W0ENSDAG14 APRIL 18971 verkoopen !il II Woensdag 14 April 189?, verkoop en: openbaar verkoopen: Manufacturen. Smidsknecht of Halfwas, van 's lands schatkist, de meest uiteenloo- pende ïransvaalsche belangen. Eerst betrekkelijk kort geleden werd voor buitenlandscbe vertegenwoordiging op de begrooting een post nitgetrokken, welks administratief beheer aan den heer Beelaarts intusschen tot buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister bij diverse Europee- sche hoven benoemd werd opgedragen. Er was geen onderwerp van Nationaal Transvaalsch belang waaraan onze overle dene gezant vreemd was, en waar hij de Z. A. it. ook vertegenwoordigde, hetzij op wetenschappelijke en andere congressen, boezemde hij ontzag en vertrouwen in. Zijne private woning op de Koninginne gracht, 's Gravenhage, was aan geen Trans valer of Transvaalsgezinde onbekend. Als Neeerlandsch politikus genoot de overledene een algemeen geëerbiedigden naam; van streng kerkelijke beginselen, be hoorde hij onder de invloedrijkste parle mentaire figuren van Nederland en was bovendien referendaris aan het ministerie van justitie en jarenlang een gewichtige ambtelijke factor. Nog gedurende de veelbewogen dagen van begin 1896 spreidde wijlen onze gezant een werkkracht en bekwaamheid ten toon, welke aan onze Republiek tot grooten zegen en hemzelf tot een niet ge ringe onderscheiding strekten. In jhr. dr. Beelaerts van Blokland ver liest onze Staat een scherpziend belange loos en oprecht verdediger en pleitbezor ger. Be plaats door hem opengelaten, zal niet licht worden vervuld op een zoo verdienstelijke wijze als de heer Beelaerts dit vermocht te doen. EEN SCHULD VAN f 72,000 000.000. De wereld is rijk, onmetelijk rijk, en toch is zij niet in staat, haar schulden te betalen. Indien de crediteuren van alle regeeringen van daag of morgen eens om haar dubbeltjes kwamen, dan zou bijna geen enkele regeering kans zien, een fail lissement te voorkomen. De nationale schulden der wereld vormen samen de niet onbelangrijke som van f 72.000.009.000 of driemaal zooveel geld als door alle munten der wereld in de laatste 50 jaar geslagen is. Natuurlijk zullen deze schulden nooit betaald worden. Dat is eenvoudig onmogelijk, want de geheele wereld herbergt zooveel geld niet. Indien de inkomsten van het geheele Britsche rij k met zij n 350.000.000 zielen tot de aflossing dezer kapitale schuld werden ter zijde gelegd, dan zou men na 25 jaren nog steeds aardig in het krijt staan. De inkomsten der zes groote Euro- peesche mogendheden met die van Amerika er bij, gedurende tien jaren met interest op interest bijeeugespaard, vormen een ge weldig kapitaal, dat echter nog Jang niet toereikend is om de wereldschuld te dekken. Het spreekt vanzelf, dat de wereld ver scheidene eeuwen achtereen het „pofsysteem" heeft gehuldigd om zoo in de schuld te geraken en even duidelijk is het, dat er eeuwen mede gemoeid zijn om een gedeelte der hoofdsehuld te delgen. Dat de geheele schuld ooit afgelost zal worden, is slechts mogelijk indien het rentestelsel afgeschaft wordt, en dan nog zullen er eeuwen mee heengaan. Natuurlijk moet over dit schuld bedrag interest betaald worden. En geen klein beetje ook. f 2,400,000,000 per jaar, waarvan Frankrijk, Engeland en Rusland alleen f 1,056.000.000 betalen. Nu moet men niet denken, dat het totaalbedrag der nationale schulden al zwaar genoeg is. Als men maar tijd van leven heeft, zal de schuld nog zwaarder worden. Liefhebbers van schulden-maken zullen met genoegen vernemen, dat bovenstaande cijfers nog verre beneden de werkelijkheid blijven. "Want in deze getallen zijn niet begrepen de kleine en groote beren, die de diverse steden van ons aardrijk te verzorgen hebben. Londen bijv. heeft een schuld van f240.000.000, Parijs, dat de helft kleiner is wat zielen-aantal betreft, van f 1.080.000.000, Amsterdam 160 miljoen, Rotterdam ruim f40.000.100. Indien de nationale schulden gelijkelijk verdeeld wa ren over alle bewoners der aarde, zou iedere man, iedere vrouw en ieder kind ruim f48 te betalen hebben, zonder na tuurlijk van locale schulden te spreken. Frankrijk, dat het diepst in de schulden zit, heeft een schuld van f 344 per in woner, wat over het geheel een bedrag van 15 duizend miljoen gld". uitmaakt. Naar verhouding van het zielental ge rekend, is China het minstschuldige land der wereld, en wel 480 miljoen, dat is voor iedere inwoner honderdzestig centen geld. Er was eens een tijd, nog niet zoo heel lang terug in de geschiedenis, dat de schuld van Engeland f 540 per inwoner bedroeg, thans is zij bijna f 192 per hoofd, en was het zwaarst in de dagen van Waterloo. De Napoleontische oorlogen kostten Engeland f 7.200.000.000 en in 1816 bedroeg de Engelscheschuldf10.800.000.000, vóór den Amerikaanschen opstand slechts f 1.560.000 000, en nu bedraagt zij 7800 miljoen gulden. Van deze som moet jaar lijks f 300.000.000 aan rente worden opgebracht, de overige beschaafde landen hebben een gezamelijk schuldbedrag van f 57.600.000.000. Fraukrij k heeft de grootste portie, dan volgt Rusland met een schuld van f 8.736.000.000, gelijkstaande met f 72 per hoofd. Japan f 16 per hoofd, Montenegro f 4, dat het diepst in de schuld zit. Ons land heeft een debet van pl. m. f 1.087.792.650, hetgeen f 210 per bewoner uitmaakt. Dit schuldbedrag eischt een interest van 132 miljoen gulden. Italië volgt dan, met een nationale schuld van f 192 per hoofd, Spanje met f 168, Egypte met f 156, Ar gentina met f 132, Rumenië met f 108, Chili met f84, Oostenrijk-Hong.uije met f72, Brazilië met f72, Turkije met f 54, Zweden met f 36, Duitschland met f 24. De Vereenigde Staten hebben een totalen schuldenlast van f 2.400.000.000, dat is f40 per hoofd. Het valt niette betwisten, dat beschaving een kostbaar voorrecht is. Er zijn verscheidene landen, die in 't ge heel geen schuil hebben, maar dat zijn dan ook landjes, die onder de groote lui niet geteld worden. Het schijnt voor groote rijken bijna een onmogelijkheid, zien vrij van schuld te houden. In ieder geval ver dient het opmerking, dat in de laatste 50 jaar zich in de wereld-administratie een tekort ontwikkeld heeftvan f 1.200.000.000. 12 April 1897. Van de Amsterdamsche Levensverzeke ring Maatschappij ontvangen wij een zeer schoon afgewerkte Reclameplaat voor stellende de Maatschappij afgebeeld in de stedemaagd, in de rechterhand eene levens verzekeringpolis voorzien van een zegel, houdende. Met de linkorhand houdt zij het schild fier opgeheven, tot bescherming van de Levensverzekering, welke, voor gesteld in het levensbeeld aan hare voeten gezeten de bloemen of weidaden der Le vensverzekering over de aarde uitstrooit. De Hoorn van overvloed, die nauw begint en wijd uitloopt, stelt voor de macht van het sparen. Door kleine sommen te besparen. Kan ieder zich een schat vergaren. Verder vermeldt de kaart den titel van de Maatschappij, benevens haar Bestuur. Gelijk men weet telt het bestuur onder zijn leden de namen van mr. Heemskerk, »Seret, Van Kempen, jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, e. a. Door de ambtenaren, in dienst bij de vrije en calamiteuze polders in Zeeland, worden pogingen aangewend tot het op richten van een Bond van de Waterbouw kundige ambtenarenmet het doel het verkiijgen of bevorderen van: hulp bij overlijden of ongevallen, door het oprich ten van een fonds kameraadschap tusschen de ambtenaren, door het houden van bij eenkomstenkennis op waterbouwkundig gebied door het houden van voorlezingen en anderzins. M. C. De heer A. A. v. Luijk, commies ter telegrafie 3e klasse te Goes is ver plaatst naar Bergen op Zoom, de heer Marsman, commies ter telegrafie te Bergen op Zoom, is verplaatst naar Goes. Krachtens artikel 38 der wet van 17 Aug. 1878 is pensioen verleend aan: J. L. van Oost, hoofd der school te Nieu- werkerk, f 684C. Schilleman, idem te Oud-Vosmeer f787. Met ingang van den len Mei a. s. zijn bij de administratie der directe be lastingen enz. verplaatst de kommiezen van de tweede klasse I. Hoogkamer van Cortgene naar Domburg van de derde klasse A. P. M. Meij van Koewacht naar Terneuzen, A. van Laere van Terneuzen naar Hansweert, A. C. L. Polak van Kanter naar Terneuzen, M. Hogenstein van Sas van Gent naar Ter neuzen, C. T. van Leen we van Re nesse naar Brouwershaven en F. Beun van Sluis naar Renesse van de vierde klasse B. J. ten Bjkum van Schiedam (tijd.) naar St. Jansteen, M. H. Hulmer van Hontenisse naar Cortgene, J. T. Eckebus van St. Jansteen naar Hontenisse, C. Kopmels van Babberik naar Sas van Gent en G. van de Griek van Brouwershaven (tijd.) naar Sluis. Met den aanstaanden zomerdienst zul len in het verkeer naar en van Engeland via Ylissingen belangrijke verbeteringen tot stand gebracht worden. De dagboot van Vli8singen zal in plaats van te 11.50 vm. (W. E. T.) vertrekken te ongeveer 10.30 (W. E. T.) waardoor post en pas sagiers in plaats van te 9.05 des avonds, zooals met den tegenwoordigen dienst het geval is, reeds te 7.15 Londen zullen be reiken. Het vertrek uit Berlijn in aansluiting op dezen dienst ondergaat geene veran dering. De aansluiting uit Hollend blijft eveneens behouden. De avondtreinen van Londen zullen ruim 15 minuten later vertrekken. De reizigers en post zullen niettegen staande dit later vertrek, Berlijn niet min der dan anderhalf uur vroeger bereiken, nl. te 7 nm. (M. E. T.) inplaats van te 8.28 nm. (M. E. T.), waarmede aansluiting op de treinen naar het Oosten van Duitsch land en Rusland verkregen wordt. Yan Liverpool (vertrek te 4.05 n.m.) van Manchester (vertrek te 4.15 n.m.) van Birmingham (vertrek te 5.45 n.m.) zullen rijtuigen doorloopen naar Queenboro'Pier. Hierdoor wordt de reis tusschen Liverpool Manchester, Birmingham en Berlijn met niet minder dan 3l/« uur verkort en wordt het reizen door Londen voorkomen. In aansluiting op de nachtboot zullen van Queenboro directe rijtuigen loopen naar Lieverpool (aankomst 2.00 nm.), Man chester (aïnkomst 1,58 nm.), Birmingham (11.40 vm.), waardoor de reis niet alleen minder kostbaar, maar voor laatstgenoemde ■plaats by v. met 1 Vs uur verkort wordt. Tel. KERKHiioWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Neerlangbroek Is. W. R. Kalshoven te Kesteren te Zandeweer ds. D. J. van Brummen te Haskerhorne. Aangenomen naar Zeerijp door Bruins te Niekerk. Bedankt voor Geertruidenberg door F. W. Drijber te Grosthuizen. Geref. Kerken. Drietal te 's Gravenhage ds. P. A. E. Sillevis Sinitt te Rotterdam, D. Ringnalda te Oudewater en J. Tom te Sneek. Beroepen te Veere ds. H. Kuik te Putten. Terneuren. Zondagnamiddag deed ds. R. W. de Jong Bz. van Holten tot ons overgekomen alhier zijne intrede naar aanleiding van Matth. 2820, na des mor gens bevestigd te zijn door zijn vader ds. B. de Jong te Velp, die als tekst had gekozen Handelingen 1Sb. Chr. Ger kerk. Beroepen te Doesburg P. J. M. de Bruin te Apeldoorn. 8CH00LNIEUWS. Benoemd tot hoofd der op te richten chr. school te Driewegen (Terneuzen) de heer J. C. Jansen te Hoek. Inde commissie tot afneming van het eindexamen der hoogers burgerscholen met 5 jarigen cursus in Zeeland, welke in 1897 te Middelburg zitting zal houden, zijn be noemd tot lid en voorzitter de heer dr. H. Japikse, directeur der H. B. S. te Middelburg tot leden de heeren dr. A. van der Harst, H. Snijders, J. P. Broekema en H. L. de Leeuw, leeraren aan de H. B. S. te Middelburg dr. Z. T. Diehl, directeur van, en M. C. J. de Visser, A. Borgeld en R. A. Hugenholtz, leeraren aan de H. B. S. te GoesG. Kok, directeur van, en F. F. L. Leupen, J. A. de Bruine en M. H. E. Huber Noodt, leeraren aan de H. B. S. te Zierikzee. UtrechtscheZendingvereeniging. Vervolg. Zendeling van Hasselt Sr. op Mansinam schrijft van velerlei beproeving van pok ziekte en dood en van afkeerigheid van de loks em des Evangelies. Toch ondervindt hij kennelijken zegen. Een zijner jongste bekeerlingen, de oude Ernst, ging in vrede heen. Omtrent zijn laatste levensuren deelt hij treffende bij- zouderheden mede. Zyn heidensche ver wanten omringden hem terwijl zyn oogen van blijdschap glinsterden. Hij had reeds te voren wat trouwens zijne laatste levensjaren bevestigden, verzekerd dat hy naar den hemel ging. Bij zyn lijk werden geen klaagwijven toegelaten en geen slaaf behoefde verkocht te worden tot dekking der kosten. De dood van dezen Papoe werpt een liefelijken lichtstraal op der zendelingen levensweg. Zendeling Jens deelt uit Doreh mede dat vijf gehuwde paren en twee ongehuwden zich voorbereiden om „door den H. Doop in de gemeente te worden opgenomen. Allen behooren tot de vrije Papoe's uit de zoo hardnekkig weerstrevende strand bewoners". „In den laatsten tijd had men nog eenige zeer ernstige ziektegevallen", zoo schrijft hy. „Bij een daarvan wist ik niet anders dan kunsthulp toe te passen, doch men wilde zich daaraan niet onderwerpen. Mijn vrouw zocht toen in de homoeopathie en de Heer zij gedankt, wat zij gaf werkte uitstekend. Buiten verwachting herstelde de patiënt. Hierdoor is haar reputatie by de vrouwelijke bevolking gevestigd." Melden wij nog dat de heer J. A. v. Balen, zendeling dezer vereeniging, na een tweejarig verlof hier te lande, mot Mei a. s. weder naar N. Guinea terogkeert, met medeneming onder anderen van een kleine, zeewaardige sloep, naar zijne standplaats „Windessi" genoemd. De sloep wordt 'voortbewogen door een petroleummotor, en zal voornamelijk dienen in de Geelvinck- baai, waar een tiental broeders op ver- schillendo posten geplaatst zyn, om dezen het wederkeerig bezoek gemakkelijk te maken en tevens om van de groote booten goederen af te halen. Zendeling Bink te Rhoon klaagt over voortdurende onvruchtbaarheid. Hy heeft echter hoop op de toekomst. Zyn school wordt goed bezocht en hy heeft een zestal catechisanten. III. NederlandscheZendingsvereeniging. No. 4 van het Orgaan dezerVereeniging bevat het Jaarverslag, en wel 't eerste gedeelte, dat de binnenlandsche aangelegen heden bespreekt. Het volgend no. zal de behandeling der buitenlandsche zaken be vatten. In 't Hoofdbestuur kwam geen veran dering. Alleen werd c.e heer Gerritson op zijn dringend verzoek in het secretariaat vervangen door dhr. v. d. Heyden. In het Zendingshuis ging alles naar wensck. Broeder Coolsma en echtgenoote konden zich ongestoord aan de kweeke- lingen wijden, van wie de oudste J. J. Muis, naar Cheribon toog en aanvankelijk met zegen reeds daar werkzaam is. De kwcekelingen den Houter en Krayer wach tende op een benoeming tot hulppre diker hebben tijdelijk den dienst verricht van agent in de provinciën Zuid-Holland en Zeeland, ter vervanging van den heer v. d. Kodde, thans student aan de theolo gische school der chr. geref. kerk te 's Gravenhage. Inmiddels opende zich voor hen de weg en zoo toog den Houter naar de Talaut-eilanden in dienst van het San- gir- en Talaut-comitéterwyl Krayer door de regeering benoemd werd tot hulpdre- diker. Nog acht kweekelingen, waaronder een van de Doopsgezinde Zendingsver- eeniging, toeven in 't Zendingshuis. Afdeelingen der Vereenigingen zijn in onze provincie gevestigd te Bruinisse, St. Laurens, Middelburg, Rilland Bath, Sohoondijke, Vrouwepolder en Westkapelle- Zoutelande. De jaarrekeuing noemt een tekort van f 390Ü. De uitgaven waren f 4000 hooger dan het vorige jaar en bedroegen 60 dui zend gulden. De opbrengst der Soenda- neesjes bedroeg f3340. Voor Bantam kwam f3731 in. De eerste brief uit Cheribon van zen deling Muis getuigt van met moed en in den geloove aangevangen arbeid. Hij bezocht een Christen-Javaan een goudsmid, die sedert den dood zyner vrome echtgenoote, in afzakkenden (toestand ge raakt was en thans, schoon hertrouwd, nog twee andere vrouwen buiten wettig huwelijk had aangenomen. Ernstige samenspreking en herhaalde waarschuwing brachten hem tot berouw. Moge 't het ware berouw wezen De man zond ten slotte zijne twee vrouwen heen en komt met vrouw en twee dochters ge regeld thans in de kerk. Zyne vrouw ge loofde en liet zich doopen. Uit Lebak, van waaruit eens |Multatuli de ellende van den Javaan beschreef, doch des troost van 't geloof miste om hem het eene noodige aan te prijzen, uit Lebak, waar nu een bloeiende gemeente is, schrijft Laban, een der bekeerde inlanders, een woord van dank voor gezonden geschenken en meldt er bij dat op Kerstdag drie leden tot de gemeente werden toegedaan. Krone de Heere ook daar het zendings werk met zyn zegen. IV. Nederlandsch Zendelingge nootschap. Zendeling Alb. C. Kruyt, van Posso (Celebes) nam eenige weken vacantie om zijn vader, zendeling A. Kruyt te Módjö- warnö te bezoeken. Hij doet in een boeiend geschreven reisverhaal verslag van zyn ervaringen. Een eerste teleurstelling was dat wegens storm het stoomschip „To- mini" dat hem naar Gorontalo brengen moest, de aansluiting voor de mailboot miste, zoodat de zendeling twintig dagen daar wachten moest op de volgende mail boot. Hij bezocht aldaar zendeling Hulstra te Libotto die wel over veel hartelijkheid van de zijde der inboorlingen te roemen haddoch klaagde over totaal gebrek aan werking om Christen te worden. Op het eiland Siauw werd zendeling Keiling bezocht. Deze werkt daar met grooten zegen. Ruim een derde der be volking zyn Christenen. Het Evangelie maakt daar grooten voortgang, waar vol gens heugenis van de oudsten nog men- schenoffers aan de goden werden gebracht. Het arbeidsveld is daar echter veel te groot voor één man, waarin Keiling voor ziet door de aanstelling van een dertigtal goeroe's als helpers. Ook Lombok en Bali werden bezocht. Den 10 September, na een reis van veertien dagen, kwam de boot te Soera- baja aan waar de ontmoeting tusschen vader en zoon plaats had Het genootschap heeft nog een tekort van f34000. Wie zijn „feestgave voor 't Zend. genootschap" nog niet stortte, wordt dringend alsnog daartoe uitgenoodigd. Nog vijf aanvragen om opleiding in het Zen dingshuis moesten van wege het groote tekort worden afgewezen. Woensdag 14 April. Williclminadorp, door het djjksbe- stuur van nen Wilhelminapolder in het Gemeentehuis 11 uur levering 446 scheeps- ton basalt, 296 scheepstor nieuwe waalpuin, 1180 dennen perkoenpalen 1.60 M. met 300 liter Creosootolie, 1000 Brab. staken, 1000 bossen Brab. rys, 200 bossen Holl. haring. Biljetten voor 11 uur bij dhr. Hanken. Zaterdag 17 April, 's Gravenhage, onderhoud van 'tpost- en telegraafkantoor te Tholen tot 31 Dec. 1899. Zaterdag 24 April. Sclierpenissc, door het bestuur der waterkeering van 't waterschap Scherpeniase 11 uur bjj Elenbaas, herstel, vernieuwing en onderhoud der aarde, kram, rijs en steenglooiingwerken aan bovengenoemde waterkeering. Aanwijzing 16 en 20 April 10 12 uur by de dijkwachterswoning. -A< iw.- i -1 ii^irt. G Door Gods goedheid vieren onze geliefde Ouders DAVID TANGE en JAKOBA MELSE op Donderdag 15 April hunne 40- JARIGE ECHTVEKKEiWGIJIG. Hunne dankbare kinderen-, behuwd- en kleinkinderen. Uit aller naam JOHANNES TANGE. Wolfertsdijk, 12 April 1897. t i i ti li lil II I Voor de vele bewijzen van j neming na het overlijden van onzen den man en vader, de heer A v 7 OVERBEEKE CHR.Zn., ondetJa? betuigen ondergeteekenden hunnen k1. lijken dank. tte' Borsele, 12 April 1897. WED. A. VAN OVERBEEKE- C. J. VAN OVERBEEKE1'^' M. VAN OVERBEEKE-!' VAN DAMmp A. I. VAN OVERBEEKE P. VAN OVERBEEKE-' NlEUWE.VHi-,,,, WED. C. STEKETEE— VAN OvEEBEEk't Wed. C. J ASSER- U' VAN OvEEBEEKl, De Deurwaarder HOLLMANN te Gh, zal op des voormiddags om 9Vs uur, in „de Pries van Oranje" te Goesten verzoete v!,| den WelEd.Gestr. heer Mr. J. de Win| Hameu JGzn. te Goes als curator in he' faillissement van M. D. Ramondt: Tête a tête, 2 Secretaires, Chiffonnière, Linnenkast, Buffel kast, 12 Stoelen met zwarte trijp, I Voltaire, Bureaustoel, Uittrek-en I 'Ronde Tafels, 2 Thee- en Speel I tafels, Medaillon- en andere Spit I gels, Ledikanten met Ressorts er. I toebehooren, Hanglampen, Gasornamen'l Pendules, Klok, 3 Kachels met toebehoo I ren, Boekenrekje, Boeken in prachtband.I 3 Gravures in lijsten, Handnaaimachine, f Glas- en Aardewerk, Keukengerei, enz. V o o r t s gouden heeren rem. Horloge met dito Kei-1 ting, dito dames Halsketting met Medaillon,I Etui met 12 zilveren Suikerlepeltjes, zilv.l Suikerstrooiers, dito Lepel en Vork en mee: gouden- en zilveren voorwerpen en eindelijk: Jacquard- en andere Tapijten, Uilversum-I sehe-, Schotsche- en Manilla Karpetten,! Manilla- en ander Loopergoed, Traploopen,! zwarte Pluche, Satinnet, Deur- en Haard- f kleedjes, Gordijnstof, Over- en andere Gor-I dijnen, Vloerzeil, Touwloopers, LedikantI kwasten, Schilderij koord, Gordijnfranje, I Gordijnlinnen, Matraslinnen, Voetkussen», I Tafelkleeden, roode Tafelkleedstof, Paai f dendekens, Stangen, Leidsels, Borstelwerk I Sponsen, Zeemen lappen, 58 Zweepen, - Zweepstokken, Singelband, Touw, Tapiji-1 gaien, Koffers, Leder, Gespen, Matten,I Schoenklompen, grijs Linnen, 300 CanapéI veeren, 2 stel Rijtuiglautaarns, 4 Sneeuw l klokken, 11 Pluimen en 20 Arreschelleil en verder zadelmakersfournitnren enz. eni| Kijkdag Dinsdag te voren. De Notaris P. DE MARET TAK, z 's voormiddags half 11, in de herberg k Jan Vreeke, te Serooskerkein 1 a. het HUIS, gem. A 46, nif SCHUUR en MOESLAND, te Serooskerke, in het dorp, groot 42 Aren 5 Centiaren. b. Drie aaneengebouwde V/0N1N' GEN aldaar, gemerkt A 43, U en 45, met ERF en TUIN, samen groot 3 Aren 82 Ceniiaren. e. Vier HUIZEN en ERVEN,naast elkander staande en gelegen' Oostkapelle aan den Duw weg, wijk nos. 66, 67, 6Seni" resp. groot 1 Are 7 Centiaren 93 Centiaren, 99 Centiaren e' 1 are 88 Centiaren. Te veilen in perceelen en in combinatie- Kijkdagen Maandag en Dinsdag 12 en' April. Inlichtingen ten kantore van Notaris. De Notaris PILAAR zal Donderdag 15 April 189/t des voormiddags te 10 uren, te XieuicM ten sterf huize van Wrrt. Vreeke, 1 bruin Ruinpaard oud jaar, 2 Geiten, 1 vet va ken, 1 Mestputloopeh Men wagen op ijzeren Assen, 1 1 Krui wagen, 1 Sack'sploeg, Éggen, 1 stjf Beestenpot op Veeren, 1 Leunvagentje ck'sploef Zakken, snijmolen, Mest voorts: 1 Bureau, 2 Bedden met toebehoo ren, Tafels, Stoelen, Spiegels, 1 Kachels, Lampen, koperen Doo j 1 Singer-Naaimachine,3 StatenbiJ Glas- en Aardewerk en eene pa' Gevraagd een aankomende in de vijf ringen, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2