I Landbouw. marinus hoogej Maandag 1 Mai timmermansgeree: Huishoudelijke en Meubel| Buitengoede Gebruikte Postz IP Lj eere Gods mocht opnemen en mijn roep \ng niet verloochende, waren goede tijde n. Door uit te komen voor den Heere, dit is mijne ervaring, doet men ook an deren uitkomen. Het zou my aangenaam zijn, wanneer gij, die eene Christelijke opvoeding geno- ten hebt, allen waardiglijk uw» roeping, ook in de kazerne wandelen wildet. Gij zijt dit verschuldigd aan den Heere die u roept, aan de gemeente met wie gij verkeert, aan uwe moeder die u bidden leerde, aan u zelf om niet uit te vallen uit uwe vastigheid. Gelijk de werkman hand en arm oefe nend, meerdere vaardigheid verkrijgt, meerdere kracht ontwikkelt, zoo ook wordt bij het hanteeren van het zwaard des Woords hij die het hanteert sterker. Hij krijgt invloed. Hij wint achting en ver- trouwem. Hij bevordert den vrede voor zijn eigen hart, hij zal een zegen zijn. Probeert het maar, mijne vrienden, in 'sHeeren kracht; en gij zult er u wel bij bevinden. Maar niet in eigen kracht, want dan zult gij schade lijden en teleur- stelling. Gij zult terstond geërgerd worden en uwe vrijmoedigheid wegwerpen. Het is niet gemakkelijk, maarhet wordf* gemakkelijker om te protesteeren tegen het vloeken. Gij kent ze immers in de om geving uws vaders ook wel, die niet willen of durven vloeken als hij er bij is. Welnu, dat zal in de kazerne tegenover u ook wel zoo worden. Maar uw protest zij niet scherp of on vriendelijk, uw wenkbrauw fronse zich niet, uw oog verrade niets dat aan den farizeeër herinnert die dankbaar was niet te zijn als deze. Neen, laat het zachtmoe dig en vriendelijk zijn en getuigende van bescheidenheid en toegenegenheid. Er zullen er wel zijn die zich spottend van u afkeeren. Doch bij anderen zal uw goed woord een goede plaats vinden. JBidt den Heere om bekwaamheid. Daarbij komt dat gij zelf hebt voor te gaan met uw kalender op te hangen, uw bijbel te lezen, uw kort gebed te doen, 's morgens en 's avonds, en bij het eten. In het eerst zal men u uitlachen, of misschien nog erger doen. Maar dit is eene quaestie van enkele dagen. Denkt altijd maarzij meenen het zoo kwaad niet. In ieder geval weldra laat men u ongemoeid, en gij zijt anderen ten voor beeld. Gij maakt de taak voor andere Christenjongelingen gemakkelijk. Wanneer men u er op attent maakt dat men dat bidden hier niet gewoon is, welnu, zegt dan om te beginnen, dat de varkens by uw vader dit ook niet gewoon zijn. Gij zult spoedig medewerking vinden. Want zie, dit maakt uw verblijf in de kazerne gemakkelijk, te weten dat vele dezer knapen, uw lotgenooten, in den drie maal Heiligen Naam zijn gedoopt, in het verbond der genade zyn opgenomen, den zegen of door eigen schuld den vloek des verbonds deelachtig zyn. De Roomsche onder hen kent zijne plich ten, de gereformeerde zyn Bijbel, de lu- tersche zyn kerkboek, zelfs de moderne is er niet vreemd aan. En onder hen zijn er die een streng zedelijke opvoeding genoten hebben. Er is derhalve veel bij hen, waar op gij u kunt beroepen. Bidt dat God u dit leere. jg,Jk heb ze gezien, de jongens in de ka zerne die den bijbel verstopten, wanneer iemand in de chambrée kwam, doch hem weer voor den dag haalden, wanneer de binnenkomende bleek een geestverwant te zijn. Zoo kan ook uw bybel het vereeni- gingsmiddel worden voor tal van jongelui die niet weten aan wien zij zich hechten zullen. Bovendien er zal in 't garnizoen, waar gy heengaat, wel een militairen tehuis zyn, gaat en lokt velen daarheen. Hebt gij betrekkingen of kennissen die nog nooit een gave voor zulk een Tehuis over hadden en zij hebben het zoo noodig 1 welnu schrijft hun eens hoe 't u daar bevalt, en vraagt hun om een bijdrage tot instand houding, tot verbetering der inrichting van zulk een Tehuis. En dan begrijpt gy ook, vriendendat gij met een bybel en een weinig zakgeld, ook een groote dosis zelfverloochening naar de kazerne hebt mee te dragen. Weet gy waar deze laatste om niet te verkrijgen zyn, welnu, dan hebt gij maar te vragen aan Hem, Wiens woord nooit liegt, Wiens belofte nimmer faalt, en die ook u onder alles toefluistertIndien iemand wijsheid begeere, dat hij ze van God be- geere, die mildelyk geeft en nooit verwijt. Opent uwen mond en Ik zal dien vervullen. Natuurlijk kan ik u niet voor alle ge beurlijkheden, uit mijne ervaring inlichten en waarschuwing geven. Maar mijn er varing is geweest dat wie zyn plicht doet, er best komtdat men met gegronde klachten tot zelfs bij den hoogsten hoofd officier altijd heul en hulp, raad en daad vindtdat onderofficieren en korporaals, behoudens allicht een enkele uitzondering, voor flinke knapen, die zich weten te schikken en hun roeping verstaan, altijd te spreken zijndat men den Heer niet behoeft te verloochenen, wanneer men niet wil. Onthoudt nog twee dingen. Een milicien is geen jongejuffrouw voorzoover gij, zelfs bij het zwaarste werk, toch nog een zuster of moeder hadt die u dienden, moet gij nu leeren zelf te dienen. Oefent u dus in hulpvaardigheid. Ook waar in 't eerst door uw meerdere op uw onwetendheid mocht worden gespeculeerd, zegt hem bescheidenlykSergeant, dat is geen dienst, maar ik wil dit toch wel voor je doen. En overigens toegeven waar 't maar immer kan, gij zijt mindere, onder de krijgstucht, aan krijgsartikelen gebon den, een lot dat duizenden met u deelen. En in de tweede plaatswanneer daar een korporaaltje, jonger dan gij, zoo kers- versch uit Kampen gekomen, bij wien de stem verandering nog niet plaats hadof ook een oude snorrebaard op barschen toon, u voor 't aantreden commandeert, denkt u dan dien toon weg en weet dat vriend Yerpen het u gezegd heeft, noch deze kleine korporaal, noch deze oude, bedoelen het zoo kwaad. De eerste zal al spoedig bakzeil halen om zich niet belachelijk te maken, en de laatste bergt vaak achter een barsch gelaat een vriende lijk gemoed; ook hier zou de eerste indruk u bedriegen. En voorts niet den Cathecheseer- meester spelen, niet Gods Woord te koop dragen, geen klaagliederen naar huis sturen, geen instemming voorwenden ook met schijnbaar onschuldige dubbelzinnige taalvormen of liedekens en vooral er aan denken dat gij niet behoeft te worden gevaccineerd. Wanneer men u naar 't hospitaal brengt om gevaccineerd of gerevaccineerd te wor den, zegt dan dat gy dit voor wat u aangaat niet noodig hebt dat gy u beroept op 't besluit van den minister van oorlog 1882, dat miliciens die gemoedsbe zwaar hebben niet behoeven gevaccineerd te worden, en dat gij, doof voor elke poging om u te laten overreden, aan den officier van gezondheid, met de taak be last, ten antwoord geeft dat vaccinatie geen dienst is, en gy u niet behoeft te laten vaccineeren. En nu waarde vrienden, gaat in vrede, wandelt als christen-jongelingen, mijdt kwade paden en zsrgt |bij het huiswaarts keeren, nu of ooit, dat gij uwe moeder, uwe vrienden, uw leeraar, uwe betrek kingen vrijmoedig in de oogen kunt zien. Uw Vriend Recrutentijd 1897. VERPEN. Aan het bekende verslag omtrent de proefvelden ontleenen wij nog het volgende Proefveld no. 9, op zavelgrond. Proefnemerde heer A. Padmos te Kloe- tinge. Doel der proefnemingde invloed van een groenbemesting op suikerbieten na te gaan. b b 4 q a a b b i o a a Perceel 1 ontving als groenbemesting haver en wikken. Perceel 2 ontving als groenbemesting erwten. Perceel 3 ontving als groenbemesting mosterd. Perceel 4 ontving geen groenbemesting. Het geheele proefveld ontving vóór 't zaaien der bieten een bemesting van 600 K.G. superphosphaat per HA. en de helften a bovendien een overbemesting met 100 KG. Chilisalpeter en de helften b met 300 KG. Chilisalpeter per HA. De bieten werden 21 April gezaaid op afstanden van 30 cM. en later in de rijen gedund op een afstand van 28 cM. Zij groeien den geheelen «omer goed en wer den in 't laatst van October gerooid. De uitkomst was als volgt Perceel. Opbrengst per H.A. Suikergehalte. in KG. in pCt. la 52983 16.1 2a 60336 16.— 3a 47864 16.2 4a 48036 16.1 lb 55499 16.4 2b 61253 15.2 3b 50901 16.8 4b 54549 15.7 Uit deze uitkomst bliikt reeds dadelijk dat de opbrengst zeer hoog was. De bieten waren dan ook prachtig gegroeid. Een meerdere toegift van Chilisalpeter tot 300 KG. per HA. is loomend geweest, behalve bij de perceelen waar erwten als groenbemesting waren gebruikt. Een toepassing van groenbemesting voor suikerbieten op zavelgrond, mits men daar voor neme erwten of wikken is zeer voordeelig. Mosterd als zoodanig te gebrui ken verdient geen aanbeveling. Zoowel op het perceel 3a, als op het perceel 3b, bleef de opbrengst der bieten beneden die, verkregen op de perceelen 4a en 4b. De proefnemer vermeldt nog in zijn rap port, dat er tamelijk veel belangstelling voor deze proef was. Proefveld no. 10, op middelmatig zwaren kleigrond. Proefnemer de heer P. v. d. Dries te Heinkenszand. Doel der proef: Vergelijking van Zeeuwsch koolzaad met Belgisch- en Ham- burgsch koolzaad. Het proefveld, groot 1.20 HA. was het vorige jaar gebraakt eu werd in Augustus 1895 met het koolzaad bezaaid. De drie variëteiten kwamen goed op en hadden van den winter niets te lijden. In den voorzomer van 1896 hadden zij echter wel te lijden van droogte en in het begin van den bloei van den koolzaad-glans kever. Het proefveld was gelegen tegen een dijk, die beplant was met wilge-tronkboo- men, en duidelijk bleek, hoe nadeelig een dergelijke beplanting voor den landbouwer is. Het geheele voorgedeelte van het proefveld toch stond schraal en koud en de schade door die hoornen aan hetjveld toegebracht wordt door den proefnemer op 1/10 der opbrengst geschat. Het zaad werd onder gunstige weersom standigheden gesneden en gedorscht, en gaf de volgende uitkomst Variëteit. Oplr. p. HA. Geld. opbr in guld. p. HA Koolz. in Stroo in Koolz. Stroo Totaal HE. XG. Zeeuwsch koolz. 29,05 4860 910,61 9,219,61 Belgisch koolz. 23,06 4800 170,61 9,15 180,09 Hamburgsch25,67 3518 189,96 8,55 198,51 Het Zeeuwsch koolzaad is berekend tegen f 7,25 per H.L.het Hamburgsch en Bel gisch koolzaad tegen f 7.40 per H.L., de prijs, die er op de markt voor verkregen is. Uit het staatje volgt, dat het Zeeuwsch koolzaad de hoogste opbrengst gegeven heeft en dus een aanbevelenswaardige va riëteit is. Toch mag, met het oog op de schade door bovengenoemden kever aan gebracht, uit deze proefneming niet de conclusie genomen worden, dat deze va riëteit beter is dan beide andere. Een na dere proefneming om zulks uit te maken zoude gewenscht zijn. Goes. Gisteren is alhier eene centrale antirevolutionaire kiesvereeniging tot stand gekomen, waarbij zich voorloopig slechts de antirevolutionaire kiesvereenigingen „Voor Nederland en Oranje" te Goes, en „Voor Tholen en St. Philipsland" te Tholen hebben aangesloten. „Nederland en Oranje" te Colijnsplaat had bericht niet te kunnen toetreden, de wijl zij vreesde zich te veel zullen binden. Tot samenwerking blijft zij echter bereid. „Vreest God eert den koning" te We- meldinge had eene wijziging voorgesteld in artikel 11, namelijk om in plaats van „besluiten der deputatenvergadering" te lezen „Ons Program van beginselen van 1878". Na lange bespreking werd deze wijziging verworpen, waarop Wemeldinge verklaarde niet bij de Centrale kiesver eeniging te kunnen aansluiten. Van de Centrale Kiesvereeniging, welke voor uitbreiding vatbaar is, is de heer J. Donner voorzitter, de heer A. S. J. Dekker secretaris. Te Borsele overleed Woensdagavond een der oudste inwoners dier gemeente, de oud-wethouder A. Mol Cz. Den 5en Febr. 11. bereikte hij den leeftijd van 88 jaren. Gedurende een reeks van jaren wijdde hij zyn beste krachten aan den dienst der gemeente als lid van den Raad en wet houder. Van Augustus 1864 tot Angustus 1881 was hij tevens gezworene van den polder Borsele en van 1872 tot 1881 lid van den Dykraad van het calamiteuse waterschap RUewoutsdijkBorsele. M. C. Bruinisse. JU. Woensdag had hier eene vergadering plaats van afgevaardig den der plaatselijke Antirevolutisnaire Kiesvereenigingen in het Hoofdkiesdistrict Zierikzee. De tot heden bestaan hebbende Centrale Kiesvereeniging werd opgeheven, en een nieuwe geconstitueerd. Als Moderamen van deze Kiesvereeni ging werden gekozen de Heeren H. Schoone- jongen Jz. te Middelharnis Voorzitter, D. Mulder te Zierikzee 2e Voorzitter, J. v. d. Waal te Middelharnis Secretaris en A. Boot te Zierikzee Penningmeester. Het Concept Statuut werd behoudens eenige onbelangrijke wijzigingen ais regle ment aangenomen. Eezige voorloopige plannen werden be sproken tot organisatie en voorbereiding voor de a. s. Statenverkiezing in dezen Zomer. Scherpenisse, De oudste ingezetene dezer gemeente is Cornelia Kuiper, wed. I. Kwaak. Volgens den burgerlij ken stand heeft zij thans den ouderdom van 99 jaren bereikt. Hare familie evenwel beweert dat ze reeds 103 jaren telt. Zy is nog in het volle bezit harer geest vermogens en wordt door eene ongehuwde dochter van ruim 70 jaren in het diaconie huis verpleegd. Scherpenisse. De gemeenteraad be noemde heden tot gemeente-secretaris (va cature Kievit) den heer Van Doorn Th.zn., thans werkzaam ter gemeente-secretarie te Krabbendijke. Vlissingen. Dinsdag avond tegen 9 uur had een begin van brand plaats in de bakkerij van firma A. Th. Ouwerkerk en Zoon in de Kerkstraat alhier. In een ton waren eenige houtskolen aan het smeulen geraakt, het vuur had zich aan het een en ander in de bakkerij medegedeeld maar doordat het nog in den avond was kon verder onheil spoedig |door de bewoners zeiven afgewend worden. Vlissingen. Alhier zyn in onder trouw opgenomen een weduwnaar van bijna 76 jaar met een jonge dochter van over de 50. Vlissingen. Wij knnnen thans uit de beste bron verzekeren dat het voor malig instituut-Stuart met Mei instituut- Van Linschoten zal worden. Vliss. Crt. Vlissingen. Hedennacht is in deDoops- gezinde kerk aan de verlengde kolvenier- straat alhier ingebroken. De dief of dieven hebben zich door 't uitbreken van een glasruit toegang tot het gebouw weten te verschaffen. Er is echter niets ontvreemd alleen waren sommige dingen van hun plaats. De politie doet onderzoek. Vlissingen. De sergeant B. van het hier in garnizoen liggende 4e bataljon, 3e Regi ment zat deze week in provoost-arrest. Genoemde sergeant heeft echter weten te ontsnappen en tot op heden is nog geen spoor van hem te vinden. Stavenisse. In de laatste drie weken worden vanuit deze gemeente veel aard appelen verscheept, terwijl ook de handel in uien levendiger begint te worden. Voor de aardappelen meest Zeeuwsche Jammen, wordt f 1,30 k f 1,35 per H. L. betaald, terwijl de uien reeds f 1,20 eh hooger gelden, terwijl rijzing dier prijzen wordt verwacht. Overigens is het nog winter voor den arbeidenden stand. Op enkelen na, die met het zwingelen van vlas iets verdienen, welk gewas het verloopen jaar bitter te genviel, is er zoo goed als niets te doen. Als de maand Maart „zijn staart niet te veel roert", is er evenwel kans, dat het spitten menigeen een broodje zal doen verdienen. Borssele. Op een verzoek om gratie aan H. M, de Koningin-Regentes, ingediend door een baker alhier, die wegens on bevoegde uitoefening van verloskunde tot f 10 boete was veroordeeld, is 11 dezer in zoover gunstig beschikt dat de helft is kwijtgescholden. Bij den landbouwer P. F. Thomaes te Hoofdplaat is een koe geslacht die het buitengewone gewicht had van 683 KG. Zaamslag. Het Comité, dat ook in deze gemeente gevormd is voor het Nati onaal Huldeblijk aan H. M. de Koningin- Weduwe, Regentes, bestaat uit de volgende leden: J. Barendregt Azn., Burgemeester, eere-voorzitter. A. M. Knottnerus, Predi kant Ned. Herv. gem., voorzitter. D. de Rijcke, Hoofd eener bijz. school, secretaris. W. A. Vrolijk Jr. Predikant geref. kerk B, penningmeester. Jac. Dieleman Pz. land bouwer, J. C. Eijke, opzichter van de waterkeering der Margarethapolder c. a., Abr. Florusse, Arbeider, A. Kok, hoofd der openb. school (Othene), C. Leunis, winkelier, C. F. Michielsen, Landbouwer, A. H. v. Minnen, Predikant ger«f. kerk A., A. Riemens Jz. wethouder, J. Riemens J. v. Larez., landbouwer, Js. Zegers, land bouwer. Hansweert. Door de ingezetenen alhier is een op zegel geschreven verzoek schrift gericht aan den gemeenteraad te Kruiningen, tot het verkrijgen van een bewaarschool. Hansweert. Het Nederlandsch aakschip „Twee gebroeders", schipperde Both, met steen naar Delft, is bij de Paal gezonken. De opvarenden zyn hier door de sleepboot Baden geland. N. R.C. Noordgouwe. Indertijd verleende de Raad dezer gemeente aan het Comité voor de tram BrouwershavenSteenbergen een jaarlijksch subsidie van f200, onder voorwaarde, dat de tram over en niet langs het dorp zou komen. Het tramcomité wenscht nu, gesteund door enkele inge zetenen, de tram langs het dorp te laten loopen, By den raad kwam een aanvraag in dien geest in, doch ook een aanvraag om de lijn door het dorp te doen loopen. Gevolg is dat de Raad in dit moeilijk parket een zeer leuke de quaestie onop gelost latende beschikking nam. Hij ver minderde namely k het toegezegd subsidie tot de helft! Schoondijke. Op de Donderdagna- roiddag alhier gehouden {vergadering van deelnemers aan de [stoomzuivelfabriek al hier waren 30 personen aanwezig. Aangenomen werd een voorstel ter be paling dat de geleverde welk niet langer alleen volgens vetgehalte maar ook naar den prijs der boter berekend, zal worden betaald. Den Directeur dhr. J. A. Cammaert die wilde dat de deelnemers zouden overgaan tot het benoemen van een controleur voor het onderzoek der melk, werd door dezen gezegd dat ze die controle gaarne aan hem overlieten, waarop deze verklaarde daarin te bewilligen. Nog werd aangenomen een voorstel om den prijs der boter te stellen volgens de Londensche botermarkt. Het aantal deelnemers dat verleden jaar 12 bedroeg met een gezamenlijk getal van 100 koeien is thans 31 en zal hoogst waarschijnlijk met Mei a. s. tot 40 zijn geklommen, de melk leverende van 300 a 350 koeien. In tegenstelling met sommige andere dergelijke inrichtingen kan van deze fabriek met recht worden gezegd dat ze floreert. Op 1 Januari was de bevolking dei Heldringgestichten te Zetten als volgt Steenbeek 47, Magdalenahnis 21 vrouwen en 59 kinderen, Bethel 41, Thalitha Kumi 147, Opleidingshuizen 33, Normaalschool 50 personen. Er kwamen in 't geheel 16 aanvragen om plaatsing. Sedert de oprich ting zijn in de verschillende gestichten geplaatstSteenbeek 1626, Magdalenahnis 363 vrouwen en 393 kinderen, Bethel 1020, Talitha Kumi 1448, Opleidings huizen 142, Normaalschool 438. Gevatheid van de Koningin. Onlangs dineerde een hoog echtpaar buiten Nederland woonachtig, ten Hove. Koningin Wilhelmina onderhield zich zeer aardig en gezellig met de dame, die g»n groote schoonheid bijzondere jeugdigheid paarde. Op eens vroeg Hare Majesteit Hebt u al kinderen Ja, antwoordde de geïnterpelleerde, ik heb er twee. En, vroeg de Koningin eenigszins ge dachteloos, zyn ze al groot? Als eenig antwoord een verbaasde blik, waaruit de Koningin zag, dat ze zich duchtig verpraat had, door zoo'n jong vrouwtje te vragen of ze al groote kin deren had. Zonder zich een oogenhlik te bedenken, voegde zij er toen bij Ik bedoel voor hun leeftijd. (R. W.) In een gemeente nabij Arnhem zou dezer dagen een huwelijk worden vol trokken. Ter bestemder tijd verscheen de bruidegom maar hij verklaarde van het huwelyk af te zien omdat hij zyn bruid dronken had gevonden. Over twee maan den kom ik weerom zeide hy by het heengaan. Onder hen die gisteren te Arnhem in den eeht verbonden werden, was ook een echtpaar dat trouwde met een bewijs van onvermogen. Toch werd het met de getuigen in drie rijtuigen naar het stadhuis gereden Gisterennacht wilde een vrouw te Baarn in een vlaag van waanzin haar man vermooiden. Eerst bracht zy hem met een hamer eenige zware wonden toe en toen de man naar de politie ging om hulp te ha len, stak zij het huis in brand om zich in de vlammen te laten omkomen. Door spoedige hulp werd de brand in zijn begin gestuit, maar de ongelukkige vrouw was reeds met zware brandwonden overdekt, deels het gevolg der vlammen, deels het gevolg van kokend water dat zij over zich heen wierp. Te Kruisland bij Roosendaal heeft iemand bij het schieten op eene kat die zich te goed wilde doen aan het spek van een pas geslacht varken, bij ongeluk zijn zuster doodelyk getroffen. „Johanna van Woude". De rechtbank te Haarlem liet mevrouw S. van Wermes- kerken-Junius toe tet het leveren van be wijs door getuigen, dat zij in de jaren 18921894 door haren echtgenoot zwaar en gevaarlijk werd gewond en mishandeld, geschopt, getrapt en geslagen, zoowel met de vuisten als met een ijzeren sleutel en dat hij getracht zou hebben haar te smeren en haar op allerlei wijze met woorden had beleedigd. Zij heeft deswege scheiding van tafel en bed aangevraagd. De moordaanslagen in de hoofdstad! Door een dienstmeisje in de Spinoza- straat werd aan de politie medegedeeld, dat de vermoedelijke moordenaar tot twee maal toe 's avonds in die straat door haar was gezien. Rechercheurs van politie stel den zich verdekt op in de woning, waar het dienstmeisje dienstbaar was. Na een paar uren wachtens hoorden zij een door dringenden kreet. Op de plek, waar de man gezien was, had een worsteling plaats. In een oogwenk hadden zij den ruigmuts bij den kraag gevat. „Houd hem!" schreeuwde de man, met wien hij geworsteld had en die bleek een bewoner van de Spinoza- straat te zijn, die ook zijne verdachte be wegingen had opgemerkt en, bewust van de nabijheid van politie, niet geschroomd had deze by de arrestatie behulpzaam, zelfs vóór te zyn. De gearresteerde verzette zich hevig en trachtte op allerlei wijzen zyn onschuld te betuigen, maar hij werd door het drie tal stevig vastgehouden en naar het bureaa aan de Mauritskade gevoerd. Na eenige ondervragingen aldaar viel niet langer te loochenen dat men een Rijksveldwachter gevangen genomen had, die, onafhankelijk van de maatregelen der gemeentepolitie, aan het korps der Kijks- veldwacht ook wel gaarne de eer zag toe bedeeld, den geheimzinnigen vrouwenaan rander aan den rechter te hebben overge leverd In de groote industriestad Seraing, bekend door zijn socialistisch gemeentebe stuur, heersehen verwarde toestanden. De door de socialisten gekozen afgevaardigde, een volbloed socialist, is als „afvallige" uit zyn partij gestooten, omdat hij niet den grooten industrieeleu alleen hooge belastingen wilde opleggen. De stedelijke begrooting voor het jaar 1897 is nog steeds niet gereed, wijl er groote verdeeldheid in den gemeenteraad heerscht. De Belgi sche regeering heeft nu een lid van de provinciale staten naar Seraing gestuurd, om den flnanciëelen toestand der stad in het reine te brengen. De stadsarbeiders dragen wel op stadskosten roode mutsen, maar intusschen wachten zij reeds eenig8 weken op hun weekloon, daar de kas uit geput is, en zij dreigen met staking. D® stadsschoolopziener heeft wegens beleedi; ging van een schoolhoofd 14 dagen gezeten. Centrum Heden morgen ontsli kalm, na een langdurig dig lijden, in zijn Heer onze geliefde Echtgeno huwd- en Grootvader, in den .uderdom van e jaar en 2 maanden. Mede namens kinderen en kleinkind "Wed. M. HOOC Goes, 26 Febr. '97. Strekkende tot al kennisgevin Heden overleed tot diej van mij en hare oude liefde Èchtgenoote, LEUNTJEIN 'T in den leeftyd van bi mij nalatende een zooi jong om het zwaar ver fen. Uit aller naam: A. MALJ Oostkapelle, 23 Fel De ondergeteekend hartelijken dank voor langstelling den 23 dezer CHR. CHRH Serooskerke (W.) De deurwaarder HOLL: des voormiddags om ll1 woonhuis van nu wijlen J< in leven timmerman te Ri verkoop mooi Kabinet len, Kastklok fels, Kachel toebehooren, dewerk, Keu Gouden hem Zilveren Bioekstukken v o o r t s Schalen met gewicht waren, Planken, Latten, ders, Pannen, Steenen, enz. Order der verkoop (arisliuis Middl DINSDAG 2 MAART na half 1 tiur Goud, Zilver, Pianiii chines, Biljart, Boei en andere Meubel artikels, enz WOENSDAG 3 MAART Ting met Na 1 nur Werktuigen, VélocijL derdeelen van vélocl Heden Zaterdag van 11 ag d.a.v. van 104 uur Een Christelijk hulpbehl bijna 16 jaar bedlej ecMs de linkerhand tot zil ei"zoekt den vriendelij kerf ajico toezending van eebi Lni™! .Binnen- als Buitenl W' v "efkaarten. Ten eil voord i t6 bebben en J le f.Je V°0r zÜn hulpbl tóf v W0Tden de zeg niaatf P 6,3 flesorteerd Adr™: ""j, 14e in ontbr0e8> belast zie J^ontvangetneming en ,p Met MEI een [v ar^eknecht e* een tij P. ARENI mbu 'r9-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2