Scheepsal'braak Op de Schoone Werken: Ingezonden Stukken. Aan onze aanstaande miliciens. Donderdag 11 Maart 1897, verkoopen: openbaar verkoopen: J-J- VISSER te Goes. gedurende den tijd van de haringvangst op zee te doen kruisen ter plaatse, waar de haringvloot haar bedrijf uitoefent. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken worden in geeu gerai teruggevonden. Mijnheer de Redacteur De verbetering van een bericht uit Rit them in uw no. van 4 Maart is waarlijk geen verbetering. „Ds. Poort", zoo staat daar, „verontschuldigde zich, dewijl hij uit de stad moest", om de bewuste vergadering in Ritthem bij te wonen. Dit is eenvoudig onwaar. Primo was ik reeds op reis, toen het verzoek om naar Ritthem te gaan mij werd bezorgd; se euiido kon ik mij niet verontschuldigen, daar ik eerst met het verzoek bekend werd twee dagen nadat de vergadering gehouden was en ook zou ik, al had ik mij Dinsdag te Middelburg bevonden, mij niet veront schuldigd hebben. Niet alleen omdat ik moeilijk kan gelooven aan den ernst een er uitnoodiging als men iemand wiens avonden allen in den regel weken j te voren bezet zijn, Dinsdag ochtend vraagt om Woensdag naar Ritthem te komen, (2) maar ook om dat ieder, die op de hoogte is met de toestanden van de tegenwoordige anti-revo lutionaire partij, m. i. niet in ernst kan denken aan een „tot •vereenstemming ge raken" van nieuw antirevolutionairen met perionen, die de Hervormde kerk lief hebben en niet geheel onbekend zijn met het streven der genoemde partij. In de uitnoodiging, in de wijze waarop deze is gedaan en in het geschrijf er over, kan ik wel slim „politiek beleid" zien maar geen ernstig streven naar samen werking. (4) Met dankzegging voor de plaatsruimte Uw dv. POORT. Middelburg4 Maart '97. De redactie veroorlooft zich, na inge wonnen inlichtingen, op bovenstaand stukske de navolgende kantteekeningen Bij ds. Littoojj werd Woensdagmorgen, namens ds. Poort, door iemand die voor ds. Poort gedurig werkzaam is, expres het compliment gebracht, met de mededeeling dat de dominé niet naar R. kon komen, devvpl lijj uit de stad was. Of ZEerw. dien morgen of vroeger reeds gegaan was, werd gezegd noch gevraagd. De mededeeling werd slechts, met weder- keerige groete, door ds. L. zelf ontvangen. (2) Eerst twee dagen te voren was tot het houden dier vergadering definitief besloten. Daarenboven weten anderen niet dat al de avonden van ds. Poort weken van te voren bezet zijn. Dan nog werd de brief met ver zoek aan ds. P., door den secretaris, die te Vlissingen woont en van uit deze plaats geschreven. (s) De antirevolutionaire partij treedt niet tegen de Herv. kerk op. Ze is geen ker kelijke en ook geene a n t i-Hervormdo kerkelijke partij. Artikei 20 van haar program, dac steeds alle anti-rev. beaamden, getuigt daarvan. i') Hierin vergist de geachte schrijver zich te eenenmale. Red. Mijnheer de Redacteur Het lezen van het, onder bovengemeld opschrift, in de „Zeeuw" van Zaterdag jl. geplaatste, pittige en vroolijk aanmoe digende stuk van den heer „Verpen", waar hij onze jongens aangpieekt en raad geeft, doet mij besluiten voor onderstaande regelen U een plaatsje te verzoeken; wel licht kan iets nit eigen ervaring aan hen meegedeeld wel nuttig zijn. Ik wenschte nl. hen, langs dezen weg, een staaltje te geven, van wat zij moge lijk zullen ontmoeten, bijaldien ze zich niet coen vaccineeren, opdat ze niet te spoedig vallen en zich overgeven; het is misschien niet altijd en met ieder hetzelfde, doch het kan voor velen zoo zijn. Na in 188 alhier bij het garnizoen, als milicien, sedert enkele dagen te zijn ingelijfd, werden wij, „boertjes", door het gewone comm.Aantreeën en tach tig 1" gelast ons in rij en gelid te plaatsen. Op de gis af het doel te hebben geraden, vroeg ik den sergeant, of ook zij, die niet wenschten gevaccineerd te worden, mee moesten en kreeg een bevestigend ant woord. Wij gingen dus naar het gebouw, waar de vaccinatie zou plaats hebben. Onderweg veel gemurmel. De een wilde niet, een ander durfde het niet aan te weigeren, maar had dat liever gedaan enz. Eenigen, waaronder ook ik, besloten stand te hou den, trots alles wat gebeurde. Eindelijk, het doel onzer bestemming bereikt heb bende, werd ons, door den Sergeant-majoor, onder wiens geleide we ons thans bevon den, Haltgecommandeerd. Met een kloppend hart, voor wat ons te wachten stond, richtte ik mij tot den Serg.-maj. en zeide hem dat ik bezwaren had en ook nog anderen met mij. Nu was onze Serg. maj. niet, wat mijn latere kapitein zeiile, een Serg. maj. te moeten zijn, n.l.„de moeder van de com pagnie", het was, integendeel, een echte barbaar. Met een gramstorig gezicht en snauwende stem, ko.nmandeert hij „die bezwaren hebben vóór Zooals u licht begrijpen kunt traden we met looden schoenen en bonzend hart naar voren. Daar stonden we slechts met ons drieën (de anderen durfden nietj voor het front yan de Comp.we bleven daar tot al de anderen, om beurt bij de doktoren geweest waren, en moesten nu eindelijk ook komen. De doktoren echter waren gelukkig meer „mensch"ze deden hun best ons voor de zaak te winnen, met gevolg dat mijn beide makkers zich lieten «verhalen en ik alleen tegenover meerderen en min deren stond. Ik zag genoeg aan het onheilspellend gelaat van onzen serg. maj. die zich zeer voor de zaak scheen te interesseeren, dat mij niet veel aangenaams van hem te wachten stond. Hoe ik mij, onder het naar de kazerne terugmarcheeren gevoelde, kan slechts hij begrijpen, die zich in een der gelijk geval bevindt. Veel van hetgeen mij denzelfden dag nog van makkers en sectie-commandant wedervoer is mij ontschoten. Ik dacht dus de zaak was afgeloopen, maar ziet, nau welijks een dag of acht daarna, werd mij gelast, met eenige anderen, die later waren opgekomen weer mee, nu naar het hospitaal te gaan om voor de doktoren te verschij nen. Opnieuw werd ik geprest, door goede of krachtige taal, me te doen vaccineeren; niets hielp echter, ik had het geluk staande te mogen blijven, en, na ongeveer een half uur voor het vuur der verzoeking te hebben gestaan kon ik vertrekken. Ik heb gedurende een jaar ongeveer geen nadeel daarvan ondervonden, dus had ik me de toekomst wel wat te zwart voorgesteld. Daar ik echter voor het blijvende ge deelte was aangewezen en het volgend jaar eene nieuwe lichting opkwam, moest ik nogmaals met dezelve mede om weer te worden gepresenteerd. Deze keer viel het mij, zooals vanzelf spreekt, veel gemakkelijker te weigeren. Ook nu kommandeerde de Serg.-maj. (dit was een ander, en overigens zeer best man) dat, die bezwaren hadden zich voor het front begeven moesten, en vrijmoedig kon ik thans aan dat bevel voldoen. Toen ik (weer de laatste) voor de dok toren verscheen en de serg.-maj. met veel ophef verklaarde ik niet gevaccineerd wilde worden kon ik direkt heengaan. Iii de kazerne en op de chambrée weer gekeerd, kwam onze serg.-maj. zijn gemoed eens lucht geven. Hij schold en tierde op vreeselijke wijze, o. a. was ik „een pest voor de Compie". enz. Ik kende hem ecuter te goed om te weten dat „blaf fende honden niet bijten", en nu was alles voorgoed klaar, eindelijk dus wasik van de vaccinatiedwang ontheven want vrijheid kan ik daarin maar niet lezen. En nu M. de R. wenschte ik gaarne dit, langs dezen weg, ter kennis van het publiek te brengen, om alzoo hen die, met mij, zich bezwaard gevoelen gevac cineerd te worden, tot staande blijven aan te sporen en ze te manen vast te houden, al is het ook dat hun dit, by tijden, wat opoffering en zelfverloochening kosten moet. Ten slotte ook, komt de vraag hij my op, zou dat in de bedoeling van den Minister gelegen hebben, op een zoodanige wijze de vrijheid van het zich al dan niet laten vaecineeren den miliciens te schenken Met dankzegging voor de verleende plaatsruimte en de hoop, ware het slechts een weinig, tot nut bij te dragen, door deze bescheidene letteren, Mijnheer de Redl heb ik de eer te zijn. Uw. dw. dn. M. p- B- T- (Wij danken den geachten inzender voor deze mededeeling, die voor menig recruut een hart onder den riem zij. Wat zijn vraag betreft aan het slot van zijn stukske, wij kunnen niet anders zeggen dan dat er een ministriëele aanschrijving bestaat van 10, of 6 Nov. 1882 wrarbij 'tden miliciens is toegestaan zich aan de revac- ciuatie te onttrekken. Wij gelooven dat zulks wel degelijk met 'toog op de ge moedsbezwaarden geschreven werd. Mogen velen er gebruik van maken, er zich op beroepen en zich door niemand laten overhalen of zich in deze hun door den minister verleende vrijheid laten beperken. Wij zouden er ook aan toevoegen willen den wensch dat al onze Christ enjonge- lingen zoo zij 't nog niet waren in de kazerne geheelonthouders zullen zijn. Red. Mijnheer de Redacteur! Mijn schrijven van 30 Juni 1896 over de waarde van de sigarenpuntjes en de Prins Hendrik-stichting te Egmond aan Zee heeft eene aardige uitwerking gehad. Reeds op 't laatst van October, dus na 4 maanden, mocht ik een twintig kilo sigaren- puntjes verzenden, danK aan allen, ook uit Middelburg, die mij bunne verzame- ling toezonden. Laat mg er maar dadelgit op laten volgen, dat ik binnen kort weer eene zelfde hoeveelheid hoop te verzenden, aan welke zending Nieuwland en lerseke veel bijdroegen, en den datum vaststellen op 3 April as. Is er dus reden tot tevreden heid, de medewerking is nog niet alge meen en laat nog wel wat te wenschen over. Er zijn er nog te veel die denken en het mij ook zeggen„och, ik rook niet veel, zoo'n paar sigaren per dag, enl wat zouden die enkele puntjes van mij r Neen, ik ben niet tegen het doel, waarlijk, ik waardeer alles wat er voor gedaan wordt, ik bewonder den man, die zoo geheel be langeloos van die puntjes tabak weet te maken voor die arme, oude zeelui, maar, houd mij ten goede, 't is mij te jastloi mijn zakken zitten reeds zoo vol, dat ik geen plaats meer heb om zoo'n zakguillo- tine te bergen". Ook uw beide vestzakjes r bet linker zoowel als het rechter Wat zouden die enkele puntjes van mij Zóóveel, dat ze noodig zijn om de massa te vormen. Alleen door medewerkingook van die enkele puntjes, is het mogelijk dat die oude, arme zeelui in hun laatste levensdagen hun pijpje tabak geregeld kunnen rooken. Eendracht maakt macht getuige de reeds verzonden hoeveelheid welk een macht van dat kleine, nietige schijnbaar waardelooze, voorheen wegge worpen sigarenpnntje! Wat zonden mijne enkele puntjes Maar het zijn geen enkele puntjes meer, immers 3 sigaren per dag, des Zondags 4 (matige rooker) wordt 22 sigaren in de week of 572 sigaren in het halve jaar, zegge vijf honderd twee-en-zeventig puntjes, van één rooker. Nu noem ik 572 al een aardige hoeveelheid. Aangenomen, dat in Goes alleen eens vijftig personen de puntjes wilden bewaren (er zijn er reeds velen die ze bewaren en ik twijfel er niet aan of de vijftigste zal wel komen) dan wordt dat in een half jaar 50 maal 572 gelijk 28600 sigaren of acht-en-twintigduizend zeshonderd puntjes, gezwegen nog van de medewerking van heeren sigarenwinkeliers en caféhouders. 28600, wefk een massa en dat nog maar van 3 sigaartjes per dag Anderen vragen mij„waarom wordt niet getracht het vast in tomen van Prins Hendrik8tiohting met een paar duizend gulden te vermeerderen, daar zal ons land toch nog wel voor te vinden zijn, en dan van die meerdere bijdragen de lnidjes van tabak voarzien ik vind het een naar idéé dat die arme stakkers op hun ouden dag tabak rooken van hetgeen wij wegwerpen, het heeft zoo iets van de kruimkens die vallen van de tafel enz". Aangenomen dat Nederland jaarlijks een paar duizend gulden meer bijdraagt voor die stichting, dan nog zullen deze gelden, naar ik ge loof, eerst en beter besteed worden door nog enkele oudjes meer in het gesticht op te nemen. Neen, de man is waard dat hem ook door ons blijk worde gegeven van onze sympathie, hem die de sigarenpuntjes weet te ontdoen van kleef- en andere stoffen, met eene machine uitgeperst, losgeplozen, gedroogd, zoo goed als vrij van nicotine en netjes verpakt, weet te veranderen in geschikte, geurige rooktabak, aan welk werk bovendien eene zeer uitgebreide cor respondentie is verbondenhij verdient dat we hem helpen door 't bewaren van onze sigarenpuntjes, den man, die gehe belangeloos zich zooveel moeite getroost in 't belang der oude zeelieden. Financiëel geeft het hem niets, ons kost het niets, heiden geeft het groote zelfvoldoening, en waarom zouden we nog langer voortgaan met het wegwerpen van iets, dat inderdaad een groot kapitaal vertegenwoordigt, een kapitaal, dat steeds grooter wordt naarmate de medewerking meer algemeen wordt. Ik dank h, geachte Redacteur, dat u mij nog eens in de gelegenheid hebt ge steld de aandacht te mogen vestigen op het bewaren van de sigarenpuntjesik meende dit schrijven nog eens te mogen richten tet allen die sigaren rooken, ook tot de sigaren-winkeliers en café-houders; te meer nu het bezwaar: „hoe kan ik mijne sigarenpuntjes bewaren" opgelost is door het in den handel verkrijgbaar stel len van de zakguillotine, een zeer net doosje, voor slechts 10 centen, terwijl voor sociëteiten, café's, stations, wachtkamers, stoombooten, binnenkort een zeer nette tafelguillotine de gelegenheid opent tot medewerken. Dank ook aan de directie van de Goe- sche boot, aan schipper Van de Voorde, aan vrachtrijder Verboom op lerseke voor het vrij vervoer van sigarenpuntjes; hun voorbeeld en medewerking vinde meer en meer navolging. Langzamerhand werkt alles en allen mede. Dank ook aan de geachte Mevrouw al hier, die na lezing van een wandelbrief, 12 zakgnillotines bestelde en zeer zeker langs dezen weg heeft meegewerkt aan 't goede doel. Te Leiderdorp werken kinderen mede daar brengen de jongelui 's Maandags op aansporing van hun onderwijzer de puntjes mee die zij in den loop der week hebben kunnen verzamelen en waardoor zij niet alleen iets leeren doen voor hun evenmensch maar ook leeren waardeeren de macht van het kleine. Goes, Maart 1897. H. J. ROSKES. Maandag 8 Maart. Kloetinge, Groe voor P. Korstanje 10 uur doordeurw. Hollmann 4 melkkoeien, os, 2 schapen met lammeren, drachtige zeug, brandhout. kwadciKlainme, bij P. de Jonge door not. Houwer 10 uur dorschvloerdelen, vlot- delen, achterdelen, loopvarkens, 2 geiten, 10 kippen, 12000 KG. beestenpeen. 30 vim klomphout, 2 mendeuren, 1 windmolen, kruiwagens, 3 schuiframen, 2 kabinetten, 1 eikenhouten boogkaoinet, kist, veeren bed, 4klokken, stoelen, koper-, glas- en aardewerk enz. Woensdag 10 Maart. Vlissingen, 2 uur door not. Bosch 205 Canadasche populieren aan d«n ouden Mid delburg—Vlisaingschen weg In 68 perc. 33 gerooide boomen en takkebossen Koningsweg in 11 perc. Een partij alsvoren in 6 perc. Prins Hendrikweg. Kruidingen, door not. Prins half 12 bij Boudeling voor H. Wondergem van Wemeldinge lo. een huis, schuur en erf te Kruir.inge op 'tdorp 185 cA. bewoond door G- Ossel. 2o. een dubbel woonhuis en erf Nieuwstraat 484 cA. bewoond door C. Won dergem en Pa uwe. Donderdag 11 Maart. Sfsse, 10 uur aan de meestoof de Vlugt door not. v. d. Kloes de afbraak van een gedeelte der stoof 2 zware gebinten 25/25 lang 6 M., 40 a 50000 dakpannen, dakribben lang 8i/s M., 20 a 30 bos panlatten, ragters, kolders, 350 bos dakriet enz. stirnveapoldi-r, 10 uur bij C. v. Liere Jzn-, door deurw. Hollmann boogkabinet, 3 kachels, stoe'en, klok, manskleederen, 3 eenjarige vaarzen, 4 eenjarige ossen, 8 var kens, schaap, stroo, hooi, mangels. Killand, in Mairepolder door not. Liebert en Bresser 9 uur bij Joh. Blok inspan als 13 paarden 1 20 jaar, 10 melkkoeien, 25 runderen en kalveren, 3 varkens, 100 kippen, en lianen, 18 eenden, 2 ganzen, kapwagen, chais, wind-, peen en snijmolens, rolblok, 11 ploegen, 14 eegden, zaaddorschzeil, gee-, selsteen en paard, koobak en goot, stal-, zolder- en melkgereedschap, mangelwortels, huisraad enz. Middelburg, in de Vergenoeging door not. Tak 8 uur lo. een hsereuhuis, erf en tuin Lange Giststraat groot 580 cA. 2o. een pakhuis en erf aan de Pauwpoort groot 144 cA. 3o. een winkelhuis met ver gunning Noordzijde Dam en pakhuis Spuistr, 180 cA. Te zien daags voor en op den ver koopdag 10-12 en 1 4 uur. Vlisutingcii, 9 uur panden uit de bank van leening over October, November en December 1895. Vrijdag 12 Maart. IVeviknpelIc, in de Noordster door not. Loeft 9 perc. bouw-en weiland en sprink samen groot 3,0993 HA. Wtsaehcrha (gem. 's HeerArendskerke) 10 uur door not. Pilaar bij A. A. Snoodjjk inspan als1 zwarte ruin 5 jaar, 1 veulen- diagende merrie 4 jaar, 5 melkkoeien, 2 tweejarige runders, 3 jaarlingen, 3 kalvers, 8 mestput loopers, kippen, karnhond met hok, kapwagen, 2 men wagens, zaaimachine, 4 ploegen, moesmolen, windmolen, zaad dorschzeil enz. landbouw-, melk- en stalge- reedschappen, wagen- en ploegharnas, brandhout, mest en een kachel. Baarland door not. de Vos bij wijlen wed' Remijn meubelen, veeren bed met toebehoo ren, huisraad, schuurgerei, gouden kruller met zilveren |band; en voor de parochie- horberg nieuwe houtwaren, biggen, loop varkens. Gcersdijk 1 uur door deurw. Gelner af braak meestoof de Roos50000 klinkers en metselsteen, 50000 baidgrauwe metsel steen, 50000 Holl. dakpannen, gebinten, enz. 2 m.ialsteenen. Woensdag 17 Maart. Westkapelle, bfi wed. Jacob Minder- houd door not. Loeff 10 uur koe, schaap, geit, varken, hond mee hok, £5 kippen en 1 haan,3 lammeren, windmolen, kortmolen, mangelmolen, kiekenrennen, klauwstok, landbouw zolder-, melkgereedschap, mest brandhout, huisraad, geeselstoel met plaat enz. 's Heer Arendskrrlte, Noord Oraaij- ert door not. mr. Liebert en de Ronde Bresser 9 uur bij A. Louwerse inspan als 8 paaiden 1-16 jaar, zwarte dekhengst 10 jaar, 6 melkkoeien, 14 ossen 3 kalvers, 3 drachtige zeugen, 150 kippen en hanen, 4 ganzen, 8 eenden, 100 schapen, 70 met lammers, karnhond met hok, wagentje op veeren, tilbuiy, 4 men wagens, driewielskar lemoenkar, wind-, stroo- en peenmolens, harnassement, graanzakken, koebak. vleesch- kuipen, vaamhout, mutsaards, huisraad. Donderdag 18 Maart. Middelburg, 8 uur inde Vergenoeging door not. Verhulst een winkelhuis en erf Kortedelft. Woensdag en Donderdag te zien van 10—12 en 2-4 uur. IVisiselterbe, bij wijlen dhr. Dees door not. Noordijke 10 uur meubelen, huisraad, rijwiel, ijssleden, kippen, mutsaard. Krieweee, voor wed. P. Leijs door not. v. d. Kloes 9 uur 4 baatgevende mclk- kooien, 1 tweejarige vaars, 2 eenjarige ossen, 1 halfjarige vaars, 1 vaarskalf, 1 vet varken, 2 mestpnrioopers, 20 kippen en 1 haan, 1 stroomulen, 1 peemolen, 1 windmolen, gee- selsteen en paard, steenen varkensbak, broedkooi, vogelkooi, damhekken, tweeloop- achterlaadgeweer, mest, hooi, stroo, karn- en melkgereedschap. Kapalle, door not. Mulock Houwer voor dhr. W. de Groene 9 uur Inspan als: 9 paarden oud 19, 13, 9, 5, 4. 3, 2 en 1 jaar, 1 veulendragend oud 9 jaar, 12 baatgevende melkkoeien, 4 tweejarige vaarzen, enz. Zie verder Bijvoegsel. *x* Bevallen van een Dochter: M. KRIJGER—NIERSE. Middelburg, 4 Maart 1897. Overleden, ruim 10 jaar ond, onze lieve Anna Maria. Amsterdam, 3 Maart 1897. B. VAN SCHELVEN f. w. van schelven- de Jonge. Eenige kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm mijn geliefde broeder, de heer JAN GROENEWÉG, na een lijden van slechts eenige dagen, in den ouderdom van ruim 70 jaren. NEELTJE GROENE WEG wed. A. L. den Haktog. Goes, 1 Maart 1897. Heden overleed zacht en kalm, onze i waarde oom en behuwdoom, heer JAN GROENEWEG, na een lijden van slechts eenige I dagen, in den ouderdom van ruim 70 jaren. Uit aller naam, G. J. TEMPERMAXJ Goes, 1 Maart 1897. II. III. De ondergeteekenden betuigen t nen liartelijken dank voor de deelnen bij de ziekte en na het overlijden v hunnen geliefden Echtgenoot, Vader, t,. huwd- en Grootvader ondervonden. Goes, 5 Maart 1897. Uit aller naam WED. HOOGESTEQE1L de Winter, De Notaris A. M. TAK, zal op des avonls te acht ure op de bovenn. der sociëteit „de Vergenoeging", aan Groote Markt te Middelburg, in het opts- baar hij opbod en afslag I. Een HEERENI1UIS en ERF met TUIN, aan de Lange Gist. straat te Middelburg wijk F no. 163 giootte 5 aren 80 cen tiaren. Een PAKHUIS en ERF de Pauwpooit aldaar wijk F 110. 165, grootte 1 are 44 cen tiaren. Een Kapitaal WINKELHUI: met Verg unuing, waarin sind vele jaren een Kruideniers affaire is gevestigd, aan d» Noordzijde van den Dam al daar met annex ruim PAk HUIS aan de Spuistraat wij F no. 146, grootte 1 aren centiaren. Bezichtiging daags vóór en op den dij van verkoop van 10 tot 12 en van 1 tg; 4 ure op vertoon eener toegangkaart to- krijgbaar ten kantore van voornoemdei Notaris, alwaar nadere inlichtingen ijl te bekomen. De Notaris A. M. TAK, zal op WOENSDAG 17 MAART 189 voormiddag» te 10 ure te Oostkapelle het dorp, in het Eene groote partij afkomstig van het gestrande schip „f* derick", bestaande in: greenen dekplaten, lang 6 a 10mr, eiken duirns-deelen, AmerikaaDScl greenen masten, eiken plita zwaar ribhout, eiken deelen M 4 c. M., damstaken, mestputpa'fc dorschvloerliggers, een scheef pomp, reepen en blokken, 2 ijzeren scheepswaterbakken met kopers kranen, brandhout en meer fJett goederen. Prins uit Huis van David- Vuur- kolom, Troon van David, ookv t rechteBijbelkennis van niet geriuge waw* kan men inteekenen bij den boekh. PS. In 36 all a 10 els. STOOM UEELMOLE.V, KOIH>EKUiKE Tegen zeer verlaagde prijzen: GE{$ MAIS, ERWTEN, HAVER, BOON®4 LIJNNEEL. Volgens onderzoek door 'sLijk' bouwproefstation te Goes bevat dit 4 meel 38.2 pCt. eiwit en 6 pCt. vet. Voorts TARWEMEEL en BLOEM. nevens de alom gunstig bekende DER'-.1' GEZONDHEIDSROGGEBLÜEM. 1 m Brijscourant. Aanbevelend CORNS. DE R*C1 De COMMISSIE voor de (Econoffl# Spijsnitdeeling maakt dankbaar meld-'-") een bij haar ingekomen gift groot f?J' zijnde de netto opbrengst van eeJi stelling gegeven ten bate der i«ste door de Vereeniging „Tot Oefeni'ij spanning1-' alhier. Namens de Commissie voorr°enlJ| J. J. OCHTMAN, Voorzit'0' A. DEKKER Jz., Secret"1'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2