DE ZEEUW" bijvoegsel KEEKNIEUWS. marktberichten. Openbare Verkoopingen. van van Zaterdag 6 Maart 1897. HERIJK. „nk voor Kloetinge en Katten- Goes. 0 's-Heer Hendr^kskinderen dy\he0i.I,Z (gemeente 's-Heer Armds- en fff Til 18, 19, 20, 22, 23, 24, kerke) 15, V ..L r, en 7 April v. m. Arendskei ke, k Borssele 'Öi"-" 9nApr11' Ellewoutsdijk, ook voor D», ^Baarland, ook voor Oudelande, 20 April-- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Trouwepolder ds. J. Wil- lemse te Krniningen. a Beroepen te Ootmarsum dr. Smits te Beroep Ransdorp en Schelling- Rienwienz (le Bel te Russum VOateeH ndel"oop"en ds. J. Groeneweg te te te Rozenburg ds. C. WestersebeUing, Goedereede te Sche. veningen dJ J. G. Mans velt te Amersfoort. R ,.nu voor Kage door C. JWarners, A te 1 eidenvoor Oosterwolde(toez.) !w Sinainghe Damsté te Oude- en Nije- horne voor Grootegast door ds. J. de Visser te Brakel. Geref. Kerken. Beroepen te Genemuiden ds. J. Schoen- maker te Lntten aan de Dedemsvaart. Bedankt voor Zaandam A. door ds. L. v J Valk te Schevemngenvoor Warns door ds. K. Doornbos te Wolvega. SCHOOLNIEUWS. Bii het te Breda afgenomen examen in de nuttige handwerken zijn geslaagd de dames A. M. de la Coer en L. Verhage te Middelburg, J. van Dullemen en M. van Stapele te Tholen, C. M. van 't Hof te St. Annaland en C. B. van de Velde te St. Philipsland. RECHTSZA-REN. Arrondissements-Rechtbank te Middelbul g. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens liet aan zijn schuld te wijten hebben dat een ander lichamelijk letsel bekomt: K. K., 48 j,, le stuurman op het destijds te Ier Neuzen in lossing liggend Noorsche stoom schip „Bothnia", Qiestad Arendal [Noor wegen], tot 1 m. h.; mishandeling: E. d. K., 25 j., werkman, Brussel, tot 7 d. gev. wederspannigheidC. v. d. H., 24 J. en J. P., 24 j., arbeiders, Krniningen, de le tot 7 d. en de 2e tot 3 d. gev., en het verijdelen van handelingen van een ambtenaar: P. O., 31 j., landbouwersknecht, Vronwepolder, tot f5 b. s. 5 d. h. GEMENGDE BERICHTEN. Hansweert. Heden voormiddag is nabij Bath het aakschip „Minerva" schipper Harlmans in aanvating geweest met het zeilschip „Hoop en vertrouwen" schipper de Smed, waardoor laatst genoemd schip is gezonken. Volk gered, schip en lading verzekerd. Vlissingen. De Nederlandsche Loods- sch. no. 9, schipper IS. Stofkoper, van Hellevoetsluis, die begin dezer week in het Engelsche kanaal werd aangevaren door het s. s. „Orchis" en gister bij 't op de haven komen, in aanraking kwam met het Oosterhoofd en daardoor een gat in het voorschip bekwam, zal vervangen worden door de te Vlissingen gestationeerde Neder landsche Loodssch. no. 4. Sluis. Door den feilen storm van gis- steren is onder deze gemeente een koren molen en onder Aardenburg een land- bouwersschuur omver gewaaid. Hansweert. Van het ;;-eladen Zeil schip „Maria" schipper de Wijs is door den hevigen wind de mast gebroken. Hansweert. Het Deensch schoener- schip „Thyra" waarvan wij in ons vorig no. melding maakten, heeft Woensdag we gens den hevigen storm'ook nog den twee den mast gekapt, en is het Donderdag voorm. masteloos met de sleepboot „Jacoba" naar Antwerpen vertrokken. Hoek. Woensdagmiddag stortte door den hevigen storm de bovenverdieping van het pas gerestaureerde hotel „Amsterdam" Haar beneden. Door den val werd ook aan de benedenverdieping vrij wat schade veroorzaakt, terwijl verschillende meubelen als kasten, lampen, enz. werden ver- brjjzeld. Als door een wonder zijn geene per soonlijke ongelukken te betreuren. Op de plaats waar het gevaarte neerkwam, staan dikwijls de werkloozen bijeengeschaard, terwijl verschillende schoolkinderen daar passeeren. Op het oogenblik van den val hadden de werklieden de bovenverdieping juist Verlaten. Zij hadden daar den ganschen morgen gearbeid zonder eenigebe weging te bemerken. Het laatste schoolkind was nauwelijks een paar schreden het hotel voorbij,' toen alles achter hem neerkwam. De vereeniging van bietenverbouwers te Eist besloot zich aan te sluiten by de Zeeuwsche beweging; en naar de Goesehe vergadering af te vaardigen de heeren S. M. van Wijck te Renkum, H. W J. C. vanderSijpte Wamel, en D. A. lap tÖ I^1 afdeeling Noord-Beveland zendt als vertegenwoordigers de heeren: A. N.van Langeraad en P. Maas Lz., beiden te ^VooTd^'afdeeling Heidkenszand beloopt het getal verbondene hectaren reeds meer dan 900. Kamers van Arbeid. De heer Smidt heeft voorgesteld om, het door de Regeering ingetrokken art. 28 te her stellen in dezen vorm: „indien de tusaohen komst van den verzoeningsraad niet tot eene beëindiging van het geschil heeft geleid en partijen hat geschil aan eene scheidsrech terlijke uitspraak onderwerpen, zijn, in af wijking van het bepaalde in het 2e lid. van Art. 622 Wetboek van burgerlijke rechtvordering ook vrouwen tot scheids rechters benoembaar. Dit is aangenomen. Te Kampen heeft zish een 16- iarig jongeling bij het instruetie-bataljon aangemeld die een lengte heeft van 1,907 M. Te Gent heeft een jong geneesheer, dr. Miele, beproefd on een jongetje van vijf jaar, dat een bult had, te behandelen volgens de methode van dr. Calot. De operatie, als men daarvan spreken mag, slaagde uitstekend. Te Chicago is een electrische tram wagen aan een spoorwegovergang verbrij zeld tusschen twee treinen, die van ver schillende zijden kwamen aanrijden. Drie reizigers werden gedood, drie doodalyk gewond en velen gekwetst. De politie te Londen deed eergisteren een mooie vangst en maakte daarbij tevens een record, dat waard is, opgeteekend te worden in de annalen der politie-vlugheid. Twee netgekleede heeren maakten een fietstochtje naar het welbekende George- hotel aan den weg van Londen naar Epsom, waar zij afstapten om eenige ververschin- gen te gebruiken. Kort na de aankomst der heeren kwam een derde fietser ten tooneele, die niet minder fashionable ge kleed was dan zijn voorgangers, en een brandy-and-soda bestelde. Goeden morgen! merkte een der twee fietsrijders op. Geeden morgen, repliceerde de wieler- man met opgewekte stem. Wij hebben al bijna een uur op u gewacht, zeide de eerste spreker. Üp mij gewacht? riep de aangesprokene verbaasd, hoe bedoelt u dat Wel, ziet u, was het antwoord, die ma chine waarop ge rijdt, hebt u gestolen, en wij wisten, dat u hier langs zoudt komen De wielrijder snelde naar de deur, doch voordat hij deze bereikte, was hij reeds bij den kraag genomen. Drink eerst uw glas maar leeg, merkte een der twee detectives op, dat zal u versterken! En nu, wilt u nu zoo goed zijn, met ons mee te gaan En voort ging het met den verbaasden rijwieldief en de gestolen machine naar de plaats der vergelding. Wijn uit beetwortels. Volgens een correspondentie aan de 1- rankfurter Zeit.. is men er in Rusland in geslaagd wijn te bereiden uit beetwortels. Deze wijn heeft niet den smaak van den een of anderen „vruchtenwijn", maar werkelijk als van druivennat. Indien dit bericht waarheid bevat, zou het misschien een uitkomst kunnen worden voor onze beetwortel-industrie. Nabij Moscou is een personentrein ontspoord, waarbij de machine, een goede renwagen, en negen personenwagens ver pletterd werden. Negentien personen bleven op de plaats dood, terwijl acht ernstig gewond werden. Uit Coblentz, Metternich en andere plaatsen komen berichten over een hevigen aardschok die Woensdagmorgen te half 7 werd waargenomen. President Cleveland is thans president af. Hij heeft Woensdagavond zijn waar digheden aan Mc. Kinley overgedragen. Een ferme man treedt hierdoor voor- loopig van het staatstooneel. Het is niet zijn schuld dat de democratische partij tijdens zijn bestuur uiteenviel op de zil- verquaestie. Vijftien jaren heeft hij het land met toewijding en vrucht gediend. Enkele feiten uit zijn werkzaam leven schrijven wij over. 1882 gouverneur van den staat New-York. 1884 president der Vereenigde Staten. 1887. Boodschap over het tarief. 1888 Harrison president. 1 Oct. 1890 Mc Kinley tariefwet. Nov. 1890. Ne derlaag der republikeinen bij de verkiezin gen voor het 52ste Congres. 10 Febr. 1891. Brief over de vrije zilveraanmun ting. Nov. 1892. Voor de 2e maal presi dent der Unie. Maart 1893. Hawaï-annexa- tie ingetrokken. 1894 Wilsontariefwet. 17 Dec. 1895. Boodschap betreffende de Vene- zuelaansche grensquaestie. Mei 1896 veto over de Harbour and Canal-bill. Juni 96 oproeping tot de democraten om de vrij- zilverbeweging te weerstaan. Juli Bryan door de democratische conventie te Chicago candidaat, voor het presidentschap gesteld. Scheuring in de democratische party vol trokken. 1997. Arbitrageverdrag met En- Dit laatste was de kroon op Clevelands eerlijken arbeid. Hem op te volgen is een groote taak, waarvoor M« Kinley wel eens te zwak zou kunnen blijken. Met den avondtrein kwam onlangs te Obernigh in Silezië, een reiziger aan, die gedurende de reis twee maal aan de noodrem had getrokken, en zijn beurs, siga renkoker en muts uit het portier had geworpen. De vreemdeling begaf zich naar de wachtkamer 2de klasse en sloeg daar alles stuk: luchters, spiegels en vensters; den kellners wierp hij glazen naar het hoofd en met een stoel sloeg hij op den stationschef los. Met groote moeite slaagde men er in den woedenden man te grijpen en in het arres tanten-locaal op te sluiten. Gevraagd naar zijn naam, bleek hij te zijn een Russische graaf Von G. Per telegraaf vroeg hij toe zending van geld, wat hem onmiddellijk werd gezonden. Nadat hy in yryheid was gesteld, ging hij wandelen, deelde aan de voorby gangers twintig-w ark-stuk ken uit, doch werd later weer zoo woest dat men hem opnieuw heeft moeten opslniten. De man was natuurlijk krankzinnig. In het bosch van Georgenburg [Oost- Pruisen] zijn vijf lijken, drie mannelijke en twee vrouwelijke, onder de wegsmel tende sneeuw gevonden. Men vermoedt dat de vijf ongelukkigen bij de jongste sneeuwstormen zijn omgekomen. Eenbouwstelling eener machinefabriek te Verviers is ingestort; zes personen stortten nasr beneden, twee werden on middellijk gedood, vier kregen gevaarlijke verwondingen. De heer Heuniker Heaton beweert, dat het gebruik van oesters zeer snel is achteruit gegaan; het jaarlijksche ver bruik is zelfs met 3A gedaald en in som mige visschersdorpen is de bevolking daar door tot armoede gedoemd. De heer Heaton verlangt van de regeering, dat zij een inspecteur zal benoemen, om een oog te houden op het kweeken der oesters, op alle winkels waar oesters worden verkocht, terwijl die inspecteur de macht moet hebben zulke sanitaire voorzorgsmaatregelen voor te ichryyen als hy noodig acbt. Hy con- stateert verder, dat vreemde oesters dikwijls afkomstig zijn van besmette banken; en het eenige geval van enteric feverdat in Engeland opgemerkt werd, werd ge- vonden bij iemand, die Hollandsche oesters gebruikt had. Mi«g Ada "Ward, een bekende En gelsche actrice, wekte Zaterdag groot opzien door haar optreden in het Leger des Heils te Portsmouth. Zij zal zich eerstdaags naar Londen begeven om aan het hoofdkwartier verbonden te worden. Na de voorstelling van Zaterdagavond heeft zij van het tooneel afscheid genomen en haar juweelen en costumes onder haar collega's verdeeld. Tijdens den brand van Oanea zijn verwoest: 10 Mnzelmansche-, 71 Christen en 3 Joodsche woningen 82 Muzelmansche-, 53 Christen- en 4 Joodsche winkels. Te Christiania zal in het midden van Juni een internationaal spoorwegcongres gehouden worden, waaraan door meer dan honderd personen, vertegenwoordigende 17 landen zal worden deelgenomen. Op den weg van Essehen naar Ant werpen, ter hoogte van Kalmpthout heb ben de Belgische kommiezen niet minder dan 19 beste melkkoeien van de veesmok kelaars afgenomen. De invoerders hebben de vlucht kunnen nemen. De koeien zul len in het abattoir te Antwerpen geslacht worden. Men is in Engeland begonnen elec- trisch licht automatisch te leveren. Eerst wordt een stuiver in een gleuf geworpen en dan op een knopje gedrukt, waarna een acht-kaarsen licht ontstoken wordt, dat zes uren brandt. Men kan dit 30 malen her halen, waardoor men dus 180 uren licht krijgt. Vijf minuten voor het uitgaan waarschuwt een schel. Ontzettend blijven de berichten over den hongersnood in Britsch-Indiëin de midden-provinciën en in Oudh liggen de lijken der slachtoffers bij menigte langs de wegen de menschen zijn tot geraamten uitgeteerd en te Adonia, presidentschap Bombay, zijn duizenden vrouwen den hon gerdood nabij. Ook in Engeland deed de storm zich jl. Woensdag geducht gelden. Te Londen werd groote verwoesting aangericht. Er moet aan verschillende eigendommen voor duizenden ponden verwoest zijndaken werden van de huizen gerukt, boomen werden ontworteld en dikwijls over een afstandvan honderden Meters weggeslingerd. De storm ging vergezeld van dichte re genbuien, die soms uren duurden en ver schillenderivieren sterk hebbendoen stijgen. Twaalf menschen werden gedood. In de hospitalen werden 50gekwetsten opgenomen. Te Brighton stak de wind Dinsdagnacht op en woedde Woensdagmiddag nog met ongekende heftigheid. De Hollandsche mailboot heeft het op de Noordzee zwaar te verantwoorden gehad en kwam een uur te laat te Queensbo- rough aan de Boulogne-boot is te Dover aangekomen, daar zij Folkestone niet kon bereikende Ostende-boot was drie uur De pier van Fremington, Devon, is weg geslagen. Aan de N. W. kust van Frankrijk is een visschersschuit met man eu muis ver. gaan. De equipage bestond uit vijf koppen^ Een nieuw soort van wonderstralen wordt aangekondigd door de Weener Zeit- schrift für Elektrotechnik. Prof. Friedrich, te Elbing, ontdekte ze bij zijne studiën omtrent de Röntgenstralen. Die stralen, welke hij „kritiekstralen" noemt, door dringen, in een vacuumbuis verwekt, on middellijk het lichaam, waarop zij gericht worden, en zij moeten een onfeilbaar mid del zijn om den dood te constateeren. Bij herhaalde proeven bleek, dat de door hem verkregen afbeeldingen van doode en van levende lichamen grootelyks verschilden. De hand van een levend mensch b. v. geeft, van „kritiekstralen" doordrongen, de welbekende knokenhand; maar bij de hand van een doode kreeg men op de photographische plaat slechts een als uit- gewischt afbeeldsel, dat niets van de eigen aardige vormen vertoonde PINCJUM. Ontvangen van J. -f de J. te Hoek f 0,50. Vorige opgaaf3,94. Totaal f4,44 Hartelijk dank aan de gevers. Aanbe velend C. E. v. KOETSVELD. Leestafel. Ons Tijdschrift, Maandblad uit en voor het leven. Met medewerking der lezer», le Jaargang. Uitgegeven te Rotterdam door D. A. Daamen. Thans ligt de lejaargaug voor ons. Wij namen de moeite dezen nog eens geheel door te lezen, en mogen als vrucht daarvan vaststellen dat Ons Tijdschrift aan zijn program is getrouw gebleven. Verschillende medewerkers leverden zeer degelijk werk. Wij vestigen slechts de aandacht op R. De Egyptische plagen. S. „Liedjes" van een R. K. Priester. Bedoelde priester is pater Jonckbloedt, recenceut S. uit Rotterdam. De oolijke beschrijving van „Hoe onze Vaderen wijs werden". De veelzeggende, veel te denken gevende „Zonderlinge reis van den heer Gladius Scbarpe en zijn metgezellen in het land Asinia. Een ver haal vol gladden en scherpen humor. De dronkenschap der nuchteren. Van Ooster wij k Bruins „Persoonlijke herinneringen uit de dagen van den Reveil." Het vers „Platonisch Practisch". Idem „Mijn jongen". Drie kerken een lezing van dr. Gunning. Het nieuwste hoofdstuk uit de geschiedenis onzer fraaie letteren, door A. Brummelkamp. Is er een toekomstig leven, door Barnaud. Dr. Allard Pierson. „Het Palestina der Aartsvaders (Sayce) door K. te M. „Zending in eigen kring". Het huisgezin in Germaanschen zin. Slatin Pacha door A. de Vlieger te Assioet. Jan Luijken, een bede om eerherstel. De wor steling om een koningskleed. (Rebekka's tweelingen.) De menseh door Chr. v. d. Pijl. Een onbekend stuksken geschiedenis (Palestina voor den Islam). Hebben en zijn, van O.Funcke. Het boek Daniel, toegelicht uit het Spijkerschrift, door K. te M. De Egyptische, een roerend ge dicht van A. de Vlieger. Zilver of goud. (Het Amerikaansche vraagstuk). Een week met prof. White, door A. de Vlieger. En nu hebben wij nog veel schoons over geslagen. Zou't geen tijd worden dat onze jongelingen die nog niet tegen een beetje inspannende lectuur opzien, die nog kennis willen verzamelen op allerlei gebied, en 't nog betalen kunnen met dit Tijdschrift kennis maakten Wij durven 't zeer aanbevelen, 't Is in zekeren zin, wat 't Christelijk litterair standpunt aangaat, iets eenigs en de uit voering, gelijk al wat van den heer Daamen komt, is naar den smaak en overeenkomstig dan inhoud. Kweeke Ons Tijdschrift vele degelijke menschen; ook in onze omgeving. VLISSINGEN, 3 Maart 1897. Boter f 1,05 a f —.95 per kilo. Eieren f 3,— a f3.20 per 104 stuks. MIDDELBURG, 4 Mrt. 1897. Even als voorgaande marktdag was er heden weder uit Walcheren een ruime aanvoer van Tarwe en Witte Boonen ter markt, van andere artikelen was die niet groot. De noteering is als volgt: Puike Tarwe weder gevraagd maar meer dan f6.— a f 6.10 werd er niet voor betaald Kogge f4 nominaal. Wintergerst f4.40 a f4.50 naar kwaliteit. Zomergerst f4.10 a f4.15. Groene Erwten in kooksoort f7. Kroon Em ten weinig gevraagd f 6.50. Witteboonen in puike soort f8.75. dito Bruine boonen f7.25 a f7.50, dito Paardenboonön f5.10 a f5.20. Boter f .85 af —.95 en per kilo. Eieren f2.80 per 100 stuks. ZIERIRZEE, 4 Mrt. '97. BOTER. Hoogste koers f—.55 a f— laagste koers f—,50 per 5 ons. KIPEIEREN hoogste koers f —.70; laagste koers f —.45. EENDEIEREN Hoogste koers fLaag ste koers f —.80 de 25 stuks. BUaixKHLUKJ. STAND- Van 4 tot 5 Maart 1897. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. Desein jm. 27 j. en J. P. Goetgeluk wede 45 jaar. A. A. de Brujjne jm. 25 j. en N. de Jongjd. 21 j. Getrouwd: W. Ripmeester jm. 29 j. en C. F. Tismeer jd. 27 j. W. Jansen jm. 24 j. en J. P. Beckers jd. 24 j. J. Kempe jm. 24 j. en M. Marijs ju. 28 j. BevallenH. M. de Leeuw geb. Beuns z. - M. Krjjger geb. Nierso d. OverledenP. Jacobse ongeh. d- 36j GOES. Geboren5, Elisabeth Johanna d. v. Leendert Paardekooper en Maria de Waard. Jozias Jacob z. v. David Goede- gebuur en Apollonia Hollestelle. Over de maand Februari 1897. HEINKENSZAND. Geboren: 3, Jannetje d. v Johaunis van Baaien en Maria Adriana de Schipper. Overleden4, Barbara den Beider 84 jaar wede van Cornelis Boonman. RILLAND-BATH. le huw. af k.14, Hen- driJc Dronkers 28 j. jm. te Millingen onlangs te Rilland-Bath en Willemina Goulooze 27 j. jd.te Colijnsplaat. Gehuwd18, Johannes Moerdijk 22 j. jm. te Waarde en Elisabeth Lobbezoo 19 j. jd.te Rilland-Bath. Geboren2, Wilhelmina d. v- Adriaan van Dnessen en Ida Philipse. 5, Maatje d. v. Andries van den Berge en Pieternella Kastelein. - 6, Adriana Klasina d. v. Ma- rinus Corn&lis Walraven eu Janna Prevo. 7, Marinus Abrahem z. v. Ludovicus Aerts en Jacomina Pieternella den Danser. 9, eene onechte zoon. 12, Adriaan Abra ham z. v. Dirk Moeliker en Lucretla van der Klooster. 14, Gommert en Apolonia tweel. z. en d. van Jan Kouman en Apolonia van de Griek. - 16, Maria Wilhelmina d. v. Leunis van Weele en Catharina de Ruiter. 18, Keuntje d. v. Kornelis Harthoorn en Lenntje Walraven. eene onechte dochter. 19, Jan z. v. Andries Lambregtse en Janna Weststrate. 27, Cornelia Foeletina d. v. Johannes van de Linde en Janna Bouwens. 28, Jannetje Maatje d. v. Dirk Dronkers en Kornelia Molendijk. Overleden: 5. Roelandina Christina 10 mnd. d. v. Pieter Saman en Adriana Johanna Hirdes. Levenloos aangegeven16, een zoon van A. Borno en C. Vermerris. OVEZAND. Geboren: 14, Cornelia d. v. Jan de Jonge en Maria Pover. 16, Cor nelia en Johanna tweel. d. v. Anthonij Hoebeke en Maria Servaas. Catharina Maria d. v. Willem Pantus en Maria Mag- dalena Langemaare. Overleden10, Catharina Maria Langemaire 30 j. ongeh. - 23, Jan de Jonge 56 jaar ongehuwd. Levenloos aangegeven den 17, een zoon van Pieternella Huig», DRIEWEGEN. Geboren: 16, Catharina d. van Johannis Drijdijk en Johanna de Baar. Overleden3, Maria Teresia Weesepoel 73 j. vrouw van Jan Goense. NISSE. Geboren: 3, Jan z. v. Jan Boa en Martina Braam. 9, en overl. 9, Au- gustlnus z. v. Willem Lodewijk Hirdes en Pauwelina Wagenaar. GR1JPSKERKE. Bevallen: J. Jobsegeb. Boone z. tweel. J. Midavaine geb. Huijs- ruan d. C. Reijnierse geb. Groenenberg d. C. Tissink geb. de Buck z. L. Geertse geb. Bakker d. AFLOOP VEMOOmGKN EAZ- WAARDE. Ingevolge een uitlating in 't vorig bericht door den zetter werd verzuimd te melden dat H. Bom alhier minste inschrijver was voor het grintvervoer in het waterschap Waarde, en wel voor 14,99 per 100 Ms. Vervolg van het Hoofdblad. Woensdag 17 Maart. Oostkapelle, door not. Tak 10 uur afbraak van het gestrande schip Frederick. Vrijdag 19 Maart. Hellskerkc, door not. Loeff 10 uur bij Matthljsse 32 perceelen bouw- en weiland en sprink samen 22,8334 H. 's lieer Arendskerke, Sehengepolder op hofstede Domeinplaat door not. Noordijko voor erven dhr. Dees half 10 inspan als 6 werkpaarden 7—18 jaar, 1 jong paard van 1 jaar, 10 melkkoeien, 1 vaars van 2% jaar, 8 kalveren, 6 kweekkalvers, 12 varkens, tentwagen, kapwagen, kar, zaaimachine, dorschmachine, stroo, mest enz. Woensdag 24 Maart. Hrabhemlijke, door deurw. Hollmann U~uur houtwaren. Rilland,uur door deurw. Hollmann houtwaren. Woensdag 31 Maart. Baarland, 10 uur bij Breure door deurw. Hollmann os, paard, 4 melkkoeien, stier stier- en vaarskalf, 2 mestputloopers, Sak sische ploeg, rolblok, wind- en karnmolen karnhond, mangels, huisraad. Maart. Weineldinge, 9 uur bij wed. Burggraaf door not. Liebert inspan als Klsse, uur door not. v. d. Kloes voor de directie der meestoof de Vlugt afbraak van een gedeelte van deze meestoof. Donderdag 1 April. '«Gravenpolder, uur en Nisse uur door deurw. Hollmann mangels. Dinsdag 20 April. Zouteiande, bij K. Adriaanse 9 uur door not. Loeff inspan als St. Laurens, op hofstede P. v. Vlaande ren door not. Tak uur inspan als Woensdag 21 April. Serooskerke, op hofstede Driewegen door not. Tak inspan als Vrijdag 23 April. O. en W. Souburg uur door not. Tak op de hofstede Zuidbeek inspan als Zaterdag 24 April. Zandijk 9 uur bij A. Janse door not. Tak inspan als Dinsdag 27 April. Grijpakerke, door notop Torerizigt uur inspan als Woensdag 28 April Souburg, op de hofstede van J, Pouwer door not. uur inspan als: Vrijdag 30 April. Oostkapelle uur door not.V erhulst op de hofstede „de Dankbare" van wed. G. de Visser inspan als: April. Wenieldlnge, door not. Liebert 9 uur voor H. Wondergem paard, rijtuig, wager. paardentuigen, hoornvee, landbouwgereed schappen, mest. Dinsdag 4 Mei. Hellskerke, 9 uur op hofstede Dom misse door not. Loeff inspan als Woensdag 5 Mei. Zuidzande voor Heijboer door notaris Lo Nobel beestiaal.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5