bijvoegsel DE ZEEUW" RECHTSZAKEN. narij. E-ROTTERDAR 18 9,fl Buitenlandsch Overzicht. SCHOOLNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN- Leestafel. BdrtUEItLLlKE STAND* Heinkenszantl. Heden, Maandag: morgen, brak alhier brand nit op de hof stede van den landbouwer J. Braamse. Da derde korenhoop is reeds aan het branden een Nummerverwisselaar MARKTBERICHTEN. RAMDIENST. ST—MIDDELBURG. Remise vm. 4,50, (alleen ,55. Van Zeilmarkt, 8 5,12,30, nm. 1,15, 2'1 5,10, 5,55, 6,55, 7,45|' Naar Remise vm. 5,2( lagen) 6,23., Naar Zeil 11,50,12,35, nm. 1 jjj 4,20, 5,15, 6,—, 7,—' 0.20,11,—. BOOTDIENST [DDELB.-ROTTERDAlj ivember. rnomen des Zondags, vai van Middelburg 8.45, va: lur voormiddag. :dags van Middelbun BOOTDIENST lelburg en Zierikzee. iierikzee Spoorweg Goti Nov. Van Zierikzee: nid ,15 15 30 30 Dins. 10 Woenll Dond.12 Vrgd.13 Zater.14 Zond.15 Maan.16 Dins. 17 VVoen 18 Dond.19 Vrijd.20 Zater.21 Zond. 22 Maan.23 Dins. 24 Woen25 Dond.26 Vrijd.27 Zater.28 Zon. 29 Maan. 30 'smorg. h mid: 30 li nten „Schelde I en II,"; Nov. 7,30 Dinsdag 10 10r I 7,30 Woensdag 11 9.3i 7,30 Donderdag 12 O.» 7,30 Vrijdag 13 9,3 1 7.— Zaterdag 14 9,3 V'O Zondag 15 8.1 7,30 Maandag 16 9r 7,30 Dinsdag 17 9,3; 1 3- Woensdag 18 9,3 1 9,3H Donderdag 19 J- Vrijdag 20 9,31 5,30 Zaterdag 21 9,5 1- Zondag 22 9,3 r 7,30 Maandag 23 10,- 7,30 Dinsdag 24 10,- 7,30 Woensdag 25 9,5 J 7,30 Donderdag 26 9,3j 7,30 Vrijdag 27 7,30 Zaterdag 28 9,fl 3.30 Zondag 29 9,fl 7.30 Maandag 30 85 ï- i,- 6- 1 8- 8,— 3,- 11 Stad Zierikzee Zeeland. gelegen plaatsen. Nov. Van Rotterdam Maandag 9 10,- Dinsdag 10 Woensdag 11 Donderdag 12 10,- Vrij dag 13 10,- Zaterdag 3,30 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 19 9,4 ,30 Vrijdag Zaterdag Zond. Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 26 Vrijdag Zaterdag ,30 Zondag 1,Maandag 14 10,j 15 10,-1 16 10,-1 17 10,1 20 9,| 21 22 9,4 23 9,4 24 10,1 25 9.1 27 9,1 28 9| 29 30 1HELDE. escbe of Spoortijd. vm. 5,10a), 7,20,[ 3,25*) vm. 5,40a), 8,—, 10,lij 1. 3,55. ,20, 9,40, 11,55c) nm. 1 10,10, nm. 12,25c) ekenskerke vm. 8,10. uzen 8,40. GS geen vee vervoer!1 erd. 3.25 naar Bresken# Dinsdag en Vrijdag. e) 8,30e) ll,55Tfa door 8 50e) 12,15 3,41 4,50e) 7,15e) 10,10 1, door 7,35e) 10,30 .ÏERDAGS geen vee' goederen vervoerd; 99 van van Dinsdag 10 November 1896. Bü de overg&ngs-examen* aan de Hoo ger# Burgerscholen zijn dit jaar 0. a. de volgende zinsneden op de aangeduide wijze vertaald Uu ouragau dans ie desart est une chose affreuss" door „Een oraug oetan aan het dessert is een afschuwelijk ding". „II règnait dans le pays een mailais» général" door: „Er regeerde in bet land een Maleische generaal". En van eene vrouwelijke leerlinge „Les garqons ne sont pas partis" door „Kellners zijn geen goede partijen." Het laatste schijnt niet onaardig ver taald. Maar de anderen hebben geen ot zeer weinig taalgevoel, zon men zoo zeggen. Maar tegenwoordig moet ook rgp en groen naar de Hoogere Burgerschool, eD Fransch leereD. „Een belangrijkekwestiemerkt schert send de Nederlander aan. Wanneer een lid der Tweede Kamer de vergadering bijwoont, waarin zijne ge loofsbrieven worden onderzocht en waarin zijne beëediging nog niet plaats vond, heeft hij dan recht op schadeloosstelling, volgens de Grondwet, voor dien dag En, zoo ja, mag hij dan, als rijksambte naar op non-activiteit, voor dien dag nog het volle bedrag van zijn activiteitstrak tement genieten Over die vraag, in geld uitgedrukt loopende over f 8.33, heeft in 1895 een uitvoerige gedachtenwisseling plaats gehad tusschen de Bekenkamer, den minister van Binnenlandsche Zaken en dien van Financiën. Indien de leer van Bin nenlandsche Zaken opging, dat voor de beëediging de feitelijke „aanvaarding" van het lidmaatschap der Kamer niet heeft plaats gehad, dan moesien, zeide de Reken kamer, al de Kamerleden het bedrag over één dag van de door hen genoten scha deloosstelling teruggeven. De kwestie bleef onopgelost, doordat de betrokken hoogleeraar, zonder eenige praejndice der gerezen „rechtsvraag", de f8.33 teruggaf. De rekenkamer heeft de kwestie echter vereeuwigd in haar Jaarverslag. Goed zoo, voegen wij er bij. Daar hebben wij eene Rekenkamer voor om op de kleintjes te passen. De keuze der commissie uit de provin ciale staten van Gelderland, tot het houden der de vorige week door deze Staten gevoteerde landbouw-enquête is niet zon der horten of stooten tot stand gekomen. Er is 16 keeren gestemd, eer men de 7 personen hijeen had, die de bedoelde com missie van enquête moeten uitmaken. Zoo iets gebeurt wel eens meer. Men stemt voor de tot stand hrenging eener zaak en zegt het moet. Maar wanneer men dan uitgenoodigd wordt om tot de tot standkoming mede te werken dan zegt men dank je. Men stemde hier voor eene zoodanige commissie, waar men weigerde er zitting in te nemen. En z»o kreeg men met veel kruiden en dr nken de heeren op 't lijstje v. Wgck, Arntz, v. d. Biroh van Yorden, v. Weede, v. Heemstra, Dommer van Poldersveld en Knuttel. De Hongaarseke verkiezingen (niet voor den Landdag maar voor den Rijksdag) hebben een schitterende overwinning aan de liberalen bezorgd. Zij wonnen 65 zetels, en besohikken reeds over 300 van de ruim 400 stemmen. Het meest geplukt komt de nationale partij er af. Deze partij heeft een libe ralen linker- en een clericalen rechter vleugel. Kossuth bestuurt den eersten, Ugron is de leider des laatsten. Van de 50 man daten verloor de Ugron-fractie er 44, ook Ugron zelf werd verslagen doch ook de Kossuth-fractie verloor veel terrein al be schikt zij nog over 48 zetels. In't heetste van den strijd hebben de beide nationale leiders Kossuth en Ugron elkander beleedigd, wat tot een duel leidde, waarbij eerstgenoemde een gevaarlijke wond in de borst bekwam. Inmiddels is de eer bevrodigd en hebben de vijanden zich net elkaar verzoend. Als 't nu maar niet le laat is. Monseigneur d'Hulst is op 55 jarigen leef tijd te Parjjs overleden. In 1892 volgde hij ■wijlen moneignsur Freppel, bisschop van Angers, op als lid derFransche Kamer. Hij was een welsprekend man, die echter niet in de schaduw kon staan van zijn grooten voor ganger, die een der vraagbaken was op sociologisch gebied, en door coöperatieve volksbanken en andere stichtingen van socialen aard door hem tot stand gebracht, onder het Fransche arbeiders volk voort leeft in dankbare gedachtenis. Met afwisselend geluk voert Spanje den moeilijken kamp met zijne Amerikaansohe bezittingen. Philippijnsche opstandelingen, ten getale Van 1500, ondernamen een aanval op San Mateo, doch werden met verlies terugge slagen. Ook de Cnbaansche opstandelingen leden een verschrikkelijke nederlaag te Somorostro, terwijl zij ook op ander» plaatsen zware verliezen leden. Het ware overigens wel te wenschen dat zij in dezen |kamp voor vrijheid en onafhankelijkheid overwinnaars waren en hun vaderland hetgeen hunne vaderen niet haddenS-vermogen aan de Spaansche macht konden ontwringen. In Abessynië: toestand onveranderd. Baldissera seinde dat de Italianen 't er voorloopig niet kwaad hebben. Maar goed zal toch ook wel anders zijn. In ons no. van 5 Nov. hebben wij de vermoedelijke resultaten der stemmingen in de verschillende staten van Noord- Amerika voor een president opgegeven. Thans blykt dat Mc KiDley in al de staten door ons genoemd als vermoedelijk op zijne hand, de meerderheid behaald heeftdoch daarenboven ook in California (9), North Dacota (3), Oregon (4), South Dacota (4), West Virginia (6) en Wyoming (3) samen 267 en vsrmoedelijk 00k in Kan sas (13). Zoodat 't aantal stemmen op Mc Kinley 280 en op Bryan 167 bedraagt. In sommige staten kwam 't op enkele honderden stemmen aan. Door een wijzi ging van minder dan 25000 stemmen zon de verkiezing van Bryan verzekerd ge weest zijn. De overwinning, schoon over stelpend, schij nt derhalve, wat de stemming in de staten afzonderlijk aangaat, niet zoo schitterend en aaneeneFyrrhns-overwinning niet ongelijk. 9 Nov. '69. Middelburg. Op de alhier gehouden najaarsvergadering der Maatsch. tot bevor dering van Landbouw en Veeteelt in Zee land, werd de heermr. P.C. J. Henneqnin, periodiek aftredend als algemeen voorzit ter, met algemeens stemmen (een briefje was blanco) herkozen. Onder dankzegging voor dit blijk van vertrouwen werd de betrekking van voor zitter andermaal door hem aanvaard. De Staatsoourant bevat het Kon. Be sluit van 21 October jl., betrekkelijk de lichting der nationale militie van 1897. Deze lichting bedraagt 11.000 man, waar van 600 voor den zeedienst bestemd. Enkele manmen op landbouwgebied hebben 't voornemen eenige medestanders op te roepen tot eene bijeenkomst waarin men overeenstemming zal zoeken omtrent de gedragslijn bij de aanstaande verkiezin gen voor de tweede kamer te volgen. MIDDELBURG. Woensdag 11 Nov. te 2Va uur. openbare zitting van den gemeen teraad ter behandeling vanIngekomen stukken. Benoeming stembureau voor de verkiezing van leden der Kamér van koop handel en fabrieken. Benoeming lid Bur gerlijk armbestuur (vacature A. A. Mes Gz.) en lid commissie van toezicht op dej gym nastiekschoen (vacature Van Wagtendonk) Voorstel van den heer Van Dunné betref fende de verhooging der jaarwedde van de wethouders, waaromtrent in de namiddag- vergadering van 21 Oct. 1896 de stemmen hebben gestaakr. Voorstel van B en W. tot vernieuwing van de huur van eenige woningen en terreinen der gemeente. Con cept-besluiten tot, beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven gemeentebegroo- ting 1896. Wijziging gemeente-begrooting 1896. Voorstellen tot wijziging der veror dening, houdende tarief en voorwaarden betreffende de levering van duinwater naar aanleiding van een adres van W. C. Honds- merk, betreffeude de toepassing van voren genoemde verordeningvan adressen van J. Langebeeke, houdende verzoek om ont slag a s pachter van gronden in het oude havenkanaal, en J. Koppejan betreffende zijne aanneming van het smidswerk ten dienste der gemeente-fabricagetot wijzi ging der verordening betreffende de heffing van een recht voor diensten, door de ge meente bewezen bij het ruimen van beer putten en tot het verleenen van machti ging aan het bestuur van den Middelburg— Viissing8chen rijweg tot het doen rooien en vorkoopen van 53 populieren. Staat oninbare posten inkomstenbelasting 1896. le suppl. kohier hondenbelasting 1896.1e suppl. kohier inkomstenbelasting 1896. Voorstellen van B. en W. tot uitbetaling aan de buiten betrekking komende nachtwakers, aan wie geen wachtgeld is toegekend, van hunne jaarwedde tot 1 Mei 1897naar aanleiding van een adres van K. Adriaansen, hou dende verzoek dat hoornen, welke hinder lijk zijn voor zijn molen, worden gerooid of gekapt en naar aanleiding van adressen van J. C. Post en J. Jansen Hz. betreffende het dempen van de sloot aan den Noord singel voor hunne in aanbouw zijnde of te bouwen woningen. Den 2en November jl. zijn in eene vergadering waarop nagenoeg alle provin cies van ons land vertegenwoordigd waren, de hoofdbeginselen vastgesteld voor een politieke vereeniging. Zij znllen weldra worden voorgelegd aan een talrijker ver gadering, waarin de statuten ter tafel ge bracht, en naar men hoopt, gearresteerd zullen worden. De vereeniging wil niet kerkelijk zijn in roomschen zin, maar zal wel tegenover het streven der ultramontanen, om het ge zag te brengen in de handen der bisschop pen, een protestantsch karakter dragen, e» niet voorbij zien, dat de kracht van het protestantisme in ons vaderland voor een goed deel schuilt in de onde, historische volkskerk. De vereeniging wil dat op elk gebied van het openbaar en volksleven in Neder land en zijn koloniën, God als de hoogste macht zal geëerd, en de Christelijke be ginselen van liefde en gereohtigkeid gehul digd znUen worden met woorden en met daden. Vaderlander De officier van gezondheid der 2e klasse N. Schrijver te Middelburg is aangewezen om den militieraad in Zeeland bg te staan voor het geneeskundfg onder zoek van lotelingen voor de lichting 1897, en de officier van gezondheid der le klaBse W. H. L. Borgerhoff Mulder aldaar om Gedeputeerde staten voor hetzslfde doel te assisteeren, terwijl de officier van gezond heid der le klasse Dr. A. Knijpers te Vlissingen als diens plaatsvervanger is aangewezen. M. C. Ter naturalisatie is aan de tweede kamer door de regeering voorgedragen 0. a. C. A. A. F. Pohlman, koopman te Hulst. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Kampen ds. F. A. v. Schaick te Burg op Texel, ds. J. H. Wensinck te Nijkerk en ds. J. P. v. Melle te Sluis. Aangenomen naar Hall bij Brummen (toez.) door d». P. dc Haas te Hoek. N. R. C. Beroepea te Nootdorp de Visser te Brakelte Ytens en te Dantnmawoude Locher cand. te Birdaard te Tubbergen Van Leeuwen, cand. te Arnhemte Drachten Aris te Garijp te Zevenhuizen (Gron.) Slotemaker de Bruine te Hauler- wijk te Budel (N.Br.) Roobol te Oost voorn#. Bedankt voor Groningen door v. Paassen te Meppelvoor Gouda door Leemans te Hoogeveen voor Wezep doorMeer- bnrg te Vreeswijk; voor Hem en voor Schellinkhout door Visser cand. te Nijmegen. Geref. Kerken. Tweetal te Arnemniden ds. Joh. S. Lan gen te Oldebroek en ds. P. Warmenhoven te Alblas8erdam. Beroepen te Biezelinge jds. R. Brouwer te Stiens te 's Gravendeel dr. G. Renting cand. te Groningen te Hattem ds. G. Elzenga te Kampen te Gouda ds. R. J. W. Rudolph te Leiden. Aangenomen naar Witmarsam door ds. H. R. Nieborg te Reen wijk. Bedankt voor Wezep door ds. C. B. Schoemakers te O. en W. Sonbnrg voor Wij kei en Balk door ds. T. D. Prins te Bols wardveor Alst en Veen doords. J. S. Langen te Oldebroek. Serooskerke. Met het oog op de naderende ineensmelting der gereformeerde kerken A en B, waartoe de kerkeraden reeds in Maart jl. besloten, heeft de vereeniging de Kerkelijke Kas opgehouden te bestaan en werden de kerkelijke goederen op de geref. kerk B overgedragen. Doopsgez. gemeenteu. Bedankt voor St. Annaparochie en voor den Hom door Reinders cand. te Noord broek. Voordracht voor leeraar(es) Hoogdnitsch aan de H. B. S. te Goes R. Snel te Venloo en mejuffrouw Eva de Vries te Haarlem. Benoemd tot hoofdonderwijzeres aan de Chr. bewaarsohool en tot onderwijzeres in de nuttige en fraaie handwerken aan de Chr. school te Maassluis mej. A, Ka- mans te Zierikzee. Zoutetande. Zaterdag werd door den Gemeenteraad benoemd tot onderwij zeres in de nuttige handwerken, mej. Jon ker— -v. der Brug alhier, met ingang van 15 November a. s. Unie Collecte. Wissekerke met Geersdijk f 61.18Vs Nienwvliet met Cadzand (evangelisatielo kaal) 114.28. Nagiften Zaamslag f 1. Bij de herstemmingen voor den Neder- oostenrijkschen landdag zijn in het district Leopoldstadt de twee antisemieten, onder welke ook dr. Lneger, gekozen ter ver vanging Van liberalen, die op alle punten der linie verslagen zijn. Hertog Wilhelm van Wnrtemborg, geboren den 20 Juli 1828 te Karlsruhe in Baden, is na een langdurig, ernstig lijden (verkalking der aderen) te Meran overleden. Hij was aldaar den 31 Oct. jl. aangekomen en had daar 't bed niet meer verlaten. Prinses Frederik Karei, geboren priRses Margaretha van Pruisen, znster van den Dnitschen keizer, is jl. Vrijdag te Rumpen- heim bevallen van twee zoons. Het prachtige mobilair nit het salon der keizerin op den Denkmalsplatz van den Wittekindsberg te Minden, is door een der ingezeteuen aldaar als curiositeit en ter nagedachtenis aangekocht. Het politoer van het massief mahoniehouten tafelblad draagt een brandmerk van het heote thee kopje, dat de keizerin op die tafel neerzette, en om dit feit- te vereeuwigen, heeft men naast deze brandvlek de woorden gegra veerd „Herinnering aan den 18en Octo ber 1896" De grootste spiegel der wereld werd onlangs in de eetzaal van den nieuwen vleugel van het bekende Savoye-hotel te New-York geplaatst. Hij bedekt den ge- heelen wand der groote zaal en doet deze ontzettend groot schijnen. De spiegelplaat is 12 voet hoog en 13Vs voet breed. De vervaardiging van dezen renzenspiegel, die in de fabriek van St. Gobian, de oudste en beroemdste van Europa, plaats had, is een werk van technische beteekenis, daar het gieten van zulk een enorme, absoluut zuivere plaat, natuurlijk niet bij de eerste maal gelukt, doch verscheidene proeven vereischt. In de zaak van den Amsterdamsehen diamantbewerker, die in het weekblad van den Bond vakgenooten had aangespoord om iemand, die geen lid van dea Bond wordt, op de gevoeligste wijze te over tuigen van de solidariteit van den bond, handhaafde de Hooge Raad de veroor deeling van reqnirant tot 3 maanden ge vangenis, daar het hof te Amsterdam feite- lgk heeft beslist, dat het geschrevene beoogde aan te sporen tot mishandeling en dit als rechtstreeksche opruiing moet worden aangemerkt. Beleedigen op briefkaarten. De Haag- sche rechtbank veroordeelde den genees heer dr. Le Rütte, die de vorige week terechtstond wegens het zenden van brief kaarten met beleedigenden inhoud aan den gep. kapitein van het Oost-Indisch leger Van Vulpen, wegens eenvoudige beleedi- ging, tot eene geldboete van f 50 of ééne maand hechtenis. Kinderarbeid. Te Driel bestaat eene verordening tot bestriding van schoolver zuim, bepalend» dat kinderen beneden de 12 jaren op de uren dat op de dagschool onderwgs wordt gegeven, geen arbeid mogen verrichten. Een overtreder van dit voorschrift werd te. dier zake door den kantonreehter te Zalt-Bommel van alle rechtsvervolging ontslagen, op grond dat de gemeenteraad niet bevoegd zon zgn zoodanige verordening te maken. Het Openb. Ministerie by den Hoogen Raad conclu deerde evenwel tot vernietiging van die beslissing, als zijnde de gemeenteraad krachtens art. 82 der wet op het L. O. bevoegd de bedoelde bepaling te maken. De boekhandelaar J. J. Visser zond ons een exemplaar ter aakondiging van het jongste geschrift van Stamperius„De ondergang van Reimerswaal". Uitgever Veerman te Heusden. Dit werkje zal zeker op Zuid-Beveland vele koopers vinden. Stam' perins is een aangenaam verteller, en de stof is hoogst belangrgk. Er komen mees- teriyke schilderingen in voor. Twee opmer kingen veroorloofden wg ons echter onder het lezen. Jammer dat dit zeer boeiende verhaal, met zyne talrgke historische bg- zonderheden over het land van Roemers waal ontsierd wordt door een paar uitdruk kingen die ingaan tegen het derde ge bod van Gods heilige wet. En dan hoe groot een verschil in opvatting zullen onze Christelgke lezerskringen ontdekken tusschen schrgvers als d»ze en bgv. Klop pers en Hoogenbirk. Wat staan deze veel hooger Hoe weinig bezieling is er toch in neutraliteitDe armoede gluurt zelfs door het rgkste gewaad heen. Wie 'torn nog iets anders te doen is dan om het ophalen van oude merkwaardige geschiede nissen nit eigen omgeving dien bevredigt de lectuur der neutrale schrgvers niet. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. van Eenennaatn jm. 22 j. en J. Rejjnoudt jd. 26 jaar. A. Schuit jm. 20 j. en J. Antheu- nisse jd. 19 j. A. Sonius jm. 26 j. en M. Hollestelle jd. 26 j. Bevallen J. de Pan geb. Oosterdag d. P. Flipse geb. Koster z. A. van Steen huijsen geb. Hanse d. Overleden A. P. Dommisse 5 wk. z. GOES, le huw. afkond.: 8. Adriaan Mari- nus Kakebeeke 38 j. jm. te Kloetinge en Geertruida Gerarda Everdina Holsheimer 16 j. jd. te Goes. Geboren 8, Willem z. v. Jan Pieter Kra mer en Pieternella Xriekaard. Overleden6, Hubertus 19 mnd. z. van Jacob Winterswijk en Geertruida Harinck. 9, Gillis Bodbij) 60 j. geh. met Tannetje Pieternella van Loo. Over de maand October. 's HEER ARENDSKERKE. Geb. Foortz. v. Quinten vaa der Weele en Agatha Geertruid de Back. 3, Christina id. v. Karei Zweedyk en Maatje Smallegange. 5, Jacob z. van Pieter de Keizer en Dina Zweedyk. 8, Adnana d. v. Maarten van de Guchte en Wil- helmina de Vriend. 12, Marinus z. v. Joos Welleman en Elisabeth de Kok, 18, Dina d. v. Jacob Walhout en Dingena Pieternella Steketee. Margaret ha Suzannad. v. Laurens van 't Westeinde en Johanna Voet 21, Jannetje d. v. Jan van Hekke en Maatje Catsman. 35, Willem z. v. Johannis de Kok en Jannetje Buteyn. 28, Catharina Maria d. v. Jan Traas en Leuntje Maat. Overleden21, Johannis Pieter Steketee 63 j. man van Adriana Hoebeke. 25, Adri. aanVreeke 60 j. wedr. van Jacobade Visser. Over de maand October. GRIJPSKERKE. Getrouwd: C. Geljon jm. 28 j. en J. Verhagejd. 23 j. J. Rey- nierse jm. 23 j. en C. Groenenberg jd. 23 j. Bevallen: M. Koene geb. Maljaars z. L. Labruijere geb. Kleinepier d. W. M. Hujjsman geb. Barentsen z. Overleden: M. N. Geschiere 56j. vrouw van A. de Visser. WAARDE. Gehuwd:29, MarinusBramse 22 j. jm. èn Katharina Oranje 19 j. jd. Geboren: 3, Pieternella Kornelia d. van Pieter Kloet en Pieternella Kornelia van den Brink. 14, Jan z. v. Jan Schrier en Magdalena van Houte. Overleden19, Pieternella Kornelia 15 dg. d. v. Pieter Kloet en Pieternella Kornelia van den Brink. HEINKENSZAND. Geboren; den 4,Jan z. v. Cornelis Goense en Pieternella Ver- donck. OVEZAND. Geboren25, Magdalena d v. Nicolaas Pover en Johanna van Gessel. - 28, Cornelia Pieternella d. v. Jan Ver- schrage en Jacomina van Weele. NISSE. Geboren: 10, Neeltje d. v. Ja cob Bosman en Geertruida Catharina Hun- dBrsm^rck DRIEWEGEN. Gehuwd: 29, JanWestveer 24 j. jm. en Neeltje van Schaik 23 j. jd. Geboren24, Maatje d. v. Willem Nysse en Suzanna Maria Koeman. Overleden8, Izaak 3 jaar z. van Jan Bruggeman en Cornelia Burger. Van 31 Oct. tot 7 Nov. VLISSINGEN. Ondertrouwd A. I. Calcoen wedr. 38 j. en Ni R. Calcoen jd. 23 j. M. C. van den Berge jm. 27 j. en M. J. Stroosnyder jd. 27 j. F, F. Vlekke wedr. 32 j. en J. W. Ova jd. 26 j. E. Baljeu jm. 30 j. en N. van de Vrie jd. 21 j. P. Brasser jm. 22 j. en M. R. Ranschaert jd. 26 jaar. Getrouwd A. van Gemst jm. 30 j. en L. C. van den Bovenkamp jd. 28 j. J. Herwig jm. 26 j. en P. Loot jd. 26 j. - H. J. Mey- boom jm. 39 j. en N. J. Feys gesch. 28 j. G. Angement jm. 21 j. en A. E. van Eek jd. 19 j. - T. van der Wiel jm. 24 j. en W. F. J. Weugjd. 23 j. Bevallen: A. E. Overaers geb. Kokelaar d. C. F. M. van Houcke geb. van d«r Wejjden d. J. C. M. Hey mans geb. van Alphen 2. J. Hooyen geb. Potters z. E. Maartense geb. Almekinders z. M. Labruyère geb. Jonasse d. A. Grys geb Sterzenbach d. C. J. B. Brakx geb. de Kat z. tweelingen. C. van Dijk geb. van der Harst d. J. F. Ardewyn geb. V. Raan z. P. de Ridder geb. van Biemen z. G. Kleynenberg geb. den Boer z. L. M. Baljé geb. Kusse z. levenloos. Overleden J. Moerland z. 6 j. C. van Gemert vrouw van J. C. van der Meyer 33 j 11 1, 11[- AFLOOP VERKOÖPINUKN ENZ- KRABBENDIJKE. Zaterdag werd aanbe steed het bouwen van een nieuw koffiehuis met bergplaats voor dhr. Krijger alhier Ingeleverd waren 9 biljetter minste inschrij ver J. P. Panny alhier voor! 5800. Het werk is voorloopig niet gegund. KAPELLE. Heden Maandag werd door not. Liebert en Pilaar publiek verkocht de wisschem in Kloetinge, Kapelle en Wil- helminapolder. Het totaal bedrag heiiep f 1522 plus 10 procent voor onkosten, LAATSTE BERICHTEN, Nisse. Op do veemarkt van heden waren aangevoerd 28 stuks hoornvee. Han del en prgzen waren redelgk. De uit geloofde premien groot ieder f 2.50 vie len ten deel aan J. .Evertse te Goes voor de meest aangevoerde (bij loting); voor de meest gekochte aan J. van Boven te Goes, voor de meest verkochte aan J.Evertsa voornoemd. Kamperland.. De inspecteur vaa politie A. J. Marknsse, alhier geboren, ia bevorderd tot inspecteur van politie 2e klas te Amsterdam. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. GEVRAAGD: met opgaaf van prys. Adres J. MAR- KUSSE Mz., landb. Kamperland. AXEL, 7 Nov. 1896. Oude Tarwe f8.25 a f8.75. Nieuwe Tarwe f8.60 a f9. Rogge f5.75 a f6.—.Nieuwe Wintergerst f7.— a f7.50. Zomergerst f 6.25 a f6.75. Haver f6.—a f6.50. Kookerwten f7.50 a i8.—Voererwten 16.25 a f6.75. Paardenboonen f 6.65 a 16.75. Lynzaad f a f Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f2.— a f perlOlK.G. Rotterdam, 9 Nov. 1896. Bruine boonen 25 cent lager. Tarwe 25 cent hooger. Gerst geen aanvoer. Buiten- landsche vast. Meel 25 cent hooger. Nieuwe Tarwe. - 6.50 - 7,50 Rogge- 4.30 - 4.90 NieuweW in terg er st- - Zomergerst - - Ch evaliergerst - - Haver- 2.90 - 390 Paardenboonen. - - Erwten- 5,— - 5,50 Nieuwe Kook er wt e n 6,— - 7,25 Nieuwe Bruine Boonen 7,50 - 9,50 Witte- 9,- - 10,75 Kanariezaad - 5,— - 6,50 Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 129 runderen, 71 kalveren, 2430 scha pen of lammeren, 585 varkens. Depryzen waren als volgt: vette runderen lequal. 67, 2equal. 62, 3e qual. 56 a c, kalveren le qual. 92e, 2e qual. 80 a 75 c. schapen le qual. 50, 2e qual. 45 c. Varkens le qual. 37 2e qual. 36 c. 3e qual. 34 ct. licht soort 31 a 32- VLAS 9208 steen blauw. 1500 steen wit 3000 steen Groningsch. AJUIN 10000 balen f 0,80 a f 0.50 per 50 kilo Zeeuwsche EIEREN f5,- a f5.20. AARDAPPELS. Zeeuwsche blauwe f 0.—a fO. Zeeuwsche Jammen f 0.— a f 0.00. Flakkeesche Jammen f 2.— a l 2,10. Spuissche Jammen f2.10 a i 2,30. Poters f 0,90 a f 1, Muisjes fO.— a f 0.— Westlandsche kleifO.- a fO. Westlandsche zand f 0.— a fO— Overmaasc.be Jammen f2,— a f2.2ë. Tamelijk aanvoer, en vraag. Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP stil. PETROLEUM zeer vast.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 5