ÜPENBABE YE1 MEUB1L 1GGEN en 11 DONDERDAG II N een KAPI1 HUISRAA OP VRIJDAG 12 11 UI cornelis adriaan TE BAAltL *1 luxtenant-kwartiefüieester, met den perso- neelen rang van kapitein by de dd. schut terij te Middelburg met vergunning om de onderscheidingsteekenen, aan laatstge noemden rang verbonden, te blij ven dragen. Verder zijn bij die schutterij benoemd met ingang van 1 April tot lste-luit-kwar- tiermeester, met den personeelen rang van kapitein, J. H. S. de Hoogh thans kapitein, tot kapitein jhr. E. H. P. J. Gevers thans lste-luit. en tot lste-luit. M. A. van der Leijé thans 2e-luit. Naar de globale becijfering zooals zij thans is gemaakt, zal ongerekend de gedeeltelijke vergoeding van de bezol digingen der burgemeesters en secretarissen volgens het wetsontwerp tot regeling der Gemeente financiën, het totaal der uit- keeringen die volgens de wet. van 1885 overtreffen met p. m. f2,750.000, zoodat voor andere gemeenten dan de beide groot ste p. m. f 1.750.000 overblijft, waarvan het platteland een z«er groot deel zal ontvangen. Bij beschikking van den min. van binn. zaken zijn benoemd in de commis- siën, in dit jaar belast met het afnemen der examens ter verkrijging eener akte van onderwijs, voor de provincie Zeeland Tot lid en voorzitter: de schoolopziener in het distrist Goes; tot leden: de school opzieners in het district Middelburg en de arrondissementen Middelburg, Oostburg en Tholen; tot leden-plaatsvervangers: de schoolopzieners in de arrondissementen Axel, Goes eu Zierikzee. De rijkscommissie tot het exami- neeren van machinisten aan boord van koopvaardijschepen heeft in hare zitting te Botterdam gehouden, uitgereikt: Het diploma C aan de heeren J. C. ter Brugge en J. de Beer. Het diploma B aan de heeren J. Wessels, J. Vermeulen, T. A. Konings, machinist a/b der mailbooten der Mij. Zeeland, H. van Zuylen, A. Ouwen- broek, J. C. Trippensee en A. G. de Weerdt. Het diploma A aan den heer C. K. Maus. Het eerstvolgend examen zal aanvangen op 27 April te Amsterdam. Door ,den minister van waterstaat isde heer M. W. Berrevoets te Sint Philipsland benoemd tot buitengewoon opzichter bij de rivierwerken in Lim burg. De verkiezing voor een lid der tweede kamer in 't kiesdistriet Breukelen is be paald op 30 Maart; herstemming 13 April. Van liberale zijde wordt als candidaat genoemd de oud-minister Seyffardt. De Staats Courant bevat de statuten van de landbouwvereeniging „Koudekerke" te Koudekerke, en van de burgersociëteit „Wilhelmina" te Vlissingen. Stoomtram BrouwershavenSteenbergen\ In zijne memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer ver- kl iart de Minister van Waterstaat, dat zoodra het ontwerp tot toekenning van rentelooze voorschotten voor aanleg van bovengenoemde werken wet zal zijn ge worden, de voorbereiding der onteigening en verdere uitvoeringsmaatregelen terstond zullen worden ter hand genomen. Je bestrijding van het ontwerp door onderscheidene leden komt den Minister voor grootendeels op eene misvatting te berusten, daar er in den grond der zaak tusschen den Minister en die leden geen verschil bestaat. Welke van de twee in het plan opgenomen verbindingen het meest aan de behoeften van het verkeer zal vol doen, zal alleen de ervaring kannen leeren. Er moet nadrukkelijk worden opgekomen tegen de voorstelling alsof het in de be doeling zou liggen tusschen Zijpe en Anna Jacobapolder slechts een beperkten dienst te onderhouden. Ook hetgeen gezegd wordt omtrent de beperkte schaal, waarop de haven te Anna Jacobapolder zal worden aangelegd, komt de Minister minder juist voor. Van achterstelling van dien polder is geen sprake. De lijn ZijpeNumansdorp is onmisbaar ter bereiking van het beoogde doel, nl. de verbetering van de gemeen schap tusschen de Zeeuwsche eilanden en het hart des lands. De vraag of de binnenvaart behoefte heeft aan een vluchthaven in het Krammer maakt nog een punt van onderzoek uit. Het onderhoud der haven- en steiger- werken en het diephouden der haven van Numansdorp wordt geraamd op f 10.000 per jaar. Degezamenlijke onderhoudskosten van de beide havens aan het Zijpe worden geraamd op f5000 per jaar, te verhoogen met een post voor wellicht noodige uit breiding van de onderzeesche oeverver dediging voor den Willempolder. Tot postbode van Middelburg op Veere is benoemd I. Merteus, thans post bode van Go es op Wolfaartsdijk. Crijpskerke. Tusschen Donderdag en Vrijdag heeft alhier inbraak plaats gehad in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. Na een ijzeren kist te hebben geschonden en alles doorzocht blijkt dat een bus inhou dende plm. f 6 was geledigd en medegeno men. Van daders geen spoor te ontdekken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag 11. is te Gapinge ingebroken in de con sistoriekamer der Hervormde Kerk. De dief of dieven hebben plm. f 140 meege komen. lerseke. tn de voormiddaggodsdiensf- oefening der Geref. Kerk alhier heeft zich gisteren het volgend incident voorgedaan. Nadat de leeraar ds. Visser zijne rede ge ëindigd had en aan de gemeente bekend had gemaakt dat een lid der kerk onder den eersten trap van censuur was geplaatst sprak J. J. Ottelid dier kerk „Johannes Visser je liegt voor God en de gemeente onschuldig veroordeeld". Schijnbaar kalm ging de leeraar voort om den zegen uittespreken en de talrijke schare verliet verontwaardigd het kerk gebouw. Binnenkort kan de aanbesteding tege moet worden gezien van de vergrooting der haven te lerseke waarvan de kosten op f 40.000 ongeveer zijn geraamd. Ternenzen. Benoemd tot gemeentebode de heer D. Tolhoek, vroeger te Goes. Wolfertsdijb. De vereeniging „Eendracht" alhier, hield Zaterdagavond haar 19e jaar vergadering. Uit het verslag bleek het, dat in het afgeloopen jaar waren aangekocht, zes scheepsladingen steenkolen, die gecon tracteerd waren tegen f 8,75 per kar. Er waren uitgelost 11038,5 HL. kachelkolen, welke kosten f 0,66 per HL. en 375 HL. Nootjeskolen, komende op f 0,92 per HL. vrij geld in ieders koolhok, terwijl van het ondeelbaar overschot nog 100 pd spek en worst onder de tegenwoordige leden werden verloot, en nog f770 te veel be taalde gelden kon worden teruggeven. De vereeniging telt 379 leden, en werkt zeer gunstig. De voorzitter C. Zuijdweg, de se cretaris Adr. v.-n de Linde en de Penning meester P. den Herder, werden als zooda nig bij acclamatie herkozen. Bruinisse. Het feest ter installee- ring van onzen burgemeester had nog een nafeest ten gevolge. Door 't heerscben der mazelen kouden de schoolkinderen niet aan de feestelijkheden deelnemen, daarom wer den zij jl. Vrijdag hiertoe in staat gesteld. De lokalen der openbare school (hoofd de heer v. d. Berg) en der bijzondere school (hoofd de heer Bastmeijer) waren smaakvol versierd. Tegen 3 uur kwam de burgemees ter met zijn echtgenoote en de meeste leden van den gemeenteraad in eerstge noemde school, waar hij door het hoofd dier school werd gecomplementeerd en door de leerlingen toegezongen. Daarna ging ZEA. naar de bijzondere school, waar het hoofd dier school een toespraak hield, in welke onder meer het volgende voorkwam Welkom B. »ok namens het bestuur dat ge hier tegenwoordig ziet. Wij gevoelen blijdschap op dezen dag. Blijdschap «mdat wij gelooven dat de Heere in Zijn Voor zienigheid U hier als onzen B. heeft ge plaatst. Wij eeren de Overheid gaarne. Het is Gods groote goedheid dat Hij ons eene overheid schenkt. Door de zonde is het noodig geworden. Zij verdierf het menschenhart zoowel als de maatschappij in haar geheel. Uit haar is de hebzucht, nijd, heerschzucht en diergelijke. Ver schillende volken der oudheid geven het voorbeeld dat waar de zonde heerscht zonder beteugeling de natiën te gronde gaan. Ook in onze dagen ziet men het aan Erankrijk dat de bevolking instee van toe name achteruitgang toont. Maar in het para dijswoord „Ik zal vijandschap zetten" lag ook de belofte: „Ik zal de zonde beteugelen". Daarom loven wij den Heere onzen God voor de machten door Hem over ons gesteld. De socialist verwerpt die macht, omdat hy het feit der zonde miskent. Weg daarom ook dien breidel, zegt hy. En als zy het eens wonnen Daarom i« het onze ernstige en dure roeping by de opvoeding van ons volk dat het feit der zonde en tevens der genade by alle onderwijs worde op den voorgrond gesteld. Dank aan u B. voor de vreugde die ge thans een schare van kleinen hebt bereid. Gij spreekt daarmede uitIk ben B. maar niet om h te verdrieten, maar gelukkig te maken De kinderen zongen hierop een toepas selijk lied. De burgemeester dankte voor de toe spraak en verklaarde het zich eene eer te zullen rekenen, iets voor deze school te mogen doen. Nu volgde een bezoek aan de bewaar school, hoofd mejuffrouw Verhage, waar de kleinen eveneens hun feestelijke stem ming toonden, en daarna weder aan de openbare school waar nog menig toepasse lijk lied gezongen werd. Al de sohoolkinders werden ruim ont haald en zullen deze laatste niet de minste feestviering niet licht vergeten, schrijft onze correspondent, wiens uitvoerig verslag wij wegens plaatsgebrek belangrijk moesten inkorten. Bruinisse. Dezer dagen werd ons dorp bezocht doorj den heer A. Mulder rijks-architect te 's Gravenhage die in last had teekeningen te maken van het Ned. Herv. kerkgebouw. Naar wy vernemen gebeurt dit met het oog op de voorgenomen verbouwing. Bedoelde teekeningen zullen in het Ryksarchief worden gedeponeerd. Te Hoedekenskerke is gestrand de tjalk „Selma" schipper Seeldragers. De bemanning is gered. Hoek. Een alleen wonend, ruim 60 jarig mannetje, by boer en burger welbe kend, daar hy een wekelyksche klant was om een aalmoes te ontvangen, is Zaterdag morgen dood te bed gevonden. Reeds Vrijdag was Van Drongelen zoo heette hy door de buren gemist en toen hij nu Za terdag niet als gewoonlijk naar de bedoe ling der Kieuwjaarscemmissie kwam, kreeg men argwaan; de politie opeude de deur en vond den man overleden. Zijn gelaat had eene kalme uitdrukking en op het bed lag alles in volmaakte orde. Men schryft ons uit Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen De wintervrucuten, ofschoon ten gevol ge van het late zaaien nog klein, staan over het algemeen zeer goed. Een uitzon dering maken echter daarop die welke staan op gronden waar het vorige jaar bie ten zyn geteeld. Met het toen zoo natte weer, is by het peen mennen het land veel stuk en taai gereden, en dit met den natten winter en de vele regens van tegenwoordig, doet de daarop staande vruchten kwijnen. Van de zomervruchten zyn reeds ge zaaid wat boonen en gerst. Met veel wordt het echter toch bijna een maand later dan het vorige jaar. (Jok met het in het najaar niet bezaaide land waarop bieten zijn geteeld is men ten achteren, bij veel waarop andere vruchten groeiden. Wel is waar kan een droog voorjaar en een droge zomer nog veel goed maken, doch het blijft toch ook een onbetwistbare waarheid, dat waar men bieten teelt men bij de rekening van de opbrengst wel eenige guldens per H.A. mag aftrekken voor de schade die men daarvan heeft te wachten in het daaropvolgende jaar, vooral inzwaren kleigrond als men hier veel heeft. Uit hetzelfde (4de) district ook nog het volgende Op politiek gebied zyn hier, althans van protestantsche zijde nog weinig teeke nen van leven waar te nemen. Een ver gadering gehouden van de liberale kies- vereenigingeneen vandeantirevolutionairen, beiden slecht bezocht, voor laatstgenoemde is in besloten kring te Oostburg opgetreden dhr. Heemskerk van Sas van Gent, van welk optreden, voor zoover ons bekend, niet een enkel blad gewag maakte, zie daar alles. Of daarom hier geenerlei openbare strijd wordt gevonden, dat weet ieder, die cou ranten leest, beter. Men denke slechts aan het geschrijf over benoeming van commis sarissen voor de stoomtrammaatschappy Breskens—Maldeghem, de gasthuiskwestie te Aarlenburg enz. En nu het no. van Zaterdag jl. van het Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor een verg. tot oprichting van een on dersteuningsfonds by ziekte van werklie den die Zaterdag 6 Maart zon worden gehouden werd volgens dat blad Donder dags te voren op uitnoodiging van de H.H. Hammacher en de Koo aldaar, een by een komst gehouden waarbij 29 ingezetenen tegenwoordig waren opdat het fonds niet tot stand zou komen, op de wijze zooals 't nu was aangepakt. Dan in hetzefde no. een uitvoerig stuk van dhr. G. Hofstede Mennisten predikant te Aardenbnrg tegen dhr. G. A. Vorsterman van Oijen aldaar. Maar genoeg het is niet om op deze kwestie's in te gaan, dat dit hier wordt neergeschreven, maar wel om het publiek op welks oordeel dhr. Hofstede volgens zyn schrijven prijs stelt te laten vernemen welke de godsdienstige gevoelens zyn van dezen predikant, die door som migen voor modern, door anderen voer half modern sn door weer anderen voor orthodox wordt gehouden, en meer nog omdat er, afgezien van alle kwestie's veel in zyn schrijven is, dat een Christen wel dadig aandoet. Doch hooren wy hem zelf. Wy citeeren daartoe uit zyn schryven het volgende „Mijne gewoonte is het niet mijne inner- lijkste gevoelens uit te bazuinen langs de straat -, doch evenmin schroom ik voor de menschen te belijden hetgeen God mij als waarheid heeft doen kennen, en dankbaar zou ik bijna zeggen ben ik den man van het Weekblad, dat hij ertoe bijdraagt, al is het onvolledig en gebrekkig, mijn geloof in de eeuwige waarheden der Schrift te ver breiden. Wat heeft hij van mij gezegd Dat mijne geloofsovertuiging zich in den loop der jaren heeft gewijzigd. Zeker, en ik schaam mij daarover nieter heeft een groote verandering plaats gehad in mijn geestesleven, eene verandering, zooals de heer v. O. mocht bidden, dat ook bijhem nog eenmaal plaats grype. „Niet eerlijk gemeend ge zyt een be drieger", roept natuurlijk uit ieder, die, zelf geestelijk traag onaandoenlijk, zich niet kan voorstellen, hoe een ander komen kan tot andere zienswijzen dan de in zijne jeugd aangeleerde. Ik ken het oude praatje dat elk die tot de „fijnen" gaat hooren, be schuldigt van daarmêe persoonlij k voordeel en eer op het oog te hebben. Ieder echter, die den toestand van ons kerkgenootschap kent, weet dat door or thodox te zijn, ik mijn vooruitzichten er niet op verbeterd heb onder de 120 ge meenten ongeveer zijn er hoogstens vijf nog die een orthodoxen of evangelischen leeraar verlangen, zoodat ik veeleer mij den pas heb afgesneden oji eens een groo- tere gemeente te krijgen. Ieder ook die met de Aardenburgsciie toestanden bekend is, weet ook, dat men alles behalve zijn eer onder de menschen er mede bevordert, noch zich het leven veraangenaamt, doch ten slotte op zich zelf komt te staan, door te behooren tot de gesmade minderheid, welke hier waarlijk niet zeer in tel is. Neen niet om mijne gemeente te behagen spreek ik ik vraag niet naar het oordeel en de toejuiching van menschen en mijne gemeente dringt mij geene meenin- gén öp, die de mijne niet zijn. Om mijne gemeente alsof niet reeds vóór ik mijn eerste standplaats aanvaardde, menigeen voorzien heeft, dat ik niet in het kamp der modernen zou blijvenalsof ik niet juist bovenal hierom van uit mijn eerste gemeente naar Aardenburg ben gegaan, omdat ik my in eene ultra moderne omge ving niet meer thuis gevoelde en in eene kleine gemeente tot klaarheid wilde zien te komen te midden van de vragen en twijfelingen, welke mijne ziel bestormden. En ik ben tot klaarheid gekomen ik heb, waarvan ik eerst slechts de waarheid vaag vermoedde, sinds met beslistheid leeren be lijden ik heb leeren gelooven en scha men doe ik mij dit geloof voor niemand in den eenigen en algenoegzarnen Mid delaar Gods en der menschen, Jezus Chris tus, mijn Verlosser en Zaligmaker; ik heb in eerbiedig geloof mij leeren buigen voor de Schrift, van waaruit het licht mij is opgegaan. Ben ik veranderd, God dank ik er voor uit het diepst mijner ziel en Hem bid ik, dat Hij voortga mij te ver anderen, nl. mij steeds dieper te leiden in Zijne geopenbaarde waarheid." Wat het staatkundige betreft zegt dhr. H. zich het meest thuis te gevoelen bij die antirevolutionairen, welke met Dr. Kuyper aan het hoofd in democratische richting sturen. Zeker kon hij na dit schryven en nog veel meer dut we hier weg laten, zeggen „Thans meen ik zoo zuiver en openhartig mogelijk mijn standpunt te hebben uiteen gezet." Onder de lotelingen, die te Haarlem voor de militie werden ingelijfd, bevond zich een doofstomme uit een naburig dorpje, die verzuimd had voor den militieraad te verschijnen. Door de agenten van beetwortelsui kerfabrieken worden in de polderstreken in het westen van Is oord-Brabant (district Mark en Vliet) contracten voor de vol gende campagne afgesloten voor f9 per 1000 KG. Woensdagavond wilden eenige per sonen uit Emmen de brug over het Van Echtenskanaal passeeren, doch konden door de duisternis niet zien dat deze openstond. Een 4 tal hunner geraakten te water, met het ongelukkig gevolg, dat er 3 verdron ken. De lijken werden Donderdagmorgen drijvende gevonden. In een gezin te Meerkerk zijn bin nen acht dagen tijds drie zoons plotseling krankzinnig geworden. Opgeofferd Schipper J. Van Kessel, uit Leeuwen, is te Kaiserswerth (Duitschland) aan den Rijn, bij eene poging tot redding van zijn knecht, die in het water was gevallen, zelf verdronken. De knecht werd door zijne hulp behouden. In eene plattelandsgemeente bij Am sterdam, fungeerden hy eene huwelijks voltrekking als getuigen: twee veldwach ters, daar toevallig aanwezig, de koetsier die het paartje bracht en de gemeente secretaris. De jongelui wisten niet dat daar „zoo veel volk" bij noodig wasR. N. Glazen, waarin „het weer" is ge komen, worden weer goed, wanneer men ze afwrijft met in zoutwater gedoopte brandnetels of met in spiritus opgelost krijt, of met een in lijnolie gedrenkten wollen lap, waarna men de olie met vloei papier verwijdert, voor men er met water aankomt. Te Zwammerdam heeft een kip een ei gelegd met drie dooiers 1 Alle geverfd hout wordt zeer mooi, als men het wascht met aardappelwater. Men behoeft daarvoor slechts een dozijn groote aardappelen in een balven emmer water te doen; vooraf moet men ze schil len en men laat ze er een half uur in staan. Dan wascht men het hout met een flanellen lap, in dit water gedoopt, maar voor het uitspoelen moet men een emmer gewoon water nemen. R. N. Te Utrecht vond Vrijdag een jon getje in een vuilnisbak een koperen busje, nam het mede naar huis en ging het in de smederij van zijn vader bewerken, waar hij het met een hamer platsloeg. Er was op dat oogenblik niemand in de smederij aanwezig. Op eens deed zich eene sterke ontploffing hooren. Daardoor verschrikt, kwamen de buren binnen en zagen het jongetje hevig bloedend op den grond liggen, liet busje bleek een pa troon geweest te zijn. Het knaapje, dat 9 jaren oud is, had niet minder dan zes wonden bekomen, waaronder twee aan het hoofd. De 13-jarige C. Pellikaan te Sleeuwijk is met recht wat men noemt een „onge luksvogel", Binnen korten tijd heeft liij drie keeren een slag van een paard ge kregen. Den eersten keer overkwam hem dit oogeluk in den Biesbosch, toen hij van een der paarden zulk een slag tegen het hoofd kreeg, dat hij bewusteloos van de plaats moest weggedragen worden; latei- trof hem 't zelfde ongeluk in den Sleeu- wijkschen polder, alleen met dit verschil, dat hij nu niet bewusteloos, maar in een sloot geslagen werden thans voor den derden keer, bevond hij zich bij een land bouwer in den stal, toen een jong paard onverwaoht achteruitsloeg en hem zijn kaak gedeeltelijk verbrijzelde. Te Zwijndreclit waar men Vrijdag op het terrein, waar de Watertoren moet worden gezet, nog bezig was met U. viel door een te vroeg gegeven sigZl het heiblok op een oogenblik dat «en j werklieden een der handen op*'den" 1 Ma der in den grond te lieien paal had 8 v hand was natuurlijk gedeeltelijk verbriilill Na oponthoud van een half uur 2 I de lijder vveeselijk veel bloed kwijt ratbf werden hem drie vingers afgezet r l moedelijk zal hij zijn geheele hand, ten missen. Een rijwielhandelaar te Delft W iemand op crediet een fiets verkop den beginne ging de afbetaling get«8 doch op eens hield zij op. Goede raad Wl" duur, manen hielp niets, dreigen eventj Nu wilde het toeval, dat de slechte bei dezer dagen deftig op zijn fiets den beart gen leverancier voorbijreed, terwijl de,i juist op de stoep zijner woning stond, l"' seling kreeg de man een inval. „Wel mijheer," riep hij „wat rammel-l je fiets." De ander zeide er niets van J bespeuren, doch de handige winkelier wij hem zóó te overtuigen dat het gevaarlii- was op dat ding voort te rijden, dat tV slotte de fiets in reparatie werd gegevet Nu was het natuurlijk: eerst betalen de liefhebber van wielrijden zal zich, u-, lang dit niet is geschied, moeten spent- van de door hem geliefde sport. Hoe men in Turkije een paard verkoopt, Op oen klein dorp in Turkije is et, paard te koop. Een jong Engelschman dot; zich op als kooper. Alleen het bericli dat zich een kooper heeft opgedaan iep.' noeg om alle bewoners op de been te brengen Eerbiedwaardige grijsaards geraken ij beweging, kinderen komen spelende aan- geloopen om getuigen te zijn van het] sluiten vati den koop. Een woelige, schrei' wende menigte verzamelt zich om paart kooper en verkooper. Iedereen heeft jji meeuing te zeggen. Zoodra er een oogt* blik stilte heerscht, moeten de onderlat, delende partijen daarvan gebruik makti De verkooper heeft eigenlijk het paard hier of daar opgevangen. Hij iaat door een de: omstanders bevestigen, dat hij een vroom® heilig man is. Zyn paard is een mirakel, een juweel, een paard der paarden. Sedert Mohammed ten hemel voer, heeft nog nooit iemand zoo'n paard aanschouwd. Bij vraagt slechts 100 Turksche pondet als koopprijs. De tolk van den jeuj digen Engelschman begint van den andere kant den verkooper uit te schelden voor bedrieger en dergelijke liefelijkheden, tl biedt een paar stuivers. Hierop barst it verkooper uit in allerlei verwenschingei, en wenscht den Engelschman in het uiterste rijk der duisternis en ia het vuur daten ongeloovige verslinden zal. Maar hierin breekt hij los in klaagliederen over armoede en alleen zijn rampzalige toestand kas hem er toe bewegen om nog maar een oogenblik langer met zoo een veraehtelij- ken ellendige als die Engelschman te on derhandelen. Vijftig pond zal hy aannemen, maar hij bezweert bij alles wat heilig ia, dat het een diefstal is op een arme weet, Nog eens geeft de tolk eer. opsomming van de gebreken van het paard, en wel in zulke spottende en verachtelijke bewoor dingen dat de toeschouwers, voor de eem helft van plezier, voor de andere van af schuw, in groot lawaai losbarsten. Eindelijk bood hij vier stuivers. Kooper en verkooper draaien nu elkander den mg loe en spuwen over hunne schouders. Dit is het sein voor de toeschouwers om niet langer lijdelyk toe te zien en mannen ei vrouwen en kinderen stellen zich als dollet aan. Kooper en verkooper worden beef- gepakt en gedwongen elkander in de oogei te zien, hetgeen de partijen met de wit dendste blikken doen. De verkooper d tevreden zijn met 20 piaster maar geen cent minder; de kooper zal één pond voet het ondier geven, maar meer zou hem ooci door vuur noch door zwaard kunneavrv- den afgedwongen. Nu wordt de belangstel ling der verzamelde menigte nog hoojw gespannen. De verkooper daalt tot vijftien pond af, de tolk offreert twee. De verkooper lu' zijn eisch tot op veertien pond vallen; de kooper rijst met zijn bod tot drie- Ten langen leste staan lover en bieder op twaalf en vier pond, en op dit blijft de kooper staan als op een rok- Na elk nieuw bod willen de partijen wee' van elkaar gaan, maar do omstander-' zorgen er voor, dat zij bij elkander big™ en helpen zoo mede tot het sluite V" den koop. Eindelijk dan wordt men het eens voor zeven pond onder een lawaai alsof tien gek kenhuizen tegelijk leeg liepen. Verkooper® tolk glimmen van genoegen en heil? zelfvoldoening straalt uit hunne oog"1' Al bij den aanvang had de kooper tJ acht willen gaan en de verkooper l'8* als koopsom zes in het hoofd gehad. W voor zich gelooft dat hij bij slot T rekening van zijn tegenpartij een van een pond gekregen heeft. a hunne gelukkige stemming. V De Heer verblijdde ons den b dezer met de voorspoedige geboorte e dochter. Wemeldinge, Pastorie. - J. W. en C. A. DB°S1' A Igemeene Kennisgeving- Heden overleed m slechts 12 dagen, in van 47 jaren, onze noot, Vader, Behuwd Hij ontsliep in zij land, Wien te dienen lust en keuze was. onze diepe droefheid. U Wed. C. KOI 's-Heer-Hendrikskind Heden overleed mij genoot, Vader en Gi in den ouderdom va Namens kinden kinder Wed. A Kouderke 5 Maart Bij dezen betuig voor de vele bewijzen v ondervonden bij de ge zoon. A. J. OSS JOS. OSS Goes, 8 Maart 1897. De Notarissen Ma. I RONDE BRESSER, zul des morgens te 9 uren, i gemeente liilland-Bath bewoond door- en t( Johs. Blok, in het op oir bestaande 13 Paardr jaren oud, 25 Rundei 3 Varken en Hanen, 18 Eende Ganzen, 1 Kapwage Arreslede, 6 Menwa Zaaimachine, Wind-, molens, Rolblok, 111 14 Eegden, Slepers Zwingen, Zaaddorschz en Paard, Ladders, Koebak en Goot, een ZOLDER-, STAL- en REEDSCHAPPEN, en Op de Hofstede geen ten overstaan van den V OS, te Middelburg Op het dorp Baarland tien uren aan het sterfh DE REGT Wed. N. Rej a x Linnenkastje fel, Stoelen," jes. Spiegels, - v je, Kachel, M heeren Bed, dito Pel jïïto Kussens, Dekens *fens en Kleeren, nog n eeren JBed, zwarte Ko j"etG°uden Haakje en ^lullen met zilveren 2 er, Spoormandjes, on gekleurd Aardewei e" klikwerk, Emmers, t geen meer zal Presenteerd i 'f Dadelijk daarna herberg, van Delen, P]aten, Ribben, tn> Damhekken, enz.;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2