KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Briefwisf Nog werd het nieuwe lid Yoor Yenloo heëedigd. Met hem deed thans de derde priester zijne intrede in 't Nederlandsche parlementNolene, Evers en Schaepman Dins 'ag avond te Goes Don derdag te Middelburg, zal gelijk in oris blad is aangekondigd, liet Mu ziek- en Zanggezelscbap van de Wees- nmchting te Neerboseli een Uitvoe ring geven in de zalen als aange kondigd. Een woord van aanbeveling te zeggen zal eigenlijk overbodig wezen. Uveral, waar de Weezen optreden, wachten hen volle zalen en kan het publiek een genotvollen avond sma ken. Want men moge bedenkingen hebben tegen het systeem der Weezen-iimchting niet te ont kennen is het toch dat zij een der meest gezegende en zegenendelnrich- tingeu is in ons vaderland. Een monument van Gods trouw en Vader zorg. Alleen daarom zou men steu nen, gaan, hooren. iloeveel te meer als men nog weet op het gebied van de kunst iets 1e hooren en wel van dezulken dm zoo ontzaglijkveel moesten missen van wat anderen ruimschoots ten deel viel. De Weesinrichting vertrouwde op Zeelanas belangstelling. Moge noch Goes noch Middelburg dit vertrou wen beschamen en Bestuui èn Wee zen straks dankbaar en opgewekt Zeeland kunnen verlaten. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Bruinisse door ds. J. E. Steenbeek te Steenderen. Beroepen te Nienwpoort Feijkcs cand. te Dordrecht te 's Heerenberg (toez.) Buisman cand. te Kampen te Hempens Troste te Oosterhaule te Kampen Van Sckaik te Den Burg op Texel- te Nijega en Elahuizen van Rijs, cand. te Homelum te Streefkerk Havinga te Andelte Ulrum, Wissing te Hardingsveld. Aangenomen naar Usselo door Wensinck, cand. te Zutphen naar Workum door Van Oostrum Soede te Longerhouw. Bedankt voor Waverveen door Janzen te Veessen; voor Neerlangbroek door Van de Plassche te Gouderak; voor Dokkurn door Van Krieken te Westwoud voor Tubbergen (toez.) en voor Geervliet door Wensinck cand. te Zutphen. Goes. De op 1 Jan. '97 aftredende leden der Commissie van Toezicht op de kerkelijke goederende heeren C. Marinisse, J. A. Steketee en Joh. van Asperen Ver- venne, en de aftredende Kerkvoogd de heer W. Cense zijn herkozen en hebben hunne herbenoeming aangenomen. Xapelle. Door het Kiescollege is, in de plaats van J. Schipper die zich niet meer verkiesbaar stelde, tot ouderling ge kozen J. Blanker. Tot diaken is herbenoemd D. van Maris, beiden hebben de benoeming aangenomen. Geref. Kerken. Beroepen te Camperland ds. P. J. Baay te 's Gravenzande. Aangenomen naar Oppenhuiïen door ds. G. H. van Kasteel te 'GraveDhage Waalsche Kerken. Beroepen te Montpellier (Frankryk), Dupont te Breda. Ds. van Kasteel was van 1877 tot 28 Maart 1880 predikaut bij de ned. hervormde gemeente te Oppenhuizen. In de plaats van den heer W. Hovy, die als zoodanig ontslag nam, is tot direc teur der vrije universiteit te Amsterdam gekozen de heer J. van Alphen, lid der tweede Kamer. Benoemd tot enderwijzer met hoofdacte te Stavenisse de heer K. Uilkemate Menal- dum (Fr.) (Telegraaf) Geslaagd te Breda voor de acte teeke nen L. O. dhr. H. [R. Carstel te Zuiddorpe- Geslaagd voor de aote wiskunde L. O., artikel 65, de hser J. van Tooren te Middelburg. Zending der Geref. Kerken. Vertelde br. Pos vroeger een en ander van de gewoonten der Savoeneezen bij de voorbereiding van' t huwelijk, thans mogen wij met hem een trouwfeest bij wonen, waartoe hij, eenigen tijd geleden, genoodigd werd. Alle gasten waren, op hnn wijze, keurig netjes gekleed en getooid. Zes kleine meisjes, rijk opgesierd met snoeren koralen enz., openden door een eigenaardigen dans 't feest. Toen kwam een man, die met een kapmes kwam, sprong en zwaaide en allo man uitdaagde. Toen niemand kwam, sloeg bij op een trom en ging heen. Dat deden meerderen, waaronder enkele ware Goliaths. Toen kwamen drie groofe meisjes vreemd opgetooid 6n met een kapmes in de rechter-, een Btrooh.ilm in de linker hand. Zij liepen op eigenaardige wijze rond eu maakten op hun beurt plaats voor èenige ruiters, die uitstekend op hun paarden manoeuvreerden en een spiegelgevecht hielden. Nu werden karbouwen geslacht en ging men elkaar met hun bloed enz. insmeren. Nog een oogenblik, 't feest was geëindigd, de jonge vrouw verscheen nog even, en de gasten gingen naar huis. Br. de Bruijn meldt hoe zijn Gemeente een paar maal door krokodillen veront rust werd, die telken male een offer vraag den. Een andere maal werd een woonhuis iu brand gestokeu. Na lange droogte schonk de Heere regen nadat de Gemeente zich in den gebede daarvoor tut Hem vereenigd had. In het ressort van Br. Horstman in den omtrek van Poelosara hebben Christenen een landontginning op touw gezet, waaruit misschien mettertijd een Christendesa ont staan kan. Zoo wordt dus ook hier thans 't beginsel Evangelisatie in verband met ontginning in praktijk gebracht, Nu: 't draagt elders immers schoone vruchten, waarom zou men ook niet eens op Midden Java een proef nemen 't Denkbeeld is trouwens reeds oud. Ook de monniken, die voor tien eeuwen onder de Germanen, ook in ons land, de Kruisvaan plantten, legden rond hun woonplaatsen landerijen aan en trachtten daardoor het volk tot een meer vreedzaam en geregeld leven en werken te bewsgei. Br. Adriaanse begon in den laatsten tijd meer eigenlijken Zendingsarbeid te verrichten, dooponderwijs te geven en te prediken. De lieden toonden veel belang stelling, o. a. door allerlei vragen te doen. Een hunner vraagde b. v. of er na den dood nog schuldvergeving mogelijk was, gelijk de Mohammedanen voorgeven. Ook reikte Br. A. geneesmiddelen uit aan velen die vraagden. De helpers gaan vooruit in By beikennis en tact om deze mede te deeien. Een niet onaardig be wijs van vrucht werd nog door Br. Horst man waargenomen. De rijstteelt gaat altijd met verscheidene feestelijkheden gepaard, feitelijk afgodsfeesten. Doch op een dezer feesten te Dermo sprak een der tegenwoordig zijnde Christenen „Mijne broeders, mannea en vrouwen, hier tegen woordig! wij zijn bij elkander geroepen door onzen broeder, dsn vader van dit buis, om gemeenschappelijk met hem dit maal te houden, dat hij heeft toebereid met 't doel, gezamenlijk God den Heere te danken, voor de zegeningen hem in den nog te veld staanden oogst geschonken, en Gods bescherming af te bidden, opdat bet gewas zonder schade kunne gesneden en binnengebracht worden. Stemt gij in met dit doel van ons samenzijn En allen antwoorden: „Ja!" „Welnu, laat ons dan den Heere loven sprak Abdoel- lah, en ging toen voor in een hartelijk gebsd. Wat dunkt u, lezers, kunne» wij, Zeeu wen, nog nist iets van dien bruinen man leersn Ik wou dat al onze oogstfeeBtje» („oogstkoeken" en derg.) 't karakter droegen van dit Javaanscbe rijstfeest. Horstman tracht ook vooral de voornamere lieden onder de Javanen te bereiken doorzending van traktaten enz., doch de hoofden zijn juist veelal ijverige dienaars van den valschen profeet en niet zelden santri's of houders van priester-scholen. Alles saam genomen geven de (laatste berichten van Midden-Java goede hope, die God vervulde t Naschrift. Natuurlijk zijn in de Zen dingsorganen der Ger. Kerken de stukken over de Zending opgenomen, op de laatste Synode behandeld. We behoeven voorde lezers van „de Zeeuw" deze niet te bespre ken en ons blad] is daarvoor trouwens niet 't aangewezene. Toch mogen we hier wel uitspreken, en waar we zelf buiten de Geref. Kerkeu staan, is s 't ons aangenaam deze uitspraak hier neer te schrijven, (we denken aan „Rückert's Egoïsme" en „de gaarde" is dan 't Godsrijk), dat we met de meeste belangstelling en sympathie de be sprekingen over de Zending gevolgd hebben en met groot verlangen uitzien naar de uit voering van het zoo keurig ineengezette werkprogram. God zegene de uitvoerders sn de uit voering -j- 3. Zending van 't Java-Comité' 't „Geï-lustreerd Zendingsblad" Blaat in zijn jongste no. een „Terugblik op den 20 jarigen arbeid van zendeling P. B. Haag", 22 Juli 1876 aangevangen. We kunnen bier dezen arbeid niet uitvoerig beschrijven. (Waarschijnlijk komt in den nieuwen jaar gang van „Paulus" een uitvoerig stuk voor over de „Zending te Batavia", waarin na tuurlijk ook aan 't werk van Br. Haagde noodige aandacht zal gewijd worden). Toch mogen we hier een korte opsomming van al wat door hem verricht werd, wel in- lasschen. Reeds spoedig na zijn aankomst begon hij een gezegenden arbeid in Hospi taal en Gevangenis eu richtte hij een Zon dagsschool op. Daarna verrees een Malei- scbe dagschool. Om de armoede te lenigen nam bij 't initiatief tot de stichting eeuer Christelijke liefdadigheidsvereeniging, die thans over pl. m. f3000 'sjaars te beschik ken beeft en veler leed verzacht. Ook 't Zendeling-Weduwen- en Weezenfonds („Ja cobus") dankt aanj Br. Haag grootendeels zijn ontstaan. In 1888 werd de eerste Chr. school te Bstavia geopend, een paar jaar later 't Militairen Tehuis, beide op zijn aandrang. In 1888 wijdde hij ook 't kerk gebouw der door hem verzamelde Chinee- sehe Gemeente aan zijn bestemming. Deze Gemeente wordt sedert 1891 door Br. Geissler bediend. Bijbelcolportage behoorde mede tot Br. Haags bemoeiingen, totdat't Britsch en Buitenl. B.G. zich te Batavia vestigde en er op groote schaal zijn arbeid aanvatte. De Maleische Gemeente werd door hem reeds sedert jaren bediend. Verder heeft de zendeling een paar Gouvernements betrekkingen, tevens eerebewijzen hem ge schonken sn wèl verdiend. Zijn uitgebreid werk zij nog vele jaren hem toebetrouwd en krone zijn God 't nog lang met Zijn zegen Br. Geissler heeft over 't algemeen goede mededeelingen uit zijn Gemeente, vooral omtrent de school. Zijn vrouw is hem bij 't onderwijs een goede hulpe. Gaarne zou hij ook te Batavia een Chineesche kost school voor meisjes zien verrijzen, zooals er bijv. te Singapore bestaan, die uitne mend werken. Daarvan zag hij het be wijs niet lang geleder., toen 7 Chineesche vrouwen uit die stad Batavia bezochten. Zij waren oud-leerlingen eener Europeesche kostschool voor Chineesche meisjes en toon den in alles hoe goede vruchten hun op voeding gedragen had. Thans hooren we nog even, wat Br. Da ïmerboer van zijn Batta's te vertellen heeft. De gezondheidstoestand in zijn rapport is niet gunstig. Berri-berri en koorts breken veler kracht. De geestelij ke toestand des volks, ook der Christenen, laat mede veel te wenschen over, o. a. kunnen een paar helpers het slecht mei elkaar vinden. Br. Dammerboer doopte nog een vel wassen jongeling, die mit een dochter van den helper Cornells Hanrkap in het huwelijk trad. Daar was een an dere jongeling, die Carolina eerst gevraagd had en die voor haar gewerkt had bij haar vader, als Jacob bij Laban, doch zij wilde hein niet e» liep weg, waarover heel wat te doen viel, doch ten «lotte ging de jongen elders een vrouw zoeken. De Batta's zoeken liever een vrouw in Angkola dan in Toba, daar zijn zc goed- kooperToch wordt er voor een burger dochter gevraagd 1 buffel, 2 runderen, f 100 en eeniga kleedingstukken. Huwelij ken baren den zendelingen vaak zorgen. Ook zendeling Dekker ondervond dit weer van een paar, welks verloving reeds heel wat woorden gekost had, was op den dag der bruiloft de bruidegom weggeloopen Br. Van der Spiegel heeft „niet weinig strijd" op het arbeidsveld tegen „den hoog moed der Arabieren, de onverschilligheid der materialistische Chineezen, de geheime en toch zoo merkbare tegenwerking van het Mohammedanisme". Toeh verliest v. d. S. den moed niet en dat zijn werk niet ij del is, bleek nog kort geleden, toen de Nieuwe Rotterd. Courant een stuk uit de Java-Bode overnam, waarin daarover op de meest vereerende wijze gesproken werd. „Zijn werk is niet ydel", zeggen we en bedoelen daarmse o. a. dit, dat het ook niet-Christenen een getuigenis ontlokte omtrent de kracht van het Christelijk ge loof en de Christelijke liefde. Ook dat is een wezenlijke vrucht. En we mogendank- baar erkennen, dat ook de liberale pers in den laatsten tijd met zulke getuigenissen gereeder is dan weleer. f De z. g. Sint-Maarten is Donderdag te N. en St. Joosland niet kunnen voorbijgaan zonder een vechtpartijDe veldwachter, die het mes van een der veohtenden wilde afnemen, kreeg een snede in de hand, waardoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tegen de vecht- lustigen is procesverbaal opgemaakt. M. C. Schoondijke. De heer Iz. Risseeuw Iz- alhier die zooals we ettelijke dagen gele den meldden benoemd is tot Commies der 4e klasse bij de directe belastingen wordt met 1 December a. s. als zoodanig geplaatst te Locht, gemeente Heerlen, (Limburg). Zlerikzee. Na de tegenspraak van de Nieuwsbode blijven verschillende Zeeuw- sche- en Hollandsche bladen maar aldoor berichten dat de tram verzekerd is. Men moet maar durven Waarde. Zaterdag werden door heeren uit Breda, met drie geweren, op de gron den in den Valokenissepolder in pacht bij de heeren Guljé, van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uur ruim 50 stuks hazen geschoten. Wel een bewijs dat het wild daar veelvuldig is. Het vervoer van suikerbieten op Zuid-Bevelaud is enorm. Een enkel .staaltje: Nauwelijks 2 jaar geleden werd onder 's Heer-Arendskerke een nieuwe keiweg gelegd, kostende f3000. Door het bieten- vervoer verkeert die weg nu in een zoo deerniswaardigen toestand, dat de wagens op tal van plaatsen tot aan de assen in allerlei kuilen zakken. Haast alle wegen op het heele eiland, zelfs de hardste, zijn tegenwoordig modderpoelen. R. N. Aan de „Vereeniging tot het bezoe ken der Armen" te Middelburg is door wijlen den heer J. H. Gerlacb te Voorburg, vroeger pred. bij de de Waalsche gemeente aldaar, een som vau f 500 vermaakt. Dreischor. Tot gemeenteveldwachter alhier ,s met ingang van 1 Jauuari e. k. bsnoemd H. I'h. Klooster te Elle- woutsdijk. Een tuinman te Apoldooru is Vrijdag in den jenever gestikt. Een jachtopziener te Bunnik wilde tegen een tweetal stroopera proces-verbaal opmaken. Plotseling werd bij door ben aan gevallen, en nu ontstond een worsteling, waarbij de jachtopziener met een mes ernstig aan het aangezicht werd verwond, terwijl hem een gedeelte van het oor werd afge sneden. De daders wisten te ontsnappen Om dieren, die elkaar vreemd zijn, an elkander te wennen, wascht men ze an kop en hals met brandewijn. De dieren belekken elkander dan en zijn dadelijk goede vrienden. Te Beesd is een driejarig meisje van een spoorwegwachterss, terwijl hare moeder dienst deed, door de kachel in brand ge raakt en na een hevig lijden bezweken. In een verkeerde haven verzeild geraakt Met de bedoeling om voor zijn vertrek naar Indië zijn meisje nog eens te bezoe ken, kwam Maandagmorgen aan bet cen traalstation te Utrecht, een koloniaal aan, geenszins vermoedende dat bij twee dagen later de woonplaats zijner geliefde weder zou verlaten zonder haar zelfs ook maar een oogenblik te hebben gezien. Toen hij namely k het station verliet was de eerste die hij ontmoette een gewezen matroos der mariiie, met wien hij als jongen veel omgang had gehad, dook dien hij daarna uit het oog had verloren. Natuurlijk moest op dat wederzien een glaasje gedronken worden, waartoe het vriendenpaar de eerste herberg de beste binnenging en daar geruimen tijd vertoefde, totdat zij in ebn toestand waren geraakt, waarin de kas telein zijne klanten liever kwijt dan ryk is. Gelukkig was de matroos den koers nog niet geheel kwijt en slaagde hij er zelfs in, om, zonder door de politie te worden gezien, met zijn vriend de Hekel- steeg, waar zijne vrouw woonde, te be reiken. Sedert schijnt men daar onafge broken feest te hebben gevierd, totdat Dinsdagavond de koloniaal geen eent meer rijk was, alles wat hij aan waarde bij zich had gehad was verkocht toen een drietal dames uit het gezelschap hem na een korten twist de deur uitwierp. Zooals de man daarna aan de politie verklaarde, was hij in die twee dagen ruim f 200, benevens een gouden horloge met dito ketting en een paar gouden ringen kwijt geraakt en bleet hem niet anders over dan maar zoo gauw mogelijk naar Harderwijk terug te keeien, wat hij dan ook Woensdagmorgen deed. In het ziekenhuis te Rotterdam is Zaterdag overleden een driejarig meisje, dat Woensdagavond in een onbewaakt oogenblik een kopje thee, dat door de moe der was ingeschonken, uitdronk, eu daar door inwendige brandwonden bekwam. Door Burgemeester van Wethouders van Ooststellingwerf is thans afwijzend beschikt op het adres van ouders van schoolgaande kinderen te Fochteloo, waarbij wordt verzocht, dat de kinderen de klom pen in de lesuren in school aan de voeten mogen hebben. Bij niet-inwilliging van het verzoek zouden zij gelijk werd ge meld de kinderen van school houden. De laatste dagen van de afgeloopen week gingen te Fochteloo maar 5 kinderen ter schsol. Tel. In den ouderdom van 72 jaar is te Amsterdam overleden de heer S. W. Peels, oud-valkenier van wijlen Z. M. Koning Willem III. Met Peels is de laatste valkenier in ons land verdwenen op het oogenblik is er in heel Europa nog slechts éèn, nl. P. Molle, die evenals wijlen Peels te Valken burg in Limburg geboren is en thans in Engeland zijn fuctie uitoefent. Te Mantua is dezer dagen een 70-jarig rijk grondeigenaar overleden, die den seheld- naam vau „de wolf", Lnpo, droeg. Deze grijsaard, die overdag nooit uitging, zwierf des avonds zeer dikwijls in een deken ge wikkeld in den omtrek van zijn boerderij rond, waardoor hij vreesachtigen personen meer dan eens een panischen schrik op het lijf joeg. „De wolf" at gewoonlijk rauw vleesch. In zijn testament is een som van f 10.000 voor den bouw van een pr.ichtigen grafkelder; f20 000 zijn bestemd voor de commissie „Armenzorg" f5000 voor eeu coöperatieve maatschappij, f5000 voor een muziekgezelschap, f 10.000 voor zijn dienst bode en f 1000 voor den brievenbesteller, die hein zijn brieven bezorgde. Zijn niet onbelangrijke onroerende eigendommen moe ten worden verkocht en de opbrengst zal volgens zijn uiterste wilsbeschikking ten goede komen aan zijn pachters. De familie van den grij aard krijgt geen centhet is dan ook in de woonplaats van den overle dene van algemeene bekendheid, dat zij herhaaldelijk getracht heeft den „wolf" in een gesticht te plaatsen. -Eenige eigenaars van steendrukkerijen te Berlijn stelden een vervolging in tegen hunne stakende werklieden wegens contract breuk. In dit monsterproces er waren 286 beschuldigden deed het Gewerbe- gericht uitspraak en veroordeelde alle De- schuldigden tot een geldboete en in de kosten. Ingezonden Slakken. o Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken worden iu geen geval teruggevonden. Mijnheer de Redacteur Met aandacht heb ik de verslagen van de laatste gemeenteraadsvergadering (te Goes) in de Goesche Courant en in do Zeeuw gelezen. Tusschen twee haakjes zeg ik u dat ik de verslagen in de „Goesche Crt." in den regel vollediger vind dan de uwe. Dit viel mij ook heden weer op, toen ik de uitgebreide toelichting las van den voor zitter op 't plan in zake een gymnastiek lokaal en de belangrijke mededeelingen omtrent 't voorstel der gemeentereiniging^ Omtrent het eerste zegt u vrij wat min^ der, terwijl het tweede in uw blad geheel is geëclipseerd. Om te kunnen concurree- ren zal u voor meerdere volledigheid die- nen te zorgen. Maar ik wou over iets anders mijne meening zeggen. Het "heeft mij verbaasd dat zoo maar het geheele overige deel van den raad bet college van B. en W. en de financieele commissie afviel in zake de afwijzing van bet verzoek der commissie voor de paardenmarkt om f 50 subsidie, Wanneer iets dergelijks bijv. in Amsterdam had plaats gevonden, zou de pers er van gewaagd hebben. Nu gaat het geval tame lijk onopgemerkt voorbij. Iu zake subsidie aan particulieren, voorzoover geen enkele wet of gemeentever ordening er toe verplicht, is 't antirevolutio- nairestandpunt nooit twijfelachtig ge weest.In „Ons Program" (toelichting) wordt op ver schillende plaatsen gesproken vax het verfoeilijkesubsidie-stelsel. Subsidie is een aalmoes die 't partieu- lier initiatief nimmer moet zoeken te ver krijgen. En ik geef den beer wethouder Lenshoek die de afwijzing van bet verzoek verdedigde, groot gelijk dat eene vereeniging die zelfs eene kruk van f50 niet missen kan om op de been te komen, de profeti» van eene zeer kortstondige levens-existentio in zich draagt. En ik spreek er openlijk mijn leedwezen overuit dat het antirevolutionaire raadslid de heer B. Quist, ten spijt van zijne en onze Calvinistische beginselen dit subsidie, dit gemeentekrukje heeft helpen voteeren. Waarom moest hier nu de anti revolutionaire partij in den raad die slechts twee leden telt, op dit gewichtige prin- cipieele punt weder uiteengaan De heer Huvers had ten vorigen jare in eene zitting van Zeelands staten die subsi die-rage van onzen tijd, naar mijn inzien zoo meesterlijk geparodiëerd dat ik niet begrijpen kan hoe een veteraan als de beer Quist in deze fnik zich kon laten vangen. Of speelde hem hier het belang der winkeliers parten Maar een gemeenteraadslid vertegenwoor digt immers de geheele gemeente en niet maar enkele winkeliers. Het is immers een feit dat dergelijke pretjes als de paar denmarkt, al juich ik deze instelling op zichzelf zeer toe, slechts een zeker soort neringdoenden ten goede komen, bijvoor beeld herbergiers en kroeghouders en deze heeren mogen, althans niet van auti-revo- lutionaire zijde, gestijfd in hunne pretentie als zouden hunne belangen het belang der ganscbe gemeente zijn. Ik betreur uit een principiëel oogpunt èn de totstandkoming der subsidie èn dat de heer Quist daartoe heeft medegewerkt. En uit een practiseh oogpunt zeg ik eene zaak waarvan men vooruit profetee- ren kan dat de kooplieden toch komen en de drinkebroers beter deden weg te blijven behoeft geen Overheids-steun zij ontleent de kracht tot voortbestaan aan zichzelTe. Later meer, Mijnheer de'lied. Inmiddels blijf ik, Uw dr., ANTON'. Onze vriend vergist zich. Het verslag in ae Goesche Crt. kan moeilijk vollediger zijn dan dat in de Zeeuw. Bevat de Goesche Crt. vollediger gegevens dan heeft zij gebruik gemaakt van do geschreven bescheiden. Onze verslaggever kan slechts aantetkenen wat hjj hoort; en wat heelemaal in den Raad niet gezegd is bijv 't lange stuk in de Goesche Crt. over de gemeente reiniging, dat heelemaal niet in be spreking is geweest, hoe zou onze ver slaggever hieromtrent iets kunnen rappor teeren Wij kunnen verzekeren dat ons verslag beantwoordt aan het mondeling be handelde. Intusschen willen wij de bedoelde toelich ting omtrent de gemeentereiniging gaarne in ons volgend no. overnemen. Red. aan B. Janse f30,40 versche Selderij aan 8 cent. BAARLAND. Ten Paardekooper Overn een perceel weiland al koopster werd Mevr te Goes voor f 457 j f2560.32 benevens d Vrijdag 27 Nov. Middelburg, 11 uur aan hetprov.bestuur het verruimen en op diepte houden der buitenhaven van t kanaal door Z. Beveland te Hansweert en Vlissingen. Raming f6400 per jaar. Vrijdag 4 Dec. Middelburg, 11 uur aan het gebouw van hot Prov. bestuur vernieuwingen aan de bovendekken op het bordes en op den zuidelijken aanlegponton met toeleldende brug aan de westzijde van de buitenhaven van het kanaal door Walcheren. Raming f400. Zaterdag 5 Dec. Middelburg, St. Joris half 12 door den directeur der registratie en domeinen het leggen var. een zeedijk van 5463 M. ter bedijking van 580 H. buitengronden in 't ver dronken land van Saeftinge voor de polders v. Alstein, Louisa en Prosper, benevens het maktn van een haven en verdere werken. Raming f296.500. Bestek en teekeningen bij den hoofdopziener der domeinen van Wuijckhuijse te Middelburg. Aanwijzing 21 Nov. 10 uur aan de Paal bij Graauw en 25 Nov. aan den zeedijk van den Louisapolder. Biljetten ten bureele Oost-Indisch huis 11 uur met opschrift Bedijking Saeftingei- Woensdag 23 en Donderdag 24 Dec. Dordrecht, in 'tlokaal van Van der Horst door directeuren der levensverzekering Dordrecht in perceelen het bouwen van 31 hoerenhuizen, 68 beneden en bovenhuizen en 7 dubbele arbeiderswoningen op Rozen hof aldaar. AFLOOP VËKkOOPINGKN fc\Z- GOES. Zaterdag werd door de Commissie voor de Oeconomische Spijsuitc'eeling aan besteed en gegund de levering van Gort aan firma G. van der Hoek ad f9.99. Rijst aan Ph. Wessels ad f12. Amerik. Spek Dinsdag Coei, in de Zout! Kloes lo. 32 olmen Jacob Steketee te Dri zal doen 2o. 61 oln Oudelande Molenaars v. Wingen in 2 perci Hz. en de notaris. Woensda IVlssekerke, 10 i door deurw- Gelner Daarna 1 uur bij wed. en huisraad, geree zaaikleed, karnton, g Middelburg, Seg Huvers 1 uur boogka reau, kachel, bed met en haan, glas-, koper- Te zien Dinsdag 1 to tot 11 uur. 'slicer Arendskerke ren 8 kalf- en gek all jarige ossen en vaarze N. H. ras, 30 varkens maanden, 2 jonge pa renwagen. Camperland, op c Remijnse door not. Rc en 21 olmen. Ovezande, 1 uur not. v. d. Kloes 24 wilgdaarna bij W. vi Oudelandc, half Brosser voor dhr. de olmen in een vreide l Donderdag 1! Corigene, 10 uu; deurw. Gelner nieuwe Wllhelmlnnpolc mr. Liebert 126 olm Havendijk enz. Hrulnliigrn, Zam Prins olmen en 10 ca Middelburg, door r ten laste van K. Meli noeging een huis on 356, groot 1 A. Vrijdag Colijnsplaat, in - not. Roelof voor dhr. recht op den len blok ir polder groot 28,5155 H dhr. v. Vessem een schuur. Wolfcrtsdijk. 11 61 olmen op de hofste die van v. Dalen en 4 van Jacs Koeman. Blexellnge, 2 uui Mulock Houwer 1,642' geling in Bette Boog zelingschen aardeweg Zaterdag Gravenpolder Korenpolder door not. man voor mevr. de v olmen, 4 noteboomen, en kaarspopulieren. Maandag Goes, bij Tas doo half 10 nieuwe plank schaafde delen enz. Heinkenszand, bij H not. de Ronde Bressei schen, 3 kerseboomen. Ëvcrsdijk, half 12 stede Vereeke 35 cana Everdjjkschen hoek. Dinsdag Middelburg, Nota hulst 10 uur notenhoi kasten, kantoormeubel kersartikelen. Inl. de Woensdag Veere, Kampveersc not. Tak lo. een huis grond; 2o. tuingrond d 3o. een huis, erf, tuin 1 uur in het le percc p«n, kaashorde, mange reedschappen, eikenhou celein, glas- en aardew 'stileer Abtskerk kooper Overman voor 12 olmen en 13 esschei 's Gravenpolder na»r 's canada's, 5 esschen, 11 den Schuitweg54 olm 's lleercuhoek, ai hofstede van A. de I not. de Ronde Bresser Vlissingen, door 8 uur de smederij van dhr. C. van Strien 's He en de notaris. Te zien 10—12 en 2—4 uur. Donderdag Hloetlnge, 10 uur per Overman 67 olmen Jonge voor dhr. Henry 's Heer Akt9kerk Paardekooper Overmar wilgen, 11 abeelen aan Kloetinge, voor Jac. A YERBIT In ons bericht oprj foreeniging te Goes s van werkgevers. Dit noemde heeren vormei genoemden de Comm van welke, volgens 't i werkgevers moeten ziji We Aan te C. fan het blad hoort. Aa» te S ^aren in do war Jvat juist heden i waarby Ha met ore

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2