I BOUWLAND, verkoopen Ingezonden Stukken. Kunt Briefwisseling. Liefdegaven. MARKTBERICHTEN. Vergaderingen. Leestafel. BUMxEULUKfc STA1\ 11- Bij «len aanvang van 1897 wensclien ondergeteekenden aan Vrienden, Be gunstigers en Bekenden Gods besten zegen toe. Middelburg. Koudekerke. Serooskerke» Hun, die iets te vor- deren hebben van of verschuldigd zijn aan de nalaten schappen van JACs. KOEMAN en ADRa. WAGENAAR, beiden onlangs te Nisse overleden, wordt verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris PILAAR te Goes, vóór of op den 15 Jan. a. 3. op Woensdag 6 Januari 1897, Donderdag 7 Januari 1897, publiek verpachten voor 7 jaar: f ng toe te lichten, j er zich toe té slijk uit te spreken, ;ing hun verbieden schoone Rapport bleef, te steunen, len eisch van het sport te handhaven, k U ongewenscht .en strijd voor de onze kracht zou met broederlijken ren niet ter zijde ad: eld, P. van Son, -i. Rutgers, D. K. bius, H. Bavinck, ik, J. van Alphen, Wijck, S. M. L. Bestuursvergade- op 28 December blgende antwoord jsn Prof. Dr. J. swaarschrift tegen chool wet wijziging. J. Woltjer c.s. Yam. 1en! ontvangen uw |1896, betreifende April 1895. bnnen, dat van ge- met eenige ver- I genomen. Waar bare mannen als fillet geruimen tijd le en algemeen Commissie voor |ren hadden, van sdat hun besliste leren zoude het men mogen ver vóór de Jaarver- 1895, duidelijk ren. iet echter onge- voor de V^rije Iracht zou breken, rustige aandacht ten, die bij de iet Unie-rapport omdat die be land houden met ti-revolutionnaire hoolstrijd geleid mogen verzaakt liet duidelij k is iport in botsing ginselen, en de bestaan deze, ten isstie, in de toe- inleeren dan ge- of niet bestaan het best uitkomt, .denkbeelden een gij ons zeer ver te ontwikkelen gewenschte op- itzij in een voor- it Unie-Rapport Stel tot School- verklaren wij |el in overweging en wel uiterlijk bretaris der Unie bt in onze eerst- (ring en zoo mo- Jaarvergadering ook meer ge- eval, dat men aanschaffen tot ilmest. Ier of de praktijk gedaan heeft theorie is. worden, dat le proeven ge- ktische landbou- oen aangetoond, Imest heel wat andere. L dat de land- nemen. tm uw stalmest ijzen en neem proef en tien al uw stalmest worden, wat 1. „proeven is zal er wel bij aangestipt, dat lest veel van k, namelijk wan- laat liggen, bn hem dadelijk ïan behoeft men Italmest werke- an, vooral niet ken gevolge van ontleding van •eschiedt. t snel zal wer- est niet dadelijk |st men ook de le volle kracht [leen het eerste Jatige werking volgende oog- bst dadelijk on- le meeste onzer beste is, der Unie in behandeling kan worden ge- bracht.^ bestuur (ler Unie „Een School met den Bijbel1' schimmelpenninck v. d. OYE v. HOEVELAKEN, Voorzitter. R. DERKSEN, Secretaris. Utbecht, 28 December 1896. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur Ik las in uw blad reeds een en ander over de gebeurtenissen, welke te Oostburg thans het onderwerp zijn van alle gesprek ken. Terecht merkt uw berichtgever op zeer treurig, doch niet te verwonderen. Reeds voor langeu tijd is er op gewezen, dat de losbandigheid en brutaliteit bier tot op eene bedenkelijke hoogte zijngestegen, om nog niet te spreken van de band over hand toenemende zedeloosheid, ofschoon het voor niemand een geheim is, dat er hier tempels in overvloed zijn, waar de priesteressen van Venus des Zondagavonds hoogtij vieren, waarbij natuurlijk ook Bacchus rijkelijk wordt gediend. Wie b. v. des Zondagsavonds langs onze straten loopt, ziet gansche scharen van op geschoten jongens en meiden, waaronder vele Belgen, zich opmakende tot het be zoeken van kroegen van zeer verdacht allooi, welke hier zeer rijkelijk zijn ver- tegenwoordigd, om zich daar op hunne wijze te vermaken Het gevolg hiervan zijn natuurlijk vechtpartijen en al den aankleve van dien, wat van half- en heel beschonken personen dan ook niet anders te verwachten is. Niemand neemt dan ook nog van dergelijke partijtjes eenige notitie, uitgezonderd de buren, welke steen en been klagen over den overlast bun aan gedaan. Slechts wanneer ze een doodelij ken afloop hebben, zooals nu, wordt er aandacht aan geschonken. Muziek en dans komen op sommige plaatsen iederen Zondagavond voor, en schoon de gansche buurt dan wordt onderste boven gezet, boort bet be stuur dezer gemeente biervan niemendal. Doof zijn is lastig, vooral voor de buren, wat toch zeker wel geen alledaagsch ver schijnsel is. Tot laat in den nacht wordt dit gewoel voortgezet, want vergunning om door te tappen na sluitingstijd is zeer gemakkelijk te verkrijgen. Het is daarom dan ook dat zoovele vreemdelingen des Zondags hier komen, want zeggen zij„nergens zoo goed als te Oostburg, daar mag men alles doen wat men maar wil". En al is nu een harde waarschuwing ontvangen, ik vrees dat gij morgen wel zult zien, dat ook dit niet wordt opgemerkt. Ik vernam tenminste wel zooveel, dat er gerust mag worden verwacht spoedig weder de] gewone tooneeltjes te mogen aanschouwen. Klacht op klacht wordt van de goed- gezinden vernomen, doch op beterschap bestaat, althans vooreerst, weinig hoop. Yelen zijn met mij van oordeel, dat zoo ergens, dan vooral hier broodsgebrek is aan een gemeenteraad die, geen krasse maatregelen ontziet, om dezen stand van zaken te doen keeren, en eenige meerdere zorg draagt voor de rust der burgers. Evenwel van onze liberale heeren is dit niet te verwachten, want aan dit oor zijn ze erger dan doof, zoodat eenige goed- hoorende leden volstrekt geen overdaad mag worden geheeten. De stelselmatige vervreemding van God en zijnen dienst, welke bier sinds jaren wordt toegepast, begint reeds vruchten te dragen, doch ze zijn zeer wrang. Doch hoe kan het ook anders. Zij hebben des Heeren Woord verworpen, wat wijs heid zouden zij dan hebben. Maar ook mogen diegenen die bet beter hebben geleerd, zich niet verbeelden hieraan onschuldig te zijn, want ook zij dragen mede de schuld van de verwijdering van God, welke de gebeele natie kenmerkt en dit gewest in bet bijzonder, want ook zij 'tinnen zieb niet op hunne getrouwheid, «roemen, doch veel meer in ootmoed zich 'ernederen en voor den Heere belijden fïta ware dat Gij mijne band badt gevat, ik ware niet beter dan de anderen". En bet geneesmiddel hiertegen? Tot de Vet en tot de getuigenis. Dit alleen is de waar langs nog behoud mogelijk is. oge aan velen worden gegeven nog naar dit Woord te leeren spreken, want zoo tiet, ze zullen geen dageraad hebben. Of ik denk dat mijn geschrijf baten zal in het minst niet. Mijne bedoeling was 'leen er op te wijzen dat de toestanden iet zoo zijn. Aan andere banden ware het misschien, beter toevertrouwd. Ik wil Ket gaarne gelooven. Doch biermede genoeg. Aanvaard intusscben bij voorbaat mijn dank voor de opneming dezer regelen en beschouw mij steeds als uw GETROUW LEZER. Bosftttrp, 3i Dec. '96. Mijnheer de Redacteur tot n°g plaatsen? Dan diene I 'tin W-6 SS'ig van uw onderscbrift onder jn ingezonden stukske het volgende, seen, ik liet de particuliere vervolgin- msten. Daar begon ik juist ®.et te neggen, dat ik staaltjes van Pto'ticuliei'Q neg een TL vervolginF' door Afgescheide- en tr>„ üervormde aangedaan, met naam n Wjj r,ïam zou kunnen noemen, zoo U niet"' y' mijne bedoeling vat - zie is deze (wat ik ook noemde) een ongereformeerde, d.i. onschriftuurlijke, wijze van denken en gevoelen bij de zich noemende gereformeerden, bij ons, die gereformeerd begeeren te wezen, waar en wie ze ook zijn in ons land, aan te toonenen zulks overeenkomstig 't geen ik daarvan bij mij zeiven en bij anderen gewaar word. Het nu algemeen gangbare Christendom, en het gereformeer de d.i. het schriftuurlijke gevoelen, is toch zeker "ook naar uw inzien hemels breed onderscheiden. Welnu evenals in de dagen der Reformatie onze vaderen vandemenschelijke inzettingen en leeringen der Roomsche kerk gereformeerd zijn door Gods Woord, zoo is mijne ernstige over tuiging, dat weer geschieden moet, maar nu van de menschelij ke leeringen der Revolutie. En als u dat nu gelooven wil, kunnen we elkander verstaan. De ongereformeerde zeggingen, spreuken en gedachten, bij ons gereformeerden, (d.i. die gereformeerd begeeren te zijn) zijn legio. Zoo de opvatting van scheiding van kerk en staat enz. enz. En zoolang daar nu geen leed en droefheid over ont staat bij de gereformeerden, en geen be geerte, dat (God weder aan zijne eere kome, zoolang kan het ons niet welgaan. „Tot de wet en tot de getuigenisZoo zij niet spreken naar dit woord, het zal zijn, dat zij geen dagenraad zullen hebben". (Jes. 8 20)het zal niet lichter, maar don kerder worden. Dat woord staat daar niet om door de gereformeerden aan de anderen te worden toegeroepenmaar moet aan Gods afgeweken volk zelf worden voorge houden, 't welk wet en getuigenis heeft, maar er niet toe gaat. Met opname zal u verplichten M. de Red.! die zich hoogachtend noemt Uw. Dv. Dienaar, C. J. SIX DIJKSTRA. Kortgene, 31,12, '96. Heeren Berichtgevers worden uitgenoo- digd de nota in te zenden. Woensdag 6 Jan Homburg, 2 uur in de Roodo Leeuw door not. Huvers een winkelhuis en erf van S. A. v. Keulen. Bezichtiging 4 en 5 Jan. 10—2 uur. Donderdag 7 Jan. Wemeldinge, verpachten voor wed. M. Ferdinar.dusso door not. L. Liebert voor 7 jaar 11 uur bjj Korstanje bouwl. in Hovyhoek en Stelhoek. Kattendijke, 2 unr door not. L. Liebert verpachten bij Vermaire voor 7 jaar voor wed. M. Ferainandusse bouwl. in Rjjmers- hoek. Vrijdag 8 Jan. Ierseke, in de Oesterbeurs 3 uur door not. Prins een huis en erf Buienpolder van wfjlen M. Steketee 165 cA. Biezeliage, halt 11 bij Bierensdoor not. de Vos hat fraaie hof met boomgaard, bouw en weiland van den heer Jacob Blok. En voor dhr. Joh. de Jonge een arbei derswoning, schuur en tuingrond, achterweg 471 cA. Zaterdag 9 Jan. Borsele, voor den ambachtsheer door not. v. d. Kloes 9 uur aan den Westeerd- schen dijk; aan den Bosselschen dijk hak hout in weide van Hoondert 40 canada's 80 olmen aan Groene weg; hakhout enz. Dinsdag 12 Jan. Oostkapclle, in bosschen van West- hove door not. Loeff 1 uur geslagen esschen eiken, berkenkaphout, 8 olmen enz, Woensdag 13 Januari. Ovezande half 10 bij Jan Koens door not. v. d. Kloes voor wed. Pantus 4 huizen, erven en tuingrond onder Ondelande in Hugo, Kostenhoek samen 22 A. 95 cA. Oudelande, te n sterfhuize van Joh. Pan! tus door not. v. d. Kloes 2 antieke kasten, 2 tafels, 2 veerenmbedden kachel, kastklok. stoelon, spjegel, e it mers, kuipen, windmolen, kruiwagen, 20 t, ippen en 1 haan, stroo, mangels en mes a 4 dekhaken, gereedschap, glas-, ijzer- en a rdewerk, loopvarkens en biggen. middelburg, ook Donderdag door not. Tak 10 uur wijnen, likeuren, cognac, enz. Inl. de Groot en Hondius. Vrijdag 22 Jan. Wolfertsdijk, door not. Pilaar 2 uur b\j P. Korstanje een huis, schuur en erf op 't dorp in huur bij P. J. Kievit, vleesch- houwer, 237 cA. Een dito 330 cA. in Hee renpolder in huur bij Janus van Luijk. Woensdag 3 Feb. vllssfingen, 7 uur in de Oude Vriend schap door not. Huvers de stoomwasscherjj enz. Maria Jacoba met hoerenhuis enbouwter- rein aan de Singelweg. Te zien daags voor en op den verkoop van 10—12 en van 2-4 uur met biljet gratis te bekomen bij dhr. Stofkooper. Woensdag 3 Maart. Kortgene, voor dhr. v. Dammo door not. Roelof uur inspan als: Donderdag 4 Maart. 's Heer Arendskerke, Nieuwe Craaij- ert uur bij B. Reinijn door not. mr. Liebert en de Ronde Bresser inspan als: Donderdag 11 Maart. Rilland, Mairepolder bij J. Blok uur door not. mr. Liebert en de Ronde Bresser inspan als: Woensdag 17 Maart. 's Heer Arendskerke, Noord Craaij- ert door not. mr. Liebert en de Ronde Bresser uur bij A. Louwerse inspan als Woensdag 28 April Souburg, op de hofstede van J, Pouwer dror not. uur inspan als: Sedert de vorige opgave is door de commissie ten behoeve van br. N. Verhuist in hartelijken dank ontvangen Van de kerk te Colijnsplaat f 13.12, alsvoren van Hein. kenszand f 22.62, alsvoren Serooskerke A. f I7.IO5. Door br. K. le Cointre van J. f 1.van N. N. 2 muntbiljetten ad f 10, no. 07623 C. L. en no. 08760 B. W. van J. f 1.Onder beleefde aanbeveling en met vriendelijken dank aan den Heere. De Commissie voorn., A. GOEDBLOED, Voorz. R. BESUIJEN, Scriba. J. VAN KEULEN. G ap i n g e. AXEL, 2 Jan. 1897. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f7.50 a f7.75 Rogge f5.—a f5.50. Nieuwe Wintergerst f.7.— a f'7.25. Zomergerst f 6. a f6.50. Haver f6.—a f6.25. Kookerwten f7.— a f7.50. Voererwten f6.50 a f6.75 Paardenboonen f6.- a f6.50. Lijnzaad f9.—af 11. Koolzaad faf—.r-. Alles per 100 kilo. Aardappelen fl.80 a fl.90 perl04K.G_ ZIERIRZEE, 31 Dec. '96. BOTER. Hoogste koers f—.60 a f— laagste koers f—.45 per 5 ons. KIPEIEREN hoogste koers f 1.25laagste koers fl.— EENDEIEftEN hoogste koers f laagste koers f de 25. MIDDELBURG, 31 Dec. 1896. Uit Walcheren was heden een redelijksn aanvoer, meest bestaande uit tarwe, woar- naar weder een goede vraag was. Van andere artikelen was weinig ter markt. In de prijzen der granen en peulvruchten is geen verandering op te geven, uitgenomen tarwe, waervoor iets boven vorige weekprijs werd betaafd. Boter f0.80 a f0.90 per kilo. Eieren f4.50 per 100 stuks. Rotterdam, 4 Jan. 1897. Granen onveranderd. Geen handel. Bui- tenlandsche stil. Meel 25 cent hooger. Nieuwe Tarwe. - 6.— - 7,— Rogge- 3.75 - 4.50 Wintergerst - 4.— - 5.— Zomergerst - 4.— - 4.40 Che va liergerst 4,75 - 5.50 Haver- 2,10 - 3.75 Paardenboonen. - 5,10 - 5.60 Erwten- 4,— - 5,50 Kookerwten - 6,— - 7,— Bruine Boonen - 7,— - 8,50 Witte- 6,50 - 9,25 Kanariezaad. - 5,50 - 6,75 Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 151 runderen, 43 kalveren, 710 scha pen of lammeren, 354 varkens. Deprqzen waren als volgtvette runderen le qual. 68, 2equal. 60, 3e qual. 58 a c, kalveren le qual. 85, 2e qual. 75 a 70 c. schapen le qual. 50, 2e qual. 45 c. Varkens le qual. 38 2e qual. 36 c. 3e qual. 35 ct. licht soort 31 a 33- Rundvee handel vlug. Schapen en Varkens handel wiilig. VLAS. 20186 steen blauw. 1500 steen wit 2400 steen Groningsch. Zeeuwsche EIEREN f5,80 a f5.60. AARDAPPELS. Flakkeesche Jammen f 2.10 a f 2,20. Spuissche Jammen f2.10 a f 2,30. Poters f0,90 a f 1,10 Overmaasche Jammen f2,30 a f2.60. Champions f 1.25 a fl.50. Zeeuwsche blauwe 0.— a fO.— Westlandsche klei fO.- a fO. Muisjes f 0.— a f 0 LAATSTE BERICHTEN. Vlissingeri. Het stoomschip „Prin ses Marie" dat gisteren nabij Queenbo- rough averij bekwam aan het voorschip, wordt hedenavond bier verwacht, en moet naar Middelburg om te dokken. GRIJPSKERKE. Woensdag 6 Jan. avonds 6 uur in de openbare school. Toelichting Kieswet. Wij ontvingen het Handboekje ten dienste der Geref. kerken in Nederland, voor 1897, onder redactie van ds. Feringa en ds. Littooij. Uitgever K. le Cointre, Mid delburg. Wij vestigden op deze uitgave reeds voorloopig de aandacht. En al is doerdat 't uitverkocht is, de aanbeveling er van overbodig geworden, toch ga deze uitgave ons niet voorbij, zonder een woord van lof over de alzijdigheid en volledig heid waarnaar Redactie en Uitgever hebhen gestreefd. Dit Handboekje zal al meer on misbaar blijken.. Met kloeke hand en met energie wordt er aan gewerkt, zoodat 't nu reeds ongeveer 300 bladzijden telt en velerlei gewensebte inlichtingen geeft. De lezer leze in het Mengelwerk vooralDij k- stra „Kort begrip over het geven", blz. 68en Dijkstra „Zendingsoverpeinzingen op Oudejaar" blz. 29 e. v. v. En hij neme bet ter harte Van Verweijcks Vragenboekje verscheen by Flörke te Hilversum een 2e druk. Het is te begrijpen. Het is 't meest prac- tische werkje dat op dit gebied verscheen. Na de vragenlijst volgt een alphabetisohe opgaaf der districten met daaronder behoo- rende gemeenten, benevens een opgaaf van de fiscale eischen in elke gemeente, provin- ciegewijze gerangschikt. Wij vestigen de aandacht op het Jaar boekje voor 1897 ten dienste van Chr. Jongel. Vereenigingen op geref. grondslag in Nederland. Het bevat bij veel practisch dat men ook in een gewonen almanak vindt een duidelij ke statistiek der Chr. J. V. een verslag van den jongst gehouden Bondsdag en een degelijk mengelwerk 0. a. van Koornstra en ds. Brummelkamp. yan 31 Dec 4c Jeiii MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Gouwe jm. 24 j. en H. 0. Stoel jd. 21 j. W. L. Pilaar jm. 25 j. en P. J. van Benthem Jut ting jd. 25 j. J. M- van der Staajj jm. 25 j. en G. Malgo jd. 25 j. Bevallen: J. H. Ornée geb. Leeuwed. J. A. de Klerk geb. Michaëlsen d. J. M. Willemse geb. van Aartsen z. S. Sinke geb. Dommisse z. - S. J. L. Despinois geb. van Hilst z. A. Mes geb. Haubrich z. P. Poppe geb. van den Broeke z. L. de Steur geb. Marijs d. J. Doeleman geb. Kole z. L. de Ruijter geb. Hillebrand z. Overleden: A. W. G- van Boven ongeh. d. 43 j. W. J. Moens 10 d. z- J. Sturm 3Vs mnd. z. J. I. Wolff 2Vs md. z. L. Braat wede van J. Harthoorn 79 j. D. M. Lehman do Lehnsfeld vrouw van J. A. Zip 53 j. J. G. van der Harst wedr. van J. H. Vlieger 81 j. J. Cornelisse wedr. ran J. F. Damman 65 j. P. Min derhout wedr- van E. den Boeft 84 j, GOES. Geboren31. Wilhelmina d. v. Jan Cornelis Mansbergen en Maria van de Plasse. 2 Jan. Een onechte zoon. 3, Jeane d. v. Lourens Reitsma en Jitske Huizinga. Maria Catharina d. v. Jacobus de Kruijter en Cornelia Wilhelmina Wil lemse. Geertruida d. v. Gustaaf van Dam en Maatje Beulens. Overleden 31, Pieter Buitendijk 72 j. eerst wedr. v. Lena Schrijver, thans gehuwd met Egbertje Osseman. Jacob Michels 76 j. wedr, van Maria Anna Strick. Over de maand December 1896. KRABBENDIJKE. Geboren: 3. Cornelis z. v. Jan Weststrate Jz. en Janna Moerdijk. 11, Wilhelmina d. v. Adriaan v. Hoorn en Kornelia Jacobusse. 13, Sander z. v. Abraham v. d. Sande en Jacoba van Dixhooin. 17, Louis z. v. Cornelis van Veizen en Elisabeth Jacobusse Pd. 20, Cathalina Cornelia d. v. Dignus Wagenaar en Geertje Stolk. 22, Marina d. v. Adri aan Verschuure en Maria Meeuwsen. 31, Johannes z. v. Marinus Joosse en Jaco- mina de Rijder. Levenloos aangegeven een zoon van Jan Hoogesteger en Krina Poelman. Overleden2, Johanna Smallegange 61 j. weduwe van Johannes de Kok. 13, Kornelia Kriekaard 75 j. wede. van Hui- brecht de Wilt BRUINISSE. Getrouwd9, Cornelis Mari nus Faasse 31 j. jm. te St. Filipsland en Adriana de Ruiter 21 j. jd. te Bruinisse. 12, Wouter Kik 26 j. jm. te Bruinisse en Maria Theresia de Hondt 23 j. jd. te At twerpen. Geboren 2, Johanna Machlina d. v. Wil lem Stoutjesdijk cn Maria van den Berge. 3, Mensje d. v. Rjjsier Bolyn en Wil- lemina Louiza Tuijte. 5, Neeltje d. van Johannes Muller en Lena de Koning. 14, Bouke z. v. Jan Barnier Jonker en Willemina Bonman. 15, Jacoba d. van Lesndert van den Bos en Johanna van Vessem. 30, Johanna d. 7. Jan Okkerse en Pieternella de Waal. Overleden16, Johatinis 4 weken z. v. Abraham Bal en Maria van de Velde. 26, Marinus Hermanus 6 weken z. van Maarten Kornelis Krepel en Elizabeth Wil helmina Vis. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd 10 en Ge trouwd 23: Pieter Boer 37 j.jm. en Helena de Visser 42 j. wed. van Jacob Caljouw. Geboren: 3, Leendert Abraham z. v. Jo- hannis van Houte en Catharina Maatje Brakman. 3, Jacob z. v. Cornells Janse en Pieternella Kramer. 7, Leendert Ma rinus z. v. Leijn Steendam en Maria Jacoba Kole. 14, Nicolaas Anthonij z. v.Johan- nis van Putte en Janna Deïst. 25, Ca tharina d. v. Stefanus Visser en Coinelia van den Hoven. 28, Jacebus z. v. Adri aan Goulooze en Maria Kramer. Overleden9, Leendert 1 maand z. van Maria Hoogerheide. 19, Sara Alebregtse 64 j. vrouw van Marinus Clement. CATS. Geboren13, Jacoba Aaltje d. v. Pieter van der Maas en Maria de Fouw. 22, Jacob Pieter z. v. Jacob de Fouw en Pieternella Maat. HEINKENSZAND. Geboren 14, Willem z. v. Christiaan Minderhoud en Agatha Langebeke 25. Bastiaan z. v Maarten Kloosterman en Paulina Zandee. Een levenloos aangegevenkind van Adriaan Verdonck en Jannetje de Leeuw, 30, kind van Cornelis Rijk en Maria Pieters. Overleden22, Jacomina 5 weken, d. v. Frans de Kok en Adriana Kloet. Heden overleed plotseling mijne geliefde echtgenoot DINGENA MARTINA LEHMAN DE LEHNSFELD, in den ouderdom van 53 jaar. J. A. ZIP. Middelburg, 31 Dec. 1896. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze zeer geliefde zoon en broeder Dingeinnn van Splnniler in den ouderdom van ruim 31 jaar. Namens de familie, Wed. v. SPLUNDER— Bakkeb. O. en W. Souburg 1 Jan. '97. Algemeene kennisgeving. Bevallen van eene Dochter l C. W. DE KRUIJTERWILLEMSE. Goes, 3 Jan. 1897. Mijn hartelijken dank toegebracht aan allen, die bij de intrede des jaars mij bewijs gaven van hunne toegenegenheid. Wederkeerig wordt dien allen door mij 's Heeren zegen toegebeden. Goes, 2 Jan. 1897. C. VAN KOETSVELD C.E.z. V ..Ds- C. R. VAN LELYVELD be tuigt zijn hartelijken dank aan allen, die hem bij de wisseling der jaren big ken van belangstelling zonden, welke hij door deze met oprechte heilwenschen zijnerzijds be antwoordt. P. C. Freekenhorst, in Steen- en Aarde werk, Noordweg. A. de Fouw, Molenaar. W. Stoof en Ecbtgenoote, 't Zandt. C. Gescliiere en Echtgenoote, Bode. C. J. DE RIJCKE. Goedkoope Bazaar, Vlissingen. Compliment van den dag. Blijkens akte, den eersten December 1896 voor den ondergeteekenden Notaris ver leden, is door dhr. PHartinus de Jonge Janszoon te Goes en 21 anderen opge richt eene NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP, onder den naam van: Luctor et Emerge (ik worstel en kom boven) ter exploitatie van het blad „D E Z E U W", gevestigd te Goes. De akte is in haar geheel opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 31 December j.l. (no. 307.) Colijnsplaat, 2 Januari 1897. M. NOORDIJKE, Notaris. De Notaris HUVERS is voornemens om des namiddags 2 uur, in de herberg „de Roode Leeuw" te Domburg, in het open baar te Een sedert enkele jaren nieuw gesticht en tot alle bedrijven geschikt re Domburg, aan de Dorpstraat, wijk E no. 13, welk onroerend goed behoort tot den faillieten boedel van S. A. VAN KEULEN, en waarin bet schoenmakersvak werd uitgeoefend. Breeder bij biljetten. Bezichtiging 4 en 5 Januari a. s. van 102 uur. Nadere nlic htingen geeft de Notaris. Notaris L. E. A. LIEBERT te Kapelle zal op ten verzoeke van Mej. de Wed. M. FER DINANDUSSE te Wemeldinge, I. des voormiddags 11 uur te Wemel dinge, in de herberg van M. Koa- STANJE onder Wemeldinge in Hovijhoek en Stelhoek, IN PERCEELEN. 2. des namiddags 2 uur te Kattendijke in de herberg van H. Yekmaiee onder Kattendijke in Rijmershoek, IN PERCEELEN. Pachters zijn verplicht twee borgen te stellen. Alles breeder bij biljet omschreven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1897 | | pagina 3