Militairen Bond. SCHOOLNIEUWS. KERKNIEUWS. Middelburg, ini 'orde; nadat de kanonnen eerst waren vér- nageld. Het lijdt echter geen twijfel of de Grie ken zijn nit al hun stellingen in Thessalië verdreven, en blijkens hun eigen mededee- lingen bepalen zij zich voortaan tot verweer. Deze veranderde toon en woordenkeus wijst wel op eenige verandering van positie. Ook in Epirus schijnen de kansen gekeerd, dewijl ook daar de Grieken over de geheele linie geslagen werden. Pharsalos of Eersala, op den zuidelijken rand der Thessalische laagvlakte, is be kend door de schitterende overwinning welke Julius Caesar er in 48 v. Chr. over Pompejus, zijn ouden vriend in het eerste driemanschap Julius Caesar, Pompejus en Crassus behaalde. Het is de sleu tel tot het eigenlijke Griekenland, Hellas en ligt aan den spoorweg naar Athene. De Turken hebben een groot voordeel behaald met hun tegenstanders tot daar terug te drijven. Deze laatsten hebben echter Europa verbaasd door hun persoonlijken moed, die het zoo lang tegen goed geoe fende troepen onbekwame veldheeren met 't voordeel der overmacht op hunne zijde, hebben uitgehouden. Indien de partijen thans 't begin van 't einde genaderd zijn, zal niemand den overwonnene deze eere onthouden, terwijl ook de zedelijke meer derheid der Grieksche natie tegenover de Turksche barbaren niet valt te miskennen. Want dat de Turken hun kannibalen- aard nog niet verloochend hebben en het spreekwoord opspelen als een Turk in zijn meest verfoeilijke beteekenis van kracht blijft, leerenonsde berichten aangaande de gruwelijke wreedheden door Turksche sol daten op Grieksche gekwetsten gepleegd. De Grieksche Kroonprinses namely k die de hospitalen te Larissa bezocht, vernam uit deze laatsten dat de Turken onder anderen vuren hadden aangelegd rondom de krijgsgevangenen en gewonden waardoor zij pijnlijk geschroeid en nagenoeg levend gebraden werden. Intusschen van de mogendheden geen geluid. Alleen zond de Russische minister Mouravieff een schrjj ven handelende over het volharden in de houding tegenover Creta en hebben alle mogendheden zich daarbij aangesloten. „Laat ons een dutje doen", dit onder schrift onder een plaat in een der Engelsche tijdschriften is volkomen jnist. De teekenaar laat deze uitdrukking bezigen door den Rus tot de andere mogendheden, en be- hagelijk ziet men ze dan ook tegen elkander aandommelen op een bank tegen een muur, aan welks andere zyde Griek en Turk elkander bij de keel hebben. Wij zijn 't geheel eens met de Standaard die, dezen oorlog besprekend, er op wijst dat de politiek der middeneeuwsche kruis tochten liooger stond dan de hoogere po litiek van het gemoderniseerd Europa. Het volgende uit haar betoog drukken wij over: Toen by tienduizenden de Christenen inKlein-Azië werden gemoord en ge schonden, dorst geen der groote mogend heden een schot lossen ter hunner hulpe, en had de Sultan geen troepen beschik baar om den gruwel te stuiten. Thans daarentegen, nu Creta den ver- tw'yfelingskamp op leven en dood waagde, zonden vijf Groote Mogendheden tegelijk dryvende pantserforten en scherp gewapende bataljons naar dit mishandelde eiland, om op de Christenen te vuren en de Turken onder hun schuts en hoede te nemen. „En als Griekenland, overmoedig mis sch'ien, een afleiding op de noordergrens zoekt, stampt de Sultan een keurig ge wapend leger als uit den grond, komen Christenofficieren den Turk tegen den Griek bijstaan, en haasten de Christenstaten van Bulgarije en Servië, gesteund door de vastelandsmogendheden, zich, om den Sul tan van hun neutraliteit te verzekeren. „Ja, nu de oorlogstoestand uitbrak, wordt aan Griekenland zelfs zijn oorlogsrecht onthouden, en weigeren de groote mogend heden de blokkade van Creta, tegen alle recht en reden in, op te heffen. „Als Christenen schamen we ons over deze beginsellooze, aan alle hooger ideaal gespeende politiek van het Christelijk Europa. „En dat te meer nu het doorzichtig, ja tastbaar voor een ieder is, dat hier tweeërlei onderlinge benijding tot ver krachting van de politieke consciëntie leidt, de machtsnijd tusschen Rusland en Enge land eenerzijds, en anderzijds de rassennijd tusschen Slaaf en Griek". producten meer verbouwd, en het vee zal spoedig opgebruikt zijn. Wat er van komen moet, men weet het niet 26 April 1897. Benoemd tot landmeter van het ka daster.- der le klasse A. S. Keurschot, thans 2e, en der 2e klasse D. D. van den Bout, thans 3e klasse, beiden te Goes. De Staatscourant Tan 24 April be vat de wet van den 9den April 1897 Staatsblad no 88), houdende goedkeu ring van de uitgifte in erfpacht van ter rein te Ierseko ten dienste van de haven aldaar aan de gemeente Ierseke, en de wet van den 9den April 1897 Staatsblad no 89), houdende verklaring van het al gemeen nut der onteigening van grond, noodig voor een watermolen in den pol der de Oosteren Ban van Schouwen. Het dagelijkseh toezicht vanwege de regeering op de, op Nederlandseh grond gebied gelegen spoorwegen, is van af 1 Juni opgedragen o. a. aan den district inspecteur J. S. A. Noordendorp, ter stand plaats Breda voor de lijnen Vlissingen Breda en die in Staats Vlaanderen. De koninginnen te Amsterdam. H. H. M. M. woonden des morgens de godsdienstoefening bij in de Nieuwe Kerk, voorganger ds. P. J. Romijn met een preek naar aanleiding van Johannes 20: 20 „De discipelen dan werden verblijd ais zij den Heere zagen". Des middags bezochten zij Artis. Daarna werd een uitgestrekte rijtoer ondernomen, het Vondelpark bezocht; waarop middag maal werd gehouden, aan hetwelk de directeur van Artis en ds. Romyn met de Koninginnen aanzaten. der Nederlanden wegens betaling van pol- derlasten, in hoogste instantie, tea voor- deele van den polder is beslist. Voorts dat conform het besprokene in de laatste ver gadering, aangelanden zijn verzocht verbe teringen aan te brengen aan den Koude- kerkschenViissingschen sprink. Die ver beteringen zijn aangebracht voor zoover zulks mogelijk was, zoodat nu nog over eene lengte van 600 M. voorziening noodig zal zijn. Om nu de zaak geheel in orde te krijgen stelt de Voorzitter voor die voorziening te doen plaats hebben van wege den polder. De heer Snijden betuigt zijnen dank aan het bestuur over de wijze waarop het de zaak heef: aangepakt en vooral ook over de humane manier waarop het ge tracht heeft aangelanden tot hun plicht te brengen. Reeds vroeger heeft hij te kenuen gegeven dat zonder krachtige hulp de zaak echter niet geheel in het reine zou komen. Nu echter het bestuur zelf tot die hulp zich bereid verklaart, ver trouwt hij dat de vergadering hare sanctie wel aan zijn voorstel zal hechten, het geen dan ook zonder verdere discussie of stemming plaats vond. Hierna bespreekt de heer Corré, zonder evenwel naar zyn zeggen sen bepaald voorstel deswege te willen doen, verbete ring van de suatie naar den Meliskerkschen sprink, waarop de Voorzitter mededeelt dat de verschillende sprinken onderzocht en, waar noodig, aangelanden uitgenoodigd zijn tot de verbetering mede te werken. Gaarne zal hij echter zijne bijzondere aan dacht wijden aan den door den heer Corré genoemden sprink. Hierna gaat de vergadering uiteen. Uit de overige landen weinig nieuws. "Wat Spanje betreft, dit land zet zyn veldtocht op Cuba voortdoch generaal Weyler mocht nog geen belangrijke winsten behalen. De toestand is eigenlijk nog dezelfde als een jaar geleden. Dat de osconomische toestanden steeds slechter worden, behoeft in dit verband geen betoog. Generaal Weyler gebruikt de taktiek van plunde ring en verwoesting, en verzuimt te be denken dat hij 't Spaansche gezag op Cuba langs dezen weg niet herwint. Reeds een viertal provinciën werden in de asch gelegd terwijl de rest, ongeveer de helft van het opstandige eiland, in han den der opstandelingen blijft die groote zorg hebben om de hongerigen te voeden die uit de door Weyler verwoeste plaat sen toestroomen, de prijzen der levensmid delen tot een huiveringwekkende hoogte helpen opdrijven, en met vrees en beven den toestand van hongersnood zien aanko men, welke den oorlog onvermijdelijk vol gen zal. Er worden toch sinds lange geen Vergadering van het Bestuur van den polder Walcheren op Zaterdag 24 April 1897. Door den heer Dronkers als voorzitter de vergadering geopend zijnde, die door 21 leden werd bijgewoond, deelde hij mede dat de heer van der Swalme schriftelijk had kennis gegeven tot bijwoning derzeivs verhinderd te zijn, waarna hij het woord gaf aan den griffier ter voorlezing der notulen van de laatste najaarsvergadering, welke notulen onveranderd worden vast gesteld. Daarna deelde de voorzitter mede dat het verslag van den poldertoestand over 1896 gereed was en dat het binnenkort in druk aan de leden zal worden rondgedeeld, waarna hij ter tafel brengt de begrooting voor 1897. In die begrootiog, in ontvangst en uit gaaf geraamd op t 242694.40 met een post van onvoorzien van f 9363.14Vs, wordt aan gewone werken vastgesteld een bedrag van 1 123963.13, verdeeld als volgtvoor de Noordwatering f77973.voor de Oost- watering f 10054.65, voor de Zuidwatering f 11487.75 en voorde W.-wateringf24447.73. Voor rente en aflossingen werdt voorge steld eene som van f71403.71, terwijl volgens de begrooting een bedrag van f 215999.92 in de polderkas zal vloeien, voortspruitende uit eene heffing van ge woon dijkgeschot van f 13.50 per hectare schotbaar en f 5.30 per hectars vrijland. Bij monde van den heer jhr. mr. L. Schorer wordt namens de commissie, be last met het onderzoek der voorgestelde begrooting en bestaande uit deheerenjhr. mr. L. Schorer, Allaart en Franse, rapport uitgebracht omtrent dat onderzoek, waarvan de conclusie strekte tot goedkeuring. Daar niemand aan de algemeene beraad slaging wenschte deel te nemen, wordt tot de artikelsgewijze behandeling overgegaan. Bij die behandeling werd geen enkele aanmerking gemaakt, zoodat ten slotte de begrooting met algemeene stemmen werd aangenomen. Alleen by het onderdeel voorgestelde werken aan de Oostwatering bracht de heer van Westen in het midden dat het hem opgevallen was dat de dijks- verdediging tusschen de dijkspalen 7 tot 9 was met steenglooing, 9 tot 11 met rysbeslag en 11 tot 15 weder met steenglooiing, waarop de voorzitter antwoordde dat vroeger de verdediging alleen plaats vond door middel van steenglooiing. Ter bezuiniging der kosten is toen rysbeslag aangebracht; mocht echter later blij ken dat steenglooiing noodzakelijk is, dan zal het bestuur niet in gebreke blijven daaraan te voldoen. Na afloop der peilingen, die eerst in den loop van Mei zullen plaats hebben, kan hier omtrent echter met zekerheid worden beslist. Van het dagelyksch Bestuur is een voor stel ingekomen om de houten heul no. 87 door eene Engelsche aarden buis van 0.456 m. m. decimeter te vervangen, waarmede de vergadering zich zonder discussie of hoofdelijke stemming vereenigde. De zitting gaat nu, op voorstel des voor zitters, over in eene met gesloten deuren. Na heropening derzelve worden achter eenvolgens zonder beraadslaging of stem ming aangenomen de volgende voorstellen van het bestuur a. om een erfpachtscontract voor 99 jaren tegen een jaarlijkschen canon van f 2.50 te sluiten met den minister van marine, die van plan is op een aan den polder behoo- rend stukje grond te Westkapelle een licht- opstaud te bouwen en b. om voor f 5 aan den landbouwer A. van Oosten te Koudekerke te verkoopeu de rechten die de polder kan doen gelden op het perceel sectie D. no. 940 dier ge meente. De agenda hiermede uitgeput zijnde doet de voorzitter vervolgens de mededeeling ^at het prsces, gevoerd tegen den Staat Goes. Onder de vele vergaderingen die in de afgeloopen week in Utrecht plaats vonden, behoorde ook de 25ste Al gemeene Vergadering van den Militairen Bond. Wij achten het mot het oog op de ruim 500 begunstigers die zich in Noord- en ZuidBeveland bevinden, niet ondienstig daarvan een meer dan gewoon verslag te geven. Hunne belangstelling in zake onze mili tairen geeft recht op eene mededeeling onzerzijds, wat in die vergadering behan deld is, opdat zij weten hoe nuttig hunne gaven besteed worden, maar ook hoe nood zakelij k het is de Tehuizen te blijven steunen door gebed en gaven. J.l. Donderdag 22 April had bovenge noemde vergadering plaats in het Militaire Tehuis. Zy werd geopend door Generaal Majoor J. E. N. baron Schimmelpenninck v. d. Oye, voorheen door den vader van den Militairen Bond, Generaal von Wran- gel auf Lindenberg, wiens dood een groot verlies voor den Bond is. Aan de Bestuurstafel waren eveneens gezeten de heer Rooseboom, Gepensioneerd Kapitein der Artillerie, Secretaris Luite nant Kolonel J. G. U. Schoch, C. W. graaf van Limburg Stirum van Arnhem, en Ds. P. Groote van Utrecht, terwyl tot ons leedwezen de Penningmeester Gene raal Majoor H. W. van Marle ontbrak wegens ongesteldheid. Werd van het overlijden van Generaal von Wrangel in de najaarsvergadering ge wag gemaakt, thans wydde de voorzitter een woord van nagedachtenis aan een ander lid van 't Hoofdbestuur den heer J. G. Sillem, die zoo plotseling het tijdelijke met het eeuwige verwisselde en die een groot deel van zyn vermogen besteedde ten dienste der militairen. Veel is in hem verloren zoowel voor Nederl. als voor Indië. Ook op philanthropisch gebied is een groot man ons ontvallen. Het was zijn lust en leven voor Gods Koninkrijk te arbeiden. Aan de orde kwam het verslag van den Secretaris dat met belangstelling werd aan gehoord en dat getuigde van den grooten arbeid, die er jaarlijks wordt besteed aan het welzijn van de Tehuizen. Een en an der gaf aanleiding tot onderlinge bespre king, voor de afgevaardigden van zeer veel nut. Doordien de Penningmeester niet in staat was zelf verslag te geven, geschiedde dit door den heer Rooseboon. En wat bleek daaruit. Allereerst dat de ontvangsten be droegen ^8684.79Vi; waarvan ƒ7180.70 al leen besteed wordt voor subsidie, rente en aflossing der Tehuizen in ons vaderland, wel een bewijs, hoe noodig het is, dat aan den Bond steeds worde gedacht. En dit zal in het vervolg niet genoeg zijn, want er is nog in dit jaar ƒ3000 noo dig, anders kan men aan de verplich ting niet voldoen, omdat het aantal Tehui zen steeds toeneemt, die allen het eigen dom van den Bond zijn. Er werd daarom een beroep gedaan op de hulp van al de aanwezigen om in hun kring meerderen steun te verkrijgen, opdat men in staat zij die hulp te schenken. Een der afgevaardigden gaf het Hoofd bestuur den wenk ook in de circulaires, die jaarlijks rondgezonden worden meer de behoeften te doen uitkomen, ook door cijfers opdat èn particulieren èn kerkera den èn jongelingsvereenigingen meer tot de overtuiging komen Daar is veel steun noodig. Die wenk werd dankbaar aan vaard. Een gelukkig verschijnsel was er te be speuren in de meerdere belangstelling der jongelingsvereenigingen en kerkeraden. Zelfs waren onder de aanwezigen ook thans de vertegenwoordigers van het Algemeen Ned. en het Geref. Jongelingsverbond tegen woordig die beiden een woord ten beste gaven, De voorzitter, ook penningmeester van de Tehuizen van Ned. Indië, gaf daarna een kort verslag, waaruit bleek dat onder de f1384, die in het afgeloopen jaar waren uitgegeven, alleen aan Batavia f 1000 was geschonken het overige aan de andere Tehuizen als Fort de Koek, Semarang, Ampenan, enz. Genoemde penningmeester moest echter mededeelen, dat het Hoofdbestuur de taak voor Indië moet loslaten wijl de arbeid te groot is in verband met die van Nederland. Er werd besloten het over te geven aan het Comité tot Evangelisatie in Indië waarvan de heer H. J. Leembrugge te Brummen penningmeester is. Dat comité dat met zegen onder onze soldaten in Indië arbeidt, zal voortaan zich belasten met de belangen der tehuizen aldaar, terwijl de penningmeester hoopt dat ook dit jaar Indië niet zal vergeten worden. Met nadruk wees de voorzitter op het nood zakelijke om dien arbeid te steunen, ook daar toch wonen onze zonen, enbune behoef ten zijn nog grooter. Ver van huis en onder zulk een omgeving. Laten dan wij dien penningmeeester, den heer Leembrugge te Brummen, niet vergeten, maar hem bemoedigen door het zenden van vele, kan het zijn, groote giften. Door een der afgevaardigden werd ge wezen op eene vergissing, die allicht kon ontstaan doordien er ook hier en daar in Indië tehuizen verrijzen, die niet tot den Bond behooren, doch integendeel daar lijnrecht tegenover staan. Zij behartigen wel het stoffelijk en geestelijk welzijn der soldaten maar zyn kleurloos. Daarom goede nota nemen van het adres. Die daarom iets heeft en geeft, zende het naar Brummen, dan komt het in goede handen. Nu volgt het verslag van den arbeid van den heer M. Koornstra, reizend ver tegenwoordiger van den Bond. Zijn arbeid is niet ongezegend geweest. Op verschillende plaatsen is hij met liefde ontvangen en won hij vele leden, doch ook hier en daar tegenstand, ook helaas van menschen, die weten, dat wij ook moeten bidden „Uw koninkrijk kome." Was er al eens geklaagd, dat bij de behandeling van zoovele dingen er zoo weinig tijd over bleef, om te spreken over zaken, die meer van practisehen en huis- houdelyken aard zijn, ditmaal ontspon zich een vrije bespreking over verschillende zaken, die nuttig waren voor de Besturen der afdeelingen. Dit kwam vooral ter tafel naar aanlei ding van een klacht, door iemand den heer Koornstra gedaan dat er ook in één der Tehuizen het biljart was ingevoerd en dat hij er tegen was. De vertegenwoordiger wenschte gaarne het oordeel der vergade ring te weten, in hoeverre dit wenscbelijk was, daar hij soms in moeilijkheden kwam. Ook hij verklaarde zich tegen den invoer van zulk een spel zoowel als het kegelspel. Een der afgevaardigdigden verzocht het woord en sloot zich aan bij de meening van den vertegenwoordiger. Ook hij ge loofde dat, daar waar wij Christelijke Tehuizen hebben, waar menden jongeling wijst op den Heiland van zondaren en hem het Evangelie verkondigt men wars moet zijn van zulke spelen en drukt het Bestuur ten zeerste op het harte, dis niet toe te laten, wijl zij voor onze Tehuizen verder felijk zyn. Temeer zeide spreker: Yoor hoevele jongelingen, die nog nimmer het biljart gezien, veel minder bespeeld hebben wordt op deze wijze de weg geopend om straks uit den dienst gekomen, de herberg op te zoeken en op de vermaning der christelijke ouders te zeggen: Dit heb ik geleerd in het Tehuis. Ook de afgevaardigde uit Deventer wees met kracht zoowel uit zedelijk als geeste lijk oogpunt op het treurige, indien zulke dingen een plaats in onze Tehuizen moes ten verkrijgen. Dat deze waarschuwing ingang vond, bleek uit het applaus dat volgde, hetgeen ons zeer verblijdde en ons deed zien - Men wil dien weg niet op. Slot volgt.) van Markus 16 15, „En Jezus zeide tot hen: Gaat heen in de geheele wereld predikt het evangelie aan alle creaturen-' na des voormiddags in zijn ambt bevestigd te zyn door den consulent ds. Van Yzen- dijk naar aanleiding van 2 Corintke 4y Bij de bevestiging verzocht de bevesti-' ger de gemeente den nieuwen leeraar toe te zingen Gez. 913. Des namiddags verzocht de oudite ouderling der gemeente den nieuwen herder en leeraar zingend toe te bidden, dus staande toe te zingen Ps. 1343. Vooral des namiddags was de kerk overvol. Baarland. De heer ds. P. J. y. Muelen nam gisteren afscheid van de ge meente naar aanleiding van Joh. 20: 19—23, Ierseke. Zondagmiddag nam ds. Cfl. lenbach afscheid van zijne Gemeente, nur aanleiding van 2 Tim. 2 8. „Houd in gedachtenis dat Jezus Christus uit do dooden is opgewekt", deze woorden waren gekozen om als gedachtenisteeken te dienen, niet aan ZEerws. persoon, neen ge#n persoons- maar eene Christusprediking vw ook in de laatste ure zyne taak. Kt woord te bewaren als wapen, in den vaak zoo moeilijken strijd des levens, ook din als het donker wordt in de ziel, ook din in den heeten strijd c'er zonde, ook dn in den bangen doodsstrijd, onderTonésn zal het worden, in elke omstandightd dat de sterkte in Jezus Christus gevci- den wordt. Aan het einde werd de eenig opgekomu ringpredikant ds. Drost van Wemeldinjs toegesproken, en de gemeente aan ZEervs. leiding, als consulent opgedragen. Den ouderlingen, diakenen en verdete ambtsbekleeders werd dank toegebraclt, Door ouderling Van der Endt werd ie leeraar toegesproken, welke ook de Ge meente verzocht Ps. 121 4 staande, dra scheidenden leeraar toe te zingen. Onder begunstiging van aangenaam voor jaarsweer was eene overgroote schare vin heinde en ver opgekomen. Vele gemoederen waren geroerd vor het laatst den algemeen geliefden en V minden leeaaar te hooren. Bijna vir jaren heeft ZEerw. Ierseke gediend. Stavenisse. Daar de heer C. J. Si: Dijkstra uit Cortgene a.s. jZondag 2 Mt zyn intrede bij de Herv. Gem. te Sin. Maartensdijk hoopt te doen, komt Stave nisse op dien datum weer terug bij de ring Tholen, en wordt het 2 Mei bedien, door den heer Simons, pred. te Poortvlie Zondag werd de godsdienstoefening voer het laatst geleid door een predikant ui den ring Zierikzee, n. 1. den heer Ben; te Zierikzee. Geref. Kerken. Beroepen te Bleiswyk en te Berkel dh'. C. Oranje cand. te Middelburga Heemse ds. A. S. Schaatsmate Boornbergui;. Bedankt voor Elburg door ds. D. Koffi- berg te Barneveld. Acte-examens L. O. te Middelburg. Zaterdag slaagden 3 van de 5 candid» ten te weten de heeren W. v. Belle, A v. d. Handel en J. Huissen allen te Mid delburg. Voor de gymnastiek slaagden van de candidaten alleen de heeren J. A. Host te Zuidzande en J. A. Teepen te Hon tenis8e. Op het Vrydag te 's Hertogenboscl gehouden eiamen voor de acte onderwij zer slaagden o. a. de heeren Willem Die leman Fzn. en J. de Hamer Hzn., allei te Krabbendijke. Aa* de „Vereeniging tot Beverderinj van Chr. Nat. Schoolonderwijs" is eer legaat van f 10.000 vermaakt dat ovei zes maanden uitbetaald zal worden. Volgens een telegram uit Atjeh aan de N. R. Ct. heeft een colonne uit In- drapoeri Sirum in het gebergte van Lam- leot overrompeld. De vijand liet 16 dooden en wapenen achter. IV ij hadden 6 ge wonden. In Lehong in het nu rastig. Drie compagnieën houden het bezet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudelande ds. Th. H. van Dolder te Oude Tonge (vroeger, 1873 75, te 'sHeer Abtskerke, ea, 1875'77, te Nisse. Beroepen te Rozenburg ds. P. C. A. Halfmann te Schiedam te Nieuwpoort, dhr. J. A. Hoekzema cand. te Groningen te Harlingen ds. J. Groeneweg te West Terschelling. Aangenomen naar Mynsheerenland door D. J. E. Hupkes te Sprang. Bedankt voor Doeveren door A. de Visser te Herwijnen voor Burum door N. Warmolts Jr. te Ternaard. Zoutelande. Aan de herv. gemeente is voor den tijd van een jaar diligent verklaring van het beroepen van een predikant verleend. De gemeente is sedert 5 Dec. 1869 zonder eigen predikant. Biezelinge. Gisteren, 25 April, was voor de gemeente der Ned. Herv. Kerk een blijde dag. Onze nieuwe leeraar ds. J. v. d. Bergen uit Varseveld tot ons overgekomeE, verbond zich des namiddags aan zyne nieuwe gemeente, naar aanleiding Goes. „Hosanna" bracht heden Maan dag eene serenad e aan zijn directeur denheM L. de Beste ter gelegenheid van dien* 40sten geboortedag. Ellewoutsdijk. Het tjalkschip Vil- helmina Antlioniaschipper D. Verslui», bestemd met een lading grind naar hier, is Donderdag even boven de Dordtsch# spoorbrug door het met hout geladen kaan- schip Ahrenfels, kapitein Hartman, behoo- rende tot een sleepconvooi, aangevaren en dientengevolge met gebroken mast e® zwaar beschadigden boeg van daar gesleep'. Nisse. Zaterdagmorgen is de vrou* van den arbeider Smallegange alhier ten gevolge eener duizeling van den zolder gevallen en zwaar gekneusd opgenomeni bij geneeskundige hulp bleek dat haar schouder erg verzeerd en een rib gebroken was. Waardo. Zaierdag had alhier een kind bij het touwtje springen het ongeluk te vallen waardoor zy een arm brak en heel kundige hulp moest worden ingeroepen. Rilland. Op zyn verzoek is met inga"? van 1 Mei a. s. eervol ontslag verlee» aan den heer A. Oele als brievengaarder alhier. Borsele. De hofstede Reigersberg z<*! dit jaar reeds voor den derden keer r»n bewoner en gebruiker verwisselen, tweede nieuwe pachter heeft thans oo ontslag bekomen. Bij de eigenaren moe^ het voornemen bestaan het bedrijf v°t°er eerst niet te verpachten, maar zelf hand te nemen. De pachter, die - 4 11. vertrok, hewoonde de hofstede jaar. Hansweert. Mei a, s. tot aspira den dhr. B. Both, Te Delft is e bet scheppen van i gevallen en verdron viel een metselasr in aanbouw zijnde Pe man kwam met steenen terecht en 1 Te Amsterdam zenuwtoevallen lijdt en verdronk. E< Indaarderadeel kret fel in 't oor de ge ding niet kunnen is thans na een sma Een 26-jarige leden week toen h de deur uit ging, vallen en gevallen, breuk bekwam, in werd weggedragen dagen later overlei nit Zutfen, waar paaschvacantie had Bergen op Zoom ii het touw eener gei den hals gedraaid;l spelende geworgd, van hetgsen geschi ging zien, vond m Voor het te natorium is de v pension Gelria) aa den herfst voor he' tot dertig patiëntej j Ongeneeslijke zieke men. Aan de patiëi werkelijke kosten a worden. De directie zal gi gevoerd door Mej Kuyper. Te Londen is gestorven door he verkocht roomys, d tige bestanddeelen De trammaats zal een proef neme muildieren voor ha dieren zich, gelijk door taaiheid, kracl heid op ds pooten Een negenjar in 't begin van Mi in de lip werd gel te laat, in het paf werd behandeld^ isi zweken. Hoe men een Pat, was bezig me waterput. Toen d< ongeveer 25 voet 1 de Ier op een goed aardinstorting had pnt tot aan den ra De Ier keek vo< hy niemand in de zijn hoed, trok zyi kleedingstukken aa bijheid. Toen ver dicht boschje en w ren zou. Na een poosje b de put was ingesto en de jas van Pat ze dat de ongeluki onder de aarde op Zy togen met arbeid en na een: alle losse aarde uit toen de gravers de en verbaasd zocht» Pat uit zijn schuil deljjk lachje bedan hun hulp. Dinsdag Goes, in de Prin huis en erfMolendij, Middelburg, Nc Vos 10 uur meubelt Groot en HondiuB. "Woensd Ellewoutadtjli v. d. "Werf door n\ Btoelen, bedden m vloei kleed, kleeren Veere, 10 uur Vendeville daarna enz. als: tafels,mali gds, linnenkast, gla behang, tentwagent kiekenrennen, 2 brandhout, vet en hot. Verhulst 2 uur Jan aan de werf Vol boot, ankers enz. Wolfertadljb, v door not. Pilaar 10 Inspan als 7 paarder koeien, kalivaars, jj m«stputloopers, 53 k chotte, vigelante, klaverkar. arrestee,! Ongeil, lornuis, lam gereedschappen, rij tui I has, aardappels, brano kabinet, mahoniehout 1 tendule, ledikant, 6 1 Ueeschstander, kopè Werk, spek enz. AVUHIP \Kltl I Bij de publieke 1 dorp Donderdag vooi hotari» Pilaar gelioi ito den Hieuwen "Wt l«020 Centiaren tooge \j'eerj Jncs. Bommelje

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2