Bouwland, verkoopen ecu Ouderwijzer eene Onderwijzeres, verkoopen verkoopen Donderdag den 22 April I897 Donderdag 22 April 1897, Zaterdag 24 April 1897, Landbouw-, Melkers-, Zo'- dergereedschappen en Huisraad „Amsterdamsche Maatschappl van Levensverzekering' Set omslaan van een upeibootge op de Waal, by Nijmegen, dat den dood van een der roeiers ten gevolge bad, is veroor zaakt door een kwajongen, die met steenen stond te gooien, waartegen de opvarenden zich trachtten te beschermen door aan de andere zijde het hoofd over boord te bui gen. Naar hem wordt door de politie nu ijverig gezocht. Uit Harlingen schrijft men Een schaap, in de nabijheid der stad grazende, is gewoon 's morgens, ongeveer acht uur een paar straten der stad in te wandelen en dan in zekere buurt deur aan deur een bete broods te ontvangen. Bij zeker huis gekomen, keert het terug maar komt omstreeks elf uur weder in die buurt om dan aardappelschillen op te halen. On- langs bleef het schaap weg, maar gister morgen verscheen het weder, nu in gezel schap van twee lammeren, tot groote blijd schap van de buren, die te hoop loopen, om de moeder met de beide kindertjes te verwelkomen en te onthalen. Bij eene weduwe te Zevenbergen heeft Vrijdagnacht een brutale diefstal plaats gehad van vleesch uit de hallen. Twee dieven hebben te middernacht een raam opgeschoven en daarlangs eenige stuk ken gerookt en een groot stuk versch vleesch ontvreemd. En zij zouden zich nog meer toegeëigend hebben, als zij niet in hun oneerlijk bedrijf waren gestoord ge worden. De zoon door het gerammel der vleesch- haken wakker geworden, vermoedde on raad, sprong uit bed en zag toen door het raam, dat de eene dief het vleesch weg nam en het den anderen overreikte. Zijn besluit was spoedig genomen hij wapende zich met een stoel en ging er op af. In zijn haast had hij echter het ongeluk te struikelen, waardoor de dieven tijd en kans kregen, om zich uit de voeten te maken. Na ben op straat te hebben ach ternagezet, heeft hij de dieven, die fluks het gestolen vleesch wegwierpen, niet kun nen grijpen; een hunner verloor nog zijn pet. Geen noodlottige vergissing Zondagmorgen vroeg werden de ingeze tenen van IJselmonde door het luiden der klok uit hun slaap opgeschrikt en meen den, dat er brand was. Gelukkig bleek dit echter niet het geval te zijn, maar, dat de wakkere klokluider zich had ver gist en een uur te vroeg den openbaren eeredienst had aangekondigd. Het kerkbe zoek was er te grooter door! Heb geen angst, wanneer een levend insect in uw oor dringtwanneer gij een weinig warm water in het oorkanaal giet, zal het verdrinken en vanzelf aan de opper vlakte komen, waardoor gij het gemakke lijk kunt verwijderen. Eenige wolkjes tabak, in het oor geblazen, zullen het insect doen bedwelmen. De politie te Den Haag heeft het signalement verspreid van den bode r. d. M. aan het departement van marine. Hij is de zakkenroller die op heeterdaad be trapt op de vlucht toog. Thans heeft hij te Amsterdam, misbruik makende van de tegenwoordigheid van zijn chef, een kapi tein ter zee, een bedrag Van f 30 bij een drukkersfirma gelicht, voorgevende dat zijn heer die noodig had wegtJ-s verzuim zijn geldportefeuille mee te nemen. Ook onderteekende hij valschelijk een schuldbekentenis ten bedrage van eenige honderden guldens ten name van dien officier. Hoe de man tot zijn diepen val kwam is niet te begrijpen. Hij genoot aan jaarwedde, pensioen en nddersoldtj f 1500 terwijl hij door zijn huwelijk ook nog eeiiige rnime inkomsten genoot. Een later bericht meldt dat zich Zater dagavond te Haarlemmermeer een onbe kende vervoegde bij een vrouw om nacht verblijf, hetwelk hem verleend werd. Den volgenden morgen hem willende wekken vond de vrouw zijn lijk. De man had zich opgehangen. Bij onderzoek bleek hij de 43-jarige v. d. M. te zyn. De ruim 5000 leden tellende Neder lands che bond vun Jongeling svereenigingen op Gereformeerden grondslag zal zijn ge wone jaarlijksche algemeene vergadering dit jaar te Utrecht houden en wel op 27 Mei a. (Hemelvaartsdag). Een eenvoudig vrouwtje, een arbei- dersmenschje te Eindhoven, wier jongen loteling der jongste lichting te Breda in garnizoen is, meldde zich, brandend van nieuwsgierigheid hoe haar jongen 't wel maken zou, Zondag bij den commandant der wacht aan de kazerne en vroeg naar haar zoon die, verheugd en verbaasd tege lijk, moeder ontving en haar in hetR K. Militairen Tehuis een kop koffie en brood presenteerde. Daar vertelde deze liefde volle moeder dat ze 's nachts 12 uur reeds uit Eindhoven was gegaan om al loopend den verren afstand Eindhoven Breda af te leggen. Eenige uren bleef zij bij haar zoon^ overgelukkig, hem bewondererd in het nieuwe soldatenpak. Toen gaf zij hem wat flinke kussen en trok weer welge moed naar huis, den langen weg op naar Tilburg, verder naar Eindhoven. Wat moede-liefde vermag, zegt de N. Bred. Crt. Als 't verhaal niet verzonnen is, mag 't verwondering wekken dat de milicien niet geprobeerd heeft, haar per spoor huiswaarts te doen keeren. De liefde der moeder was hier blijkbaar grooter dan het doorzicht van den zoon. Een moord uit geldzucht is te Mar seille gepleegd door een vrouw van 20 jaren. Zij was bevriend met een 80-jarige weduwe die eenig vermogen bezat en haar dikwijls kleine sommen geld leende maar toen deze vrouw haar onlangs 150 fr. ten ge schenke vroeg, haar dit weigerde. De andere werd daarop woedend, vloog haar naar de keel, kneep haar zoolang tot zij bewuste loos op den grond viel en bracht haar toen met een groot mes verscheidene won den toe. Daarna begon de moordenares kasten en laden te doorzoeken en zoo werd zij betrapt door de dienstbode, die haar aan de politie overleverde. Twee broeders tweelingen zoons van goeden huize, hebben te Moore's Hill (In diana) geduelleerd. De aanleiding was een jonge dame, die met den eenen broeder, George Holmes, verloofd was maar latei- den anderen, Calvin, toen zij dien leerde kennen, de voorkeur gat. De broeders raakte» handgemeen. Eerst vochten zy met vuisten, en daarop beslo ten zij, met revolvers te duelleeren. Zij losten verscheidene schoten op elkaar, en het eind was, dat George gedood en Calvin gevaarlijk gewond werd. Te Nimes is in het artilleriepark een granaat gesprongen op het oogenblik dat eenige soldaten bezig waren er de tijdbuis uit te schroeven. Een der manschappen werd gedood, terwijl twee anderen ernsti ge verwondingen bekwamen. Te Baku is dezer dagen in de kero- sinefabriek, waar 200,000 puds naphtha ter verwerking geborgen waren, een gewel dige brand uitgebroken, die zich zoo snel uitbreidde, dat weldra bet reservoir van een andere fabriek, 200.000 puds kerosiue bevattende, in volle vlam stond. Zonder één poging tot blussching te kunnen wa gen, moest men het aanzien, dat ook een derde fabriek totaal inde vlammen opging. Een hevige ontploffing heeft plaats gehad in een vuurwerkfabriek te Lissabon. Twintig werklieden werden onmiddellijk gedood, een aantal andeien zijn met af schuwelijke brandwonden overdekt. De overstrooming der Missisippi heeft een vijftigtal steden en dorpen onder water gezet. Niet minder dan 60.000 menschen hebben alles wat zij bezaten verloren. Een leger verdrevenen rukt weenend en klagend op Memphis aan. Nimmer heeft men een zoo ontzaglijke overstrooming gezien. Over een afstand van 500 K.M. in lengte en 8 tot 70 K.M. in de breedte stroomde het water de landen in. President Mac. Kinley heeft tot het congres een boodschap gericht, waarin gevraagd wordt om ondersteuning voor de slachtoffers. Tijdens een bezoek aan Berlijn is dr. Nansen voorgesteld aan de keizerlijke Prinsen. Bij deze gelegenheid zeide Keizer Wilhelm tegen beu „Geeft dezen man de hand en ziet hem goed aan, opdat ge later als ge ouder zyt en zijn werk zult begrij pen, zult kunnen zeggen: Wij hebben hem ge zien". Tevens betuigde de Keizer zyn spyt over de afwezigheid van den Kroonprins. Nabij Bordeaux, waar de watennood in Zuid Frankrijk het sterkst is ligt een kleine vallei met een 80 huizen, waar voornamelijk baaiwerkers wonen, die zich voor hun werk naar Bordeaux begeven. Donderdag terugkomende vonden ,zy het geheele vlek ondergeloopen er stond dri# meters water. Vrouwenen kinderen zaten op de daken en konden slechts met moeite in bootjes gered worden. In een huisje vond men op den zolder drie jongetjes die alleen gelaten waren en zich aan de binten van het dak hadden vastgeklemd om niet te verdrinken. Gelukkig zyn allen gered. In een dorp in het dep. Dordogne vonden de bewoners, toen de overstrooming ge ëindigd en 't water verdwenen was, in heggen en tuinen, op lage daken, overal een groote menigte tongen, waaraan het heele dorp zich feestelijk onthaalde. Die vissehen hadden met het water een afstand van 150 kilometer moeten afleggen om zich te laten vangen. Edward Gedding, landbouwer te Sumter, Zuid Carolina (N.-Am.), overleed dezer dagen aan influenza, werd gekist en zou begraven worden, toen tot schrik van de omstanders geluid in de kist gehoord werd. De moedigsten schroefden het deksel los en openden de kist, waarop Gedding een zittende houding aannam. Hij bleek slechts schijndood geweest te zijn. Hij werd terstond anders gekleed en te bed gelegd en is thans aan de betere hand. Een ontzettend oogenblik doorleefden eergistermorgen de kerkbezoekers te Brousse in Frankrijk. Gedurende de hoogmis, ter wijl de pastoor het Credo aanhief, stortte een gedeelte van het keikdak met vreese- lijk geraas naar beneden, de geheele kerk ruimte in wolken van stof en ,kalk hul lende. Zeven vrouwen en een man werden door vallende puinmassa's op de plaats gedood, terwijl een dertigtal jonge meisjes werden gewond; tien barer zelfs levens gevaarlijk. Dezer dagen zijn te Miskolez in Hon garije zeven vrouwen gearresteerd, die deel uitmaakten van een bende giftmengsters en aan wie niet minder dan 23 moorden werden ten laste gelegd. Uit alle plaatsen in Algiers komen berichten, dat door een buitengewoon strenge plotseling ingevallen vorst in één nacht de wijngaarden zoo goed als geheel ver nield zijn. De omstreken van Oran zijn evenmin gespaard. De kolonisten zijn wan hopig, want deze slag trof hun in het laatste, waarop zij hun verwachtingen konden bou..en, daar hun graan en hun veldvruchten maanden te voren reeds ten offer waren gevallen aan verzengende woestijnwinden en een buitengewoon lang- dnrige droogte. Prins Albrecht van Pruisen, Regent van Brunswijk (en zoon van wijlen Prin ses Marianne der Nederlanden), viert den 8en Mei zijn 5()j.ing dienstjubilé bij het Duitsche leger. De opstandelingen op de Philippynen, die men geheel vernietigd waande, leggen nieuwe versterkingen aan op gunstige punten. Zij hebben een aantal monniken veimoord en de kerken te Buenavasta, Guidava en Indang in brand gestoken. Een Hollandsche lakenhandelaar is te Luik het slachtoffer geworden van een brutalen diefstal. Men heeft hem een be drag van 45,000 francs, dat by in zijn portefeuille had, ontfutseld. De handelaar, hij wordt genoemd de heer M. Cohen uit Rotterdam, begaf zich naar Verviers, waar hij verschillende betalingen t» doen had. lly droeg het daarvoor noodige geld in den binnenzak van zijn jashad den trein gemist en was aldus genoodzaakt den nacht in Luik door te brengen. Na daar eenige café's bezocht te hebben, ging hij zich verder vermaken in een café-con cert daar moet hij „gerold" zijn. Naby Asmara in Erythrea moeten flinke hoeveelheden goudhoudend kwarts ontdekt zijn. In HunUnburg bij Oldenburg is een man, die zich voor den Duivel uitgaf, door twee knapen doodgeschoten. De man was met de woorden „Ik ben de Duivel, waar hebt gij uw geld?" in een huis gekomen dat aan twee knapen ter be waking toevertrouwd was. Toen zij hem zeiden dat het geld in een koffer was, boog zich de dief, die zijn gezicht zwart gemaakt had, daarover heen. Daarop zeide de kleine tot zijn broeder„haal het geweer en schiet den Duivel dood Zoo gezegd, zoo gedaan. De dief werd door de knapen in den rug gescholen, waarop hij dood ter aarde stortte. Dondeidag 15 April. ïflddvlburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst lo. 10 A. 69 cA. bouw terrein en uitweg bij den Vlissingschen Singel Koudekerke in perceeien. 2o. een huis en erf Nieuwe Vlissingschen weg Koudekerke C 110. Te zien daags voor en op den verkoopdag 10—12 en 2—4 uur. Zaterdag 17 April. Geersdijk, 4 uur b(j H. Flipse door deurw. Gelner, meubelen, huisraad, 1 varken, enz. Maandag 19 April. Wlsscnltcrke, 2 uur bij D.Proosdoor deurw. Gelner meubelen, huisraad enz. Dinsdag 20 April. «ïeersdijli, 1 uur aan de meestoof door deurw. Gelner afbraak, klinkets, metsel steen, hardgrauwe waalateen, balken, kozij nen enz. Goes, door not. Pilaar 8 uur in de Prins van Oranje het woon- en winkelhuis van M. D. Ramondt Bierkade groot 119 cA. Rrl«dnmin£, door not. Tak bij P. van Vlaanderen 1 uur 6 baatgevende melkkoeien, 3 melkkoeien, 3 melkgeiten, karret op vee reu, windmolen, mangelmolen, stampbak, wagenzeilen, planken, erwtenrfjs stroo, mel kersgereedschap, karn, 2 bodden met toebe- hooren enz. Eowfeiande, by K. Adriaanse 1 uur door not. Loeff inspan als: 2 baatgevende melkkoeien. 2 vaar*kalveren, 2 schapen met lammeren, 2 geiten, 4 varkens, 23 kippen en 1 baan, kortmolen, mangelmolen, wind molen, geeselstoel met steen, 2 kiekenrennen jjsbük, 2 ladders, waschmachine, hooi, stroo, 7000 roggestroobanden, mest in den put, melkgeree^scbap, huisraad. Woensdag 21 April. {Trmeldfngc, 10 uur by Korstanje door not. Liebert voor de Wemeldingsche Compagnie lo. 1 H. 15 A. 40 cA. weiland Stormzandepolder. 2o. een oesterput, loods, huis en tuin samen 1 H. 29 A. 10 cA. Erfpachtsrecht op 88 A. 20 cA. mot do daarop staande loodsen en machinegebouw; hot recht van pacht tot 1899 van perceel 470 lersche Bank. 3o. het recht van pacht van perceeien 12 en 156 tot 1 April 1900 en no. 184 tot 1 April 1899 der lersche bank. 4o. 7000 aangeslagen pannen in deti put op 46b lersche bank 50000 idem in den put te Wemeldinge; 80000 ledige op 't terrein; anderhalf miljoen plantoesters te bezichtigen in don stoomput Donderdag en Vrydag door H. Fossen. 5o. 2 aakjes, bakken, enz Serooskerke, door not. Tak by J. Wisse op hofstede Driewegen 10 uur 1 zwart merriepaard 12 jaar met veulen, 1 bruin merriepaard 9 jaar, beiden N. P. S., 1 bruin ruinpaard 11 jaar, 1 zwart merriepaard 9 jaar, 1 bruin merriepaard 4 jaar, 1 vos ruinpaard 2 jaar, 1 vos jaarling merriepaard, 9 melkkoeien, 10 kalfdragende vaarzen, 1 vette vaars, 6 anderhalfjarige vaarzen, 3 springstieren, 6 jarige vaarzen, 12 kweekkal- vers, alle N. H. ras, 3 schapen met lammers, 2 varkens, karnhond, 40 kippen, 19 eenden, 2 woerden, marktwagen op veeren, 3 men wagens, 2 driewielskarren, 7 ploegen, 14 eggen, inolbord, 2 sleepdeuren, 2 voorslepers, 1 eenpaardsdorschmachine, rolblok, 2 veld- gangen, windmolen, kortmolen, landbouw-, zolder en melkgereedschap, meubelen enz. Donderdag 22 April. HJIeuwdorji, bij Modderkreeke door not. Pilaar voor erven Vreeke 11 uur tiendvry bouwl. 90 A. 20 cA. DlifldvIhurg, door not. Tak 8 uur in de Vergenoeging huizen lo. Lange Breestr. O 180 groot 180 cA.; 2o. idem O 14S groot 196 cA.; 3o. Nieuwstraat 28 groot 32 cA.; 4o. Kalvermarkt 279 groot 55 cA. 5o. idem 278 groot 84 cA. Te zien daags voor en op den koopdag 10 12 en 2-4 uur. Vrijdag 23 April. O. en W. Souburg 10 uur door not. Tak. op de hofstede Zuidbeek inspan als 1 biauw merriepaard 20 jaar, 7 baatgevende melk koeien, 1 vaars, 1 halfjarige stier, 3 kweek kalvers, 2 melkgeiten, 2 varkens, 25 kippon en haan, hond met hok, drielingmenwagen, driewielskar, ploeg, 2 eggen, melkkar op voeren, kor', molen, windmolen, sleepdeur, voorsleper, geeselstoel, kiekonren, vleesch- blok, ladders, reep en blokken, boogzaag, landbouw-, melkers-en zoldergereodschappen, huisraad, kabinet, ijzeren plaat, koperen ketels. Zaterdag 24 April. Vrouwepolder, 10 uur door not. Tak by A. Janse inspan als1 bruin ruinpaard, 2 baatgevende melkkoeien, 3 vaarzen, 1 stiei kalf, varken, hond met hok, drioling- menwagen, drielingskar, haan en lökippen- handolok, turk, kortmolen, windmolon, gee, selstoel, 3 ladders, haasliorde, kick uren, slypzeil, wagenzeii, mutsaards, iiooi, stroo, mest, paardenwant. Dinsdag 27 April. *»riJp*Gerlte, door not. Tak op hofstede Toronzigt 10 uur inspan als 5 zwarte meirie- paarden, 3, 4, 5, 9 en 14 jaar, 1 zwart jaarling merriepaard, 10 baatg. melkkoeien, l vare koe, 3 kalfdragende vaarzen, 4 2i/r jarige vaarzen, 5 lVs-)arige vaarzen, 1 1 Va-jarige stier, 4 jarige vaarzen, 8 kweek- kalvers, 3 schapen met lammers, 3 varkens, karnhond, 46 kippen en hanen, veerwagen, 3 menwagens, waterwagen, 2 driewielskar ren, 3 gewone, ijzeren- en drielingploeg, 12 eggen, 2 veldgangen, rolblok, handbiok, molbord, 2 s eepdcuren, voorsleper, kort molen, mangelmolen, mangelrasp,windmolen geeselstoel, 3 kruiwagens, 3 wagenzeilen, beestenren, heuldeelen, heulposton, mestput planken, ladders, trappen, watervat, water bak, spokstanders, tobben, voederbakken, Kiekenronnen, droogrek, kaashorden, 2 vleeschblokken, reopen en blokken, green»n ribben en deelen, boonstokken, perssen, mutsaards, hooi, zaad- en tarwestroo, houten varkenshok, paardenwant, landbouw mel kers- e« zoldergereedschappen, huisraad tafels, stoelen, kabinet, tafelkaste, veeren bed, kleerkist, spiegels, koperen ketels enz. Middelburg, ook Woensdag Notarishuis 10 uur meubels. Inl. de Groot en Hondius, Goos, 2 uur door den ontvanger der regi stratie aan zijn woonhuis verpachten voor 7 jaar de gronden van het fort te Ellewouts- dijk, en de visschery in de grachten van dat fort. Woensdag 2S April Wolfertadifk, voor erven J. v. d. Voorde door not. Pilaar 10 uur bij het veerhuis inspan als 7 paarden 9-13 jaar, 3 melk koeien, kaltvaars, jaarlingen, aanhoudkalf, mestputloopers, 53 kippen en hanen, barou- chotte, vigelante, tilkury, 2 menwagens, klaverkar, arrestee, 3 ploegen, 7 eggen, krui wagen, fornuis, landbouw-, melk- en stal- gereedschappen, rijtuig-, wagen-en ploegbar- nas, aardappels, brandhout,mest, eikenhonten kabinet, mahoniehouten secretaire, marmeren pendule, ledikant, 6 bedden met toebehooren, vleeschstander, koper-, blik-, glas-, aarde werk, spek enz. Souburg, op do hofstede van J. Pouwer door not. Huvers 10 uur inspan als: 1 voulendragond blauw merriepaard 7 jaar, 1 blauw merriepaard 10 jaar, 1 zwart merriepaard 14 jaar, 1 zwart merriepaard 1 jaar, 8 baatgevende melkkoeien, 1 vaie koe, 6 kalfvaarzen, 21/2 jarige os, 2 2-jarige weivaarzen, 2 D/ajarige ossen, 3 1 V-jarige vaarzen, 2 U/sjarige springstieren, 10 kweek- kalveren, 3 melkschapen met lammeren, 1 weerechaap, 4 varkens, 50 kippen en hanen, 8 eenden en woerd, karnhond met hok; marktwagen op veeren, 2 menwagens, drie wielskar, 2 gewone en 1 zaaiploeg, 8 eggen, relblok, sleepdeur, voorsleper, vsldslede, arre- slede. turk, handbiok, kortmolen, windmolen, mangelmolen, peeönstamper, dilthouten, kol ders, meelkist, karn- en roomtonnen, enz. Donderdag 29 April, ffiirttlelbni-g, in de Vergenoeging 8 uur door not. Huvers 13 huizen Rozemarynstr. 209, 213 en 214, Bagynhof 197 en 198; Pluimstr&at 230, 229 en 223; Oostpoort213; Sleeperssingel 166; Vlissingsche singel 65d, b en f, Vrydag 30 April. Oostbapcile uur door not. Verhulst op de hofstede „de Dankbare" van wed. G. de Visser inspan als: Dinsdag 4 Mei. mcltskerlic, 9 uur op hofstede Dom misse door not. Loeff inspan als Woensdag b Mei. Zaidzande voor Heyboerdoor notaris Le Nobel beestiaal. Donderdag 13 Mei. Ternenzen, 2 uur in Hotel Central door not. v. d. Moer hofstede met landeryen 47 H. 12 A. 20 cA. Heden overleed, na een lijden van slechts enkele dagen, onze waarde Broeder en Oom, de heer Pieter Gideon de Wolff, in den ouderdom van 79 jaar. Vlissingen, 13 April 1897. Namens de familie C. DE WOLFF, Senior. Voor de vele bewijzen van deel neming na het overlijden van onzen gelief den man en vader, de heer A. VAN OVERBEEKE CHIt.Zn., ondervonden, betuigen ondergeteekenden hunnen harte- 1 ij ken dank. Borsele, 12 April 1897. WED. A. VAN OVERBEEKE— VAN LIERE. 0. J. VAN OVERBEEKE. M. VAN OVERBEEKE- VAN DAMME. A. I. VAN OVERBEEKE. F. VAN OVERBEEKE- Nieuwenhuijse. Wed. C. STEKETEE— van overbeeke. Wed. C. JASSER— van oveebeeke. Aan de Openbare School te (Zuid Beveland) worden gevraagd en beiden op eene jaarwedde van f550. Stukken iii te zenden aan den Berge meester van Driewegen te Ovezand, voor 24 April a. s. De notaris A. M. TAK zal op des avonds te acht ure op de bovenzu] der Sociëteit „de Vergenoeging" aau Groote Markt te Middelburg in het open- haar bij opbod en afslag L Een HUIS EN ERF te Middel- burg aan de Lange Breestratt wijk O no. 180 groolte 1 are 80 centiaren. 2. Een HUIS EN ERF aldaar aan de Lange Breestraat wijk O no. 148 grootte 1 are 96 centiaren. 3. Een HUIS EN ERF aan de Niéuw- straat wijk H no. 28 grootte 32 centiaren. 4. Een HUIS EN ERF aldaar aan de Kalvermarkt wijk K no. 279 grootte 55 centiaren. 5. Een HUIS EN ERF aldaar aan Kalvermarkt wijk K no. 278 groot te 84 centiaren. Bezichtiging daags voor en op den dag van verkoop van 10 lot 12 en van 2 tot 4 ure. Nadere inlichtingen zijn te hekomen tea kantor van voornoemden notaris. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te elf uren, te Nieuw dorpin de herberg bij h. C. Moddu- keekk, voor de erfgenamen van W®. Vreeke, TIENDVRU in de gemeente 's Heer Jtendskerke, in den Nieuwen West Craayertpolda groot—.90,20 Te veilen in 3 perceeien en in massa, De Notaris A. M. TAK, zal op voormiddags te 10 ure op de hofstede 1» woond door Albert Janse in de ge meente Vrouwepolderin het openbaar 1 bruin Ruinpaard om 17 jaren, 3 baatgevendf Melkkoeien, 2 1% ji- rige Vaarzen, 1 halfjarige Vaars, 1 Stierkalf oud 2 maande», 3 Geiten, 1 Varken, 1 Hond met boh 15 Kippen en 1 Haan, 1 Drieling' menwagen, 1 Driewielskar, 1 in'e' slede, 1 Ploeg, 3 Eggen, 1 Sleepdeur, 1 Voorsleper, 1 Handbiok, '1 Turi, 2 Kruiwagens, 1 Kortmolen, 1 Wind molen, 1 Geeselstoel, 3 Ladders. Kaashorde, Kiekenren, Vleesch- blok, Spekstander, IJsbak, Kort- kist, Meelkist, Slijpsteen, Boogi Trekzaag, Wagenzeil, Reepen 811 blokken, Hoi den en Staken, 500 dro ge en groene Mutsaards, Weibo® Snijstroo, de mest in den mestp»1 Paardenwant. Eene party waaronder: Karn, Roomtonnen,Botertobbe. len en gewichten, Emmers, Graanzeeften, Maten, Graanzak^' Tafelkdstje, Kastklok, Stoelen, bp1 gel, Kachel, Uoutbak, B'00?,Ê[; Glas- en Aardewerk en meer aDde goederen. De beste spaarkas. Uitkeering bij lijden, of over een bepaald aantal1/ Eenvoudigst pensioenstelsel. Voor en omstreken vervoege man 2ic" IJ Agent, BUIJSZ' eind 's Heer Hendrikskindereostf23

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2