DE ZEEUW Veemarkt BIJVOEGSEL een Onderwijzer eeue Onderwijzeres, Buitenlandsch Overzicht. BUKDEHU.IK.8 STAND- OPENBARE VERKOOPIHGEN te OVEZAND JJ AFLOOP VE8K0MGKN WL op Maandag 26 April 1897. MARKTBERICHTEN. van van Din«dag 13 April 1897. 55 OOSTERSCHE QUAESTIE. De verhouding tusschen Turkije en Griekenland is gespannener dan ooit. In hot zuiden van Turkije brak een op stand uit, die door Grieken wordt gesteund. De opstandelingen hebben te Baltino 800 Turksche soldaten ingesloten. Hevige ge vechten hebben plaats in Macedonië. De opstandelingen zijn aan de winnende hand. Verschillende stellingen zijn door de Turken verlaten en daarna door de opstandelingen verbrand. De Sultan heeft een ultimatum gezonden aan de Grieksche regeering en afschrift daarvan aan de Mogendheden. De opgewondenheid te Athene maakt een vredelievende oplossing onmogelijk, Ook in zake Creta, al is door honderden Oretenzer vluchtelingen, die te Athene zijn aangekomen, aan de mogendheden een smeekschrift gericht om Creta onder Grieksche bescherming te stellen, en al drukken de ouderteeuenaars de hoop uit dat de Christelijke mogendheden, bewogen door hun lijden, hun martelingen, hun eenwenlangen strijd de vraag om vereeni- ging met het moederland zullen onder steunen. Scherpenisse. Een os van den land bouwer H. B. te Tholen, die, omdat hij niet te vertrouwen was, steeds gekniespand was, geraakte bij het aflaten van den stal uit handen en bereikte langs groote om wegen de gemeente Scherpenisse, alwaar hij in dolle vaart doorrende en ieder dreigde neer te stooten. De gemeenteveld wachter die inmiddels zijn karabijn gehaald had, posteerde zich op een zekere plaats in de gemeente en mocht er in slagen het woedende dier neer te schieten. Hoedekenskerke. De commissie voor het huldeblijk bestaat uit de heeren J. M. Slegt, burgemeester, voorzitter, G. J. C. Noothoven van Goor, secretaris, A. van Rijn, Penningmeester, M. G. Ver beek, A. C. van der Linde, A. Buteijn en IV. C. Groenewege. Kloetinge. De zangvereeniging „Oefe ning kweekt Kunst", die een paar jaar geleden werd opgericht, en welks oprichting vele gemoederen in beweging bracht, is thans wegens gebrek aan deelneming ont bonden. De Cür. zangvereeniging „Cres cendo", die bij de oprichting van boven genoemde vereeniging de helft in ledental verminderde, neemt in bloei toe en telt ruim vijftig leden. Kloetinge. Door het bestuur der be waarschool onderwijzeres mej. C. Pot worden pogingen aangewend om tot ver eeniging te geraken met de Christelijke bewaarschool dezer gemeente. Komt deze vereeniging tot stand, dan zal voortaande bewaarschool worden gehouden in het Zondagsschoollokaal. Het schijnt evenwel dat bij vele inge zetenen hiertegen bezwaar bestaat althans op de lijst die hiertegen circuleert en waarin verzocht wordt aan bovengenoemd bestuur om niet te vereenigen wordt druk geteekend. Dat er bij de onderteekenaars ook enkele antirevolutionairen zijn wekt bij velen verwondering, temeer nog wijl de liberale aristocratie dezer gemeente in de circulaire mededeelt dat zij wanneer de vereeniging tot stand komt allen steun welken zij nu verleent aan de bewaarschool van mej. Pot voortaan zal onthouden. Dat de christelijke bewaarsehool niet in Woei toeneemt, komt zeer waarschijnlijk bier van daan, doordat dezelve maar tot vier uur wordt ingehouden, zoodat dus de arbeidersbevolking er geen gebruik er van kan maken. Een verandering in dezen, had misschien wel tengevolge dat het niet noodig of gewenscht was om haar met zilveren ketenen aan de gemeente te klinken. Breskens. Benoemd tegen 16 Mei a. s. mt machinist op den tram Breskens Naldeghem J. Commelin t8 IJzendijke, hans machinist op den tram Schoondijke Lzendijke. De benoeming had plaats wegens noodzakelijke uitbreiding van personeel bij et vervoer van zand voor de haven brugge -Heijst. 1 ^en 8chi"ijft ons uit IersekoDe ^ngdurige stilstand in den oesterhandel er beurze is nu door eenige levendigheid er vangen. Oud afsteeksel centsgrootte, e vorige maand voor 25 ct. per duizend ,J0den' T01'ise week voor 30 ct. ver- njleld, wordt thans voor 50 ct. verkocht, aaigoe^i rijksdaaldergrootte voor f 1.50 en Zaait wij fejaars weinig aangeboden. i„ -0 verzending leverbare voor consumtie gelijks minderende. Puike zware wei- g meer voorhanden. Lichtere soorten zijn is o 1 teru£Sezaaid. In deu aanslag 1896 I^P de pannen en schelpen veel sterfte. Voemet ?°8 °P den verbazenden uit- HelI' Yan zaa^twijfelaars naar Engeland en dna^i' vermoe(lt men dat de oestervoorraad we?» 6t ,TolSeild leveringsaeizoen minder 7,ab <lan in het nu geëindigde. bet iS,?en'terke. Jl. Dinsdag werd door allen van een der paarden en het tevens breken der leidsels, het rijtuig waar mee onze Burgemeester op doktersvisite was geweest, in een sloot geslingerd. De Burgemeester kwam er met lichte kwet suren, de koetsier met zwaardere kneuzin gen, doch zonder ernstige ongevallen af, niettegenstaande het ongelnk in het eerst een ernstig aanzien had. Woensdag werden twee tuig paarden van verschillende landbouwers schichtig van een kraam op wielen. Het eene tuig sloeg met den wagen op hol en kwam in een sloot terecht. De daar op zittenden kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Het andere tuig moest afgespannen worden. Op denzelfden dag sloeg het paard van den landbouwer Maris op hol met een tilbury. De inzittenden wisten het echter te beteugelen en zoo kwamen zg met den schrik en een gebroken draagriem vrij. Vrijdag is schipper C. d. M. van Kats met zijn tjalk „De goede verwachting" op de oeverwerken aan den N. Westnol van den Thoornpolder gevaren, waardoor in de voorsteven een gat ontstond, met het gevolg dat de schuit zonk. Zaterdag is de inhoud, steen van den Sophiapol- der, gelost en de tjalk op het zand gezet waarna het gat zooveel mogelijk is gedicht. Bij het eerste hoogtij water hoopt de schipper de thuisreis te kunnen aanvaarden. Goes. Benoemd tot postbode van Goes op Wolfertsdijk J. Janese thans postbode van Cortgene op Wolfertsdijk. Nieuwdorp. Zaterdag geraakte een landbouwersknecht alhier onder een peeën- kar, met het gevolg dat het wiel hem over het lichaam kwam. De kneuzingen, hoewel zeer ernstig schijnen niet doodelijk te zijn. De dokter gaf ten minste hoop op herstel. - Bij de Vrijdag te St. Maartensdijk gehouden stierenkeuring, uitgeschreven van wege de „Vereeniging ter bevordering van den veehandel en veredeling van den vee stapel" waren aangevoerd 4 stieren. Voor 1-jarige stieren werd de le prijs toegekend aan een exemplaar van den heer P. C. van Dalen te Scherpenisse, en de 2e prijs aan een exenplaar van den heer I. P. Hage (R. B.), St. Maartensdijk. Voor 2-jarige stieren werd de le prijs niet toegekend; de 2e prijs aan een exem plaar van den heer I. P. Hage (R. B.) te St. Maartensdijk. Waarde In de Zaterdag gehouden gemeenteraadsvergadering werd medege deeld dat de begrooting voor den dienst 1897 door Gedeputeerde Staten is goedge keurd. Het kohier van den Hoofdelijken omslag werd vastgesteld tot een bedrag van f1532,34 en dat der hondenbelasting tot een som van f58. De rekening van het Burgerlijk of algemeen armbestuur over 1896 werd goed gekeurd in ontvangst f 936,55V2, uitgaaf f851.771/», goed slot f84.78. Er werd eeu commissie benoemd tot aanbieding van het nationaal huldeblijk aan H. M. de Konin gin Regentes. De heer J. Vereeke werd benoemd tot voorzitter, de heer C. J. Vroegop tot Secretaris, de heer H. Stout- jesdijk tot penningmeester; en tot leden de heeren J. Blok Sz., J. L. Overbeek, S. van Koeveringe, C. Thorenaar, M. Geleedst, Chr. Weststrate Jz., ds. P. Snoep en C. Vermue. Ten slotte werd aangeboden het uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over 1896. Waarde. Zaterdag viel een kind, oud 15 maanden, van den arbeider A. Sonke alhier, in een sloot. Ofsohoon 't er spoedig uit gehaald werd en de voorschriften voor drenkelingen werden toegepast, bleken de levensgeesten reeds geweken, en 't kind jammerlijk verdronken. De oudste bootsman der maatschappij „Zeeland", P. van Wijk had Vrijdag mid dag het ongeluk door een openstaand luik in een der wielen van de nachtboot „Koningin Regentes" te vallen, waarbij hij ernstige wonden aan het hoofd bekwam. Per brancard bracht men hem huiswaarts. M. C. Tot hoofd der ziekenverpleging in het gasthuis te Goes is benoemd mej. J. H. Nieuwenhuijze, thans ziekenverpleegster in het weeshuis te Haarlem. G. Crt. Heinkenszand. Dat men zich 72 jaar ver gist met zijn eigen geboortedag, is nog al erg. De mogelijkheid hiervan bleek dezer dagen bij een ingezetene alhier, die nog altijd had gemeend 16 Aug. te verjaren, en nu werd verzocht zijn 73sten geboorte dag op 16 April te vieren. Zijne moeder, die voor enkele jaren is overleden, en altijd bij haren zoon was geweest, was nooit aan deze vergissing ontdekt, maar in den tijd van het jaar is ook niet zooveel verschil, wat de natuur aangaat. Groede. Bij de heden Maandag ge- honden vergadering der alhier geveetigde onderlingeBrand waarborgmaatschappij bleek uit het verslag van den Penn. dat in het maatschappelijk jaar d.d. 1 April '96 31 Maart '97 was ontvangen "Goed slot der laatste rekening f398,15i/2. Inleg voor verzekerde gebouwen f 315,90. Opbrengst van den j aarlij kschen omslag f 1228.591/». Interesten van kapitalen f.610,741/». totaal f4553,391/». Uitgegeven |was [aan brandschade f 45, belegde gelden f 2706,39, tractementen f310, diverse uitgaven f263,07Vs, samen f 3324,46V», dus goed slot f 1228,93. Als bestuurslid werd heikezen de heer Abraham Lombard alhier, Wissenkerke. De gemeenteraad benoemde met algemeene stemmen tot lid der plaat selijke schoolcommissie vacature door be danken van den heer W. J. Vader van 's Gravenpolder den heer D.J. Helderman; en tot onderwijzeres aan de o. 1. school te Kamperland mej. C. B. van de Velde te St. Philipsland. Hoek. Gemeenteraadszitting van Zater dag, 10 April Aanwezig alle leden. 1. Inleg telefoon. Ingekomen zijn: a. Een schrijven van den Inspecteur bij de telegraphie, mededeelende, dat het aandeel, door de gemeente te dragen in de kosten van aanleg, geraamd wordt op 165 gld. b. Een tweetal brieven van de telefoon houders van Zaamslag en Axel, betref fende inlichtingen aangaande de salarissen van telefoonhonder en besteller, de kosten van bestelling, de uren, waarop het kan toor geopend is, enz. Met algemeene stemmen wordt besloten den aanleg der lijn TerneuzenHoek bij het Rijk aan te vragen. Begrooting gemeentewerken. De voor zitter deelt mede, dat bij het vaststellen der 1 egrooting, ingevolge een vroeger ge nomen besluit van den Raad, er rekening mede gehouden is, dat voortaan alle bij werk niet meer als vroeger onder de am bachtslui zal worden verdeeld maar door den aannemer zal moeten worden uitge voerd. Met algemeene stemmen wordt de begrooting vastgesteld als volgt: timmer werk f60,75; metselwerk f88,30; schil derwerk f 178,90; samen 1327,95. 3. Ziekenhuis. De heer Van Wijck merkt op, dat een ziekenhuis te allen tjjde in gebruik moet kannen genomen worden en daarom voor geen andere doeleinden mag worden afgegeven. Hij stelt daarom voor het Oude schoolgebouw, dat als ziekenhuis is ingericht, geheel en al aan den pubieken dienst te onttrekken. Het voorstel wordt met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Vóór stemmen de heeren Van Wijck en De Jonge. De leden dringen er op aan, het gebouw niet af te geven dan na zekerheid te heb ben verkregen dat het zindelijk zal wor den gehouden. De afgifte wordt aan het Dagel. Bestuur overgelaten. Met algemeene stemmen wordt eervol ontslag verleend aan dr. Smit Sibenga tsgen 8 Mei a. s. met betuiging van leedwezen over 't vertrek. De Raad maehtigt den voorz. den heer Spruitenburg arts te Ter Neuzen, te verzoeken zich weder tijdelijk beschikbaar te willen stellen. Da noodige oproeping voor een geneesheer zal inmiddels geschieden. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken wordt de vergadering gesloten. Moord te Leerdam. Donderdag waren twee boerenjongens, zekere Verbaan uit Leerdam en Koop uit Oosterwijk, te zamen op een erfhuis te Schoonrewoerd, bij Leer dam. Een erfhuis op zoo'n boerenplaats gaat gewoonlijk gepaard met drinkgelagen en het heeft er dan veel van, alsof het dorp kermis viert. Ze waren den geheelen dag vriendschappelijk bij elkaar geweest en hadden samen nn en dan „gepruufd". Met nog een derde werd tegen 5 uur de reis huiswaarts ondernomen en in 't koffiehuis ,,'t Fortuin" te Leerdam aan den ingang van de stad, een „afzakkertje" tot besluit genomen. Daar schijnt toen een quaestie tusschen Verbaan en Kooij ontstaan te zijn, die daarna kibbelend het koffiehuis verlieten. Niet ver hadden ze echter geloopen, toen dicht bij het station de twee reeds klappen wisselden. Nu eens weer een eind oploo- pende, dan weer vechtende kwamen ze eindelijk aan het kruispunt, waar hunne wegen zich scheiddendaar schijnt toen Kooij, volgens Verbaan, hem gesard en geplaagd te hebben, waardoor deze hem langs den paralelweg naar Oosterwijk steeds kibbelend verzelde, weder handgemeen ge worden, heeft Verbaan daarop het mes genomen en naar Koog gestoken, waarna hij op den loop ging. Kooij is daarop ineengezakt en werd enkele oogenblikken later door zekeren De Jong opgemerkt, die hem half loopende, half dragende met moeite naar het naaste huis bracht. De ongelukkige is des nachts aan de gevolgen bezweken. De dader, in arrest genomen, heeft bekend. De ver- slagene had een kwaden dronk over zich en sleurde Verbaan mede, om hem later tegen den grond te werpen. Ik lag onder, zei Verbaan; hij zon mij doodgenepen heb ben ik trok toen mij n mes en stak er mee. Kooy was een groote sterke boerenjon gen, terwijl Verbaan klein van stnk is. Verbaan staat niet zeer gunstig bekend. Het Nieuws drukt nit een haar ter inzage gegeven particulieren brief nit Pre- troria (Transvaal) dd. 7 Maart jl., het volgende af: Eergisteren hebben eenige boeren een man doodgeschoten; hij verspreidde namelijk met moedwil de runderpest. Hg nam daartoe een stuk van de maag van een aan de runderpest gestorven os; 's nachts sloop hij in de veekraal van een boer en liet een os aan het stnk vleesch likken, na er eerst goed wat zont opgedaan te hebben. Ruikt zoo'n heester aan, dan is hetbesmet en met dat dier de geheele kraal, waarin misschien wel 900 tot 1000 runderen zijn. Dat gelijkt weer veel op een Rhodes-streek. Ik verdien nu 20 Pond (f 240,'s maands (de briefschrijver is bijna 22 jaar oud) en kan daarvan de helft overleggen voor maandelgksohe afbetaling van grond, door mg gekocht. Men moet echter 10 Pond (f 120) 's maands verdienen om van je leven. Bij een inkomen van f 480 of f 540 's maands kan men gehuwd uitstekend leven; maar bg een inkomen half zoo groot, is 't met het gehuwde leven droevig gesteld. Te Amsterdam is bij het verhuizen eeDe piano uit eene bovenverdieping op de straat gevallen. Een der werklieden kreeg het meubelstuk op 't lichaam en bleef op de plaats dood. Te Bergen op Zoom is een 20-jarige juffrouw te water geraakt en verdronken. Te Nijmegen zou Vrijdag een 25 jarige kellner wegens vertrek naar elders zijn vrienden een feestje bereiden. Een watertochtje werd onder nomen op de Waal. Het bootje kantelde en de inzittenden raakten te water. Ee« visscher recde allen, met uitzondering van den kellner, wiens lijk later werd opgehrald. Een 16-jarige jongen te Breda, die verleid door het lezen ven reisverhalen en avonturen, er op uit was gegaan, in ge zelschap van een sprei, heeft zijn ouders een briefkaart geschreven, waarin hij meldt, dat hij te Brussel is en vier naetiten in zgn deken gewikkeld in de bosschen heeft doorgebracht. Zgn lust om wereldkennis op te doen schijnt tevens bevredigd, want hg belooft terug te zul len komen. De uniformverandering van het leger heeft met name te Breda, meer dan hon derd personen werkloos gemaakt, nu de vangsnoeren, schouderpassanten, granaat en kwast der kwartiermutsen, ballen en pompons der schako's zgn afgeschaft. Het gist in de hoofdstad. Nu de dia mantbewerkers hun zin niet krijgen, nemen zij tegen sommige juweliers een vijandelijke houding aan. Zoo werden Vrgdag de heeren Soep en Roet (respectievelijk presidenten secretaris van de Eigenwerkmakersveree- niging) op hnn weg naar een vergadering mishandeld door een groote menigte dia mantbewerkers. De heer Soep kreeg een snede over het hoofd, de heer Roet wist te ontkomen en politie te halen. Nog ontstaan er telkens nieuwe oploopjes als het valsche gerucht zich vespreidt, dat een werkgever zich op straat bevindt. Heden avond houden de ontevredenen een protestvergadering en zal Domela Nienwenhuis als spreker optreden. Velen achten èn het ruwe optreden van vele diamantbewerkers èn deze meeting „het ingooien van eigen ruiten". De groothertog van Meclenburg Schwerin is Zaterdagavond aan hartsver- lamming overleden. Van 10 en 12 April 1897. MIDDELBURG. OndertrouwdL. Boot jm. 26 j. en H. Evertse id. 23 j. W. P. de Jonge jm. 24 j. en S. M. Bruggeman jd. 25 j. Bevallen J. Looijse geb. Joosse z. W. Grootjans geb. de Schutter d. S. Meerman geb. de Kujjper d. M. Franchimant. geb. Moens z. M. Smaardijk geb. Willemse d. Geboren: Eine onechte dochter. OverledenC. Hollebrandse wede van J. G. Kujjpers 75 j. F. J.M. Bourdrez man van P. R. Swaan 65 j. GOES. Geboren10, Jan z. v. Jan Boogerd en Neeltje van Dalsen. Levenloos aangegeven: een dochter van Marinus Daniëlse en Adriaantje van Sas. Aan de Openbare School te Driewegen (Zuid Beveland) worden gevraagd en beiden op eene jaarwedde van f550. Stukken in te zenden aan den Burge meester van Driewegen te O remand, vóór 24 April a. s. LAATSTE BERICHTEN. Acte examens lager onderwijs Middelburg Geslaagd voor aete nuttige handwerken mejuffrouw J. H.Holm te Middelburg. Voor acte vrije-en ordeoefeningen gym nastiek de dames L. E. Dingemanse en J. van Ditmars beiden te Middelburg. Voorde acte onderwijzeres 6 candidaten, geslaagd de dames J. Kruijs Voorberge te 's Gravenpolder, W. A. Bonwens, J. D. Arends, H. W. v. Dellen, allen te Goes. E. van Akkeren te Zierikzee en J. B. Los te Axel. COLIJNSPLAAT. Zaterdag werd alhier aanbesteed de levering van grint, als Voor de gemeente Colijnsplaat 240 M3. Ingeschre ven door Coppenhage en Co. te Utrecht voor f 1.25, en F. Mouthaan te Colijnsplaat voor f 1,19. Voor de gemeente Cats 180 M3. Ingeschreven door Dingenis Verburg te Colijnsplaat vooi f 1,45; Coppenhage en Co., te Utrecht voor f 1,42 en door Abr. Karreman te Col(jnplaat voor 11.34. Voor den polder Oud-Noordbeveland 1120 M3., waarvan te leveren in de haven te Colijns plaat 830 M3., in de haven te Cats 220 M3., en in de haven aan Glasjesnol 70 M3., Ingeschreven door Coppenhage en Co. voor het gedeelte te Colijnsplaat f 1,25, voor dat te Cats f 1,42 en voor dat aan Glasjesnol f 1.58; door Cornelis Goedhart te Sliedrecht f 1.27door W. Oosten te Papendrecht f 1.24door F. Mouthaan te Colijnsplaat f 1.23. De laaste drie inschrijvers voor de drie perceelen samen. STAVENISSE. Heden Maandag werd alhier aanbesteed de verbouwing van een deel van 't gemeentehuis ter inrichting tot postkantoor en brievengaarderswoning. Ra ming 1 747,05. Ingeschreven hadden de hh. C. de Roofj voor f930, C. Dane voor f925 en D. Roozemond voor 1920. Allen alhier. Het werk is niet gegund. Een herbesteding zal plaats hebben. GOES. Zaterdag werd ten raadhuize aanbesteed: het bouwen van een paarden stal en eene karrenschuur, in steen, en bijkomende werken voor den aanleg van een mestvaalt achter de Stoofweide. Inschrij vers: M. Nolet, Ierseke f3010. W. v. d. Linde, Kattendijke f3000. Johs. de Jonge Wz., alhier f2950. M. Buitendijk, id. f2950. A. Foudraine, ld. f2930. W. J. v. d. Weert en Zonen, id. f 2840. Firma W. de Beste, id. f2839. P. Dronkers, Kapelle f 2799. J. P. Panny, Krabbendjjke f2780, en W. F. van Riet Jr., alhier f2655. Aan dezen laatste gegund. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. Dinsdag 13 April. Vlisslngen, 8 uur in de Oude Vriend schap door not. de Maret Tak lo. een huis Jocst de Moorstraat 112 cA. 2o. een dito Fiesschenstraat 75 cA. Te zien voor en op den koopdag 10—12 en 2—5 uur met toe gangskaart. Woensdag 14 April. Iorseke, 3 uur Schuttershof door not. Mulock Houwer bij wijlen Verspoor eikenh. kabinet, 3 naaimacüines, karpetten enz. Vrouwepolder, 2 uur bij Tilroe door not. Verhulst lo. een huis, erf en schuurtje op 't dorp2o. 43 A. 50 cA. bouwl. in Se- rooskerke; 3o. 3290 cA. idem aldaar. En om 4 uur meubelen, schoenmakersnaaima chine, schoenmakers en landbouwersgereed schap, 2 geiten, 5 kippen, mest. Goes, half 10 in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann in 't faiüssement van M. D. Ramondt meubelen, 12 stoelen met zwarte tryp, boeken in prachtband, gouden heeren rem. horloge met dito ketting, dito dames halsketting met medaillon, tapijten, gordij nen, schoenklompen, rijtuiglantarens enz. Kijkdag Dinsdag te voren. Serooskerke, half 11 bij J. Vreeke door not. de Maret Tak een huis, schuur en moesland, 4205 cA. Drie aaneengebouwdo woningen 382 cA. samen. En 4 huizen naast elkaar te Oostkapelle- Kijkdag 12 en 13 April Zierikzee,door het vischbestuur 10 uur in de Concertzaal verpachting 96 perceelen schelpdierenvisscherij in de Grevelingen en voor den wal te Bruinisse. Boekjes a 30 cent bjj dhr. J. A. Fokker. Donderdag 15 April. Nieuwdorp, 10 uur bij wijlen W. Vreeke door not. Pilaar bruin ruinpaard S jaar, 2 geiten, vet varken, mestputlooper, menwa- gen op ijzeren assen, kar op voeren, leur- wagentje, Sack's ploeg, meubels, Singer naaimachine, statenbijbels,manufacturen enz. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst lo. 10 A69 cA. bouw terrein en uitweg bjj den Vlissingschen Singel Koudekerke in perceelen. 2o. een huis en erf Nieuwe Vlissingschen weg Koudekerke C 110. Te zien daags voor en op den verkoopdag 10—12 en 2—4 uur. Zaterdag 17 April. Geersdijk, 4 uur bij H. Flipse door deurw Gelner, meubelen, huisraad. 1 varken, enz Maandag 19 April. Wissenkerke,-2 uur bij D. Proos door deurw. Gelner meubelen, huisraad enz. Dinsdag 20 April. Geersdijk, 1 uur aan de meestoof door deurw. Gelner afbraak, klinkers, metsel steen, hardgrauwe waalsteen, balken, kozij nen enz. AXEL, 10 April 1897. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f7.25 a f7.50. Rogge f5.—a f5.30. Nieuwe Wintergerst f 6.75 a f 7. Zomergerst f 6.25 a f6.50. Haver f5.50 a f6.—. Kookerwten f—a f Voererwten f6.50a f7.— Paardenboonen f6.50 a f7. Lijnzaad f8.— af 10.—Koolzaad f—.— a f— Alles per 100 kilo. Aardappelen f2.— a f2.20 perlOOK.G. Rotterdam, 12 April 1897. Buitenl. gr. stil. Meel 25 ct. lager. Win tergerst 25 cent per 100 kilo lager. Nieuwe Tarwe Rogge Wintergerit Zomergers t Ch e valiergerst Haver Paardenboonen Erwten Kookerwten Bruine Boonen Witte K anar i ezaad Op de Veemarkt van gevoerd 510 runderen 5.60 - 6.30 - 3.65 - 4.— - 2.25 - 6.25f - 3.40 - 4.- 4,40 - 5.40 - 2,50 - 3.50 - 5,- - 5,25 4,- - 5.50 - 6,- - 6,25 - 7,— - 6,- - 8,25 - 5,— - 6,50 heden waren aan- 397 kalveren, 251 scha pen of lammeren, 769 varkens. De prijzen waren als volgtvette runderen lequal. 66, 2equal. 60, 3e qual. 58 a c, kalveren le qual. 95 —00, 2e qual. 80 a 70c schapen lequal. 55- 00,2e qual. 00- 50c. Var. kens le qual. 41 2e qual. 40 c. 3e qual. 38 c- licht soort 36 a 38. VLAS. 27217 steen blauw. 5654 steen Zeeuwsch. 3500 steen Groningsch. AJUIN balen. Zeeuwsche EIEREN f3.20 a f 2,60. AARDAPPELS. FJakkeesche Jammen f 2.10 a f 2,20. Spuissche Jammen f2.10 a f 2,30. Poters f 0,90 a f 1,10 Overmaasche Jammen f2,30 a 2.60, Champions fl.25 a 1.50. Per 100 Kilo.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5