DE ZEEUW" BIJVOEGSEL OPENBARE VERKOOPINGEN JJ Buitenlandsch Overzicht. KERKNIEUWS. SCHOÖLNIEU WS. RECHTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. van van Zaterdag 6 Febrhari 1897. Het EngelsebLagerhuis heeft de dis cussie over de nieuwe onderwijswet begon- Sn. Eeeds een vorig jaar had de regee ring tevergeefs getracht deze wet er door "Triken. De oppositie van liberale zijde, L'«steund door die harer eigene vrienden, deed het wetsontwerp stranden, thans volgde een tweede poging. De minister Balfour verdedigde het ontwerp, waarin de drie voornaamste bepalingen zijn lo. dat vrijwillige (vrije) seholen zijn vrij gesteld van het betalen van belasting 2o. dat de „17 shillings 6 stuivers-limiet" wordt afgeschaft3o dat de supplementaire bijstand van Staatswege wordt verhoogd Tan 4 shillings, (zooals in het verleden jaar gevallen wetsontwerp werd voorge steld, tot 5 shillings per kind. Men is ook op de aanneming dezer ver beterde editie van het wetsontwerp niet gerust. De regeering toonde dat door de opmerking te maken dat de behandeling geen haast heeft. Eea van de Iersche leden vond dat dit de slechtste wet was die ooit aan het parlement was voorgedragen. Ook de jongeren onder de Tory's bereidden zich op eenen feilen tegenstand voor. Uit Enzeli aan de Kaspische Zee is be richt ontvangen dat Rusland zijn invloed in Westelijk Azië voortdurend uitbreidt. Met Perzië wordt onderhandeld om de Zuidkust der Kaspische Zee met het bin nenland te verhinden. Vooral heaft men het oog op den weg van Ezeli naar Kaz- vin. Het werk was reeds door een parti culier» onderneming begonnendoch de Russische regeering zond talrijke troepen naar het terrein om heol goediglijk het werk in bescherming te nemen, feitelijk eoliter om 't over te nemen. En wat hier van de gevolgen kunnon zijn, begrijpt een ieder die de staatkunde der groote mogendheden een weing van nabij leerde bezien. De ontmoeting tusscben den Keizer van Duitschland en den Russischen zaakge lastigde Murawief beeft den vriendschaps band tu«8cben de twee keizers weder versterkt. De Czaar schonk aan het Duitsehe naar zijn overgrootvader genoemde Alexander- regiment een vaandel. De Duitsehe Keizer maakte van de opei- bare ingebruikstelling van het vaandel gebruik om in hartelijke bewoordingen te gewagen van den goeden geest die don Czaar bezielt. Hij riep de geschiedenis der Fransch Russchische worsteling tusschen Napoleon I en Alexander I ia de herinnering terug', en wees op de overeenkomst van tsen en nu. Toen eea Russisch-Duitsch verbond van beider voorvaderenthans een niet minder innige vriendschap tusscben de nazaten dezer diplomaten van het jaar '13. Moge het verbond ran trouw tussehen deze vorsten, en tnsschen alle vorsten van Europa onderling meer dan woordenspel, moge bet een daad zijn Men mag er echter niet al te gerust op wezen. Immers het loopt in Turkije nog niet goed. De JUuzelmansche bevolking die her haaldelijk de Christenen verontrust en vermoordt, heeft eene afstraffing noodig en wie nader dan de Russische Chaar is ge roepen om haar deze toe te dienen. En toch zou dit geen daad van politieke voor zichtigheid zijn. Wanneer eene Turktohe stad bedreigd wordt door de troepen der mogendheden, dan is dit toch het sein voor een alge- meenen Christeamoord. Dit is ook de moeilijkheid op Creta. Ook daar blijft de toestand zorgwekkend. De Muzelmannen scholen samen in Canea, Candia en Retimo, plegende moord en velerlei gruwel. Wel houden de oorlogsschepen- der mogendheden een deel der bevolking in bedwang; doch van nit het binnenland Terneemt men herhaaldelijk het geluid van geweerschoten. Oewapende troepen Christenen, men ver moedt dat zij 3000 man sterk zijn, houden mch in de buurt van Canea op. Zij hebben als wraakneming over het verbranden van .lata, het Mohamedaansche dorp Taratzo in de asch gelegd. Verschillende benden mobamedanen hebbon Canea verlaten en o dorpen Murnies en Tsikalaria verw oost. QHatste dagen moeten zes dorpen verbrand zijn. En9elsch Indië. maakt 7 Wor<0 nl1 meer gebruik ge- a»n»;.ni M reinigen en ontsmetten is de 7i'*lr/,nit£ebreicl; in de wij ken waar ju- "0t ergst heeft gewoed, wordt tiaar nu meester, maar zij breidt zieh Pi™ njWnan(lere wijken. In de week, ein- p.? Jan. was het sterftecijfer in io ,a®er en algemeene /stemming m dan ook wat hoopvoller. i °na_ ^Ü11 tot dusver 58 inlanders - Setast. In Kurrachee bedroeg de sterfte in de week eindigende 22 Jan. 208, in de volgende week 176; in de ergst aan getaste wijken is de pest afgenomen, maar zij breidt zich nu uit naar nieuwe wijken. Een vierde der bevolking heeft de stad verlaten: 3000 mensehen zijn ia een kamp buiten de stad vereenigd. Doch volgens een Reuter-telegram breidt de ziekte zich in Kurrachee onrustbarend uit en heerscht er een ware paniek. In Bombay moeten op 1 dezer 245 sterfge valion zijn voorgekomen, en de pest is nn ook uitgebroken in de gevangenissen, zoodat men er over denkt de gevangenen naar Mofussil over te brengen. Daar zich in Goa en Domer eenige ge valle» met doodelij ken afloop hebben voor gedaan, hebben de Portugeesche autori teiten bevel gegeven, de lijken van alle pestlijders te verbranden, onverschillig van welk geloof de overledenen waren. Ook hun kleederen en woningen moeten ver brand worden, en de besmette districten zijn door een militair cordon afgesloten, terwijl reizigers die per spoor of scheeps gelegenheid aankomen, aan een strenge quarantaine zijn onderworpen. Volgens een telegram, te Konstantinopel uit Teheran ontvangen, is de pest uitge broken te Port Dzjwadir in Beloetsjistan. De voornaamste maatregelen die op de conferentie tot wering der pest, te Venetië te houden, voorgesteld zullen worden, zijn afsluiting van het Suezkanaal voor allo schepen uit Indiëquarantaine bij het Kanaal; eventueel verbod van doorvaren, voor alle soliepen waar pestgevallen zijn voorgekomen, ook al zijn die genezen; gemeenschappelijk vertoog van alle staten bij de Engelsche regeering indien deze niet toestemt in het eventueel ophouden van schepen uit Engelsoh Indië in het Suezkanaal, op last van een internationale commissie. Prof. Baccelli moet geweigerd hebben, aau de conferentie deel te nemen, omdat hij niet overeenkomstig de eischen der wetenschap acht, dat een diplomaat het voorzitterschap zou voeren. De Fransche Kamer heeft het ontwerp Suikerwet met 284 tegen 239 stemmen aangenomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dokkum ds. H. Gr. Oldeman te Ouwerkerx. Drietal te Alkmaar J. Casemier te Zwart sluis, dr. Los te Bruckem en dr. Westrik te Zutfen te Amsterdam dr. L. Heldring te Rotterdam, R. Jaarsina te Balk (Fr.), en J. Wieten, te Apeldoorn. Bedankt voor Ter Aa, door ds. Buiten dijk te IJselsteiavoor üarrelsweer door Veenhuijsen te Meteren. Rilland. Door het kiescollege werden gisterenavond tot ouderling gekozen de heer Jan Reijnhout, aftredend, met 15 stemmen en tot diaken de heer J. de Witte met 11, de aftredende diaken J. Kouman bekwam er 4. Geref. Kerken. Bedankt voor Rinsumageeat door ds. C. W. E. Ploos van Amstel te Zwolle. Aan ds. A. J. Abels, oudsten pred. bij de geref. kerken, in 1843 als zoodanig bevestigd, is op zijn verzeek tegen 1 Maart, a. eervol ontslag verleend. Goes. In de maand Jan. werd de Bijzondere school alhier bezocht door 227 leerlingen waarvan 208 geen enkelen schooltijd verzuimden9 leerlingen ver zuimden miader dan 3 schooltijden en bij 10 beliep het verzuim van 3 tot 12 school tijden. In het geheel bedroeg het schoolver zuim in deze maand 0.71 pCt., tegen 0.69 pCt., in Jan. 1896. Geslaagd te Utrecht cand. examen Theo logie 2de gedeelte L. A. v. Melle. „R. v. A." meldt dat M den Hartog de ontslagen klasse-onder wijzer zich voor eenigen tijd metterwoon te Parijs zal gaan vestigen in verband ook met zijn studiën van de Fransche taal. De Bond van Ned. onderw. betaalt hem gedurende twee jaren het vroeger door hem getrokken salaris uit. Arrondissement*-Rechtbank t$ Middelburg. Heden, Vrijdag zijn veroordeeld wegens: het niet voldoen aan etn bevel van een ambtenaar A. V., 28 j. (schipper Raams- donk, M. F. C., 33 j. schipper en E. B. v. P., 21 j. werkman beiden Hoofdplaat de beide eersten tot f 10 b. s. 5 d. h. en de laatste tot f 5 b. s. 5 d. h. mishandelingC. D., 21 j. P. v. Z., 23 j. en M. P., 24 j. veldarbeiders Biezelin- ge de le tot 2 m. de 2e tot 7 d. gev. straf en de 3e tot f 5 b. s. 5 d. h. mishandeling en het opgeven van een valschen naamC. W., 25 j. veldarbeider St. Jansteen tot f5 b. s. eu f 0.50 b. s. 1 d. h. beleediging en mishandeling J. L. J., 26 j., polderwerker, Stoppeldijk, tot 14 d. gev.; bedreiging met eenig misdrijf tegen het levenW. B., 18 j., schipper, Yerseke, tot 7 d. gev. straf, met vrijspraak ter zake van overtreding van het reglement op do Schelde en Zeeuwsche stroomen, en diefstalW. v. d. S., 24 j., schipper, Terneuzen, tot f 3 h. s. 3 d. h. Inzake J. P., 34 j., klompenmaker te Ciinge geappelleerde van een vonnis van het kantongerecht te Hulst, waarbij hij ter zake va» het te laat vertoeven in eene herberg is veroordeeld f3 b. s. ld. h., is het vonnis des eersten rechters vernie tigd, an geappelleerde ontslagen van rechts vervolging. Ter griffie van bovengenoemde recht bank is door A. K., oud 36 jaar, kuipers knecht te Ierseke, gedetineerd te Middel burg, hooger beroep aangeteekend tegen het door voormelde rechtbank op 22 Jan. jl. ten zijnen laste gewezen vonnis, waarbij hij ter zake van diefstal gedurende den voor den nachtrust bestemden tijd op een bosloten erf werd veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met mindering der door gebrachte hechtenis. Bij bevelschrift va* genoemde rechtb. zijn naar de openbare terechtzitting ver wezen le. P. B. v. W., oud 22 jaar, boerenknecht, geboren te Yzendijke, wo nende te Schoondijke en 2e. J. F. M., oud 19 jaar, landbouwersknecht, geboren en wonende te Oostburg, beiden gedeti neerd t» Middelburg, terzakedat zij in den nacht van 27 op 28 December 1896, te Oostburg, op de openbare straat, te zamen en in vereenigiog met vereenigde krachten, openly k geweld hebben gepleegd tegen Jacobus van Male en Izaak van de Sande, door die personen aan te vallen en hen moedwillig met stukken hout te slaan, tengevolge van welk geweld Jacobus van Male zoodanig aan het hoofd is verwonl, dat hij tengevolge daarvan dien zelfden nacht is overleden of althans dat zij, ter voormelder tijd en plaats voornoemd. Jacobus van Male en Izaak van de Sande te zamen en in vereeniging hebben achter volgd, met het vooraf bepaalde plan om hen moedwillig aan te vallen en te slaan, waartoe zij met dat doel stukken hout van een naburig erf hebben w eggehaald, en dat zij vervolgens alzoo met voorbe dachten rade, te zamen in vereeniging, met een stuk hout ieder aau Jacobus van Male moedwillig een slag tegen het hoofd hebben toegebracht en daarna eveneens met een stuk hout moedwillig slagen hebben toegebracht aan Izaak v. d. Sande, tengevol ge van welke mishandeling Jacobus v. Male, in dienzelfden nacht is overleden of al thans dat zij ter voormelder tijd en plaats opzettelijk hebben deelgenomen aan een aanval of vechterij, door te zamen en in vereeniging met stukken hout, voornoemde Jacobus vanjMale en Izaak van de Sande moedwillig te slaan, teagevolge van welke mishandeling gemelde Jacobus van Male dienzelfden nacht is overleden. Aan de beklaagden is de heer Mr. K. W. Brevet, advocaat te Middelburg, ambts halve als verdediger toegevoegd. Op hetlandgoed Nimmerdor bij Amers foort, van den heer Van Boetzelaer, staat een seringestruik reeds geheel dik in den knop. Het volgende moet dezer dagen in een dorp in Noord Holland zijn voorge vallen. De zoon van een welgestelden land man eu de dochter van een arbeider hiel den veel van alkander en de wederzijdsehe ouders hadden niets tegen een echtverbinte nis, alleen de arbeider-vader stelde zijn toestemming afhankelijk van een gift van f 100 uit te reiken door den vader van den jongeling, die evenwel dozen eisch niet als ernstig gemeend scheen te beschouwen. Eindelijk is de dag der trouw gekomen, en de ambtenaar van den Burgerlijken Stand vraagt den ouders af of ze hun toestem ming tot het huwelijk geven. De boer zegt gulweg „ja" maar de arbei der antwoordt jawel maar je weet de voor waarde, on maakte tegen den boer daarbij de beweging van geld tellen. De boer haalde hierop een bankje van f 60 voor den dag en vraagt„Daarvoor zou het ook wel gaan?" En het ging; voor f60 werd de bruid over gedaan. In de Belgische grensgemeente Gra venvoeren (Limburg) heeft een jongen van 15 jaar zich door een pistoolschot van het leven willenberooven wegens onbeantwoorde liefde van een meisje van 13 jaren. De kogel zit niet gevaarlijk. De knaap is derhalve nog te redden. Het voortvluchtige hoofd der school te Heer Hugowaard, verdacht van strafbare hanielingen, is thans in krankzinnigen toe stand te Amsterdam aangehouden en in een krankzinnigengesticht opgenomen. Bij het uitzetten van fuiken zijn twee visschers te Loosdreeht door het ijs gezakt; en verdronken. Te Nigtevecht hebben baldadigen een schoenmakers uithangbord afgehaald, dit vervangen door een ander met een opschrift dat nu niet bepaald betrekking heeft op het vervaardigen van laarzen, en het eerste bevestigd aan den nok van het haantje van den toren Baron de Soubeyran een bekend Pa- rijsch financier, die gedurende vele jaren betrokken was bij alle groote financieele operatiën aan de Parijsche beurs en ver scheidene banken heeft gesticht, is overleden. De man die eenmaal met millioenen om sprong zooals een ander met stuivers, had zich door speculation totaal geruïneerd en leefde de laatste jaren van de bescheiden inkomsten zijner vrouw. In de Kamer ver tegenwoordigde hij van 1860 tot 1893 het departement Vienne. Het Kapitool of Regeeringsgehouw te Harrisburg, in den Noord-Amerikaan- schen Staat Pennsylvanië, is door brand vernield. De schade bedraagt een millioen dollars, maar is veel aanzienlijker door het te loor gaan van ettelijke onschatbare ar chiefstukken. Vermakelijke herinneringen uit,het leven van een hofprediker. De onlangs gestorven Duitsehe hofpre diker dr. Frommel was een man van huuio- ristischen aanleg, die gaarne vermakelijke voorvallen uit zijn practijk als predikant ten beste gaf. Hier volgen eenige staaltjes Na een huwelijksinzegening sprak een overgelukkige bruidegom tot Frommel Dominé ik dank u zeer voor uw troost rijke woorden. De vrouw van een brievenbesteller, uie jaren lang door den predikant was onder steund, zeide eons met een zuoht tot haar weldoener Ach, mjjnheer de hofprediker, wat zou ik moeten beginnen als ik u niet had. U blijft toch maar altijd onze beste Tetirade 1 Alle dris maanden vervoegde zich ten huize van den predikant een oude man met het typisch verzoek Mynheer de hofprediker, u hebt weinig tijd ik heb weinig tijd geef mij als t n blieft een daalder Ook in de verontschuldigende briefjes, die sommige catechisanten na het verzuimen van lesuren aan don predikant overhan digden, vond men soms een brokje van het echt-Berlijnsche leren terug, dat men een jonggeborene ook wel eens scheen te mis gunnen, want op zekeren dag ontving dr. Frommel een briefje luidende„Door een familiedrama kon mijn dochter heden de school niet bezoeken." Te Oastein was Frommel door keizer Wilhelm I op zekeren middag te 4 uur aan tafel genoodigd. Voordat hij zich ech ter naar zijn keizerlijken gastheer begaf, ging hij eerst in het hotel Straubinger een bord soep eten. De keizer kwam dit te weten en zeide glimlachend - Ei, From- mel, je hebt reeds bij Straubinger gedi neerd je dacht zeker, by mij is er niet veel te halen Frommel antwoordde lachend:Jawel Majesteit, ziet n, mijn moeder deed altijd too wanneer wij als kinderen by vooraame lui uitgenoodigd werden, dan moesten wij zoowat twee uren van te voren drie dikke boterhammen naar binnen werken als een solied fundament, opdat wij ons welgema nierd gedragen en niet te veel eten zouden. De keizer lachte Zeer goed, je hebt toch een zeer verstandige moeder gehad. Dezer dagen verongelukte te Graz een molenaar op bizondere wijze. Hij ver veelde zich in den molen en wilde zich een weinig vermaken. Hy bond eon niet in werking zijnden dryfriem aan de zich in gang bevindende as, om een sohommel te verkrijgen. Toen hij zich daarop heen en weer schommelen liet, werd hy plotse ling mit geweld om de schijf geslingerd. Eerst toen de molen stilstond, kon het schrikkelijk verminkte levenlooze lichaam van de schijf worden afgenomen. By een brand in het weeshuis te Saransk zijn acht jeugdige verpleegde» in de vlammen omgekomen. Omtrent de vorderingen die de beet wortelsuikerindustrie in Amerika maakt, meldt men ons het volgende. De productie van beetwortelsuiker bedroeg in de onder staande jaren het volgende aantal tons 1891 5.359 1892 12.0911893 20.453 1894 20.443 1895 26.723 en 1896 naar schatting 40.000 ton. Het getal beetwortelsnikerfabrieken be droeg op dit oogenqlik slechts zeven, doch de oprichting binnenkort van een viertal nieuwe fabrieken is reeds zoo goed als zeker. Een aardig voorval, zoo schrijft aan de Fr. Ztg. een berichtgever met voor zichtig onbestemde plaats- en tijdsopgave, stoorde onlangs een trouwplechtigheid. De familie en talrijke vrienden en bekenden van het bruidspaar waren met dit in de kerk verzameld toen een vrouw, die van de markt terugkeerde, uit nieuwsgierigheid eveneens de kerk betrad. Zij plaatste haar korf in een bank en ging verder naar vo ren. De aangrijpende ceremonie was bijna ten einde, daar o schrik klonk plot seling een niet te miskennen kracht.g kikerikiki door de heilige hal len. Algemeene ontsteltenis. De koster snelt direct tot vangen bereid toe, maar de haan, die zich nit den korf bevryd heeft, vlucht onder de bruilofstgasten. Na een wild heen en weer vliegen gelukte het hem te grijpen. Op hei misdryf volgde de straf. Den volgenden dag prijkte hy, die kort te voren nog zoo trotsch gepluimd en gespoord was gebraden op de tafel. De bezitster echter, die bij het eerste hanen gekraai in een zeer practisehe onmacht gevallen was, heeft gezworen van de markt af steeds direot naar huis te gaan. De om zyn orgineele invallen ha kende musicus Nio. Priester uit het Oden- wald, is met acht zoons gezegend, die een iaar na elkander het levenslicht zagen en van wie vier op den 18en October en vier op den 21 October geboren zyn. On danks Ben Akiba is zoo iets nog wel met „degewesen". Men zal zich ongetwijfeld nog wel de vreeselijke ramp herinneren, die den 27en April 1895 aan 86 menschen het leven kostte. De dijk, die het reservoir van Bouzey (Vogeeze») omsloot, brak ge durende den nacht door e» de enoïiue watermassa, die zich in het bekken be vond (7.000.000 Ms) stortte zich over de vlakte uit, verwoestte twee dorpen en verspreidde overal dood en verderf. Eenigen tijd na de ramp werd een onderzoek naar de oorzaken der ramp ingesteld. Dit onder zoek, dat met nauwgezetheid plaats had, is thans afgeloopen, en krachtens de con clusies der experts zullen vier hooge per sonages van den dienst der bruggen en wegen: de hoofdingenieur en drie anderen voor de rechtbank verschijnen wegens het door schuld of onvoorzichtigheid in gevaar brengen van personen en goederen en man slag door nalatigheid. Een treurig voorval had dezer dagen in het hospitaal te Bicètre plaats. Een man vervoegde zich op het spreekuur van dr. Charpcntier, die reeds een 15-taljaren een kliniek voor minvermogenden waar neemt, bij den portier van het hospitaal met het verzoek om den dokter te mogen spreken. Toen de beurt aan onzen man kwam, vroeg hy den dokter: Herkent u mij niet Dr. Charpentier keek den bezoeker aan en herkende in hem zekeren Recq, die reeds wegens ver volgingswaanzin onder zijn behandeling was geweest. Voordat de dokter naar de reden van Eeeq's komst had kunnen in- formeeren, haalde deze een revolver ta voorschijn en loste een schot op den heer Charpentier. In de volle borst getroffen, viel de dokter op den grond. Gelukkig had de verwonding niet veel te beteekenon, daar de kogel door het borstbeen was tegengehouden. Recq werd onmiddellijk ontwapend en opnieuw opgesloten in het hospitaal. De bond van Christelijke mijnwerkers, te Bochum vergaderd, heeft besloten, bij de eigenaars der mijnen aan te dringen op loonsverhooging van 10 tot 15 procent. Voorts worden verlangd practisehe en theoretische opleiding van ds my nwerkers, onderricht in het verleenen van hulp bij ongelukken, als mijngasontploffingen, me dewerking der inspecteurs by de aanstelling en het ontslag van de opzichters en andere beambteu, afschaffing van den vrouwen arbeid in de mijnen en instellingen van commissiën om de werklieden te verte genwoordigen. Een aangrijpend voorval had Maan dag in het spoorwegstation te St. Albans plaats. Er stond een trein voor vertrek gereed, toen de conducteurs een anderen trein bemerkte», die in volle vaart op den eersten kwam aanrijden. Ook de passa giers bemerkten den tweeden trein. In een oogenblik waren de wagons ontruimd. Do stationchef gaf den machinist bevel met volle kracht voorwaarts te stoomen. Zoo geschiedde het en toen de tweede trein tot staan was gebracht, was hy nog twee voet verwijderd van den eersten. In den tweeden trein zaten ee» tachtigtal passa giers, die, niets vermoeiende in welk ge vaar zij hadden verkeerd, vreemd opzagen van de opschudding aan liet station. Hoe deze trein op de lijn kwam van den ver- trekkenden is niet bekend. Te Sant Sebastiano heeft een ont ploffing plaats gehad in een petrolenmschip Een vrouw werd gedeod, de stuurman en een jongmeisje gevaarlijk verwond. Het schip zonk. Lail ilnke dag ettelyke seconden lang een aardbeving gevoeld. Te Cardiff is door een paar duizend werklieden op de marinewerven de arbeid gestaakt. Zy eischen loonsverhooging. De plotseling ingevallen dooi ver oorzaakt in Zwitserland, vooral in de hoog gebergten, een moeielyken en gevaarlijken toestand. Het s.ieeuw water dat met ge weldigen vaart van de bergen stroomt, maakt de verkeerswegen onbegaanbaar en zet sommige dalen onder. Vele postver bindingen, die met wagens plaats hebben, zyn dan ook gestoord. Op andere toppen laat de sneeuw los, en naar beneden val lend, vormt zij lawines, die het gaan langs de bergstraten levensgevaarlijk doen zym. De Simplonpas, en de passen van deGrau- bünderbergen zyn geheel versperd. De Rijn was eergisteren bij Bazel één meter gestegen, eu hij wast steeds voort. Men vreest voor overstrooming. De Sihl was twee meter gestegen. Het ijs heeft de peilers van de spoorbrug ernstig be schadigd. Volgens de laatste berichten nit Ura- gay zijn in bijna alle deelen des lands verwoestingen aangericht door de sprink hanen. De tarweoogst is voor 20 a 50 pCt. verloren. Maandag 8 Febr. Vllssingen.by Stofkoper door not. Bosch 2 uur ook volgende dagen, manufacturen van firma Salomon te Amsterdam. Middelburg, verpachting bij inschrij ving der tollen op den weg Middelburg Sloe in de Vergenoeging 11 uur door den ont vanger der registratie enz. voor 3 jaar in gaande 1 Mei '97. Biljetten a 10 cent bij den ontvanger. Dinsdag 9 Febr. Oostburg, 10 uur bij Kense verpachting bij inschrijving voor 3 jaar ingaande 1 Mei '97 van de tollenweg Breskens Oostburg Aardenburg Belgische grenzen door den ont vanger der registratie. Biljetten a 10 eea bij den ontvanger.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 5