KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Middelburg. De volgende week te OPENBARE VERKOOPINCEN BUKIiKlihUK MARKTBER ax: Alvorens deze vraag tê beantwoorden herinnert Spr. met ingenomenheid aan een poging door de tegenwoordige regeering gewaagd, door een Commissie te benoemen die een grondslag voor pensioneering heeft te zoeken. Maar, wanneer die oommissie slaagt, hoe lang zal dit wel niet duren eer de rege ling getroffen is. Bovendien wat zal zy baten voor die velen welke reeds een be paalden leeftijd hebben overschreden? Dat voelen deze werklieden; en daarom zeggen zij, laten wij ons aaneensluiten en doen wat wij kunnen. Maar zulk een pensioenfonds vereischt een groot kapitaal. Op zich zelf staat hier de arbeider zwak. Daarom is 't noodig dat al onze Chr. werklieden dit plan ter hand nemen. Dit helpt iets. De afdeeling Rotterdam bewijst het, waar zonder eenige gift van buiten, alleen uit de opgespaarde penningen der leden f 50.000 voor grondkapitaal werd bijeengebracht. Zulks in 6 jaren tijde, terwijl te Amsterdam de afdeeling reeds f20.000 bijeenbracht in den korten tijd van 3 jaar, van welk kapitaal aan de weduwen 1 gld. per week tot aan haar dood wordt uitbetaald. Een begra fenisfonds is er nu bij opgericht, van welks baten men nog f 1, d. i. samen f 2 per week denkt uit te betalen. Dat is de weg dien wij op moeten. Komen wij er dan niet, dan is 't immers nog tijd genoeg om den Staat te vragen. Men roept om uitbreiding van Staatszorg in onzen tijd. In moties en adressen wordt het uitgeroepende Staat moet dit, en de Staat moet dat. Maar begrijpen wij wel dat wat de Staat voor ééue klasse zal doen, op de andere klasse zal drukken. En voornamelyk sp den midden stand, het cement der maatschappij. Wat in den vorm van verzwaarde belastingen voor Stratspensioneering wordt gevonden, dat zal zij misgelden en 't zal slechts eene verplaatsing der ellende zijn. Dat gevoelen deze werkliedem en daarom is de leus help u zelf. Zij richten geen adressen aan den Staat, maar zij doen met stalen kracht, in eigen kring, wat zij kunnen. Dit raadt Spr. ook zijnen hoorders aan. Eerst het ^eigen initiatief en is dit uitge put, dan naar den Staat, en gij zult te eerder een willig oor vinden, naarmate gij toonen kent, wat gij eerst zelf hebt beproefd. Hierbij zij de Christelijke sehool ten voorbeeld die eerst na veeljarige eigen inspanning, een beroep deed op de Staats hulp. Veel meer is den werkman noodig; doch men neme alvast dat vraagstuk ter hand. En hun die hem opmerken, dat hij op dezs wijze den cirkel te eng maakt, ant woordt hijBeter een klein stukje grond goed bewerkt dan een groot stuk sleeht. Ons vaderland gaat ernstige tijden tege moet. Ernstig door de klimmende hartstocht in één stand in de maatschappijernstig door de massa die bij de stembus haar in vloed zal doen gelden op de belaagen van den Staat. Spr. vreest niet voor den in vloed van het volk in zijn geheel, in al zijne rangenen standen, maar wel voor den invloed van 't volk dat begoocheld wordt door valsche leuzen. En daarom roept hij den werklieden toePast op voor den wierook. Voor den wierook der „Volks vrienden", onder wie vele verkapte aristo craten zijn. Staat pal met de kruisbanier in de luchtLaat gewetensvrijheid in alles gelden en waakt voor uw geloof. Verloo chent uw beginsel niet. Schaart u schou der aan schouder, de leus betrachtend! „Vreest God, eert de Koningit!" Zorgt dat de verhoudingen blijven, zoo noodig, om het gsheel ongerept te bewaren Geeft u niet over 1" Toen de Coligny te St. Qnentin opgesloten door de Spanjaarden uit het vij andelijk kamp een pijl ontving, waaraan een band bevestigd was met de woorden: „Geeft u over, want de nood is bij u op het hoogst", nam hij ook een band en bond ditn aan een pijl en zond hem weder met 't opschrift: „Wij geven ons niet over, want wij hebben een Koning". Dat ant woord zij ook het uwe, zoo eindigt Spr., aan ongeloof en revolutie. Weest sterk en weerstaat die macht. Na het einde dezer rede werd gelegen heid gegeven tot voorloopige toetrediag tot de Goesche afdeeling van den Christe- lijken Nationalen Werkliedenbond der Ned. Herv. kerk, van welke gelegenheid 35 gebruik maakten. Staande de vergadering kwamen twee telegrammen met sympathie betuiging in, te weten een van ds. Poort te Middelburg; en een van de afdeeling Middelburg van bovengenoemden bond, vergaderd in de Bogardstraat, namens haar P. Adriaansen voorzitter, v. d. Poll seor. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Schore door dhr. J. A. Wensinck, cand. te Zutphen. Beroepen te Budel Roobol te Oostvoorne te Hiaure Seulijn te Fondgum; te Cillaarshoek de Visser te Brakel te Scharnwoude Groenman, em. pred. te Groningen te Kwadam Visser cand. te Nijmegen; te Zwartewaal en te Tub- bergen Wensinck cand. te Zutphen te Akkooi Weller, cand. te Zuilen. Aangenomen navr Mijdrecht door Krull te Zeerijp naar Colmschate door Ger- ret8en, cand. te Oosterbiernm. Bedankt voor Eexta 'door Krull te Zee rijp voor 's Heerenberg door Visser cand. te Nijmegen voor de Wilp door Groenman em. pred. te Groningen voor Lópikerkapel, Hindeloopen en Exmorra door Gerretsen, cand. te Oosterbiernm voor Voorthuizen door Homoot te Staphorstvoor Meedhuizen door Sam- plonius cand. te Lutjegastvoor Vrie- scheloo door v. d. Weide te Workum. Aagtokerke. Zondag in de namid" daggodsdienstoefening nam ds. Snoep pred- alhier, afscheid van onze gemeente naar aanleiding van Matth. 24 35, „De hemel en de aarde zullen vosrbijgaan, maar mijne woorden zullen geenszins voorbijgaan". Eene talrjjke schare woonde deze pleoh- tigheid bij. Aan het einde der godsdienst oefening werd onzen scheidenden leeraar toegezongen de zegenbede uit Pa. 134 3. Kapelle. De gerestaureerde Herv. kerk, waarvan wij in ons vorig nommer een kort verslag gaven, werd Zondag tot den dienst „ingewijd". De voorzang was Ps. 100 1 en 4. De spreker, Ds. v. IJsendijk, den kan sel beklommen hebbende, liet Ps. 1052 zingen, en na te kennen te hebben gege ven dat deze godsdienstoefening van bij zonderen aard was, vroeg hij om den zegen over de vergadering. Tot tekst nam hij Ps. 84 24, en schet ste den toestand van den dichtar in dien tijd, en wekte de gemeente op, om ook zoo verlangend te zijn naar het huis des Heeren. De kerkvoogden dankte hij voor de door hen gedane verbouwing en wenschte hen geluk met den goeden uitslag. Vervolgens Architect en aannemer dank zeggende voor het door hen verrichte en de blijken hunner bekwaamheid, spoorde hij hen aan om God te danken die hun die bekwaamheid had gegeven evenzoo werd het werkvolk dank gebracht en aan gespoord, God te danken, dat het werk, waaraan toch gevaar was verbonden, zon der engelukken was afgeloopen. Toen werd gezongen Gez. 94 2. Daarna wees hij kerkvoogden op het ambt dat zjj bekleeden, en beval hen aan gedachtig te zijn aan den plicht die op he> rust. Evenzoo werden Notabelen en kerkeraad aan hunnen plicht herinnerd, en aangedrongen dien naar eisch waarte- nemen, en tot zioh zeiven sprekende, dat hjj, den kansel beklimmende, altijd mocht gedachtig zijn, wat rondom het klankbord geschreven staat. Van de gemeente vroeg hij, niet alleen belangstelling in het verbouwde bedehuis, maar ook plichtsvervulling, en die te too nen door voortaan de godsdienstoefeningen getrouw bij te wonen. Alsnu werd gezongen Gez. 50 1 en 4, van beide verzen de 1ste 4 regels door allen, de volgende 4 regels alleen door de vrouwen, en de beide laatste regels door allen. Na eene korte toepassing en het ziagen van Gez. 96, waarvan de laatste helft, 4oor allen staande werd gezongen, was de plechtigheid afgeloopen. In de aamiddaggodsdienstoefening, waarin ds. v. Ysendijk tot tekst had Jes. 408, wees hij op het vergaan van dit ondermaansohe, blijkbaar in de kerk die nu zooveel ver anderd was, maar dat het woord Gods in eeuwigheid bestaat, wijzende daartoe op de tekstwoorden boven aan het kerkpor taal n.l., boven de deur ter rechterzijde Matth. 7 13 en 14 en boven de liakerdeur Pred. 4 7 en Rem. 12 13en aan de voorzjjde Math. 25 34, 41 en 46, dat al waren ook die oude letters weggedaan en door andere vervangen, het Woerd van God tech onveranderd blijft. Het kerkgebouw was beide malen ge heel vol. Naar de Nieuwe Zondagsbode meldt is door kerkvoogden en notabelen der Ned. herv. kerk te Middelburg aan den ontvan ger der kerkelijke fondsen last gegeven tot uitbeialing van de op den ligger voor komende gemeente-toelage (voor de vaca ture S. Z.) aan den ring Middelburg. Scherpenisse. Bij de Vrijdag ge houden herstemming voor een lid van het kiescollege zijn door 63 van de 170 kiezers stemmen uitgebracht, waarvan W. Slager 33 en Jb. Keur 30 stemmen verkreeg, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Geref. Kerken. Tweetal te Gouda ds. D. Ringnalda te Oudshoorn en ds. C. W. R. Rudolph te Leiden. Beroepen te Haamstede ds. H. Buur man te Meliskerke te Reitsum ds. G. H. van Kasteel te 's Gravenhage te Amersfoort A ds. J.H. Donner teNieuwdorp; te Driesnm ds. J. J. Berends te St. Anna- parochiete Rijswijk ds. J. Hania te Oosterbiernm te Capelle aan den Ysel ds. J. Hartwiggen te Harmeien; te Veere ds. W. Bosoh te Vrijhoeve-Capelle. Aangenomen naar Oostburg door dhr. W. Goedhujjs Cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Suawoude ds. H. A. Min- derman te Gouda. Geslaagd te Dordrecht voor het examen vrije en ordeoefeningen der gymnastiek mej. M. Willemse, te Middelburg, en de heeren A. Wisse, te Serooskerke, en D. van Maris, te Kapelle. Volgens de Tel. heeft de ontslagen Amsterdamsche or.derwyzer Den Hartog thans van den minister van binnenland- sche zaken de mededeeling ontvangen dat er voor tusschenkomst der regesring in zijne zaak geen termen bestaan. openen Statenvergadering zal ditmaal ge houden worden in een der benedenzalen van de Sociëteit St. Joris op de Balans en niet, zooals de laatste malen geschiedde, in de vroegere Concertzaal, Groenmarkt. Rilland. De heer G. v. de Griek alhier slaagde voor het examen van com mies 4 klasse bij 's Rijks directe belas tingen. Doet het ons eensdeels een zeer groot genoegen dat genoemde jongeling in zijn maatschappelijke» toestand verbetert, anderdeels zien wij hem noode vertrekken daar genoemde heer sedert eenige jaren onafgebroken een zeer ij verig en bekwaam directeur van het muziekgezelschap Ril- landia is welk gezelschap door vertrek reeds nog meerdere gevoelige slagen te verduren had. Middelburg. Door burgemeester en wethouder zyn benoemd tot volontair- ambtenaar ter gemeente-secretarie, ter ver vanging van den heer W. Z. van Teijlin- gen, de heer F. Adriaanse alhier, thans in die betrekking te Arnemuiden. en tot plaatsvervangend lid van den schutters raad, ter vervanging van jhr. R. H. G, Nahuijs, de le-luitenant jhr. F. H. P. J. Gevers. M. C. Vlisslngen. De aanbeveling voor ge meente-bouwmeester bestaat uit de hee ren H. J. Brouwer, opzichter van ge meentewerken te Dordrecht, A. S. Dogen, chef de bureau bij den ingenieur Hal- bertsma te 's Gravenhage, R. Kastelijn, opzichter van gemeentewerken te Helder, en G. Halbertsma, gemeente-bouwmeester van Opsterland te Beetsterzwaag. Op de voordracht voor de benoeming van een hoofdingenieur van den provinci alen waterstaat in Groningen staan de hee ren J. M. W. van Elzelingen, ingenieur van den Prov. waterstaat in Zeeland te Zierikzee Joh. Nelemans, ingeuieur van den rijks waterstaat te Terneuzen en A. C. Burgdorffer, le luit-ingeneui te Bever wijk. Oostburg. In deze even als omlig gende gemeenten zijn tegenwoordig veel zieke varkens, onderscheidene zyn reeds ge storven, terwijl vele anderen voor den tijd maar toch in tijds worden geslacht. Wat de laatste betreft is het voor de eigenaars gelukkig dat wij reeds zoo dicht bij den eigenlijken slaohttijd zijn. Sommigen vragen zich af, of het veelvuldig voederen van zieke of halfzieke aardappelen dat dit najaar plaats vindt, ook soms een oorzaak dezer ongevallen zou kunnen zyn. Waarde. Met ingang van den 2 November a.s. is benoemd tot ambtenaar bij de diiecte belasting standplaats Swal men, de heer P. Moerdijk arbeider alhier. Waarde- Alhier zijn door 6 jagers in 2 dagen 80 hazen geschotenwel een bewijs dat er in den polder Waarde veel wild is aangezien door genoemde jagers maar een gedeelte van de jacht is af gejaagd. Colljnsplaat. Door de afdeeling Noord-Beveland van de vereeniging Volks onderwijs alhier is besloten dit jaar weder 30 gulden beschikbaar 1e stellen voor eene uitdeeling van prijzen voor trouw schoolbezoek. Aan de plechtigheid van het uitreiken der prijzen zou weder een algemeen schoolfeest verbonden worden. Dr. |Aaltsz wees op het nut der vrije- en ordeoefeningen ook voor de dorpsjeugd. Dit nut werd algemeen erkend, doch tevens gewezen op de jgroote financieele bezwaren er aan verbonden. Op eene Vrijdagavond door het district Vlissingen der vereeniging Eigen Hulp ge houden vergadering is besloten tot ophef fing van het distriot. De aanleiding tot dit oogenschynlijk be langrijk besluit is de wijziging, die op de den 5 September jl. te 's Hage gehouden algemeene vergadering o.a. gebracht is in art. 3 der statuten van de vereeniging, waarbij ook neringdoenden als leden kunnen worden toegelaten een wijziging waartegen zooals men weet, Vlissingen zich ernstig verzet had, niet alleen ter wille van het gevaar, dat daarloor voor de afdeeling Winkelvereeniging" zou kunnen ontstaan, maar veel meer nog om de afwijking van het hoofddoel, waarvoor de vereeniging Eigen Hulp gesticht isde ondersteuning van hen, die van een vast infcomen rond moeten komen, waaronder ook terecht later de werklieden worden begrepen. In verband met deze opheffing zijn de noodige wijzigingen gebracht in de statuten der winkelvereeniging te Vlissingen, die blijft bestaan onder de benaming van Coöpe ratieve Winkelvereeniging Eigen Hulp te Vlissingen, dus met weglating der woorden „van het district Vlissingen en omstreken der Vereeniging." Omtrent de toelating tot het lidmaatschap der winkelvereeniging beslist voortaan het bestuur, terwijl uitgesloten zyn alle perso nen, die door hunne nering of bedrijf met de vereeniging in concurrentie kunnen komen. Door de overigens in de statuten ge brachte wijzigingen is elke band met de vereeniging Eigen Hulp, die haren zetel heeft te 's Gravenhage, verbroken. M. C. Bruinisse. Zaterdagvoormiddag had de tonnenlegger S. Beekman alhier, terwijl hij op eene inspectiereis was, in den z.g. Hals onder Ouddorp, het ongeluk door den harden wind met zijn schip op het uitge worpen anker terecht te komen. Het scheepje zonk onmiddellijk, terwijl de opvarenden, de zoon van den schipper met een knecht, door daar aanwezige vis- schers werden opgenomen en aan wal ge bracht. De verleden week hier voer den wal gezonken tjalk is deze week met goed suo- ses gelicht en voorloopig in onze haven binnengebracht. Borsele. De vergadering van inge landen van den Koningspolder benoemde tot dijkgraaf den heer J. van 't Westeinde Mz. en tot diens plaatsvervanger den heer J. op 'tHofBz. By kon. besluit is de heer dr. G. J. v. d. Flier, hofprediker, die Zaterdag H. M. de Koningin bevestigde als lidmate der Ned. Herv. gemeente te 's Gravenhage, benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Eene kapitale boerderij te Oude Pe- kela is Zaterdagnacht in vlammen opgegaan, en een paard en vier koeien in het vuur omgekomen. Zeldzame verkooping bij executie TJit Roden schrijft men aan de Tel. Eene verkooping bij executie behoort in deze gemeente gelukkig tot de zeldzaam heden. Wat echter sinds geruimen tijd te voor zien was, had jl. Maandag plaats. Op dien dag werden de roerende goederen van den burgemeester B., tot zelfs zyn lijfgoed, hij executie verkocht. De respectieve koopers tooiden zich daar mee reeds dadelijk op het terrein van verkoop onder luide toejuiching vaR het vele publiek. Allerlei lui zag men dan ook rondloopen met stukken van 's mans garderobe spot tender wijze noemde men hen bnrgemeester. De man scheen de zaken nogal luchtig op te nemen, want byna den geheelen dag was hij tot groote verbazing van een ieder bij de executoriale verkooping zijner goe deren tegenwoordig. Eene vrouw te Numansdorp wondde zich dezer dagen aan een boonenstaak in haar tuintje. Spoedig zwol de arm zoo danig op, dat geneeskundige hulp moest werden ontboden, die, helaas, niet meer baten kon. Aan bloedvergiftiging is de vrouw na een smartelijk lijden overleden. Te Noord wijk werden vier personen uit eenzelfde gezin ziek, na het eten van roode koolalleen het zoontje, dat geen roede kool had gegeten, bleef vrij van ziekte versch y nselen Nadat terstond geneeskundige hulp was ingeroepen, was eerst des nachts om één uur het gevaar voor de overigen geweken. Naar Chili. De daglooner Hendrik Koning van Oude- dyk, onder Finsterwold, is sedert een drietal weken met zijn gezin op reis naar Chili. Hij was het, die door bemiddeling van het Kamerlid Tijdens en den betrokken minister inlichtingen inwon, bevredigend genoeg om het er op te wagen. De reis heeft over Antwerpen plaats. Met dezelfde gelegenheid, aanvaarden nog vier andere gezinnen de reis naar de onbekende verte. Meer plaats was er niet, zoodat een zesde gezin de emigratie tot later moest uitstellen. De arrestatie van den 17jarigen slo tenmakersgezel Wilhelm Grosse, een der vier moordenaars van den advocaat Levy te Berlijn, had onder zeer eigenaardige omstandigheden plaats: zijn eigen broeder bewerkte de aanhouding. Deze broeder is hulpbrievenbesteller aan het bureau van postpakketdienst, na bij het garderegiment fuseliers te hebben gediend. Wilhelm Grosse is de knaap, die mevrouw Levy, toen zij voorbij het bed van haar man naar de dienst bodenkamer vluchtte, twee messteken toe bracht. Hij verwondde zioh bij die gele genheid aan de hand. Dr. Rubidstein, door wien Grosse zich in den vroegen Zondag morgen aan de stedelijke kliniek liet ver binden, gaf bovengenoemden broeder van hetgeen hij gezien had, schriftelijk kennis. De knaap, die in gezelschap van een ander jongmensch was, deelde mede, dat zij op weg waren naar Charlottenburg om daar eene betrekking als letterzetter te zoeken. Hij was echter gevallen en met de hand in glasscherven terechtgekomen. Dit ver haal kwam den dokter verdacht voor, omdat wanneer de verwonde met de hand in glas scherven gevallen zou zijn, de binnenzijde dier hand daarvan de sporen moest ver- toonen, hetgeen niet het geval was. Een der vingers was tot op het been opengereten, en de wondranden moesten met zes naden worden gehecht. Na verbonden te zijn, vertrok de knaap met zijn metgezel, die een hoofd grooter was dan hij. De broeder van Grosse begaf zich Dinsdagmiddag met den brief van den dekter naar de politie, omdat hij Wilhelm, die sedert eenige dagen niet thuis was geweest, sterk van mede plichtigheid aan den moord verdacht. Der politie gelukte het niet lang daarna, den verdachte in het Grunewald te arresteeren. Wilhelm Grosse had sinds verscheidene da gen niets gegeten, omdat hij geheel zonder geldmiddelen was, en zag er ellendig uit. Na een langdurig verhoor, waarbij hij een volledige bekentenis aflegde, werd hij naar de gevangenis overgebracht. Hij wees den nog steeds voortvluchtigen Bruno Werner als mededader aan, de namen der beide andere medeplichtigen weet hij niet, omdat hij eerst kort voor de misdaad met die per sonen in aanraking was gekomen. De spoorwegen in den Yrystaat zijn er nog niet. Immers heeft de Volksraad alle voorstellen voor het aanleggen van lokale spoorweglij nen verworpen. Een bericht uit Engelsche bron meldt, dat de hardhoorigheid van President Kru- ger snel toeneemt en dat de grijze staatsman met een jaar volslagen doof zal zyn. Een rijk koopman uit San Francisco de heer Castle en zyn echtgenoote, ver- scbenvn dezer dagen voor het politiege- rechtshof te Londen onder de aanklacht van diefstal. Do heer en mevrouw Castle vertoefdea sedert eenige dagen in het prachtige hotel Cecil. Op klachten van een groot aantal kooplieden en winkeliers der hoofdstad werden zij aldaar gearresteerd, nadat in hun bagage een groot aantal voorwerpen waren gevonden, die zij zich op wederrechte lijke wijze hadden weten te verschaffen. Zoo vond men boa's van Canadeesch bont ter waarde van f 100, tallooze kostbare pelterijen, spiegels met ivoren lijsten, di verse kleedingstukken, 17 waaiers, 9 pen dules, 5 tooneelkijkers, 16 broches. Ver scheidene dezer voorwerpen waren ont vreemd ten nadeele van den eigenaar van het hotel Cecil. Daar de docter der Holloway-gevangenis had verklaard, dat mevrouw Castle ljjdende was, werd de behandeling dezer sensatie zaak acht dagen uitgesteld. De ge vangenen werden vrijgelaten tegen eea persoonlijke borgstelling van f125.000 en twee cauties van f75.000 elk, waarin werd voorzien door den bankier Julien. Kapitalen aan borgstellingen waren door verschillende personen, die overtuigd be weerden te zijn van de onschuld der ver dachten, aan de verdedigers van het Ame- rikaansohe echtpaar geoffreerd. Lord Roth schild moet zelfs de grootste belangstelling getoond hebben in het lot der beklaagden en hun zyn hulp en bijstand van zeven Londensche bankdirecteuren hebben toe gezegd. Uit Sydeey wordt gemeld, dat een Engelsch zendelingenschip is vergaan ten Noorden van Nieuw-Caledonië. De kapitein en 7 manschappen zijn gered. In Zwitserland heeft het Donderdag hevig gesneeuwd. In de Jura ligt op sommige plaatsen de sneeuw een halven Meter hoog. De directie van het bekende Crystal Palace te Londen heeft besloten, de in komsten van deze inrichting gedurende den zomer 1897 af te staan, voor het vie ren van den zestigsten verjaardag der regeering van Koningin Victoria. Uit Mozambique meldt men dat 4» gouveraeur Albuquerque tijdens een hevig gevecht met de inboorlingen van Manica- land dat 22 uren duurde gewond werd en zich moest terugtrekken. De Portu- geezen hadden 2 dooden en 35 gewonden. Het huwelijk van den prins van Nspels met prinses Helena van Montenegro is Zaterdag voltrokken. Nadat het bur gerlijk huwelijk gesloten was op het Qti- sinaal, werd het kerkeljjk ingezegend in de Heilige-Mariakerk te Rome. Tegen woordig waren o. a. de koning en konin gin van Italië, de prinsen van Italië en Montenegro, koningin Maria Pia, de hertog van Oporto, prins Napoleon, Crispi. Velen veroordeelden schonk koning Humbert am nestie. Dinsdag 27 Oct. Goes, 7 uur in de Prins van Oranje voor mej. de Jonge door not Mulock Houwer een huis en erf Nieuwstr. D 159 groot 90 cA. Goes, 12 uur ten Kantore van Fransen v. d. Putte en Zn. 12 uur inschrijvingen perceelsgewijs 81 zachte olmen, 19 lichtere, 5 zachte olmen, 3 esschen aan den achter weg Cortgene. Woensdag 28 Oct. Zoutelande, half 11 bij Van Vlaanderen door not. Loeff een huis met winkelhuis, schuur en erf 125 cA. van J. Wittevrongii lVestkapelie, 1 uur bij Jacob Minder- houd de hofstede Zuidstraat van P. Minder- houd Hzn. 446 cA. en 6 perc. bouwl. De hofstee en 'thuis te Zoutelande Maandag en Dinsdag te zien. Een huis, schuur en tuin en een huis samen 6 A. 27 cA. van Jac. Verhage Pz. Jr. 's Heer Arendskerke, half 11 op hofstede Achterduin door net. de Rond» Bresser 150 can ad as 250 olmen en esschen. lnl. dhr. W. F. K. Lenshoek endenotarii, middelburg, 1 uur in de Vergenoeging door den ontvanger der domeinen verpach ting voor uiterlijk 10 jaren, bij inschrijving van de jacht n. op eenige wateren in di prov. Zeeland, groot 5100 H.A. in 2 per- ceelenI». op den Zeedijk van den Schenge polder groot 9 H.A.c. in de heerlijkheid Vrouwenpolder Zanddijk 853 H.A. in 3 perc.; d. op de duinen onder Vlissingen, KoudekerkeBiggekerke en Zoutelande, groot 160 H.A. Biljetten op zegel uiteilijk daag! voor de verpachting in gesloten couvert met het opschrift Jachtverpachting-inscbrjj- ving op pand no. of Jachtverpachting- inschrijving op de massa der perceelen no, ten kantore van den ontvanger. Boekjes a 2Vs cent verkrijgbaar bij eiken ontvaDger der registratie en domeinen. Middelbnrg in 't Nederl. Koffiehuis 2 uur postpapier, pennen, copiëerpers, boeken. Van 9—12 uur te zien. Donderdag 29 Oct. '8 Heer Arendskerke, 10 uur door not. Pilaar 171 canada's aan den Zak in een pachtwei van dhr. Kakebeeke. Inl. dhr. J. Oele Hz. en de not. Vrijdag 30 Oct. Kruinlngen, half 1 voor J. Verhaagon door not. Prins kabinet, 2 veeren bedden, 2 klokken, tafels, stoelen, kachels, 2 krui wagens enz. Domburg, 10 uur in de Roode Leeuff door not. Tak een huis Ooststraateen dito daar naast, met tuin; 4890 cA. weilanden een huis en erf op 't dorp E 93. En om M uur aan het huis Oosstraat 6 baatgevend® melkkoeien, 5 voer wei- en kanthooi, wit en zwart stroo, gedorschen tarwe en zwarte boonen, graan- en meelkisten, windmolen, hout, karn, bouw-, melk-, zoldergereedschapi meubelen, klokken, karpe dewerk. Maandag 2 Kapelle, 11 uur bü in Kloetinge, Kapelle, K- Inl. dhr. Pelle te Goes. Hetnkenszand, Langenc not. de Ronde Bresser v op hofstede Meeuse daai 137 canada's. kapelle, 6 uur bü Liebert aldaar wissche Kapelle en Kloeting* g does, Oostsingel door wer bü Joh. Zandee 12 i melkkoeien, 2 2-jangeri 2 vette varkens, 16 k.p kilo weihooi, 26000 ka nieuwe waterbak, af braa Middelburg, 8 uur ir door not. Tak een heere aansche Kaai G 128, gro erfpachtsrecht op 16 cA. poort. Dinsdag en Maam van 10-12 en l-*.uur. Woensdag 4 Camperland op di Remijnse door not. Roeloi en 21 olmen. Donderdag 6 Kruiningen, 11 uur Prins 24 olmen en 80 ci Hoekeheneherhe, laar door not. Overman 4 4 runders, 1 vet varken stal- zolder gereedschap, '•Heer Abt»kerke, houd 10 uur door not. M olmen. Vrijdag 6 Gravenpolder, d uur 118 canada's Kadam Haagdük. Maandag 9 Goes, voor de gemee Mulock Houwer 10 uur gel 100 canada's; aan d id.achter de Pieter Jaap Woensdag L Heer Arendskei hofstede C. Verdonk doo Bresser 108 olmen voor d Helnkenszand, 2 i de Jonge Pz. door not. man en de Ronde Bres esschen, 1 canada 2Vs M Donderdag 1 Hrabbcndijke, voo N. H. G. door not. Prins J. v. Gorsei 59 olmen E Vrijdag 13 Kmlningen, in de. wplen dhr. J. Blok Ez. olmen, 31 canada's, 1 n hoornen. Maandag 16 Borsele, op Reigersfc voor A. Polderdyk 11 u Woensdag 1 Oudelande, half 11 Bresser voor dhr. de Li olmen in een weide bü Donderdag 19 I Wllhelsnlnapolde canada's. Kruinlngen, Zanddi Prins olmen en 10 cana Van 24 - 26 Oct MIDDELBURG. Beval geb. Fatien d. C. Re gelsman d. A. C. Reuter z. Overleden: A. C. le I Kam S van K. Verstra GOES- Geboren24, d. v. Desiré Boel en Vi< Nelly d. v. Adrianus der Wart en Johanna F Van 17-24 VLISSINGEN. Ondert Roos jm. 22 j. en M. W j. H. J. Meüboom ji Feü's s. 28 j. G. Ang< A. E. van Eek jd. 19 j. jm. 29 j. en J. Joosse j der Wiel jm. 24 j. en 23 jaar. Bevallen J. K. van G« d. W. S. P. Baljé geb M. de Nooyer geb. Plat Teirlinck geb. Van Op< geb. Hotke z. H. J. z. C. J. Belfroid gel Janse geb. Smit d. I Timmerman d. E. E d. p. p. Dewitte geb A. Grootjans geb. Van C. Verboven geb. Scbri< OverledenI. Montagi Lens 68 j. G. C. var d. - J. van Vlaander Herting 79 j. Oude Tarwe f8.— af '8.— a f8.50. Rogge f Wintergerst f7.— af7.E a f6.75. Haver f5.50 a f7.50 a f8.—. Voererw Paardenboonen f fa f Koolzaa Alle8per 100 kilo. Aardappelen f2.25 a Rotterd Tarwe 25 a 40 cent li cent hooger. Haver 25 ce Buitenlandsche stil. Nieuwe Tarwe. Rogge NieuweW intergers Zomergerst Ch evaliergerst Haver Paard e nbo on en Erwten Nieuwe Kook erwten Nieuwe Bruine Boon Witte K anar iezaad Op de Veemarkt van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2