DE ZEEUW BIJVOEGSEL Iburg. mm vmoopiiira Hulst-Vlake. itramdienst booten „Schelde lenII." i 7,30 KERKNIEUWS, RECHTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN- STOOMBOOT, kart. Zondag 21 's m. 2. dag 24 'a morg. 8. [oRBOOTDIENST DE fOTDIENST. 20 min. na kloktijd) naar Ylake vm. 4,50 T alsoorden onmiddellijk len correspondeerenden 10.15, 2,15, 5,15 uur. worden geen goederen flNDIENST. Walsoorden vm. 7, 1,5. uur. onmiddellijk na aan- ongeveer vm. 9,en ,15 u. 3USDIENST SCHE VEER—GOES. Éitzondering van Dinsdag, at. Vertrek Veer 's morg. |,30, 's avonds 5,uur. on) 's morg. 8,37, 's namid. e), 's avonds 6,30. DeB reer 's morg. 9,'s av fes (Slot Ostende), 's nam }-Ma!deghem, naar Draaibrug 6,23, 8,28, 7,20. naar Maldeghem 5,31, ^1, 2,37 5,20, 8,31, 0,00. naar Draaibrug 7,40, f>, 6,35. naar Breskens 6,50, 8,50, 7,45. n. Sluis 5,31, 6,13, 8,37, 8.31. Draaibrug 5,51, 6,29, 8,15 ]10, 5,01, 7,18, 8,08, 8,5 IOOTDIENST JDELB.-ROTTERDAM Maart. Van Van bn. Middelburg. Botterdam. 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 8,45 8,45 8,45 8,45 9,- 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 9- 9- 9- 9- 9,- 9,- 9,- 9,- 9- Maart. kzee: Van Rotterdam: R 7.30 Zaterdag 20 10,30 7,30 Zondag 21 10.30 I 7.30 Maandag 22 10.45 1 7.30 Dinsdag 23 10,45 f 8,- W oensdag 24 10,30 1 8~ Donderdag 25 10,30 Vrijdag 26 10.30 f 7.30 Zaterdag 27 10,30 18 8,30 Zondag 28 9,— 7,30 Maandag 29 10,— 0 7,30 Dinsdag 30 10,- |l 8.— Woensdag 31 10.30 BERGEN-OP ZOOM-THOLEN -op-Zoom naar Tholen,5,3C, (*Eacultatief), 11,1,30, ,18. naar Bergen-op-Zoom 6,05 cultatief), 9,35, 12,40, 2,10 ,55. m Bergen-op-Zoom n. Halsteren Halsteren naar Tholen 15 min Maart, an ROTTERDAM halve Maandag) 's morg. 6.30 u an ANTWERPEN: behalve Maandag) 's morg. 6 u. BE-SCHELDE, uropeesche of Spoortijd. kens vm. 5,10a), 7,20, 9.40e _c), nm. 3,25*) ïgen vm. 5,40a), 8,10,10») c), nm. 3,55. 7,20, 9,40, 11,55e) nm. 3,25* 30,8,—, 10,10, nm. 12,25») 3,55 Hoedekenskerke vm. 8,10. Terneuzen 8,40. IRDAGS geen vee vervoerden vervoerd. van 3.25 naar Breskens en 'dag, f)nm. Dinsdag en Vrijdag^ 6.8,30e) 11,55 3,25 door 8 50e) 12,15 3, 5,-e) 7,15e) 10,10 1,55 door 7,35e) 10,30 2,15 en ZATERDAGS geen jee vee en goederen verv#e?d. JJ yan van Zaterdag 20 Maart 1897. 55 19 Maart '97. Bij kon. besluit is benoemd tot sub stituut officier van justitie bij de arron- dissements-rechtbank te Middelburg mr. j. K. H. Turk, thans ambtenaar van het 0. M. bij de kantongerechten in het arr. Almelo. Bij K. B. is aan D. W. Coninck Wes tenberg, op zijn verzoek ontslag verleend als notaris te Sas van Gent. Bij beschikking van den minister van marine is met ingang van 1 April, a, s. benoemd tot binnenloods, tevens loods juar zee, ter standplaats Zierikzee, de zee varende A. v. Duin. Bij kon. besluit zijn herbenoemd tet kantonrechter plaatsvervanger in de kan tons: Middelburg mr. W. A. van Hoek Oostburg W. C. de Smidt. Woensdag bad op Eik en Duinen, een begraafplaats te 's Gravenhage, de be grafenis plaats van het stoffelijk over- sohot van den heer Beelaerts van Blokland, in leven lid der tweede kamer en diplo matiek vertegenwoordiger der Transvaalsche republiek. Allerlei grooten en geleerden uit allerlei rang en stand, 1 ministers, ka merleden, gezanten, vertegenwoordigers der meeste Europeesclie hoven, tal van aanzienlijken die tot den engeren kring van Beelaerts' geestverwanten behoorden bene vens kerkelijke en schoolautoriteiten waren rond de groeve vereenigd om de laatste attentie te bewijzen aan den vriend, den broeder, den ambtgenoot, den medebelijder van den eenigen Naam, wiens ook de over ledene zich in zijn werkzaam, hoogst een voudig leven niet had geschaamd. Geen kransen dekten de lijkkist, alleen een omfloersde palmtak, een laatste hulde van de weezen uit de stichting Renswoude, van welke stichting hij regent en admi nistrateur was. Toen de kist in de groeve was neerge laten, trad de heer jhr. mr. A. E. de Savornin Lohman, lid der Tweede Kamer voor Goes, naar voren, om namens [de Kamer en namens de [politieke vrienden in engeren zin een woord van diepen wee moed te spreken op dit graf en God te danken voor de schoone gaven, dezen be scheiden man verleend, gaven waarmede deze dan ook gewoekerd had. Na hem sprak de heer Gregory advocaat generaal bij den Hoogen Raad, die den vriend en den belijder des Heeren herdacht; de heer Fabius om, namens het kiesdistrict Delft, door den Beelaerts vertegenwoordigd, een woord van weemoedige herinnering op zijn graf neder te leggen de heer Snethlage consul-generaal van de Transvaal om 'na mens de regeering der Afrikaansche repu bliek er op te wijzen, hoe groot een verlies zij door dit sterfgeval lijdt. Nog anderen spraken op dit graf hun smartgevoel uit j over het heengaan van dezen man, die het bleek eerst nu in zijn sterven zoo duidelijk mogelijk zoovele vrienden had. Prov. blad no. 31 bevat de kennis geving van den commissaris der koningin dat de visseherij van 1 April tot en met 31 Mei zal gesloten zijn, voor zooveel be treft het visschen met de zegen of met het sleepnetde visseherij met de overige voor leze Provincie geoorloofde vischtuigen zal gesloten zijn van 15 April tot en met lb leigedurende den gesloten vischtijd, snb 2o. vermeld, in de wateren, waarop de sluiting der visseherij toepasselijk is, het visschen der paling, doch alléén met al- korven, zal mogen plaats hebben. De verkiezing te Delft voor een lid der tweede kamer, vacature Beelaerts, is bepaald op 9 Aprilen herstemming zoo noodig op 23 April. lerseke. Raadsvergadering van Don derdag 18 Maart, namiddag 6 uur. Aanwezig 7 leden, voorzitter de Burge meester. Ingekomen is o. a. de rekening en ver antwoording der nieuwjaarsoommissie en kennisgeving van den C. d. K., dat de rijkssubsidie voor de havenvergrooting is toegestaan. De beer Polderman vraagt of dit werk lezen zomer nog klaar zal komen. De Yoorz. beeft alle hoop, maar het kan ttog maanden duren eer er begonnen kan ■"orden. Het reeds gewijzigde bestek is laar den minister. Yan de defiiitieve goedkeuring zal bet afhangen. De hoofd- 'ngenieur van den rijkswaterstaat is hier geweest en zal tot spoed meewerken. De beer Sinke heeft gezien dat de Mi nister een wet heeft ingediend tot het verleenen van erfpacht van de noodige slikken. Hij vraagt, of dit geen aanleiding tot vertraging kan geven. De Voorz. gelooft dit niet, de goedkeu- ritlg van het bestek is hoofdzaak. De heer Van Harmeien wensoht op be spoediging van de behandeling dier wet san te dringen, maar de voorz. acht dit onnoodig. Als het bestek er is, kan men "«ginnen. Daarna is aan de orde de benoeming )^n een lid van 't Bnrgerl. Armbest. in plaats van den heer Jb. Hieftje, die J>or zijne benoeming heeft bedankt. Be oemd wordt de heer Jacs. Sandee, no. 1 er aanbeveling met 5 stemmen. De onderwijzer A. J. Van Gilst krijgt op zijn verzoek eervol ontslag tegen 1 Mei. Eenige door Ged. St. in de gemeente- begrooting 1897 voorgestelde wijzigingen worden met algemeene stemmen aangeno men. De eindcijfers worden daardoor niet veranderd. Bij de laatste rondvraag vraagt de heer Polderman waarom de gemeenteambtenaren op 1 Mrt hun salaris niet ontvangen hebben. De Yoorz. antwoordt, dat er geen genoeg geld in kas was, doch begin April zullen 2 maanden tegelij k uitbetaald worden, daarom achtten B. en W. een kasleening nog niet noodig. De heer Yan Harmeien acht het even wel billijker dat de gemeente een leening sluit, dan dat de ambtenaren dit doen moeten. De Yoorz. is het daarmee eens, en de heer Cupéry voegt er bij, dat een kas leening zou voorgesteld zijn, als de ont vanger niet verzekerd had, dat er in April geld genoeg zou zijn, De heer Sinke brengt een andere zaak ter sprake. Hij vraagt, of B. en W. voor deze gemeente de gevolgen berekend heb hen van de wet tot regeling der gemeente finaniiën. Uit vele gemeenten zijn stemmen tegen deze wet opgegaan. Als 't nog niet te laat is, wilde hij dat de raad zich aan hun zijde schaarde. De afschaffing der progressie bij den H. O. zal groote mis standen veroorzaken. De Voorz. heeft de bedoelde bereke ningen niet gemaakt, maar is ook van meening dat de H. O. zonder progressie zwaar op den middelstand zal drukken, De heer Sinke vreest, dat als dit voor stel wet wordt, het met de autonomie der gemeente gedaan zal zijn. Hij stelt na verdere discussie voor, B. en W. nit te noodigen de gevolgen der wet voor lerseke te berekenen, en mochten deze zeer on gunstig uitvallen, alsnog tegen ce aanne ming te protesteeren. Dit wordt met algemeene stemmen aan genomen. Daarna wordt kohier van den het onveranderd besluit der ook belang de in geheime zitting H. O. vastgesteld. Yereeniging tot verbetering van het Paardenras in Walcheren en Nieuw en St. Joosland. Algemeene Vergadering op 19 Maart 1897 Onder voorzitterschap van den heer G. Born wordt de vergadering geopend. Hij geeft te kennen dat het hem leed. doet dat zoo weinig leden ter vergadering kwamen en deelt mede dat de heer P. S. Buteux voor zijne betrekking van secretaris bedankt heeft. Door het bestuur is die betrekking voorloopig opgedragen aan den heer Meeuwse, die de notulen der laatste ver gadering voorleest, welke worden vastgesteld. Naar aanleiding van een laatste vergadering zouden stellenden worden opgeroepen, doch voorzitter verklaarde dat het Bestuur er van had afgezien omdat volgens het regle ment alleen de leden tot vergrooting van het kapitaal der vereeniging kunnen mede werken. Het bestuur doet nu hij monde van den Voorzitter een voorstel om, ter besparing van den hengst Marnix, in de maand Augustus nog een driejarigen hengst aan te koopen, waartegen niemand zich ver zette. Alleen gaf de heer de Bruijn van Melis- en Mariekerke te kennen dat tot aankoop van een hengst in de vorige ver gadering niet besloten was. Het bestuur gaf dit met de notulen in de hand toe en stelt voor of al of niet een hengst zal worden aangekocht. Besloten wordt een hengst aan te koopen met 37 tegen 4 stemmen. Welke soort van hengst zal worden aangekocht? Zal het er een zijn in de lijn van Marnix? Na eenige woordenwis seling tussohen den Voorzitter en den heer heer de Bruin- van Melis- en Mariekerke omtrent de zwaarte Tan den aanteschaffen hengst, wordt voorgesteld een Belgisch paard zwaar soort aan te koopen. De heer De Bruyn vestigt er de aan dacht op dat in Schouwen een hengst ge- bruikt wordt, afkomstig van Oldenburg, doch de heer Voorbeijtel toont aan dat die hengst niet aan de verwachting beantwoord heeft, hoofdzakelijk omdat de fokkerij van luxe paarden in den laatsten tijd zeerna- deelige resultaten heeft gehad. By acclamatie wordt nu besloten een in het Belgisch stamboek ingeschreven hengst a la Marnix aan te koopen. Die aankoop zal moeten gedekt worden door eene nieuwe leening of liever eene nieuwe geldstorting, waarvoor èn Marnix èn de nieuwe hengst de onderpanden zijn. Staande de vergadering wordt voor 32 rentelooze aandeelen a f 10 ingeschreven, zullende omtrent het ontbrekende einde April eene nieuwe vergadering worden belegd, waar ook belangstellenden zullen worden uitgenoodigd. Hierna wordt de vergadering opgeheven. Het jongste oorlogsbericht uit Atjeh luidt: Eergisteren nit Segli den vijand, aan verlaten benting Kotta Baroe werkende, verdreven. Kapitein Drijber niet gevaar lijk gewond. Vijand had twee dooden. Dit is niet de eerste maal voegt de N. R. C. hierbij dat deze dappere officier gewond werd. Op 8 Juni 1883 kreeg hij in Atjeh een schot in de linkerkuit; op 21 Maart 1884 een schotwond aan het hoofd, in het gevecht beoosten en lnwesten den weg van Lepong-Ara; op 1 October 1892 voor de Atjehsche sterkte Kaloet een gevaarlijk schot in hethoofd. Kapitein Drijber werd in 1883 benoemd tot ridder der Militaire Willemsorde 4e klasse; ont ving daarna het eereteeken voor belang rijke krijgsbedrijven met gesp 1873 1885 Atjeh, en in 1893 werd hem de eeresabel met het gebruikelijke opschrift uitgereikt. Blijkens een telegram nit Indië aan het N. v. d. D. maakten onze troepen deze week een tocht naar Biloel en trachtten zij Toekoe Tjoet Lamtengah in handen te krijgen, wat evenwel niet gelukte. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Goes (vac. Huet) ds. W. Lamers te Rijsoord, ds. J. H. van 't Hoff te Den Bommel en ds. W. Hoek te Brussel. Beroepen te Vinkereen ds. H. G. van Endt te Woerden; te Voorthuizen ds K. Eekhof te Werkhoven te Scher- merhorn dr. J. Bleeker te Oterdnm te Leilens Cleveringa te Leermensjte Garsthuizen ds. W. J. Jurrema te Windes- heim. Bedankt voor Ransdorp en Schelling woud door ds. A. H. L. de Bel te Bussum voor Neerlangbroek door ds. P. Bongers te Kamerik; voor Eist door ds. H. v Griethuijsen te Oosterwolde. De candidaat J. A. Hoekzema te Groningen stelt zich thans beroepbaar. Ovezand. Zondag 16 Mei a. s. hoopt onze beroepen predikant Ds. J. H. Schreuder zijne intrede te houden na des voormid dags te zijn bevestigd door onzen conculent ds. A. F. Ch. Pont van Nisse. Geref. Kerken. Bedankt voor Buiksloot en Zenderdorp door dhr. A. Knyper te Amsterdam voor Hattem door ds. L. Bonma te Em- melenkamp. Chr. Ger kerk. Beroepe* te Arnhem d«. Ph. J. Wessels te Zierikzee. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens mishandeling D. P., 14 j., arbeider,Kat- tendijke, tot 14 d. ger. straf, en A. V., 29 j., landbouwer, Westdorpe, tot f 10 b. s, 03 d. h. en P. H., 35 j., werkmau, Krui- ningen tot f5 b. s. 5 d.h. beleedigingA. F. S., 41 j., schipper, Hansweert, tot f 3 b. s. 3 dh. huisvredebreukM. d. R., 36 j., rondrei zend koopman, Bergen op Zoom, tot f8 b. s. 8 d. h., en overtreding plaatselijke belasting te Vlis- singen (drankinvoer) J. d. P., 58 j., koop man, en G. J. d. J. zonder beroep, hei den Vlissingen heiden tot f 5 b. s. 1 d. h. Vrijgesproken: D. L., 24 j. veldaroei- der, Kapelle, beklaagd van mishandeling. In zake T. K. of C., 17 j. daglooner en vischlenrder te Maldeghem en J. C. J. K., 38 j., rondreizend koopman te Rotterdam, geappelleerden vaii ten hunnen laste afzon derlijk gewezen vonnissen van bet kanton gerecht te Oostburg, waarbij zij, als be klaagd van overtreding eener politie-veror dening (venten zonder vergunning) ieder voor zich zijn ontslagen van rechtsvervol ging, zijn de vonnissen des eersten rech ters vernietigd en opnieuw rechtdoende geappelleerden entslagen van rechtsver volging. In zake J. M. B., 44 j., weduwe van J. J. A., winkelierster te Hulst, geappel leerde van een vonnis van het kantonge recht te Hulst, waarbij zij, als beklaagd van uitoefening van een beroepwaartoe zij niet bevoegd isen waarbij het open baar ministerie voor een deel niet is ont vankelijk verklaard en geappelleerde voor een deel is vrijgesproken, is het vonnis des eersten rechters bevestigd. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is naar de openbare terecht zitting verwezen P. C. deM.. oud 17 jaar, schippersknecht te Colijnsplaat, ter zake dat hij alsgetnige onder eede gehoord in eene strafzaak voor het Kantongerecht te Goes op 11. Maandag ten voordeele van den beklaagde eene verklaring in strijd met de waarheid heeft afgelegd. Aan den beklaagde is de heer mr. W. Dicke, advokaat te Goes, ambtshalve als verdediger toegevoegd. H et gerechtshof te's Gravenhage heeft het vonnis der arr. rechtbank te Middel burg bevestigd, waarbij A. K. kuipersknecht te lerseke wegens diefstal van ganzen tot een jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Voor het gerechtshof in Den Haag werd gisteren gepleit in een zaak betref fende de aanvaring van een loodssloep door het Engelsehe stoomschip Seagull in Nov. 1894 voor de reede van Vlissingen, toen bedoelde loodssloep op weg was om een loods te brengen aan boord van ge noemd stoomschip, bij welke aanvaring 3 Nederlandsche schippers en 2 Belgen het leven verloren. Mr. C. J. Frangois, van 's Gravenhage, trad voor de weduwen van de drie Neder landsche schippers op, wier vordering tot schadevergoeding door de Middelburgsche rechtbank was afgewezen. Mr. M. Jacq de Witt Hamer uit Mid delburg trad op voor den kapitein. Het O. M. zal 5 April a.s. conclusie nemen. In elke garnizoensplaats zijn gewoon lijk een of meer huizen, waar het den militairen verboden is binnen te gaan, om een of andere, meestal zeer gegronde reden. Op een lijst, opgehangen in de chambree, worden die huizen dan aan de militairen bekend gemaakt. De kolonel-garnizoenscommandant te Bergen- op Zoom heeft echter nog een ander middel te baat genomen om de jonge miliciens bekend te maken met voorzegde huizen, om hen zoodoende voor gevaar en voor straf te vrijwaren. Gistermorgen werden de miliciens by ploegjes onder commando, van een sergeant door de stad geleid. Bij een verboden huis gekomen, werd halt en front gemaakt, waarna de sergeant het huis aanwees, on der mededeeling dat het hun streng verbo den was daar binnen te gaan. Natuurlijk had deze beweging veel bekijks. Maar algemeen keurde men toch de zorg van den kolonel voor zijne jonge en onervaren soldaten goed. Tevens werden de woningen der offi cieren en onderofficieren en de militaire gebouwen aangewezen. (Zoom) Te Breda is bij het zesde regiment infanterie ingedeeld een loteling die met krukken loopt, bovendien een verheven heid op zijn rug rijk is en slechts een lengte heeft van 1,343 M. De jonkman had verzuimd op de keuring te verschij nen hij ia naar het hospitaal gebracht, waar hij natuurlijk wordt afgekeurd. N.R.C. Te Neede (Gelderl.) woedde gisteren een zeer hevig onweder, waarhij de blik sem insloeg in een bouwhoeve, waardoor de hofstede in korten tijd met den ganschen inboedel in de asch gelegd werd en een paard en twee koeien in de vlammen om kwamen. De bewoners konden zich slechts met groote moeite redden. Gisterenmiddag zij n te Sprang de reeds boren de tweede verdieping opgetrokken muren der in aanbouw zjjnde pastorie van de gereformeerde gemeente door een hevigen windstoot, vergezeld van een zwaren don derslag geheel omgewaaid. Een ondernemer heeft aan het ge meentebestuur te 's Gravenhage vergunning gevraagd om op de plaatsen bestemd om door stationneerende rijtuigen te worden ingenomen, te mogen stationneeren een 50-tal ,,vélocipèdes-fiacre", zijnde driewie- len, voorzien van een overdekten zotel in den vorm van esn ruststoel en waarop een persoon kan plaats nemen behalve de bestuurder. Het vervoer op die wijs zou geschiedeu tegen den prijs van 10 cent den kilometer. Te Sprang sloeg zekere B. een oud geladen geweer tegen een boem af met het gevolg, dat hem de volle lading door de hand ging. Daarbij werd hij ook ern stig aan het oog gewond. By een bierbottelaar te Rotterdam kwam een tot nog toe onbekend gebleven man met een vat wijn te koop aanbieden tegen 15 cent den liter. De koop werd gesloten en de verkooper vertrok, het vat achterlaten de, doch te kennen gevende over een paar uren terug te zullen komen om zijn geld. Na zyn vertrek opende de bierbottelaar het vat, hetwelk, in plaats wyn uien bleek in te honden. De verkooper, die waar schijnlijk lont geroken heeft, is niet terug gekomen om zyn geld. De vorige week is het Fransche stoomschip Ville de Saint Nazaire op de hoogte van Kaap Hattaras vergaan. Van de 80 opvarenden zyn slechts 4 levend teruggevonden. Vier booten werden tegen het schip verbrijzeldvier andere slaag den er in te vertrekken, doeh drie daarvan zyn op zee verloren gegaan. Van de 35 personen, die zich in de achterste boot bevonden, zyn 31 gestorven aan uitputting, na eerst krankzinnig te zyn geworden. De vier overhly venden werden zes dagen na de ramp door een zeilschip opgenomen. - Gevaarlijke ritjes. De stad Mechelen is door een vreeselyk onheil bezocht. Den laatsten dag van het groote earneval had zich op het plein voor het stadhuis een hippodrome neergezet, dat drie kameelen en verscheidene gedresseerde paarden tot rondrijden aanprees. De zaak vond weer klank vele inwoners en vooral inwoonsters maakten van die gelegenheid gebruik lom een kameelritje te maken. Eergisteren be merkte een dokter, dat een iong meisje dat op een dezer kameelen 'gereden had, door een erge jeuk aangetast was hy deed by de politie aangifte. De politie liet direct de kameelen en paarden onderzoeken, de veedokters stelden vast dat alle dieren de schurft hadden. Het hippodrome is direct gesloten, terwijl [ook een kameel gedood moest worden. Intusschen heeft deze ziekte de meeste bezoekers, in het bizonder de be zoeksters aangetast er zyn van politie zijde meer dan honderd ziektegevallen vastgesteld. RUHliEilRUlKE STAND- Van 18 tot 19 Maart 1897. MIDDELBURG. Ondertrouwd"W. Hu- bregtse jm. 26 j. en S. 8. Sanderse jd. 28j Getrouwd: A. A. de Bruynejm. 25j.en N. de Jonge jd. 21 j. J. Marteyn jm. 24 j. en D. C. Roodzant jd. 21 j. J. Desein jm. 28 j. en J. P. Goetgeluk wede 45 j. Bevallen: A. P. Wiessner geb. Drioel z. L. F. Kujjs geb. Smolders z. OverledenW. A. Joosse 4 mnd. z. GOES. Geboren: 18. Benjamin z. van Willem den Boer en Francina Pieternella Willeboer. VLISSINGEN, 19 Maart 1897. Boter f 1.10 a fl,— per kilo. Eieren f3.— a 1 3.20 per 104 stuks. MIDDELBURG, 18 Mrt. 1897. De aanvoer uit Walcheren was niet zoo ruim als voorgaande week echter voldoend voor de behoefte veel ging er in den handel niet om met uitzondering van Tarwe die 10 ct. minder werd gekocht bleven prijzen van and «re artikelen onveranderd. Puike Tarwe f5.90 a f 6. Rogge f 4 nominaal. Wintergerst f4.40 a f4.50. Zo- mergerst f4.10 a f4.20. Groene Erwten in kooksoortf 7. Kroonerwten f6.50 nominaal. Witte boon en f8.— a f8.25. Bruine boonen f7.25 a f7.50 naar kwaliteit. Paardenboon6n f5.10 a f5.20. Boter f—.95 a f 1.05per kilo. Eieren f2.80 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 18 Mrt. '97. BOTER. Hoogste koers f—.60 af—.— laagste koers f—.50 per 5 ons. KIPEIEREN hoogste koers f .70laagste koers f —.40. EENDEIEREN Hoogste koers f 80 Laag ste koers f —.70 de 25 stuks. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. C. Ondertrouwd VAN NIEUWENHUIJZE C.Oz. St, MARIE ANTOINETTE MOL J.Ad. Filipsland Wolfertsdijk Maart 1897. Maandag 22 Maart. Middelburg, 1 uur in 't Schuttershof A x. minster en andere tapijten, loopers enz. Van 10 uur af to zien.Inl. de Groot en Hondius Dinsdag 23 Maart. Goes, 1 uur bij dhr. v. Mervennee door deurw. Hoilmann tilbury met Collings patentassen, 2 eenpaardstuigen.paardedekens, stalgereedschap, huisraad. ftJoes, half 1 bij wed. Rijk voor wed. A. de Vriend van Wiihelminadorp door not. Mulock Houwer 2 werkpaarden oud 12 en 16 jaar, 2 menwagens op ijzeren assen, deereploeg, eg, sleper, voorladder, ponger- boom, harnas, 15000 kilo mangels, enz. Woensdag 24 Maart. Vlissingen, 8 uur in de Oude Vriend schap door not. Bosch lo. een koffiehuis enz. 250 cA. Badhuisstraat 150. 2o. een huis, erf, loods en bleek 86 cA. Lange Zelke F 142. Te zien 22 en 23 Maart 2—5 uur. middelburg, door deurw. Rosier Schut tershof uur inboedel. 's Heer Arendskerke, door not. Pilaar bij J. Marcusse half 10 5 melkkoeien, 1 tweejarige os, 2 jaarlingen, 4 kalvers, 2 varkens, 1 drachtige, 50 kippen en hanen, boomkar, ploegen, molbord met ketting, geeselsteen met paard, koebak met goot, wagen- en ploegharnas, zetaardappels, hooi stroo, mest, hufsraad, 2 linnenkasten, kook- fomuis, bed met toebehooren. Rilland, 2 uur bij wed. Koets door deurw. Hoilmann nieuwe houtwaren. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Heden Vrij dag werd door Burgemeester en Wethouders aanbesteed het bouwen van een dokters woning Ingeschreven hadden de heeren S. Lampert to voor f 9740. J. M. Van Ditmars en Zn. te Middelburg f9380; C. A. Goethals id. f9291, A. Barentsen id. f9258, H. J. Keulemans f 9135, C. Slabber alhier f 8876, J. de Buck Middelburg f 8862, en J. A. v. d. Hell id. voor f8680. Aan den laagsten inschrijver gegund. MIDDELBURG. Donderdag avond werd door notaris Verhulst publiek geveild een Huis en Erf, Kortedelft alhier. Kooper de heer M. C. Roest alhier voor C5101. MIDDELBURG. Heden Vrijdag werden door not. Loeffpubliek verkocht 32perceelen bouw- en weiland in deze gemeente en Biggekerke. 10.6910 cA. bouwl. aan dhr. J. Dommisse voor f1107. 2o. 4070 cA. id. voor f700 dhr. J, Cyvat. 3o. 5315 tiendvrij bouwl. voor f807 dhr. P. de Korte. 4o. 7935 cA. id. voor f1207 aan dhr. C. Marinisse. 5o. 1 H. 70 cA. weiland voor f1415 aan denzelfne. 6o. 3370 cA. id. voor f505 dhr. P. de Korte, 7o. 13360 cA. id. voor f 1956 dhr. E. de Korte N.Zz., 8o. 13540 cA. id. voor f1575 dhr. G. Dekker. 9o en lOo samen 1 H. 33 A. 30 cA. id. voor f 1446 dhr. de Korte Jz. llo 12960 cA. weiland voor f 1450 dhr. E. de Korte Nz. 12o. 7680 cA. id. voor f1007 dhr. W. de Korte Zn,13o 5870 cA. bouwland voor f 1010 dhr. A. Poppe. 14o. 7240 c.A. bouwl. voor f 1111, dhr. E. de Korte Jzn. 15o. 530 cA. tuin vDor f 156 dhr. A. Aarnoutse, 16o. 1860 cA. weiland voor f276 aan denzelfde. 17o. 5310 cA. bouwland voor f857 dhr. P. Verhage. 18o. 2680 cA. weiland voor f440 aan denzelfde. 19o. 1 H. 15 Are weiland voor fl3S0 dhr. A. Francke te St. Laurens. 20o. en 21o. 1 H. 33 A. 40 cA. weiland, voor f 1954 dhr. E. de Korte Nzn. 22o. tot 24o. 2 H. 7 A. 40 c.A. weiland voor f 2600 dhr. W. Roose te St. Laurens. 25o en 26o 1 H. 3 A. 44 cA. bouwland en sprink voor f 1621 aan dhr. A. Verhage. 27e. 74 Are bouwl. voor f 785 aan dhr. W. Roose te St. Laurens. 28o. 3780 cA. id. voor f 420 aan dhr. P. de (Korte Jzn. te Biggekerke. 29o. 35 A. id. voor f380 dhr. J. Cievat. 30o. 8030 cA id. voor f825 dhr. L. Dekker Jzn. 31o. 1 H. 41 A. 30 cA. Weiland Koekoekhoek voor f 1599 dhr. J. Moens te Aagtekerke. 32o. 1,3540 H. id. Keizerhoek voor f1427 dhr. J. Davidse te Middelburg. Koopers achter wier naam geen woon plaats is aangegeven, wonen alhier. Porceelen 27 tot 30 liggen in de gemeente Biggekerke, 't overige in onze gemeente

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5