Ingezonden Stukken. Briefwisseling. ger genoteerd, terwtjl daarentegen Witte boonen 20 a 30 cent lager konden worden gekocht. Jarige Tarwe niet ter markt. Nieuwe dito met weinig aanvoer naar Kwaliteit i 7 a f7.25 betaald. Dito Rogge hield men op f 5.25. Dito Wintergerst uiet ter veil f5 nominaal. Dito Zomergerst weinig ter markt f 4,40 a f4,50. Nieuwe Groene kook Erwten f 7,50 a t 7,75. Polder- soert hooger. Dito Kroon Erwten weinig getoond 18 a f8,25. naar kwaliteit. Dito Witteboonen met minder vraag werden in puike soort f 10 a f 10.25 gekocht. Dito Bruineboonen in puike rörtde soort f 10,25 a f 10,50 naar deugd betaald, dito Paarden- boonen bijna niet ter markt en tot f 5,25. verkocht. Winter Koolzaad hield men op f 10 Versche Boter f -.90 aft.— per kilo. Bieren per 100 stuks f5.60. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stuklceu worden in geen geval teruggeionden. Mynheer de Redacteur Er bestaat in Middelburg een Kolen- vereeniging onder den naam „Ons maat schappelijk belang" die geklommen is tot een ledental van p. m700 leden, en verleden jaar met vele van haar leden in onaangenaamheden is gekomen over de finantiën, waarvan het gevolg was dat ze een groot aantal leien verloor waaronder ik ook kan gerekend worden, daar ik meende niet langer mijn geld te mogen vertrouwen, omdat ik betwijfel of hunne handelingen den naam harer vereeniging wel eere aan doen, althans hun verslag dit najaar aan hunne leden uitgebracht geeft veel te danken. En daar ik van een vriend van mij met hnn verslag geheel op de hoogte ben gebracht, zeo wil ik langs dezen weg een ieder waarschuwen voor hun hande lingen; ik meen dit myn plicht te zijn, daar we in alles elkander moeten stennen, ook in raadgevingen zoowel op maatschap pelijk als op geestelijk terrein. Allereerst vraag ik hoe hnn rekening goed te keuren is, daar per advertentie iii de Mtfdelb. Courant van 23 Sept. 1.1. den leden werd hekend gemaakt dat voor hnnne rekening was aangekomen een lading Kachelkolen inhoudende 582 hoed a f9.78 het hoed, en er uitgemeten is 596 hoed, en er dus 14 Hoed meer is uitgemeten dan ver rekend was, en toch bleven de kolen aan den prijs van f9.78. Voer wie was dat geld van die 14 hoed is lange dezen weg mij ne vraag. Dooh er is meer: er is volgens kwitantie van de heeren Dieckm&n en Miiller te Duisburg 502 kar aangekocht en de kolen hebben gewogen nog geen 85 Kilo per H.L. en daar iedere kar kolen weegt 1700 Kilo zoo bedraagt iedere kar minstens 20 hoed en dan komen we tot een totaal van 627Vs Hoed die kon uitgelost wor den, waar is dat bedrag? Hierover schijnt hun voorzitter ook gedacht te hebben, doch die trachtte op die vergadering hen wij* ts maken dat ze per mnd gekocht hadden, en dus de koopman de kolen die er meer waren als 582 hoed voor zich be hield; doch waarom dan een kwitantie van 502 kar en f 10,50 per kar, en zoo ja krijgt de koopman die terug, waarom wordt dan niet die 5 a 36 kar in mindering op de rekening gebracht, want niemand be hoeft toch ooit meer te betalen dan hij feitelijk schuldig is. By my heeft het den schijn alsof het bestuur die gelden in eigen beurs heeft laten glippen. Er is nog meer. Altijd geeft de koop man 1 Vi korting voor centante betaling hetwelk dit jaar p m: f 100 kan hebben bedragen is die door den Penningmeester abusievelijk vergeten te verantwoorden of zijn die zoo als men dit wel eens noemt tnsschen kaai en schip gevallen Ook werd er nog door een der leden gevraagd of het waar was dat er nog al goede fooyen door den koopman worden gegeven, waarop Woestyne als voorzitter zeid e dat dit nooit plaats had, en ze ge rast op zijn eerlijk woord kenden rekenen, en vertrenwen, doch vergat hij dan op dat oogenblik geheel die f50. die ver leden jaar onder het bestnor is gedeeld, die ze als fooi van den heer Haman als Commissionair van de heeren Dieckman en Muller hadden gekregen? En onmege- lijk is het niet, de omstandigheden dit jaar gaven er wel aanleiding toe, dat dit jaar de fooi nog grooter is geweest. Het geheele verslag in uw blad te plaatsen zou te veel gevergd zijn, van een blad dat altijd zyn plaatsruimte te hoog noodig heeft, doch ik hoop dat deze vin- ger wij zing voldoende zal zyn om in het vervolg bij het uitbrengen van een ver slag de leden meer opmerkzaam te doen zyn, en niet alle vertrouwen schenken aan personen omtrent wier Administratie men alleen schouderophalend een kan zetten als ze goedgekeurd wordt. Een vriend van openbaarheid. Middelburg, Nov. 1896. Geachte Heer Redacteur By de laatste Gemeenteraadsverkiezing te Kondekerke zal bij velen die de Mid- delburysche Courant hebben ingezien, de eigenaardige aanbeveling van den candidaat der overzijde van de Antirevolutionaire party een wouderljjken indruk hebben ge maakt. Onder meer hebben wy daar ge lezen dat diegenen die zich niet konden versenigeu met de beginselen der hier be staande Antirev. Kiesv. verzocht werden hunne stem uit te brengen op P. de Witte Cz. Eigenaardig zeideu we en wel om deze redenea dat het publiek allicht den indruk zou krijgen alsof de beginse len der Antirev. Kiesv. te dezer plaatse anders zonden zijn dan te Middelburg of andere plaatsen. Niemand toch aal zulk een gedachte in zyn hoofd krijgen zelfs niet diegenen welke maar een vluchtigen blik op de zakea werpen. Wy gelooven dan ook wel dat de inzender of inzenders van deze advertentie dit ook wel zullen hebben geveeld, maar dat zulks meer ge schied is om (wy geloeven ter goeder- trouw) 4e kiezers af te leiden van den candidaat der Antirev. partij en om hun candidaat te doen gekozon worden. Noch tans komt het ons voor dat zulks niet met eerlijke wapenen strijden is. Wanneer mem strijdt moet men ezrlijk en rond voor het publiek uitkomen en niet trachten het volk zand in de oogen te werpen. Een tweede opmerking kun nen wij niet veruelen naar aanleiding van het geplaatste bericht iu'noudende den uitslag der stemming voorkomende in het nummer der Midd. Crt. van 12 Nov. j. 1. alwaar onder meer te lezen stond dat Abraham Wielemaker Krynszoon candidaat der Antirevolutionairen is gekozen tot lid van den Gemeenteraad met 135 stemmen terwijl de candidaat der andtrsgezinden 90 stemmen verkreeg. By de lezing van dit bericht dachten wij onwillekeurig welke party moet dit toeh zyn Het raakt dach ten wij tooh al te gek; wij hooren wel van Antirevolutionairen, Liberalen, Cleri- calen, Conservatieven Socialen, enz. en na is er te Koudekerke een partij voor den dag gekomen die zich noemt anders gezinden-, waar moet dat heen Het behoeft dan ook geen groot betoog dat wij een lach niet konden weerhouden. Maar nu is hier de vraag wat schuilt hier achter zich zoo te noemen, en dan is in de eerste plaats schipperen met de party de oorzaak. Vervolgens zijn zij wel liberaal in naam, maar zy durven er niet voor uitkomen en zich uitspreken. En waarom niet? Omdat zulks gelukkig voor de meeste hunner volgelingen nog al te grof is en zoodoende zijn zy vsrplicht zich nog wat gedekt te houden en een oneerlijken midden weg te kiezen, want treden zy op zooals zy zouden wenachen dan verliezen zij velen van die „andersgezinden" en zien zoodoende geen kans meer van slagen. Maar we znllen hopen dat nog velen van die „andersge zinden" tot de goedgezinde antirevolutio nairen mogen toegedaan worden, en mocht zulks het geval niet zijn, dat dan die andersgezinden zich met 1897 bij de in voering der nieuwe kieswet toch ridderlijk zulten uitspreken als de liberale party van Kondekerke, dan zullen wij weten wat wy aan elkander hebben. Met dank voor de opname dezer regelen, geachte Red. Uw dw. dr.., P. BOONE Pz. Jr., Kondekerke. „Een winkelier die geen bons geeft." Uw stuk voor hetwelk wy tien ceuts strafport betaalden is voor plaatsing uiet geschikt. Zijdelingsche bevordering van het „bon"-8ysteem door ingezonden stukken ligt niet in ons plan. Ook uw opvatting aangaande de dieper zittende kwaal toont dat eerst nog wat onderzoek en nadenken noodig is voor n over deze diugsn gaat schryveu. Red. Liefdegaven. Door de Commissie ten behoeve van br. N. Verhulst met vriendelijken dank ont vangen Van de Geref. Kerk te Baarland f27.50, alsv. van Tholen (B) f 35.25, alsv. van Schoondijke f 10.50. Van C. Willemse te St. Laurens aan div. giften f 10. Van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 6