KOFFI Dirk Geer 3 perceelen BOM Dinsdag 29 Decembt if ADVERTKNT1 C. Hondsmerk Pieternella Maria Mim wed. van J. Maandag 28 Deceml verkoope De ve van den bij JAC. OSTÉ (e Br is uitgesteld tot Geidersch gerookt en Spek, Geld. Hutspot e worst, Zuurkool, Snij- sessenboonen. DEKKER, I over de prov. ZEELAND zij I richt de dat prijq, der eerste kwalitei I thans is gesteld op f 0,45 per V* ki kb. verkoop uitsluitend a Wagenmakerskne het verbod alleen zal vallen wine en me nage water. Dat voorstel van den heer Koole gaf den Voorzitter aanleiding om zijnerzijds voor te stellen hat punt tot later aan te houden waarmede zonder stemming genoegen wordt genomen. Achtereenvolgen» worden nu aangenomen zonder hoofdelijke stemming: lo. een voorstel van B. en W. naar aan leiding van een verzoek van de afdeeling Walcheren der Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw, om aan artikel 20 van de verordening op het marktwezen toe te voe gen „Op den voorlaatste» Donderdag der maand Juni zal bovendien eene veemarkt worden gehouden meer in het bijzonder bestemd voor den verkoop van paarden" 2o. een voorstel van B. en YV". tot wij ziging der gemeentebegrooting over 1896 en beschikking over den post voor onvoor ziene uitgaven op die begrooting en 3o. een voorstel van B. en YV". betref fende de wijze van uitgaaf der „Handelingen van den gemeenteraad." Dat voorstel, zeer toegejuicht door den heer Tak, strekt om die „Handelingen" in twee deeien te split sen, in de eene op te nemen de adressen, voorstellen enz., voor zoover ze voor pu bliciteit vatbaar zijn, en in de andere de in den Raad gevoerde beraadslagingen en beslissingen. Een voorstel van B. en W. om een strookje grond, groot 34 M2 tusschen door A. P. Valk gebouwde woningen en het oude Arnemuidsche voetpad voor f 1,50 per centiare aan te koopen lokt» geene discussie uit en werd met 12 tegen 3 stem men (die der heeren van der Harit, Brevet en de Waal) aangenomen, hetgsen even eens zonder hoofdelijke stemming geschied de o met een voorstel van B. en W. tot vermindering met f 80 der pacht verschul digd door P. (juist, en b met een voorstel van B. en W. tot vernieuwing met de wed. M. S. Kompenhans der huur van een stukje grond aan den Kinderdijk. Door L. Ingelse was aan den Raad het verzoek gericht om grond aan het Arne muidsche voetpad ;te mogen koopen. B. en W. stellen voor afwjjzend op het ver zoek te beschikken, terwijl de Commissie van Financiën in overweging geeft den grond te verkoopen tegen f 2,50 per M'. De heeren de StoppelaarTak en A. F. Snouck Hurgronje zetten in den breede uiteen de motieven die tot het advies van de Commissie van Financiën geleid hebben, terwijl de heer den Bouwmeester namens B. en W. repliceert dat, nu eenmaal be sloten is bedragen, uit verkoop van eigen dommen voortspruitend», tot schulddelging te besteden, moeilijk een ander voorstel van het Dagelijksch Bestuur was te wach ten, te meer nu adressant verklaard» den grond niet in erfpacht t» willen hebben. Het mocht dan o»k niet baten dat ds heer van Hoek ds handelwijze van B. en W. qualificesrde als een reageersn tegen een eenmaal genomen besluit, dat de heer de Stoppelaar er d» aandacht op vestigde dat voor het stukje grond, dat slechts f 10 aan pacht opbracht, thans een koopprijs van f 5.50 was te bedingen, het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 9 tegen 8 etemmen. Voor stemden de heeren van der Harst, Brevet, Gratama, den Bouwmeester, van der Swalme, Koole, W. 11. Snouck Hurgronje, van Dunne en de Waal tegen de heeren W. J. Spren- ger, A. P. Snouck Hurgronje, Tak, van Hoek, van de Ree, de Stoppelaar, E. P. Sckorer en F. Gr. Spenger. Van het Bestuur van den Middelburg-Vlis- singschen rijweg kwam een v»orstel in om de tollen op dien weg voor f 500. 'sjaars onderhands voor drie jaar te ver pachten aan C. van de Putte. Het advies van B. en W. luidt gunstig voor dat voorstel, hetwelk dan ook zonder discus sie of hoofdelijke stemming wordt goed gekeurd. Naar aanleiding van een adres van M. C. Roest en 17 anderen, leden van de vereeniging „Middelburgsch Bouwkring" doen B. en YV. het voorstel in de voor waarden betreffende aanbestedingen en lcveranoiën ten behoeve der gemeente, in plaats Tin de A. V. van 1882, op te nemen de A. V. van 12 December 1895. Tevens stellen zij voor in verband met een in de laatste zitting genomen besluit, in die voorwaarden in te lasschen de volgende bepalingen: a. onder de in het eerste lid van S 458 der A. V. bedoelde personen wor den ook begrepen zij, die op de werken sterken drank gebruiken anders dan met uitdrukkelijk goedvinden der Directie; en b. met afwjjking van S 459 der A. V, wordt de betaling aan werklieden in geen geval door den aannemer in vreemde of verboden muntspeciën gedaan, maar most in afgepast geld gesshieden en mag niet plaats hebben in lokaliteiten, waar sterke drank wordt verkocht of toegediend. Het voorstel ontmoette geen tegenspraak en werd met algemeene stemmen, behalve die van den heer W. J. Sprenger, aan genomen. In de vorige zitting had de heer Brevet eene interpellatie gericht tot B. en W. over de Bellinkbrug om een onderzoek in te stellen of het niet wenschelijk en mogelijk zijn zou om die brug aan de zijde van den Kinderdijk ook open te stellen voor wagens, niet met een paard bespannen. B. en YV. deelen nu mede omtrent deze zaak den gemeente-bouwmeester te hebben gehoord, die de gevraagde openstelling ont raadt, omdat de brug te smal is en de leggers en dekken derztlve in geen goeden toestand verkeeren. De heer Brevet verklaart dan ook op de gronden door den gemeente-bouwmeester aangevoerd van de verdere behandeling zijner interpellatie af te zien. De heer Koole vestigt er de aandacht op dat de nachtwakers, die met 1 Maart zullen defungeeren, dit jaar zullen verstoken zijn van de fooien of gratificatiën, die zij an ders telkens met nieuwjaar ontvangen. Onder die nachtwakers heerscht daarover ontevredenheid en naar zijne meening niet ten anrechte. Zelfs al hadden de nacht wakers met 1 Januari gedefungeerd, dan nog zou het onbillijk zijn hun die fooien te onthouden, want zij zijn geen belooning voor toekomstige, maar voor reeds bewezen diensten. Hij wil geen bepaald voorstel doen, maar verzoekt het Dagelijksch Be stuur het door hem gesprokene in over weging te willen nemen. De Voorzitter merkt den keer Koole op dat hij door de cijfers der begrooting ge bonden is. Gaarne wil hij echter het door hem gesprokene bij B. en W. aanbangig maken en casu quo in de eerstvolgende zitting een voorstel doen. Niemand meer iet» in het midden te brengen hebbende wenscht de Voorzitter den leden een voorspoedig einde das jaars toe en sluit hij de vergadering. Tot rapporteurs van de tweede kamer over het wetsontwerp tot het geven van een rijkssubsidie ten behoeve van den aanleg van een stoomtramweg van Brou wershaven naar Steenbergen enz. zijn be noemd de heeren Conrad, Lely, VanDeinse, Hennequin en A. Smit. Bij kon. besluit is aan den eervol ontslagen eerste-liehtwachter-stuurman aan boord van het lichtschip Noord Hinder A. de Koning een pensi»en verleend van f .4 'sjaars. Door den minister van Oorlog is be paald dat d» miliciens der lichting 1896 in drie gedeelten met onbepaald verlof zullen vertrekken, en wel op 27 Februari, 15 Juli en 15 Augustus 1897. De heeren A. J. H. Bender, W. Kreu peling en C. Witte, thans klerken-telegra fist 2e klasse, resp. aan het spoorwegsta tion te Vlissingen en te Middelburg zijn bevorderd tot klerk-telegrafist 1ste klasse, en L. YV. van Puffelen te station Kruiningen van de 3e tot de 2e kl. [Tel.). Cortgene. In deze gemeente heer- schen de mazelen zoo veelvuldig dat de openbare school en de bewaarschool zijn gesloten. Zoutelande. Deze week is de oudste der ingezetenen, de gemeentebode A. Jobse op 94-jarigen leeftijd overleden. Geduremde tal van jaren vervulde hij die betrekking met ijver en nauwgezetheid. Hij stierf zacht sn kalm, in het volle bezit zijner geest vermogens. Rilland. De christelijke zanvereeni- ging voor gemengd koor „Zing den Heere" alhier directeur de heer J. Reijnhout Jz. tellende 28 mannelijke en 21 vrouwelijke leden hoopt op den eersten Kerstdag Vrij dag 25 dezer eene zanguitvoering te geven in de Ned. Herv. Kerk, waarbij ds. A. Bechger uit Antwerpen als spreker zal op treden. Kapelle. J. 1. Woensdag hield de kolenbond „Ons Voordeel" hare jaarlijkiche algom. verg. en kon tevens haar 5 jarig bestaan herdenken. Uit het verslag v. d. penningm. bleek, dat in het afgel. jaar was ontvangen 2502.24 en uitgeg. 2137.89, zoodat in kas blijft f364.35. Aangekocht werden 2672 wagg. kaohelkolen, die den leden voor 65 cents per H. L. vrij te huis zijn bezorgd, daar de prijs per H. L. oorspronkelijk op 72 cents was bepaald, doch ieder lid voor elke genoten II. L. 7 cents op zijn boekje terugontvangt. In het bestuur kwam geen verandering, door dien de beide aftredende bestuursleden herkozen werden. Het ledental nam in het afgeloopen jaar met 10 toe, doch 5 leden moesten door vertrek naar elders of »m andere redenen bedanken, zeodat dit nu 136 bedraagt. Krabbendijke, Door eenige ingezete nen dezer gemeente is onlangs aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid een request inge diend betreffende verbetering der bestaande afsluiting van den spoorweg bij wachtpost No. 26 staande aan den Noordweg alhier. Dit verzoek was hoofdzakelijk gegrond op de omstandigheid dat de bestaande afsluiting gevaar opleverde voor verschei dene schoolkinderen welke minstens 4 keer per dag den overweg passeeren. Daar des voormiddags juist bij het in- en uitgaan der school een personentrein en twee snel treinen den overweg passeeren en des na middags een rangeerende goederentrein het oversteken der lijn belemmert en dus de meeste voorzichtigheid, die bij kinderen zoo vaak ontbreekt, in acht moest geno men worden. Naar het schijnt heeft een en ander gunstige gevolgen gehad. Althans de oude of gewone sluitboomen zijn opge ruimd en een paar ijzeren hekken hebben de plaats ingenomen, zoodat er niet kan worden onderdoor gekropen. Deze veran dering is derhalve eene flinke verbetering. Nlsse. De uitslag der verkiezing voor 2 leden van den gemeenteraad is als volgt Uitgebracht 55 geldige stemmen. Vacature J. J. van Liere (rood stembriefje) A. Hirdes 25, J. A. Geijll 10 en M. van 't YVcsteinde 10 stommen. De overige stem men verspreid zoodat herstemming noodig is tusschen genoemde personen. Vacature J. Koeman (wit briefje), uit gebracht 55 stemmen, waarvan A. Nieu- wenhuijze 17 en F. Bostelaar 13 stemmen verkregende overigen op verschillende personen, herstemming dus tusschen ge noemde personen. Bruinisso. De agenda voor de gemeen teraadsvergadering van heden Vrijdag bood een heele reeks van onderwerpen, welke voor het nieuwe jaar afdoening eischten. Achtereenvolgens werd behandeld Vast stelling van het suppletoir kohier der hondenbelasting tot een bedrag van f 30. Aan P. Ockers» afschrijving te verleenen van havengeld voor een vaartuig dat door hem in den loop van het jaar buiten ge bruik is gesteld. Aan A. Mol '/u afschrij ving te geven van den 11. O. ad f 1.47 wegens vertrek uit de gemeente. Hierbij werd tevens vergunning verleend tot af schrijving van dat bedrag op het desbe treffend artikel der ontvangsten. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd her benoemd de heer A. Koene. De verpach ting der grasëtting op de nieuwe begraaf plaats werd in die» zin geregeld dat die in 't vorvolg met de verpachting der ove rige grasperceelen, nu nog in pacht zijnde samenvalt. Door den Voorzitter werd mededeeiing gedaan van de gehouden kasopname bij den gemeente-ontvanger hieruit bleek dat in kas was f5971,015 overeenkomende met het bedrag dat volgens de hoeken moest aanwezig zijn. De jaarwedde van den lan taarnopsteker werd op voorstel van B. en YV. met f 10 verhoogd, zoodat die thans bedraagt f 170. Op het adres der Bruinisser Visscherij- vereeniging waarin werd aangedrongen op betere verlichting der haven, en het in beteren toestand brengen van het voetpad langs den Noordelijken ha vendam werd in dien zin gunstig beschikt, dat het Ha venpad met schelpen beter begaanbaar zal gemaakt worden. Tot leden van het stembureau bij de a. s. verkiezing van een lid der Provinci ale Staten werden gekozen de heeren Ju- melet en Elenbaas. Op voorstel van het D. B. werd beslo ten met d# rioleering van het schoolplein der openbare school te wachten tot het voorjaar. Inmiddels zal worden zorg ga- dragen dat de urinoirs in d» openbare school voldoende worden gereinigd. Tsn slotte werd besloten het salaris van den onderwijzer Petrie met f50tever- hoogen en dus te brengen op f600. Stavenisse. De heer A. Morel, arts alhier, is voor het jaar 1897 belast met den dood.-chouw in de gsmeente St. Anna- land. St. Annaland, Pogingen worden aan gewend om de noodig6 gelden voor het bouwen eener nieuwe kerk voor de Herv. Gemeente alhier bijeen te krijgen. De be hoefte is dan ook groot. De begrafenis van den vermoorden De Haas te Capelle a/d. IJsel heeft met groot rouwbetoon en op zeer plechtige wijze plaats gehad. Omtrent den moordenaar doen allerlei geruchten de ronde. Met een cynische kalmte heeft hij voor den burgemeester be kentenis gedaan; en enkele minuten nadat hij gehoord bad van den dood van De Haas, bestelde hij een glas bier. 'tWerd hem natuurlijk niet gegeven. Deze jongen was van een gevaarlijke brutale opvliegendheid. Zijn ouders en zijn broers vreesden hem, meermalen is de moeder tussohenbeiden moeten komen, als hij, meteen mes in zijn hand, op zijn broer aanvloog. Toen hij na den moord thuis kwam, heeft hij nog wat gegeten en is daarna naat bed gegaan en in slaap gevallen of er niets gebeurd was. Van den vermoorden knaap hoort men niets dan goed. Hij was een vlijtige, brave en oppassende jongen, die geen aanleiding tot een gevecht met Boers heeft gegeven. Maar Boers aldus vertelt men liep al dagen lang rond met veektplannen in het hoofd, steeds met een mes gewapend. Te Ouderkerk aan den Amstel zijn twee knechts van een turfschipper, een van 25 en een van 16 jaar, die om zich te verwarmen des nachts briquetten in de roef brandden, door den damp gestikt. Daar men geen teeken van leven op de schuit bemerkte, opende men de rosf en vond de beide lijken. Een fitter der gasfabriek te Purme- rend heeft uit een fleschje met vitriool gedronken en is na smartelijk lijden ge storven. Een moeder te Haarlemmermeer had met achterlating van hare twee kleinen, zich even uit de woning verwijderd, om iets te halen. Middelerwijl greep het jongste kind, 20 maanden oud, naar den koffiepot. Een ander kind van 3 jaar gaf de kan een duwtje, zóó, dat het kind moest drin ken. Aangezien de koffie kokend heet was, is het kind inwendig verbrand en aan de gevolgen overleden. Van nu af zullen de Belgische gren zen slechts geopend zijn voor runderenen schapen uit Nederland, bestemd voor de slachtbank, uitsluitend langs de stations Esschen, Selzaete, Achel, Visé en Hamont. Te Maastricht werd Dinsdagavond een jongen van zijn weekgeld beroofd, door twee onbekenden, die {schijnen geweten te hebben dat hij juist zijn weekgeld van twee weken had gebeurd. Te Haarlem wist een melkventer Joh. Bol geheeton, te vertellen dat hij door viel' kerels was aangevallen die hem hadden willen dwingen te zeggen dat hij er van zou afzien met zijn meisje verkeering te hebben. Hij weigerde, naar hij zei, en sloeg er dapper op los. Daarop hebben de vier zij waren vermomd en du» kende hij ze niet hem op den grond ge worpen zoodat hij bewusteloos werd. Zij brachten hem to»u twee diepe sneden in de handen toe. De wonden moesten worden dichtge naaid. De politie ging terstond aan 't zoeken, doch kwam al spoedig tot het ver moeden dat Bol gelogen had. Ten slotte viel het mannetje door de mand. Er was vau geen aanval sprake geweest en da wonden had hij zichzelf maar toegebracht. Hij had het heele verhaal maar verzonnen teneinde daardoor te rijzen in de genegen heid van zijn meisje van wie hij zooveel houdt. De lezer weet dat het tegenwoordig een ziekte is onder de schoolgaande jon gelui om aan sport te doen. YVij zullen de laatsten zijn om het sport op zichzelf af tej keuren. In een eeuw die veel inspanning van de hersenen en van de zitdeclen onzer jongens) vordert is lichaamsbeweging een noodzakelijk element tot een gezonde, krachtige ontwikkeling. Maar die hartstocht, die hartstocht 1 Waar moet dat heen De jongens droomen en spreken letterlijk van niets meer dan van „races" en „records". De ouders zullen aan deze sportwoede den breidel moeten aanleggen. Want tijd en geld en jonge krachten, toekomst, leven en zaligheid, alles wordt door onze knapen op het spel gezet voor de fiets, het rijwiel oftewel kar, gelijk 't ding in de nieuwste sporttaal geheeten is. En dan de zeden, de geboden Gods Zou den die niet lijden onder deze fietsmanie 't Mag onschuldig schijnen dat kerkgangers voor fietsrijders uit den weg moeten gaan, het is niet {onschuldig dat de Zondag bij voorkeur voor dit soort van sport wordt uitgekozen. Gelukkig is 't op het punt van wedstrij den nog niet zoo erg bij ons als inJAme- rika. Maar 't gaat er al mooi naar toe. Hoe het in Amerika gaat, zegt onder staand bericht dat wij in de groote bladen lazen. WielrijdenDe zesdaagsche wedstrijd in Madison-square Gardens, te New-York, die tot beslissing kwam in het bijzijn van een overtalrijk, geestdriftig puDliek, eindigde in een overwinning van den Ierschen kampioen Teddy Hale. Hale maakte het verbazende record van ruim 1910 mijl, dat is ruim 300 mijl meer dan te voren ooit werd afgelegd indien tijd. Joe Rice, een racer uit Pennsylvanië was tweede, met ruim 1882 mijl. Hale ontvangt 5000 |dollars als prijs en 1000 dollars van den fabrikant wiens merk hij reed. De overspanning van de deelnemers was zóo vreeselijk zegt üaihj Maildat verscheidenen sporen van krankzinnigheid vertoonden afschuwe lijke tooneelen waren er te zien. Taylor, een neger, die meereed, was na den afloop twee dagen lang volslagen gek hij weigerde alle voedsel en drinken, en zijn oppassers trachtte hij te vergiftigen. Hale, de winnaar, en Rice, de tweede, kwamen meer dan eens van hun wiel en dan raaskalden zij als krankzinnigen. Rice wierp zich naast de baan, en toen zei hij, dat de helft van zijn hoofd was weggereden en dat hij vermoord zou worden, als jjhij weer op zijn machine ging zittten." Gelukkig is 't hier te lande nog zoo ver niet gekomen. Maar 't kan er van komen, en het zal er van komen, wanneer niet alle ouders en opvoeders gaan samen doen om den jongelui geestdrift voor het Ideaal in te storten hen te wijzen op liet eene noodige hun voor te houden dat de strijd om 't bestaan nu en in de toekomst, [geen brood biedt dan aan stalen vlijt en energie, en dat wat slechts bijzaak mag zijn zich niet ongestraft tot hoofdzaak laat verhoogen. Natuurlijk geldt dit nietj alleen de hart stocht voor het rijwiel; ook de schaatsen- wedstrijden en worstelconcoursen kunnen maar al te vaak ten prikkel tot de zonde van den meest gevaarlijken hartstocht zijn. Al wat sport is heeft zijn schaduwzijde. En bovendien wanneer men berichtjes als 't bovonstaar.de uit Amerika, leest, dan mag gevraagd worden, als het {kampioen schap, waarvoor men zijn leven waagt, een kampioenschap met lauwerkrans, [medaille, getuigschift en loftuitingen, tot zoo duur een prijs moet gekocht worden, is 't het dien prijs dan toch eigenlijk wel waard? Herhaaldelijk leest men van beroerte» eu opstanden. De opstandelingen in het Zuiden van China hebben de nederlaag geleden. Hun getal op de Philippijnen groeit aan. Zij tellen nu 50000 in Caoste alleen. De Spaansche troepen zijn all» in Manilli samengetrokken. Op Mindanao zijn de Spaansche soldaten aan het muiten geslogen. Verscheidene zijn gefussilleerd. YVoensdag werd in de haven van Hamburg op 180 schepen gewerkt, op 93 niet. Op vele plaatsen hadden wanorde lij kbeden plaats, onder meer werd in een herberg, door een stuwadoor gehouden, 's nachts alles kort en klein geslagen. De politie moest verscheidene malen tusschen beide komen er werden ook eenige per sonen gewond. De Australische goudzoekers doen in onmatigheid niet onder voor hun Cali- fornische „vakgenooten". Dat bleek onlangs duidelijk bij gelegenheid van een feeste lijkheid ter eere van de opening van den spoorweg te Kolgoortie: bij het souper waaraan de gezamenlijke goudzoekers van het plaatsje deelnamen, werden niet minder dan 1600 fiesschen champagne geledigd. YVoensdag 23 Dec. Memrdor|>, 11 uur bij Polderdijk doot deurw. Hollmann afbraak eener schaaps kooi, 15000 metselsteen, klinkers, 30UU pannen, planken, ribben, kolders enz. Scliore, 11 uur bij Op 't Hof door not, Pilaar voor erven Glerum lo. een huis en erf 216 cA. 2o. een dito er naast 80 cA 3o. een hoefje, erf en boomgaard 2315 ca'. 4o^ een tuin 615 cA. 5o. een boomgaard 8650 cA. 60. 2 woonhuizen, erf en tuin Achterweg 242 cA.7o. den tiendblok Dsk- kershoek. 80. zijkanten van wegen onder Vlake samen 2,2665 H. 9o. een huis, erf. schaapskooi en bouwl. aldaar 1030 cA. Donderdag 24 Dec. Seliore, l uur bij Op 'tHofdoor not Prins een huis. erf en tuin te Vlake in Danshoek groot 16 Aren van wijlen O. Janse Bal. 2o. een huis, timmermanswinkel en erf op 'tdorp 2 A 16 cA. Maandag 28 Dec. Wemelillng. 11 uur bij Korstanje voor erven Joos Ruisaard door not. Pilaar 3 perc. bouwl. in Zwaakhoek 2441 cA.;in Oosthoek 5020 cA.in Hoogkamerhoek 3180 cA. «•roede, bij Iz. Risseeuw door not. Hammacher voor erven Z. Cornelis Zz. 2 uur en toewijzing 14 Jan. 1897 een hofstede 203320 H. Dinsdag 29 Dec. Brlgdamiiie, 1 uur door not. Tak bjj Osté 1 hit, 2 baatgevende melkkoeien, 1 melkschaap, 3 geiten, 13 kippen en 1 haan, 1 dnielingmenwagen, 1 kar op veeren, turk, handbook, snfjbak, kruiwagens, 30 broeiramen vroege zetaai dappels, hooi, landbouw-, mel kers- en zoldergereedschap, eikenh. boog- kabinet, enz. YVoensdag 30 Dec. Borsclc, bij dhr. C. MM Az. door not. v. d. Kloes 1 uur 38 esschen en appel- boomen. Dinsdag 5 Jan. Oo»(kupc|:e) door not. Verhulst 10 uur op Huis ten duine esschen-, elzen- es berken kaphouten 1 uur op Duinbeek, Ber- keubosch en Eikenoord dito kaphout en boomstammen. Woensdag 6 Jan Domburg, 2 uur in de Roode Leeuw door not. Huvers een winkelhuis en erf van S. A. v. Keulen. Bezichtiging 4 en 5 Jan. 10—2 uur. Vrijdag 8 Jan. Blciellsige, halt 11 bij Bierensdoor not. de Vos list fraaie hof met boomgaard, bouw en weiland van den heer Jacob Blok. Donderdag 4 Maart. 's Heer Arendikerke, Nieuwe Craajj- ert uur bij B. Reintjn door not. mr. Liebert en de Ronde Bresser inspan als: Donderdag 11 Maart. Kllland, Mairepolder bjj J. Blok ..uur door not. mr. Liebert en de Ronde Bresser inspan als: Woensdag 17 Maart. 'sllerr Arendikerke, Noord Craaij- ert door not. mr. Liebert en de Ronde Bresser uur bjj A. Louwerse inspan als Zaterdag 19 Dec. «•ook, 1 uur in het Raadhuis door B- en W. lo. timmerwerk en levering touw. werk 2o. metsel-, stukadoors- eu steenhou- werswerk; 3o. leidekkers-, lood, zink- en pompmakerswerk4o. smids-, kachel- en slotenmakerswerk 5o. schilder-, behang- en glazenmakerswerk60. stoffeerders werk; 7o. levering grind en grindzand; 80. id. van borstel- en mandenwerk. Daarna verbouwing der voormalige weverj/ tot gymnastieklokaal. Bestek ter inzag» eiken werkdag op secretarie v in 9—2 uur. Inl. geeft de bouwmeester. Aanwijzing Woens dag 1 uur. Maandag 21 Dec. Goes, voor liet Gasthuis levering van gort, rijst, koffie, suiker, stroop, zout, zeep, azijn, stekvisch, kaas voor het eerste halfjaar; tarwebrood, rund-, kalfs- en varkensvleesch voor het eerste kwartaal 1897 op voorwaar den bfj den ditecteur. Biljetten voor 12 uur bij dhr. v. d. Bilt la Motthe met't opschrift Besteding Gasthuis. «eroosherfte, door de Landbouwver- eeniging 12000 K.G superphosphoat 14pCt. phosphorzuur oplosbaar in water. Voor waarden en biljetten voor of op 21 Dec. bij den Voorzitter vV. Maas. Dinsdag 22 Dec. middelburg, half 2 door B. en W. yoor de gem. fabricage het onderhoud der kachels en de gemeentegebouwen tot 1899. Daarna voor de gasfabriek en duinwater leiding. lo. levering van getrokken ijzeren pijpen enz. 2o. smids3o. sleeperswerk. Woensdag 23 Dec. Houdekrrke, 5000 KG superphosphaat. Biljetten bij dhr. W. H de Bruin van Melis- en Mariekererke. Woensdag 23 en Donderdag 24 Dec. Dordrecht, in 't lokaal van Van der Horst door directeuren der levensverzekering Dordrecht in perceelen het bouwen van 34 heerenhuizen, 68 beneden en bovenhuizen en 7 dubbele arbeiderswoningen op Rozen hof aldaar. Maandag 28 Dec. Ylissingcn. 2 uur ten Raadhuizc het onderhoud der gemeentegebouwen in 6 perceelen als le onderhoud gebouwen 2e kaaimuren, beschoeiingen, bruggen; 3e schoolgebouwen 4e onderhoud kachels 5e vervoer van vrachten; 6e schilderwerk- Bestek ter inzage ter secretairie. Aanwil" zing 23 en 24 Dec. Dinsdag 29 December. Sas» van Gent, ten 2 ure door Kerk voogden der N. H. Kerk het afbreken der bestaande en het opbouwen eener nieuwe pastorie. lieden overleed zacht onzs Moeder, Behuwd-, Overgrootmoeder in den ouderdom vanbijnj Uit aller J. PC Middelburg, 18 De<| Algemeene kennisge» Na een geduldig lijden heden in vrede Mejuffreu Antoinetta Margareta geb. D in den ouderdom van 66 betreurd door haren echtgei kinderen, behuwd- en kleii Uit aller F. P. Middelburg, 16 Dec Algemeene kennisgee De Notaris PILAAI des voormiddags te 11 uren te in de herberg bij M. Kobsta erfgenamen van Joost Rui in de gemeente 1Vemeli lo. In Zwaakhoek, groet 2o. In Oosthoek, groot 3o. In Hoogkamerhoek, groot R oordstraat, Mi W1NTERAVONDË SGHULTE, Lange Delft burg, verkoopt met toenemend SLEMPPOEDER k 10 ct. SLEMPSTROOP 25 ct. SLEMPKOEKJES h 5 ct. ANIJSKOEKJES a 4 ct. i P OEDERSAFFRAAN a 5 Flores-, Parel-, Tapiocca- e. Griesmeel, Arrowroot, Kan Saffraan, Anijszaad, Anijsolie, Kaneelolie, Bisschop, enz. enz. BANKETBAKKER, Lange Noordstraat 33/34, Mü Fijn Beschuit, Zoutgebak, Zo jes, Bolletjes, Flesch Beschuit, lO cents per ons. Banket 12 cl 8 en 10 ct» per ons. Pepermu Bi uidsuikers enz. (Monsters gratis). ÏW"* Niemand leve «ezen prijs. EEN1G ADRES: Q Q g S| ier8tond of met Maart een J' G'bii C. R. OSSEV *6e»maker te Nisse.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2