Landbouw. Ingezonden Stukken. AFLOOP \EI bruinisse. l. Landbouwersvereenl aanbesteed de leverl Minstens 32500 kg.i PCt. stikstof, Ingesf My. tot verkoop J Hordrecht voor f9. te Dordrecht f9.89, '9.67, Adriaansens Adriaansens Polvlie Snelleman Dintelocj Have Zierikzee f9.0 f 9-58, C. v. Bloois d| oproer, waarbij de Turken groote verlie zen leden en de kolonel der Turksehe gen darmerie, Soeleiman bei, sneuvelde, waar schijnlijk door een kogel van zijn eigen muitend volk getroffen. Het verhoor van Jameson. De bekende commissie uit de Engelsche regeering zette gisteren het verhoor van Cecil Rhodes voort. Er kwam echter ver traging wegens geschil tusschen den con servatieven minister Hicks JBeach en den liberalen oud-minister Labouchèro over de wijze van verhooren. Laatstgenoemde verloor het pleit. Toch is 't hem gelukt verschillende bekentenis sen en beloften aan den „beklaagde" te ontlokken. De bekentenis den in val van Jameson te hebben voorbereid en voor dezen inval een vijftigduizend aan- deelen te hebben gehad in de goudmijnen van Johannesburg. De belofte dat hij zich nooit weer zal begeven in onwettige handelingen tegen de Transvaalsche Republiek. Eere aan Labouchère voor zijn recht vaardig verhoor 26 Eebr. '97. Zierikzee- Het voorstel door den heer Vermeijs in de liberale kiesvereeniging ge daan en verdedigd, namelijk om zich van de liberale unie af te scheiden, werd door genoemde kiesvereeniging verworpen met 54 tegen 11 stemmen. Tot buitengewoon opzichter bij de rivierwerken in Limburg is door den mi nister van waterstaat enz. benoemd de heer M. W. Lerrevoets te Sint Philipsland. Op 1 Maart heeft te Brussel de uit wisseling plaats gehai der acten van be- trachtiging van de aldaar 29 Juni 1895 gesloten overeenkomst betreffende de ver betering van het kanaal van Gent naar Ter Neuzen. In het bericht in ons vorig no. uit Ritthem komt eene kleine onjuistheid voor die wij echter niet mogen laten voorbij gaan. In dat bericht staat namelijk dat de heer Rademaker te laat bericht van de bijeenkomst had ontvangen om aan de uit- noodiging te voldoen, om in eene verga dering, waar ds. Littooij zou optreden, door samenspreking tot overeenstemming te ge raken. Dit „te laat ontvangen" is onjuist. De heeren ds. Poort en Rademaker ontvin gen de uitnoodiging gelijktijdig, de heer Poort verontschuldigde zich echter dewijl hij uit de stad moest, terwijl ook de heer Rademaker even tijdig had kunnen ant woorden. Zooals 't bericht daar stond, had 't den schijn alsof het bestuur der Centrale a. r. Kiesvereeniging, van hetwelk de poging uitging, de uitnoodiging te laat verzonden had. Ook trad de heer Littooij niet op als „predikant bij de Chr. geref. gemeente", maar als voorzitter van het centrale bestuur der georganiseerde antirevol. kiesvereeni- gingen. Dit laatste nemen wij de vrijheid aan de Midd. Crt. op te merken, die ons bericht overnam en door hare qualificatie een tweede onjuistheid aan de eerste toe voegde. Ook komt in 't bewuste bericht eenmaal de naam Post voor, wat Poort zijn moest. De Midd. Crt. zal ons verplichten door hare lezers althans met de door onzen berichtgever begane vergissing te willen op de hoogte stellen. &ERKNIEU W S. Ned.) Herv. Kerk. Beroepen te Schoonoord (Drente) ds. C. R. v. Lelyveld te Goes. Aangenomen naar Ovezand door ds. J. H. Schreuder te Bleiswijk. Bedankt voor Bruinisse door ds. J. F. F. v. d. Plassche te Gouderak. Beroepen te Knijpe (toez.) J. J. Bleeker cand. te Oterdum. Aangenomen naar Den Burg op Texel door ds. S. Monsma te Well; naar Rhenen door ds. J. Ph. Hattink te Muiden. Bedankt voor Eerbeek door ds. G. v. d. Giesen te Leusden; voor Wervers- hoof en voor Sleen door Nijhoff, cand. te Farmsumvoor Willemsoord door Troelstra cand. te Utrechtvoor Wapen- velde door ds. G. Yellenga te Kootwijk; voor Voorthuizen door ds. D. van Popta te Papendrecht; voot Daarle door ds. J. L. Pierson te Hengeloovoor Dok- kum door H. G. Oldeman te Ouwerkerk. Geref. Kerken. Beroepen te Reitsum dhr. J. G. Meijnen, cand. te Groningen. Bedankt voor Veere door ds. T. Bouma te Doornvoor Doesburg door ds. C. A. Renier te Amsterdam voor Amers foort door ds. M. Schuurman te Alfen aan den Rijn. Men verzoekt ons te melden dat het bericht als zou ds. Lampen zich te Goes metterwoon willen vestigen, voor 't geval gemeente en classis hem emeritaat ver- leenen, onjuist, ten minste voorbarig is. SCHÓÖLNIEUWS. Benoemd tot onderwijzer aan de o. I. s. te Krabbendijke de heer C. Steketee, id. te Westkapelle. REOLLTSZA KEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn veroordeeld wegens: diefstalP. J. V. d. B., 26 j. werkman Middelburg tot 2 m. en J. F. S., 29 j. werk man en P. H. O., 35 j. veldarbeider beiden Hoofdplaat elk tot 14 d. gev. strafen verduistering C. B., 31 j. sjouwer Vlis- singen tot 2 m. gev. straf. Vrijgesproken: B. W., 48j. oubez.rijks- veldwachter en buitengewoon agent van politie Sluiskil, Terneuzen beklaagd van mishandeling, en C. d. N., 63 j. hvr. van C. S., leurster Arnemuiden, beklaagd van beleediging. Kantongerecht te Goes. In de zitting va 2 Maart zijn ver oordeeld wegens overtreding jachtwet: M. K. te Colynsplaat en J. v. N. te Kruiningen, ieder f 6 b. s. 6 d., H. N. S. v. d. O. te Kloetinge, f 10 b. s. 2 d., J. B. v. H. te Philippine f 3 b. s. 1 d. h., A. B. te Vlake f 5 b. s. 4 d., uitlev. verbeurd verklaarden haas of te betalen f 1 s. 1 d., J. d. J. Jz. te Goes f 5 b. s. 4 d., verbeurdverklaring opbrengst verkochten haas; jachtwetovertr. en bij nacht: J. C. te Oudelande, f 6 b. s. 6 d., uitl. 9 wild strikken of te bmtalen f 2.25 s. 2 d., J. H. en M. A. te Baarland ieder f3 b. s. 3 d. overtred. jachtwet en wapenwet: J. d. M. te Wemeldinge f 1 b. s. 1 d. en 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer of te be talen f2.50 s. 2 d. niet voorkomen dat zijn hond een haas vervolgtB. d. K. te 's Gravenpolder f 3 b. s. 3d.; vervoeren haasS. D. Fzn. te Nieuwdorp f 2 b. s. 2 d. jachtovertredingA. D. Az. te Kruiningen 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d., L. V. te Goes 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d., F. M. te Goes 2 maal f8 b. s. 2 maal 4 d., alle drie verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweren of te betalen f 1 b. s. 1 d. voor ieder geweer; jagen in eens anders veld zonder acte en vergunning met opgave van valsche naam M. d. P. te Baarland en P. R. Dz. te Nisse ieder 2 maal 7 d. princ. hechtenis, verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer of te betalen f 3 b. s. 3 d. loopen over eens anders bezaaiden grond G. A. te Baarland, P. H. te Nisse ieder f 5 b. s. 3 d.J. v. K. en D. K. beiden te Wemeldinge ieder f 1 b. s. 1 d. verkoopen van loten zonder vergunning J. B. te Kruiningen f 1 b. s. 1 d. en A. S. te Kruiningen f 3 b. s. 2 d.; overtred. pl. verord. van KapelleJ. Z. te Kapelle f 1 b. s. 1 d. politieovertred. hoedekenskerke: L. G. te Kruiningen f 1 b. s. 1 d. politieovertred. GoesI. K. te Waarde f 1 b. s. 1 d. niet verschijnen om als bloedverwant door den kantonrechter gehoord te mordenJ. d. V. te Zierikzee f 10 b. s. 3 d. overtred. Scheldereglement: J. W. te Ierseke 4 maal f 2 b. s. 4 maal 2 d., J. G. Az, en P. N. J.z beiden te Ierseke, ieder 2 maal f2 b. s. 2 m. 2 d.; verstoren der orde en iemands veiligheid bedreigen: M. H. te Ierseke f 10 b. s. 5 d.; straatschenderijP. O. d. S. te Wissen- kerke f2 b. s. 2 d.; nachtrumoer: W. v. L. te Oudelande eu S. M. te Driewegen ieder f 1 b. s. 1 d., J. W„ L. v. d. W. Lz., J. V., S. H., allen te Colijnsplaat, J. V., P. M. en H. G, te Schore, G. L. en J. W. te Vlake, A. W. te Rotterdam en J. W. te Hansweert ieder f 2 b. s. 2 d. dronkenschap J. v. K. te Schore 3 maal f5 b. s. 3 maal 3 d. h., P. M. Az. te Ellewoutsdijk 2 maal f 3 b. s. 2 maal 2 d. h., H. d. L. Lz. teWissenkerke, J. M. te Goes, C. J. S. te Goes, K. v. W. te Driewege, J. F. A. te Goes, W. B. te Goes, P. S. te Wemeldinge, C. P. te Schore, L. O. te Goes, J. S. te Ellewautsdijk, D. D. te Goes ieder f 2 b. s. 2 d. Vrijgesproken werd: J. M. Jz. te Veere beklaagd van overtred. Scheldereglem. Leendert Boers, de dader van den moord te Capelle aan den IJsel, is door de Rotterdamsche rechtbank veroordeeld tot zes jaren gevangenisstraf. Door den heer G. A. Vorsterman van Oyen is de volgende circulaire gericht aan allen, die zich bereid verklaard heb ben geene suikerbeeten te verbouwen onder de voorwaarden, die door de fabri kanten van beetwortelsuiker voor het jaar 1897 gesteld zijn. M. H. De tijd (7 Maart) nadert, die oorspron kelijk vastgesteld is om te beslissen of de verbouwers van suikerbeeten zich voor een aantal van 10000 hectaren of meer verbonden hebben, om met de fabrikanten geene contracten te sluiten, dan onder de voorwaarden, die gegolden hebben in 1896, te weten a. wegen op de fairbank, waar zulks gebruikelijk is geweest in 1896 en onder gelijke conditiën b. na weging in lossing zijn de beeten voor rekening van den kooper c. voor levering van 15 September tot 12 October de hoeveelheid dier leve ring wordt per hectare bepaald door den kooperworden gelijke premiën boven den gecontracteerden prijs toegestaan als het vorig jaar d. de prijs per 1000 kilogram nette mag niet minder bedragen dan f 9, geleverd op schip of waggon. In sommige vereenigingen heeft men nog aangedrongen op andere voorwaarden. Naar miju inzien mogen die bijzondere voorwaarden niet op den voorgrond treden, omdat zij aanleiding kunnen geven tot scheiding, welke scheiding alleen ten bate kan komen der rabrikanten. De gestelde eischen zijn een minimum. Minder dan wat daarin wordt geëischt mag door niemand, die zich heeft aange sloten worden toegestaan. Ieder individu, iedere vereenigiug van landbouwers, iedere afdeeliug moet voor zich zelf uitmaken, of zij nog hoogere eischen willen stellen; lager mogen zij niet zijn. Weinig voorwaarden, voorwaarden, die niet in bijzonderheden treden, maken eene algemeene toetreding mogelijk en slechts eene algemeene toetreding kan voeren tot het doel. Gewenscht blijft het ook, dat men zich voorloopig bij geene bestaande vereeni gingen aansluite. We moeten eerst onze kracht leeren kennen, dan kunnen we in den loop van het jaar beslissen, hoe verder te handelen. Eendracht alleen voert ons tot bereiking van ons doel Een aantal van 1000, van 2000 hectaren zijn van geen invloed op de beslissing der fabrikanten, maar een cijfer van 10000 hectaren en meer zal hen nopen tot toe geven en billijker behandeling. Een algemeen toetreden is bovendien noodzakelijk om te voorkomen, dat de fabrikanten in de ééne streek contracteeren, in de andere zulks weigeren, om daardoor de kracht te breken, die in \algemeene aansluiting gelegen is. Nogmaals daarop aandringende, verzoek ik U mij uiterlijk den 6en dezer den uit slag uwer pogingen mede te deelen. Hoogachtend. G. A. VoBSTEEMAN VAN O YEN. Aardenburg1 Maart 1897. Het Rijkstelegraafkantoor te Goes verzond gedurende de maand Februari 1897, 632 telegrammen, ontving 554, over genomen en verder geseind werden 461 totaal 1647 telegrammen. Out- Ver- Kantorea. vangen, zonden. Totaal Baarland15 11 26 Borsele32 31 63 Driewegen 13 13 26 Ellewoutsdijk 31 40 71 's Gravenpolder 37 26 63 's Heer Arendskerke 38 30 68 's Heerenhoek 30 30 60 Heinkenszand 29 15 44 Hoedekenskerke 37 26 63 Kloetinge9 3 12 Nieuwdorp 12 19 31 Nisse 10 5 15 Ovezand26 14 40 Wolfertsdijk 54 42 96 Goes. Gisteren werd de eerste heng- stenmarkt gehouden. Er was veel belang stelling en er stonden 8 hengsten, onder welke de Oldenburgsche (donkerbruine 4 jarige) Capitan no. 383 N. P. S. en de 3 jarige vos Oscar no. 414 N. P. S. uit den Wilhelminapolder zeer de attentie trokken. Men verzoekt ons te melden dat het berieht in sommige bladen als zou de heer A. M. van Kalmthout benoemd zijn tot koster en organist, in de R. kerk te Goes, on waar is. Coes. In een vergadering der afd. Heinkenszand van de Maatschappij tot be vordering van landbouw en veeteelt in Zeelan 1, Dinsdag onder voorzitterschap van den heer E. v. d. Bosch gehouden en door ruim 80 leden bijgewoond, werd na lezing en goedkeurig der (notulen de re kening in ontvang f 655,55V2 en in uit gaaf f482,45 bedragende, met een goed slot van f 173,10l/s goedgekeurd. De voor zitter wees hierbij er op dat dit gunstig resultaat mede een gevolg was van den goeden maatregel om de helft der kosten voor den hoefbeslagcursus tc doen dragen door de boeren die hunne paarden voor de proef afstaan, wat een besparing van 160 gaf. Besloten werd weer maar zoo te doen. De hoefsmidscursus zoo deelde de voorzitter mee, zal worden voort gezet met dezelfde leerlingen van het vorige jaar, wijl men meende dat die les sen geen voldoende kundigheden hadden verschaft om 't diploma te kunnen behalen. Daarom werden ook thans geen nieuwe leerlingen aangenomen, en zulien derhalve ook dit jaar 18 leerlingen de theoretische, en 14 de practische lessen als voren volgen. Daarna werden door den voorzitter ver schillende deels reeds bekende, deels weinig ter zake doende mededeelingen gedaan omtrent de besprekingen in zake 'het con tracteeren van suikerbieten. De bezwaren op de jongste verga lering met afgevaar digden der dorpsv ereenigingen waren dat de contracten nog meer bindend zijn dan de oude, en dat de prijs der bieten te laag ls. De voorzitter betreurde het aatde boeren niet sterk staan tegenover de fa brikanten, dat zij niet aaneengesloten zijn, enz. In de afd. Heinkenszand zyn thans 875 H. A. en in de afd. Kruininge 700 H. A. voorloopig aan den bietenbouw ont trokken. De verbondenen moeten echter volhouden en in geen geval zaaien dan op de voorwaarden die in de vergadering van Zaterdag voorloopig zijn gesteld. Dit nieuwe contract is per circulaire aan belangheb benden medegedeeld. Na zeer lange «n breede deliberatiën die de zaak niet veel verder brachten werl ten slotte op voorstel van den heer Hanken besloten a.s. Zaterdag wader te vergaderen, met de afgevaardigden der dorpsvereenigingeu, de afdeelingsbesturen en zoo zij aan de uitnoodiging gehoor geven, de heeren Collot d'Escury en Vor sterman v. Oyen, in welke algemeene vergadering de noodige eindstappen zullen worden gedaan, o.a. eene commistie be noemd die zich in contact te stollen heeft met den bond van suikerfabrikanten. Van een samenwerking met Elot en an dere vereenigingen zal wel niets komen, wegens verschil van belangen terwijl ELsi naar samenwerking zoekt hetzij met het Landbouwcomité, hetzij met den Boeren bond. Deze laatste heelt echter in Zeeland geen sympathie en eerstgenoemde heeft genoeg werks dan dat het zich de zorg voor de bietenverbouwers aog daarbij zou laten aanleunen. Tot Zaterdag dan De vergadering der afdeeling Noord- Beveland der Mij. t. b. v. L. en V. in Zeeland, j.l. Maandag te Cortgene gehou den, leverde de volgende resultaten op. Het bestuur werd gemaohtigd tot oproe ping van leerlingen voor eene in 't leven te roepen landbouwcursus ten behoeve dezer afdeeling. Bij genoegzame deelneming zou aan de regeering subsidie worden verzocht. Bij verkrijging daarvan zou het onderwijs kosteloos kunnen worden verstrekt. De cursus zou gehouden worden te Cortgene. Vereischten voor aan te nemen leerlingenminimum leeftijd van 14 jaar en behoorlijk genoten lager onder wijs. Daarna werd de rekening der afdeeling vastgesteld, met een batig saldo van ruim f62. Vervolgens werd bepaald, dat de Land bouwtentoonstelling in de gemeente Wis- senkerke zal gehouden worden op 15, 16 en 17 Juni a. s. Voorts werd het programma van die tentoonstelling voorloopig vastgesteld en eene regelingscommissie van elf leden benoe-d. Tot eerelid dier commissie werd bij acclamatie de Burgemeester der betrokken gemeente benoemd. Ter voorziening in eene vaoature van het afdeelingsbestuur werd gekozen de heer Th. Maat te Kats. Ten slotte werden als afgevaardigden ter alg. vergadering de 4 bestuursleden der afdeeling benoemd. St. Annaland. Aan het telegraaf kantoor alhier werden in de maand Februari verzonden 65, ontvangen 76 en dus behan deld 141 telegrammen. Bruinisse. Door het Rijkstelegraaf kantoor werden in de maand Februari verhandeld 516 telegrammen. Hiervan werden verzonden 178, ontvangrn 264 en opgenomen en verder geseind 74 berichten. Het telefoonkantoor te Oosterland ver zond 11, en ontving 28; tot aal 39 berichten. Het kantoor te Sirjanslaud verhandelde 37 telegrammen waarvan het verzond 13 en ontving 24. Krabbendijke. Aan het telegraafkan toor alhier werden in den loop der maand Feb. behandeld 223 telegrammen, zijnde 62 stuks verz. en 161 stuks ontv. Hansweert. Het gezonken zeilschip „Twee gebroeders" schipper Both is na een gedeelte der lading over boord te heb ben geworpen met behulp van een stoom pomp boven water gebracht, en alhier door de sleepbooten „Harry" en „Raaf" in de haven gesleept. De rest der lading wordt overgeladen in twee tjalkschepen. Heden is de heer jhr. mr. J. A. Schorer als advocaat en prooureur bij de arrondissements-rechtbank te Middelburg en tevens als beëedigd klerk ter griffie van gemelde rechtbank beëedigd. De heer Van Oordt, ontvanger der Rijksbelastingen te Aardenburg, is tjjdelijk gedetacheerd aan het kantoor Hilversum, terwijl het kantoor Aardenburg tijdelijk zal worden waargenomen door den «urnu. merairC. C. Vogel,uit de directie Rotterdam. Waarde. Alhier worden pogingen aangewend door Heeren Kerkvoogden om gelden bijeen te krijgen tot het plaatsen van een orgel in de kerk. Het is te wen- schen dat deze pogingen wel mogen «lagen. Vlissingen. Door de politie is Dinsdag onder verhoor genomen zekere G., 15 jaar, verdacht van 't gereedschap te hebben ont vreemd waarvan wij in ons vorig nommer melding maakten. Hij moet reeds bekend hebben. Vlissingen. Het Zeemanshuis alhier dat met Mei a. s. wordt opgeheven, is aan gekocht door de firma B. Stofkoper A Co., die het zal inrichten voor een makelaars kantoor. Vlissingen. Heden middag 2 uur is een in aanbouw zijnd huis in de Glacis- straat van den dhr. Spinaaij gedeeltelijk door den storm ingestort. Vlissingen. Heden Woensdag morgen is ten gevolge van den storm de nooriche bark „Noel", komende van Antwerpen en bestemd naar Christiania, van de ankers tegen den dijk geslagen, nabij de „Schoone Waardin", waar het schip door middel van een lijn aan den wal werd vastgemaakt. De bemanning, uit 7 man bestaande, werd ge red en in het Zeemanshuis alhier opge nomen. Het schip zit hoog en is verloren, het heeft twee ankers verspeeld. De directeur der Doetinchemsche stichtingen ds. J. van Dijk Mz. is Zondag avond gevallen en kreeg daarbij een ern stige dijbreuk welke bem belet gedurende de eerste weken zijn werk tg c^ogq. De heer v. d. Water te Beead (Neder-Betuwe) heeft een hengst verkocD voor f 2200. Patroon en gezel. Zaterdag vierd» heer D. de Klerk, het werkman-raadsR te Rotterdam, zijn 25-jarige werkzaamheid bij de firma J. de Haas Zn., mr. smid Tom bij dien avond tb nis kwam, herkend hij zijn eigen kamer niet meer. Deze geheel opnieuw gestoffeerd overgordijn' vloerkleed, tafelkleed, spiegel, alles-1 v nieuw en op de tafel prijkte een praclti" Berlin-zilveren servies. Deze verrassing^ zijn patroon hem bereid, terwijl de gez!*. len daarbij hadden gevoegd zes met ledt[ bekleede stoelen. Tevens ontving hij een uitnoodiging jten huize vau zijn patioon te komen. ])lat vond hy alles tot een feestelyke ontvang- gereed en werden hem zoowel door zijn patroon als door de gezellen de hartelijkste gelukwenschen aangeboden. Ook ontvinz hij blijken van belangstelling vau de zijde van eenige zyner medeleden in den ge meenteraad. Een 20 jarige schoenmakerskneclit uit 's Gravenhage is Zondagavond nabij Rijs- wyk door de tram gedood. De conducteur meende dat bij een stuk hout op derails voelde, doch hy stopte niet wijlde tram het voorwerp reeds verwijderd had. Een volgende conducteur vond het ly k en stopte, Naar Vrijland meldt, zal begin !Iej een expeditie van Vrylanders naar den staat Guzman Blanco in Venezuela vertrekken waaraan 36 Hollanders deelnemen. Drie' expedities zyn daarheen reeds gegaan. Een tweede Nederlandsche expeditie ver. trekt in 't laatst van Juli. Buiten verantwoordelijkheid der Redactit, Stnkkeu worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur De maand Maart is weer aangebroke en daarmede voor vele Nederlandsche jon geiingen de tijd, om de onderlijke woning te verlaten, en het burgerpak met den soldatenrok te gaan verwisselen. Ongetwyfeld zyn onder deze dienst plichtigen ook vele jongelieden uit Chris telijke gezinnen; en daar het mij bij et- varing bekend is, welke zorgen en bezwaren het naderen van den diensttijd vooral voor hen met zich brengt, komt het mij voor, dat eenige goed gemeende wenken hun niet onwelkom zullen zyn. Nu het eenmaal vast staat dat ge soldaat zult worden, dringt zich natuurlijk in dc eerste plaats de vraag aan u op, op welke wyze ge het best uwen dienstplicht zult vervullen, en hoe ge u hebt te gedragen in uwen vrijen tyd, die, ge weet het, zoo ryk is aan verleiding tot het kwade. Meer dan iemand moet zich de christen- jongeling beijveren, eenmaal tot „dienen" geroepen, ook goed soldaat te zijn. Niet by toeval, maar door Gods bestuur zijtgj aangewezen het vaderland te dienen; en het is nu uw plicht uwe beste krachten te wyden aan den werkkring waarin God u plaatste. Verricht daarom gewillig en nauwgezet wat u bevolen zal worden; betoon u be leefd en voorkomend; vermijd zooveel ge kunt berispingen en straffen, in één woord, betoon u flink soldaat en traebt te zorgen dat, wanneer eenmaal bekend is wie ge zyt, óók door uw gedrag als soldaat „de Raam des Heeren niet gelasterd worde". Gedraagt ge u zóo, dan zult ge al spoedig ervaren, dat nwe chefs dit in u weten te waardeeren; en ge verhoogt daarenboven voor u zelf de kans, dat men u bij eren- tuëele bezwaren in een of andere langs wettigen weg der bevoegde autoriteit ter kennis gebracht, welwillend te woorden. Geef zoo den Keizer wat des Keizere, maar dan ook Gode wat Gods is. En wat dit laatste betreft, ik moet tot myn leedwezen erkennen, dat het bij e® gr«ot aantal onzer jongelingen gedurende hun diensttyd soms o zooveel te wenscber overlaat. Het meerendeel gaat óf al dadelijk met den stroom mede, óf biedt slechts voor korten tyd een wankelenden tegenstand, om ten slotte toch ook voor verleiding of bespotting te bozwyken. En daarom bedenkt, zonen van christen ouders, wat ge God en dien ouders ver schuldigd zijt! Geeft acht op uwe ziel! Biedt ook niet aan het begin der verleiding de hand; want reeds na het eerste toegeven zult ge niet meer bij machte zyn, u aan de zuiging van den draaikolk der zonde te ontworstelen, en gij gaat, zoo God het niet verhort niet alleen voor uwen diensttijd, ut» wellicht voor geheel uw volgend leven verloren. Vertrouw echter in dien strijd niet te veel op eigen kracht, maar gedenk het woord dat eenmaal onze Heiland sprak - „Waakt en bidt opdat gy niet in verzoeking komt". Gebeden dus, gebeden om *as'' zaamheid en om standvastigheid. En allen tijde gebeden; ook vóór de verzoeker tot n komtwant Jezus zegt niet „ff88® en bidt als ge reeds in verzoeking maar „opdat ge niet in verzoeking L1'*' En nu moet ge ook trachten die rl' zoeking te ontwyken. Van veel gjlfic is in deze zaak de keuze uwer kam®r Wilt ge n goede kameraden kiezen, is de beste raad dien ik u kan dan d» ga naar het „Militair Tehuis", of z-'° in uw garnizoen niet aanwezig mocht zij t naar de Christelijke Jongelingsvereenigin6' Vooral in de Militaire Tehuizen zult g« gelegenheid vinden goede kamer»a(l"J'J"i ftan te knoopen, en het richtingen, welke u zoo gemis der ouderlijke wo Laar ademt uwe omg telijken geest, daar vin lectuur, en smaakt ge l over ge u voor God ci behoeft te schamen. I Want in de kazerne niet worden ontkend, toon, ondanks de dmdè art 2 van het reglemeni e„ 'ge kunt er van verJ „iet zonder onaangenad gebed doen, of uwen men durft u bespol onlangs werd bevel jl scheurkalenders, door hl lippu8« aan de compagl reeds op de chambrees I kamers te verwijderenI overal zijn bevolen, ml zegt ons dunkt my reel Hierbij intusschen m;| innigen dank aan 1 vorigen kalender, die en ons ten grooten zei En daarom, verwacht leven niets, maar laat I schrikken. Gedraag ui thuis gewoon zijt, en mistroostige oogenbhkb uw Heiland werd besp verdroeg. i Antwoord den spotta en laat uw nimmer toj zaamheid vervoeren, ge dit noodig oordeelt,^ weg tot uwe chefs. 2 personen om uwe klac En hiermede, mijne zegen toegewenscht, Oud Vosmeer, 3 Ml Laten de milicj zulks gebeurt hieivarl vriend bericht doen, dl overbrengen aan eef minister. Minister Sej op verzoek van mr. hangen van den kalenj hun kastje, bij aanscb liciens toegestaan. LAATSTE B( Hansweert. He schip „Thyra" schippe heden morgen de havd den hevigen storm bvl is van hier uit zichtba| gevallen is. Biezelinge. Door d| hedennacht en hede n Anna-polder twee tjl dyk geslagen. Het eene van dkr.| St. Philipsland was het werk aan genoeJ daarom hier voor anï lost werd het na ge hedenmiddag bij vloe slagen en op de sted pen, waarbij het 'tri lek bekwam. Het andere kwai| (hedennacht) sloeg voor anker, liep de „plaat" voor genol polder, werd daar wf slagen en is toen hl dyk geslagen. Dit l/ lyk geheel verlorenl het reeds zwaard, rol en bekwam ook reedl Geen van beiden wf Vrydagl Kloetinge, 10 uur bj door deurw. Hollmanl paarden, 10 melkkoe! houdkaivers, 2 vette f hanen, 2 slepers, 3 bord, sleepegge, maó ■windmolen, geeselst stal- en melkgcreed hooi, stroo, zetaardad Zaterdag Wemeldinge, 10 uur aan de s| hengst oud 9 jaar, kalvers, 5 geiten, lood 2 ïy tuigen, ploegen, ej] 20000 kilo mais in 1 Maan da| Kloetinge, Gr< 10 uur door deurw. os, 2 schapen met lal brandhout. Kwaden da mm not. Houwer 10 uul delen, achterdelen, 1 10 kippen, 12000 k| klomphout, 2 merf kruiwagens, 3 sehul eikenhouten boogkif 4klokken, stoelen, enz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2