KERKNIEUWS. in deze gemeente Vêïplichtend wordt ge- 1 eteld op grond dat er voldoende ruimte aanwezig ie op het plein voor de school, tevens is ontvangen de goedkeuring der leening groot f9000. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. den heer de Koning, architect te Goes hebben geraadpleegd over den bouw der onder wij zerswoning, en door dezen heer een plan ontworpen is waarvan de be grooting zou bedragen omstreeks f 5000. Volgens dit plan zou de woning bevatten vier benedenkamers, doch slechts een bovenraam. De voorzitter heeft dit plan aan den ouderwijzer voorgelegd, deze heeft evenwel verklaard dat hij deze woning zeer ongeschikt zou vinden, voornamelijk omdat er maar éen bovenraam is. Daarop is door dhr. de Koning een ander plan ontworpen, doch volgens dit plan bedraagt de begrooting f 6500. De voorzitter heeft den hoofdonderwij zer medegedeeld dat hij niet genegen was den raad voor te stellen om meer dan f5000 voor een nieuwe woning uit te ge ven. Voordat deze zaak verder wordt be handeld leest de Voorzitter een door den hoofdonderwijzer ingediend adres voor. Deze verklaart hierin dat hij wegens de hooge som benoodigd voor het tweede plan is teruggetrokken, en waar het eerste plan hem zeer ongeschikt voorkomt daar ver klaart hij liever in de oude woning te blij ven, althans wanneer de raad genegen is om voor een schuurtje tot het bergen van hout euz. te zorgen. De Voorzitter vraagt wat de raad van deze zaak denkt. Dhr. Beenhakker acht het een wonder lijke geschiedenis met den bouw dezer wo ning. Eerst was een plan ontworpen waar mede de onderwijzer zich kon vereenigen en waarvan de begrooting f 5000 bedroeg, en nu blijkt het dat de kosten zouden be dragen f 6500hij vindt deze zaak wel wat gek. De Voorzitter antwoordt dat dit komt doordat het eerste ontwerp was opgemaakt door den zoon van den hoofdonderwijzer, doch dhr. de Koning heeft verklaard dat het ten eenemale onmogelijk is om volgens dit plan de woning voor f 5000 te doen bouwen. De heer Herdink vraagt of de vroegere dokterswoning aan den onderwijzer niet zou bevallen. De Voorzitter antwoordt dat hij niet genegen is den raad voor te stellen om dit gebouw door den onderwijzer te doen be trekken, het is aangenomen dat het inge richt zal worden als gemeentehuis, en hier zal het dan ook voor in gebruik worden genomen, en wat betreft de onder wij zers woning acht hij dat het beste is, om van het gansche plan om te bouwen af te zien want een woning van f 5000 te doen bon wen en dan deze te doen betrekken door een mopperenden onderwijzer acht hij niet gewenscht. De heer Bruinzeel zegt dat hij van het zelfde gevoelen is als de voorzitter, het verwondert bem zeer dat de onderwijzer de woning van f 5000 niet geschikt vindt. De Voorzitter vraagt of er soms leden zijn die het wenschelijk vinden dat er een woning van f 6500 worde gebouwd. Niemand der raadsleden vindt dit wensche lijk, allen verklaren dat het beter is niet te bouwen. De heer Herdink vraagt of het nu aan gaat om maar een zeker gedeelte der aan gevraagde leening te aanvaarden. De Voorzitter zegt dat dit geen bezwaar zal zijn, de jaarlijksche aflossing blijft evenwel f500. Alsnu stelt de voorzitter voor om de hoogst noodige reparatie aan de onderwijzerswoning te doen geschieden als schuurtje zou ingericht kunnen worden een gedeelte der bewaarschool. Dhr. Beenhakker vraagt hoeveel de kos ten voor deze reparatie zullen bedragen, want wanneer dit f 1500 a f 1700 moet zijn, zal hij tegen dit voorstel stemmen. De voorzitter antwoordt dat dit zoo weinig mogelijk zal bedragen; de som zal worden gevonden uit de f500 die er over zijn uit den post van onvoorziene uitgaven. Wel zal nu wegens het bouwen eener muur iets meer noodig zijn dan f250 voor de be waarschool. Dhr Beenhakker zegt dat waar de ge meente op gunstige voorwaarden gebruik heeft kunnen maken van de Chr. bewaar school, hij tegen elke meerdere uitgave zal protesteeren. De Voorzitter zegt dat dit niet noodig zal zijn, want waar de muur tusschen de woning van den onderwijzer en de bewaar school is, daar kan hg evengoed de kosten die hiervoor noodig zijn bij de reparatie der onderwijzerswouing rekenen, om dus aan het bezwaar van dhr Beenhakker te gemoet te komen zal hij dit dan ook doen. Dhr Herdink vraagt dat waar de zaken nu zoo een gunstig verloop hebben ge- Homen, zoodat er maar een leening van f4000 noodig is, of het niet gewenscht was dat thans de wegen wat werden op geknapt. De Voorzitter antwoordt dat hij liever ziet dat hiermede wordt gewacht tot het najaar. Tevens wijst hij de raads leden er op, dat de bouw der onderwijzers woning toch altijd nog boven het hoofd blijft hangen; wel is de zaak nu van de baan geschoven, doch bin aen een jaar of vijf zal men wel verplicht zijn tot bou wen over te gaan. Dhr B. v. Liere zegt dat hij deze mee ning niet is toegedaan, wanneer de woning wordt bewoond door een onderwijzer die er mede tevreden is, dan twijfelt hij er niet aan, of dit huis zal op zijn minst nog wel vijftig jaar blijven staan. De Voorzitter zegt dit niet te kunnen j gelooven; zijns inziens zal lang voor dien tijd de woning al wel ingevallen zijn. Dhr IV. v. Liere merkt op dat er toch meer redenen bestaan voor de juistheid der bewering van dhr B. v. Liere, dan wel voor die van den Voorzitter, want waar de onderwijzer heeft verklaard liever nog maar in de oude woning te blijven, daar big kt het toch duidelijk dat dit huis nog zoo erg slecht niet is, hij twijfelt er dan ook niet aan of de onderwijzer zou, wanneer hij van gedachten was dat de woning in zou vallen, er spoedig genoeg zoeken uit te komen, vooral wanneer er nog gelegenheid bestaat om een woning van f 5000 te betrekken. Nu komt aan de orde de inrichting van een stemlokaal en het benoemen van leden voor de stembureaux. De voorzitter stelt voor om als stemlo kaal in te richten de twee benedenkamers van het nieuwe gemeentehuis. Al de raads leden yereenigen zich met dit voorstel. Als leden voor het stembureau worden benoemd W. v. Liere en B. v. Liere. Voorzitter dhr. Burgemeester; als plaatsver vangers M. Burger en L. Bruinzeel, als plaatsvervangend voorzitter M. Burger. Nadat de voorzitter nog eenige mededeelin- gen heeft gedaan omtrent pensioneering der politie over welke zaak in een volgende vergadering zal worden gesproken wordt de vergadering na rondvraag gesloten. Vlissingen. In eene heden namiddag onder voorzitterschap van den heer Tutein Nolthenius, burgemeester, gehouden zitting van den Gemeenteraad, werd, na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige zitting, mededeeling en overlegging gedaan van de ingekomen stukken, overgegaan tot het doen van benoemingen en wel Voor eene kweekelinge in de nuttige handwerken aan school A, voor welke betrekking werd benoemd mej. E. Scherer, met wie waren voorgedragen mej. P. E. Smith en mej. J. M. Bouwense. Vervolgens wordt overgegaan tot het benoemen van leden en plaatsvervangende leden der stembureaux. Wijders werd besloten tot goedkeuring der rekening van de Bank van leening over 1896 tot een bedrag van f 50913,82 in ontvang en uitgaaf idem tot het verleenen van machtiging van het Algemeen Armbestuur tot af- en overschrijvingen op de begrooting 1896. idem tot wijziging van het Reglement van Koophandel; wordt besloten aan den door B. en W. op diens verzoek eervol ontslagen commies ter secretarie P. B. Mets een jaarlijksch pensioen toe te'kennen van f 400 ingaande met 1 Juli a. idem om de jaarwedde van den tot ad junct-commies benoemden klerk van der Beke Callenfels te stellen op f 600 'sjaars. idem om de jaarwedde van den heer D. A. Dronkers en die van den nieuw aan te stellen klerk te stellen op f 400; idem tot nog aanstellen van eene onder wijzeres aan school A. en B. en W. ge machtigd tot het oproepen van sollicitanten voor die betrekking tegen 1 September a. idem tot het verleenen van vergunning aan den Directeur der bierbrouwerij „De Meiboom" van eene buizenleiding door den Koudenhoek en de Hooikade naar de Pottekade en door den Koudenhoek en Droogdok naar het terrein langs het Droog dok, tegen betaling van f 3 's jaars idem tot het verleenen van vergunning aan den heer W. L. Huson tot het maken van een lichtgat in het trottoir voor per ceel wijk N. no. 236 in de Nieuwe Kol- venierstraat tegen betaling van f 1 'sjaars. idem tot het verleenen van vergunning voor het uithangen van zonneschermen aan de respectieve woningen van R. Haars- ma in de Lange Walstraat, W. Bijl in de Joost de Moorstraat, G. van den Bergen, S. de Loos op het z.g. Eiland in de 5e Dwarsstraat en G. A. Gerwing in de Ho- beinstraat. Op het adres van A. Pierens om ver lenging van erfpacht voor den tijd van zeven jaren van gemeentegrond wordt af wijzend besohikt. Wordt besloten tot het leggen van voet bruggen aan den Singelweg voor hunne perceelen aan P. van Beers, E. C. Telpes- laan en A. Goedegebure. Op het adres van de firma G. Alberts en Co., houthandelaars te Middelburg om de verleende concessie aan de firma Huson en Co. en Huson en Guillaume ter haren name te willen overbrengen, wordt gunstig beschikt. Evenzoo op het adres van de firma Meijer, Reuser en Co. tet het maken van een beerput bij het Hotel Zeeland. Wordt besloten tot het toestaan van het verzoek van A. Wallanda tot het plaatsen van zijn theater aan de Noordzijde van de Badhuisstraat; idem tot verhooging van den post voor hef dempen van den rioolboezem met f 5000, waarna in behandeling komt het adres van het bestuur der sociëteit „Unitas" voor den bouw van eene sociëteit op het de Ruy- terplein. Besloten wordt echter overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth, om be doeld adres tot verkoop van grond buiten behandeling te laten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rozendaal ds. H. G. Olde- man te Ouwerkerk (Duiveland) te 's Heerenhoek dhr. A. Dekker, candidaat te Berg-Am bacht. Bedankt voor Oost- en West Souburg door ds. J. Willemse te Kruiningen voor Zoutelande door dhr. H. P. Stegenga cand. te Assen voor Rozenburg door dr. P. J. Kromsigt te Scherpenisse. Beroepen te Oosterhaule J. W. Hannema can 1. te Hantum te Eist bij Amerongen en te Vuursclie W. J. de Leeuw cand. aldaar te Streefkerk as. J. de Visser te Brakel te Metslawier ds. L. Meth te Morra te Odijk W. Hellemans, cand. te Utrechtte Nes en Wierum J. Chr. B. Eijkman cand. te Utrecht. Aangenomen naar Angnstinusga door J. W. Hannema cand. te Hantum. Bedankt voor Giessen-Rijswijk door ds. H. J. Bisperink te Waspik voor Bleis- wijk door ds. J. de Visser te Brakel; voor Hoorn8terzwaag, Jubbega-Schurega, Sloten, en Oosterhaule door J. VV. Hannema candidaat te Hantum. Geref. Kerken. Beroepen te Genemuiden ds. G. Wielinga te Katwijk aan den Rijn t'e Zalk R. P. Haan cand. te Scheemda te Over- schie en teltoemse dhr. S. J. Vogelaar cand. te Kampen te Kamerik (2e maal) ds. J. S. Langen te Oldebroekte Staphorst ds. J. Meijer te Langeslag. SCHOOLNIEUWS. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Christelijke School te Goes de heer Van Wijngen vanKapelle. Sluis. De heer C. Zijderveld hoofd der chr. school alhier is benoemd tot hoofd der Chr. school in 't Klarendal te Arnhem, vacature P. Voerman. Krabbendijke. Op de voordracht voor onderwijzer aan de o. 1. s. alhier zijn respectievelijk geplaatst de heeren J. Oudesluis te St. Maartensdijk en A. A. Mol te Aardenburg. Heinkenszand. In de j.l. Zaterdag gehouden gemeenteraadsvergadering werd benoemd tot onderwijzer aan de openb. lagere school alhier, de heer W. Wind- horst te Goes. Zulks wegens bedanken van den heer Verhulst. Te Amsterdam is met gunstig gevolg afgelegd het proponentsexamen in de theologie door den heer J. Ossewaarde, geboren te Goes. De heer J. Jongepier, onderwijzer aan de Christelijke Schoei te Goes, heeft tegen 1 Sept. a. s. ontslag aangevraagd, wijl hij het onderwijs gaat verlaten. Goes. Heden nacht te kwart over 1 ontstond een krachtig uitslaande brand in de Langevorststraat in 't huis bewoond door den heer D. Geensen. Door 't flink optreden der spuiten was men den brand in ongeveer een uur tijds volkomen meester. Het ach tergedeelte van het huis en een deel van den zolder is uitgebrand, 't overige en de daaraan grenzende herberg leden veel wa terschade. G. is geassureerd bij de Zaandijk- sche maatschappij „Boecke en Koning", terwijl wed. W. mede in 'thuis woonachtig, helaas niet verzekerd was. Echter is het grootste gedeelte van haar meubilair gered. De oorzaak van den brand, welke in de keuken moet zijn aangekomen, is onbekend. Goes. Het optreden van pater Chi- niqny alhier en op andere plaatsen in onze provincie kan niet plaats hebben, wijl hij rechtstreeks uit Leiden naar Parijs door moest. Goes. Heden Maandag werden de die naren der politie, met den commissaris aan het hoofd tot den op heden defungeerenden burgemeester de Witt Hamer toegelaten, om een laatste woord tot hem te richten. De commissaris na gedankt te hebben namens het politiecorps voor de welwil lende toelating, herinnerde er aan dat de politie verplicht was haar hoofd te be danken voor zijn open oor en goed hart haar steeds betoond. Spreker wenschte den burgemeester in zijn nieuwe woon plaats veel voorspoed met de zijnen. Tevens bood de commissaris nevens het politiecorps ZEA. als souvenir een portret aan in cabinetformaat van den commissaris en de agenten. De burgemeester dankte daarop diep ge roerd voor de hartelijke woorden van den commissaris en verklaarde dat de politie van Goes hem steeds groote plichtsbetrach ting had getoond. Hij dankte tevens voor dit portret, hetwelk, hij als gedurig aandenken aan het korps met genoegen aanvaardde. Daarop nam ZEA. met een hartelijken handdruk van allen afscheid. Middelburg. In eene Vrijdagavond in St. Joris alhier, onder voorzitterschap van den Heer H. J. L Poort, gehouden leden vergadering van den Christelijken Volks hondwerd door den secretaris verslag uit gebracht over het afgeloopen jaar. Het aantal contribueerende leden, dat door sterfte en vertrek niet is toegenomen, be draagt 130. Zeker nog een te gering aan tal met het oog op het streven der vereeni- ging- De rekening, die sloot met een voordee- lig saldo, werd onderzocht en goedgekenrd. Wat de Werkverschaffing betreft, werd medegedeeld, dat het dienstjaar sloot met een voordeelig saldo. Aan werkloonen werd ongeveer f 3500 uitbetaald, aan hout was uitgegeven f 670 en aan materialen, welke moesten dienen tot opknappen en herstellen van ontvangen goederen, f260. Aan inscbrg vingen op aangeboden lijsten werd ontvangen f2100, aan giften van stichtingen f 700, in de bussen werd gevon den f 140, aan winkelgoederen werd f 24C en aan hout f 750 ontvangen, en voor ge- klopten steen f 25. M. C. lerseke. De heer Pompe van Meer- dervoort, candidaat voor de tweede kamer in 't kiesdistrict Hontenisse, zal D. V. 3 Juni, a. s. te half 8 voor de kiezers op treden in de bovenzaal van de Üesterbeurs. Biezelinge. Na gedurende de maand Mei, wegens het heerschen der mazelen, gesloten te zijn geweest, wordt de school met ingang van 1 Juni weder geopend. Met het oog op de op 15 Junia. s. te houden stemming over de candidaten voor het lidmaatschap van de fiweede Kamer der Staten-generaal is het onder zoek van de verlofgangers der militie te land te Kapelle in plaats van op Dinsdag 15, op Donderdag 24 Juni bepaald. 's Heerenhoek, Aan H. W. van 't Westeinde alhier zijn bij de internationale bakkerij-tentoonstelling, in den Huize Von del te Amsterdam gehouden, goud. med. en eere-kruis toegekend. Zaterdag en heden hadden in de om streken van Bergen op Zoom kader-manoeu vres plaats onder leiding van kei. Prins van het 3e regiment infanterie, waaraan deelnamen de hoofdofficieren van genoemd regiment, ook die uit Vlissingen en Mid delburg, met hunne adjudanten, de officie ren voor speciale diensten en eenige mili taire wielrijders (luitenants en sergeanten). Cats. De gemeenteraad benoemde in zijne vergadering van Vrijdag tet gemeen tebode, havenmeester en klokkenist P. den Boer te Wissekerke, den a. s. nieuwen politiedienaar. Tot leden voor het stembureau bij de a. s. verkiezingen werden benoemd de hee ren P. Breure en Th. Maat. Scherpenisse. De gemeenteraad al hier heeft in de vergadering van 29 dezer besloten een telefoonkantoor in deze ge meente tot stand te brengen. Stavenisse. Heden Maandag werd hier eene vegadering gehouden van inge landen van Oad-Kempensstedepolder, De rekening over het dienstjaar 1896 97 bedroeg f 5903,51 V» in ontvang en f5257.14' in uitgaaf, zoodat er een goed slot is van f 646.37. De begrooting voor 1897/98 werd vastgesteld tot een bedrag van f 5727.23 in ontvang en uitgaaf. Het derde punt der agenda, bespreking oeververdedi ging werd in geheime vergadering behan deld, zoodat wij daaromtrent niets kunnen mededeelen. 's Gravenpolder, Met het oog op de veranderde Kieswet is Vrijdagavond door een 40 tal kiezers eene vergadering gehouden, ten einde van gedachten te wis selen over de noodzakelijkheid tot oprich ting eener Kiesvereeniging. De vergade ring werd gepresideerd door dhr. Glerum, terwijl dhr. Burgemeester eene schets gaf van de nieuwe Kieswet, de wijze van ver kiezing enz. Besloten werd eene Kiesver eeniging op te richten, die geheel neutraal en alleen voor de verkiezing van leden van den Raad zal werken. 26 kiezers tra den als lid toe. De vereeniging kreeg den naam van „De candidaat", het reglement werd vast gesteld en tot bestuursleden werden geko zen de heeren S. Paul, voorzitter, J.Kruijs Voorberge, vice-voorzitter, P. de Koster, Secretaris-penningmeester, P. W. Wouterse en J. Hoogesteger Mz. leden. Op 21 Juni a. s. zal men weder vergaderen, voor de bespreking van candidaten. Vrijdagnacht is te Amsterdam een 14 jarige jongen te water geraakt en on danks den zeer grooten toeloop van men- schen die hem redden wilden, jammerlijk verdronken. TeWeespis een metselaar uit de goot van een huis gevallen en aan de gevolgen overleden. Donderdag avond is te Valthermond een man op weg naar huis door een onweder overvallen en door den bliksem gedood. Zaterdagmor gen zijn nabij het station's Hertogenbosch twee arbeiders nabij de Diezebrug door den trein overreden en gedood. Een jeugdig vi8scher uit Huizen is bij de uit oefening van zijn beroep op de Zuiderzee over boord geslagen en verdronken. Te Zwaagdijk is een jongeling door een toe val te water geraakt en verdronken. Te Doezum geraakte een boerenzoon met paard en wagen op hol de vader die het dier trachtte tegen te houden werd overreden en zoodanig gewond dat hij stierf. Te Venlo is het lijk opgehaald van een fat soenlijk gekleede, onbekende vrouw, met eene met melk gevulde zuigflesch in de hand. Hieruit maakte men op dat zij ook een kind bij zich moest gehad hebben. Thans is dan ook het lijkje gevonden van een jongetje van ongeveer zes weken. Te Schiedam vermiste Zaterdag een echt paar hun 8 jarig zoontje die met een hoepel was uitgegaan. Na een angstigen nacht te hebben uitgestaan, kregen zij den volgenden morgen eenige zekerheid door het vinden van zijn pet en daarna van zijn hoepel, drijvende in de vaart, zoodat men vermoe den moet dat het knaapje zijn te water rakenden hoepel willende redden, in de vaart gevallen en verdronken is. Nog dien zelfden morgen werd het lij k met een dreg uit de Schie opgehaald. Eon arbeider te Nieuwerbrug, vader van vier kinderen, is na een hniselijken twist in de nabij heid zijner woning doodgevonden. Een winkelier te Knijpe, die weigert den curator in zijn faillissement de ver langde en verschuldigde inlichtingen te verschaffen, is op grond der thans bestaande faillissementswet, op last der Heerenveen* sche rechtbank in verzekerde bewaring gesteld. Voor eenige weken vertrokken van lleerenveen per spoor naar Amerika J J Klooster en echtgenoote, afkomstig v&n Donkerbroek, met 12 kinderen, waarvan de oudste 16 jaar was. Men meldt dat dit talrijk gezin bij aankomst te New-York zeer de aandacht trok, zoodat eenige hee ren van 't Gouvernement, nadat het gezin in „Castle Garden" goedgekeurd was, het echtpaar met de 12 kinderen lieten p'hoto- grafeeren, welke groep eenige dagen daarna in Amerikaansche bladen verscheen. In 't vorig jaar liet de heer G. Koek koek te Deventer een bericht in de kran ten plaatsen, vermeldende, dat hij had ontvangen een muntbiljet van f 10,bestaande uit twee verschillende aaneengeplakte helf ten, waarvan hij ook de nummers en let ters opgaf. De houder der andere gedeel ten kwam niet opdagen, maar toen dezer dagen het belicht opnieuw geplaatst weid meldde zich als houder daarvan aan de ontvanger der registratie te Goes, die het te Meppel indertijd had ontvangen. Een onderofficier van het garnizoen te Breda, ongeschikt bevonden voor den actieven dienst, moest den dienst verlaten doch kwam, volgens het advies van den militairen pensioensraad, niet in aanmer king voor pensioen, doch slechts voor eene luttele gratificatie voor eens. En dat met een gezin, bestaande uit man, vrouw en acht kinderen. Ieder superieur van den bedoelden on derofficier had medelijden met het gezin en van verschillende zijden was beproefd, wijziging, verbetering te verkrijgen. Welke krachtige invloed werkzaam is geweest blijve buiten beschouwing, genoeg zij het te weten, dat de minister van oorlog, in* ziende dat het grootste recht dikwijls het grootste onrecht is, heeft bepaald dat de persoon in quaestie zich weer voor twee jaar aan het leger mag verbinden en ge durende dien tijd in eene seiglentaire be trekking geplaatst moet worden. Na afloop van dien tijd staat de wet het verleenen van pensieen toe. De kantonrechter te Schoonhoven deed Woensdag nitspiaak in eene zaak betreffende de nieuwe kieswet. Een inwonende zoon van een landbouwer te Willige-Langerak had het kiesrecht aangevraagd op grond, dat hij was inwo nende zoon, werkzaam voor het landbouw bedrijf van zijn vader, terwijl hij daarvoor, behalve kost en inwoning, minstens f 2 per week had ontvangen in het afgeloopen jaar. Het gemeentebestuur van W.L. nam echter de verklaring van den vader, dat zijn zoon waarheid had gesproken niet aan en weigerde den zoon op de kiezerslijst te brengen. De zoon kwam nu omtrent dit besluit in beroep bij den kantonrechter, die hem zijne verklaring deed beëedigen en daarna by vonnis beval, den reclamant op de kie- zerslgst te plaatsen. De misdaad in de Staalstraat te Am sterdam. Politie en justitie hadden reeds lang vermoeden gehad dat ten Boekhorst, de bewoner van het verbrande perceel 12 Staalstraat, van hetgeen daar gebeurd ia, meer afwist. Tot dusver had echier geen aanleiding bestaan hem in preventieve hech tenis te nemen, doch werd hg toch in be waking gehouden. Donderdagavond echter heeft de commis saris van politie Versteeg in een pakhuis staande in een slop aan de Lgnbaansgracht een aantal goederen gevonden, die vóór den brand uit de woning van Ten Boekhorst eerst vervoerd waren naar de woning van Exter, later weder naar de woning van Van Dool. Mede werd daar een ijzeren geldkist in beslag genomen. Een en ander gaf der politie aanleiding om Ten Boekhorst en diens huishoudster Sgtske Bgkernaeen gestreng verhoor in verzekerde bewaring te nemen en ter beschikking der justitie te stellen. Beiden bevinden zich thans n> voorloopige hechtenis, terwgl de gevonden goederen in beslag genomen zijn. Er gaat dus in deze zaak hoe langer hoe meer licht op. Acciarito, die den aanslag pleegde op den koning van Italië, is veroordeeld 'o' levenslange galeistraf. Toen hg het vonnü hoorde, schreeuwde hg „leve de anarchie, leve de sociale revolutie 1" Tet zijn verloofde, juffrouw Pasqna, di« als getuige gehoord was, riep hg moed, Pasqua, zij zijn regeerders van c(D dag —"Op de tentoonstelling te -- zullen een groot aantal negers uit het bin* nenland van het Congo-getied te zien zgD- Deze Congo-negers komen hoofdzakelijk oil de omgeving van Kinshassa en onderst*1' den zich van de andere Congo-stamme11 door hun tatoeëering op het voorhoofd- In een dorpje bg Genua vierde vo:t eenige dagen een pastoor zijn honderJsteB verjaardag. Hij bekleedde onder zes panse" zgn priesterlijk ambt, en heeft ook Nap I gezien bg eene parade, die in de gehouden werd. Den Koning van Siam, die Europa bezoekt, is door de Zwi- republiek een luisterrgke ontvangst berei De trein, waarmede hg te Bern uit kwam, werd getrokken door een 'OOJlj)J tief, versierd met groen en vlagge"- sal on wagen was geschilderd in de k0 van den Zwitserschen Bond en van-1 Aan het station was een fraai p' opgeslageu, waar de regeering den gast opwachtte. Z. M. droeg een witt was bedekt met ridder, zilveren helm wapperde Hg wordt beschreven t middelbare gestalte; zijl en gemakkelgk, in zgn gelaat blinken twee r De zestienjarige Kroonp roode uniform aan, rgk Hij volgde zijn vader ander prinsje werd zeer prachtige gouden kroms edelgesteenten, die hg c Vergiftige damp ongeluk in de verffabri^ wordt nog het volgende dagavond omstreeks 8Vs groot aantal ballons n salpeterzuur, die op de t der verffabrieken ware brand, waardoor een j roode onder-salpeterzure keld werd. De brandt was spoedig ter plaatse later gevolgd door de s met vereenigde krachter brand in een half uur ongeluk ging helaas ver lottige gevolgen. Bij al schingswerk betrokken der verffabriek, die t( windstilte dikwgls in i ken van het ondersal waren geweest en deze t hadden, deden zich, zonder eenig incident f gegaan, vier uren later achtige verstikkingsver die door de behandeling fabriek aanwezigen dok brandweerman Carl Eek eens tot 12 uur geheel een brandwacht afgelost hg op eenige wijze te 1 zich niet in orde gevoe uur thuis, zakte daar ir leed kort daarop, blgkbi lamming. Ook bij dei brandweerman Sneider d< verschgnselen van lonj mede den dood tengevo andere brandweerlieden aan aanvallen van ver, hunner zgn reeds ten dc Raadgeving om de van heerenkleederen va Meng in een kopje in heden, koud water en e ammoniak, die bg iedere krggen is, spreid op ee deren uit, maak ze goec del van een kleine spoi en krab vervolgens met hout of ivoor de bevoel maar veeg telkens het 1 Ga zoo eenige malen v weer vochtig makende vet meer op het vou'w ze met wat water uit i af. Wanneer de gere slagen droog is, borstel - Een Chineesche eenige dagen kan men aan de Kóniggratzerstrai hoogst merkwaardig boel dat in acht groote kiste riveerd is. Het is de C (naam van een geïllu dictionnaire) maar een Li en platen. Dit kolossal minder dan 1200 deelen. Ku-Kin-Thu-Shu-Tsi-Tscl Ku wil zeggenvroe Thu kaarten en prent en Tsi-Tscheng verza het is de encyclopedie Bgk, die men te danke mandargn der 18e eeuw, geheeten. De eerste sedert het jaar 1736, c honderdtal exemplaren, kwamen van ettelgke en eenige wetenschappe Geen dezer exemplaren Europa. Om het mnsei werk te verrgken, heef uitgave moeten afwaeh volledige exemplaren verkrggbaar zgn voor niet duur, wanneer men gens de berekeningen vi de tekst ruim honderd hevat. In dezen chaos Waarschgnlgk geen onze doch geleerden moeten gegevens over China uit In de slaapzaal vs voor behoeftigen te Alef zijn 21 mannen verstiki dat uit een kachel in de gestroomd. Vier waren den gevonden, zeventii levensgevaar. In het najaar zal leden zijn, dat in het de eerste stoommachine gesteld. Zg was in Eng kostte bg na evenveel aai alsl aan koopwaarde. Dt 8 roomden dagelijks naar d ooi de machine in werki ■*«1 er dikwgls wat ai ?et de oorspronkelijke lenst, maar zg heelt gee T" baldadigheid wordt ll. brenger gestraft da £enige jongelieden te Erg ^'erpen naar het bee]d1 °te, dat daar op een.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2