Een treffend [staaltje deelde ZEerw. mede van een 19 jarigen jongeling aan wiens sterfbed spreker niet lang geleden stond. Hij kon goede rekenschap afleggen van de hoop, die in hem was en met Panlns verlangde hij ontbonden te wezen en met Christus te zijn. Op de vraag van spreker waar de kiemen gelegd waren kreeg hij ten antwoord„Op de Chr. School en de Zondagsschool." Met aandrang spoorde dan ook ZEerw. zijne hoorders aan ook in de zaak van 't Chr. Onderwijs met al hunne macht te doen wat hunne hand vindt om te doen, en die zaak door woord en daad, met offers van gebed en geld te steunen. Vlissingen. In eene heden namiddag onder voorzitterschap van den heer Tutein Noltheniusburgemeester, gehouden zitting van den gemeenteraad, welke door den voorzitter werd geopend met eene toe spraak, waarbij in herinnering werd ge bracht wat 1896 voor de gemeente Vlissingen had opgeleverd en voor hare belangen en die der leden van den raad de beste wenschen werden geuit, werd na lezing en goedkeuring dar notulen van de vorige zitting, mededeeling gedaan van de ingekomen stukken, waaronder de goed keuring van de gemeentebegrooting 1897 door Ged. Staten tot een bedrag in ont vang en uitgaaf van f 228347.95Vs en het Ken. besluit tot goedkeuring van de heffing der belasting op het gemaal en het ge distilleerd over 1897. Op het daartoe strekkende verzoek wordt op de meest eervolle wijze ontslag ver leend aan den heer T. C. Dommiss» als secretaris-rentmeester van het Burgerwees huis, welke betrekking bij gedurende een 40-tal jaren met den meesten yver en toewijding vervulde. Vervolgens wordt besloten tot den onder- handschen verkoop aan den heer M. Huys- man van 5 maal 20 M. gemeentegrond aan de Kanaalstraat ad f 4.50 de M2, tot een bedrag van f450 met bijbetaling van f 45 voor trottoirkosten. Inzake het adres van mej. de wed. SchoutVan Eenennaam, houdende ver zoek, de bestaande belemmeringen ter uit oefening van haar beroep, zoo niet geheel, dan toch op zoodanige wijze weg te ruimen, dat zij weder in staat zal zijn het maal- werk naar behooren te verrichten of haar voor het aan haar berokkende nadeel ge- evenredigde schadevergoeding toe te kennen, wordt besloten aan adressante te kennen te geven, dat geen termen aanwezig zijn om haar verzoek in te willigen. Op het vroeger door H. P. PiliaHlt, keur meester van gezouten, gerookte en gedroogde visch en assistent keurmeester van de versche visch, wordt besloten de versche visch in manden ingevoerd door Arnemuidsche visch- boeren en vrouwen en niet bestemd om bij afslag op de vischmarkt verkocht te worden, te doen keuren en aan den as sistent keurmeester van de versche visch op te dragen voor ds invordering der keurloonen overeenkomstig de daarvoor bestaande verordening zorg te dragen. Op voorstel van Burg. en Weth. werd besloten aan den gemeente-opzichter, P. A. Jongepier, boven en behalve zyne eigene jaarwedde nog toe te kennen de jaarwedde van den gemeente-bouwmeester over het 4e kwartaal 1896 voor de door hem be wezen buitengewone diensten. idem tot het rooien van 56 boomen aan den Koningsweg. idem tot het vaststellen eener gewijzigde verordening op d# jaarmarki en eene nieuwe instructie voor den gemeente-bouwmeester. idem tot wijziging der gemeentebegrooting over 1896 en ten slotte tot het verleenen van vergunning tot het aanbrengen van een lan'.aarnarm met gaslantaarn aan J. J. Plaizier en H. Hullmann voor hunne res pectieve perceelen in de Palingstraat en Kanaalstraat. Een milicien uit Leiden, dezer dagen te Den Haag met verlof, verzuimde, naar hij zegt, doordat hij het niet zag aanko men, de eerebewijzen te doen voor 't rijtuig der Koningin. Een sergeant die 't zag liet den niets kwaads vermoedenden milicien door een politeagent opbrengen. De jongen was dus zijn verlof kwjjt en liep daarbij nog wegens „onattentie", ja waarlijk zoo luidt de naam van het misdrijf 8 da gen politiekamer op. Indien hier sprake is van een vergissing, en er is geen reden er aan te twijfelen, dan zal de publieke opinie, ook voorzoover zij Oranje en het gezag eert, meer sym pathie hebben voor den milicien dan voor den held die hem liet arrestseren. Welk milicien of schutter in de residentie heeft niet eens bij ongeluk een officier of een koninklijk rijtuig laten voorbijgaan, zonder het saluut. Moet dan altjjd maar dadelijk aan boos opzet gedacht worden? KERKNIE1ÜWS. Ned. Herv. Kark. Bedankt voor Goes door ds. H. ten Kate te Amerongenvoor Ritthem door ds. A. J. Seulijn te Eoudgum. Beroepen te Neede de "Boer te Britsum te Loon op Zand ds. J. F. F. v. d. Plassche te Gouderakte Hasselt ds. B. J. van Heijningen te Huizente Zevenhuizen ds. J. Wartena te Vleuten te Zeerijp (toez.) ds. J. A. Broekers te Molkwerum. Aangenomen naar Gouda door ds. J. G. Deur ie Zetten. Bedankt voor Standdaarbuiten door ds. Jl. A. Leenmans Sr. te Oosterwyk by Gorinchemvoor Zuilichem door ds. J- G. C. Gobius du Sart te Eemnes binnen. Geref. Kerken. Beroepen te Kouaekerke dr. J. Hania Pz. te Oosterbierum. Het gerechtshof te 's Gravenhage bevestigde heden het vonnis der Middel- burgsche rechtbank, inzake J. van L., schilder te Nieuw- en St. Joosland betref fende twee feiten van mishandeling, van de bruidegom 103 en de bruid 101 zemers telt. Met hun vieren 79 of met hun tweeen 204, dat verschilt maar zooveel Te Onderdendam (Gr.) hebben de lieer Hillebrand Runsink en zijne echt- geuuote Ereerktje Steur, 96 en 97 jaar oud, hunne 72-jarige echtvereeniging her dacht. Voor eenige dagen, toen menig jongmensch wegens de gladheid in huis bleef, zag men den ouden man, recht als een kaars, wandelen. - Vrouw V., die te Rotterdam een logement in de Lombardstraat houdt, kreeg Zaterdagavond bezoek van hare te 's Hage wonende gehuwde dochter en haar man. Het bleek echter spoedig dat zij minder op dit bezoek gesteld was want een t.wist ontstond alras en de dochter sloeg haar moeder in het galaat en trok haar de gou den bellen uit de ooren. De zoon van vrouw V. ging daarop zijn schoonbroeder te lijf en om zich te verweren trok deze zijn nieuwe overjas uit en gaf die in be waring aan een onbekende, die in het lo gement was. Nu begon de kloppartij eerst goed en de politie die gewaarschuwd was moest ten slotte er bij komen om de vechtenden te scheiden. Nu bleek dat de man die de jas zou bewaren spoorloos daarmede was verdwenen. In de zakken zaten de portemonnaie en het spoor kaartje van den schoonzoon, zoodat deze in zijn zomerjasje naar den Haag kon te- rugkeeren. Een knaap te Amsterdam die met zijn makkers krijgertje speelde, snelde tussehen een in aanbouw zijnd huis en een hoop steenen, zwenkte en kwam on der een tram, die hij niet bemerkt had, ofschoon de koetsier had gebeld. Het arme kind viel, zijn hoofd geraakte tussehen rem en wiel en werd verbrijzeld en van den romp gescheiden. De hulpveldwachter te Terhorne (Fr.), die den aldaar verdronken zeven- tiei-iarigen jongeling heeft nooren jamme ren, is ontslagen. Tegen den man, die met een tentje met verversohingen op het ijs stond, en tegen den baan veger, die bij hem was, en beiden ook het gejammer hobben gehoord, zonder te hulp te snellen, is pre- cesverbaal opgemaakt. Een hardrijder, die op de hardrijderij te Akkrum dien dag was afgereden en nog naar Heeg moest (het was toen ongeveer vier uur), heeft ook het gejammer gehoord. Toen hij den tentjesman en den baanve ger hierop opmerkzaam maakte, mosten zij verklaard hebben, dat zij dit reeds hadden gehoord. De baanveger droeg om zijn lijf een touw, om te dienen tot redding van dren kelingen. Te Reitveld is het lijk van een twaalfjarigen jongen gevonden, die Zondag was uitgezonden, om een flesch jenever van Horsten naar Braamberg te brengen. Bij den jongen werd flesch noch geld gevonden. De politie stelt een onderzoek in. Zekere Deilhès, schrijver te Parijs, had tot vriend een gepensioneerd onder officier, die sprekend op hem geleek, en hij heeft toen die vriend overleed, van die gelijkenis gebruik gemaakt om zich voor den oud-onderofficier uit te geven en diens pensioen te ontvangen. Vier jaren kon hij dat bedrog volhouden; maar onlangs bricht iemand die den oud-militair bijzonder goed had gekend, alles uit en Deilhès werd ge vangen genomen. Een zwarte regen viel in Cochinchinu, een roode in Tunis. Volgens onderzoek van Aimé Gerard was de zwarte kleur te danken aan kleine rijstpartlkels. Wanneer rijstkorrels aan vocht tn lucht zijn bloot gesteld, veranderen ze geheel. Zij worden donker gekleurd en zoo licht, dat zij door den wind medegevoerd worden en zoo in de lucht geraken. De stof, die de roode kleur van den regen in Tunis veroorzaakte bleek te bestaan uit mikroskopisijhe stukjes veldspaath. Uit het onderzoek van Fialayson en West Watson betreffende 13,000 sterfge vallen te Glasgow bleek, dat de meeste sterfgevallen plaats hebben tussehen 4 en 10 uur 's morgens. Hetzelfde werd ge constateerd door M. Schneider, die 57,000 sterfgevallen te Berlijn onderzocht. De laatste onderzoeker vond dat vooral tiuschen 4 en 7 uren de sterfte het grootst was, terwijl de heeren Fialayson en West Watson het noodlottigste tijdperk tussehen 6 en 7 bepaalden. In het weeshuis te Dolios in Texas is Zaterdag brand uitgebroken. Vijftien meisjes kwamen in de vlammen om, negen anderen Verden ernstig gekwetst. Uit Perpignan (Frankrijk) wordt ge meld, dat door hevige regenbuien, die in de laatste dagen voorkwamen, alle rivieren in het Zuiden buiten haar oevers zijn ge treden. De stad zelf wordt ernstig met overstrooming bedreigd en overal luidt de noodklok om de bewoners der bedreigde streken te waarschuwen. De antbraeietmynen bij Rostow aan den Don staan sedert eergisteren in brand. Alle gebouwenen machines zijn vernietigd, terwijl 15 arbeiders en een ingenieur om het leven kwamen. In weerwil van heilsleger en matig heidsgenootschappen is bet verbruik van geestrijke vochten te Londen geweldig groot. Alleen aan Ergelsche bieren drinkt Londen jaarlijks 177 mitlioen gallons, of 485000 gallons (2,193.840 liter) per dag. Het dagelijksehe verbruik Van wijn en sterken drank bedraagt 5,500 a 16000 gallons (24.992 a 72,700 liter). Buiten dien verbruikt de Engelsche hoofdstad jaarlijks 33 millioen pond thee, hetgeen ongeveer 90.000 pond per dag uitmaakt, tegen 112 duizend pond koffie en 8800 pond cacao. Een noodlottige brand heeft te Tou louse aan verscheidene menschen het leven gekost. De brand brak uit op de eerste verdieping van een galanteriewinkel in een nauwe straat. Die verdieping stond binnen weinige oogenblikken in lichte laaie. Van de vele bewoners van het huis konden versckeidenen niet meer vluchten eu vijf of zes kwamen in de vlammen om het leven. Het had weinig gescheel 1 of een paar redders waren verbrand. Zij konden ech ter nog juist in tyds op een aangrenzend dak vluchten. Een brandweerman, wien het dak onder de voeten instortte, bleef eenigen tijd aan zijn handen boven den vuurgloed hangen, maar men kon hem gelukkig nog uit dien vreeselijken toestand verlossen. Een oogenblik later stortte het geheele huis in. De Atlantische Oceaan vertoont nu reeds ijsvelden, veel grooter en veel vroe ger dan andere jaren bovendien drijven zij veel zuidelijker af, daar zij reeds bo neden den 48n graad N. Br. werden waargenomen. Voor de oceaanvaarders ii dit een groote last of gevaar. Frederic Harrison heeft Zaterdagavond te Londen, op weg naar Toynbee Hall waar hij oen leaing zou houden over „Willem de Zwijger", zijn voet verstuikt. Hij stelde echter zijn wachtende toehoor ders niet teleur, maar nam een cab en reed naar het lokaal, waar hij zittend en onder veel pijn zijn voordracht hield. Een spookverhaal komt uit Bing- hampton N.-Y. Daar staat een mroi huis, toebehoorende aan eene dame te New-York die een agent last gaf het voor haar te verhuren. Op zekeren dag verhaisde dl familie, die het bewoonde, plotseling ton der een reden op te geven voor haar vertrek. Een andere familie nam het huis maar na eenigen tijd kwam de man bij den agent en zeide dat er iets niet in orde was met het huis. Als het stormde, boorde men een akelig gekerm op een der zolders dat soms in een gil ovsrging en dan weg stierf. Zijn vrouw bestierf het van angst en hy moest tot zijn spijt het huis verla ten. De agent geloofde niet aan spoken en onderzocht ai de zolders, om te weten te komen waar het geluid vandaan kwam. Hij vond evsuwel niets De volgende be woners hoorden hetzelfde gekerm, en van dien tijd af bleef niemand er langer in dan een week, totdat eindelijk geen ster veling meer over den drempel van het zoogenaamde spookhuis te krygen was. Eindelijk kwam op een morgen een man zich bij den agent aanmelden, die zeide een spiritist te zijn en te willen ondersoe- ken, welke geheimzinnige machten in dat huis aan het werk waren. D* agent ver gunde hem een week lang kosteloos in het huis te wonen en na verloop van dien tijd kwam hij glimlachend in het kantoor terug. „Hebt ge het spook gevonden „Zeker hier is het". Hij haalde een klein tinnen fluitje voor den dag dat in een gat in den houten vloer was vastgeraakt, vlak bij een raam met gebroken ruit. Wanneer het hard waaide streek de wind over het fluitje heen, wat het gillende, kermende geluid veroorzaakte. Het huis wordt nu in orde gemaakt root nieuwe bewoners en het geloof in spoken beeft in die buurt een gevoeligen knak gekregen. In den Staats Almanak der Zuid Afrikaan8che Republiek ever 1897 lezen wij in 't verslag dat in 't vsrloepen jaar te Pretoria 18 saluutschoten werden afgevuurd op den verjaardag van den commandant-ge neraal en 21 op de verjaardagen van den president, den Duitschen Keizer, den ko ning van Italië, den koning van België, de koningin van Engeland, de koningin en de koningin regentes van Nederland, den koning van Portugal, den president van den Oranje Vrijstaat; de gedenkdagen van den slag van Amajuba, Dingaarsdag, de inneming der Bastille, de onaf hankelijk- heid der Vereenigde Staten en bij het openen en sluiten van den Volksraad. Daar zijn dus nog al eens enkele schootjes gevallen Wat nu in België middernaeht of twaalf uur 's nachts (minuit) heet, zal den 1 Mei twee namen krijgen, namelijk 24 uur en nul uur. Als een trein op dat tijdstip weggaat, heet het dat hij weggaat te nul uurmaar als hij op dat tijdstip aan komt, heet het, dat hij aankomt te 24 uur. Gelukkig dat een trein niet tegelijk kan weggaan en aankomen. Woensdag 27 Jan. 's Grnvenpolder, 11 uur voor Van c7ra' beake door not. Pilaar vrachtrjjdersM® als 2 merriës, 2 menwagens, tentwagen langwagen, 2 ploegen, 3 eggen, rolsteP®) sleepbord, windmolen, snijmolen, geeselsteen en paard, rijven, vorken, koebak en êel" nqrnacj vnpöt Middelburg,8 uur in de Vergenoeging door not. de Vos het pakhuis en erfKorte 1 Qeere 77 cA. Een huis en erf Arnemuidsche voetpad T 85h, Een dito T 85i. Een dito T 85 j. 5o. een winkelhuis, bovenhuis en Zondagmorgen werd ds. A. Doom te Franeker bevestigd door zijn vader ds. W. Doorn te 's Gravenhage met eene pre dikatie naar aanleiding van 2 Cor. 3 37. Des namiddags verbond de bevestigde zich aan de gemeente met een leerrede naar Coll. 4:3 en 4. Beide keeren bevatte het kerkgebouw zeer veel volks. Gisteren werd door de Classis Axel, na gehouden onderzoek en onder Medewerking der deputaten Synodi de heeren W. Goed huis, beroepan prenikant te Oostburg, toe gelaten tot den dienst des Woores in de Geref. Kerken. - Omtrent wijlen ds. P. Siemense schrijft K. te S. in de Bazuin onder meer,: Die in zoo vele opzichten zeldzame figuur uit de predikantenwereld, ging Maandagmorgen den 11 dezer naar het Vaderhuis. Zondags had hij de gemeente nog twee malen gediend. Zijne kleindochter had hem eenige verkwikking gebracht op bed. En toen zij weder kwam, was zijn geest ge vloden. Ook die rechtvaardige zal in gedachtenis zijn. Hoewel uit de laagste kringen des volk» afkomstig, muntte hij reeds als kind uit in af keer van alles wat gemeen was, gelijk mij menige oude van dagen voor meer dan dertig jaren mededeelde. Piet uit het Zwaantje, gelijk hij genoemd werd, trok de aandacht van vroom en onvroom. Die hem later als smidsjongen te Brigdamme leerden kennen, hadden vijftig jaar later neg achting voor hem. Later, in dienst, was hij om zijn proper heid en nauwgezetheid bij zijn superieuren zeer gezien en bij zijn kapitein was hij als leeraar nog welkom aan huis. In dienst des Konings kwam bij tot be wustzijn, dat goed burgerlijk leven en ge hoorzaamheid aan militaire ordeis niet ge noeg waren voor de eeuwigheid, maar ook dat er niet alleen eea vlek op zijne geboorte, maar op zijne ziel in Adam zijn verbonds- hoofd lag. Zacht leidde de Heere hem in deze ont dekking, maar ook ontbrak bet niet aan opening van den verlossingsweg voor zijn persoon. In bestendige heldere blijdschap des geloofs deelde onze broeder niet, maar aan voortdurendeonderwyzingen van zijne diepe ellende en ook van de zekere gronden der zaligheid, was zijn leven rijk. Tijdens hij nog in diinst was in Arnhem was hij de welkome gast in alle kringen der godzaligen. Uit den dienst ontslagen, heeft hij diepe wegen moeten doorworstelen, maar daarna, en vooral gehuwd zijnde, heeft God hem gezegend ook met tijdelijke goederen. Te Wageningen een mauufactnurhandel hebbende, was hij naar zijn karakter niet alleen de evangeliseerende koopman, maar Degon hij in het rond hier en daar des Zondags te oefenen. Laat niemand denken, dat hij zoo een vrome landlooper was, die om zijn gods dienst verkocht. Neen, dit is van alge- meene bekendheid, Siemense gaf goede waar en bediende zoo, dat, afgedacht van zyn godsdienst, ieder met hem te doen wilde hebben. Na twaalf jaren met eenig onderricht van Vader Bruramelkamp in dien arbeid als behulpsel werkzaam geweest te zijn, vertrok hij in 't begin van 1855 naar Rotterdam en werd daar onder leiding van den toen- maligen leeraar dier gemeente, eenigszins gevormd en in het eind van dat jaar uit- gestooten. Na ruim twee jaren te Tricht te hebben gearbeid, vertrok bij naar Oos- terland, waar hij als „de Dominé van den dijk" zeer geactit was, bij vriend en vijand. Van kanselgaven en geleerdheid was bij oczen broeder allerminst sprake maar jnist bij het gemis van deze anders enmisbare zaken voor ion leeraar, is het te meer op merkelijk, dat die man zulk een invloed had. De heer ds. Engelberts te Giesendam, die tegen 1 April a. eervol emeritaat aan vroeg, diende van 1860 tot 1869 de gerefor meerde kerken onder het Kruis, tot 1892 de chr. geref. Kerk en daarna de geref. kerken. Hij werd geboren 20 December 1831, wa» candidaat bij de kerken onder het Kruis den 24 Mei 1860; predikant te Bie- rum Aug. 1860, Zutfen 8 Feb 1863, 's Gravensande 10 Juli 1870, Hazerswoude laf N»v. 1873, Waddingsveen 15 Nov. 1874, Uithoorn 27 Juli 1879, Giesendam 4 Mei 1884. Gideon. Ev. Luth. Aangenomen naar Zierikzee door Drejer, prop. te Amsterdam. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag werd door bovengj- noemde rechtbank de 36 jarigen te Yer- seke welbekende kuipersknecht A. K., wegens diefstal gedurende den voor den nachtrust bestemden tijd veroordeeld tot eene gevangenisstraf van een jaar, met mindering van den tijd, door hem reeds in verzekerde bewaring doorgebracht. De eisch van het O. M. was 3 jaren. Wegens mishandeling van een ambtenaar werd F. de P. 28 j. veldarbeider te Onde- lande veroon eeld tot eene gevangenisstraf van zeven dagen. Coes. Benoemd tot assistent op het postkantoor alhier dhr. C. Kooman alhier. Kloetinge. Onder het motto„Land* bouwbelang", werd jl. Wosnsdag in deze gemeente een vereeniging opgericht, die zich ten doel stelt de belangen van den grooten en kleinen landbouwer in het aan- koopen van kunstmeststoffen, zaaigranen en veevoeder te bevorderen. Een derligtal personen traden als lid toe. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren M. de Vrieze, J. Gele, \V. v. Liere, B. v. Liere en A. Polderdijk. De eerste aankoop die door de vereeni ging zal worden gedaan, bedraagt omstrseks 20.000 K.G. kunstmest, waarvan de levering bij inschry ving aan den laagsten inschrijver zal worden gegund. Waar de contributie aan het lidmaatschap verbonden, slechts 25 cent per jaar bedraagt, daar is het zeker wenschelyk dat iedere landbouwer dezer gemeente onverschillig of er door hem sen of honderd gemet wordt bebouwd zich bp deze vereeniging aansluit. Zeer waarschynlyk wordt er dan uit deze ver eeniging, welks bestuur bestaatuitpractische landbouwers, een flinke landbouwvereeni- ging geboren, die niet alleen theoretisch maar ook practisch te werk gaat. Nisse. Heden middag is alhier over leden na een langdurig lijden de heer J. J. van Liere, van af 1875 president kerk voogd by de ned. hervormde gemeente en tot kort geleden lid van den gemeente raad alhier. De overledene was geboren te Krabben- dyke 26 Januari 1837 en laat den goeden naam na van een werkzaam leven. Hoofdplaat. Terwijl deze week op een avond een man, woonachtig onder deze gemeente, van huis was, hebben kwaadwilligen of grappenmakers zijn vrouw met een gedeelte van bet hnishouden op straat gezet. Stavenisse. In zijne vergadering van Woensdag nam de gemeenteraad het be sluit, een deel van het gemeentehuis te verhuren aan den nieuw te benoemen brie vengaarder, terwyi als gevolg daarvan in beginsel werd besloten dat deel zóo te verbouwen, dat het geschikt is, om te dienen voor postkantoor. Vele ingezetenen zullen met genoegen het genomen besluit vernemen, daar de plaats van het tegen woordige postkantoor vry afgelegen moet worden genoemd. W;<553tlkerke. De mazelen ziekte heerscht ook in deze gemeente. Thans zijn reeds 80 kinderen van 114 jaren aangetast. Nieuw en St. Joosland. De be volking dezer gemeente vermeerderde in 't afgeloopen jaar met 29(16 m. enl3vr). door geboorte, en met 80 (39 m. en 41 vr.) door vestiging. Zij verminderde met 9 (5 m. en 4 vr.) door overlijden, en niet 60 (28 m. en 32 vr.) door vertrek; "de bevolking bedroeg op 31 Dec. jl. 553 m. en 538 vr. totaal 1091. Scherpenisse. Naar wij vernemen is de Kon. goedkeuring geweigerd op een verzoek van den heer C. D. Bolier, burge meester, om te gelyk met de waarneming van het ambt van burgemeester, de be trekking van secretaris dezer gemeente te vervullen. Stavanisse. Tot brievengaarder alhier is benoemd, in de plaats van mej. H. E. Tissot van Patot, de heer A. S. Vaassen te Oisterwijk, die 1 Feb. a. s. in functie hoopt te treden. Waarde. Tot stationchef 3e klasse by de Staatsspoorwegen, is met ingang van 1 Febr. a. s. bevorderd de heer M. Lever, thans stationchef 4e klasse te Krabbendyke. Aandeelhouders der weegbrug „Geers- dyk" verleenden in de vergadering van 19 dezer, op zyn verzoek, wegens vertrek uit deze gemeente, ontslag aan den weger H. Noordhoek en stelden, in diens plaats daar toe met algemeene stemmen aan D. Meulen- berg Hz. Men schryft ons uit Middelburg Zooals eerst gemeld is, is hier ter stede een afdeeling opgericht van den Christelyk Historischen Kiezerstond. De beginselen dezer vereeniging zijn de volgende tegen over de liberale partij neemt zy positie door het evangelie te eerbiedigen op elk gebied tegenover de anti-revolutionairen door niet te steunen wat kan leiden tot het verdringen van de Ned. Herv. kerk van de plaats, welke zij inneemt in het open bare leven tegenover de Roomschen door op het Protestantsche karakter van het volk nadruk te leggen tegenover de so cialisten door niet allereerst aan den staat hulp te vragen in moeilyke sociale omstan digheden. Vliss. Crt. Dat ondanks den slechten tyd en nog wel by winterdag, de lust om op zeer jeugdigen leeftijd met elkaar de stormen der wereldzee in het huwelijksbootje het hoofd te bieden te Noordwyk nog niet ver flauwt, moge blyken uit het feit, dat dezer dagen een viertal twee aan twee natuur- lyk in den echt zullen verbonden wor den, wier gezamenlijk jarental slechts 79 aanwijst. Als tegenhanger van dat bericht lazen wij dat in een stad in Tenessee [N. A.] dezer dagen een paartje is getrouwd, waar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2