BIJVOEGSEL „DE ZEEUW" REG HTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. Red.) Leestafel. burtukuw.nu stand- marktberichten. van van Donderdag 15 April 1897. KEBKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Harlingen ds. P. J. v. Melle te Nijkerk, ds. C. J. v. Paassen te Meppel en anderen. Beroepen te Meeden J. H. de Muijnck Keizer te Westerlee. Bedankt voor Eerbeek door ds. A. C. La Grand te Hoenderloo voor Voort huizen en voor Garrelsweer door ds. C. Eekhof te Werkhoven voor Gelder- malsen door ds. D. Cladder te Schoonre- rewoerdvoor Nes op Ameland door ds. S. H. A. Begemann te Holwerd. G-eref. Kerken. Tweetal te Haamstede ds. G. v. Halsema te Nijeveen en ds. J. Boeijenga te Noord- gcharwoude. Beroepen te Haastrecht, c. s. J. Zijp, cand. t,e Oudewaterte Vijfhuizen ds. E. J. Koppe te Idskenhuizen te Utrecht ds. A. M. Donner te Assen; te Reitsum ds. H. Meijer te Winsum. Aangenomen naar Heerde door ds. F. Moet te Opperdoes naar Ambt Vol lenhoven B door ds. Z. Hoek te Zuidland_ Bedankt voor Loosdninen (geestelijk verzorger op Bloemendaal) door ds. G. J. Barger te Driebergen. Chr. Ger kerk. Bedankt voor Arnhem door ds. Ph. J. Wessels te Zierikzee. SCHOOLNIEUWS. Aan de hoogeschool te Leiden is geslaagd voor het candidaat examen godgeleerdheid de heer G. Tan Dis, van Fijnaart. Acte examens lager onderwijs. Geslaagd 10 April voor de acte onder wijzer of onderwijzeres: mej. J. H, Holm, benevens de heeren L. E. Diagemanse en J. Ditmars allen van Middelburg. En voor vrije- en ordeoefeningen geexamineerd 5, geslaagd 4, nl. de dames M. E. Dagevos, te Goes, E. H. Hejjboer te Scherpenisse, J. J. v. d. Velde te Poortvliet en L. de Lange te Tholen. Geslaagd 12 April zie ons vorig no. (In ons vorig no. waren abusieve lijk de heeren Dingemanse en Ditmars tot de dames geiekend.) Geslaagd 13 AprilOnderwijzers-acte, Geëxamineerd 6 cand., geslaagd de dames H. H. Luijk en M. T. Picnot beiden van Middelburg M. W. Bakker en J. S. Steinz beiden van Sluis. Nuttige handwerken. Geslaagd de dames M. A. Bouwens, J. D. Arentz en H. VV. van Dellen, allen te Goes, en E. van Akkeren te Zierikzee. Vrije- en ordeoefeningen. Geëxamineerd 6 cand.geslaagd 2, de dames M. A. Bouwens te Goes en E. v. Akkeren te Zierikzee. Heden Woensdag slaagden voor vrije, en ordeoefeningen de dames H. H. Luijk en M. F. Picnot beiden van Mid delburg. Voor de nuttige handwerken de dames H. H. Luijk voornoemd en M. Bakker te Sluis. Voor onderwijzeres geëxamineerd 5, ge slaagd 3, te weten de dames M. J. Bree- baart te Middelburg, J. H. de Groot te Goes en R. M. Mazure te Groede. Goes. Bij het overgangsexamen aan de Bijks-landbouw-winterschool heden Woens dag gehouden, ten overstaan van den in specteur van het M. O., belast met het toezicht op de landbouwscholen, zijn tot de tweede klasse bevorderdJ. A. van Zuijen te Burgh, C. J. Boogerd te Duiven- dijke, G. L. Klompe, te Serooskerke [Schouwen], C. Franse te Kleverskerke, V. J. van den Bout te Eikerzee, P. M. ™1 te St. Maartensdijk en J. Blok te mUand. Twee leerlingen besloten uit eigen beweging nogmaals den eersten cursus te Volgen, en namen daaarom aan het examen geen deel, terwijl één leerling een onvol doend examen aflegde. Goes. Heden had alhier aan de Am bachtsschool de jaarlij ksche tentoonstelling plaats van de werkstukken en teekeningen, in den loop van den jongsten cursus door de leerlingen vervaardigd. Te half 4 ure Werden de diploma's uitgereikt aan de teerlingen die de inrichting verlaten en kennis gegeven welke leerlingen al dan biet tot een hoogere klasse konden worden nevorderd. De uitreiking geschiedde dit maal in plaats van door den heerOchtman die bnverwachts de stad had moeten verlaten °or den heer v. Noppen die met den eer J. \v_ Weert de eenige aan- ezige bestuursleden van de tien waren, tie heer v. Noppen wensehte de gedi- P omeerden geluk met het verkregen di- P oma dat zij niet moesten beschouwen 9 een bewijs van bekwaamheid, maar i ZÜ met vrucht het gegeven onderwijs eu genoten. Ook de directeur en •jbrwijzers ontvingen een woord van dank. tie leerlingen die het einddiploma ont- j>,n£en zijnvoor het smeden G. C. v. tJ ..r9w9k, A. den Boer en D. A. Romijn ylj' bevorderd zijn *an de 2e naar de 3e klassevoor tim- 9ren JKoeman en N. Dominions en voor smedenA. M. v. d. Weert, J. H. Koning, B. Groenendijk en J. I. v. d. Kuip. En van de le naar de 2 klassevoor timmeren: A. de Beste, C. S. Hoogesteger, L. Geldof, J.-M. Snoep, J. Heinsdijk en P. M. de Jonge en voor smeden J. J. v. d. Broeke en W. M. Maartense. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn veroordeeld wegens: mishandelingJ. B. d. H., 21 j., werk man, Axel, tot f3 b. s. 3 d. h., en E. B. v. W., 22 j., bootwerker, Terneuzen, tot 14 d. gev. straflaatstgenoemde met vrijspraak van vernieling diefstalH. K. B. 32 j., werkman, en B. A., 36 j., sjouwer, de le tot 2 m. en de 2e tot 1 m. gev. straf, J. M. L., 14 j., J. A. M. d. P., 14 j., en A. M. v. v. H., 13 j., de le tot f5 b. s. 5 d. h. en de 2e en 3e beiden tot f 3 b. s. 3 d. h., allen Ylissingen diefstal met braak: H. W. C. S., 24 jaar, werkman, Ylissingen, tot 2 m. gev. straf dronkenschapmishandeling van een ambtenaar en beleediging van een ambte naarA. L., 21 j., koopman, Middelburg, tot f 3 b. s. d. h. en 14 d. gev. straf, en beschadiging J. G.. 11 j., Axel, tot fl b. s. 1 d. h. VrijgesprokenC. D. i. d. B., 14 j., en M. d. W., 31 j., beiden Ylissingen, beklaagd van diefstal. In ons verslag van Zaterdag komt eene fout voor. E. X. G., 16 jaar, werkman te Vlissingen, thans te Middelburg in hech tenis, is wel wegens diefstal met braak veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4 maanden, met mindering van den tijd, dien hij preventief gezeten heeft, maar van den diefstal die hem bovendien ten laste werd gelegd, is hij vrijgesproken. Het Hoog Militair Gerechtshof nam beslissing isi de zaak van H. A. Zeegers, luitenant der huzaren, beklaagd van poging tot vergiftiging van den herbergier Ver- brugge en tegen wien 10 jaar geëischt was. Het gerechtshof sprak den beklaagde vrij, omdat 't zijne schuld niet voldoende bewezen achtte. Kantongerecht te Goes. In de zitting van Dinsdag 13 April zijn veroordeeld wegens: overtred. jachtwet'. H. d. B. te Colijns- plaat 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurdverkl. geweer en haas met bevel tot uitlevering of te betalen f3 s. 3 d. voor het geweer en f 1 s. 1 d. voor den haas, H. B. te Camperland 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d., rerbeurdverkl. geweer met be vel tot uitlevering of te betalen f 5 s. 3 d. en bevel tot vernietiging van de in- beslaggenomen patroon, J. G. te Hoede- kenskerke 2 maal f 3 b. s. 2 maal 3 d. h., verbeurdverkl. geweer met bevel tot uit levering of te betalen f 4 s. 2 d., A. B. te Heinkenszand, f 8 b. s. 8 d. met ver beurdverklaring en bevel tot vernietiging van 8 wildstrikken; loopen over voetpad zonder daartoe ge rechtigd te zijn: M. C. A. te Colijnsplaat f 1 b. s. 1 d.; visschen met vaartuig zonder letlerteeken en nummer: P. O te lerseke f3 b. s. 2 d. kreukelsrapen op de werken van een zeedijkM. G. te Goes, f2 b. s. 2. d. kreukels rapen op afgebakend perceel: J. S. te f 2 b. s. 2 d. overtred. ScheldereglementA. J. H., L. H., J. H., J. J. v. L. te Colijnsplaat, ieder fl b. s. 1 d. burengeruchtJ. B. en J. G. te Goes ieder f 1 b. s. 1 d. nachtrumoer: J. D. te Wemeldinge f2 b. s. 2 d. dronkenschapJ. J. Y.P. G. beiden te Goes, C. d. K. te Biezelinge, G. M. te Wemeldinge, P. d. J. te Oudelande, G. V. te Ellewoutsdijk, ieder f 2 b. s. 2 d., M. L. te Ellewoutsdijk f 15 b. s. 3 d., P. D. te Driewegen f 3 b. s. 3 d., A. R. te Ondelande, E. J. en J. W. te Goes, ieder f 1 b. s. 1 d., A. Y. te Hansweerd f 10 b. s. 3 d.; dronkenschap en te laat vertoeven in de herberg J. V. te Ellewoutsdijk 2 maal f2 b. 8. 2 maal 2 d. Yrijgesproken: B. d. E. v. d. B. te Krabbendijke, beklaagd van overtreding politie-verord. te Krabbendijke. Da prijs van 100,000 fr. der Brussel- sche Tentoonstelling is gewonnen door een ouden armen metselaar te Brussel. Te Dendermonde ontving een meisje bij een twist een hevigen slag tegen een been waardoor zij zieken ongeschikt tot werken werd. De dader werd gevat, doch hij be weerde, dat het meisje niet door zijn slag maar door een beenderziekte ongeschikt tot werken was geworden. De gerechte lijke geneeskundige was het daarmee eens en verklaarde, dat het geval was te wijten aan erfelijken „beeneter". Maar het ver wonde meisje kwam daartegen op. De rechter liet haar nu naar Gent brengen, in de univesiteit aldaar haar been met behulp van Röntgenstralen photographeeren en door dat licht der waarheid bleek dat het been werkelijk gebroken was. Een lederhandelaar, de Heer V. With, te Horsens (Denemarken), heeft dezer da gen patent genomen op een toestel, om vee uit een brandenden stal te redden. Het eerste dier wordt door een toestelletje buiten den stal losgemaakt. Ieder dier, dat los komt, maakt het volgende los. Onder ling zijn de dieren aan een dunnen staal draad verhonden, waarvan 'teene eind buiten den stal vastzit. Zoodoende kan men ze naar buiten trekken, zonder zelf in het brandende gebonw te gaan. Er werden proeven genomen met goed succes. Er is in Zwitserland tegen een misda diger de doodstraf geëischt. Het betreft een landbouwer nit Egolzwil,! die twee zijner kinderen, een tweeling vermoord heeft, toen zij een paar weken oud waren. Deze misdaad bleef vijf jaren verborgen. Zij kwam echter nu aan 't licht doordat de moeder in een twist hem den dubbelen moord verweet en omstanders dit hoorden. De vrouw kreeg wegens medeplichtigheid zes jaar tuchthuisstraf. Zooals hekend is, werden de Atheen- sche staatslieden Miltiades, Aristides en Themistocles, (5e eeuw voor Chr.) door het ostracisme verbannen. Men weet dat op potscherven de namen geplaatst werden der personen die verbannen moesten worden door de stemming der burgers. Nn is onlangs te Athene in de nabijheid van den Areopagus (uit Paulas' leven den Bijbellezer wel bekend) een stuk scherf gevonden van een zwart verniste vaas, waarop ingekrast stond Themistocles Phrearrios. Ongetwij feld heeft men daar te doen met een dei stembriefjes, zonden wij zeggen, die dezen staatsman dwongen zijn vaderland te verlaten. De groothertog van Mecklenburg Schwerin heeft, zooals nader blijkt, in zijne villa te Cannes, zichzelf het leven benomen. Zaterdagavond wist hij in ijlende koorts de ziekenkamer en de villa te ontkomen en zich van een brug in de vaart te storten. Hij werd terstond gered, doch een half uur daarna besweek hij. De erlgroothertog die hem zal opvolgen is minderjarig. De tweede broeder des overledenen, Johan Albresht, gehuwd met prinses Elisabeth van Saksen Weimar- Eisenach, zal het regentschap voeren. De oudere breeder, hertog Paul, heeft door zijn overgang tot de Roomsche kerk en zijn huwelijk met prinses Marie Windisch- gratz, zijn rechten op den troon verloren. Het lijk van groothertog Frederik Frans HI is van Cannes naar Schwerin vervoerd, en zal in Lndwigslust, in het mausoleum der in 1803 overleden erfgroothertogin Helena Panlowna, worden bijgezet. Uit Casala Monferrato wordt bericht, dat de jury de gebroeders Bingen geheel heeft vrijgesproken van „de beschuldiging van bankroet. Men zal zich herinneren, dal een der gebroeders door de Rotter- damsche en de ander door Amsterdamsche politie werd aangehouden, en beiden door de Nederlandsche regeering werden uitge leverd. Als een bewijs dat de overleden dr. von Stephan, postmeester generaal van Duitschland, met de H. Schrift vertrouwd was, diene het volgende. By de opening van een nieuw telegraafbareau drukte de raad der stad telegrafisoh zijn dank uit. Een der leden voegde er aan toe„Zie ook Ps. 19 4 en 5". Terstond kwam een telegrafisch antwoord terug: „Dank en groet. Zie overigens Ps. 92 3 en 6". En hoe luiden de eerstaangewezen versen? „Geen spraak en geen woorden ziin er, waar hunne stem niet wordt gehoord. Hnn richtsnoer gaat uit over de gansche aarde, en hunne redenen aan het einde der wereld". Zeker een schoone toepassing op het tele grafisoh verkeer. Het antwoord van von Stephan getuigde niet alleen van zijn be lezenheid der H. Schrift, maar ook van godsdienstig leven, want het door hem aangegeven Psalmvers lnidde: „Dat men in den morgenstond Uwe goedertierenheid verkondige, en Uwe getrouwheid in de nachten. O Heer, hoe groot zijn Uwe werken, zeer diep zijn Uwe gedachten". Armenië. Er worden thans enkele bijzonderheden medegedeeld omtrent de moorden, welke eenigen tijd geleden in Tokad (Klein-Azië) hebben plaats gehad. In het geheel zijn 123 Armeniërs ge dood, waaronder 3 priesters, 4 vrouwen en 1 kind. Zes der vermoorden waren Armenische katholieken. Van de 123 personen, die om het leven gebracht zijn, behoorden 88 te huis te Tokad, waar bovendien 38 personen wer den gewond, 300 woningen en 100 win kels werden geplunderd 14 vermoorden zijn afkomstig uit Biseri, 12 uit Bisgun- djuk, 4 uit Varras en 3 uit Guerdji-Keui. In de laatste vier dorpen zijn al de huizen leeggeplunderd. De_ troepen zijn te laat gekomen om de uitspattingen der Mohammedanen te voor komen. Er wordt zelfs beweerd, dat zij deel hebben genomen aan de slachting en de plundering. LAATSTE BERICHTEN. Vlissingen.Maandagavond vergaderde de a. r. kiesv. tot het bespreken van het concept programma van actie en het benoe men van afgevaardigden voor de te Utrecht gehouden deputatenvergadering. Tot afge vaardigden werden benoemd de heeren J. Bos en H. M. Kloppers. Het concept program van actie werd nog even besproken, doch wegens het late uur kon men nog alleen maar bij de z.g. graanrechten even stil staan. Er waren voor- en tegenstanders doeh men was het er over eens dat de Landbouw nu hulp noodig heeft. Ds. Talma zal worden uitgenoodigd voor deze vereeniging in een openbare ver gadering op te treden. ONSÜiTsT Op Vrijdag 16 April, Maandag 19 April en Dinsdag 20 April a. s. zullen geen lessen of cursussen worden gegeven. De zangenrsns die Vrijdag zou moeten plaats hebben zal gegeven worden Zater dag 17 April ten huize van Mejuffrouw Berdenis van Berlekom. telefoonhouders van Ax, betreffende enz." Bedoelde berichten ons dat een dergelijk dentie door hen niet is gevoerd en in 't raadsverslag derhalva berust op mystificatie. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken worden in geen geval terug gezonden. Hooggeachte Redacteur In het nummer van de Zeeuw van heden trok mijn aandacht uw asterisk, waarin aanhalingen van woorden van Praf. van Veen en Ds. Talma, welke aangehaalde woorden dan zooveel inhouden, als dat het behoud onzer kerk niet afhangt van het behoud der rijkstractementen dat der halve Art. 20 van het antirevolutionair „Ons Program" zander schade voor de Ned. Herv. kerk kan worden ten uitvoer gelegddat onze kerk levensvatbaarheid genoeg bezit, enz. Ik laat nu èn persoonlijke gevoelens, ên dat naïef idealisme voor 't geen het is. Maar met bescheidenheid wilde ik toch opmerkendat alles raakt de quaestie niet, waar het in den grond om gaat. De quaestie is, naar ik meen, of een gerefor meerd mensch op grond Tan Gods Woord moet eischen, dat de Staat ie kerk los laat, of wel, dat de Staat geroepen is den kerkdienst voor te staan. Anders gezsgd: of een gereformeerd mensch Art. 36 der Nederlandsche geloofsbelijdenis op grond van Gods Woord moet verwerpen, of vasthouden. Zooals u bekend is, zeiden br. v. Velzen en Brummelkamp, ook Wormser en Esser Art. 36 vasthouden. En zij hadden daarvoor grond in het voorbeeld van een Hiskia, Jozia enz., die ook de geldelijke aange legenheden der kerk bezorgdengrond ook b. v. in Calvijns geschriften grond ook in de leer der kerk, n.i. Art. 36 voornoemd. Eissbt men daarentegen loslating van de kerk door den Staat, m. a. w. Schei ding van Kerk en Staat, dan moet men consequent komen tot afschaffing van den eed, afschaffing van de erkenning van den Zondag als openharen rustdag, en nog meer. Want wie gaf dan den Staat het recht, om den christclyken eed, den chris- telg ken rustdag enz. tot wet te stellen ook voor niet-christen In den eed, in de erkenning van den Zondag als rustdag, ligt toch nog stilzwij gend opgesloten de erkenning van den christelijken, en wel gereformeerden gods dienst. Met opname enz. Uw dv. dn. C. J. SIX DIJKSTRA. Kortgene, 6 April '97. (Slechts een enkele opmerking. In ar tikel 20 is sprake van „kerkgenootschap pen", in artikel 36 van het Koninkrijk der hemelenin artikel 20 van financi- ëele scheiding tusschen kerk en staat, in artikel 36 van verhouding tusschen Over heden en menschen. Deze twee begrippen dienen niteen gehouden. In zijn beschouwing over art. 36 zullen wij den geaehten inzender voorshands niet volgen dat is voor ons op 't oogenblik „de quaestie" niet. Hij veroorlove ons echter de opmerking dat hij onder de autoriteiten van dezen tijd verzuimde te noemen dr. Kuyper die lijnrecht tegen de door hem genoemde over staat zie de Heraut 1883, pennestrijd Knyperv. Yel- zen. Onnoodig te zeggen dat wij met 't voor laatste gedeelte van zijn stukske het niet eens zijn. Op 't oogenblik echter heeft een polemiek over deze belangrijke quaes tie geen actueel belang en 't zou ons daar toe ook aan plaatsruimte ontbreken. Van socialist tot Christusbe lijder. Een verbaal uit onzen tijd, door P. Brouwer. Leiden D. Donner. Een goed geschreven boek, dat de klip der eenzijdigheid vermijdtniet al het licht ep den werkgever en alle schaduw op den socialist vallen doet. Wij lazen wel eens op dit gebied van Christelijke schrijvers, waarbij de christelijke objectiviteit ont brak. Dit boekje maakt een Igunstige uit zondering. Het bevat in verhalenden vorm harde lessen voor patroons die zich voeden met het zweet van den werkman en vermaant tevens den werkman om slechts langs een door het geloof gewijden weg de voor velen zoo hoog noodige lotsverbetering te zoeken. Spreide dit verhaal veel zegen Ons Tijdschrift. Maandblad uit en voor het volk. Tweede jaargang. Afl. 1. D. A. Daamen, Rotterdam. Wij hebben op grond van ervaring den eersten jaargang van dit tgdschriff hartelijk aanbevolen. Ter inleiding van dezen 2en jaargang mogen wij naar onze beoordeeling van den len jaargang verwijzen. De ijverige redactie mag met voldoening op haar werk terugzien. En al doet 't ons genoegen dat Ons Tijdschrift in onze omgeving meer vrienden won, toch wekken wij tot breeder# kennismaking op. ^SES&ÜSÜü^S&ZHCEia In ons raadsverslag uit Hoek, hetwelk wij wegens plaatsgebrek zeer moesten ver korten, is abusievelijk gemeld dat een tweetal brieven waren ingekomen „van de Van 13 en 14 April 1897. MIDDELBURG. Getrouwd: M. A. ds Jonge jm. 23 j. en E. P. van den Broeke jd. 20 jaar. Bevallen: D. L. van Meerendonk geb. de Smit d. M. M. Kok geb. Koets d. P. Kampman geb. Vos z. C. C. Grims geb. Vreke z. Overlen A. van Gent 3 mnd. z. A. P. Korstanje 2 jaren d. GOES. Gehuwd14, Willem Frederik van Campen 30 j. jm. te Amsterdam en Maatje Hermina Hannink 30 j. jd. Geboren: 12, Karei x. v. Izaak Paulus Geense en Adriana Pieternella Maria van Veen. 13, Coinelia Pieternella d. v. Ma- rinus Sinke en Adriana van den Berge. Overleden: 12, Jacoba Elisabeth de Nooier 3 j. d. Van 3 tot 10 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Breukink jm. 30 j. on H. A. van der Mandela id. 24 j. W. F. J. Nijsen jm. 20 j. en B. C. Cleophas jd. 30 j. BevallenC. C. Daamen geb. Vergragt d. M. F. Ma^s geb. Roosens z. P. Pol derman geb. van de Velde z. A. E. Ange- nent geb. van Eek d. P. J. Laport geb. Koolwijk d. M. Montezaan geb. 't Gilde d. - C. Donk geb. Daalhuizen d. S. R. Engelse geb. Klajjsen z. - C. Cohen geb Hamme z. M. Njjssen geb. llageman z. A. M. Cornelisse geb. Hak d. J. Ova geb. Louwerse d. levenloos. H. Pol derman geb. Lems d. Overleden: J- Blinkhof, man van J. C. Bos 88 j. M. H. Easton d. 8 m. J. Landmeter ongeh. z. 49 j. L. Schmelzer z. 6 m. C. M. Jl. van Boekhout z. 8 j. L Willemse wede van G. vak Giezen 78 j. J. M. Besuijsen d. 4 j. AFLOOP VEKkGöNNf.ËN Ei\Z- WILHELMINADORP. Door het Bestuur van den Wilhelminapolder werd heden Woensdag aanbesteed de levering van lo. 446 scheepston nieuwe bazalt voor zetsteenInschrijvers: Erven Trip Rotterdam f3.38. Copenhagen, Utrecht 13.362. J. Roskam Cz., Sliedrecht f 2.80. J. W. Roelof, Papen- dioouD 2.79 alles per scheepston, Uegund aan de laagste. 2o. 296 scheepston Nieuwê Waalpuin. Inschrijvers: Copenhagen, Utrecht f2.64 J'. W. Roelof Papendrecht f2.45; J. Hokke. Sliedrecht 12.34. L. Hooglander Papendrecht 12.15. Alles per scheepston. Gegund aan de laagste. 3o. 1180 stuks nieuwe dennen perkoenpa- len. Inschrijvers C. Gips Cz. Dordrecht f U.26Vs; J. Roelof Papendrecht f0.25: van Sweaajj te den Bosch f0.24,6/10, of de massa f 285. L. Spiering Boxtel f 0.24 alles per stu'i. Gegund aan den laagsten. 4o. 1000 stuks Brabantsche staken, 1000 bossen Brabantsch rys, 200 bossen Holland- sch haringband. Aannemer: Joh. Hack Sliedrecht ad. f87 den hoop. Voorts hadden nog ingesehreven J. Schepers te Rozendaal voor de staken f 14, en voor het rjjs f2350 voor de massa VLISSINGEN. Dinsdag werd door not. Maret Tak alhier publiek geveild lo. een huis en erf Joost de Moorstraat M166 groot 1 A. 20 cA. Hoogste inschrijver dhr. A. v. d Harst 14111, Verhoogd door dhr. L. Stamperius tot f 4250. Niet toegewezen. 2o. Het huis en erf, Prinsenstraat H 208, groot 75 cA. Hoogste inschrijver dhr. P. A. van Beers f 2200. Niet verhoogt en niet 'gegund. VLISSINGEN, 13 April 1897. Boter fl.— a f—.95 per kilo. Eieren f3.20 a f 3.40 per 104 stuks. GOES, 13 April 1897. Bij afnemende aanvoer was de vraag naar alle graansoorten gering. Oude Tarwe f af—.-. Nieuwe Tarwe f5.80 a f6.10. Rogge f3.75 a f3.90. Win- tergerst f 3.70 a f 3.90. Zomergerst 13.50 a f 3.80. Haver f 2.75 a f 3.20. Bruineboonen f5.— a f5.25. Paardenboonen f4.90 a f5.-. Koolzaad f af Groene Erw ten f5.75 a f6.25. Versche Boter f ,42Vs a f .45. Eieren - .60 a f - .80. Rotterdam, 12 April. Ter graanmarkt van Maandag ruimde de redelijke aanvoer van binnenlandsche granen tot onveranderde prijzen op. TARWE bracht naar kwal. op van f5.50 tot f 6.40 per heet. en puike nog daarboven en per 100 kilo f 7.50 tot f 7.90 en mindere soort van f7 tot f7.40. Canada- traag van f4.75 tot f-5.40 per heet. ROGGE vond prijshoudend plaatsing f3.50 a f4.10. GERST in al de genoteerde soorten on veranderd, behalve mindere soort Winter-, die 25 cents lager per 100 kilo meest wor den afgegeven. Winter- per 100 kilo f5 a f 6.30. Zomer- per heet. f 3.40 a f 4. Chevalier- per heet. f4.20 a f5.10. HAVER alsvoren. Per heet, f 2.25 a f 3.60, en per 100 kilo fö.25 a f7. PAARDEBOONEN onveranderd f4.50 a f5.30. WITTE BOONEN brachten vorige prijzen op. Naar deugd f6 a f8. BRUINE BOONEN ruimden eveneens tot onveranderde prijzen op, f4 a f6.75. BLAUWE ERWTEN waren onveranderd te plaatsen. Kooksoort f5.50 a f6.50 en met-kokende f5 a f5.35 KANARIEZAAD onveranderd f4 a f6.75. LIJNZAAD nagenoeg zonder handel. ZEEUWSCHE AJUIN. Heden aangevoerd ca. 3000 balen. Geen markt gemaakt. Het seizoen kan als afgeloopen beschouwd worden ZEEUWSCHE EIEREN f3.10 a fP.20. MAIS per 2000 kilo: Amerik- Mixed f76, f77; dito dito uit stoomb. f74 a f75;Foxa- nian f91. MEEL. Gedurende de vorige week bleef de toestand geheel onveranderd, met beperk ten omzet, doch ten slotte vertoonde zich meer kooplust, waardoor de stemming ver beterde. Heden onveranderd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5