KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. RECHTSZAKEN. Leestafel. Onderstaande is van dr. E. Laurillard in het Nieuws. Met het oog naar Creta. 'k Weet niet of 't harde woord der Oudheid Nog steeds kan gelden als iets waars Cretensers zijn geen lofspraak waardig H Zijn luiaards en 't zijn leugenaars Ook weet ik niet een oordeel te uiten, Waar Hellas recht heeft of misdoet, En waar het bloed, van 't slagzwaard drui lend, Is schuldig of onschuldig bloed Maar 'k weet, dat Abdul Hamids horden, Bij 't rosse licht der Halve Maan, Met wreeder haat de kling hanteeren En in veel vuiler wegen gaan En 'k weet, dat, als zes Mogendheden, In naam van Christus' Kruis getrouw, Haar bommen en granaten werpen, Ten bate van dat moordend grauw, Elk eerlijk hart die krijgsbravoure Een daad van laffe laagheid noemt, En de Geschied1 nis, die Gericht is, Vast eens dat feit als gruwel doemt. Tit. I.12. 24 Maart 1897. Bij den post- en telegraafdienst is met 1 April verplaatst van Botterdam (telegraafkantoor) naar Terneuzen de klerk der posterijen en telegrafie A. R. Noteboom. Met 6 April wordt de kapt.-luit. ter zee W. J. de Bruijne gedetacheerd bij de maatschappij „de Schelde" te Vlissingen om te worden belast met het toezicht op den verderen bouw van den kruiser Zeeland, ten einde big gereedheid als le officier op te treden. Melkmeet-emmers. Aan de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal is een wetsontwerp ingediend, tot strekking hebbende om de melkmeet-em mers, die nu eene indeeling hebben van 20, 50 en 100 liters, ook te kunnen voorzien van eene indeeling van daartusschen lig gende hoeveelheden, als 30, 40, 60 of 80 liters, vooral in het belang der kleine zuivelfabrieken, waar weinig personeel is en de maat van 50 liters te zwaar is bij het overstorten en, omgekeerd bij de grootere, deze maat te klein is, om de aangebrachte hoeveelheid melk te ontvan- geu, zonder zeer dikwijls te moeten over storten, {zoodai men daar een maat van b. v. 60 of 80 liter het best zou kunnen gebruiken. Door het Anti-Rev. Centraal-Comité is naar De Stand, meldt in zijne vergadering van jl. Zaterdag het ont werp voor het Concept-Program van Actie, dat aan de Deputatenvergadering zal worden voorgelegd, met de daarbij behoorende resolutiën vastgesteld. De toezending van dit ontwerp aan de Kiesvereenigingen, die nog deze week geschieden zal, heeft plaats door een uit voerig schrijven, waarin het Centraal- Comité de beginselen uiteenzet, waarvan het uitgingen opdat alle misverstand zou zijn afgesneden, heeft het Comité voorts aan het Program van Actie een breede Toelichting toegevoegd. De Deputatenvergadering is voorloopig vastgesteld op Woensdag 28 April e. k., en met het oog hierop worden de kies vereenigingen reeds nu uitgenoodigd, af gevaardigden te benoemen, en over het ontwerp van gedachten te wisselen. Reeds nu kan worden meegedeeld, dat het ontwerp geen „program van urgentie" is, in den zin van een parlementaire werklijst voer de eerstkomende vierjarige periode, maar dat het, met het oog op de gewijzigde politieke periode die we tegen gaan, in uitgebreider zin het standpunt en de gedragslijn der Antirevolutionaire party afteekent. Een kerkschip. Het comité, dat zich gevormd heeft om tot het uitzenden van een kerkschip te geraken, waarvan ds. v. d. Valk en ds. E. Eisma te Scheveningen resp. voorzitter en secretaris zijn, heeft in eene circulaire het plan nader toegelicht. Het volgende is daaraan ontleend: Het schip staat onder de zorg van een in de Noordzee ervaren bemanning, 8 9 personen. Een bekwaam en degelijk pre dikant, geheel voor den dienst des Woords onder de visschersvloot, wordt beroepen. Hij bezoekt door het kerkschip de vis- schersschepen ter haringvaart, spreekt met de visschers, let op de onderwijzing en het godsdienstig zedelijk leven aan boord en handelt verder naar bevind van zaken. Voorts zorgt hij vooreen goede lectuur ea wat verder het doel van zijn dienst bevorderen kan. Zondags predikt hij in de zaal van het schip, voor de visschers die er kunnen opgaan. Ook in de week kunnen zij die zaal als gezelschapszaal of leeszaal gebruiken, en op die manier kan ons visschersvolkje een vereenigingsleven leiden op zee, en een kop koffie of cho colade kunnen het gebruik van verkeerde genotmiddelen vervangen. Even noodig is ook de dienst der barmhartigheid. De lijnen daarvoor werden welwillend door dr. Keuckenius te Scheveningen, als ge neeskundig adviseur, als volgt getrokken. Als het meest wenschelijke werd de dienst van een vasten arts geacht; doch bij gebreke van dien, zou men voorshands kunnen volstaan met den dienst van een gediplomeerde verpleegster of verpleger. Verband- en medicijnkist zijn aan boord en een viertal hutten voor gewonden en patiënten. De kosten voor het een en ander zouden een uitgaaf vorderen van 16000 'sjaars, waarin niet begrepen zijn de kosten voor den dienst in de winter maanden in de havens. Collecten. Ten einde het ook daar ondervo 1 misbruik van het houden van collfcrn voor elders gevestigde instellingen, zoo cl mogelijk tegen te gaan, heeft het dagelij'.-"-b bestuur van Schiedam bepaald lo. dat collecten, welke met hun in stemming plaats hebben, voortaan zullen gehouden worden in gesloten bussen, die van gemeentewege zijn verzegeld 2o. dal zij, die met deze collecten belast zijn, voorzien zullen zijn van eene schriftelijke aanbeveling van hun col lege; en 3o. dat de opbrengst dier collecten door hun college ter openbare kennis zal worden gebracht. Herv. Kerk. Ds. C. R. v. Lelyveld te Goes en ds. K. Loggers te Westkapelle komen voor op het zestal te Warnsveld. Bedankt voor St. Laurens door ds. H. J. Couvée te Kerkwerve. Beroepen te Roermond W. Mallinckrodt te Maastricht te Geldermalsen (toez.) ds. D. Cladder te Schoonrewoerd. Aangenomen naar St. Jacobiparochie door A. van Wijck cand. Bedankt voor Ootmarsum door ds. H. Smits te Nieuw Leuzenvoor Sche veningen door ds. G. Mansvelt te Amers foort voor Eist door ds. H. v. Griet- huijsen te Oosterwolde voor Gasselte (toez.) en voor Schermerhorn door J. J. Bleeker cand. te Oterdum voor Lellens door Cleveringa te Leermens. Geref. Kerken. Beroepen te Heerde ds. F. Moet te Opperdoes. Bedankt voor Amersfoort door ds. C. B. Bavinck te Rotterdam. Naar wij vernemen, zal mejuffr. A. M. Ramondt, onderwijzeres aan de Chr. School te Goes, als zoodanig tegen 1 Augs. ont slag aanvragen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn o. a. veroordeeld wegens: diefstalA. H., 15 j. visscher Breskens tot 3 m. gev. straf en In zake C. D., 64 j. conducteur op den prov. stoombootdienst op de Wester-Schelde te Vlissingen, geappelleerde van een vonnis van het kantongerecht te Terneuzen, waar bij hij ter zake van vervoer van buskruit ongedekt door geleibiljet is vrijgesproken, is het vonnis van genoemd kantongerecht bevestigd. W. v. d. P.,29 j, sjouwer te Middelburg werd 23 Februari 11. ter zake van dronken- kenschap en mishandeling bij verstek ver oordeeld tot f 3 b. s. 3d. h. en 1 maand gevangenisstraf. Hij kwam daarvan in verzet met het gevolg dat op heden, met nietig verklaring der dagvaarding, zijn vonnis is te niet gedaan. Kantongerecht te Goes. In de zitting van Dinsdag 23 Maart 1897 zijn veroordeeld wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde en leveren van geneesmiddelen zonder daartoe bevoegd te zijn W. W. te Rotterdam f 100 b. s. 30 d. h. jachtoverlreding J. d. M. te Wemeldinge 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurd verklaring niet in beslag genomen geweer en haas met bevel tot uitlev. of te betalen f 3 s. 3 d. en f 1 s. 1 d.J. Z. te Kloe- tinge 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h. ver beurdverklaring in inbeslaggenomen ge weer met bevel tot uitlevering of te be talen f 5 s. 3 d. zich met wildstrikken in het veld bevinden: S. B. en A. B. te Schore ieder f 5 b. s. 4d. met aangespannen honden rijden zonder muilkorvenJ. d. 8. te Koliinsplaat fl b. s. 1 d. lij dooiend weder rijden met te zware vrachtM. M. en C. F. te Colijnsplaat ieder f 5 b. s. 3 d. overtr. gemeente verord. Kats JD. C. H. te Kats f 1 b. s. 1 d. overtr. plaatsel. verord. KruiningenJ. S. te Kruiningen fl b. s. 1 d. loopen over bezaaiden grond zonder ver gunning P. d. J., G. d. J. en M. H. te We meldinge ieder f 5 b. s. 3 d.L. v. d. B. en J. H. te Wemeldinge ieder f 2 b. s. 2 d. straatschenderijJ. M. L., M. K., en H. Th. d. L. te Wissenkerke, J. v. H. te Goes ieder f 2 b. s. 2 d.J. V. te Ierseke f 5 b. s. 3 d. straatschenderij en opgeven valschen naam: J. S. Wz. thans Beigen op Zoom 2 maal f 5 b. s. 2 maal 3 d. in dronkenschap verrichten eener hande ling waarbij bijzondere omzichtigheid wordt vereischtD. V. te Goes f 10 b. s. 3 d. overtr. Ssheldetegl..- M. K. te Kruinin gen, J. D. Iz., W. P. D. Iz. en F. d. D. Jz. te Ierseke ieder f2 b. s. 2 d. zonder consent bevisschen der Schelde en Zeeutvsche Stroomen P. J. v. d. K. en S. V. te Ierseke ieder f 0,50 b. s. ld.; A. W. D., D. C. D., M. J. W., J. v. d.Y. en D. v. d. Y. allen Ierseke ieder fl b. 8. 1 d. idem en op afgebakend perceelM. d. J. en J. D. Jz. beiden Ierseke, A. v. d. Y. en C. v. B. beiden te Krabbendijke ieder f2 b. 8. 2 d.; J. G. Jz. te Ierseke fl b. s. 1 d. en f 2 b. s. 2 d. nachtrumoer: A. T., P. H. en P. R. te Nisse en J. d. J. Driewegen ieder f 2 b. 8. 2 d. niet voeren van een lantaarn op zijn rijtuigP. B. Jz. ie Ylissingen f 1 b. s. 1 d. overtred. veldpolitie: M. S. te Vlake f5 b. s. 3 d.; dronkenschapJ. v. K. te Schore f 5 b. s. 3 d., M. d. P. te Goes f 3 b. s. 3 d., A. V. en P. H. te Kruiningen en J. v. D. Lz- te Ellewoutsdijk ieder f 2 b. s. 2 d. en L. Y. te Goes f 1 b. s. 1 d. Vrijgesproken werden: G. A. te Driewe gen bekl. van jachtdelictD. B. te Rotter dam bekl. van verboden invoer van een varken uit België en M. d. B Az. Krab bendijke beklaagd van bevisschen der Schelde zonder consent. Vlissingen. De gemeenteraad heeft 2500 M2. bouwgrond gratis afgestaan aan een bouwmaatschappij, zaakgelastigde dhr. W. Stok architect te Dordrecht, voor den bouw van een nieuw hotel met tien villa's op de plaats van het oude stedelij k bad huis. Een belangrijk besluit voor Vlissin gen en voor hare omgeving. Het voornemen bestaat om aan deze maatschappij voor tien jaren te verpachten de exploitatie van het strand en de strand stoelen, een en ander voor een later te bepalen som. De voorloopige bepalingen vervallen wanneer de overeenkomst niet voor 31 December 1897 is tot stand ge bracht. Met ingang van 1 April a. s. zijn bij het Belgisch loodswezen te Ylissingen bevorderdtot loodsschipper de zeeloods A. Lambrechttot zeeloods de hulplood- sen M. Vanleke, W. Herreman, C. van Outrijve en A. Puis en tot loodsleerling: P. Berjé, thans lichtwachter, L. Pison, F. Mesure. E. Laforce en P. Herreman, thans matrozen bij den maildienst te Ostende. Voor de liberale kiesvereeniging te Kapelle zal de heer D. de Klerk van Rotterdam als spieker optreden. De surnumerair der posterijen en tele" grafie W. Schoo van Groede wordt met ingang van 15 April geplaatst ten spoor wegpostkantoor no. 2 te Rotterdam. Kamperland. Dezer dagen ontstond, juist op de scheiding van Onrust- en Ja- cobapolder, in de Slikken, eene oeveraf- schuiving lang 295 M. breed 95 M. grootste verdieping 10.40 M. Bruinisse. Uit het Gemeenteverslag ontleenen wij de volgende cijfers omtrent den handel in oesters en mosselen in 1896. Aangevoerd werden 4 millioen Zeeuwsche Oesters. De uitvoer hiervan was 2 mil lioen die verkocht werden tegen een ge middelden prijs van f 13 per mille. Fransche oesters werden geplant 200000, uitgevoerd 150000 tegen een gemiddelden prijs van f 15. Aan mosselen werden uit gevoerd 108000 ton tegen een prijs van fl.75. Oudelande. Ook hier is een afdee- ling gesticht van den bond van suiker bietenverbouwers. Tot bestuursleden zijn gekozen J. de Jager Gz. voorzitter, I. de Bakker, secretaris en W. Mol, penning meester; 21 leden traden reeds toe. De kiezerslijst te Grijpskerke 22 Maart 11. vastgesteld geeft aan 147 kiezers voor Leden van de Tweede Kamer en voor de Provinciale Staten en 139 voor leden van den Raad. Volgens de lijst over 1996-97 bedroeg dat getal 100, eene vermeerdering alzoo van 47. Te Meliskerke met 112 kiezers voor Leden der Tweede Kamer en der Provinciale Staten en 109 voor leden van den Raad. 30 meer dan op de loopende lijst voor komen. Maandag morgen kregen te Heille twee huurlieden twist. De een wilde met een kruiwagen mest rijden over 't land van den ander. Bij twisten bleef het niet weldra geraakten zij handgemeen. De een bracht zijn aanvaller met een mes eene groote wonde toe aan den hals, waarvan veel bloedverlies het gevolg was den an der werd met een stok de onderarm afge slagen. Het gevecht was hiermede geëin digd beiden kwamen daarna kort achter elkander naar Aardenburg geloopen, om geneeskundige hulp in te roepen. M. C. Een dienstbode te Dokkum is Zon dagavond op haar wandeling met haar be minde, wijl de brug openstond, te water geraakt, haar beminde wist zich te redden en trachtte ook haar te reddendoch te vergeefs. Het meisje is verdronken. Te Wageningen is een 78 jarige vrouw van een trap gevallen, waardoor zij zoodanig werd verwond dat zij weldra overleed. Te Maastricht hebben twee jongens van 17 jaar uit aardigheid met elkander gebokst en daarna met pennemessen geduel leerd. Het gevolg was dat een hunner een messteek in den borst bekwam, die zijn leven in gevaar brengt. De „Gastelsche Beetwortelsuikerfa briek" en de fabriek St. Antoine, beide aan de rivier de Mark gelegen, hebben reeds voldoende contracten gesloten, zoodat de werkzaamheden aan die fabrieken in de a. s. campagne verzekerd zijn. Bij gelegenheid van het aanstaand feest op 1 April ter eere van het vijf-en- twintigjaar bestaan van De Standaard, zal het orgel van het „Paleis" bespeeld wor den door den heer W. Ezerman, organist der Sint Bavo-kerk te Haarlem. Er moet reeds nu voor een ongereserveerde plaats niet minder dan f 10 geboden zijn. Yoorts is reeds nu door N. N. bij dr. A. Knyper, als aandenken aan 1 April, in gekomen f 3000 voor de Vrije Universiteit, f 1000 voor het Geref. Gymnasium te Am sterdam en f 1000 voor het Centraal Comité. Iemand in Schoterland gaf, zonder eenig bewijs, eenige effecten ter waarde van ongeveer f4000, ter bewaring in de brandkast van eon dame, die met dergelijke papieren vrij goed bekend was. Eenigen tyd later werden de effecien teruggevraagd, maar au beweerde de dame ze niet ont vangen te hebben. Aangifte bij den officier van justitie volgde, waarop beide personen door den, rechter van instructie in verhoor zijn gekomen. Om met inkt op glas te schrijven is het volgende noodig 10 deelen gebleekt schellak 5 deelen Venetiaansche terpentijn 5 deelen gewone terpentijn en 5 deelen larapenzwart. Men lost de schellak op in de terpentijn en voegt daaraan het lam- penzwart toe, waarop men met het meng sel met een gewone pen op glas kan schrijven. Te Alkmaar woont een weduwe, die met den verkoop van melk haar brood verdient en een zoon heeft met wien zij wel eens verschilt van meening. Dit deed zich ook Zaterdagavond voor en de moe der achtte een, ouderlijke terechtwijzing in den vorm van een klap om de ooren nood zakelijk. De zoon was het hiermede niet eens en wierp met en over een brandende kachel zijn moeder omver, wier kleederen in brand geraakten. Daar de zoon ook de deur afgesloten had, moesten de buren een ruit breken, om in het huis te kunnen komen en een begin van brand te blusschen. Uit de verhooren van de Johannes- burger heeren door de Regeeringscommissie blijkt al meer dat van de grieven der Uitlan- ders weinig aan was. De hardste schreeuwers waren daarenboven zij die 't het best hadden. De Engelsche mijn-exploitanten hebben miljoenen verdiend ofdank zij de minder strenge Transvaalsche mij nwet. De Telegraaf noemt enkele dier parve- nuen die hun schaapjes op't droge haalden in datzelfde land hetwelk zij zoo verra derlijk in handen van Engeland wilden spelen, en die nu te Londen een duur huis voor zich lieten zetten. Wij nemen een en ander vau haar be richt over, om te doen zien dat er veel geld verdiend is in Transvaal, maar dat er te Londen goede gelegenheid is, om het weer op te maken. Naar Park LaneDit moge misschien niet zoozeer de straat der Engelsche „groot heid" zijn, zij heeft er in elk geval den naam van. Het ideaal van eiken plebejer, die door geluk of anderszins een groot vermogen rijk wordt, is: lid van het Lager Huis, en wonen in Park Lane. Beit en Barney gaan ook in Park Lane wonen. Beit betaalde 170.000 pond, of twaalfmaal dat bedrag in guldens, voor een stukje grond, waarop zijn kasteel zou verrijzen. Men zat hem reeds d .vars door hem een architect aan te wijzen, van wiens diensten hij gebruik moest maken dat was de con ditie van den grondeigenaar. De plannen werden gemaakt en het marmeren paleis (op papier) was gereed. Toen de eerste verdieping klaar was, merkte de Duke of Westminster, die daar naast woont, op eens, dat hij zijn mooie uitzicht op Hyde-Park Corner zou verliezen. Order werd gegeven niet verder te bou wen, en nu staat het gebouw daar, de eene helft bijna gereed, de andere helft tot aan de eerste verdieping opgebouwd, met een plat dak. Barney kocht een huis voor 250,000 pond sterling, brak het af en toen de plannen voor het nieuwe huis klaar waren, merkte de heer Alfred Rothschild, dat zijn nieuwe buurman hem het licht van zijn beroemde „White drawing room" zou ontnemen, en ook Barney was verplicht zijne plannen te veranderen Robison kocht een huis voor zestig dui zend pond, dat over 13 jaar in de handen van den grondeigenaar (de Duke of West minster) zal vallen. Dat is de Engelsche wet, welke zegt, dat men wel grond kan koopen, maar slechts voor een aantal jaren. Na verloop dier jaren behoort de grond, met alles wat er op staat, aan den grond eigenaar President Kruger heeft op den brief waarin de rechters van het Hoog Gerechts hof hun onderwerping aan de besluiten van den Volksraad te kennen geven, geantwoord dat de regeering nooit heeft getwijfeld aan de goede trouw der rechters, die het bekende vonnis in de zaak-Brown hebben geveld. Doch de regeering moest aan den Volksraad de goedkeuring vragen op de strenge maatregelen, die bestemd zijn de zekerheid te waarborgen voor de houders van schuldbrieven en eigendommen van den staat. Het einde van de judiciaire crisis heeft algemeene tevredenheid in het land te voorschijn geroepen, behalve in de pers, die de Chartered Company is toegedaan en die teleurgesteld schijnt door de vreedzame oplossing van het geschil. Op de te Kaapstad gehouden confe rentie, ten doel hebbende een nauwer aan sluiting ursschen de Zuid-Afrikaansche Re publiek en den Oranje-Vrijstaat in het leven te roepen, zijn de beginselen van het verdrag van Potchefstroom aangenomen. Overeengekomen is, dat burgers van een der beide Staten en hun afstammelingen het volle kiesrecht in den andeten Staat zullen hebben, mits zij aan zekere voorwaar den voldoen alsmede dat de beide staten elkander zullen bystaaD zoodra eenhui wordt aangevallen. De overeenkomst n""1 natuurlijk door den Volksraad WfJK goedgekeurd. e" Rodolphe Salis, de „edelman.ktoe. houder", stichter van het vermaarde P rijsche gezelschap van den Chat Aoir ook hier te lande welbekend i8 dag te Chateller&ult overleden. Een officieel schrijven over kiest» is dezer dagen door den Postdirecteur t" Génève aan zijn personeel gezonden. gebeurt dikwijls," zoo wordt daarin g^J' „dat de aininbtenaren en beambten, geen zorg voor hun gebit dragen, \;tL worden tengevolge van holle kiezen en j, daardoor veroorzaakte ontstekingen, fi, trekken is het eenige afdoende middel te»"' het kwaad naar de beambten willen li^j pijn lijden dan zich aan die operatie derwerpen. Zij kunnen niet werken J veroorzaken onkosten, omdat zij vervangJ moeten worden. Aan dien toestand moe; een eind komen. Daarom wordt hierb- ter kennis van het personeel gebracht jj tand- en kiespijn voortaan niet meer J een ziekte zullen worden beschouwd e dat zij die daaróm thuisblijven op hunJ kosten vervangen zullen worden." Onlangs had in Nevada (VereeniJ Staten) een gevecht plaate tusschen tv« boksers. De een gaf den ander een iJ boven het hart, zoodat deze ineenzakte ij het gevecht verloor. De overwinnaar spion; als een dolle in het park rond en zj vrouw weende en lachte tegelijk. f, Philadelphia (mede in de Vereenigde Sal ten) ging het nog treuriger toe. Baar ;J een bokser zij m tegenpartij een slag hora het hart, met het gevolg dat dezen laats een bloedstroom uit den mond vloog a hg dood neerzeeg; de ander werd gearr teerd doch stierf door uitputting. En lï heet nu beschaving Als een staaltje van fanatieke wred heid dient gemeld dat dezer dagen Turken getracht hebben door middel m dynamiet de kerk van Platania op Cr in de lucht te laten vliegen, op het ooge blik dat zich daar alle Grieksche officier met de Cretenzer hoofden bevonden. H verraderlijk plan werd gelukkig n» tijdig verijdeld doordat een Cretenzer die er van af wist, daarvan melding de aan den Grieksehen bevelvoerder. Te Parijs is bericht ontvangen, li het stoomschip Yanariva,, 16 schipbreuk lingen van de paketboot „Ville de St, X zaire" heeft opgenomen Dr. Maire, een der eerste geredden vi de „Ville de St. Nazaire", deed op vaartuig zijn eerste jreis als scheepsdokter Te Uonstanz (Baden) is weer et „kleine" dief streng gestraft, waarmet echter volstrekt niet gezegd is, dat r er de groote laat loopen. Een jonkmam 19 jaar is door de rechtbank aldaar t 4 maanden gevangenisstraf veroorde wegens het stelen van vier postzegels 10 pfennig. Uit den goeden ouden tijd. Majoor (een vesting bezoekend): „"Waal om wordt niet met het gesehut gemanot vreerd Kapitein „De zwaluwen hebben er nest in gebouwd, majoor, en hebben jongen!" Huisvrouw (tot de keukenmeii Maar Lize, hoe krijg jij het in 't kot om nu, om tien uur, een voetbad nemen Keukenmeid: „Ja, ziet u, mevronl ik wil mij van daag laten portretteers: Bediende: „Mijnheer, ik laat niet welgevallen, dat u mij „lumrnel noemt". Mijnheer: „Hier heb je tweekffarj en loop nn naar den drommel Bediende (aarzelend): Veertien tin gel eden hebt n mij ook Jnrnmel" l noemd Tel. Samuel, geïllustreerd Wn blad ,voor jongelieden, ons redactie van H. B. Wejjland. Uitgever A. J. H- I® Hilversum. Dit weekblad schrijdt zachtjes voort zijn weg en wint door boeienden inh' en bevattelijken toon de harten van jonge volkje. Het is echter nog niet het ziin moet. Wat stijl en punctuatie treft is 'tniet op elke bladzijde even trouwbaarhier en daar bleven u jongste aflevering correctiefouten staan- schetsen van de J. Ono. en de mededeelingen van P. Oranje veri"' nochtans allen lof en spellen ook M schrift een goede toekomst. Excelsiur, geïllustreerd schrift voor het Nederland Volk. Red. A. J. Hoogee en J. A. Wormser. M vers Hoveker Zn., Amstef Met genoegen schrijven wij weder een kort woord van aanbeveling yan, hoogst belangrijke tijdschrift, gie rige jaar, en ook nu, de onderkou beschrijving omtrent Transvaal la»i zeker zijn ingenomenheid met deze ui versterkt gevoeld. Wij bespeuren da^ mot genoegen dat onder jongen en 0 van allerlei kerkelijke richting schrift met zijn boeiende stof en du' platen met toenemende belangstelBus vangen wordt. En dat is verdien In 't Februari no. van den Die jaargang wordt de opstellen.eeks^ Amsterdam naar Pretoria AVI

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2