Buitenlandsch Overzicht. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Landbouw. Immers, zal in deze cijfers eenige be wijskracht zitten dan moet blijken, dat er in Engeland, in dienzelfden tijd minder werkloozen waren. Doch jammer genoeg, de heer Snijders kon dat getal niet opgeven. Hier kwam het uit, hoe men met cijfers indruk maken, maar ook verlegen zitten kan. Welk eene groote klove ertusschen ous gaapt, ja, dat grondbeginselen ons van de liberalen scheiden, en dat dezen, zul len ze niet verdwijnen, de sociaal demo craten gedurig meer moeten naderen, had hij reeds tegenover den heer Heijse in het licht gesteld en ook, dat wij chris- telijk-historischen een eigen beginsel hebben een beginsel dat in den grond tegenover het hunne staat. Met hun program, zooals het ook nu luidt, ging de kerkelijke armenzorg en de christelijke rustdag en alzoo de kerk ten onder. Daartegen kwam hij als christen en als leeraar der herv. kerk op. Het was daarom, dat hij ten slotte onder vurige bewoordingen nog wees op de be- teekenis van den strijd. Daar het inmiddels bijna elf uur was geworden, sloot de voorzitter de vergadering. X. In de Drentsche gemeenten, die tot het kiesdistrict Weststellingwerf behooren, zou ds. Van der Heide, predikant bij de Herv. Gemeente Scherpenzeel, voor de kiezers optreden om de candidatuur van den revolutionairen sociaal-democraat Van der Zwaag aan te bevelen. Daarom toog hij per fiets op reis om spreeklokalen te hurendoch werd overal (Havelte, Diever, Vledder) afgewezen. Hij moest derhalve van zijn voornemen afzien. Zoo melden de bladen. Of nu bijv. over tien jaar in genoemde dor pen 'teven moeilijk zal vallen een lokaal te huren voor een socialist En of dan de heer y. d. Heide 't nog zal willen doen? Dit zijn natuurlijk open vragen. Maar twee waarheden staan vast. Met de jaren komt ook bij den vurig ste de bezadigdheid; en van 't liberalisme naar 't radicalisme, en van daar naar 't socialisme, is maar éen stap. Aan dat sta tion komt elk goed liberalist, of hij wil of niet, toch vroeg of laat uittenzij hem de oogen opengaan voor de groote deugde lijkheid van de beginselen des evangelies, en van de grondslagen waarop naar Gods Woord en der antirevolutionairen belijde nis het gezag rust. Van „Cijfers en Feiten" zie ons vorig 110. komt ons de eer der vinding niet toe. Zj zijn hoogst waarschijnlijk ontleend aan Boaz, althans in een der ver gaderingen van Boaz zijn zij door den heer A. Dingemanse ter sprake gebracht. Wij ontleenden het stukske aan „De Graafschapper". Heden verjaart de oudste monarch van Europa. Koningin Victoria van Engeland wordt 78 jaar. Daar wij reeds vroeger een en ander omtrent deze merkwaardige Vorstin hebben medegedeeld, laten wij 't bij deze. Onderwijl de mogendheden bezig zijn de onderhandelingen te voeren over den vrede tusschen Turkije en Griekenland, de bevolking van Lamina en andere plaatsen in Thessalië vluchtende blijft voor 't aan gezicht der Turken, en de koning van Griekenland en zijn huis trachten een wei nig op dreef te komen, begint de Grieksche pers zich te beklagen over den loop dien de gebeurtenissen namen en naar een zonde bok te zoeken, die zals zoenoffer dienen zal voor de ongerechtigheden en ramp spoeden die den kortstondigen oorlog ge kenmerkt hebben. De eigenlijke zondaar is de kroonprins, zoo zegt zy.Maar ook de koning is geen populair man genoeg en loopt derhalve groot gavaarin den val van den kroonprins te worden mede gesleurd. Deze klachten, welke met bewijzen zijn ge staafd, zullen niet nalaten indrukte maken. Alleen bij Velestino schijnt de Kroonprins 't goed gemaakt te hebben doch overal el ders was't telkens na een behaalde overwin ning opbreken en terugtrekken. Men geeft toe dat jde troepen zeer gedemoraliseerd zijn, doch aan wie de schuld Telkens weer moesten zij vechten en hun bloed doen stroomen, het leven hun ner krijgsmakker» zien afgesneden, voor het behoud van stellingen, die zij eenige uren later weer op bevel van den kroon prins verlieten. En dan de waakzaamheid, de belangstelling van dezen tegenhanger van Miltiades was zoo gering. Terwijl men aan de grens vocht, bevond de prins zich te Larissa, waar hij cigaretten rookte en romans las. Zekeren nacht zoo verhaalt de Tele graaf werdt hij plotseling angstig, zon der dat daarvoor reden bestond, en gaf het bevel, Larissa te ontruimen, zander ook maar een seconde tegenstand te beproe ven. Alle deskundigen verzekeren dat La rissa, hetwelk goed versterkt was, zeer goed gedurende 48 uren te verdedigen ge weest was, gedurende welken tijd een ge regelde aftocht voorbereid had kunnen worden. Dan had men ook alles kunnen mede nemen en geen geweren, kanonnen, ammunitie, geld, ja zelfs het mineraal van het Roode Kruis in handen van den vijand behoeven te laten. Doch bij het onteerende bevel, de stad prijs te geven bleef het niet. Urn vijf uur 's morgens stond de eerste trein aan het station vol vrouwen en kin deren Deze ongelukkigen werden gedwon gen deu trein te verlaten om voor den prins en zijne paarden plaats te maken en de prins vertrok in gezelschap van den prefect en den burgemeester het eerst en liet de bevolking en de troepen aan hun lot over. En hiertegenover nu staat het niet minder bedroevende feit dat voor een groot deel, zoo niet geheel de eer der overwinningen door de Turken behaald, zijn dank te weten aan den Duitschen krijgsoverste Van der Goltz, die door den Duitschen Keizer werd vrijgelaten zijn diensten aan den Sultan aan te bieden. De Turken spreken dan ook met grooten lot vau Van der Goltz-Pasja en van den grooten „Christenhond" te Berlijn, die hen zoo belangeloos uit den brand hielp. Hoe overigens het Grieksche volk zijn dank weet te uiten jegens zijn groote mannen, dat heeft kolonel Manos, van Kreta terug keerende, ondervonden. Hij werd namelijk op den weg naar Athene, door het volk te Agrinion, uitgejouwd en bedreigd; hij werd zelfs een poos in 't stadhuis belegerd. En dat is nu toch wel een krijgsman zonder blaam, wiens technisch en diplo matisch beleid boven verdenking bleek. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Renesse door da. J. ten Bruggencate te Lobithvoor Borssele door dr. G. Tjalma te Veen? voor fechore, voor Kat» en voor Ritthem door dhr. H. P. Stegenga cand. te Assen. Beroepen te Overschie ds. W. v. d. Waal te Wijk bij Heusdente Ooster- meer dr. G. Vellinga te Kootwijk; te Kamperveen ds. C. v. Wijngaarden te Nieuw Amsterdam te Hollum ds. J. P. Eringa te Oostweld te Poederooijen en Loevestein H. K. Wolfensberger cand. te Groningen te Culemborg ds. C. J. A. Bosch te Noord-Schermer; te Hel- louw W. Hellemans cand. te Utrecht te Roermond ds. J. M. Telders te Oisterwijk. Aangenomen naar Hauler wijk door H. P. Stegenga cand. te Assen; naar Vin- keveen door ds. C. de Hoogh te Uithui- zermeeden. Bedankt voor Elburg door ds. P. Borgers te Kamerikvoor Garsthuizen, voor Zwaag-Westeinde en voor Niekerk door H. P. Stegenga cand. te Assen; voor Bruchem en Kerkwijk door ds. W. v. d Waal te Wijk bij Heusden; voor Oosterhaule, c. a. door ds. D. Zoete te De Lemmer. Wemeldinge. Vrijdagavoad is door notabelen der Herv. Gem. alhier tot Kerk voogd benoemd, de heer A. van Klink in de vacature van den heer H. Mieras die vertrokken is naar Kloetinge, Borssele. Zaterdag werd bij herstem ming tot notabel gekozen dhr, C. van de Velde alhier. Geref. Kerken. Tweetal te Almkerk ds. L. Bouma te Emlenkamp en ds. J. Meijer Jr. te Langeslag, Beroepen te Ottoland ds. C. Steketee te Bolnes Ooltgeasplaat ds. P. Warmen hoven te Alblasserdam. Bedankt voor Enkhuizen door ds. J. H. Donner te Nieuwdorp voor Epe door ds. G. de Braai te Apeldoorn. Door den Kerkeraad der Geref. kerk te Utrecht is in zijne jl. Woensdagavond gehouden vergadering tot 4en predikant bij die gemeente (voor den dienst op Mid- den-Javaten Zuiden) beroepen Ds. L. Adri aanse te Poerworedjo. Vrijdag herdacht de heer Keulemans predikant bij de Geref. Kerk B te Schoon hoven, zijne 40 jarige evangeliebediening Namens de leden der Kerk werd hem een prachtig salon-ameublement aangeboden en van zijne leerlingen ontving hij een zeer mooie pendule. Ds. Keuleman is in Schoon hoven dan ook zeer geacht. R. N. Chr. Evangelische Gem. Goes. Zondag werd de van DeLeije overgekomen leeraar ds. G. W. van Leussen tot de gemeente ingeleid en bevestigd door ds, A. Mooij van Wemeldinge naar aanleiding van Efeze 4 113. Des namiddags deed de bevestigde zijn intrede met de worden uit Psalm 1211 en 2 Vooral des namiddags kon het kerkge bouw ternauwernood de opgekomeiien be vatten. 's Heer Arendskerke. In de Zater dag gehouden raadsvergadering werd tot onderwijzer bij het Openbaar lager onder' wijs alhier benoemd de heer J. P. J. Kruijs Voorberge, te 'sGravenpolder. Voorts deelde de Voorzitter mede, dat door Ged. Staten dezer provincie vrijstelling is verleend tot het geven van onderwijs aan de openbare scholen in deze gemeente, in vak j. en wèl voor den tijd van 5 jaren. De heer A. Willeboordse te Oost- en West Souburg, die bij het jongste akte examen te Middelburg slaagde, is benoemd tot onderwijzer aan de chr. school te Per nis, op eene jaarwedde van f 550, en heeft die benoeming aangenomen. De heer F. Hondins, vroeger leeraar in de Zweedsche slöjd-methode te Middel burg, thans in gelijke betrekking werkzaam te Bloemfontein, Oranje-Vrijstaat, heeft als- zoodanig ontslag aangevraagd wegens ver trek naar Transvaal. Onder dagteekening van 20 Mei werd door het Hoofdbestuur der Mij. tot be vordering van Landbouw en Veeteelt een schrijven ontvangen van den volgenden inhoud De Minister van Oorlog beschikkende op een request van het Hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, gevestigd te Aarden burg, houdende verzoek om bij de aan schaffing van bruine- en witte boonen voor het leger, het algemeen belang in het oog te willen houden door niet uitsluitend op aanbiedingen van de laagste prijzen uit den vreemde te letten, doch by niet al te groot verschil in prijzen mede rekening te houden met een der voornaamste bronnen van vvlksbestaan in eigen midden; brengt ter kennis van adressant, dat bij de aanschaffing van bruine- en witte boonen voor het leger voor zooveel de witte boonen betreft, uitsluitend van Walchersche boonen en wat de bruine boonen aangaat, hoofdzakelijk van het inlandsche product wordt gebruik gemaakt; dat intusschen bij volgende aanschaffingen van bruine boonen, bij wijze van proef, twee inschrijvingsprijzen zullen gevraagd worden, waarvan één uitsluitend voor de levering van het inlandsche product. Goes. De commissie tot bevordering van getrouw schoolbezoek in samenspreking met het bestuur der chr. school alhier besloot in hare Vrijdag gehouden verga dering de jaarlijksche boottocht per Ad miraal de Ruyter met de leerlingen dor chr. school, die wegens getrouw school bezoek daartoe in de termen vallen, te bepalen op Vrijdag 11 Juni. Doel van den tocht is Vlissingen. Goes. Naar wij vernemen is door de Chr. Jongelingsvereeniging besloten, het gebruik en verkrijgbaar stellen van bier in haar lokaal af te schaffen. (Wij juichen dit van harte toe. Dit had men al eerder moeten doen of liever nooit er in moeten brengen. Red.) Goes. De heer E. v. d. Bosch heeft ontslag genomen als generaal brandmeester, in zijn plaats is benoemd dhr. M. D. Dekker. Kloetinge. Zondagavond werd door de Chr. Zangvereeniging Crescendoin een stampvol kerkgebouw, een welgeslaagde zanguitvoering gehoudop. Door ds. Meloen werd bij deze gelegenheid een toepasselijk woord gesproken. Kapelle- Zaterdag werd door den cor respondent den heer A. Ie Clercq te Krui- ningen, namens de Maatschappij van Brand verzekering voor Zeeland te Middelburg, aan den Generalen Brandmeester f 20 ter hand gesteld als premie voor de manschap pen der Brandweer alhier voor het flink optreden bij den op den 15 dezer plaats gehad hebbenden brand bij den heer J. van de Linde. Waarde. Met ingang van 1 April is het traetement van den brievengaarder te Krabbendijke met f 50 verhoogd, dat van deu postbode te Krabbendijke met f25 en dat van den postbode te Waarde met f 100. Waarde. In de Vrijdagavond ge houden vergadering van het groot Alge meen Armbestuur werd tot voorzitter van dat bestuur benoemd de heer M. Geleedst, Kruiningen. Door den gemeente-op zichter dhr. Le Clercq werden aan Burge meester en Wethouders aangeboden de plan nen voor de nieuw te bouwen bewaar scholen, op het dorp en te Hansweert, en in orde bevonden waarvoor de aanbeste ding binnen een kort tijdsverloop zal plaats hebben. Volgens de N. Zondagsbode zal pater Chiniqui 2 Juni a., te Goes, 3 Juni te Middelburg en 4 Juni te Vlissingen op treden. Omtrent Goes is genoemd blad niet goed ingelicht. Er is nog geen beslissing ge nomen. Blijkens „Eene bekendmaking" van zijn hand in het blad zelf heeft de beer J. K. van der Veer te Middelburg opgehou den redacteur te zijn van het blad De Toekomst. Hij herinnert er aan, dat blad en Drukkerij niet zijn eigendom zijn ma»*-] toebehooren aan een driet il afdeelingen van den Soc. Bond. Sinds zijne taktische inzichten eene wenteling ondergingen, klaagde één dezer afdeelingen over zijn wijze van redigeeren. Men wenschte de kwestie „lijdelijk verzet" in het blad niet besproken te hebben. Een conflect ontstond dat bijgelegd werd; maar toen ten tweeden male ontevredenheid over de redactie van het blad werd geuit, besloot Van der Veer onnerroepelijk zijn betrekking als redacteur uitgever neder te leggen. Hij deed dit met smart, maar handelen tegen zijn gewe ten kan hij niet en de zaak gaat boven den persoon. Waar nu zijn persoon een beletsel is voor een paar vereenigingen om te zamen met een orgaan de zaak der opheffing en vrijmaking der arbeiders te dienen treedt hij terng. Weten wij het wel, dan zal de heer Van der Veer zich te Dordrecht vestigen om mede door publieken geschrifte prspa- genda te maken voor de Tolstoïïstsche leer van het lijdelijk verzet. Middelburg. De afdeeling van den Chr. Historischen Kiezersbond in het di strict Middelburg heeft tot candidaat voor de tweede kamer gesteld den heer E. L. Baron van Hardenbroek burgemeester van Domburg. St. Annaland. In de afgeloopen vergadeiing van het waterschap St. Anna land werd de rekening over het afgeloo pen dienstjaar vastgesteld en de begreoting van het dienstjaar 1891/98 goedgekeurd. Het dijkgeschot werd vastgesteld voor de ondersta inde polders als volgt: Oude land en Annavosdijk f8, Suzanna f4,50, Maria f 6, Pluimpot f6, en Breedenvliet f 5.50 alles per Hectare. Nog werd besloten, dit jaar met de bo- grinding der wegen ten vorigen jare door de vergadering aangegeven door te gaan en ter bestrijding der kosten eene geld- leening van f3000 aan te gaan. Scherpenisse. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is aan deze gemeente vrijstelling verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs in vak j. art. 2 der wet en zulks voor den tijd van éen jaar eindigende 31 December 1897. Tegen dien tijd zal het daarvoor noodig terrein achter de school voor dat doel in gereedheid gebracht worden. Waarde. Op de hofstede bewoond door Jan Pieper, is bij eene koe besmet telijke veeziekte (tongbiaar) geconstateerd. Ons bericht dat de heer Wibaut candidaat zou zijn der democratische werk- liedenveieeniging te Middelburg is onjuist. De heer jWioaut was wel daartoe uilge- noodigd doch hij bedankte. Vlissingen. De Roomsche Kiesver- eeniging alhier heeft den heer mr. C. Lucasse candidaat gesteld voor de tweede kamer. haar de Mtdd. Ct. verneemt, heeft de commissie van fabricage te Middelburg haar ontslag genomen, als gevolg van een door den Gemeenteraad genomen besluit, om alvorens eene beslissing te nemen om trent het door den gemeentebouwmeester ontworpen plan ter verbetering der rio- leering, het advies in te winnen van een ingenieur. Hoek. In de j. 1. Zaterdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd, ingevolge art. 65 van de kieswet, als stemlocaal voor de ophan len zijnde stem mingen aangewezen: de bovenzaal (raad zaal) van het gemeentehuis. Verder werd naar aanleiding van een Ministerieel ver zoek om opgave van locaal enz. besloten tot de oproeping van sollicitanten naar de betrekking van telefonist op eene jaar wedde van f 75 met bepaling, dat de be noemde daarvoor zelve te zorgen heeft voor kantoor, schrijfbehoeften enz, alsmede voor de bezorging ;der telegrammen, waarvoor binnen de kom der gemeente 10 cent als bodeloon m»g |worden geiekend. Vastge steld werd, dat nhet kantoor zal ge opend zijn,'smorg. vanvan 9 tot 1 U/s uur en 's nam. van l'/s tot 3'/s en van 6 tot 7Vs nur. Op zon- en feestnagen gesloten. Nadat nog was besloten den aanslag inden Hoof- delijken omslag van M. de Feijter twee klassen te verlagen, kwam weder de zaak omtrent de kinderen van Donze te berde. Jammer, dat Uw correspondent wegens ambtsbezigheden deze vergadering niet kon bijwonen, zoodat hij onmogelijk van de gevoerde discussie verslag kan doen. Allen in het Land van Axel, die met ongeduld hebben gewacht op het verslag van den Voorzitter zullen dus nog geduld moeten oefenen tct bij eene volgende maal uit de notulen blijken zal wat er alzoo is ge sproken. Naar men zegt werd de zitting door geen enkel belangstellende bijgewoond zoodat thans niets met zekerheid is te zeg gen. Wel wordt er gefluisterd, dat de Voorzitter volstrekt geen verslag heeft gedaan en enkel herhaald heeft, dat iemand die voor één kind schoolgeld betalen kan niet onvermogend is en het ook kanvoor drie; wel wordt er gezegd, datdeheeren Dieleman en De Regt r.ogmaals hebben aangetoond, dat er pressie is uitgeoefend op de ouders, geheel in strijd met art. 47 der W. o. h. L. O. (M. v. B. 2o. K.), doch dit alles zijn „on-dits". Zeker is, dat de houding van genoemde heeren door velen, ook door voorstander» van de openbare school wordt geprezen, terwijl het verwondering mag baren, dat, waar het recht zoo onder de voeten ge trapt wordt, geen der andere raadsleden in deze zaak een woord meespreekt. Naar men zegt hebben die allen weer gezwegen. En toch noemt een zich liberaal en een ander zich radicaal en zijn beide nog wel met de hulp van Chr. schoolmannen op het kussen gebracht! Het Chr. Schoolbl. had gelijk door de zaak curieus te noemen. Naar het ons voorkomt is echter in deze zaak het laatste woord nog niet gesprokon. En dan: „Tandem bona causa triumphat I" Hoek. Zaterdagavond kwam alhier in de chr. school eene antirevolutionaire kies- vereeniging tot stand, onder de zinspreuk: „Nederland en Oranje." Bijna zonder wij zigingen werd het ontwerp-statuut van het Centraal-Comité als haar Statuut nangeno- men. Al dadelijk traden een 40-tal leden toe. Het bestuur bestaat uit de heeren L. Scheele, M. de Regt, J. Dieleman, W. G. Dieleman en J. Hage. Een schatter te Delft voor de perso- neele belasting in wiens gezin roodvonk heerschte, ging toch door zijn bezigheden als schatter te verrichten. Iemand wiens inboedel getaxeerd moest worden, maakte bezwaar hiertegen, ten slotte werd de schatter door de betrokken autoriteiten geschorst. Te Roozendaal is een werkman in de kandijfabriek door de machine gegrepen en aan de bekomen verwondingen overle den. Te Harderwijk is een metselaar die werkzaamheden verrichtte aan het dak eeuer woning ter hoogte van 7 meter ge vallen en omniddelijk gedood. Te Ros malen (N.-Br.) is een 18 jarige landbouwer door het schrikken van het paard, dat hij uit de weide haalde, er afgevallen, waarbij hij op zijn hootd neerkwam en onmid dellijk bezweek. De heeren Mr. M. Tydeman en Smits van Burgs hebben weder 100 hec taren heide aangekocht om ontgonnen te worden, en wel onder de gemeente Rijs- bergen (N.-Br.). Na onderzoek is gebleken dat de meeste perceelen voor bouw- en weiland geschikt zijn. De reeds bestaande vloeiweiden beloven een zeer goeden uitslag. Het vrouwje van 105 jaar Eenige dagen geleden werd medegedeeld dat Berendina WTecherink te Twekkeloo haar 105 verjaardag vierde. Omtrent dit oudje kunnen we het volgende mededeelen: Ze hoort niet best meer dit gebrek is echter niet van dien aard, of men kan nog heel goed met haar praten. Haar geestvermogens zijn overigens nog goed. Het eten laat ze zich beet smaken, 's Morgens ongeveer 10 uur staat ze op en 6 uur 's avonds gaat ze naar bed. Ze loopt met een stok, doch kan nog heel goed een wandeling om haar huis doen. Huiselijke bezigheden kan ze niet meer verrichten; ze beeft te veel. Ze wordt door haar fa milie uitstekend verzorgd. (T e 1.) Eene dienstmeid verloor te Breda een vrouwenzak, inhoudende eene porte- monnaie met een muntbiljet van f 50 en eenig klein geld. Achtereenvolgens werden op het politiebureau als gevonden aange bracht de ledige vrouwenzak, daarna de portemonnaie en het laatst het geld, waar aan slechts een kleinigheid ontbrak. Hoe een stuivertje rollen kan Tusschen de fabrikanten van „Stuivers Zeep" (de Maatschappij Vereenigde Zeepfabrieken te Rotterdam) en die van „5 ets. Zeep" (Vennootschap Het Kla verblad te Haarlem) was een rechts- quaestie aanhangig gemaakt. De een beweerde dat naast haar merk stuiverszeep, het Bureau van den Industri- eelen eigendom niet het andere merk 5 cents zeep, dat enkele kleine af wij kingen in de hoofdfiguurmunten in vakken van een vierkant vertoonde, had mogen registreeren als handelsmerk. Na toelichting door de beide partyen heeft de rechtbank te 's Gravenhage in schrijving van het merk 5 cents zeep nietig verklaard. Nederlander De man wordt eerst waarlijk mensch door vrouw en kind. En wie deze niet bezit, hij leert nooit de helderste hoogten en de donkerste diepten des levens kennen. Zoo ds man al wat hij is en wat hij vermag voor iets kan geven, dan is het voor zijn eigen huis. R. N. Het maïsmeel vindt in Nederland meer en meer aftrek, te Rotterdam zijn onlangs 10.000 baaltjes cornflour (maïsmeel) aangekomen, dat weliswaar voor verschillen de doeleinden gebruikt wordt, doch ook door de bakkerij als rijstmeel wordt ge bruikt, behalve nog het maïsmeel, dat door het Amerikaansche tarwemeel gemengd wordt ingevoerd. B. B. Ct. Omtrent de in de jongste gevechten op Atjeh gesneuvelde kapiteins meldt men 't volgende De kapitein G. M. P. Scheuet genoot zijne opleiding tot officier aan de Kon. Militaire Academie te Breda, werd 8 Juli 1880 benoemd tot 2e luitenanten vertrok nog in datzelfde jaar naar Indié. Den Hen Juni 1885 werd hij bevorderd tot 1 luitenant en bleef in dien rang twee jaren op Atjeh, waar hij destijds aan onder scheidene belangrijke krijgsverrichtingen heeft deelgenomen. In 1890 is hij voor 5 jaren gedetacheerd bij het leger hier te lande en ingedeeld bij het 6e reg. inf. te Breda, bij welk korps hij 18 April 1894 werd benoemd tot ka pitein. In het volgende jaar keerde bij naar Indië terug, waar hij met het bevel eener compagnie werd belast. De gesneu velde was 39 jaren oud. De kapitein H. Jacobs trad hier te lande op 17-jarigen leeftijd als volontair in dienst en geuoot zijne opleiding tot officier aan den hoofdcursus. Den 13n Dec. 188J werd hij benoemd tot 2e luit. bij het 7e reg- inf. en ingedeeld bij het vesting-bataljon te Naarden. Drie jaren later werd hij op zijn verzoek overgeplaatst bij het leger in Ned. Indië, waarbij hij 17 Juli 1886 wer benoemd tot le luitenant. In dien rangi hij te Atjeh gedetacheerd en daar mes malen met het bevel van belangrijke pos 6 belast geweest. Den 20n Juli 1891 weI hij bevorderd tot kapitein en voer^e.a(_ het bevel eener compagnie van het infanterie.Hij overleed op38 jarigenleel ij Het kleine kasteel Cambden-Hons«i waar Napoleon III na zijn terugkeer ui de Duitsche gevangenschap met vrouw kind leefde en waar hij ook overleed, eerstdaags worden afgebroken. Keizerin Eugenie dat kasteel, omdat daai was verbonden van ei alleen uit moordzucht Maar Napoleon III wilt en ook zijn zoon was dat hij er niet uit wi den dood van den Pri. wezen keizerin naar Far House werd verkocht e eigenaar zal het nu lat Een laaghartig! heeft dezer dagen te diende straf bekomen. voor de aardigheid" a zijn buurman Wilkinson, dat haar man een ongej Hij beschreef haar uitvj de arme man gewond v ten spoedigste naar een moest gaan, als zij hem no Hij had wil van zijn Wilkinson viel flauw i heid maar een oogen b de deur uit, om naar h en toen zij haren map reed zij den geheelen nj ziekenhuis naar het and zat haar man, die een haar vertrek thuiskwam gerustheid op haar te w Wilkinson en zijn vrJ alle» behalve aardig voi aanklacht tegen hem i noemde de „grap" een 1 waardoor hij het echtpai' geschokt en de gezon< werkelijk benadeeld had hem tot een maand gevj boete en f1200 schadevl echtpaar Wilkinson. In het hooggelege Beieren, waar eerst than en daar beginnen te b ongunstige weder, voorn sneeuwval der laatste d groen en de bloesems i zeer veel kwaad gedaan Te Hoboken bij Ni derdagavond in een gr hevige brand uit. De vla ook mede aan vijftien van vijf verdiepingen, d asch werden gelegd. D< juist den tijd, hun levei! achterlating van al hun minder dan 128 familiet ^omen. De schade wi 1.250.000. In de rue du Pag vindt zich een groot par diepingen, van den heer een koopman uit de rut wordt bewoond door art] het geheel bestaande uit wie 56 kinderen. Don. merkten de bewoners va| >og nieuwe huis, dat lichte overlangsche sche Dit baarde niet de mir ook niet, toen 's avonds zienlijk breeder en diepe. Niemand dacht toen nog Plotseling evenwel ver ren zich tot groote spie dene voorwerpen, die aan vielen op den grond. D voor een verschrikkelijk en vrouwen grepen hun den ouder een vreeselyk af, een wonder mag het I deze vlucht geen dooden de ontzette trappen en muren dezen aandrang w ziekelijke personen haddq knnnen nemen en waren tergebleven; de een o anderen op de tweede spoedig werden ook zij, gered. Uit het onderzoek buis, indien het niet van spoedig mogelijk moet wJ De verzakking van de mi een gevolg van het feit, oude beerput onder de f het pand uiteenweek en Een jonge Engelsch ces Bluckman, was een ji leden als verkoopster aa hrystal-Palace in Londen kennis met een voornam ^asri geheeten. Deze w^ Want van den shah. Hij land en bezat een groot -Nasri veroverde het hart ueed aanzoek om haar b Werd het bruidspaar naar «w getrouwd. Twee jare' geluk volgden, en de jong uen nu eens in hun hui Mansion, en dan weder i orquay. Op zekeren dl «®»n echter plotseling dod Zljn woonplaats in Perzii bij moest, wilde hij r ittingen in Perzië zien v 1?"' het bevel van den sli aar hij aan de Europee] gewoon was geworden, yd ongaarne Torquay. iiRai'n ^ngelsche vrouw edit er,zië- Daar aangeko dat Cr 8Poe<lig tot m an Nasri vele mal Vier' W7 dat Z1J haar reel Rr, ?re vrouwen moei Was 11 nu een deeI 'echten'f01 Waren haar n toegestaan. en dlmocht *9 o. a. En «Peen» Vihaar huis «tierf sultan Nasri

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2