~~É7n KOE OPENBARE VERKOOPINGEN S S H 013 W J 4^ G Woensdag 14 April 1897, J. Meijers, A, Pienot, da. P. J. Roscam Abbing, mej. Van Slee, A. W. Verheijden, M. Vlamings, A. de Vuldervan Noorden, allen te Middelburg, (i. J. Bisschop te Vlissingen, Ch. C. Coomans te Goes, dr. P. A. Klap te Oosterland en E. P. Pol derdijk te Nieuw- en St. Joosland. Tot lid van het bestuur, vacature v. Berlekom, werd gekozen dr. H. Japikse. Daar de besmettelijke keelziekte (diphtherithis) te Hontenisse blijft voortwoekeren, zijn op last van den inspec teur van het geneeskundig staatstoezicht de vier openbare scholen, alsmede de bij zondere, voorloopig weer voor eene maand gesloten. Uit enkele plaatsen bericht men ons dat verschillende landbouwers op de ietwat gunstiger geworden voorwaarden der suiker fabrikanten tot contracteeren zijn overge gaan. Wij kunnen niet al deze berichten opnemen. Te Waarde onder anderen be sloot een klein landbouwer, een stuk grond, reeds beplant met zetaardappels, weder voor suikerpeen te bestemmen. De in den grond aanwezige zetaardappels werden zooveel mogelijk opgezocht. Terneuzen. In de jl. Woensdag ge houden vergadering der antirevolutionaire kiesvereeniging alhier, is bij acclamatie benoemd tot afgevaardigde naar Utrecht, de heer J. F. Heemskerk te Sas van Gent. Over het „Concept program van Actie" zal de volgende week beraadslaagd worden. Schore. Bij de nieuwe stemming voor een lid van den gemeenteraad op jl. Don derdag waren uitgebracht op de heeren M. Stols 28, J. Glerum Czn. 11, W. in 't Anker Sr. 4, W. in 't Anker Jr. 2 en L. Kabboord 1 stem. Van onwaarde 1. Totaal 47. Zoodat geuozen is de heer M. Stols. Te Maastricht is een metselaar van het dak der garnizoensbakkerij gevallen en op de plaats dood gebleven, een vrouw met vijf kinders nalatende. Dit is het tvveede ongeval met doodolijken afloop al daar binnen een week. Te Alkemade viel een öjarig knaapje van een in bswe ging zijnde driewielskar en werd met ge spleten hersenpan er van onder gehaald, bezwijkend aan de gevolgen der overrij ding. Te Breda viel een der koks in de kazerne van een trap, terwijl hij een pan met heete saus droeg. Hij bekwam zware brandwonden. Te Nunspeet werd de machinist van den veetrein die op den sneltrein wachtte, terwijl hij aan 'tpoet sen zijner machine was, do#r dezen verrast, gegrepen en gedood. Hij laat een vrouw met 5 kinderen te Zwolle achter. Een 17 jarige timmermansjongen te 'sGravenkage is gisteren bij het verrichten van eenige werkzaamheden in een verbouwd wordend huis in de Molenstraat door een glazen overdekking gevallen en aan de gevolgen bezweken. Bij het binnenkomen van een trein te Rhenen werd een tramconduc teur, nog willende oversteken, door de machine gegrepen en gedood, een weduwe met 6 kinderen nalatende.Te Weesper- carspel is een 2jarig knaapje te water geraakt en verdronken. Te Maastricht hebben de geologische werkingen van het water in den Pieters berg in de laatste jaren groote en kleine aard- en bergstortingen ten gevolge gehad. Thans had andermaal een omvangrijke aardstorting plaats en wel op den berg achter het kasteel Caestert. Op den grooten weg naar Luik heeft enkele dagen geleden een verzakking plaats gehad, ten gevolge waarvan een kuil is ontstaan ter diepte van ongeveer 15 meter, breed 12 meter en lang 14 meter. Het onheil had plaats slechts korten tijd nadat een voerman met kar en paard dat gedeelte van den weg was overgetrokken. Opmerkelijk hebben deze instortingen steeds in het voorjaar plaats, als gevolg van de werkingen van het water en de vorst gedurende den winter. Op verscheiden plaatsen zijn ook thans weer kleine rotsblokken losgescheurd en afgevallen. Voor verschillende woningen langs den rotswand van den berg gelegen, bestaat er steeds gevaar. De bewoners zijn verre van gerust. Nu voor de meisjes weer de tijd van het touwtje springen is aangebroken, kan het zeker geen kwaad, er op te wijzen, hoe gevaarlijk het is, om lang achtereen te springen. Voor een paar dagen sprong een schoolgaand meisje te Groningen zoo lang, dat ze bewusteloos neerzeeg. Eene hersenschudding was wellicht het gevolg, want het arme kind is steeds buiten ken nis geweest en nu reeds overleden. Te Brummen heeft de aldaar nieuw aangelegde gasleiding bijna een ernstig ongeluk veroorzaakt. Van een bewoond huis dat niet aangesloten was, liep de hoofdbuis ongeveer 4 M. verwijderd. Toch is door een lek het uitstroomende gas door den grond in de slaapkamer der beide zoons gekomen, met het gevolg, dat deze des morgens bewusteloos gevonden werden. Levend verbrand. Gisteren morgen vroeg wilde eene weduwe te Dordrecht, die alleen met een nog zéér jong kind in huis was, een petroleumtoestel aansteken. Daarbij deelden zich, op welke wijze weet men met, de vlammen aan hare kleed eren mede, en moeten zij zich zeer snel verbreid hebben, zoodat de vrouw geen gelegenheid gehad heeft om hulp te roepen. Haar vader, die, wat hij 's morgens op dien tijd meer deed, een kop koffie bij zijn dochter wilde halen, vond tot zijn bevreemding de demr gesloten. Onheil vermoedende trapte hij de deur in, waarna zich een treurig schouwspel aan hem voordeed. Slechts het verkoolde lijk van zijn dochter en nog enkele smeulende voor werpen, die hij nog kou blussehen, vond hij in het vertrek. Behalve het vermelde kind, worden nog twee kinderen, die in het Weeshuis verpleegd worden, door de ongelukkige achtergelaten. Te Venraai (Limburg) heeft men reeds een nest met 3 jonge leeuweriken gevonden, die over een paar dagen het nest al zouden kunnen verlaten. Sommige varkensfokkers gaan van het denkbeeld uit, dat voor een varken de staart een overtollig lichaamsdeel is en hakken dien daarom af. Ze vergeten daarbij dat die staart een soort van barometer is, waaraan men nauwkeurig kan zien hoe het dier 't maakt. Als het varken niet goed in orde is, of als zijn voer hem niet goed bekomt, begint de staart zich uit te strekken en neemt een rechte rich ting aan. Hoe zwakker en zieker het dier is, des te slapper wordt deze voortzet ting van den ruggegraat, gelijk elk, die nauwkeurig acht geeft, duidelijk kan zien, Zoolang dus het varken in normaleu toe stand is, is ook zijn staart gekruld en een oogopslag is voldoende om te weten dat zijn gezondheid geen reden tot zorg geeft. Een dubbele krul in den staart kan zelfs als zeker bewijs beschouwd worden, dat het dier zich al bijzonder lekker ge voelt. Als een weinig bekend gebruik, over gebleven uit vroegere tijden doelen wij mede, dat te Loosdrecht nog wordt ge bakken „op den stok." Hieronder ver staat men dat de bakker zyn brood ruilt tegen koren en alleen de kosten van het bakken in rekening brengt. De bakker maakt voor elk afgeleverd brood eene inkerving op een stok, tot dat doel door den verbruiker medegebracht. Is het latje vol, dan wordt het koren geacht verbruikt te zijn. N. R. C. Gisterenavond werd te Leeuwarden in een gedeelte der stad, in den omtrek van de Nieuwstad en het Kuiterkwartier, een hevige knal, als van een kanonschot ge hoord. De schrik beving de menschen om het hart. Hat bleek te zyn geweest eene ontploffing van rioolgasin genoemde steeg. Een paar ijzeren deksels van het riool waren stukgeslagen evenals de ven sterruiten van de huizen in de onmidde- lijke nabijheid. Te Bazel zijn twee jongens van 13 en 14 jaar gearresteerd. Zij waren met een volledig stel inbrekerswerk'uigen, valsche sleutels, paneelzagen, breekijzers, enz. in de villa eener rijke weduwe ge drongen en hadden al wat los was mee genomen. Het meerendeel der kostbaar heden werd nog in hun bezit gevonden. In den afgeloopen winter had een peeliersknecht in Baz :1 met een hakma- chine vier zijner vingers afgehakt. De man eischte van zijn patroon 5000 francs schadevergoeding en jtoen deze weigerde dit te betalen, daagde de bediende hem voor het gerecht. Uit het onderzoek bleek echter dat hij zich zelf deze ver minking had toegebracht, om zoo in het bezit van een flinke schadevergoeding te komen. De rechter ontzegde hem dus zyn eisch. Kort voor de uitspraak verliet de knecht het gerechtsgebouw, en vlak daar voor schoot hij zich dood. In Bettlach, een dorp bij Grenchen in Zwitserland, zijn Dinsdagnacht een moeder met haar vier kinderen door ko lendamp gestikt. De vader was nog niet dood, doch men vreest ook voor zijn le ven. Het bleek, dat de ouders (te zamen een grooten bak met gloeiende kolen in het slaapvertrek hadden gezet, om zich zelf en hun kinderen om het leven te brengen. De admiraliteitsafdeeling van het Engelsche hooggerechtshof heeft in het geding Elbe-Crathie beslist, dat de eigenaars der Crathie van de 6876 p. st. die zij onder de Engelsche wet als maximum schadevergoeding aan de eigenaars der Elbe schuldig zyn, mogen aftrekken de som, die de Norddeutsche Lloyd en som mige assuradeuren van de lading reeds van hen gekregen hebben uit den verkoop van de Crathie te Rotterdam. Wat de eisohen om schadevergoeding voor levensverlies betreft, de eigenaars der Crathie moesten daarvoor 4 pet rente betalen. Te Beiroet hadden Dinsdagavond in boorlingen een mohammedaanseh officier van politie vermoord omder de oogen van de politie en de soldaien, die parade hiel den ter eere van de komst van den nieu wen gouverneur. Gisteren hebben de mos lems zich daarover gewroken door twee christenen van den Libanon te vermoorden. Engelsche bladen maken melding van een nieuw kanon, waarmede eenige honderden schoten per minuut zouden kun nen worden afgegeven. Het is een kanon van zeer klein kaliber, model Hotchkiss en de vuursnelheid moet ongeveer 600 schoten per minuut bedragen. Sedert een jaar ongeveer heeft men er proeven mede genomen te Woolwich en in eenige andere Engelsche plaatsen, waar men over artille rieparken beschikt. Men heeft voornamelijk de uitwerking beproefd van het schot op vrij dikke boomen over afstanden van 1500 a 2000 meter. Binnen dertig secon den kan men met het nieuwe geschut op een paar kilometer afstand een dikken boom vellen en wel met zulk een zuiver heid, alsof de boom doorgezaagd was. Het kruit, dat voor het merkwaardige kanon gebezigd wordt, is een bijzondere spring stof van een enorm uitzettingsvermogen zonder eenige rookontwikkeling. Uit de dierenwereld. De scherpste vorm van het antagonisme is als de dieren, om hun honger te bevredigen, gedwongen zijn elkander te verslinden. Een tweede, algemeen verspreide vorm is het parasitisme, waarbij het dier zich vestigt op of in een ander dier en, naar gelang van zijne be hoefte, diens voedsel deelt. Daarop volgt het comuiensalisme, waarbij het eene dier zyn woning vestigt in de oppervlakte of het inwendige van een ander dier, maar zich ertoe bepaalt van zijn toestand partij te trekken, zonder zyn gastheer schade toe te brengen of te benadeelen. Dit doet de krab bij den oester. Er doen zich nog an dere verhoudingen voor de vogel ampioeina woont in de mierenhoopen, met goedvin den van den eigenaar het loodvischjeleeft in de nabijheid van den haai. Bij mutuaiisme neemt men het waar dat het eene dier diensten bewijst aan het an dere, zooals aan de oevers van den Nijl de trochilus aan den krokodil. Het is be kend dat hij in diens bek vliegt en dezen van wormen zuivert. Door een eigenaardige beweging van den staart waarschuwt de krokodil als hij zijn bek zal sluiten en dan zorgt de vogel dat hij wegvliegt. Om gekeerd waarschuwt de trochilus door een bepaalden kreet dat er vijanden van het watermonster in de nabijheid zijn. Het dienstbetoon is dus wederkoerig. Er zijn ook voorbeelden dat de dienst slechts van éene zijde bewezen wordt, zoo is er eene soort van mieren die andere dieren als slaaf houden en zich met hen vooden. Van het bileteraal mutuaiisme is een voorbeeld de slang en de eend, die zwem mend baar over een stroom brengt, terwijl veie andere dieren elkander helpen om een boomtak te verplaatsen, een dam te maken, lij een jacht elkander bij te staan of el kander te verdedigen. Oorlogstoebereidselen in den Transvaal 1 Aan een particulier schrijven uit den Transvaal ontleent de Echo het een en ander, waaruit valt op te maken, dat de verwachting in den Transvaal, dat het eer lang met Engeland tot een botsing zal ko men, algemeen is. „Hier", heet het o. a., in den brief, die van den 14en Maart uit Johannesburg is gedateerd. „Hier worden zeer weinig zaken gedaan. Op de Exchange of „tusschen de kettingen" wordt hoegenaamd niets afgehandeld, alles ten gevolge van den gespannen toestand met Engeland. Ziet men thans de buiten- landsche (Kaapstad) treinen binnenkomen, dan zyn er maar zeer weinig passagiers; daarentegen zijn de uitgaande treinen gere geld vol. Velen staren hun vrouw en kin deren weg, zoo vast wordt op oorlog gere kend. Oom Paul heeft in den Volksraad gezegd, dat, mocht Engeland ons weer aanvallen, dan zal geen Engelschman meer in Zuid- Afrika blijven. „Ik weet niet hoe men in Europa over den oorlog denkt, maar hier is men van gedachte, dat we oyer 2 maanden moeten vechten. En Engeland doet stom, want op heden zijn Transvaal en Oranje-Vrijstaat gewapend zooals nimmer te voren. Dan hebben voorts Natal en de Kaapsche boeren trouw beloofd. Ergo, een algemeene oorlog. En wij, Hollanders vechten mede, voor ons is het een kwestie van bestaan. Komen de Engelschen binnen dan gaan wij buitenkant. „Is het niet kenschetsend, dat in de En gelsche kolonie Kaap Natal het Engelsche gouvernement echte Martini Henrigeweren disponibel stelt voor 3 pond en den eed vordert, dat het nimmer tegen Engeland zal worden gebruikt En de Boeren Ze koopen diezelfde geweren voor 8 pond bij particulieren en bshoeven dan geen be lofte af te leggen. Dan gaat, hier ook het praatje, dat Enge land zijn barrisan-troepen uit Eng.-Indië laat komen, wat de eenige troepen zyn, die tegen de boeren kunnen vechten. Eergisteren sprak ik in Krugersdorp een boerenjongie, die met de dr. Jameson-gevan- genneming uittrok met 34 patronen waar van hij zeker weet met 20 geraakt te hebben. Zaterdag 10 April. Goes, 1 uur ten raadhuize het bouwen eener paardenstal en karrenschuur enz. voor den aanleg der mestvaalt. Bestek ter visie en a 25 cent verkrijgbaar. Maandag 12 April. ISomburs, 2 uur uitvoeren van ver schillende werken op de buitenplaats Duin vliet. Bestekken by firma Altorffer a 25 cent. Woensdag 14 April. tViJhclniliiadori», door het dyksbe- stuur van nen Wilhelminapolder in het Gemeentehuis 11 uur levering 446 scheeps- ton basalt, 296 scheepstor nieuwe waalpuin, 1180 dennen perkoenpalen 1.60 M. met 300 liter Creosootolie, 1000 Brab. staken, 1000 bossen Brab. rys, 200 bossen Holl. haring. Biljetten voor 11 uur by dhr. Hanken. Zaterdag 17 April. <s Gravenhage, onderhoud van 't post en telegraafkantoor te Tholen tot 31 Dec. 1899. Zaterdag 24 April. Sclierpcnlsise, door het bestuur der waterkoeling van 't waterschap Scherpenisse 11 uur bij Elenbaas, herstel, vernieuwing en onderhoud der aarde, kram, rys en steenglooiingwerken aan bovengenoemde waterkeering. Aanwijzing 16 en 20 April 10-12 uur bj,i de dijk wachters woning. Dinsdag 27 April. Teri»c»zeii,3uurbo wed.Susyn herstel, vernieuwing, onderhoud tot 30 April '98 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken Aanwijzing 20 en 23 April 9—11 uur. Dinsdag 13 April. Vamperlniid, 10 uur door deurw Gel ner nieuwe houtwaren. Vlissingen, 8 uur in de Oude Vriend schap door not. de Maret Tak lo- een huis Jocst de Moorstraat 112 cA. 2o. een dito Eiesschonstraat 75 cA. Te zien voor en op den koopdag 10—12 en 2—5 uur met toe gangskaalt. Woensdag 14 April. Vrouwepolcfer, 2 uur byj Tilroe door not. Verhulst lo. een huis, erf en schuurtje op 'tdorp; 2o. 43 A. 50 cA. bouwl. in Se- rooskerke; 3o. 3290 cA. idem aidaar. En om 4 nur meubelen, schoenmakersnaaima chine, schoenmakers en landbouwersgereed schap, 2 geiten, 5 kippen, mest. Goes, half 10 in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann in 't failissemer.t van M. D. Ramondt meubelen, 12 stoelen met zwarte tryp, boeken in prachtband, gouden heeren rem. horloge met dito ketting, dito dames halsketting met medaillon, tapijten, gordij nen, schoenklompen, rijtuiglantarens enz. Kijkdag Dinsdag te voren. Serooskerke, balt 11 bij J. Vreeke door not. de Mar c Tak een huis, schuur en moesland, 4205 cA. Drie aaneengebouwde woningen 382 cA. samen. En 4 huizen naast elkaar te Oostkapelle. Kijkdag 12 en 13 April Zierikzet-, door het vischoestuur 10 uur in de Concertzaal verpachting 96 perceelen schelpdierenvisscherü in de Grevelingen en voor den wal te Bruinisse. Boekjes a 30 cent by dhr. J. A. Fokker. Dondeidag 15 April. IVIfMiwtiorp, 10 uur bij wijlen W. Vreeke door not. Pilaar bruin ruinpaard 8 jaar, 2 geiten, vet varken, mestputlooper, menwa- gen op ijzeren assen, kar op voeren, leur- wagentje, Sack's ploeg, meubels, Singer naaimachine, statenbjjb ■ls.manufacturen'enz. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst lo. 10 A. 69 cA. bouw terrein en uitweg by den Vlissingschen Singel Koudekerke in perceelen. 2o. een huis en erf Nieuwe Vlissingschen weg Koudekerke C 110. Te zien daags voor en op den verkoopdag 10-12 en 2 4 uur. Zaterdag 17 April. Geersdijk, 4 uur bij H. Flipse door deurw. Gelner, meubelen, huisraad, 1 varken, enz. Dinsdag 20 April. Goes, door not. Pilaar 8 nur in de Prins van Oranje het woon- en winkelhuis van M. D. Ramondt Bierkade groot 119 cA. Krigdanimc, door not. Tak by P. van Vlaanderen 1 uur 6 baatgevende melkkoeien, 3 melkkoeien, 3 melkgeittm, karret op vee- re.i, windmolen, mangelmolen, stampbak, wagenzeilen, planken, erwtenrys stroo, mel kersgereedschap, karn, 2 bodden met toebe- hooren enz. Zouteiande, by K. Adriaanse 1 uur door not.'Loeff inspan als: 2 baatgevende melkkoeien, 2 vaarskalveren, 2 schapen met lammeren, 2 geiten, 4 varkens, 23 kippen en 1 haan, kortmolen, mangelmolen, wind molen, geeselstoel met steen, 2 kiekenrennen y'sbak, 2 ladders, waschmachine, hooi, stroo, 7000 roggestroobanden, mest in den put, melk gereedschap, huisraad. Woensdag 21 April. Wcmcldingc, 10 uur bij Korstanje door not. Liebert voor de Wemeldingsche Compagnie lo. 1 H. 15 A. 40 cA. weiland Stormzandepolder. 2o. een oesterput, loods, huis en tuin samen 1 H. 29 A. 10 cA. Eripachtsrecht op 88 A. 20 cA. met de daarop staande loodsen en machinegebouw; het recht van pacht tot 1899 van perceel 470 lersche Bank. 3o. het recht van pacht van perceelen 12 en 155 tot 1 April 1900 en no. 184 tot 1 April 1899 der lersche bank. 4o- 7000 aangeslagen pannen in den put op 46b lersche bank50000 idem in den put te Wemeldinge; 80000 ledige op 'tterrein; anderhalf miljoen plantoesters te bezichtigen in den stooinput Donderdag en Vrijdag door H. Fossen. 5o. 2 aakjes, bakken, enz. Serooskerke, door not. Tak by J. Wisse op hofstede Driewegen 10 uur 1 zwart merriepaard 12 jaar met veulen, 1 bruin merriepaard 9 jaar, beiden N. P. S., 1 bruin ruinpaard 11 jaar, 1 zwart merriepaard 9 jaar, 1 bruin merriepaard 4 jaar, 1 vos ruinpaard 2 jaar, 1 vos jaarling merriepaard, 9 melkkoeien, 10 kalf,hagende vaarzen, 1 vette vaars, 6 anderhalfjarige vaarzen, 3 springstieren, 6 jarige vaarzen, 12 kweekkal- vers, alleN. H. ras, 3 schapen metlammers, 2 varkens, karnhond, 40 kippen, 19 eenden, 2 woerden, marktwagen op veeren, 3 men wagens, 2 driewielskarren, 7 ploegen, 14 eggen, moibord, 2 sleopdeuien, 2 voorslepers, 1 eenpaardsdorschmachine, rolblok, 2 veld- gangen, windmolen, kortmolen, landbouw-, zolder en melkgereedschap, meubelen enz. Donderdag 22 April. Middelburg, door not. Tak 8 uur in de Vergenoeging huizen lo. Lange Breestr. O 180 groot 180 cA.2o. idem O 143 groot 196 cA.; 3o. Nieuwstraaf 28 groot 32 cA.; 4o. Kalvermarkt 279 groot 55 cA. 5o. idem 278 groot 84 cA. Te zien daags voor en op den koopdag 10—12 en 2-4 uur. Vrijdag 23 April. 0. en W. Souburg 10 uur door not. Tak op de hofstede Zuidbeok inspan als 1 blauw merriepaard 20 jaar, 7 baatgevende melk koeien, 1 vaars, 1 halfjarige stier, 3 kweek kalvers, 2 melkgeiten, 2 varkens, 25 kippen en haan, hond met hok, drielingmen wagen, driewielskar, ploeg, 2 eggen, melkkar op veeron, kortmolen, windmolen, sleepdeur, voorsleper, geeselstoel, kiekenren, vleesch- blok, ladders, reep en blpkken, boogzaag, landbouw-, melkers-en zoldergereedschappen, huisraad, kabinet, ijzeren plaat, koperen ketels. Zaterdag 24 April. Vrouwepolder, 10 uur door not. Tak bij A. Janse inspan als: 1 bruin ruinpaard, 2 baatgevende melkkoeien, 3 vaarzen, 1 stierkalf, varken, hond met hok, drieling- men wagen, drielingskar, haan en 15 kippen handblok, turk, kortmolen, windmolen, gee- selstoe3 ladders, haashorde, kieken™ slypzei), wagen zeil, mutsaards, hooi strnn mest, paardenwant. 8troo> Dinsdag 27 April. Middelburg, ook Woensdag Notarishuis 10 uur meubels. Inl. de Groot en Hondius Goes,- 2 uur door den ontvanger der regi' stratie aan zijn woonhuis verpachten voor 7 jaar de gronden van het fort te Ellewouts- dyk, en de visscherü in de grachten van dat fort. UrijpvUerke, door not Torenzigt uur inspan als Woensdag 23 April Souburg, op le hofstede van J, Pouwer door not. uur inspan als- Vrydag 30 April. Oostkapelle uur door not. Verhulst op de hofstede „de Dankbare" van wed. G de Visser inspan als: Dinsdag 4 Mei. Mellskcrke, 9 uur op hofstede Dom misse door not. Loeff inspan als Woensdag 5 Mei. Zuidzande voor Heyboerdoor notaris Le Nobel beestiaal. Donderdag 13 Mei. Terneuzen, 2 uur in Hotel Central door not. v. d. Moer hofstede met landerijen 47 H. 12 A. 20 cA. NIEUW- EN ST. JOOSLAND 12 April. WESTKAPELLE 15 April. Ondertrouwd J. JONGEPIER en E. C. HEIJKAM. Goes, 9 April 1897. *x* Getrouwd WILLEM DE JONGE Gz. wedr. van Tannetje Meijler, en MARIA KRAMER wede. van Jacob van Paassen, die tevens, ook namens familie, hunnen dank betuigen voor de zeer vele blyken van belangstelling by hun huwelijk onder vonden. Goes, 8 April 1897. Heden overleed tot onze diepe droefheid in de volle verzekering des geloofs, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante Jozina Cornelia van Bortel in der> ouderdom van bijna 58 jaar. Schoondijke, 5 April 1897. Uit aller naam J. P. VAN BORTEL. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 9V2 uur, in „de Print van Oranje" te Goes, ten verzoeke van den WelEd.Gestr. heer Mr. J. de Witt Hamer JGzn. te Goes als curator in het faillissement van M. D. Ramondt aldaar verkoopen: Tête a tête, 2 Secretaires, eikenh. Chiffonnière, Linnenkast, Baffet- kast, 12 Stoelen met zwarte trijp, Voltaire, Bureaustoel, Uittrek-en Ronde Tafels, 2 Thee- en Speel tafels, Medaillon-en andere Spie gels, Ledikanten met ResBoitaen toebehooren, Hanglampen, Gasornament, Pendules, Klok, 3 Kachels met toebehoo ren, Boekenrekje, Boeken in prachtband, 3 Gravures in lijsten, Handnaaimachine, Glas- en Aardewerk, Keukengerei, enz. Voorts: gouden heeren rem. Horloge met dito Ket ting, dito dames Halsketting met Medaillon, Etui met 12 zilveren Snikerlepeltjes, zilv- Suikerstrooiers, dito Lepel en Vork en meet gouden- en zilveren voorwerpen en eindelijk: Jacquard- en andere Tapijten, Hilversum- sche-, Schotsche- en Manilla Karpetten, Manilla- en ander Loopergoed, Traploops^, zwarte Pluche, Satinnet, Deur- en Haard kleedjes, Gordijnstof, Over- en andere Gor- dij nen, Vloerzeil, Touwloopers, Ledikant kwasten, Schilderij koord, Gordijnfranje, Gordijnlinnen, Matraslinnen, Voetkusaent Tafelkleeden, roode Tafelkleedstof, P"'" dendekens, Stangen, Leidsels, Borstel*8'9' Sponsen, Zeetnen lappen, 58 Zweepen, 9 Zweepstokken, Singelband, Touw, TftPÖr' ga; en, Koffers, Leder, Gespen, Schoenklompen, grijs Linnen, 300 Caitap veeren, 2 stel Rijtuiglautaarns, 4 Sneei'ff klokken, 11 Pluimen en 20 Arrescbel8 en verder zadelmakersfournituren enz.en Kijkdag Dinsdag te voren. te koop. Keur uit. Gekalfd en over rekening bij W. BRIELSMAN, KoW kerke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2