria Laurina Hoebeke. 8, Maatje de Korte 62 j. vrouw van Jan Bakker. DRIEWEGEN. Gehuwd 6, Marinus Stee- nepoorte 24 j. jm. en Maria Jacoba Koeman 30 j. jd. Geboren 14, Cornelia Dina d. v. Cornells van Strien en Adriana Mieras. NISSE. Gehuwd19, Jan van Liere 40 j. weduwnaar van Laurina Catharina Melio te Kloetinge en Cornelia de Kraker 46 j. weduwe van Jacobus Bliek te Nisse. Geboren: 5, Johanna d. v. MarinusHoo- gesteger en Elisabeth Bosman. 12, Jo- hannis z. v. Adriaan Eckhardt en Adriana Burger. KRABBENDIJKE. Gehuwd 13, Gerard Tramper 23 j. jm. te Krabbendijke en Neeltje Hameliuk 20 j. jd. te Kruiningen. Geboren 2, Neeltje d. v. Jan van Hekken en Lydia Klap. 3, Adriaan z. v. Jacob Kornelis v. d. Brink en Adriana de Jager. 11, Cornelia z. v. Willem Staal en Dina Leuntje Wiskerke. 17, Karei z. v. Nicolaas van Kervinck en Neeltje Hoogerheyde. 19, Tona d. v. Jacobus van den Bdrge on Lena Luteyn. 23, Jan Willem z. v. Hu- brecht Alexander Breker en Maria Kok. Johannes z. v. Cornells van den Berge en Wilhelmina Oele. 24, Cornells z. van Philippus v. d. Velde en Catharina Bogers. 29. Jan z. v. Jacob Benou en Kornelia van Harn. Overleden4, Adriaan Kok 44 j. ongeh. Laurus Meulbroek 62 j. weduwnaar van Maria Veieeke. Over de 2de helft van Mei. BRUINISSE. Gehuwd22, Lodewyk van den Berg 26 j. jm. en Lena van Popering 27 j. jd. 22, Barthel Capelle 24 j. jm. en Tona Pieternella Jonker 24 j. jd. Geboren19, Adriana Catharina d. van N. van der Mark en A. E. Onderdyk. 20, Johanna d. v. P. van Gilst en W. van den Berge. 23, Cornelia Maria d. v. S. Muher en G- H. Okkerse. 25, Sara d. van H. de Roude en J. van Westen. 29, een onecht kind. OverledenJohannes Kleppe 67 j. man van Adriaantje Verhoek. WAARDE. Geboren 6, Maatje Marina d. v. Cornelis Bal en Maria Flikweert. Overleden 24, Pieter 10 j. z. v. Marinus de Leeuw en Barendina Mieras. AFLOOP YEKkOOriMiLN KINZ- GOES. By de eergisteren gehouden aan besteding van turf voor het gasthuis alhier is aannemer geworden van 10.000 lange tur ven H. E. Blaauw voor 72ys ct. per 100. ZIERIKZEE. Het dagelyksch Bestuur van het waterschap Schouwen heelt Donderdag publiek aanbesteed a. het lossen van grind le perc.aan den Westhavendyk te Zierik- zee. Inschrijvers J. van Schendel alhier ad f 0,341/9 per M®. 2e perc.Lossing aan Houtenpoppen. Inschrijver St. Fondse te Kerkwerve ad f 0,42. b. Vervoer, le perc. naar Borrendamme. Inschrijver W. van Hou ten te Zierikzee ad fO,45. 2e perc.: J. F. Fondse ad f0.37i/s 3. perc.: Flauwers J. Verboom te Serooskerke ad f0,35. KRABBENDIJKE. Donderdag weid door dhr. J. Verlare landbouwer alhier, aanbe steed het verbouwen der graanschuur. In geschreven werd door de heerenJ. v. d Sande, KrabbendijKe voor f 4400J. P. Panny id. voor f 4200P. Karelse, Kruiningen voor f 4200 en A. v. Paasen, id. voor f 3995. Het werk is voorloopig niet gegund. Donderdag 10 Juni. middelburg, buiten de Dampoort door not. Verhulst 1 uur een sleepersinspan, elle- wagen, sleebak. graankist, stalgereedschap, paardenwant, enz. Wisse, 10 uur by de Blaeij door not. Paardekooper Overman voor het Herv. Kerk bestuur en Burgert. Armbestuur verpachten voor 7 jaar 63 Heet. bouw- en weiland in Nisse en 'sHeer Abtskerke. Zaterdag 12 Juni. Vrouwcpoidrr, 11 uur Oranjezon 60 delen en schrooten 2 a 5 M. 14 ribbeD, wrakhout. Oost kapel Ie, bij Joosse 2 uur aan den Duinweg 45 delen en ribben, 15 djjkpalen, wrakhout. Dinsdag 15 Juni. Yllselngen, 10 uur bij Stofkoper door not. de Marot Tak inboedel, trapnaaimachine, kindei wagens, goud en zilver, winkelopstand, slagersgereedschap, tabak,' sigaren enz. Woensdag 16 Juni. Antwerpen, 3 uur door not. Gheysens ter notariszaal Minderbroederstraat een hof stede in Steenborgen (38,6540 H.) Inl. not Gheysens, Marcgravestraat 12. Biggekerke, bij G. Wynand door not. Huvers 1 uur 2 kabinetten, tafelkast met lessenaar, tafels, spiegels, schilderyen, bed den, 3 geiten, 9 kippen en haan, windmo len, schalen, balans, kruiwagen, zeeften spekstander, mest in den mestput, Brakol Smytegelt, v. d. Kemp, Lowe, Comri, Staten Bybel enz. 5 Arnemulden, half 8 by Leenhouts een dubbel woonhuis, tuin en erf door not. de Vos groot 239 cA. Donderdag 17 Juni. middelburg, door B. en W. verpachting ten raadhuize half 2 jachtrecht in de Stads Ambachten, Noordmonster, Haayman, Mor- tiere of oud Arnemuiden, Poppenroedenam- bacht over seizoen 1897/98 tot 1903/04, doch uiterlijk 30 Juni. Voorwaarden ter gemeente secretarie. Vrijdag 18 Juni. Antwerpen, door not. Gheysens 2 uur ter notariszaal Minderbroederstraat 22 een hofstede in Westpolder Hoedekenskerke, in 22 perc. (73,6922 H.) Inl. not. GheyseDS, Marcgravestraat 12. Antwerpen, 11 uur door not. Gheysens ter notariszaal Minderbroederstraat 22 twee hofsteden onder lerseke en Kats in 2 2 perc. die van lerseke 43 H. 50 A. 23 cA. En van 23o tot 28o de Boomhoeve te Kats in Oud-Noordbeveland en Annapolder 71,2370 H. Inl. bij den not. Marcgravestraat 12. Zaterdag 19 Juni. Kapel le, voor dhr. W. de Groene door not. Mulock Houwer half 6 by Hanson ker sen en pruimen in 4 boomgaarden. Aagtekerke, 1 uur in de chr. school door not. Loeff verhuren 26 perceelen wei-, bouwland, water, watergang en sprink, samen 27,1048 H. in Aagtekerke, Oostka- pelle en Grijpskerke van de Diaconie der Nod. Herv. gem. Inl. enz. by den notaris of by de leden van den kerkeraad den ontvan ger der diaconie en der. gemeentebode. Dinsdag 22 Juni. middelburg, Notarishuis door not. Ver hulst 10 uur inboedel, pianino's, schrijfbu reau, draaibanken, rijwielen. Inl. de Groot en Hondius. Zaterdag 26 Juni. Wolfertsdijk, 2 uur bij Voorbeijtel door not. Pilaar 8280 cA. tiendvry bouwl. in Kolenshoek. 2o. 98 A. bouwl. met uitweg in Romboutshoek. Woensdag 7 Juli. Gapinge, 10 uur in 't gemeentehuis door not. Huvers een hofstede 4 H. 81 A. 90 cA. van G. van Offenbeek, in 10 perc. Vrijdag 16 Juli. Gapinge, door not. Huvers uur by Van Offenbeek veldvruchten. Zaterdag 5 Juni. middelburg, half 2 door Regenten van het huis van bewaring roggebrood 2e halfjaar. Dinsdag 8 Juni. Goes, bestuur Broede Watering vraagt prijsopgaaf voor het verlagen van de bodems van twee steenen heulen onder Goes in de waterleiding van 1830. Bestek vanaf 8 Juni a 25 cent bij Kleeuwens Zn. Borsele, levering 300 M® Pruisische grint van 2—6 cM. op de haven vrij. Levering Va in Juni l/3 in Augustus '/s in September Biljetten bij dhr. Beenhakker. Woensdag 9 Jnni. Vllsslagen, door dhr. Stofkoper in de Oude Vriendschap 11 uur het verbouwen van het huis Beursplein D 31. Dinsdag 15 Juni. Wissekerke, by Van Damme door het bestuur van don Vlietepolder half 11 verbe tering en ouderhoud der werken over 97/98.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5