Coes. Vrijdagavond vergaderde de antirevolutionaire kiesvereeniging „Voor Nederland en Oranje." Ruim 30 leden waren opgekomen om deze derde vergade ring binnen éèn week by te wonen. Net gold de beide laatste pnnten der rijke agenda der vergadering van 29 Jan. en 2 Feb. Met belangstelling werd het verslag aan gehoord van de samenkomst der afgevaar digden van de kiesvereenigiugen met het provinciaal comité. De voorzitter bracht den raad van ge noemd comité aan de kiesvereeniging over, namelijk om de organisatie van het district dat tot nog toe op zijn lauweren gerust had, spoedig ter hand te nemen. Men was bereids met deze organisatie begonnen. Er openbaren zich teekenen van leven in enkele gemeenten, behoorende tot het district. Er werd ook verslag gedaan van de jongst gehouden vergadering ter oprichting eener Centrale Kiesvereeniging. Eerst den 25 November, a.s. kan beslist worden of er eene zoodanige kiesvereeniging voor 't district Goes tot stand komt en hoevele leden Kiesvereenigingen en Agenten zich bij haar zullen aansluiten. Het reglement, in November herzien, zal worden herdrukt en tegen verplichte betaling van vijf cents voor de leien ver krijgbaar gesteld. Middelburg. Vrijdagavond werden bij een opkooper in de Geere door twee mannen ten verkoop aangeboden twee zak ken touw terwijl zij nog een derden zak zouden kalen. De opkooper kwaad ver moeden krijgende stelde de politie hier mede in kennis. De anderen echter ook lont geroken hebbende, zijn niet meer teruggekomen doch hebben den derden zak in de Gracht bij de Houttuinen ge worpen, waaruit hij Zaterdag is opgevischt. Ze zijn ec iter Zaterdag opgespoord en in arrest genomen. Zy hebben bekend het touw Dinsdagavond uit de loods van de firma I. de Broekert en Co. aan het Bol' werk te hebben gestolen, terwijl zij even eens bekenden den diefstal in de Wieler baan te hebben gepleegd. Colijnsplaat. Vrijdagavond hield de afdeeling Noord-Beveland van de vereeniging Volksonderwijs eene vergadering. In het jaarverslag werd gewezen op de gunstige werking van de prijsuitdeeling voor getrouw schoolbezoek. De rekening van den Pen ningmeester sloot met een goed slot van f 5.30. Het voorstel van het hoofdbestuur om de bijdrage van ieder lid aan de al- gemeene kas voor 1897 op f 0,25 te bepa len in plaats van f 0,65, zooals in de laat ste jaren vond algemeen bijval. De HH. Vermeulen en en Van Oosten werden bij acclamatie herkozen, terwijl tot secretaris gekozen werd dhr. H. van Gorsel, in plaats van dhr. Kioppert, ver trokken. St. Maartensdijk. Bij den landbou wer H. Charpentier onder deze gemeente bracht eene koe dezer dagen drie kalvers ter wereld, wat eene groote zeldzaamheid mag genoemd worden. De raad der gemeente St. Anna- fa nd heeft zich per adres tot den minister van financiën gewend met verzoek om medewerking dat de schorren, grenzende aan den Joanna Maria polder, den Sluis polder en den Hollare polder, toebehoo- rende aan den Staat, aan mr. J. P. R. Tak van Poortvliet en aan de gerechtigden van het ambacht Vosmeer, worden bedijkt, wijl deze schorren voldoende rijp zijn voor bedijking. Mocht er hij de regeering bezwaar be staan tot de bedijking dezer schorren over te gaan, dan verzoekt de gemeenteraad, dat de schorren door den Staat aan éen of meer ingezetenen van St. Anneland mochten worden verkocht, opdat dezen in het algemeen belang de bedijking zouden kunnen tot stand brengen. Bruirtisse. JU. Vrijdag had de blijde incomste plaats van onzen nieuwen Burge meester, den heer Joh. Elenbaas. Ofschoon het weer allerongelukkigst was, heerschte den ganschen dag eene prettige stemming. Om 10 uur des morgens stelde zich de stoet in beweging om Z.E.A. aan de grens der gemeente op te wachten. Voorafgegaan door den vaandeLdrager zag men een eere- wacht van omstreeks 50 ruiters, gekleed met zwarte jas en witte broek. Daarachter een fanfarecorps, een afdeeling militairen met een kranigen aanvoerder, dan het rij tuig met het Bestuur der feestcommissie. Op den terugtocht volgde hierop het galarijtuig met den Burgemeester, gezeten naast den 2en Wethouder; terwijl mede in het rijtuig gezeten waren de gemeente ontvanger en een lid van den raad. Dit rijtuig werd begeleid door een lijfwacht te paard. Nu volgde in lange reeks eene afdeeling zangers, groenders, knipsters en poortenmakers, waarachter dan weer een allegorische optocht van de verschillende takken van nijverheid welke in onze ge meente een bestaan uitmaken. Hier zag men een voorstelling van de visscherij, ginds van het ambacht, daar weer een sloep door Neptunus met zijn drietand gewapend, in eigen persoon bestuurd, ja zelfs de on ontbeerlijke barbier had zijn feestelijk ingeriehten winkel ten bnhoeve van het publiek opengesteld. Doordien de Spoorboot den vorigen dag door mist verhinderd was geweest te varen, was Z.E.A. niet op het vastgestelde uur ter plaatse. Men was derhalve verplicht circa iVa uur te wachten, de opgewekte stemming werd hierdoor wel een weinig op de proei gesteld doch spoedig had men er zich mar geschikt. Eindelijk komt de lang verwachte, door een schare van be langstellenden begroet. De voorzitter der feestcommissie, de heer E. G. van den Berg, verwelkomde hem bij de grens en geleidde hem tot den wethouder den heer Hage, die het woord nam en den Burgein. het volgende toesprak. Welkom B. op het territoir van de gemeente Brninisse. Mij valt de eer te beurt u het eerste namens het gemeentebestuur op d# grens onzer gemeeute te begroeten. Wij zijn gereed u feestelijk te begeleiden tot de plaats waarover u heden als hoofd van het Be stuur zult optreden. Toen het bekend was dat H. M. onze geërbiedigde Koningin- Regentes, u tot burgemeester onzer ge meente had benoemd, heeft de burgerij zich dadelijk den tyd ten nutte gemaakt, om u op waardige wijze te ontvangen. Ontvang dan deze hulde als een blijk van sympathie bij de aanvaarding uwer be trekking. Moge het u gegund zijn vele jaren in het belang der gemeente werk zaam te zijn. Heeft uw voorganger, wijlen de heer Voorbeijtel, die met strikte on partijdigheid en rechtvaardigheid de ge meente heeft geleid, het voorrecht genoten haar in bloei en welvaart te zien toe nemen, wij vertrouwen dat ge in hetzelfde spoor zult voortgaan, en wenschen dat onder uw bestuur de gemeente een nog hoogeren bloei en welvaart moge bereiken. Door den Burgemeester, die zichtbaar was aangedaan werd deze toespraak met warme woorden beantwoord.Hij zegt onder meer: De moeite voile reis en de spanning van het oogenblik maken het onmogelijk veel te spreken. Zooveel te meer gevoelt hij voor de hulde hem op dit oogenblik gebracht. Een driewerf leve de Burge meester En de stoet stelt zich in be weging naar het dorp. Op het Raadhuis werd ZEA. ontvangen door den oudsten Wethouder, die in plechtige zitting van den gemeenteraad overgaat tot de instal- lattie. In eene toespraak feliciteerde hij den B. met zijne benoeming. Hij herin nerde aan het eervolle maar ook aan den anderen kant moeitevolle ambt dat hem heden op de schouders wordt gelegd. Met den wenseh dat de Burgemeester onder den zegen des Heeren in het belang van de gemeente vele jaren mag werkzaam zijnj overhandigde hij den benoemde de teekenen zijner waardigheid. De Burge meester antwoordt met een toespraak. Allereerst dankt hij de Wethouders en den raad voor het vele goede hem op dezen dag toegewenscht. Hij vraagt de mede werking van den raad om hem in zijne gewichtvolle betrekking terzijde te staan. Ook de burgerij dankt hij voor de geluk- wenschen hem geschonken. Hij hoopt, gedachtig aan het woord dat zijne moeder haren kinderen steeds inprentte „eerlijk, getrouw en rechtvaardig" de gemeente te dienen. De gemeente, waarin hij is geboren is hem lief. In verschillende betrekkingen heeft hij haar reeds gediend en steeds was het zijn streven het welzijn der ge meente te betrachten. Ook als hoofd van het bestuur der gemeente wenscht hij on partijdig het welzijn zijner gemeentenaren te bevorderen. Ieder burger die meent dat de burgemeester bem zou kunnen helpen kloppe gerust aan en hij kan ver zekerd zijn dat ik zijne belangen zal voor staan zooveel in mij is. Na de installatie had een rondgang plaats met den optocht over de gemeente. Overal waar de stoet zich bewoog ging een juichkreet op ter eere van den held van den dag. De» na middags gaven de Zangvereenigingen eene uitvoering, waarbij ZEAchtb. tegenwoor dig was. Des avonds gaf de muziek eene serenade in de daarvoor opgerichte tent voor het raadhuis. Door den regen kwam de verlichting niet tot haar recht, toch werden de lampions nog ontstoken wat tusschen de eerebogen en guirlandes een aardig effect opleverde. Ten zeven ure had een fakkeloptocht plaats met bege leiding van muziek. Van negen tot elf uur had men het laatste nummer van het program n. 1. het afsteken van vuurwerk. Ook dit gelukre ondanks het weer tame lijk goed. Gelukkig werd onder al de drukte de orde niet een enkel oogenblik gestoord. Alles liep flink van stapel; wan klanken werden niet gehoord zoodat we met voldoening aan dezen genoegelijken feestdag kunnen terugdenken. Hoek. Raadsvergadering op Zaterdag, 6 Februari 1897, 's nam. te 3 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. De notulen worden goed gekeurd. Wegens bedanken van den heer Pruissen te Sprang wordt tot onderwijzer benoemd met algemeene stemmen om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, de heer J. G. Bosschaart, no. 2 van de voordracht, thans onderwijzer te Zaamslag. De onder wijzer P. van Hecken van Poortvliet, no. 1 van de voordracht heelt verzocht niet meer in aanmerking te komen. Naar aanleiding van een gedaan verzoek van den onderwijzer met hoofdakte J. van Doeselaar om nadere regeling zijner jaar wedde stellen B. en W. voor aan het Hoofd der School, den heer Goor, alsmede aan den onderwijzer v. Doeselaar ieder eene gratificatie te verleenen van f 50, met het oog op gedane drukkere werkzaamheden in 1896. De heer Jurry stelt voor het tractement van den onderwijzer v. D. met f 50 te verhoogen, en alzoo te bepalen op f700; dat voorstel wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen (van de hh. Jnrry en Wolfert) en 1 onthouding (van den heer De Feijter). Thans komt het voorstel van het D. B. in stemming. Voor af verklaart de heer Dieleman bij verwer ping hiervan een nieuw voorstel te zullen indienen. Met 5 tegen 2 stemmen (van de hh. De Regt en Dieleman) wordt aangeno men aan den heer Goor eene gratificatie van f50 uit te reiken. Met 3 tegen 3 stemmen wordt verworpen eene gelijke gra tificatie te schenken aan den onderwyzer Van Doeselaar. Voor stemt het D. B. en de heer De Eeijter houdt zich buiten stemming. Op voorstel van den heer Dieleman wordt thans üosioten met 5 tegen 1 stem (van den heer Wolfert) en 1 onthouding (van den heer De Peijter) het salaris van den onderwijzer Van Doeselaar met ingang van 1 Jan. '97 met f 25 te verhoogen en alzoo te brengen op f 675. Ingekomen is een brief van den arron- dissements-sehoolopziener, houdende beleefd maar dringend verzoek een tussohenschot te willen plaatsen in één van de localen der openbare school. Wordt aangenomen hieraan te voldoen, als het personeel aan die school voltallig zal zijn. De Raad keurt goed een voorstel van B. en W. om dispensatie te vragen van de verplichte invoering van het onderwijs in de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek (vak j) en besluit tot af- en overschrijving van eenige posten op de begrooting voor 1896. Aanbesteed zal worden het opnieuw num meren der huizen in de gemeente en zoo noodig de levering van pl. m. 70 plaatjes begroot op pl. m. f 29. Komt in behandeling een adres van G. Scheele en 55 andere ingezetenen, waarbij verzocht wordt pogingen aan te wenden tot oprichting van een telefoonkantoor in verbinding met Terneuzen. Met algemeene stemmen wordt besloten een onderzoek in te stellen naar de kosten van aanleg. Ingekomen zijn nog: lo, Het algemeen verslag van het Fonds voor den gewapenden dienst. 2o. Poces verbaal van kasopneming van den gemeente-ontvanger tot een bedrag van f 1400. 3o. Brief Ged. St. houdende goedkeuring Hoofdelijken Omslag en regeling onderwij- zerstraetem en ten Na eene klacht van den heer Yan Wijck over het inwerpen van ruiten in het oude schoolgebouw en de toezegging van den Burgemeester er met den veldwachter over- te zullen spreker wordt de vergadering gesloten. Hoek. Zaterdagavond sprak de heer H. Koel mans, Hoofd der Chr. School te Terneuzen, voor vele belangstellenden alhier over de Kieswet. Op duidelijke wij ze zette spreker uiteen aan wie de wet het kiesrecht verleent, wat er moet gedaan worden door velen om kiezer te worden en op welke wijze verkiezing en stemming zullen plaats hebben. Daarna werden nog vele vragen gegeven. De heer Koelmans sprak de wen- schelijkheid uit lid te worden eener Kies vereeniging en gaf gelegenheid zich staande de vergadering als lid der Kiesvereeniging te Terneuzen te laten inschrijven, waar van ook gebruik gemaakt werd. Een zestal beschonken kolenwerkers kwamen Vrijdagavond een bierhuis te Rot terdam binnen, waar zij sterken drank ver langden, hetgeen hun geweigerd werd. Hierover gebelgd, dreigden zij de vrouw van den kastelein en toen ook dit niet hielp, mishandelden zij haar, grepen daarna de stoelen en tafel beet, wierpen alles door elkander en pakten ten slotte een bezoeker die daar toevallig was, beet en zetten hem boven op de gloeiende kachel. De man wist al worstelende aan de handen der woestaards te ontkomen, doch niet dan nadat hij zich vrij ernsig aan een der handen gebrand had. De kolensjouwers waren hiermede nog niet tevreden, wierpen de gloeiende kachel omver en trapten de stukken in een hoek. De dienstbode, die ook al een pak slaag gehad had, wist te midden der algemeene herrie te ontkomen en holde op haar kousen naar het politiebureau aan de Nassaukade om hulp. Zij kreeg eenige agenten mee, doch toen die ter plaatse kwamen, waren de kolensjouwers verdwenen, in het tap- lokaal een ruïne achterlatende. Zij zijn echter bij de politie bekend. Te Pernis woont een j huisgezin, be staande uit man, vrouw en dochter, die met hun drieën 33 jaar oud zijn. Te Angeren (Betuwe) is door een om bekende oorzaak afgebrand eene landbouw- en veeschuur, waai bij zestien stuks hoorn vee zijn omgekomen. De sneeuwnood doet in boschstreken de haasjes ook over groote bezwaren heen stappen. Zij springen over tuinhekjes, ras terwerk, waar zij anders achter blijven, heen, om bij de kool te komen. En de andere knaagdieren, als eekhorens en her- melijntjes, komen zelfs bij den boschwachter, als alles nog slaapt, hun morgenonlbyt halen. Het hoogst bereikbare „record" in de vergadersport zegt de Haagsclie Ct. is te 's-Gravennage gemaakt. Gisteravond waren ongeveer 225 leden eener vereeniging opgeroepen tot een sa menkomst. Van de elf bestuursleden waren er twee aanwezig, de voorzitter en de secretaris, en van de gewone leden niemand. Te Maastricht vervoegde zich een Dnitsoher in een goudsmidswinkel, om een horloge te koopen. Zijne keuze viel op een gouden, dat hij dan ook bij zich stak om het, zooals hij zeide, later te komen be talen. Hiermede was echter de verkoopster niet tevreden, en toen, haars ondanks, de kooper zich toch met het horloge wilde verwijderen, schoot de dienstmeid toe en sloot de deur. De onbekende kooper, zich gevangen ziende, gaf hierop het horloge terug en werd nu in vrijheid gesteld. Lang heeft hij deze niet genoten, daar hij door de politie aangehouden en in verzekerde bewaring gebracht werd. Do nieuwe kieswet geeft deu gemeen tebesturen heel wat werk. Om b. v. te Am sterdam al het drukwerk gereed te krijgen daarop is de stadsdrukkerij niet ingericht. De gemeente heeft daarom de noodige nieuwe letters en letterkasten besteld en deze bij een achttal drukkers laten bezor gen, aan ieder zooveel als bij meende te kunnen verwerken. Elke drukker be paalde zelf hoeveel hij binnen een bepaal den tijd zou kunuea gereed hebben en bet daarvoor benoodigde materiaal werd hem fonkelnieuw geleverd. Nu kan men aan den gang gaan. En is alles gereed, dan worden ten slotte het zetsel en de resteerende letters met de letterkasten af geleverd aan de stadsdrukkerij, die het dan bij volgende gelegenheden kan ge bruiken. Op weg naar en in de nabijheid van de woning zijner dochter is de 67-jarige T. N. te Ouderkerk a/d IJsel in zijn rij tuig door een beroerte getroffen. Naar ge woonte hield het paard voor het huis van de dochter stil, terwijl de teugels werden vastgehouden door een doode. UD.) Men deelt ons mede, dat de grond der gemeente Barradeel (ten noorden van Harlingen en in de wandeling de Biermen geheeten) voor 82 pc. aan uitwonenden toebehoort. Tel. Den bekende homoeopatische genees heer dr. E. W. O. Kallenbaeh te Rotter dam herdacht Vrijdag, onder tal van blij ken van belangstelling, den dag waarop hij veertig jaren geleden zich te Rotter dam vestigde. Te Ketel, tij Vlaardingen, is eene boerenhofstede, bewoond door de gezusters Voskuil, gedekt door een rieten dak. Ten gevolge van de groote hoeveelheid sneeuw en regen, in de laatste dagen gevallen, is het dak zoo zwaar geworden, dat het, juist toen de gezusters zich naar bed wil den begeven, met luid gekraak naar be neden stortte en alle toegangen versperde zoodat men zich genoodzaakt zag door het raam te vluchten. Het eerste werk was nu deze rietmassa op te ruimen en het vee uit te laten. De materieele schade is zeer groot. Eene winstgevende straf. Op Pruisisch gebied nabij Schosnebeek (Dr.) werden voor twee maanden eenige varkens verkocht, afkomstig van boerde rij sn, waar het mond- en klauwzeer heersch te. Maar ook de verkochte varkens, waarme de zij in aanraking waren geweest, werden naarde beide boerderijen teruggezonden, met de bepaling dat al die varkens, te zamen 50 stuks, daar moesten worden onderhou den tot zij geheel hersteld waren. Thans na acht weken, zijn zij geheel hersteld en opnieuw verkocht, waarbij de voordeelen aan beide landbouwers werden toegekend. Daar de dieren in dien tijd in gewicht toegenomen zyn, en de prijzen aanmerke lijk hooger zijn geworden, heeft deze straf den veroordeelden nog al belangrijke voor deelen opgeleverd. Vrees voor aanrandingen Jaapje is een koopman, die geregeld Nieuwersluis bezoekt. Dezer dagen bevond hij zich voor zaken in Amsterdam en toen kwam hij aan de Weesperzijde een juffrouw tegen, die hij meende te herkennen. „Dag juffrouw," zei Jaapje, „nog zoo laat op reis? hoe gaat het met De juffiouw begint te schreeuwen en te gillen en holt weg en Jaapje kreeg als antwoord op zijn be langstellende vragen van een pootigen voorbijganger, die er het zijne niet van had, een klap op zijn wang, tengevolge waarvan Jaapje reeds 4 dagen met een kiespijndoek heeft geloopen. Door een belangstellende in het vraagstuk van het protectionisme wordt 100 gulden uitgeloofd voor de beste ver ban eling voor en een gelijke som voor de beste verhandeling tegen graanrechten. De verhandelingen moeten beknopt en be vattelijk zijn gesteld voor 15 Maart e. k. worden ingezonden bij den boekhandelaar A. Egmond. te Enkhuizen. Te Luik en in den omtrek bleef h»t water Donderdag nog steeds wassen. Vele keldeis staan vol water. Te Chenée en te Vauxsous-Chèvremont is de schade zeer groot. Te Namen hebben de Maas en de Sam- bre eene tot nog toe ongekende hoogte bereikt. De Lesse is een woedende stroom ge worden, die alles op zijnen weg meesleept. In Brabant is de Senne overstroomd te Vilvoorde, te Eppegem, te Weerde. Over al worden de dijken versterkt. Uit Frankrijk en Dnitschland luidende tijdingen even onrustwekkend. De Marne zet al de aangrenzende dor pen onder water. De Rhone wast meer dan 4 meter. I11 een dorp van den Elzas zijn door den drang van het water twee huizen in gestort. Een groote katoenspinnerij te Mül- hausen, in denj Elzas, is in de asch gelegd. De schade wordt op 800.000 mark bere kend; 200 werklieden zijn broodeloos ge worden. Te Deva (Hongarije) zyn de werk lieden eener zaagmolen met hun hutten ouder een lawine bedolven. Na veel moeite slaagde men er in de mannen te voorschijn te halen, van wie er twee gedood en veei- tien gewond waren. Uit Zuid-Afnka. Ongeveer 75 ste den en gemeenten in de Kaapkolonie heb ben besluiten aangenomen, waarbij de politiek van den heer Rhodes wordt afge keurd en sympathie wordt uitgedrukt met de Boeren. De vereeniging tot bescherming van de belangen der Boeren te Bloemfontein, heeft met algemeene stemmen de krachtige ver klaringen goedgekeurd, welke op de anti- RkoJesiaansoke meetings zijn gedaan en tevens de verzekering dat de gevoelens van broederschap bij alle Afrikaaudera sterker waren dan ooit. De toestand op Creta. Te Canea is Woensdag de Christenwijk in brand ge stoken de Christenen vluchtten op de oor logsschepen doch werden voortdurend aan gevallen verscheidene personen zijngedood. Het aantal slachtoffers wordt op 3UO geschat. Het gerucht loopt, dat de Muzelmannen de Eransche matrozen hebben aangevallen, die de kerk en de katholieke scholen be waken. De Muzelmannen hebben het paleis van den gouverneur omsingeld en eischen het intrekken van het bevel, waarbij het vertrek der Turken wordt verhinderd. De consuls te Canea hebben de wijk ge nomen op de schepen750 vrouwen en kinderen zijn reeds te Milo aangekomen, aan boord van een Italiaansch oorlogsschip. Sedert dien tyd is de toestand een weinig verbeterd. De Turksche troepen helpende matrozen der mogendheden bij het blussehen van den brand. De eensgezindheid onder de bevelhebbers der vreemde oor logsschepen maakt op de bevolking een goeden indruk. Te Rethymo wordt de toestand hachelijk. Berichten uit Canea beginnen te ontbreken, vermoedelijk wijl de kabel gebroken is. Een laatste bericht evenwel dato 7 Pebr. meldtDe brand te Canea duurt voort. De in opstand gekomen bevolking rooft en plundert. Het gerucht loopt, dat de overheid wapenen verstrekt aan de muzelmannen, die een aanval beramen op Halissa. Te Athene heerschfc groote opge wondenheid. Een dame te Perigueux sloeg dezer dagen een rat, die haar kamer was bin nengedrongen, met een stok dood. Daarna vatte zy het dier bij een poot, om het naar buiten te werpen. De rat was echter nog niet geheel dood en beet de vrouw in den vinger, met het gevolg, dat zij eenige dagen later aan bloedvergiftiging overleed. Een nieuw soort van verjongingskuur is dezer dagen door Dr. denken te New- York beproefd op een ry ken ouden man die tot eiken prijs zich weer wat jonger wilde gevoelen. Men heeft dikwylsgetracht die uitkomst te verkrijgen door het overbrengen van jong bloed in het oude lichaam maar dat hielp niet veelde temperatuur van het bloed daalde by het overbrengen, en de magnetische stroomingen die aan de jeugd haar levenslust en veerkracht geven, wer den niet overgebracht. Dr. Cleriken paste nu een nieuwe me thode toe. Hij vond, na lang zoeken, een volkomen gezond jong man, di natuurlijk voor een gaede som geld, bereid was de proef te wagen en iets van zijn bloed en levenskracht aan den afgeleefden grijsaard af te staan. Uit den linkerarm van den ouden en den rechterarm van den jongen man werd nu op dezelfde hoogte een reep vleesch gesneden en die wonden werden vast op elkaar gedrukt, in een gipsyerband. Zoo zouden, verwachtte Dr. C., de twee lichamen als één worden. Korten tijd na de operatie was de temperatuur der beide lichamen gelijk. Na verloop van een paar dagen kon de oude man, die stokdoof was weer een klok hooren tikken en veel beter verstaan wat om hem heen werd gespro ken, en nog twee dagen later was hij zoo veel krachtiger dat hij weer flink rechtop kon loopen. De mannen bleven vijf dagen aldus aan elkander verbonden. Toen sneed men het spierweefsel los, dat zich tusschen de won den had gevormd, en verbond de armen, om ieder op eigen gelegenheid te laten genezen. De oude man is nu in zyn geheel twin tig jaren jonger, en de jonge man onder vond tot dusver nog geen gevolgen van de proefneming. Hoe het op den duur gaat, zal de tijd moeten leeren. Te BrianQon zijn 15 soldaten, gekazer neerd op het fort Janus, Zaterdagmorgen, terwijl ze op weg waren om levensmiddelen in ontvangst te nemen, op een vrij gevaar lijk punt van de helling overvallen door een lawine, welke zich over een breedte van 50 meter uitstrekte. Tien hunner wer den onder de zware sneeuwmassa bedolven en meegesleurd. Gelukkig hadden alle sol daten den voorgeschreven voorzorgsmaat regel genomen, om elkander onderling as® één touw te verbinden, waardoor de ve rnisten onmiddellijk teruggevonden en fe' vend bevrijd konden worden. Sedert eenig6 dagen heerscht in den omtrek van Brian£0a een buitengewoon strenge koude. De tb*1' mometer wijst 25° onder het vriespunt aan op de hoogte van het fort Janus 22° op do forten van den Infernet en den Olive 18° op hst fort de la Croix-de-Bretagne- ln den omtrek van de hooger gelegen forten ligt de sneeum op sommige plaatsen tien meter hoog.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2