r Wei- en en Sp KERKNIEUWS. Leestafel. VERKOPINGEN MARKTBERICHTEN. Woensdag 3 1 verko Vrijdag 5 Fel BUKilKttUJKK STAND- Esschen-, Elzeir kaphout, een par Tronken en mee HI I omstreken nog een beetje in door al die moordverhalen. Maar haar uitgaans- avondje er voor in den steek laten, dat zou toch wat erg wezen. Een hoffelijk kruier is den velen Betjes en Keetjes te hulp gekomen. Hij posteert zich op de vrije of vrijers-avondjes bij een der rondpoints en de bange maagdje» zwer men op hem af al» de bijen om een ki>- ningin. Is het stelletje zoo wat compleet, dan ge leidt onze cavalier de dames naar het Leid- sche plein. Onderweg wordt er hier eh daar nog eentje opgepikt en onder de vei lige lichten van den Stadsschouwburg wordt de zwerm losgelaten en dan trippelen de meisjes heel dappertjes alleen naar haar ontspanningsplaatsen. Om tien uur staat de wakkere kruier weer op post op het Leidsche plein en zij worden weer veilig bij haar meneeren en mevrouwen thuisgebracht. Gevolgen van een sneeuwbal. Te Utrecht vermaakten zich Donder dagavond op het Jansveld een paar knaapjes van een jaar of 10 met sneeuwballen gooien tot opeens de pret werd verstoord en beiden luid schreeuwende de vlucht namen. Van een drietal halfdronken mannen die voorbij gingen was een hunner door een sneeuwbal van een der spelenden aan den neus ge raakt en nu vervolgde bet drietal de knaap jes. Juist toen de geraakte den vermeenden raker te pakken had, trad een slagersknecht Baar voren om den knaap te verlossen. Het drietal ging hierop den slagersknecht te lijf. De man hield zich nog al lang op de been. Doch ten slotte wierpen twee krachtige slagen op de borst hem neer en tegelijk verdween het drietal. Toen de man weder opstond bleek hij twee messteken ontvangen te hebben in de borst boven het hart, ge lukkig niet levensgevaarlijk. De man werd vervoerd en de dader opgespoord en met zijn makkers ingerekend. Niet neutraal. Bij den wethouder van onderwijs te Am sterdam moet door een joodsch vader eene klacht zijn ingediend over de uitreiking aan zijn kind van bet boek van mevrouw Beecher Stowe, de Negerhut, uit de school bibliotheek van een der openbare scholen. Dat boek zou namelijk niet neutraal zijn. N. R. Ct. De kalender heeft de volgende eigen aardigheden, welke misschien weinig be kend zullen zijn. October begint steed» met denzelfden dag als Januari, April met denzelfden dag als Juli; December met denzelfden dag als September. Februari, Maart en November beginnen steed» met denzelfden dag, ofschoon deze regel niet geldt voor schrikkeljaren. Een eeuw kan nooit op een Woensdag, een Vrijdag of een Zaterdag beginnen. Het gewone jaar eindigt steeds met den dag waarop tiet begonnen is. Na 28 jaar keert dezelfde kalender terug. Een landbouwer uit Kethel verkocht, op de veemarkt te Rotterdam aan een hem on bekenden slager een koe.Terwijl men afrekende bracht de slager het gesprek op kwade practrjkea bij den verkoop en vroeg aan verkooper of't hem nooit was overkomen dat hij een rund had verkocht en de koo- per zich onderwijl zonder betaling doch met het beest, had verwijderd Toen de boer op die vraag ten antwoord gaf, dat hem dit 8 jaar geleden gebeurd was, zeide de slager, dat bij zelf de man was, die dat op zijn geweten had. Hij wa» toen door den nood gedrongen, doch kon er nu wel 20 betalen. Hij betaalde daarop de koe van voor 8 jaar en bovendien f 100 als rente voor het gebruikte geld. In de Zuid Willemsvaart te Helmond verdronk Vrijdag een eud-O. I. militair die zich op 't brooze jjs had gewaagd. In de Banier komt een waarschuwing voor uit Oak Harbor (Amerika) van den heer Sjoerd Osinga tegen de pogingen, die gedaan worden om emigranten over te halen land in den staat Texas te koopen. Volgens den schrijver is het land in dien staat nog v»el slechter dan in Dakota, dat zeker nogal bekend is onder de Nederlanders vanwege zjjn geringe op brengst. Om lampekousen geheel te kunnen opgebruiken, bevestigt men aan de einden er va», die anders onbruikbaar zijn, wijl zij niet meer tot de petroleum reiken, eenige draden wol. De petroleum zuigt hier langs omhoog en de kousen kunnen tot het laatst opgebrand worden. Te Lubmin, geraakten Woensdag middag vijf kinderen van 3 tot 12 jaar in een wak en kwamen jammerlijk om het leven. In de Heinitzmiju te Beuthen brak eergistermiddag een tegen den sedert jaren aldaar heerschenden mijnbrand opgeworpen dam door den aandrang van gassen. Het gevolg was, dat een ontploffing ontstond, waardoor een arbeider gedood en drie zwaar gewond werden. De Centrale commissie der werksta kers te Hamburg besloot met algemeene stemmen het hervatten van den arbeid aan te bevelen. Zaterdag had in elf vergade ringen door middel van stembriefjes stem ming plaats over dit voorstel 72 procent luidde tegen, 28 pet. voor het hervatten van den arbeid. Een droevig ongeluk had dezer dagen oj) Deiieuiarkcn's westkust bjj Lemvig plaats7 booten waren door den storm in nood. De reddingsboot ging uit, nadat door de stoomboot vergeefs beproefd was hulp te brengen. Twaalf mannen waren in de boot, en aan 't strand stonden vel» visschers met lantarens, om hun kameraden bij te lichten. Zij stonden er lang. En toem kwam 't bericht, dat de reddingboot omgeslagen en de gebeele bemanning ver dronken was. De vermiste booten waren toch behouden aan land gekomen. Het verbruik van Hoffmansdruppels en ether is in het Russische Weichselge- bied een misbruik geworden, even erg als dat van brandewijn of jenever. Van wege het geneeskundig staatstoezicht wordt daarom bij de Regeering aangedrongen op maatregelen, om dat misbruik tegen te gaan. Een som van f 16,800,000 voor een patent is dezer dagen, volgeas een bericht van Richard Lüders Patent- en Technisch Bureau, betaald aan een wakkeren station chef te Sleepy Eye, in Minnesota, Grant Bamble genaamd. Het betreft een nieuw uitgevonden rotatie-stoommachine, welke nu door de „Allan Steamship Company" geëxploiteerd zal worden. Men heeft dezer dagen te Berlijn een zonderlinge bedaagde Engelsche dame, Miss Giffard, die geheel alleen woonde, nooit iemand bij zich toeliet en den ge- heelen dag met gesloten luiken en lamp licht zat te lezen, verbrand in haar bed gevonden, met een uitgebrande lamp naast haar. Men vond ongeveer f 50,000 in effecten bij haar in huis, maar geen ander voedsel dan een brood en een (kalven haring. Ongeveer tegelijkertijd vond een andere zonderlinge Engelsche dame op dezelfde wijze den doed. Die dame Mies Scudamore, werd verbrand gevonden in haar huis te Beckington, bij Freme, waar zij jarenlang geheel alleen woonde, met geen ander gezelschap dan hare honden, katten en duiven, van welke velen met haar om het leven kwamen. De grootste strijkinrichting der wereld bevindt zich in den omtrek van Croydon, een der voorsteden van Londen. In doze inrichting wascht en strijkt men het lin nen der voornaamste hotels en van bijna alle clubs der Engelsche hoofdstad. De reusachtige wassckerij bestaat uit een hoofd gebouw van vier verdiepingen, dat een lengte heeft van 140 meter, zonder te spre ken van de talrij ke bijgebouwen voor het drogen, stijven, strijken en glanzen van diverse goederen. Hoewel bijna alle be werkingen machinaal geschieden de toe stellen hebben f 225.000 gekost zijn er geregeld nacht en dag, uitgezonderd des Zondags, 260 mannelyke en vrouwelijke geëmployeerden werkzaam. Dagelijks ont vangt de fabriek ruim 500.000 stuks goed ter bewerking. Het strijken geschiedt mot de maehine door middel van enorme cylin- dervormige strijkijzers, die elk 3 meter lang zijn. Er zijn er tien en per uur .kunnen met deze machines ongeveer 15000 servetten gestreken worden. In een speciaal gebouw zijn 12 kilometer draad gespannen om het waschgeed te drogen en het aantal hemden, zakdoeken, boorden en manchetten, boeze laars, servetten en schortjes, dat jaarlijks in deze iurichting behandeld wordt, be draagt ruim 154 millioen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Roxenburg M. A. v. Rhjjn te Wateringen te Hantum W. v. d Bijtel Jr. te Makkum. Aangenomen naar Wapserveen door Schaaff te Groot Schermers naar Neede door de Boer te Britswerd naar Beilen door dr. J. R. Slotemaker de Bruine to Hauler wijk. Bedankt voor Amsterdam door dr. Jon ker te Dordrecht. Bruinisse. Bij de Vrijdag gehouden verkiezing voor een lid van het kiescol- in plaats van wijlen den Heer W. Won- dergem verkreeg niemand de volstrekte meerderheid. Herstemming moet plaats hebben tusschen de Heeren J. M. Krijger Sr. en W. Jumelet Mz. Een Bijbelwagen. Doorjde te Utrecht gevestigde commissie voor den Bijbelwagen, bestaande uit de heeren: ds. N. de Jonge, voorzitter; C. J. C. Burkens, med. cand., penningmeester, jhr. L. Roosmale Nepveu, W. E. P. Bertram, Joh. van 't Lindenhout, T. van Essen en L. E. Brandt, zijn vol doende giften ontvangen, om den Bijbel wagen te kunnen bestellen. Het doel met dezen wagen is vooral, straatprediking in die geieelten van ons land, welke geeste lijk arm en verwaarloosd zijn. Tot reizend evangelist bij dezen Bijbel wagen is benoemd de heer R. van Oosten te Rotterdam, vroeger te Goes. Geref. Kerken. Beroepen te Biezelinge ds. L. G. Goris te Veen woudster wal te Nes-Wierum en te Hantum H. Thomas, cand. te Steenwijk. SCHOOLNIEUWS. Terneuzen. Het aantal Chr. Soholen in ons land staat weder met ééne vermeer derd te worden. Ernstige pogingen worden aangewend, om op het naburige Driewegen of Naaikussen, eene Chr. school op te richten zoo lat er dan in Terneuzen drie Chr. scholen zullen zijn. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stnkkeu worJeu iu geeu ge»ai teruggevonden. Mijnheer de Redacteur Van den heer R. Kars-Brouwer, Gere formeerd predikant te Makuum in Fries land, ontriug ik esn schrijven, waarvoor ik eenige plaatsruimte in uw blad verzoek. Het luidt als volgt „De ondergeteekende heeft zich, op verzoek van eenige vrienden te Pingjum, een dorp op anderhalf uur afstand van hier, met HH. A. Elshout van Lollum, L. IJnte- ma van Idzegahuizen en R. Hoornstra van Makkum, vereenigd tot een Commissie van Bijstand, die zich ten doel stelt het dorp Pingjum van Christelijke zijde te be arbeiden". „Pingjum is de schrik van Friesland. Socialisme en Anarchisme nestelen daar ongestoord en tieren er welig". „Ten bewijze hiervan diene, dat de so cialisten een eigen gebouw hebben, welk ge- bouw|het schoonste van het geheele dorp is". „Jarenlang, ja sedert msnschenheugenis, hebben Friesland» Christenen dit lijdelijk aangezien en Pingjum aan zijn lot over gelaten". ,,'t Gevolg bleef niet uit". „Pingjum is een Synagoge des Satans geworden". „Met de enkele vrienden te Pingjum van oordeel dat deze toestanden niet be stendigd mogen worden, heeft de Commissie van Bijstand zich gevormd, en den vrienden aldaar beloofd gelden te zullen bijeen verzamelen, teneinde een Christelijke School te kunnen openen". „Het aanvankelijk succes deed de vrien den te Pingjum, met toestemming der Commissie van Bijstand er in 1893 tos overgaan school en onderwijzerswoning te bouwen en den 31eu Ootober van dat jaar de school te openen. Ten vorigen jare werd ook een bewaarschool geopend. Mr. Heslinga ea Mej. van Bon werken nu te Pingjum niet alleen met de Christelijke school en bewaarschool, maar ook met Zondagschool, Jongelingsvereeniging, Zang- vereeniging, enz. „Niet zonder zegen is deze arbeid". „Wat nu echter de financiën aangaat, daarmee staat het aldus geschapenDe bouwsom, groot ruim f6000, is voor de grootste helft bijeen. De naaste omgeving zal in het jaarlijksch onderhoud voorzien. Veor de ontbrekende ongeveer f3000 zal echter de steun van Neerlands Christenen noodig zijn". Mocht U nadere inlichtiagen verlangen, dan zult U tot het geven daarvan ongetwijfeld bereid vinden o. m. de Heeren Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman te Amsterdam, Ds. H. Pierson te Zetten en Ds. K. Scharten te Amster dam". A „Om U mijnerzijds volledig in te lich ten, en opdat U geen arbeid steunt dien U liever niet zoudt willen steunen, deel ik u mede, dat de arbeid te Pingjum uitgaat van Gereformeerde zijde". „In het vertrouwen echter, dat U ook met Gereformeerde Christenen in de gele deren wilt staan en strijden tegen ien satan en zijn rijk, noem ik mij", enz. Ik ben van meening dat vooral in den strijd tegen het Socialisme men behoort indachtig te zijn de schoone leuze „Chris tendom boven geleofsverdeeldheia". Indien er onder de lezers van de Zeeuw personen zijn die bovengenoemdeu arbeid willen steunen zal ik mij gaarne met de ontvangst en de bezorging hunner gaven be- lastm. Elke ontvangen bijdrage hoop ik in de Zeeuw te verantwoorden, indien de Redactie daarvoor de noodige plaatsruimte wil beschikbaar stellen. Dankend voor de opname. Hoogachtend, C. E. VAN KOETSVELD. (Gaarne bieden wij onzen steun bij dien van den geachten inzender teneinde de Christenen in onze streken op te wekken iets voor het arme Pingjum te doen. Tot Frieslands Zuid-Oostboe!.s stoffelijken steun vooral voor de socialistische ingezetenen van Schoterland werd met name in de geref. kerk te Goes f 77 gecollecteerd Laten wij nu ter bestrijding van 'f socialisme te Pingjum met geestelijke wapenenen geee beter wapen naast de verkondiging des Evangelies dan de Christelijke schoei! ook van het onze gaarne willen afstaan. Zoo behoort het. Red.) Ons Huis. Voor de lezing van mr. H. Goeman Bor- gesius op Woensdag 3 Februari a. s. van wege het Nutsdepartement in de Concert en Gehoorzaal wordt een beperkt aantal toegangskaarten voor leden der leeszaal ver krijgbaar gesteld. Aanmelding bij den con cierge. De verstelcursus op Woensdag 3 Febru ari a. s. kan niet plaats hebben. POST E R IJ E N. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden verzonden door het post ntoor te Gees over de le helft van J nuari 1897. Wed. John Rotterdam Schuitenvoerder id.; Mej. C. Kousemaker id. van Biezelinge: W. Lauwese Mid- delhur9- van K o 1 ij n s p 1 a a tD. Sanderse van 'sHeerenhoek: L. de Winter 's Gravenhage. van Kortgene: J. Vel Rotterdam van Kruiniuge; I. Asjes Utrecht. van Oudelande: L. Hoekman Brui nisse. van Wolf»rtsdjjk:I. Snoep Rotter dam. Buitenland. van 's Heer Arendskerke: C. Knuit Grand Rapids. De toekomst onzer Theologische School, door ds. A. J Littooij, te Middelburg bij A. D. Littooij. De theologische school te Kampen heefc een schoon verleden, een krachtig heden en volgens sommigen die door een besliit der Synode te Middelburg in zake de op leiding bezwaard zijn, een donkere toe komst. De geachte schrijver ontkent dit laatste en betoogt dat voor deze groote ongirust- heid geen aanleiding bestaat. Zijn voord is olie op de golven, die door iet ge schrijf in De Vrije Kerk en Roeper een weinig in beroering waren gebratkt. Toch is de schrijver geen cm amore bewonderaar van den leop der ziken. Hij ziet ze in het licht der bediigen, van vroegere besluiten, van de geschiedenis Hij steekt hier en daar den waarschu wenden vinger op, ook met let oog op de voor de vroegere chr. geief. kerk ge heele nieuwe wijze van werken der jongste Synode. Het nuchtere, kalmeerenie weord van den schrijver een woord op zijn pas 1 moge een goede plaats vinden. Woensdag 3 Feb. Goes, door not. Pilaar bjj Krugeis 12 uur biljart met toebehooren, biljartballen, 100 stoelen, 15 tafels, banken, toonbank met zinken blad, klok, lampen, gaskroon, eiken houten ledikant, koperen koffiekan, glas- en aardewerk. Vlisstngcii, 7 uur in de Oude Vriend, schap door not. Huvers de stootnwasscherjj, enz. Maria Jacoba met hoerenhuis enbouwter, rein aan de Singelweg. Te zien daags voor en op den verkoop van 10—12 en van 2 4 uur met biljet gratis te .bekomen by dhr. Siofkooper. Donderdag 4 Febr. Middelburg, Volderfjlaagte 1 uur op hat hofsteedje bjj Tilroe door not. Tak karret, op veeren, handblok, kruiwagen, slede, 2 turken, mandenwerk, tuingereedschappen meubelen, veero.i bed, statenbijbel enz. Vrijdag 5 Febr. Ierseke, in een boomgaard van dhr.J. Vereoke 11 uur door not. Piins 24 appel - boomen en 40 wilgen tronken met het oppeihout en daarna in de Oesterbeurs ver pachten voor 7 jaar dien boomgaard groot 60 A. 49 cA. in 4 perceelen. En om 1 uur aldaar voor dhr. Henri Wauters te Hulst een nieuw café met vergunning in den Burenpelder groot 645 cA. Veere, 12 uur op den Campveerschen toren door not. de Vos huis en erf 146 eA. Tuin 625 cA. Tuin 290 cA. Daags v®pr en van de veiling IO-ID/j uur te zien. Westkapelle, Zuidstraat 150 door net Loeff 10 uur inspan als melkkoe, vaarskal- varken, 7 hoenders, rolblok, turk, landbouwf zolder- en melkgereedsehap, hooi, stroo, mest n den mestput, kabinet, veeren bed, kast klok, troggen, bloemvazen enz. in de herbeig. Daarna aldaar een hofstede op het dorp bestaande uit huis, schuur en tuin 665 cA, en 10 perc. wei en bouwl. en sprink 3,2654 H. onder Westkapelle en Zoutelande. Maandag 8 Febr. Middelburg, verpachting bij insichrij- ving der tollen op den weg Middelburg Sloe in de Vergenoeging 11 uur door don ont vanger der registratie enz. voor 3 jaar in gaande 1 Mei '97. Biljetten a 10 cent bij den ontvanger. Dinsdag 9 Febr. Oost burg, 10 uur bij Kense verpachting bij inschrijving voor 3 jaar ingaande 1 Mei '97 van de tollenweg Breskens Oostburg Aardenburg Belgische grenzen door den ont vanger der registratie. Biljetten a 10 cent bij den ontvanger. Middelburg ook Woensdag door not- de Vos in Notarishuis pianino, seraphineorgel met 14 registers, kruidenierswaren, comesti bles, chocolaad, schoenen, laarzen, leer, toon banken, winkelopstal. Inl. Hondius. LAATSTE BERICHTEN. Algemeene Vergadering van leden der ver eeniging tot verbeterieg van het paarden ras in Walcheren en Nieuw- en St. Joosland op 1 Februari 1897. Tegenwoordig 55 leden, waarvan 4 be stuursleden. De voorzitter, de heer G. Born, opent de vergadering en geeft het woord aan den Secretaris lot lezing der notulen van de vergadering van 31 Januari 1896. Na onveranderde vaststelling dezer no tulen dost de Penningmeester rekening over 1896. De ontvangsten bedragen f 1186,38Vs de uitgaven f 620,32 batig slot f 566,06V2 (waarvan f 552,77 op de spaarbank en f 13.29V2 in kas). De rekening wordt on veranderd goedgekeurd. Nadat daar den Veoizitter was medege deeld dat de hengst Marnix wegen» de gladheid der wegen j.l. Zondag niet aan de keuring had kunnen deelnemen en tot zijn spijt eene herkeuring niet mogelijk wa», wordt overgegaan tot de benoeming van een bestuurslid, noodig geworden door de periodieke aftreding van den heer W. Reijnierse, die, niet ter vergadering tegen woordig, per brief verzocht had niet meer in aanmerking te komen. Ovegegaan tot stemming (het Bestuur diende eene voordracht in bestaande uit de hieren A. Meeuwse en P. Maasi ver- krsgei A. Meeuwse 28 en P. Maas 1') stemnen, de overige stemmen waren ver', deeli, gekozen was dus de heer A. Meeuws» die de benoeming aannam. Je Voorzifter nam hierop bereidwillig op zich den hengst op de oude voor- vaarden weder voor dit jaar te stallen- vaarop de heer G. Vermeulen te Aagte.' lerke zich bereid verklaarde voor f350 dit te doen, alle onkosten inbegrepen. De laatste verklaarde den hengst te zullen stallen buiten den tijd dat hij te Middel burg moet gestald zijn, te Nieuw #n 8t. Joosland. Het was echter niet gepermit teerd den hengst bij derden te stallen, waar op de heer Veameulen zich bereid ver klaarde den hengst ten zijnen hnize te stallen. Gestemd wordt nu of de hengst voor f 390 bij den heer Born of wel voor f 350 by den heer Vermeulen zal gesteld worden. By stemming wordt beslis; dat de stalling zal plaats vinden bij den heer Borii. Besloten wordt nu de gelden weder f» beleggen in de Rijkspostspaarbank, waarna met 41 stemmen J. Bliek weder tot hengstleider benoemd wordt. Het dek- en veulengeld wordt voor dit jaar vastgesteld f5 en f2.50 terwijl voor de uitkeering der rente bepaald wordt de maand Juni, waarna geen rente meer zal betaald worden. De heer Polderdijk wenscht dezen maat regel niet te zien toegepast op aandeelen in het bezit van niet landbouwers. De heer Voorbeytel antwoordt dat bij aanneming van den wensch van den heer Polderman de kas een volgend jaar ledig zal loopen in verband met een voorstel dat het Bestuur nog zal doen. De heer Polderdijk verzoekt het Bestuur dit voorstel te doen alvorens over de rente te beslissen. By monde van den Voorzitter wordt nu voorgesteld een hengst te huren, dien de Directeur van den Wilhelminapelder aan biedt. De heeren J. Polderdijk en J. H. Snij ders wenschen dat men er zich niet toe bepalen zal alleen in overweging te nemen hnur van een hengst van den Directeur van den Wilhelminapolder, maar ook andere hengeten te examineeren. Conform het veorstel des Voorzitters wordt nu eerst uitgemaakt of een hengat zal gehuurd worden. Met 36 stemmen te gen 22 wordt besloten een hengst te huren. Thans moet nog beslist worden over het verder uitkeeren van rente. Het Bestuur wil geen rente meer uitkeeren, de heeren Polderdijk en Snijders wel. Bij stemming wordt met 45 tegen 17 stemmen uitgemaakt dat na Juni zal worden voortgegaan met rentebetaling. Hierna gaat de vergadering uiteen, na dat besloten is einde dezer maand eene buitengewone vergadering te beleggen om trent een voorstel van den heer de Brnijn van Melis- en Mariekerke om een nieuwen hengst aan te koopen. AFLOOP YERkOOriNliffl ENZ- STAVENISSE. Bjj de Vrijdag 11. gehou den aanbesteding ten behoeve der Dorps- vereeniging alhier is aan de laagste in schrijvers tegen de na te noemen prijzen de levering gegund van: 95000 KG. superphosphaat, J. Kostense te Kruiningen voor f 2,58'. 42000 KG op gbloste peru-guano, M. C. Verstraate alhJef voor f7,48. 24300 KG. chilisalpeter. Aun- aansens Polfliet te "Walsoorden voor f9,53 700 KG. zwavelzure ammoniak, Maatschappij tot verkoop van kunstmeststoffen „Dor. drecht" te Dordrecht voor f 10,40.1100 KG ammoniak superphosphaat, M. C. Verstraate alhier voor f 5,49. 500 KG. ruwe peru-guano denzelfden voor f8,34 alles berekend per 100 KG. 25 HL. inlandsche wikken, den- zelfden voor f9,- den HL. AXEL, 30 Jan. 1897, Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f7.75 a f8.— Rogge f5.—a f5.25. Nieuwe Wintergerst f 7.- a f 7.50. Zomergerst f 0.- a fO.—Haver f6.a f6.50. Kookerwten f—.- a f Voererwten 16.75a f7.- Paardenboonen f6.75 a f7. Lijnzaad f8.—af 12. Koolzaad fa f Alles per 100 kilo. Aardappelen fl.80 a fl.90 perlOOK.G. Rotterdam, 1 Febr. 1897. Buitenlandsche granen vast. Binnenland- sche geen handel. Meel 25 cent lager. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 294 runderen, 88 kalveren, 227 scha pen of lammeren, 523 varkens. De pry/,en waren als volgt: vette runderen lequal. 67, 2equal. 62, 3e qual. 57 a c, kalveren le qual. 90, 2e qual. 80 a 74 c. schapen le qual. 55, 2e qual. 50 c. Varkens le qual. 40 2e qual. 39 c. 3e qual. 38 ct. licht soort 34 a 36. VLAS. 24369 stoen blauw. 2700 steen wit. 5600 steen Groningsch. AJUIN Zeeuwsche EIEREN f4.—. van der Weele 9 mnc vrouw van J. N. Ha Vlaminck man van J GOES. Ondertrouw van Bragt, 22 j. jm. tharina Johanna van 1 Geboren Pieter z. 1 Cornelia van Noorden d. v. Salomon Boone Catkarina d. v. Jol coba Bommeljé, Pk de Wijs en Jacomina Heden overleei smart, na een lai dig lijden, onze noot en Vader PIETER Dl in den ouderdom jaar. Zijn heengi Name', Wed.P. DE J( Goes, 28 Jan. '96. Allen, die iets te onder hunne bi treffende, of verscliul voorrecht van boedelb nalatenschap van JC HOEPEN in leven woond hebbende te R overleden den 10 Jai verzocht daarvan opg taling te doen ten ka waarder HOLLMANr op 10 Februari 1897. De Notaris I des middags te 12 den heer P. L. K koffiehuis 1 goed loopend Bi hooren (zoo goi Biljartlaken, 1 s ruim 100 Stoeler ken, Toonbank i Klok, Lampen, 1 derijen, Kachels Ledikant, kopere ren Koffiekan, werk, enz. Ds Notaris Mr. JAÏ te Westkapelle, te koop aa om 10 uren des voorn in de Zuidstraat nr. If als: l Melkkoe, 1 ken, 7 Hoenders, "Windmolen. 2 Krui LANDBOUWERS-, MELKERS-GERE, Hooi, Tarwestroo, <j teboonenstroo. Man den Mestput, enz. Daarna aan de Herber als: Kabinet, Veere Tafels, Stoelen, 2 r Spekstander, 3 Bl< tob, Emmers, Kop enz. En na afloop daarvi Herberg EE r op het dorp, aan 150, bestaande uil en TUIN, eroof (50 r.) en IO per Van 30 Januari 1 Februari 1897. MIDDELBURG. Bevallen P. Palmk°ec'£ geb. van Wolvelaar z. - P. C. Doornebos geb- Okké z. - M. E. Hujjshiero gob. Moor man z. - W. F. Willems geb. Coset z. Overleden: N. Back 14 mnd. d. - te zamen groot (8 g- 96 r.), ond Zoutelande. Notities en inlichtin kantore van den Notari De Notaris J. 'W. Woensdag 10 p des voormiddags te 10 in de Oranjebosscl nk 8t n UUr te 0o*tk plaats „Overduin" iii het openbaar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2