I I De St. Crt. bevat het kon. besluit tot instelling van raden van beroep voor de uitspraak op bezwaarschriften betrekkelijk de personeele belasting en aanwijzing van hunne standplaatsen. Voor de provincie Zeeland is die standplaats Middelburg. De percentsgewijze belooning van het kantoor der dir. bei. en accijnzen te 's Gra venpolder c. a. heeft over 1896, voor zoo ver tot dusver bekend, bedragen f 1514,38. Krachtens art. 23 van het koninklijk be sluit van 20 Mei 1869 no. 30 wordt dit kantoor gerangschikt in de achtste klasse. Beetwortelsuiker-industrie. Naar aanleiding der verklaring, bij her haling in de beide Kamers der Staten- Generaal afgelegd, dat de fabrikanten zoo deloyaal zouden zijn om den beetwortel- prijs onevenredig tot den suikerprijs aan merkelijk te verlagen, heeft de „Vereeniging van Beetwortelsuikerfabrikanten in Neder land" zieh met een adres gewend tot de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal, waarin zij uitdrukkelijk wenscht te verklaren, dat eene aanzienlijke verlaging van den beetwortelprijs geens zins zal mogen beschouwd worden als eene deloyale handelwijze der fabri kanten, maar alleen het noodzake lijk gevolg moet zijn van de omstan digheden waarin zij zullen worden gebracht door de plotselinge aanzienlijke verlaging van de premie, welke van f 3.75 in vorige campagne tot hoogstens f 2.50 of bij ge lijke productie als in deze campagne f 1.90 per 100 Kg. witte suiker zal worden terruggebracht bij de aanneming van het Wetsvoorstel, houdende bepalingen omtrent den accijns op de suiker, die thans bij de Eerste Kamer aanhangig is. ATJEH. Dat in Lohong de tegenstand van den vijand krachtig is, blijkt uit een aan het Departement vau Koloniën onder dag- teekening van heden ontvangen telegram, dat luidt „Eergisteren nabij Poeding, na scherp ge vecht, handgemeen geraakt met eene groote bende, wier stelling genomen werd. De terug tocht vond ongehinderd plaats. Toekoe Oemar Oostwaarts teruggetrokken. Een officier aan zonnesteek overleden. Een of ficier gesneuveld en zeventien militairen beneden dien rang gewond". KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Beilen en te Minnertsga dr. Slotemaker de Bruine te Haulerwijk; te Nootdorp dhr. G. Smit, cand. te Utrecht. Bedankt voor Groningen door ds. J. Hoogenraad te Wageningen voor Mid- lum door ds. C. v. Dis te Silvolde voor Nijehaske door Magendans te Slijk Ewijk voor Knijpe door Heslinga cand. te Groningen. Cotijnsplaat. Tot lid van het kies college bij de Ned. Herv. Gemeente alhier werd Zaterdag gekozen dhr. A. J. Ridder, zulks in plaats van dhr. J. Schippers, die als lid van den kerkeraad ambtsbehalve lid van het kiescollege geworden is. Op 1 Januari waren er bij de Ned. herv. kerk 331 predikantsplaatsen, die va cant waren of in het begin van dit jaar vacant zullen worden, als in Gelderland 28, Zuid-Holland 55, Noord-Holland 32, Zeeland 44, Utrecht 13, Friesland 59, Over- ijsel 16, Groningen 38, Noord-Bra'oant 23, Limburg 7 en Drente 14. Geref. Kerken. Beroepen te De Lier ds. S. O. Los te Zalk. Bedankt voor Biezelinge door ds. A. Yoogel te Dinteloord. Uit Oosterland bericht men ons het plotseling overlijden van den hooggeachten eer waard ïgen predikant der gereformeerde kerk te dier plaatse ds. P. Siemense. Vanaf 1855 diende hij deze kerk onder de drie namen geref. gem. onder 't Kruis, chr geref. kerk en geref. kerk. Hij beleefde derhalve twee ineensmeltingen van geref kerkengroepen en juichte beide toe. Hij bereikte den vrij hoogen leeftijd van bijna 78 jaar, en mocht voor velen ten zegen zijn. Nog gisteren, den Rustdag, was hij tot twee malen toe voor de gemeente opgetreden. Des avonds werd hij niet wél en dezen morgen overleed hij, de levendige en welverdiende herinnering nala tende van een getronw dienstknecht des Heeren, die door een opreehten godzaligen wandel,de achting van een ieder,zelfs van den meest engeloovige zich verwierf en als der armen vriend vooral en door de kiesche wijze waarop hij die vriendschap open baarde, zich ee.i discipel getoond heeft van zijnen Hcere Die hem 't genadeloon van een getrouwen dienstknecht niet onthouden zal in den grooten dag. Wij schrijven een en ander niet om den overledene te verheerlijken. Allerminst dit begeeivie hij. Hij had een af keer van al wat niet eenig en alleen de eere Gods bedoelde. Maar alleen om de genade Gods te roe men, die aan Zijne gemeente zoovele jaren zulk een dienstknecht schonk, een dienst knecht niet met de meeste en de grootste talenten, maar die niet de minste en niet de kleinste was, in het woekeren met de talenten hem toevertrouwd. God trooste de eenige dochter en hare kinderen, die zooveel in dezen vader en grootvader verliezen. Lu de gemeente en allen die ds. Siemense hebben gekend en liefgehad„Gedenkt uwe voorgangers die u het Woord Gods verkondigd hebben en volgt hun geloof na aanschouwende de uitkomst hunner wan deling." Middelburg. Heden Maandag werd op de werf „de Volharding" van de firma den Bouwmeester, Borsius en vanderLeyé alhier een aanvang gemaakt met den bouw van vier stalen zolderschuiten, voor reke ning eener Hollanische firma. S Heerenhoek. Volgens een op heden vernomen dorpspraatje, heeft een wildstroo- per een ongehuwd persoon alhier in de ver- loopene maanden Nov. en Dec. (enkel aan hazen) gebeurd eene som van f 49, bedoelde strooper „won" over het afgeloopen jaar een bedrag van f204 en dit enkel aan wildstrooperij Bruinisse. De verkooping van band- werken, gemaakt in de openbare school, bracht verl. Zaterdag op f 25. Koudekerke. Alhier zal D. V. op 13 Januari de eerste jaarvergadering der Antirev. kiesver. „Nederland en Oranje" gehouden worden. De voorz., de heer ten Brink wenscht te spreken over de nieuwe kieswet. Donderdag avond werd door twee politie agenten te Vlissingen aangehaald eene partij gedistilleerd, dat in zeven kruiken door J. de P., koopman in kaas enz., frau duleus was ingevoerd. De zeven kruiken, waarvan er vier gevuld waren met brande wijn en drie met jenever, waren doorhem in een zak verborgen in zijn handwagen, waarmede hij per barge uit Middelburg gekomea was. De aanhouding geschiedde in de Noord straat; het gedistilleerd is in beslag ge nomen en tegen den vervoerder, die weigert te verklaren voor wien het gedistilleerd bestemd is, procesverbaal opgemaakt. Kioetinge. Sedert 7 September tot 7 Januari 1897 is slechts één persoon in deze gemeente overleden. Met ingang van 16 Januari a. s. is benoemd tot brievengaarder van Scher- penisse, de heer W. van der Graafl', thans postbode aldaar. Wissenkerke. De dijkgraaf, |benevens een gezworen vau den Thoornpolder hebben, naar algemeen gerucht, uit hunne be trekkingen ontslag gevraagd. De oorzaak daarvan zou zijn, dat door hen aan hun eigen belang, als ingelande, schade zou kunnen worden toegebracht, door het uit voeren van een besluit van ingelanden tot inbezitneming van gronden voor een te leggen inlaagdijk. Nisse. Benoemd tot generale brand meester dhr. B. Elsman in plaits van dhr. A. Hirdes, die raadslid geworden is, en tot onderbrandmeester dhr. J. Kabboord, in plaats van B. Elsman voornoemd. Een ontnuchtend slaap verwekker. On der dif opschrift geeft het „Hbl", het volgende vermakelijke verhaaltje. De heer Dinges is een man van zaken, die niet aan spiritisme, magnetisme, hypnose, suggestie en dergelijke verschijnselen ge looft. Hij is kerngezo id van lichaam en geest en schrijft het goed geloof aan die buitengewone dingen eenvoudig aan het verstoorde zenuwleven onzer dagen toe. Het ongeluk wil echter dat een zijner kinderen, een aardige achtjarige jongen, aan slapeloosheid begint te lijden. De huisarts (verhoogd tarief) behandelt den knaap, srelt de ouders gerust over het verloop der ziekte; maar het ventje blijft dag en nacht klaar wakker. Waar het hart vol van is loopt de mond van over, en zoo gebeurt het dat vader zijn leed eens klaagt aan een vriend deze raadt hem aan, den jongen te laten hyp notiseeren. Hij heeft daar wonderen van gezien in zijn eigen omgeving. Meneer Dinges haalt echter glimlachend de schouders op. Immers, indien daar werkelijk wat in zat, zou de huisarts dat middel ook wel hebben toegepast. Onder die omstandigheden zoekt vader hem 's avonds eens op, en of het nu ten einde raad of onder den indruk van het hartstochtelijk betoog van dien vriend is, hij weet het zelf niet maar zooveel staat vast, eensklaps begint hij de bekende armbeweging te maken. En zie, na de zesde armbeweging sluit de kleine de oogleden en sluipt een be keerd ongeloovige doodsbleek op de teenen de kamer uit. In het huisvertreK gekomen, drinkt hij haastig drie glazen water en vertelt het geval aan zijn vrouw, die er maar half door gesticht is. Waarom zoo iets gedaan buiten den dokter om? 't Kan nadeelig zijn voor het kind. Het was een ingeving van 't oogenblik 't was machtiger dan hij, die er nooit aan had willen gelooven, maar nu toch erkennen moet, dat er iets bestaat, waar wij niet bij kunnen Op haar beurt gaat moeder eens heel zachtjes naar haar lieveling kijken, op een afstand gevolgd door den man, van wien door armbeweging een geheimzinnige kracht uitgaat. Zoo als zij binnenkomt zegt de kleine de beide kijkers wijd open: dag moe. Hee, ventje, ben je wakker? Vader dacht dat je sliep. Neen moe, maar vader deed zoo raar en toen heb ik mijn oogen maar dicht ged-at», ik dacht eigenlijk dat hij... dronken was. Sinds die openbaring gelooft de heer Dinges niet meer aan slaapverwekking door oplegging der handen. Te Drachtster Compagnie kwam een boerenknecht in het bezit van een re- volverpatreon. Hij was nieuwsgierig om te weten of deze al of ni°t was afge schoten en deed haar in een bos stroo, dat hij in brand stak. Vervolgens loerde hij met een stokje in het brandende stroo, waarop de patroon afging en de kogel zijn rechterkuit trof en met den meesten spoed geneeskundige hulp moest worden verleend. Dezen zomer zal het 200 jaren ge leden zijn dat Czaar Peter de Groote in ons land kwam. Sommige bladen bevatten een uittreksel uit het doopboek van de Luthersche Kerk te Zaandam'van 1675 tot 1812, waarineen eigenhandig geschreven aanteekening voor komt van den predikant der gemeente, ds. Georg. Hendr. Petri, onder de verklaring van de geboorte van Antje Bruyn, den len September 1697, luidende als volgt NB. den voorledene 18 Augs Dom. ii p. Trin. 's morgens ten 8 uuren is de Czaar of Grootvorst van Moscoviën Pieter Alexe- wits, in een Ceulsch schuiije met 6 Mos- co witers alhier op Sardam incognito aan gekomen en heeft 8 dagen gelogeerd op Krimbenborg bij een Smidsknecht van „Boy Tijsens" daarna is hij naar Amster dam gevaren alwaar zijn groote Ambassade was aangekomen hij is 7 voeten lang, hij ging gecleed in Saidammer boerenkleederen, hij timmert t' Amsterdam op de Admi- raliteitswerl'; en is een liefhebber van schepen. Te Meppel is ten gevolge der gladheid een dienstbode uitgegleden, te water geraakt en verdronken. - Te Am sterdam is door dezelfde oorzaak een hek wachter uitgegleden, onder een aankomenden trein geraakt en gedood. Op het eiland Tristan d'Acunhe werd in 1836 door een Nederlander, Peter Groen (of zooals hij zich nu noemt, Green), die er met een walvischvaarder strandde, eene kolonie gesticht. Pogingen van de familie leden hier te lande, om de betrekkingen met Peter Groen, die sedert 1836 het eiland niet verlaten heeft, te hernieuwen, hadden tot voor korten tijd geen gevolg. Dezer dagen echter werd de Heer G. Groen te Delfzijl verrast met een brief van Peter Groen, waarin deze met belang stelling vraagt naar een aantal familieleden waarvan de meeste echter reeds overleden zijn. Blijkbaar liggen de gebeurtenissen, welke aan zijn vertrek uit Nederland voor afgingen, hem nog versch in het geheu gen herinneringen uit de trekschuit wor den in den brief opgehaald, alsof de nu 88-jarige man 60 jaar vroeger leefde. Met het Nederlandsch schijnt de giijsaard echter niet best meer overweg te kunnen. De brief is namelijk gesteld in een men gelmoes van Nederlandsch en Engelsch, waar van als staaltje deze zin „Dit photographie (het bij den brief gezonden portret) is taken on boord van een English oorlogschip". Met ingenomenheid verhaalt hij in zijn brief, dat Inj van den President der Ver eenigde Staten een prachtigen chronometer en van der. Koning van Italië een medaille ontvangen heeftvan den eerste bovendien 40 pond sterling, welke, zooals hij schrijft, verdeeld zijn onder zijn „volk". Blijkbaar leeft de oude Groen ouder de zijnen als een aartsvader, welke indruk nog versterkt wordt bij het zien van zijn portret, dat hem voorstelt met een innemend uiterlijk en een tot zijn midden reikenden witten baard. Een gearresteerde vrouw te Hauler wijk heeft bekend schuldig te zijn aan den dood van het pasgeboren kind harer dochter, Als maatregel omniet uitte glijden wanneer het ijzelt, wordt het volgende voor schrift aan de hand gedaan Men neemt 5 gram dikke terpentijn, 15 gram colophonium, 5 gram benzine en 20 gram wijngeest. Al deze ingrediënten doet men in een fiesch, welke men op een warme plaats laat staan, totdat alles gesmolten is. Met deze oplossing smeert men de zo len der schoenen in, herhaalt dit eenige keeren en laat ze dan drogen. Door dit procédé verkrijgt het leder tevens een groot weerstandsvermogen. Middel teyen plakkersEene maat schappij onzer stad, zoo verhaalt het „Hbld v. Antw.", had een Kerstboom ingericht en het bestuur, wetende dat het grootste ge deelte der leden na elk feest nog hier of daar binnenging om een slaapmutske te pakken, zocht een middel om die heeren ten minste voor dezen avond, daarvan te genezen? De uitnoodiging luidde: „Het is den hee ren leden toegelaten, hunne kinderen bene den de twaalf jaar mede te brengen. Tal rijke verrassingen zullen er voor de kleinen bestemd zijn." Men kan denken hoe verrukt de moeders waren, en met wat pleizier de vaders met hunne vier, vijf, zes bengels de feestzaal binnenkwamen. Daar naderde het oogenblik der trekking De jongeheer A. Een kleine kruiwagen. De jongeheer B. Een kleine kruiwagen. De jongeheer en jonge juffer C., elkeen kleine kruiwagen. En zoo duurde het voort, tot al de kin deren der 179 leden, elk van een kruiwa gen voorzien waren. Dat was een levenDe kinderen wilden dadelijk beginnen te rijden, maar daartoe was geen plaats. Naar huis gaan 1 riepen de kleinen. Ja straks Wij zullen den Kruiwagen bij de herbergierster in bewaring geven. Neen meenemen 1 jankten nu de kleinen. Daarbij, waar zou de goede vrouw met die 335 kruiwagens blijven! Meenemen meenemen, ging het van alle kanten; en de gelukkige vaders, die met een half dozijn kinderen en evenveel krui wagens gezegend waren, moesten op Kerst avond van kun gewoon slaapmutske afzien. Allen lagen vóór 11 uur onder de dokens. Vier Spanjaarden, die in den Kerst nacht tijdens een zwelgpartij een knaap in de omniddellijke nabijheid van een Ker tvuur vastbonden, zoodat hij letterlijk gebraden werd, zijn ee ige dagen geleden in het hospitaal te Mestaganem (Algiers) met hun slachtoffer geconfronteerd. De ongelukkige knaap, Manuel geheeten, ligt op sterven en hoewel hij vreeselijk lijdt, is hij geheel bij kennis gebleven, zoodat hij zijn beulen kon herkennen. Aan den magistraat heeft hij omstandig meegedeeld in hoeverre elk der ellendelingen schuldig was aan dit afschuwelijk feit, terwijl hij het gebeurde tot zelfs in de kleinste bij zonderheden beschreef. De vier schurken ontkennen alles, doch zullen de voorbeeldige stral, die hun wacht, niet ontloopen. Hot slachtoffer behoort tot een Spaansche fa milie, die te Lapasset gunstig staat aan geschreven. In het proces tegen den onlangs veroordeelden brandstichter Zucker, te New-York, is gebleken, dat Zucker het hoofd was van een brandstichtersbende, die in de laatste tien jaren ruim 30Ü branden veroorzaakte en door verzekerings bedriegerijen anderhalf miljoen dollar machtig werd. Van die branden werden afschuwe lijke bijzonderheid250 door de mis dadigers gesticht in groote huurhuizen, grootendeels door onvermogenden bewoond, eu niet minder dan 250,000 menschen werden daardoor in gevaar gebracht. De stad Port-Darling, Noord-Australië, is nagenoeg geheel door een wervelstorm verwoest. Aan den straatweg buiten Osna- brück staat een huis, gebouwd in 1846, dat gerechtigd is een opschrift te dragen, waarvan de vertaling luidt als volgt „Dit huis, dat zonder braudewijn Gebouwd werd, moge een teeken zijn, Dat metselaar en timmerman Ook zonder drank het stellen kan". De Schotsche duiker Burns is bij een gewaagd duikerstuk omgekomen. Hij sprong van de Forth-brug, bij Edinburg, een hoogte van 150 voet in zee, maar kwam niet levend weer boven. Te Tilsit is alweder een onmensche- lijke vader gevangen genomen, een land eigenaar. Hij sloeg zijn zevenjarig doch tertje zoo onbarmhartig, dat het arme kind na verloop van eenige uren overleed aan de gevolgen der miihand.eling. Te Budapest is een electrische tram wagen in botsing gekomen meteen eigen rijtuig. De equipage werd verbrijzeld, de koetsier werd zwaar gewond, en degenen, die er in zaten, bekwamen meer of min der ernstige kwetsuren. Uit Zwitserland worden een paar noodlottige ijsongelukken bericht. Eenige jonge meisjes uit Goldswyl reden schaatsen op het meeitje Fanlenseeli (Ober land) toen het ijs brak e i drie meisjes van 14 a 15 jaren verdronken. Een paar dagen later zakten te Kiesern (St. Gallen) zes meisjes, die zich met glijden vermaakten, door het ijs. Een wist er uit te komen. Zij liep naar het dorp om hulp te halen maar toen die kwam, was het te laatde vijf meisjes, van 13 a 15 jaar waren allen verdronken. Door Barrière is een nieuw metaal ontdekt, dat hij lucinum heeft genoemd, In eigenschappen kom. 't min of meer overeen met de metalen zirconium, didy- miuin, enbium, enz. 't Zal, evenals de an dere genoemde, gebruikt kunnen worden voor de vervaardiging van kousjes voor gasgloeilicht. De beide dochters van den heer Rockefeiler, den Amerikaansehen petro leumkoning, staan in de particuliere ad ministratie van haar papa genoteerd voor een bruidschat van 175 millioen francs ieder, hetgeen zooveel beteekent alsdat zij de rijkste jonge dames der Nieuwe Wereld zijn. De dames leven zeer een voudig. Een tot heden nog niet voorgekomen beslaglegging, met name op do asch van een in de lijkverbrandingsinrichting te Go- tha behandelden doode, heeft te Bromberg plaats gehad bij gelegenheid van de in ventarisatie van een faillieten boedel. Bijde daarop gevolgde openbare ge rechtelijke verkooping werd de urn met de asch van den overledene voor 15 mark het eigendom van een pandjeshuishouder. De asch in bedoelde urn is afkomstig van den eenige jaren geleden te Berlijn over leden bankier Albert Aron. Deze bezat te Bromberg een bankiershuis, dat in 1850 door hem werd gesticht. Later vertrok hij naar Berlijn, terwijl de zaak onder de leiding van zijn procuratiehouder AI til ler werd voortgezet. Toen A. vier jaar geleden te Berlijn overleed, benoemde hij zijn procuratiehouder tot universeel erfge naam en bepaalde bij testament, dat zijn lijk verbrand en de urn met de asch in het kantoor te Blomberg geplaatst moest worden. Aldus geschiedde het ook. Met de na latenschap was het echter niet zoo heel lucratief gesteld, want toen ook de eenige erfgenaam en ex-procuratiehouder overleed bleek het passief de activa ver te over treffen en zoo kwam het, dat ook de urn met de asch van den vroegeren stichter der zaak als behoorende tot de failliete massa aan den man werd gebracht. De Tomea Elf, een rivier, die zieb n de Bothnische golf ontlast, vormt d» grens tusschen Finland en Zweden. Dit grensgebied is een lustoord voor smokke laars. In den laatsten tijd vooral werden enorme quantiteiten thee, bont en bewerkt leder gesmokkeld, van welke artikelen hooge invoerrechten worden geheven.De Zweedsche grensbevolking scheen deze smokkelarij op groote schaal met voorliefde in de hand te werken, zoodat meu het noodig oordeelde de wachtposten uit te breiden en den sur veillancedienst aanzienlijk te verscherpen. Het bleek weldra dat een geheele bende Laplanders, die met hun rendieren nabij de grenzen een nomadenleven leiden, zich sedtrt geruimen tijd aan smokkelarij schul dig maakte. Door verraad werd de taak der douanen vergemakkelijkt en toeneen honderdtal met rendieren bespannen sleden die men gewoonlijk zonder visitatie liet passeeren, de grens naderde, werden de zoogenaamde nomaden, die ze bestuurden aangehouden. De Laplanders begrepen on middellijk dat er verraad in het spel was en maakten zich gereed om een hardnek- kigeu tegenstand te bieden. Gedurende veertig minuten knetterden de karabijnen der douanen, welk vuur door de smokke laars met revolverschoten beantwoord werd. Deze laatsten moesten de vlucht nemen, met achterlating van twaalf dooden, dertig gewonden en een groot aantal kaiaks, be laden met een aanzienlijken voorraad smok kelwaar. In een Transvaalsch blad komt om trent president Kruger's diplomatieke han digheid een rijk staaltje voor. Een depu tatie, uit voorname Indische handelaar» bestaande, komt bij hem om hem k onbillijke voor te houden van de Koelie- wet, die huu niet veroorlooft Ja hunne kantoren en magazijnen, dikwijls zeer uit gebreide en belangrijke, te mogen wonen, maar hen verwijst naar de locaties waar allerlei kleurlingen van verschillende kasten te zamen verblijf houden. Oom Paul vraagt „Gelooven hullie in den Aartsvader Abraham Een der requestranten antwoordt „Ja". „Nou dan", antwoordt de President, „Abra ham gebood zijn eigen zoon Ismael om zijns vaders kamp te verlaten en ergens anders te gaan wonen. Die wet van die volksraad het mij in diezelfde positie ge zet als Abraham aan zijn zoon, gaat en leeft uit mijn kamp". Lange gezichten van de Iudiërs, Woensdag 13 Januari, 's Gravenpolder, bij de Koster door not, Overman 10 uur een huis, schuur, erf en bouwl. te Hoedekenskerke van Kesselaar. 's Cravenpolilt-r, door deurw. Holl- mann op hofstede Korenpolder 12 2ysjarige N. H. kalfvaavzen rekening 15 Jan. van dhr. H. A- v. Weel, h lf 11. En omlOuurdoor not. Paaidekooper Overman huis, schuur, erf en bouwl. bij de Koster, groot 2360 cA. in Nieuwen Hoondert. Orozmide half 10 by Jan Koens door not. v. d. Kloes voor vred. Pantus 4 huizen erven en tuingrond onder Ondelande in Hugo Kostenhoek samen 22 A. 95 cA. Oudelaude, tensterfhuize van Joh. Pis- tus door not. v. d. Kloes 2 antieke kastffl, 2 tafels, 2 veeren bedden, kachel, kastklol stoelen, spiegel, emmers, kuipen, windmolen, kruiwagen, 20 kippen en 1 haan, stroo, mangels en mest, 4 dekhaken, gereedschap- glas-, ijzer- en aardewerk, loopvarkens en biggen. Middelburg, ook Donderdag door not. Tak 10 uur wijnen, likeuren, cognac, enz, Inl. de Groot en Hondius. Vrijdag 15 Jan, 's Heer Arend-li rite, by v, Ejjkeren door deurw. Hollmann 10 uur nieuwe hout waren veeren bedden, dekens, loopvarkens. Wolferl-dijSi, half 2 bij Meijaard door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren. Woensdag 20 Jan. Goes, 10 uur in de Prins van Oranje door deuiw. Hollmann vendutie. Aagtekerlie, 10 uur bij Maljers door not. da Vos nieuwe houtwaren, harnaass' ment. Melisherke, bij Matthyssse 12 uur door not. de Vos nieuwe houtwaren, harnasss- ment. Orijpskerke, op Molenbaix door not. Tak 10 uur 125 olmen, beuken en populie- ren, kaphout en tronken. Donderdag 21 Jan. Hrahbendijke, door not. Prins 10 ui» bij wijlen P. de Zeeuw zwart ebbenhout® ameublement, veerenbed, kleoderen, 2 goud® i horloges, dito ketting, steunen, rietmatte»: inventaris oener steenbakkerij. En bij Krijger 6 arbeiderswoningen, erven en bou«'1 samen 39 A. 16 cA. in het Verderf. En e®, Groninger tjakschip de vrouw Dina 33 ton met zeil en treil, enz. Vrijdag 22 Jan. Oi>stkapelle, 10 uur bij Roozedoorc' de Vos nieuwe houtvv aren, harnassemen' Wrijpskerke, 12 uur by wed. door not. de Vos nieuwe houtwaren, ta nassement. f Ikcliskerke, by Matthysse 1 uur not. Loeff huis, erf en tuin te Maiiek»' 4 7 o c A ïVoll'ei t-dijk, door not. Pilaar 2 nut by P. Korstanje een huis, schuur en h, op 'tdo:p in huur bij P. J. Kievit, vlees houwer, 237 cA. Zaterdag 23 Gapinge, 10 uur door 1 houtwaren, harnassement. gerooskerkc, 12 uur not. de Vos nieuwe hou ment. Woensdag 27 Middelburg -8 uur in door not. de Vos het pak Geere 77 cA. Een huis en voetpad T 85h, Een dito -p 85 j. Te zien 26 Jan. van Donderdag 28 Middelburg, in de Vi door not. Tak de karoter 29 A. 2 cA. Woensdag 3 Vlissingen, 7 uur in schap door not. Huvers d enz. Maria Jacoba met heer« rein aan de Singelweg. Të Woensdag 17 Middelburg, in 'tger 11 voor dhr. de Wolf doo procureur tegen K. Melis o huis en erf D 988, groot Vrjjdag 19 F Camperland, door uur voor wed. en erven c op haar hofstede een kudl pen, met de lammeren; massa. LAATSTE BERI Blijkens opgaaf in I hebben de navolgende lot niet voldaan aan hun mi Van der Sluijs (Pieter geboren te Middelburg 1 ker. Hij woont te Paterso Beenhouwer (Goris), singen 26 Augustus 1876 is 20 November 1894 vertrekken en gevestigi (Transvaal), Krijger, Willem Corr Nieuw- en Sint Jooslani stoker. Hij was in Maart 189 boord van het Engelsch tilian Prince te Rio-Jani Eerdmans (Dirk te Oldenhove 22 Augustus te Ierseke. Hij is 25 Maart 1893 rika vertrokken. Wijffels, (Emiel Jos Aardenbnrg 5 Augustus Hij woont te Rock Amerika. Gijzeis (Jan), gebof Januari 1876, werkman. Woensdag 2 Middelburg, in 't kc Harst door firma v. Ditir en behangwerk van 23 zing 13 Jan. 2 uur, Inl. 344. Bestekken met bilje BUlUiKfUil.lK Van 9 en 11 Ja MIDDELBURG. Onder vliet jm. 23 j. en P. Dc J, de Nood jm. 24 j. en jaar. Bevallen: E. P. Tilroë 8. F. van Hurck geb. Blokpoel geb. Leynse d. geb. du Burck d. C. Winter z. Overleden: A. Gebu^ Minderhout 71 j. A. fj Klopmeyer 71 j. GOES. Ie Huw. Afk. 41 j. wedr. van Magdaler te Halsteren en Maria Does 40 j. jd. te Goes. - 22 j. jm. te 's Gravenfia Janse 22 j. jd. te Goes Overleden. 10, Pieter rardus van Riet en Pietu Over de maand D BORSELE. Ondertrou1 den 23, Marinus Karrei Maria Karelse jd. 23 j. Geboren: 11, Pietei3 Jonge en KI. zina Ryk. v, Pieter de Vos en M Katharina d. v. Klaas Smallegange. Overleden2, Izahk van Neeltje Slabbekoord Parée 70 j. gehuwd met MAttKTBEU A Oude Tarwe f a f f7.50 a f8.— Rogge Wintergerst f7.— a f7.2 a f6.75. Haver f5.50 f7.— a f7.50. Voerer' B Gbmbbntbn. Bruinisse Cats Colijnsplaat Grijpskerke '«Heer Abtskerkê -Kioetinge Krabbendij ke Meliskerke Ondelande Wolfaartsdijk Wissenkerke

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 2