fS£T*SSfiS&A KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Goes. In de maand Febr. werd de Bijzondere school alhier bezocht door 225 leerlingen waarvan 202 geen enkelen schooltijd verzuimden 15 leerlingen ver zuimden minder dan 4 schooltijden en bij 8 beliep het verzuim van 5 tot 30 school tijden. Ingezonden Stukken. «'■^TrcV'-0- I Toch is met dit al de toestand niet op eenmaal veranderd. De Grieksche regeering is nu eenmaal zoo ver gegaan, en de geestdrift der Griek sche »atie is nu eenmaal zoo hoog gerezen dat dadelijk terugtrekking der troepen en- mogelijk schijnt. Daarbij komt dat in verschillende steden buiten Griekenland de onderdanen der groote mogendheden: te Parijs, te Wee- nen, te Petersburg, te Rome betoogin gen hielden van instemming met het op treden der Grieken, en van sympathie voor de opstandelingen. Toen koning George de sommatie der mogendheden ontving, moet hij zeer be droefd geweest zijn. De eerste minister Delyannis heeft ver klaard dat de Grieksche regeering onher roepelijk had besloten de troepen op Cre- ta te handhaven. Aan kolonel Vassos is echter last gegeven niet actief op te treden, dan alleen wanneer de Grieksche christenen door de Turken worden aangevallen. Of echter de nota der mogendheden, de lastgeving van koning George, het bevel van kolonel Vassos zal kunnen beletten dat de Grieksche troepen weigeren terug te trekken? Op 't oogenblik althans heb ben om Canea verwoede gevechten plaats tusschen Grieken en Turken (Baschi-Ba- zouks). Eenige dorpen staan in lichte laaie. H E R IJ K. Door Gedeputeerde staten van Zeeland is bepaald dat de herijk der maten en gewichten in 1897 zal plaats hebben als volgt Goes, ook voor Kloetinye en Katten- dijke, benevens s-Heer Hendr'kskinderen en Wissekerke (gemeente s-Heer Arinds- kerke) 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 26 en 27 Maart. Wolfaartsdijk 5 April. Heinkenszand, ook voor 's-Heer Arendskerke, 6 en 7 April v. m. 's Heerenhoek, ook voor Borssele en Nieuwdorp(gemeente s-Heer Arends kerke) 7 April n. m. en 8 April. Ovezand, ook voor Nisse, 9 April. Ellewoutsdijk, ook voor Driewegen 10 April. Baarland, ook voor Oudelande, 20 April. Hoedekenskerke 21 April v. m. 's Gravenpolder, ook voor s-Heer Abtskerke21 April n. m. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eist ds. H. v. Griethuijsen te Oosterwoldete Moerdijk ds. K. Janzen te Veesen te Oosterwierum J. H. Kruseman Aretz te Wormer; te Numansdorp ds. D. Cladder te Schoonre- woerd te St. Jacobi-Parochie A. van Wijk, cand. te Leeuwarden; te Simonsha- ven Nijhoff, cand. te Farmsumte Lutjegast ds. F. Hacquebord te |Leeg- en Hoogkerkte Neerlangbroek ds. P. Bongers te Kamerik. Aangenomen naar Groningen door ds. J. J. Knap, pred. bij de Waalsche gem. aldaar. Bedankt voor Zuilichem door ds J. C. S. Locher te Birdaard voor Roosendaal door dr. G. Nijhoff cand. te Farmsum. Geref. Kerken. Bedankt voor Nes en Wierum door dhr. H. Thomas, cand. aan de Vrije Universiteit. Kruiningen. Onze geachte leeraar, ds. G. Lampen heeft eervol emeritaat aan gevraagd. ZEeiw. was predikant te Her wijnen van 1860 tot 1868 te Zegwaard van 1868 tot 1870; te Sleeuwijk van 1870 tot 1877 en sedert 21 Mei 1877 dus zoo na 20 jaren by de geref. gem. alhier. ZEerw. zal zich D.V. te Goes vestigen. Door den raad der Geref. kerk te Utrecht is, [na breedvoerige discussie met meerderheid van stemmen besloten om voor die kerk behoudens nadere be slissing van de vraag of de arbeid voor- loopig voor 3 jaar of voor onbepaalden tijd zal worden aanvaard door beroeping van Ds. L. Adriaanse te Poerworedjo het zendingswerk op Midden-Java ten Zuiden, overeenkomstig het voorstel van Deputaten Synodi van de gezamenlijke kerken over te nemen. Doopsgezinde kerk. Bedankt voor Blokzijl door dr. A. K. Kuiper te Warga. Ev. Luth. kerk. Bedankt voor 's Hertogenbosch door ds. J. H. Grottendieck te Maastricht. R. K. Kerk. Mgrl P. Leijten, bisschop van Breda, heeft benoemdtot pastoor te Ginneken de heer C. Rombouts idem te Nieuw- Vosmeer den heer A. M. Canters; id. te Boschkapelle de heer B. F. Wijnen; tot id. te Groede den heer Th. Wytvliet tot kapelaan te Ter Neuzen den neer A. L. J. v. d. Maden idem te St. Jansteen dhr. A. P. de Kort, uit het seminarie tot idem te Yzendijke dhr. J. A. Chr. M. de Wit uit het seminarietot idem te Hoofdplaat dhr. H. Cuppestot id. te Hontenisse dhr. E. E. de Kerf, uit het seminarie. Geslaagd te Breda voor de acte nuttige handwerken mej. J. J. v. d. Velde te Poortvliet. In het geheel bedroeg het schoolver zuim in deze maand 1.27 pCt., tegen 0.8 pCt., in Febr. 1896. Naar aaaleiding van de benoeming van dr. F. Pijper tot opvolger van prof. Acquoy, te Leiden verneemt het Vad., dat op de voordracht der faculiteit de volgende heeren waren geplaatst no. 1 dr. W. P. C. Knuttel te 's Gravenhage no. 2 dr. A. C. Duker te Haarlem no. 3 dr. F. Pijper te Berkhout. Middelburg. Zaterdagmiddag is na een kortstondig lijden in 75 jarigen ouder dom overleden, de heer C. Mazure, vroeger prov. veearts te Zierikzee, thans, sedert tal van jaren, prov. veearts der le klasse alhier. Schoondijke. Bij denzelfden bijen houder dhr. C. P. de Keijzer op het ge hucht Sasput alhier, waar in Januari 1. 1. voor een gevulde, door een diefachtige hand, een ledige korf was in de plaats gezet, is verleden week weer een der best gevulde (korven gestolen. Het onderzoek der politie was tot nu toe vruchteloos. Hansweert. Zaterdag is uit het ge zonken zeilschip „Twee gebroeders" schip per de Both een gedeelte der lading over geladen in het zeilschip „Drie gebroeders" schipper Sponselee. Denkelijk zal het schip nog gelicht kunnen worden. Hansweert. Het geladen aakschip „Onderneming" schipper Geervliet, raakte alhier bij het binnenkomen der haven tegen den oostberm. De sleepboot „Hansweert" heeft het schip afgetrokken en hier bin nengesleept. Bij een verhuisboeltje, dat Vrijdag per wagen van Nisse naar Kruiningen reed was een wiegje met een kind van vijf maanden er in. Te Schore had de kleine nog gedronkenbij aankomst te Kruiningen echter was het gestikt. Nog kort geleden verloren dezelfde ouders een kind van vijf jaar tengevolge van brand wonden met kokend water. M. C. Stavenisse. In de maand Feb. wer den door het telefoonkantoor alhier ver handeld 159 berichten, waarvan 79 ver zonden en 80 ontvangen. In dezelfde maand van het vorige jaar waren die cijfers respectievelijk 165, 90 en 75. Colijnsplaat. Aan het telephoonkan- toor alhier werden in den loop der maand Feb. behandeld 149 berichten, waarvan verzonden 70 en ontvangen 79. Schore. Tegen de laatst gehouden ge meenteraadsverkiezing zijn bezwaren inge diend bij heelen gedeputeerde statou, en wel op grond dat bij de eerste stemming de stemmen op W. in 't Anker uitgebracht, allen aan een en denzelfden persoon zijn toegekend, niettegenstaande er tweeverkies- bare personen van die namen in onze ge meente zijn. Volgens adressante» hadden bedoelde stemmen van onwaarde zijn ver klaard, als geen bepaald perseon aanwij zende. In dat geval ware niet de heer in 't Anker, maar de heer Glerum met den thans gekozene in herstemming ge komen en had de uitslag der herstemming een andere kunnen zijn. Vlissingen. Omtrent de ontsnapping vaa den ex-sergeant (niet sergeant) Ben- nink, waarvan in ons vorig no. sprake was, vernemen wij het voigende: Hij was vroeger sergeant te Bergen op Zoom, doch werd gedegradeerd tot soldaat en naar hier overgeplaatst. Hij zat in de politiekamer, van de deur waarvan-hij het slot heeft weten te openen. Daar de gren dels aan de buitenzij der deur niet voor geschoven waren, kon B. ongehinderd de kamer uit komen. Men zegt dat van buiten een pakje over den muur der achterplaats geworpen is. Althans B. heeft daar van plunje vermisseld en kon daardoor te ge makkelijker ontvluchten. Hij is nog niet gevonden. Vlissingen. In de Zaterdag alhier gehouden Jaarlij ksche Vergadering van Aandeelhouders der Koninklijke Maat schappij „de Schelde", scheepsbouw- werktuigenfabriek, waren vertegenwoor digd 402 aandeelen, uitbrengende 97 stemmen. Uit het door den Directeur uitgebrachte verslag blijkt, dat aan aandeelhouders over 1896 7 pCt. dividend kan worden uitge keerd, na behoorlijke afschrijving. Aan het Ziekenfonds werd eene bijdrage toegekend van f 3000. Voor arbeidsloonen aan het werkvolk werd uitbetaald f599000.het aantal werklieden beliep van 1050 tot 1100 en het aantal der op ultimo December in dienst zijnde werklieden was 1082. Wegens periodieke aftreding werd de Heer Arie Smit tot Commissaris herkozen. Vlissingen. Naar wij vernemen is de politie de brutale inbrekers der laatste dagen op 't spo»r. Reeds vijf personen zijn aangehouden; op vier hunner rusten zware vermoedens. De verdachten zijn Zaterdag in verhoor genomen en van het een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Een hunner was aan de hand gewond. 't Gerucht ging Zaterdag dat op nog eene andere plaats is ingebroken. Dit heeft zich bevestigd, daar aan de waterma chine alhier bankschroeven zijn ontvreemd. Ylissingen. De bekende waschinrichting „Maria Jaooba", van wijlen den heer C. Maters alhier, laatst gekocht door dsn heer J. M. Zietse te Ter Neuzen, is dezer dagen onderhands verkocht aan de maatschappij „Volharding", wel ke plan had een nieuwe waschinrich ting te doen verrijzen, een plan dat zij ten gevolge van dezen aankoop, heeft laten varen. Nisse. De gemeenteraad is besloten om (behoudens goedkeuring van Gedepu teerde Staten) een lijkkoets aan te schaffsu. Volgens de G. Crt. heeft een der grootste bezitters van gronden in Zeeland zich bereid verklaard aan zijne pachters uitstel van pacht betaling of op eenige andere wijze hulp toe te zeggen om hen in staat te stellen weerstand te kunnen bieden aan onrechtmatige eischen van snikerfabri kanten. Hoek. Gemeenteraadsvergadering van Zaterdag 27 Febr., 's nam. 3 uur. 1. Aanleggen telefoonlijn Terneuzen Hoek. De Secretaris doet voorlezing van een schrijven van den Inspecteur der telegrapkie, waarin de Gemeenteraad wordt ingelicht aangaande de wijze van aanleg. Volgens kon. besluit van 15 Sept. '86 komen de kosten van aanleg boven de 5 KM. voor rekening der gemeente. De lengte van den weg wordt gemeten tusschen de twee te verbinden kantoren. Bedraagt die lengte 8 KM. dan komt dus van de kosten voor rekening der gemeente. Het Rijk zorgt voor den onderhoud van lijn en toe stellen de Gemeente zorgt voor een kan toor, waarvoor een klein vertrek voldoende is 2 stoelen, een kastje en een schrijfplank bij het toestel zijn de benoodigde meube len. De heer Dieleman verklaart zich te leurgesteld, omdat in het schrijven geen begrooting is opgegeven, waarmede de overige leden instemmen. Besloten wordt opnieuw een onderzoek hiernaar in te stellen. 2. Rekening van de Brandweer over'96. Uitgegeven is f 74,20. 3. Benoemen leden der commissie van toezicht op den grindweg Terneuzen Hoek. Aftredende leden: J. van Wijck en W. G. Dieleman. De aftredenden worden met 6 van de 7 uitgebrachte stemmen herkozen. 4. Vaststelling van het kohier op de hondenbelasting. Wordt vastgesteld tot een bedrag van f84 tegon f74 in 1896. 5. Nummeren der huizen. Aanbesteed vcor f31,25. De begrooting was f 33. 6. Ingekomen stukken Brieven van Ged. Staten houdende goed keuring besluit gratificatie te verleenen aan den heea Goor, tractementsverhooging te geven aan den heer v. Doeselaar, be sluit tot overschrijving van posten op de begrooting. Brief van Ged. Staten, houdende mede- deeling dat over 1895 aan de gemeente f 225 |te veel is uitbetaald als subsidie voor de onderwijzers, welke moeten terug betaald worden. Brief van den onderwijzer V. Doeselaar, dankbetuiging voor verhooging salaris. (De Voorzitter brengt den |mondelingen dank over aan de vergadering van den heer Goor voor de ontvangen gratificatie.) Vaststelling Kohier op den Hoofde- lijken Omslag over 1897. De voorzitter stelt voor dit te behan delen mat gesloten deuren. Hiertegen stemt de heer v. Wijck. 8. De voorzitter doet de vergadering overgaan in eene met gesloten deuren. Heropend zijnde wordt de zitting gesloten. Hoek. Zaterdagavond sprak de heer J. C. Jansen onderwijzer aan de Chr. School en agent der Amsterdamsche Maatschappij van Levensverzekering, in het oude school gebouw alhier over„Het eenvoudigst Pensioenstelsel". Verschillende gebruiken en misbruiken van de bewoners dezer stre ken kwamen daarbij ter sprake. De toestand van den arbeider in de kracht zijns levens als ook in de jaren des ouderdoms werd geschetst en op noodzakelijkheid van pen sioen gewezen, terwijl er alle nadruk op gelegd werd, dat de arbeiders niet moeten wachten tot hun de staatsruif wordt voor- geschoven, maar zelf de handen aan het werk moeten slaan en het de plicht der werkgevers is om hunne werklieden daarin te helpen. Jammer, dat de belangstelling niet erg groot was de arbeiders waren matig, de werkgevers slecht opgekomen. Overigens werd de aandachtig geluisterd en uit enkele vragen bleek, dat de zaak goed begrepen was. Wauneer zal de lust om vergaderingen bij te wonen er ook bij de Hoekenaars eens inkomen. Ritthem. In de vorige week waren de heeren ds. Post en Rademaker nit Mid delburg hier gekomen, om de kiezers in te lichten en op de hoogte te brengen met het doel der, en de houding van den Christelijk-Historischen Kiezersbond bij de verkiezingen voor onze volksvertegenwoor diging. Het streven dier heeren om alhier eene kiesvereeniging in dien geest op te richten, is nog niet in vervulling gekomen. Verleden Woensdag kwam ds. Littooij na al de kiezers uitgenoodigd te hebben, in de Gemeentekamer de beginselen der antirevolutionaire party uiteenzetten, waar toe ook bovengenoemde heeren waren uit genoodigd, teneinde met elkander tot over eenstemming te geraken, om bij de aan staande verkiezingen broederlijk samen te kunnen werken. Daar ds. Poort uit de stad was, en de heer Rademaker te laat berioht van deze bijeenkomst had ontvan gen, konden zij, tot ons leedwezen, niet aan die oproeping voldoen. Eene talrijke schare woonde de laatste vergadering by. Met onverdeelde aandacht luisterden zij naar den geachten spreker, die voornamelijk de rechten der Hervormde Kerk besprak, en den wensch nitsprak, om in het vervolg evenals altijd, met vereende krachten bij de verkiezing der Leden voor de Prov. Staten en Tweede Kamer ééne lijn te trekken. De Heeren Siegers, Van der Meer en Kloppers uit Vlissingen en ds. Schoema- kers uit Souburg waren ook op de ver gadering aanwezig. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Ritthem. De Kerkvoogdij alhier heeft besloten de pastorie met eene verdieping te verhoogen, om het gebouw, dat den naam van een vochtig huis heeft, meer het voorkomen van een gebouw naar de eischen des tijds te geven. Om de kosten voor dat plan te kunnen dekken, heeft zij het traktement van den te beroepen leeraar met honderd gulden verminderd, en alzoo op f 1100 gebracht. Een klompeumaker te Zutphen heeft uit een peppel boom, afkomstig van het kasteel Baak onder Steenderen, het buiten gewoon groot getal van 1350 paren klompen gemaakt. In het weekblad de Bootwerker wordt door het bestuur van den „Nieuwen Ned rl. Bootwerkersbond" medegedeeld, dat in de ledenvergadering besloten is den bond op te heffen, indien binnen 14 dagen geen 1000 nieuwe leden zijn toegetreden. Te Haulerwijk is een 22-jarig meisje door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Een werkman, vader van zeven kinderen, is bij het inladen van een spoorwegwaggon op het terrein der Noord Amerikaansohe Stoomvaartmaat schappij te Amsterdam te water geraakt en verdronken. In Mei van het vorig jaar werd door den commissaris van politie te Dordt mededeeling gedaan dat een ingezetene in het bezit was van een muntbiljet van f 10, bestaande uit de aaneen geplakte helften van twee verschillende muntbil jetten en werd de bezitter der beide andere helften uitgenoodigd zich bij hem aan te melden. Thans eindelijk heeft iemand uit den Haag aan die oproeping gehoor gegeven en kon de vergissing worden hersteld, zoodat nu beide eigenaars in het bezit zijn van een compleet, zij het, dan ook in tweeën gescheurd, muntbiljet dat zij nu wel voor een gaaf zullen hebben ingewisseld. Een Duitsch handelaar bracht voor eenigen tijd een middel tegen waterzucht in den handel, waarvoor hij groote recla me maakte, met aanbevelingen van genees kundigen, getuigschriften, enz. Maar toen men op het denkbeeld kwam, het middel te laten onderzoeken in het scheikundig laboratorium te Darmstadt, bleek het, dat het wonderbaarlijke middel voornamelijk bestond uit sigarenasch. En de uitvinder liet zich daarvoor f70 per kilogram betalen. Dezer dagen werd een korporaal der Italiaansche marine, aan boord van een oorlogsschip dat zich in de Genueesche wateren bevindt, op het rapport ontboden, waar de admiraal hem in opdracht van den Amerikaanschen consul meedeelde, dat zijn oom in Amerika overleden was en hem een aanzienlijk vermogen had ver maakt. De admiraal verzweeg voorloopig het feit, dat dit vermogen 18 millioen lire (pl. m. f 8,460,000) bedroeg, daar hij vreesde dat deze onverwachte tijding een al te groote blijdschap met noodlottige gevolgen zou kunnen in het leven roepen. Hij sprak dus eerst van een erfenis van 18000 francs, doch de zeeman scheen hoegenaamd niet verheugd te zijn. De vermelding van dit buitenkansje riep slechts een onnoozelen glimlach op het gelaat van den gelukkigen erfgenaam tevoorschijn. De admiraal ver beterde nu trapsgewijs zijn eerste mede deeling en deelde ten slotte de volle waar heid aan den fortuinlijken korporaal mede. De man bleef echter onverschillig, het scheen zelft, dat hij onverschilliger werd, naarmate de admiraal het cijfer van zijn vermogen de werkelijkheid liet «deren en toen het hooge woord er uit was, scheen de korporaal zyn chef in 't geheel niet te verstaan. De ongelukkige was krank zinnig geworden van vreugde, zoodra de admiraal het eerste bedrag had genoemd. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Stnkkeu worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur t Dat de voorwaarden en de prijzen, door de suikerfabrikanten, zoowel Nederlandsche als Belgische, aangeboden, onaannemelijk zijn en bij aanvaarding moeten leiden tot den ondergang van den beetenverbouwer, daarover is men het algemeen eens. Zulks blijkt ten duidelijkste uit de algemeene instemming in alle deelen van Zeeland en ook reeds in enkele deelen van westelijk •Noord-Brabant en van de Zuid-Hollandsche eilanden aan mijne voorstellen geschonken. Op het oogenblik is mij bekend, dat de eigenaars en bebouwers van ruim 2500 hectaren, welke anders dit jaar voor bee- tenbouw zouden bestemd zijn, zich reeds verbonden hebben deze aan dien bouw t8 ontrekken, indien de nieuwe voorwaarden gehandhaafd blijven en de prijs lij de oude voorwaarden niet minstens negen gulden bedraagt. Dat aantal H.A. is nog wel niet groot genoeg voor eene afdoende regeling maar uit verschillende streken moet ik nog be richt ontvangen, en ook in die streken waar reeds velen toegetreden zijn, hoop ik' nog op grootere deelneming, wanneer daar maar algemeen bekend wordt en om dat bekend te doen worden, reken ik op uwe hulp dat men zich niet verbindt om voor f9 beeten te verbouwen, maar uit sluitend om ze heneden dien prijs te telen. Contracteereu op suikergehalte staat overi gens iederen deelnemer vrij. Ook de oude voorwaarden worden ge handhaafd. Weging op de groote bascule zóó en waar dit tot nog toe gebrnikelijk was na weging en lossing de beeten voor rekening van den kooperpremie voor levering in September en geene boeten by niet-levering. Tienduizend hectaren moeten, indien de fabriekanten niet willen toetreden tot deze uiterst billijke voorwaarden, aan de beeten- cultuur onttrokken worden, om daardoor vijf fabrieken lot stilstand te dwingen. Om tot dat aantal H.A. te geraken, moet een ieder, al bezaait hij ook slechts éen H.A., tot de vereeniging toetreden. Be denkt het: vele kleintjes maken éen groote Wie niet in de gelegenheid geweest is op de circuleerende lijsten te teekenen, deele per briefkaart aan den persoon, die in zijne omgeving de leiding der beweging op zich genomen heeft, of aan my mede, dat hy zich verbindt tot nakoming der gestelde voorwaarden, en geve daarbij tevens op het aantal hectaren of gemeten, dat hij dit jaar voor beetenbouw be stemd had. Dat ieder het nu goed begrijpealleen algemeene samenwerking kan ons hier het beoogde doel doen bereiksn; alleen alge meene samenwerkingzij het dan ook met opoffering van eenig tijdelijk voordeel, kan den toestand blijvend verbeteren. Wordt thans toegegevenwelke voor waarden wachten dan den landbouwer het volgend jaar? Bij de algemeene samenwerking moetik tevens aandringen op spoedt Voor eene opgave van het aantal hectaren, waarvoor men zich verbonden heeft, liefst voorden 4en dezer teneinde het cijfer vóór den 7en overal te kunnen mededeelen, houd ik mij dringend aanbevolen. De beeten-cultuur is, bij de lage graan prijzen, in Zeeland eene levensvraag voor den landbouwermaar niet minder voor den werkmandaarom, Geachte Redactie, overtuigd van uwe belangstelling in de algemeene volkswelvaart, neem ik de vrij heid voor het bovenstaande een plaatsje te vragen in uwe kolommen. Hoogachtend, Uw Dw. G. A. VOBSTEBMAN VAN OïEN. Aardenburg, 1897. Dinsdag 2 Maart. middelburg door not. Verhulst Nota rishuis, ook Woensdag, 9 uur inboedel, kan toormeubelen, prachtbanden, rijwielen, loco mobile, smids- en bankschroeveu, wjjnkoo- persgereedschap, vaatwerk, enz. Woensdag 3 Maart. Arnemulden, ten gemeentehuize 3 uur compost. Nisse, 10 uur voor erven J. Koeman en A. Wagenaar door not. Pilaar 2 kabinetten, 1 antieke kast, barometer, 2 kastklokken, 5 bedden met toebehooren, tafels enz. oud porselein, roomkleur, glas- en aardewerk. Borscle op Reigersberg door not. v. d. Kloes voor dhr. A. Polderdijk 9 uur inspan als 11 paarden, 4 tot 19 jaar, 1 veulendra- gend bruin merriepaard 12 ji ar en 6 andere merriën 1, 2, 4, 7, 12 en 15 jaar; 7 melk koeien, kalfvaars, vare koe 4 gemeste runders, 11 twee- en eenjarige runders, 6 kalvers, 3 vette varkens, 6 loopvarkens, 80 hoendars en hanen, karnhond, 4 men- wagens, 1 klaverwagen, driewielskar, chais, kapwagen, waleploeg, 6 kleine ploegen, 11 eggen, sleper, rolblokken enz. beestepeen, hooi, karn- en stalgereedschap, kookkachels, huisraad. Hortgcnc, b(j dhr. v. Damme door not. Roelof 9 uur inspan als: 6 werk paarden, 3 jonge paarden, 34 stuks hoornvee N. Holl. ras, 4 loopvarkens, biggen, 3 men- wagens, klaverwager, driewielskar met lamoen, veerkar, ploegen, eggen, wind-, stroo, mangelmolen, veevoederketei, karn- en melk- gereedschap, hooi. Donderdag 4 Maart. IVaarde, 10 uur bij Kloet door deurw. Hollmann planken, latten, manufacturen, meubelen, paard, 5 schapen, 4 geiten, 6 varkens, 300000 kilo mangels, driewielskar. 's lieer Arendskerke, Nieuwe Craaü- ert 9 uur bjj B. Remjjn door not. mr Lieberten de Ronde Bresser inspan als: 12 paarden 2-16 jaar, jaarling hengst, 13 melkkoeien, kalfiragende vaars, 8 vaarzen, 5 aanhoudkalvers, 2 drachtige zeugen, 3 mestputloopers, 200 kippen en hanen, wagentje op riemen, chais, arreslee, 3 men- wagens, huifwagen enz., hooi, harnasse- ment, mutsaards, stal-, zolder- en melkge- reedschappen, huisraad. Vrijdag 5 Maart. Kloetinge, 10 uur bjj Nieuwenhuijze (Berg) door deurw. Hollmann inspan als2 werk paarden, 10 melkkoeien, S runders, 5 aan houdkalvers, 2 vette varkens, 65 kippen en hanen, 2 slepers, 3 ploegen, 3 eggen, sleep- bord, sleepegge, maaimachine, moesmolen, windmolen, geeselsteen en paard, zolder stal- en melkgereedschap, harnassement, atroo, zetaardappelen, hooi, stroo, Zaterdag 6 lVenicld«n*e, door d 10 uur aan de schuur hengst oud 9 jaar, 3 kali talvers, 5 geiten, loopvarke o rijtuigen, ploegen, eggen^ Kwadcndamme bg 1 not Houwer 10 uur dorsc. achterdelen, loopva kSgens,3schm» enz' Woensdag 10 A VllsslHgrn, 2 uur doo Canadasche populieren aan gerooide boomen en takkeoo fn 11 perc. Een party als Prins Hendrikweg. Kruiningen, door not bij Boudeling voor H. Wemeldinge Kruininge op tdo'P, G. Ossel. 2o. een dubbel v Nieuwstraat 484 cA bewoi dergem en Pauwe. Donderdag 11 1 Nisse, 10 uur aan de m door not. v. d. Kloes de gedeelte der stoof 2 zware lang 6 M., 40 a 50000 dakpa lang 8Vs M., 20 a 30 bos pa kolders, 350 bos dakriet e s Gravenpolder, 10 Jzn-, door deurw. Hollman kachels, stoelen, klok, m eenjarige vaarzen, 4 eenjar kens, schaap, stroo, hooi, Rilland, in Mairepolder en Bresser 9 uur bij Joh. 13 paarden 1 20 jaar, 10 runderen en kalveren, 3 var en hanen, 18 eenden, 2 gai I chais, wind-, peen en snij 11 ploegen, 14 eegden, zaa selsteen en paard, koebak zolder- en melkgereedschap, huisraad enz. Vrijdag 12 Me Wissekerke (gem. 's H 10 uur door not. Pilaar bj inspan als1 zwarte ruin dragende merrie 4 jaar, tweejarige runders, 3 jaarli 8 mestputloopers, kippen hok, kapwagen, 2 menwag 4 ploegen, moesmolen, w dorschzeil enz. landbouw-, reedschappen, wagen brandhout, mest en een ka Baarland door not. de Vo Kemijn meubelen, veeren be ren, huisraad, schuurgerei, met zilveren |band; en voc horberg nieuwe houtwaren varkens. tleersdijk 1 uur door de braak meestoof de Roos en metselsteen, 50000 hard steen. 60000 Holl. dakpanne 2 maalsteenen. Woensdag 17 M 'e Heer Arend«kerk< ert door not. mr. Liebert Bresser 9 uur bij A. Louw 8 paarden 1 16 jaar, zwart jaar, 6 melkkoeien, 14 o 3 drachtige zeugen, 150 ki 4 ganzen, 8 eenden, 100 lammers, karnhond met ho veeren, tilbury, 4 menwage lemoenkar, wind-, stroo- harnassement, graanzakken, kuipen, vaamhout, mutsaard Donderdag 18 M; Kapelle, door not. Mulocl dhr. W. de Groene 9 uur paarden oud 19, 13, 9, 5, 4 1 veulendragend oud 9 jaar, melkkoeien, 4 tweejarige vi halfjarige dito, 2 eenjarige halvers, 4 mestputloopers, banen, 3 menwagens, 1 n veeren, 1 driewielskar, wa peenmolen, 6 ploegen, 7 met ketting, sleepbordon, k< zaaddorschzeil, haverkist, enz. Vrijdag 19 Mas MclMscrki', door not. hofstede van J. Dommisse. '9 Heer Arendskerke op hofstede Domeinplaat doe voor erven dhr. Dees 10 u Woensdag 31 M Baarland, 10 uur bij Brc Hollmann os, paard, 4 m< stier- en vaarskalf, 2 mest fusche ploeg, rolblok, wind- karnhond, mangels, huisraa. AFLOOP YERkOOIMN "WAARDE. Zaterdag werd Aanbesteed het vervoer vai de. haven naar den Ki fn <>oryver de heer N. Overt 1 23 per M'. KUKURHU.IKK UT 'an 28 Febr tot 1 Ma! |sreke?b-®-a I fe°™ÏÏhn: 1 M»rt' VLT, V*n 20-27 Febi I *edr °7™GEN- Ondertrouv Wolw-: J" .en J- Boon jd. 22 j rin» Jm. 23 j. en M. - W. Bekker wedr. 7J

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2