HOVEN 'ISïSïWwsT ITE C il 1 8 Z A lv E H. WE< ADVEB1 een WOO met HOVEN Van Voïië Krachtig, Vol e Ifbwcrij AANBESTEDINGEN SCÜOOLNIEUWS. Agent var BUKGKKU.IK& STAND- Zaterdag 28 N( is van af 28 i\J krijgbi Amsterdam deze monsters niet belastbaar waren, en derhalve geen fraude gepleegd was, werd mij evenwel op aandringen van den ge noemden grensbeainote gezegd, dat ik naar het Hauptzollamt moest om mij te verant woorden. Ik werd des avonds ciroa half elf we derom onder geleide van meergemelden beambte naar Aken vervoerd Doch aan gezien het te laat geworden was en het Hauptzollamt niet geopend was voor 8 uur den volgenden dag, werd, ik, die nimmer met justitie of politie in aanraking ben geweest getransporteerd, als ware ik de grootste boef, naar het bureau van politie. Daar werd ik zonder vorm van proces en zonder eenig nader onderzoek, slechts met den enkelen uitroep„wij doen onzen plicht!" in een cel opgesloten. Wie schetst mijne verontwaardiging, wie mijne stomme verbazing, toen ik in het holle van den nacht, geen enkele misdaad bedreven heb bende, mij bevond in bijzijn van twee in- dividuën, wier tronies genoeg waren om iemands zenuwen, al waren zij van staal, in de war te brengen. In dat duffe, vunze hok bleef ik den geheelen nacht in staande houding, omdat ik te vies was, mij neer te zetten. Wat dien nacht in mij omging is niet weder te gevon. Hoevele malen ik ook het oogenblik verwenschte, dat ik mij niet kon rechtvaardigen, moest ik in stomme smart het tijdstip verbeiden, dat de dag zou aanbreken. Eindelijk, nadat deze nacht (een eeuw gelijk) geweken was, werd ik des morgens circa tien uur voor den com missaris gebracht, die zich verontschuldigdo, dat dit niet op zijn last geschied was, maar op last van het Zollamt. „Thans werden mijne monsters, die nog geen verkoopwaarde van vijftig cent ver tegenwoordigden, mij terEggegeven, maar ik mocht niet vertrekken, voor men bericht had van het Hauptzollambt. Nadat men herhaalde malen tevergeefs naar dit Zoll' amt had getelephoneerd, werd my circa 12 uur, niettegenstaande de politie zelve schande sprak van de mij aangedane be handelingen, medegedeeld, dat tegen mij een bevel tot gevangenhouding was ver leerd en ik voor den strafrechter moest ver- sch jnen. Ik werd nu per droschke (die ik natuurlijk moest betalen) naar het gerechts hof vervoerd. Ik werd daar ontvangen door den rechter van instructie, die mij, nadat ik hem al het gebeurde, alsmede mij n weder rechtelijke inhechtenisneming had medege deeld, onder den uitroep der woorden „Ich kann den Hern nicht fest halten, es ist schon lange genug" vrijliet." De schrijver heeft zich gewend tot den min. van buitenl. zaken, om deze zaak aanhangig te maken bij de Duitsche re geering. Te Zeist is de rij wielfabriek van Adler en v. d. Brink geheel uitgebrand, Nadat eenige dagen geleden twee passagiers nabij Zevenaar uit den in vollen vaart zijnden trein waren gesprongen en voor dood opgenomen, werden gistersn weder drie personen naar Duitschland ge zonden die op 3000 M. afstand van 't Station den levensgevaarlijken sprong waagden, zij bleven op de been en ver. wij derden zfch in snellen draf naar Didam, Naar nit Kaapstad wordt gemeld is een wetsontwerp betreffende de emigratie bij den Transvaalschen Volksraad ingediend, het bepaalt o. a. dat elke emigrant voor zien moet zijn van een behoorlijk paspoort of andere bescheiden waaruit blijkt dat hij een middel van bestaan heeft in de republiek. De wet wordt niet van toepas sing verklaard op de reeds aanwezige vreemdelingen. President Kruger verklaar de op een hem gedane vraag, dat zulke Amerikaansche wetsbepalingen gebiedend noodzakelijk zijn onder de bestaande om standigheden, hoewel ze vermoedelijk te Londen verkeer zullen worden uitgelegd. Naar de „Reichsb." verneemt zal Folchie, die de doohter van Don Carlos schaakte, naar zijn familie terugkeeren, en de Prinses zich in een klooster begeven waartoe vooral de Paus zijn invloed aan wendt. De Prinses was dezen zomer patiente bij pastoor Kneipp te Wörishoven. Zaterdagnacht heeft te Londen een vreeselijke brand gewoed in een huis van drie verdiepingen, bewoond door een we duwe die kamers verhuurde. De brand ontstond op de tweede verdieping in de kamer van een oude dame, wier verkool de overblijfselen later werden teruggevon den. Van de overige bewoners hadden de meesten nog slechts den tijd om het leven te redden, zij het met brandwonden over dekt, maar twee dames op de derde ver dieping kwamen in de vlammen om, ondanks de heldhaftige pogingen van de brandweer, die juist van een anderen brand terugkeer de en reeds enkele seconden na het uitbre ken van den brand ter plaatse was. Een jonge dame sprong in haar doodsangst uit de derde verdieping, voordat de brandweer het springzeil kon gersed houden zij werd in deerniswarrdigen toestand opgenomen en stierf op weg naar het hospitaal. Edison is niets gesticht met de praat jes over zijn proeven met X-stralen op blinden. Naar aanleiding van een bericht uit Californië, waarbij bij een blind per soon gebruik werd gemaakt van de Rönt genstralen, nam hij op twee blinden proeven maar zonder succes. Toch gelooft Edison aan demogelijkheid om van X-stralen partij te kunnen trekken in enkele gevallen, b.v. katarakt. De emi nente man zegt verder, er is geen einde aan het gebruik, de toepassing van X-stra- len ,,'t is een oneindig gebied voor onder zoek." Mr. Charles Rouss heeft Edison een mil- lioen dollar beloofd indien hij hem op een of andere wijze 't gebruik zijner oogen weer geeft. Mr. Rouss is gefortuneerd en zijn belofte geldt niet als een „excentri citeit" maar moet ernstig gemeend zijn. In Washington overleed dezer dagen Henry Tibbes in den ouderdom van 76 jaar. Hij was in Enschedé geboren en kwam in 1867 in Amerika. In 1878 nam hij pa tent op de in de geheele wereld bekende Missouri meerschuim (corcob) pijpen. In 't klein begonnen, is de zaak thans zoo uitgebreid, dat zijne fabrieken er thans 25000 per dag maken. Te Hamburg worden duizend Itali- aansche dokwerkers verwacht ter vervan ging van de werkstakers en zullen gelo geerd worden op het tijdens de winter maanden opgelegde groote stoomschip Bis marck, terwijl zjj om botsingen te voorko- man in het geheel niet aan land zulien mogen wonen. Te Konstantinopel heerscht wegens de gebrekkige uitbetaling van wedden en loonen zoo'n groote nood dat zelfs de pa leisbeambten persoonlijk den Sultan lastig valien met verzoeken om ondersteuning. Aan alle ministeries is bevel gegeven op de uitgaven voor het bestuur te bezuinigen. De minister van onderwijs heeft aan zijn ambtenaren laten weten dat voortaan een maand wat hun tractement betreft, op 40 dagen zal worden gerekend. Dus een derde wordt op hun tractement gekort. Dr. Jamesons toestand is zorgwekkend. De gasfabriek te Piraeus, de haven stad van Athene, is overstroomd. Dn ge heele stad is in duisternis gedompeld. Verscheidene fabrieken zijn van alle ge meenschap met de buitenwereld verstoken door de werklieden worden schoten gelost als noodsignalen. Er zijn negen lijken ge vonden. Op den spoorweg in den Pele- ponesus heeft een ontsporing plaats go- had, waarbij een stoker den dood vond. Te Aken kwam een gewezen officier Maandagavond in beschonken toestand een café binnen en mishandelde de gasten, steeds schreeuwendeIk ben Brüsewitz de tweede Wie mij of mijn monocle be- leedigt, dien schiet ik neerDen kellner, die hem wilde verwijderen, bracht hij een wond aan de lip en een paar ferme schop pen toe Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Annaland de heer A. H. Feijkes, cand. te Dordrecht.; te Sint Maartensdijk ds. C. J. Six Dijkstra te Kortgene. Beroepen te Exmorra Troelstra cand. te Burgwerd Homoet te Staphorst; te Hilvarenbeek Van Roggen cand. te Sloten te Elburg Van de Plassche te Gouderak; te Leersum Steenbeek te Vianen te Eerbeek Voors te Kuinre te Tjerk- werd Van Rijs cand. te Hemelum. Aangenomen naar Hempens door Troste te Oosterhaule. Bedankt voor Hilvarenbeek door Van Roggen, cand. te Slotenvoor Tub- bergen en Bergumerheide door Van Leeu wen cand. te Arnhem voor Rotterdam door Van Paassen te Meppel; voor Nootdorp door de Visser te Brakel voor Heerlen door van Leeuwen Boom kamp t e Olst. Scherpenisse. Bij de verkiezing voor een gemachtigde van het Kiescollege zijn uit gebracht 45 stemmen, waarvan C. Duijn- houwer 16, Jb. Keur 12, Jac. Z. Risch 5 en J. D. van der Graaff 4 stemmen ver kreeg, de overige stemmen waren over verschillende personen verdeeld, zoodat herstemming moet plaats gel ben tusschen de heeren C. Duijnhouwer en Jb. Keur. lerseke. Herkozen tot notabelen I. van Boven met 43 en L. de Koeijer met 49 van de 58 stemmen. Geref. Kerken. Drietal te Koudekerke ds. A. Schouten Wz. te Willemstad, ds. J. E. Vonkenberg te Voorthuizen en dr. J. Hania Pz. te Ooslerbierum. Tweetal te Bleiswijk ds. C. Hoek te gchettens on ds. Z. Hoek te Zuidland. Beroepen te Genemuiden ds. J. Meijer Jr. te Langeslag te Haamstede ds. T. Bouma te Doorn. Dezer dagen is te Amsterdam in den ouderdom van 66 jaar overleden de heer ds. A. O. Schaafsma, vroeger zendeling leeraar in de Minehasa van Menado, daarna geref. predikant te Zeist, Kralingen en Delfshaven. lerseke, Onze nieuw beroepen leeraar, ds. Joh. Visser, werd Zondag in de voor middaggodsdienstoefening bevestigd door zijn schoonvader ds. L. Spoel te Harder wijk met eene rede naar aanleiding van Jeremia 15 19m. Des namiddags verbond de nieuwe leeraar zich aan de gemeente met eene predikatie naar Col. 1 28. Aan 't eind der godsdienstoefening sprak ouderling Moerdijk nog een hartelijk woord. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Groningen door G. Oosterhuijs cand. te Woldendorp. Bedankt voor Harlingen door G. Ooster huijs, cand. te Woldendorp. St. Annaland. De heer van der Graaf te 's Hertogenbosch, benoemd onderwijzer alhier, zal 1 Febiuari zijne betrekking aanvaarden. Op de voordracht voor onderwijzeres al hier is geplaatst de eenige sollicitante mej. B. van Luijk te Krimpen aan de Lek. Tot onderwijzeres aan de o. 1. school te Scherpenisse is benoemd Mej. T. van As, te Oud-Vosmeer. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens: diefstal: J. Q,., 35 j landbouwersknecht, Groede, tot 3 m., en E. V., 14 j., en J. V., 13 j. voddenrapers, Clinge, thans te Middelburg in hechtenis, ieder tot 1 m. gev. straf, twee laatstgenoemden met min dering van den tijd in verzekerde bewa ring doorgebracht en met last tot oamid delijke in vrijheidstelling; mishandelingP. S., 31 j., arbeider, IJzendijke, tot 2 m., C. L. H., 19 j.,schip persknecht, en K. J. H., 29 j., werkman, beiden Temeuzen, de le tot 3 w. en de 2e tot een m. gev. strafM. P. Mz., 20 jM. v. Z. Lz., 23 j. en C. P. Az., 18 j., arbeiders, Schore, de le en 2e ieder tot f5 q. s. 5 d. h. en de 3e tot 7 d.gev. strafen mishandeling en mishandeling van dieren G. J. P., 19 j., koopman, Clinge, tot 45 d. gev. straf. Vrijgesproken A. d. L., 33 j. werkman Bergen op Zoom, beklaagd van verduiste ring. In zake P. F., oud 21 j. timmerman te 's Heer Arendskerke, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij hij ter zake van jachtovertreding is veroordeeld tot f 10 b. s. 4 d. k., is het vonnis des eersten rechters vernietigd en opnieuw rechtdoende de appellant vrij gesproken. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stnkkeu wordeu in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacte ur In een goed bezochte vergadering onzer afdeeling werd door een der buitengew. laden eene lezing gehouden over het Mal thusianisme. Eerst werd daarin het stelsel van Malthus omtrent de bevolkingsleer ontwikkeld en de resultaten waartoe hij kwam meegedeeld daarna werd het doel van het IVtettKi-Malthusianisme voorgesteld, de wijze waarop de bond van dien naam propaganda drijft besproken en de resultaten die daarvan het gevolg zijn aangewezen. Vooral dit laatste was wel geschikt om de oogen te openen van hen die het ge vaar van deze nieuwe leer nog niet hadden ingezien, of van de kwestie nog geen ge noegzame notitie hadden genomen. Waar een en ander intusschen aan Gods Woord en de daarop gegronde beginselen werd getoetst, kon de conclusie waartoe men kwam wel geen andere zijn dandeze: dat allen die dat Woord eeren en die be ginselen zijn toegedaan, de dure roeping hebben om tegen het streven van dien bond te getuigen en waar ze kunnen, de doorwerking van zijn theorieën tegen te staan. Op voorstel van een der leden besloot de vergadering daarom het bestuur uit te noodigen namens de s fdeeling in het or gaan van ons verbond en in het alhier verschijnend Christ, historisch nieuwsblad „de Zeeuw" eene uitnoodigiDg te richten tot alle christelijke bladen, om niet slechts alle advertentiën, die het streven van be doelden bond direct of indirect bevorderen te weren, maar ook tegen de verspreiding van de betrekkelijke geschriften en het aanprijzen der middelen aanhoudend en ernstig te waarschuwen, opdat ons volk wake voor zijne zonen en dochteren, die door deze verderfelijke leer worden bedreigd. Aan uwe redactie daarom het beleefd verzoek ons in de gelegenheid te stellen, aan genoemde opdracht te voldoen. Namens het bestuur der Afdeeling Middelburg van Patrimonium J. MAAS, Voorz. L. D. v. d. HOUTEN, Secr. Geachte Heer Redacteur 1 In de Nieuwe Zondagsbode van 14 Nov. 1.1. bindt een zekere S.S. den strijd aan tegen en wekt allen die de Herv. -Kerk liefhebben op om toch de oogen te openen voor, de „schrikkelijke openba ring van vijandschap, tegen wat ons heilig is en lief door de liberale nieuws bladen ten beste gegeven." Dat is zeker prijzenswaardig, waar zoovelen die de Herv. Kerk liefhebben, nog altijd maar niet schijnen in te zien, dat hoe die z. g. n. liberale bladen zich soms ook nog kunnen interesseeren voor onze kerk, ze toch door het ongeloof in de hand te werken, en wnar dit mogelijk is ook de kerk binnen te smokelen, Juist die kerk verwoesten en ten val zullen brengen zoo God het niet verhoedt. Jammer echter dat dhr. S. S. het daarbij nu niet laat, maar ook „de Zeeuw" als vijandig en gevaarlijk beschouwt, zoo zelfs dat niemand wien zijn belofte, afge legd bij de aanneming in die kerk ernst is, dit blad, met een goed geweten kan blijven steunen, en daarom maar kort en goed een nieuw Chr. Nieuwsblad zou willen oprichten, dat niet aan „het afbreek systeem" doet, dat „de Zeeuw" er op na houdt. Mij dunkt dat vele leden der Herv. zullen protesteeren tegen de uitlatingen van dhr. S. S. die zijn gezegdes niet met be wijzen staaft en velen met mij zouden wenschen, dat uit de velen die de Herv. Kerk lief hebben en die toch niettemin, of misschien wel juist daarom de Zeeuw steu nen, iemand, die daarvoor meer bekwaam heid bezit, dan schrijver dezes, zich opdeed om aan te toonen, het onware in de ver dachtmaking der bedoelingen van den Redacteur van de Zeeuwopdat, na volgens een schrijven van den Red. der N. Zon dagsbode. na het lezen van het stuk van den heer S. S. „zich velen de oogen eens hebben uitgewreven" ze zullen kunnen zien, dat ieder lid der Herv. Kerk die de Zeeuw steunt, daarmede gerust kan voortgaan, ja meer nog dan tot nu toe met een gerust geweten in haar belang mag werkzaam zijn, in plaats van zooals dhr. S. S. wil dat ze zullen doen zooals hij zelf reeds doet: het „af breek-systeem" toepassen, n. 1. op hee eenigste Chr. Hist. Nieuwsblad dat in onze provincie ver schijnt. „OBSERVATOR". (Wij willen om de goede bedoeling van den geachten inzender een volbloed Hervormd en nuchter man, dien wij ken nen dit stuk niet weigeren. Eigenlijk hadden wij liever gehad dat van 't ge wraakte geschrijf geen nota ware genomen. „Zulk water, zulke visch". Wij vermoe den wel eenigszins, dank zij onze bekend heid met eigenaardigheden in sommiger stijl, wie S. S. is. Wij nemen hem echter zijn kijk op den redacteur van ons blad al meenen wij te weten dat hij ongelijk heeft niet kwalijk. En wij zouden dan ook ongaarne zien, althans in ons blad, dat zich iemand „opdeed em aan te toonen het onware in de verdachtmaking, enz.", gelijk Observator wil, dien wij overigens dank zeggen voor zijn sympathie, ons van die zijde te meer welkom, nu al meer de geest die scheidt en scheuring maakt over de Christenen vaardig wordt, en ook de twist appel „Hervormd of Gereformeerd" al meer op politiek terrein de Christenen en ook de lezers van ons blad dreigt te zullen verdeel en. Red.) M A RKTBERICHTEN VLISSINGEN, 27 Nov. 1896. Boter f0.95 a fl.05 per kilo. Eieren fO.— a f—per 104 stuks. MIDDELBURG, 26 Nov. 1896. Uit Walcheren was heden een ruimen aanvoer en daar er naar alle artikelen nog al een levendige vraag bestond, zoo ruimde het aangebodene vrij wel op, echter niet dan tot verlaagde prijzen. Nieuwe Tarwe werd in puike kwaliteit f7 a f7.10 betaald. Dito Rogge was tot f5 te bekomen. Dito Wintergerst weinig getoond en van f5 tot f5.10 gekocht. Dito Zorner- gerst in puike soort f 4.50 a f 4.60. Dito Groene Kookerwten f7.25 a f 7.60 naar kwa liteit gokoebt. Dito Kroonerwten weinig ter maikt fS af8.10 betaald. Dito Witteboonen vonden in puike soort van f9 tot f9.25 nemers. Dito Bruineboonen z(jn in puike ronde soort met f 9.50 betaald. Dito Paar- denboonen zeer weinig aangeooden en van 15.50 tot fö.60 gekocht. Winter Koolzaad tot f 10 aangeboden. Versche Boter f - .90 a f 1per kilo. Eieren per 100 stuks f 6.—. ZIERIRZEE, 26 Nov. '96. BOTER. Hoogste koers f —.571/2 a f laagste koers f—.45 per 5 ons. KIPEIEREN hoogste koers f 1.82 laagste koers f 1.25 EENDElErtEN hoogste koers 1 laagste koers f de 25. OOSTBURG, 25 Nov. 1896 Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe 1 7.— af 7.25. N. Rogge f 5.— a 15.25 N. Wintergerst I 7. - a f 7.60 per honderd k lo. Zomergerst f6.50 a f7.— per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 6.25 a f 6.75. Kookerwten f 6.50 a 16.75. Erwten f 6 a f 6.50. Paardenboonen f 5.70 a f 5.80. Koolzaad f a f Waar 't niet er by staat, is de prijs per H L. Te laat ontvangen voor het Woensdagnr. Red. AFLOÖi* VEiSküOrim ENZ- VLISSINGEN. Woensdag werd door Not. Brsch publiek geveild desmudeijj, enz. van wijlen den heer Tavenier, met boven woning, Pakhuis, erf en plaats en bleek in den Koudehoek L 73 groot 164 cA. Hoogste in schrijver dhr. C. Sanderse, alhier voor f 6066. Kooper dezeffde voor f 6567. 2e Een huis, erf met plaats en bleekveld op den Rommelkade K 63 groot 163 cA. Hoogste inschrijver dhr. M. Goote, alhier voor f4578. Verhoogt door dhr. M. de Jonge alhier tot f4810 plus f25 voor losse goe deren; niet toegewezen. MIDDELBURG. Heden Vrijdag werd aan het Gebouw van het Prov. Bestuur aanbe steed hei verruimen en het op diepte hou den van de buitenhavens van het kanaal door Zuid-beveland te Hansweert en te Wemeldinge, dienst 1897- 1901. (Raming f8400 per jaar). Inschrijvers: per jaar. A. Visser, Haarlem f8600. A. L. v. Wijngaarden, Sliedrecht f7600. J. van Noordenne, Utrecht t 7545. A. F. Volker, Sliedrecht f 7230. J. P. de Groot, Gies- sendam i 7200. C. Boa Az. Dordrecht f 7000. I. v. d. Velde Jz Papendrecht f6340. GROEDE. Donderdagnamiddag werd door den notaris H. G. Hammacher alhier pu bliek geveild een woonhuis en erf, aanko mende de erfgenamen van wijlen Francina Haartsen. Van inschrijving werd gebruik gemaakt door de heeren J. liisseeuw, F. Lucieer en A. van Lftire. Hoogste inschrijving f656, Daar hiarap geen hooger bod volgde ging de verkooping niet door en zal Donderdag 10 Dec. een nieuwe publieke veiling plaats hebben. KATTEND1JKE. Hedeu Vrijdag werd door not. Pilaar voor het Burgorlyk Arm bestuur alhier publiek verpacht 2 perceelen bouwland resp. a f32 en a fSO de 39 24 cA. tegen f 48 en f 47 bij de vorige 7jarige verpachting. Nog 10 perceelen bouwl. bleven onverpacht, wijl er hoegenaamd geen pacht- lustvoor was. LAATSTE BERICHTEN. Nisse. Woensdagavond overleed de heer Jacobus Koeman landbouwer alhier in den ouderdom van 82 jaar. De overledene was sedert 1851 lid van den gemeenteraad, zoodat er een nieuwe verkiezing voor een raadslid plaats moet hebben. NISSE. Woensdagavond trad dhr. Geill alhier op voor een twintigtal hoorders om zoo het mogelijk was eene afdeeling te stichten van den boerenbond. ZEd. zou zelf een goed voorbeeld geven, zeide hij, door zelf er lid van te worden maar ook niet éen landbouwer volgde. Zaterdag 28 Nov. Goes, 8 uur in de Prins van Oranje door not. mr- Liebert een huis en hoveniering in Bakkershoek 1.1875 H, in pacht bij P, Schrijver. Dinsdag 1 Dec. Vlisslngen. op 'tPetroleumterrein9uur timmer- en brandhout. Woensdag 2 Dec. Sciiore,hal f10 uur by erven Clir. Glerum door not. Pilaar secretaire, voitaire, ledikan ten, bedden met toebehooren, barometer klokken, tatels, stoelen, spiegels, boeken (prachtbanden), damast tafelkleed, vloerklee- den, arduinsteenen bloempot, kruiwagen ladder brandstoffen, de helft in een zaai- machiue. Hoedekenskerke, 10 uur door not. v. d. Kloes voor dhr. Fransen v. d. Putte by de hofstede van Priem 116 olmen aan den acgterdjjk; 102 id. aan de dreef nabij tslot van Baarland. Westknpcllc, door not. Loeff 10 uur in het wapen van Zeeland een huis, schuur en tuin, hoek Koestraat 555 cA. en 12 perc. bouwl. 3,1334 H. Kijkdag Maandag en Dins dag voor den verkoop. Hattt iKiijke, 12 uur bij erven de Bel door not. Mulock Houwer meubels en bij Feleus het erfpachtsrecht van «en huis, tuin en erf 590 cA. 50.84 A. bouwl. Zaterdag 5 Dec. Nieuw- en St. Joo»land, 11 uur b(j D. Dingemanse door not. Tak 57 olmen. Niet in massa. Woensdag 9 Dec. lioudekerke, 10 uur bü Rooze door not. Loeff de hofstede Zuidwerve met bouwl. enz. aan den Bree-, Krieken- en Heulweg, in 6 perc. 5060 cA. bouwl. Elzenweegje. 2 perc. bouwl. 4025 cA. Kokswegje. Vier huizen 447 cA. samen. Te zien de gebouwen op 't dorp 7 Dec. 10—12 en 2-4 uur en de hofsteden en landen 4 en 5 Dec. Zaterdag 12 Dec. Boes, half 11 in de Prins van Oranje door not. Pilaar lo. een hofstede, huis, schuur, wagenhuis, erf en wei'and 1.1580 H. 2o. 1.5630 H. bouwl. 2 perc. 3o. een huis met bouwl. Straatweg, groot 6580 cA. 4o. 3 perc. bouw- en en weiland in 's Heer Arendskerke, 's Heer Abtskerke, in den Poel, samen 6.7890 H. 5o. 2 perc. bouwl. in Goeschen polder 2.6050 II. Alles van wijlen L. Snoodijk en echtgenoote. Dinsdag 15 Dec. Domburg, 10 uur op Duinvliet door not. Loeff 5 Hectaren esschen, eiken- wilgen en olmen kaphout. Van Amsterdam bevelen dit tijdsehri voor wie zich op c (1 Jan. a. s.) abonn gratis te bekomen, zamen 300 bladz scheidene illnstratiën f3,50. Wie kan, opdat de schrijvers alleen ten dienste st bliek, dat mogen b aangesi Boekhandi f. Op den 29 Nov onze geliefde one PIETER TANNETJE hunne vijf en tv Toreeniging te he Hunne d Middelburg2T Getrouwd CORNELIS TEUNTJ die mede namens familie hartelijk dai vele bewijzen van be genheid van hun hui Temeuzen. Oud- Vosmeer. 26 N Heden overleed m genoot de heer J. KOEI in den ouderdom maanden, na een o veertien dagen. De Wed. Nisse, 25 Nov. 18! Vrijdag 4 Dec. middelburg, 11 uur aan het gebouw van het Prov. bestuur vernieuwingen aan de bovendekken op het bordes en op den zuidelijken aanlegponton met toeleidende brug aan de westzijde van de buitenhaven van het kanaal door Walcheren. Raming f400. Zaterdag 5 Dec. middelburg, St. Joris half 12 door den directeur der registratie en domeinen het leggen van een zeedijk van 5463 M. ter bedijking van 580 H. buitengronden in 'tver dronken land van Saeftinge voor de polders v. Alstein, Louisa en Prosper, benevens het maken van een haven en verdere werken. Raming f296.500. Bestek en teekeningen bij den hoofdopziener der domeinen van Wuijckhuijse te Middelburg. Aanwijzing 24 Nov. 10 uur aan de Paal bjj Graauwen 25 Nov. aan den zeedijk van den Louisapolder. Biljetten ten bureele Oost-Indisch huis 11 uur met opschrift Bedijking Saeftingen. "Woensdag 23 en Donderdag 24 Dec. Dordrecht, in 't lokaal van Van der Horst door directeuren der levensverzekering Dordrecht in perceelen het bouwen van 34 heerenhuizen, 68 beneden en bovenhuizen en 7 dubbele arbeiderswoningen op Rozen hof aldaar. Van 26 - 27 Nov. 1896. MIDDELBURG. Ondertrouwd A. Rcmjjn jm. 35 j. en C. J. Wolf jd. 23 j. Getrouwd: J. A, Dikkenberg jm. 23 j. en J. Oosterveer jd. 27 j. J. A. Kok jm. 22 j, en M. A. Koets jd. 20 j. BevallenP. C. C. Entink geb. Houpt z. Overleden: H. C Blok7mnd.d. GOES. Gehuwd: 26, Christianus Wilhelmus Warger 44 j. wedr. v. Jacoba Francina Dronkers te Tilburg en Elisabeth Catharina Fait 28 j.jd. te Goes. JanCorstanje25j jm en Jacomina Eversdljk 24 j, jd. Leestafel. Excelsiorgeïllustreerd tijdschrift voor het Nederlandsche volk, onder redactie van A. J. Hoogenbirk en J. A. Wormser. Dit tijdschrift behoudt zijn goeden naam als leverancier van oorspronkelijke,degelijke, boeiende verhalen het wordt door onze jongelieden gaarne gelezen. Vooral is de jaargang dien wij thans voor ons hebben zoo belangrijk, om 't zeer degelijke reisverhaal Heden overleed r doch geduldig lijd Echtgenoote JACOBA in den ouderdom jaren, diep betreur kinderen, behuwd- JACOBUS 1 Meliskerke, 26 No- Voor de vele Btelling, ondervonden van den heer JOHA] REN, overleden te R familie haren dank. Cortgene, 26 Nov. Uit a L. F des avonds 8 uur te van Oranje", zal de No ten verzoeke zijner pi te koop a te Goes in Bakkershi 387/89, rroot I.I875, t ln pacht bij P. Schrj Informatiën bij dhi ANTER en bij Mr. BOCK,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 6