"kerknieuws. sghoolnieu ws. RECHTSZAKEN. Kamer aan Sagasta, den leider der liberale partij, gevraagd om met zijn vrienden in de Kamer terug te keeren doch deze heeft beleefd geantwoord dit niet te zullen doen, daar 't conflict is ontstaan niet met de meerderheid der Kamer, maar met den minister. Canevas zal waarschijnlijk van de Re gentes zijn ontslag wel krijgen, en zoo kon dit incident de liberale partij weer wel eens aan 't roer brengen. Toch zal dit geen verandering brengen in Spanje's staatkunde in betrekking tot Cuba. Want ook Sagasta heeft verklaard dat Spanje 't uiterste zal beproeven om zijn souvereiniteit over Cuba te bewaren. Uit 't Congogebied komen voortdurend berichten omtrent gevechten tusschen Belgen en Inboorlingen. De laatst geleverde slag kostte aan tweeduizend mahdisten het leven; een Belgisch officier sneuvelde. 2 Juni '97. Middelburg. De lijst ter aanbeveling van den candidaat mr. Lucasse is gisteren door den heer W. A. de Rijcke den burge meester aangeboden. Zij bevatte de hand- teekeningen van de navolgende kiezers W. A. de Rijcke. P. J. de Broekert. H. B. Wijtman. C. de Broekert A. A. de Veer Gz. Allen te Middelburg. B. J. van der Meer. H. M. Kloppers. P. J. Siegers. C. M. Dommisse. A. Loois. Allen te Vlissmgen. P. de Visser S. Bosselaar. J. Moens. Johs. de Visser. S. de Visser Jz. Allen te Aagtekerke. J. Kodde. P. Adriaanse Tz. J. Koppejan Ez. M. Pieterse. Allen jte Zoutelande. S. de Visser. S. Louwerse. H. Willemse. Allen te Oostkapelle. L. C\jsouw. J. P. Waeyhaert. Allen te Westkapelle. L. Dingemanse. J. Dingemanse. A. Mesu. Allen te Gapinge. E. Vader. Jbs. Benou. A. Janse Az. Allen te Meliskerke. W. de Buck, Veere. De lijst ter aanbeveling van mr. E. Fokker, geteekend door jhr. C. J. J. A. v. Teylingen en 59 anderen werd mede aangeboden. Insgelijks ook de lijst tot candideering van E. L. baron Van Harden- broek, geteekend door dhr. W. J. J. Koole en 50 anderen. Een gelijk getal kiezers teekenden voor jhr. mr. A. P. C. van Karnebeeken nog een groep van 40 kiezers bood de candidatnur aan van dhr. Gr. Th. W. Kotte, voorzitter der Roomsche Werkliedenvereeniging te Vlissingen. Er zijn derhalve vijf candidaten die op 't stembiljet in de navolgende volgorde zullen vermeld staan FOKKER Mr. E. HARDENBROEK E. L. VAN KARNEBEEK Jhr. Mr. A. P. C. v. A. P. Wouters, id. Adriaan Maas. Abraham Maas. Cornells Mesu. Allen te Vrou wepolder. Wm. Melis, Seioosk. Johs. Christiaanse, id. Jb. Gideonse. C. Willemse. K. Houterman Mz. Allen te St. Laurens. M. Dorleijn. I. Kluyfhout. J. Pouwer. Allen te 0.* W. Soub. J. L. de Troije. I. Koster. A. de Kam. J. Coppoolse. Allen te Ai nemuiden. P. Boone Pz. Jr. J. Aarnoutse. F. Brasser. Allen te Koudekerke. G. Wfjnand. K. Houterman D. Coppoolse. Allen te Biggekerke. An. Geschiere. J. de Witte Jz. K. Dingemanse Az. Allen te Grjjpskerke. P. Willemse, Ritthem. K. Allaart, id. J. Louvrerse Wz., Nieuw- en St. Joosl. S. de Visser, Domburg. KOTTE, Gr. Tn. W. LUCASSE, Mr. C. Goes- Naar wij vernemen werd Dins dag de lijst tot candidaatstelling van den heer De Savornin Lohman door den heer J. Buijse en zes anderen ten gemeentehuize den burgemeester aangeboden. De gezamenlijke lijsten bevatten 388 handteekeningen van kiezers uit 't district, zooveel mogelijk uit alle plaatsen van 't Slaak tot 't Sloe bijeen gebracht. Ook de candidatenlijst voor den heer Heyse, 60 namen bevattende, werd door de heeren J. M. Kakebeeke en I. D. Fransen v. d. Putte, aangeboden. Zoo is dus de eerste stap gezet. Nu zijn op Dinsdag 15 Juni, a. s. de kiezers aan de beurt. Hontenisse. De lijsten zijn ingele verd van drie candidaten die in deze volg orde op 't stembiljet zullen staan Van Deinse mr. J. G. Pompe van Meerdervoort Jhr. mr. J. J. Walter mr. F. J. F. M. Oostburg. Candidaten zijn hier N. Glinderman (a. r. en R.) Mr. P. C. J. Hennequin (lib.) J. Lansen Croin (üb.) Zierikzee. De candidaten zijn Mr. Th. Heemskerk (a. r.) J. J. v. Kerkwijk (lib.) bulletin van gisteren stond De antirevolutionaire kiezers zulien te stemmen hebbenin Middelburg en Goes op den ondersten naamin Honte nisse op den middelstenen in Oostburg en Zierikzee op den bovensten. De leiders zullen wel doen met hierop de aandacht te vestigen. De heer J. H. C. Heijsliberaal can didaat te Goes, waarschuwt in de Middel- burgsche Courant de landbouwers om 't adres van den heer Veenhuysen niet te steunen en liever den brief nog eens te lezen waarin ten vorigen jare de heer Veenhuijsen den landbouwers verweet dat van de lage bietenprijzen zij zeiven de schuld waren door te laat te agiteeren tegen de Buikerwet. De beer Heyse besluit zijn schrijven aldus ,,Zij zullen bedrogen uitkomen, als zij weer met een goed geloof en een kurken ziel op de bres springen om de keuken meiden, in casu de fabrikanten te bevoor- deelen". Met 1 Juli bevorderd tot commies der posterijen 2e klas de commies 3e klas M. A. Ramondt te Amsterdam. Militairen en de verkiezingen De minister van oorlog heelt bepaald, dat voor zoover zulks slechts eenigszina met de belangen van den dienst is over een te brengen, de militairen, die kiesge rechtigd zijn, op den dag eener stemming, eventueel door het verleenen van het daartoe noodige verlof, in de gelegenheid moeten worden gesteld, dat recht uit te oefenen. Goes- Donderdag 3 Juni 's avonds 8 uur vergadering van den gemeenteraad. Punten van behandelingNotulen. Inge komen stukken. Mededeelingen. Verzoek Blanker. Wijziging verordening op heffing van legesgelden. Benoeming stembureaux. Rekening schutterij over 1896. Middelburg. In de gemeenteraads zitting van heden werden de volgende zaken behandeld a. Ingekomen stukken. Daartoe behooren: lo een schrijven van de Commissie van Fabricage van den volgenden inhoud: „Uit bet door vier leden van uwen raad op 19 dezer ingediende amendement iu zake verbetering rioolstelsel, blijkt o. i. dat onze commissie bij een belangrijk deel van den raad niet dat vertrouwen geniet, waarop zij meent aanspraak te mogen makenhet is daarom dat wij de eer hebben u mede te deelen dat wij hier mede ons ontslag nemen als voorzitter en leden dier commissie". 2o. Het volgende voorstel van B. en W.: „Aangezien wij nu en dan bij de toepas sing van het bepaalde in het 2o lid van art. 7 der verordening, regelende de voorwaarden waarop gas door (de ge meente geleverd wordt, eenige moeilijk heden ondervinden, hebben wy de eer u voor te stellen aan de redactie van dat lid een meer concreten vorm te geven en u mitsdien in overweging te geven bedoeld 2o lid te wijzigen en te doen luiden als volgt: Bij tijdelijk gemis of blijkbaar onjuiste aanwijzing van den gas meter wordt de hoeveelheid verbruikt gas berekend naar het gemiddeld verbruik over hetzelfde tijdsverloop in de laatste (zoo mogelijk vijf) jaren. Is de verbruiker nog geen jaar aangesloten, dan geschiedt de berekening in verhouding tot hetgeen bij de eerstvolgende opneming zal blijken verbruikt te zijn". Beide stukken zullen later worden be handeld. b. Voorstel van B. en W. naar aan leiding van een schrijven van Ged. St. betreffende de verdeeling der gemeente in kiesdistricten ter verkiezing van leden van den gemeenteraad en regeling van het getal leden van elk kiesdistrict. Het vaorstel luidt „De wet van den 25 April 1897 (St. bl. no. 110) tot wijziging der gemeentewet treedt krachtens het Koninklijk besluit van 17 Mei 1897 (St. bl. no. 148) den 4 Juni a. s. in werking. „Volgens art. 2 dier wet wordt Mid delburg in drie kiesdistricten gesplitst en behooren die verdeeling alsmede de vaststelling van het getal der in elk kies district (in het geheel en bij elke periodieke aftreding) te kiezen raadsleden door Ged. St. te geschieden, na u deswege te hebben geboord. „Ged. St.'nu verzoeken ons omtrent deze aangelegenheid nw gevoelen in te winnen. „Naar aanleidi ig hiervan hebben wij de eer u voor te stellen ons op te dragen namens u aan genoemd college de volgen de verfeeling aan te bevelen: „Eerste kiesdistriktde wijken I, K, L, M, N, alsmede de kiezers van wie de plaats der woning niet met zekerheid kan worden aangewezen. „Tweede kiesdistrictde wijken A, B. C. D. E, F, G, en H. „Derde kiesdistrictde wijken: U. r, Q, R, S, T, U en V. „Bovenstaande benamingen der kiesdis tricten zouden wij daarom geraden achten, omdat bet ons niet gewenscht voorkomt de in het voorlaatste lid van art. 9 der kieswet bedoelde kiezers, van wie de plaats der woning niet met zekerheid kan wor den aangewezen en voor wie ter verkiezing van leden der tweede kamer is aangewe zen bet stemdistrict der wijken I tot en N. ten aanzien der verkiezingen van raads leden elders in te deelen. Wijders hebben wij de eer U voor te stellen ons op te dragen aan Ged. St. te berichten dat naar Uw gevoelen het getal der in elk kiesdistrict in het geheel te kiezen leden dient te zyn voor het eer ste kiesdistrict 6 leden, voor het tweede kiesdistrict 6 leden en voor het derde kiesdistrict, waarin de bevolking het minst talrijk is, 5 leden, zulks met dien verstande dut bij de eerste, tweede en derde perio dieke aftreding (respectievelijk 1897, 1899, 1901) telkens 2 leden van het eerste en 2 leden van het tweede kiesdistrict zullen dienen te worden verkozen en dat wat het derde kiesdistrict betreft, bij de eerste peri odieke aftreding 2 leden, bij de tweede periodieke aftreding 1 lid en bij de derde periodieke aftreding 2 leden zuilen dienen te werden verkozen." Het voorstel wordt goedgekeurd en zal biervan aan het college van Gedeputeer den mededeeling worden gedaan, c. Benoeming klokkenist. Na eene in de courant geplaatste oproe ping, hebben zich 4 sollicitanten opgedaan, en wel de heeren Morks, Maas, Sprink en Matena. Thans tot benoeming willende overgaan, bevelen B. en W. eerstgenoemde aan den raad aan bij bet volgend schryv en „Van de vier sollicitanten naar de be trekking van klokkenist heeft, naar het ons voorkomt, de heer I. Morks de meeste kennis van muziek en is hij de eenige van wien wij op grond van bereids opgedane ervaringen kunnen verwachten dat hij bin nen kort volkomen in staat zal zijn de muziek van het carillon te versteken. Het is op grond van een en andere dat wij de eer h ebben U genoemden heer voor de be- trkking van klokkenist ten zeerste aan te bevelen," Benoemd wordt de heer Morks. d. aangehouden voorstel van B. en W betreffende het door het bestuur dar Am bachtschool gevraagde stukje grond in de Geere. Dat stukje grond, een slop dienende tot uitweg, was in den tijd èn door bet be stuur der Ambachtsschool en door de wed. C. I. Kruijsse--Machielse, beiden bekende eigenaren, in erfpacht gevraagd. B. en W. maken echter bezwaar tegen uitgifte in erfpacht, omdat beide eigenaren op het slop uitgang hebben en stellen voor adres santen te berichten, dat hunne verzoeken niet kunnen worden ingewilligd, doch dat zij desgewenscht tot wederopzegging, tegen betaling eener retributie van f 1 'sjaars ieder, vergunning kunnen bekomen van dien grond uitsluitend als doorgang ge bruik te maken, dat zij, wanneer die vergunning door ben zal zyn gevraagd en aan hen zal zijn verleend, ieder een sleu tel van het afsluithek kunnen bekomen en dit hek dan door de gemeente zal wor den onderhouden. Dat voorstel, reeds in de vorige zitting ter tafel gebracht, was toen aangehouden, omdat de heer van Hoek de desbetreffende correspondentie met 'het bestuur der Am bachtsschool wilde zien overgelegd en wordt thans weder aangehouden. Beroepen te Warnsveld ds. K. Loggers te Westkapelle. Beroepen te Hoogwoud N. Baart de la Faille cand. te Leeuwardente Wilsum ds. Ph. Niemeijer te Jutphaaste Surhuisterveea (toez.) O. P. Tiddens cand. te Finsterwold te Goudswaard E. U. Schallenberg, cand. te Kralingen te Kerk-Avezate E. L. Nauta cand. te Leiden te Hantum ds. A. H. Magendans te Ter Kaple. Aangenomen naar W. I. door ds. S. Steenmeijer te Huinsnaar Lent door ds. H. W. Vethake te Bemmelnaar Zetten door ds. C. J. Leemans te Hoogeveen. Bedankt voor Genemuiden door ds. B. J. v. Heyningen te Huizen. De classis Middelburg der gereformeer de kerken heeft heden peremptoir geëxami neerd en tot de bediening toegelaten dhr. J. Zijp, beroepen predikant te Koudekerke. Chr. Ger kerk. Bedankt voor Steenwijk door ds. J. van Drnnen te Sliedrecht voor Teuge door oefenaar Vermeer te Culemborg voor De Krim door ds. P. J. M. de Bruin te Apeldoorn. Het propaedeutiseb examen theologie aan de universiteit te Amsterdam is onder anderen ook afgelegd door de heeren^ Gr. v. d. Vlngt te Nieuwerkerk en J. C. Elen- baas te Bruinisse. Mejuffrouw VV. A. Swenne te "V al- kenswaard slaagde gisteren te 's Hertogen bosch ook voor de nuttige handwerken. N. R. C. Krabbendijke. Tot onderwijzer aan de o. l.s. alhier werd deor den raad benoemd dhr. J. Oudesluis te St. Maartensdijk. By beschikking van den minister van binnenlar.dsehe zaken is bepaald dat de commission voor de examens in vreem de talen zullen zitting houden voor de Engelsche en Fransche taal mondeling te 's Gravenhage voor 't schriftelijk gedeelte op nader te noemen plaatsen voor het Duitscb mondeling en schriftelijk te s Gravenhage, Voorzitters Fransch: Prof. dr. A. G. van Hamel te Groningen. Duitsch Pref. dr. B. Symons te Groningen. Engelsch Prof. dr. K. D. Bülbring te Groningen. In de commissie voor t Hoogduitsch heeft o. a. zitting de heer F. G. de Liefde leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg, en in die voor 't Engelsch dhr. A. Picnot, leeraar aan deze zelfde inrichting. Coef. In de maand Mei werd de Bijzondere school alhier bezocht door 242 leerlingen waarvan 222 geen enkelen schooltijd verzuimden 18 leerlingen ver zuimden minder dan 5 schooltijden en bij 2 beliep het verzuim van 8 tot 21 school tijden. In het geheel bedroeg het schoolver zuim in deze maand 0.66 pCt., tegen 0.58 in Mei 1896. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Gisteren, Dinsdag, zijn veroordeeld wegens diefstalH. C., 19 j. soldaat in het gar nizoen te Middelburg tot f8 b. s. 8d b. en M. F. C., 19 j. veldarbeidster Biervliet tot f0.50 b. s. 1 d. h. heling: J. A. M. de P., 14 j. en C. D. i. d. B., 14 j. beiden zonder beroep Vlis singen de le tot 3 d. en de 2e tot 1 d. gev. straf beleediging van een ambtenaar A. J. L., 52 j. herbergier N. en St. Jooaland, tot f3 b. s. 3 d. h. huisvredebreukW. B., 25 j. landbou wersknecht Vlissingen tot f 5 b. s. 5 d. h. mishandeling van een dierC. V., 21 j polderwerker Bergen op Zoom tot f5 b. s- 5 d. h. dronkenschap en wederspanniyheid licha melijk letsel ten gevolge hebbende J. J. B. 31 j. sigarenmaker Middelburg tot f 3 b. s. 3 d. h. en 14 d. gev. straf, en ivederspannigheid P. v. 0., 19 j. sjou wer Vlissingen tot 14 d. gev. straf. Vrijgesproken: M. D., 19 j. Watervliet (België), beklaagd van diefstal. Het gerechtshof te 's Gravenhage bevestigde eergisteren bet vonnis van de Middelburgsche rechtbank, waarbij werd af gewezen de vordering tot schadevergoeding, door de weduwen van eenige schippers ingesteld tegen den kapitein van het En gelsche stoomschip Seagull wegens eene aanvaring waarby bedoelde schippers het leven verloren. Goes. Naar wij vernemen hoopt de heer Lohman Vrijdag 11 Juni alhier voor de kiezers op te treden. Het Rijkstelegraaf kantoor te Goes verzond gedurende de maand Mei 1897, 600 telegrammen, ontving 612, over genomen en verder geseind werden 352 totaal 1564 telegrammen. Out- Ver- Kantoren. vangen, zonden. Totaal Baarland12 10 22 Borsele16 17 33 Driewegen 7 20 27 Ellewoutsdijk 30 21 51 's Gravenpolder 14 17 31 's Heer Arendskerke 19 25 44 's Heerenhoek 38 21 59 Heinkenszand 23 21 44 Hoedekenskerke 15 28 43 Kloetinge5 10 15 Nieuwdorp 21 15 36 Nisse 8 20 28 Ovezand15 14 29 Wolfertsdijk 20 19 39 Goes. De boekenkast, onzen af getreden burgemeester door de burgerij als aandenken aangeboden, is hier aangekomen en tijdelijk in de trouwzaal geplaatst. Zij zal aanstaanden Vrijdag 4 en 5 Jnni voor de belangstellenden te bezichtigen zijn, telkens des namiddags tusschen 12 en 3 uren, terwijl op ZATERDAG daartoe ook DES AVONDS tusschen 7 en 8 uren nog gelegenheid zal worden gegeven voor hen, die door hun werk des namiddags ver hinderd zijn. Goes. Het mond- en klauwzeer is ge constateerd bij den landbouwer J. de Rochefort alhier. Stavenisse. Gedurende de maand Mei 11. werden door het telephoonkantoor alhier 117 berichten behandeld, waarvan 58 ontvangen en 59 verzonden. In dezelfde maand van het vorige jaar waren die ge- allenrespectie velijk 1867, 2 en 114. Colijnsplaat. Aan het telephoon kantoor werden in den loop der maand Mei behandeld 112 berichten, waarvan verzonden 64 en ontvangen 48. Tot gemeente-veldwachter te Zuid- land is benoemd I. Troost, rijksveld wachter te Brouwershaven. Krabbendijke. Op het telegraafkan toor alhier werden in de maand Mei be handeld 109 stuks telegrammen zijnde 44 verzonden en 65 ontvangen. Kruiningen. Onder het rnndvee van den heer Ph. Cok, landbouwer alhier, is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Stavenisse. Het is een verblijdend versehijp.sel, det door velen hetgrootenut van het sparen steeds beter wordt inge zien. Van de gelegenheid tot het bewaren van „snoepcenten" door middel van de sehoolspaarbank wordt hier een toenemend gebruik gemaakt. Ook door volwassenen wordt veel gespaard op de Rijkspostspaar bank. Gedurende de maanden Maart, April en Mei 1.1. werd niet minder inge legd dan f 4944.77, waarvan f 1331,12 werd teruggevraagd, zoodat over dien tijd niet minder dan f3613,65 bleef belegd. Stavenisse. In de Dinsdav «i, j raadszitting werden tot stembureau voorde a. s. verkilt een lid der Tweede Kamer benoeZ 7 heeren C. Steendijk en L. Ha<'e lie 7 der schoolgelden, die gedurende den vrif ter had gediend, werd herzien niet hei oog op de zomermaanden. Daar zich voor de vacature van onder wyzeres, jaarwedde f500, na herhaald,; oproeping slechts eene sollicitante had aar, gemeld, werd besloten eene nieuwe on" roeping te doen op hetzelfde salaris, maai met eene gratificatie van f25 na elk v!i jaar verblijf. ÏU1 Een goudsmid in Friesland heeft i„ de week voor 12 Mei van acht boerinnen de gouden oorijzers ingeruild voor koperen zeker geen teeken van welvaart. Te Echeliingwoude is door de politie een vervolging ingesteld tegen een man die een hond den geheelen staart afhakte. Dit afgehouwen lichaamsdeel is in besla" -re- nomen om als bewijs voor den rechtVte dienen. Te Den Haag waren eergisteren aVOnd zes jongens aan het bootje varen in de Trekvliet en werden door andere jongeni van den walkant af met steenen geworpen Urn de steenworpen te ontgaan weken de knapen uit naar céne zijde van het schuitje juist op het oogenblik dat een stoombootje passeerde. Door de deining sloeg toen het roeischuitje om en gingen de jongens te water. Vier hunuer werden gered, maar twee werden dool opgehaald. Te Kerk- rade is een kolenwerker bezig zijnde steenkolen te verwerken, onder een neder- komende kolenmassa geraakt met het ge volg dat hij dood daaronder uit werd ge haald. Omtrent den moord te Dordrecht verneemt men nader het volgende Toen de buren niets van 't oude rnensch vernamen, gingen zij kijken en vonden haar met 't hoold ter zijde gebogen en onder twee kussens verborgen in de bedstede. De dokter die spoedig ter plaatse was vond blauwe plekken aan 't gelaat en' senrammen aan de keel, zoodat bij meende dat de vrouw een gewelddadige» dood ge storven was, en wel door verworging. De politie bracht het lijk naar 't gasthuis waar de lijkschouwing hetzelfde uitwees en nader bevestigde. In de woning werden geen sporen van braak of diefstal gevonden. Alle gelden en effecten lagen op hun plaats. Alleen werd vermist eene schuldbekentenis groot f 2Ü0 ten laste van den 39-jarigen schoon zoon der weduwe, waarop reeds f 100 was afbetaald. De man heet den Dunnen, had eenigen tijd geleden een zaak in fruit, enz. overgenomen, doch weder verkocht, en nu zat hij wel wat moeilijk, zoo zelfs dat hij met gijzeling gedreigd was en her haaldelijk ook van de schoonmoeder geld geleend had. Hij was inmiddels naai Werkendam verhuisd en zou weldra een zaak opzetten te Diimmelen. Nu is hij Vrij dagavond naar Dordt gekomen, heelt des naehts op een zolderkamertje in d« woning zijner schoonmoeder, de verslagene, gelogeerd, en is Zaterdagochtend met den eersten trein naar Drimmeien vertrokken. Aangezien een der benedenburen vermeent 's ochtends omstreeks half 5 een gil ge hoord te hebben, dien zij echter voor het gehuil eener kat hield en die zich niet herhaalde, lag het vermoeden voor de hand dat Den D., de eenige, die bij den dood der vrouw onmiddellijk belang kon hebben, met het oog op de te wachten erfenis, in de woning zij ner schoonmoeder is j en de misdaad gepleegd heeft. Terstond werden de noodige rnaa genomen en toen genoemde persoon 'st te Dordrecht was teruggekeerd, naar aan leiding van een hem gezonden telegram, waarin alleen het overlijden zijner schoon moeder vermeld stond, werd hij gearresteerd, en met het lijk geconfronteerd, doch 'j verklaarde van niets te weten. Het drama in de Staalstraat! Zaterdag is de Amsterdamsche poli''' nog een mededeeling gedaan, die wellieh' voor haar van belang is. Een jongen nl. die op hetzelfde feest'» „Stroucken" was, waar ook Te Boekhorf op den avond van den brand was, h# meegedeeld, dat op dien avond Te Bod horst hem vroeg of hij een kwartj'e w i^e verdienen, door even een portefeuille zijn huis te gaan halen. De jongen dat en kreeg van de huishoudster lange, smalle portefeuille mee, die in f' pier gepakt, met een touwtje dichtgebo"' den en verlakt was. Het vermoeden zich daarin geldswaardige papieren vonden, die hij thuis had laten lig!# en nog bijtijds in veiligheid wilde b'e' gen, is dus niet ongegrond, temeer b» hij het pakje, dat nogal groot was, n" afgaf, maar voortdurend bij zich b'e, zoolang het feest duurde, of ten n"n' tot kwart over twaalven, toen de j°n£( met zijn ouders weg ging. Over de oorzaak der eigenlijke ploffing zal, nu de vermoedelijke b<W; dader Exter Vrijdagavond half 8C° overleden, misschien wel nimmer he' v licht opgaan. Men gist dat hij bet en ander chemische vocht heelt bezigen, door de werking waarvan 1' seling het huis in lichterlaaie bad staan, onmiddellijk elk spoor van staan van den brand had moeten tigd worden. Onvoorzichtigheid J aanwenden van het middel zon be zelf het slachtoffer hebben doen Het lijk van Exter is voorloop-»^ de justitie in beslag genomen nog geen verlof tot begraven Se

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2