Landbouw. genomen eh Verder geseind werden 561 totaal 2266 telegrammen. Ont- Ver- Kantorea. vangen, zonden. Totaal Baarland23 27 50 Borsele48 60 108 Driewegen 22 15 37 Ellewoutsdijk 31 51 82 's Gravenpolder 46 49 95 's Heer Arendskerke 39 36 75 's Heerenhoek 27 24 51 Heinkenszand 28 21 49 Hoedekenskerke 26 25 51 Kloetiuge11 14 25 Nieuwdorp 10 16 26 Nisse 18 9 27 Ovezand16 35 51 Woll'ertsdijk 48 37 85 Zaamslag. In de afgeloopen maand zijn op het rijkstelefoonkantoer behan deld 103 stuks telegrammen als 65 ont vangen en 38 verzonden. Wissenkerko. Aan het telephoon- kantoor werden in de maand September ontvangen 33, verzonden 34 telegrammen. Samen 67. Goes, 5 Oct. '96. Heden werd door den WelEerw. Heer Ds. R. J. v. d. Veen in tegenwoordigheid van den kerkeraad, architect, aannemer, bouwlieden en enkele belangstellenden de eerste steen gelegd voor de nieuw te bouwen consistoriekamer der Geref. gemeente. ZEerw. hield vooraf een zeer gepaste toespraak en noemde dezen steen een steen van dankzegging „Eben Haëzer", een steen van ootmoedige bede „dat Uwe oogen dag en nacht open zijn, over dit huis", en een steen der gelofte „ik en mijn huis wij zullen den Heere dienen". Met een wensch voor den voor- spoedigen bouw werd na de steenlegging deze plechtigheid door ZEerw. besloten. Goes. Men verzoekt ons te melden dat de circulaires van de „Vereeniging tot verbetering van vakopleiding voor aan staande handwerkslieden iu Nederland" in den loop dezer week aan de huizen wor den terug gehaald. Rilland. Het bericht over de suiker bieten in het vorig nommer is in zooverre waar dat wel de heer van Damme op enkele plaatsen 26000 K.G. per gemet had doch niet van elk gemet en ook niet overal en wat de heer v. d. Werff betreft, dit gewicht is overdreven. Genoemde heer heeft wel een mooi gewicht maar toch niet meer dan de andere landbouwers in den Reijgerberg- schen polder. Het laatste dat er over het algemeen meer dan 20000 K.G. per gemet worden gespit is waarheid en dit mag dus niettemin een zeer goede opbrengst heeten. Oud-Vosmeer. De gemeenteraad benoemde tot wethouder met 4 van de 7 stemmen den heer W. H. van Gorsel, zulks in plaats van den heer C. Maris die wegens vertrek ontslag had genomen. De heer van Gorsel was bij de jongste perio dieke aftreding niet herkozen geworden, doch vervangen door den heer Eindhout. Arnemuiden. Zaterdagavond half elf ure bemerkte de gemeente veldwachter J. Dronkers dat er twee personen, op het dak van een huisje zaten. Om ze te be machtigen ging hij langs den achterkant der bijgelegen woningen om niet opge merkt te worden. Maar per ongeluk, door de duisternis misleid, willende over eene schutting springen, kwam hij in een zeven me ter diepen welput terecht welke tot over de helft met water is gevuld. Als door een wouder behield Dronkers zijn tegenwoor digheid van geest, want toen hij boven water kwam kon hij zich pal tusschen de wanden van den put zetten, en zulks zoo lang volhouden tot op zijn hulpgeroep twee mannen toeschoten en hem van een wissen dood redden. Gelukkig heeft hij behalve eenige weinige schrammen aan handen en arm geen letsel bekomen. De achtervolgde personen die inmiddels het hazenpad hadden gekozen, zijn des anderen daags door hem zeiven opgespoord, zij bleken maar een kwajongensstreek te hebben uitgehaald. Krabbendijke. Vrijdag had het 6- jarige meisje van de R. alhier het ongeluk al spelende in een der gemeente-putten te geraken, juist met het hoofdje onder een der aldaar liggende planken. Door spoe dige hulp kon men het kind nog redden, toch was 'tnog eenigen tijd bewusteloos, maar 't mocht gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Colijnsplaat. Dat het wild ook in het eiland Noord-Beveland vrij talrijk is, kan hieruit blijken, dat in den tijd van twee dagen door tien Eransche jagers in de polders Oud- en Nieuw-Noordbeveland zijn geschoten 224 hazen en 45 patrijzen. Men schrijft de aanwezigheid van dat vele wild vooral toe aan den drogen zomer, tengevolge waarvan weinig jonge dieren zijn verongelukt. Aan het postkantoor Middelburg en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand September in gelegd f 12570.39V2, terugbetaaldfl0521.99. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4470. In de maand Augustus werd in het gansche rijk ingelegd f 2417297.45, terug betaald f 1611307.94V«. Het gezamenlijk tegoed der verschillende inleggers bedroeg aan het einde dier maand f 48814143.26. Gedurende die maand werden 6640 nieuwe boekjes uitgegeven, en 2061 boekjes ge heel afbetaald. Ultimo Augustus waren er in omloop 544178. Onder het bedrag der terugbetalingen is begrepen een som van f 2534.92Vs wegens aankoop ten behoeve van inschrij vingen in een Grootboek, obligatiën of certificaten van inschrijvingen. Op Ultimo Augustus was voor een be drag van f 14239.40Vs aan inschrij vingen in een Grootboek der N. S. obligatiën ten laste van den Staat of Certificaten van inschrij vingen bovenbedoeld ten behoeve van 27 inleggers aangekocht. De moord Hoogsteden. De bootwerker De Vos, die als verdacht van den moord op den jongen Hoogsteden eenige maanden in preventieve hechtenis heeft doorgebracht, is weer in vrijheid ge steld. Vrijdag zijn te Spekholzerheide (L.) de schuren en stallingen van twee land bouwers aldaar door brand vernield. Al het graan, omstreeka 30 bunder, 25 var kens, 2 kalvers, 2 schapen, een veulen en verscheidene kippen gingen verloren. Te Schiedam was door de ont slagen sigarenmakers in eene dezer dagen gehouden vergadering een raad van ver zoening benoemd, waarvan de burgemees ter, de heer Versteeg, voorzitter was. Deze heeft zich naar den eigenaar der sigarenfabriek begeven, ten einde te trach ten op de meest vredelievende wijze de gaping te dempen, welke tusschen de 11 ontslagenen en den patroon H. Willeman bestaat. Deze poging heeft echter tot geen ge- wenschten uitslag geleid, daar de heer Willeman door de handelwijze van het elftal en door de gevolgen daarvan zoo danig is ontstemd geworden, dat hij er niet aan denkt hen wederom in zijn dienst te nemen; te meer daar hij besloten is zijne sigarenmakerszaak, zoo niet op te hef fen, dan toch zeker in te krimpen. Dit besluit heeft hij niet genomen, om dat de ontslagen sigarenmakers leden van den Sigarenmakersbond zijn, maar hij wenscht verschoond te blijven van werk lieden, die onrust en ontevredenheid op zijne fabriek verwekken. De beide te Rotterdam gevangen zittende dynamietmannen zijn in vrijheid gesteld, dewijl de Nedbrlandsche regeering geen termen vond voor uitlevering. Uit Gulpen wordt het overlijden be richt van de weduwe van den onlangs aldaar vermoorden veldwachter Van Loo. Er blijven 4 kinderen hulpeloos achter. Verleden Maandag verscheen te Roer- moud voor den ambtenaar van den burger lijken stond ieuiand, die, 0 zeo gaarne in 't huwelijksbootje wilde stappen. Daar hij zijn aanstaande niet had meegebracht, vroeg de ambtenaar, waar de verloofde was en hij kreeg heel droog ten antwoord„Mot er 't miidje auth bie see» Den volgenden dag had dezelfde persoon voor de voltrek king van het werkelijk huwelijk de noodige getuigen vergeten, zoodat andere personen voor bruidsmaagd en bruidsknecht moesten optreden. Amerika is vol over de verkiezingen. Bijna alle Amerikanen dragen de portret ten van de candidaten voor het president en vice-presidentschap in den zak. Het is al Mc Kinley-Hobart of Bryan-Servall. Aan de gevels ziet men de beeltenissen dezer mannen, levensgroot en in schelle kleuren. Er wordt over niets anders ge sproken. Aan de stations, uit de treinen roept men elkaar de cijfers der laatste staats verkiezingen toe. Men wedt. Een paar inwoners van Ohio hebben door een notaris de navolgende krankzinnige acte doen opmaken: „Wordt Mc Kinley ge kozen dan zal dr. Tyler zich het hoofd haar laten afscheren en met een verguld hoofd (gouddoor de straat wandelen wordt Bryan gekozen dan verbindt mr. Leggett zich evenzoo zijn hoofdhaar weg te doen nemen, zich het hoofd te doen verzilveren, (zilver!) en zoo de straat af te loopen. Om dergelijke grappen uit te halen en niet naar het een of ander Veldwijk te worden overgebracht daartoe meet men in Amerika maar wezen Zaterdagavond zijn te Waremme (België; twee treinen op elkaar geloopen, tengevolge van het onvoorzichtig rangeeren. De stoffelijke schade is groot, terwijl het verlies van een menschenleven, dat van den stoker, te betreuren valt. Een apothekersbediende uit Münster moest gekeurd worden voor den krijgs dienst. Hij bedacht echter een middel om zich te doen afkeuren hij zou nl. een hartkwaal veinzen en had daartoe een sterke dosis coffeïne ingenomen, dat een heftige werking op het hart uitoefent. Maar de bedrieger kwam bedrogen uitop weg naar de keuringscommissie stierf hij een benauwden dood. De Engelschen zijn niet alleen met het lot der Armeniërs bewogen, maar sturen hun ook geld. Tienduizenden zijn in dit jaar onder de ongelukkigen verdeeld, en ook dezer dagen worden zij niet vergeten. Op het bericht, dat een 2000tal Arme nische vluchtelingen, op hun weg naar het binnenland te Erzerum aangekomen, aan het noodigste gebrek hadden, en dat voor- loopig 100 p. st. voldoende was om hen bij te staan, is die som dadelijk gezonden. Een noodlottige ramp had Donderdag avond te Aberdeen in Schotland plaats. In het People's Palace Variety Theatre, een gebouw waar concerten en specialiteiten voorstellingen gegeven worden, bevond zich omstreeks acht uur een talrijk publiek. De voorstelling was juist begonnen toen er brand werd ontdekt op het tooneel. Een geweldige paniek was het gevolg van deze ontdekking in een razende vlucht snelde men naar de| uitgangen, waar men wor stelde om het leven te reddeu. Het ge drang was vreeselijk, menigeen werd dood gedrukt of geraakte onder den voet, om dan vertrapt te worden en weldra waren alle uitgangen verstopt. De brand had reeds onrustbarende afmetingen aangeno men, toen hij ontdekt werd eu terwijl liet publiek nog in een jammerlijke wanorde opeengedrukt de straat trachtte te bereiken baanden zich de vlammen dwarrelend een weg door het dak en de ramen, zoodat men buiten het gevaar, waarin het publiek verkeerde, in zijn geheelen omvang waar nam. De politie verscheen onmiddellij k op het tooneel, weldra gevolgd door de brand weer, en met vereende krachten toog men aan het werk om de menschen uit de ver stopte deuropeningen te trekken en aldus den aandrang te doen verminderen. Achter het tooneel woedde het vuur intusschen zóo hevig, dat de artisten, die zich in de kleedkamers bevonden, met achterlating van kleeding en bagage uit de vensters moesten springen. De paniek in het gebouw was onbeschrijfelijk. Sterke mannen vochten wanhopig om door de menigte heen te komen, en de doodskreten van vrouwen [en kinderen, die in dezen woesten strijd om het leven het onderspit moesten delven, verhoogden de akeligheid van het schrik- tooneel. De verschrikkelijkste tafereelen werden echter afgespeeld op de galerij, die een menigte jongelieden van beide seksen bevatte. De hitte werd daar direct 11a het uitbreken van den brand ondraaglijk, en terwijl de vlammen langs de zoldering sloe gen, stortte de menigte zich radeloos van de trappen. Ten slotte scheen het gebouw ontruimd te zijn, en drie kwartier 11a het eerste alarm was het reddingswerk, waar mede brandweer en politie bleven voort gaan, onmogelijk geworden, daar het ge- heele gebouw in volle vlam stond. Een enorme menigte omringde de plaats des onheils, en velen wilden zich in do vlam men storten, om naar hun betrekkingen te zoeken, welke zich nog in het gebouw moesten bevinden. Deze vrees bleek in enkele gevallen maar al te gegrond te zijn. In den vroegen morgen vond men een aan tal verkoolde lijken van vermisten. Veertig personen werden in het gedrang gewond of inwendig gekneusd, waaronder veertien zeer ernstig, terwijl velen met brandwonden of ongesteldheden tengevolge van den door stanen angst, in het hospitaal zijn opge nomen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Grijpskerke door ds. J. T. F. U. Lauts te Ottoland. Bedankt voor Goes door ds. H. van Selms te Kralingen. Viertal te Groningen Barger te Bloe- mendaal, Gerritsente Dedemsvaart, Earners te Rijsoord ,en van Paasen te Meppel. Beroepen te Enter Burger cand. te Leiden; te Berken wonde Moulijn te Oorschotte Akkerwoude, te Murmer- woude en te Eopik, Groenewoud cand. te te Harlingente Vriescheloo (toez.) Van der Weijde te Workum; te Mij drecht Krull te Zeerijpte Boven- earspel Brinkerink te Neede te Kolmschate Gerritsen cand. te Oosterbie- rum te Gieterveen en te Zevenhuizen Samplonius cand.te Lutjegastj; teVoort- huisen Homoette Staphorst. Bedankt voor Langerak door Bruining tc Leerdam voor Nieuw Buinen, Ex- morra en Allingawier door Groenewoud cand te Harlingenvoor Tubbergen door Gerretsen, cand. te Oosterbierum voor Akkooi door Wensinck, cand. te Zutphenvoor Velzen (toez.) door Loeff te Heiloovoor Loon op Zand door Waardenburg te Goedereede voor Koedijk door Bax te Middelie. IJzendijke. Door ds. S. G. Geertsema Beckeringh van Schoondijke, werd alhier Zondagvoormiddag Ds. L. B. Onnes, van Kedichem overgekomen bevestigd. Als tekstwoorden had de bevestiger gekozen 1 Timoth. 416a. Ds. Onnes deed des namiddags zijn in trede en sprak naar aanleiding van Ro meinen 14: 19, reeds 's morgens was er veel volk en 's middags was de kerk vol. Schoondijke. Na bijna zes jaren zonder vasten Evangelist te zijn geweest werd bij de Evangelisatie der Hervormden alhier j.l. Zondagvoormiddag dhr. H. Sta- venga, vroeger hulpprediker te Rousselaere, tot zijn dienstwerk alhier ingeleid door ds. J. P. van Melle van Sluis, die een sehoone en hartelijke toespraak wie die ds. van Melle kent twijfelt er aan dat dit zoo was hield tot de hoorders en hun nieuwen voorganger naar aanleiding van 2 Corinthen 45 en 6. Des namiddags trad de heer Stavenga op en sprak over deze woorden„Niet door kracht, noch door geweld, maar door mijnen Geest zal hetgeschieden zegt de Heer der heirscharen. De Heer stelle hem ten zegen, (Zach. 4 6 Schoondijke. Bij herstemming is tot lid van het kiescollege gekozen met 12 van de 23 geldige stemmen de heer Iz. Duboisop den heer Anth. Risseeuw wa ren 11 stemmen uitgebracht. Al de geko zenen hebben hunne benoeming aange nomen. Westkapelle. Zondag in de voor middaggodsdienstoefening was het een aan gename ure, dewijl onze oude en nieuwe leeraar ds. K. Loggers, voor de 2e maal onder ons bevestigd werd. Was hij de eerste maal onder ons bevestigd op Zon dag 2 Maart 1889 door ds. N. de Jonge uit Brussel; thans werd hij bij ons inge leid door zijn zwager ds Geerling uit Medemblik met eene p edicatie naar Jesaja 40:31a; des namiddags verbond de beves- 1igde zich ten tweeden male aan de ge meente met eene leerrede naar Matth 6 10a, waarna hem door de gemeente werd toe gezongen de zegenbede uit Gezang 913. Beide malen vulde eene groote schare het kerkgebouw. Geref. Kerken. Drietal te Ambt Yollenhove B ds. Z. Hoek te Schettens, ds. T. Prins te Belsward en ds. E. Prinzen te Oostwold. Tweetal te Maassluis B ds. P. C. Koster Velp en ds. A. v. d. Sluijs te Enkhuizen. Beroepen te Rhoon ds. J. van Henten te Baambrugge te Ambt Vollenhove B ds. Z. Hoek te Schetteus te Oost- burg dhr. W. Goedhuijs cand. te Amster dam te Biezelinge ds. N. H. Koers te Wanswerd, cl. Dokkum. Aangenomen naar Ridderkerk door ds. E. J. de Groot te Koudekerke naar Wirdum door dhr. T. Stap cand te Mus- selkanaal. Bedankt voor Wezep door W. Breukelaar te Halfweg. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Kampen W. Vermeer oefe naar te Kuilenburg. Doopsgez. Gemeenten. Beroepen te St. Anna Parochie Van Lochem Slaterus, prop. te Oudkerk te Hallum Wartena te Akkrum. SCHOOLNIEUWS. Goes- Tot tijdelijk leeraar in het Hoogdaitsch aan de H. B. S. en het gym nasium te Breda is benoemd de heer A. Kolkman, leeraar aan de H.B.S. alhier. KAMPEN, 2 October. Voor het propaedeutisch examen aan de Theol. School slaagden de heeren Dijkstra en Pol, ter wijl de heer van Dijk, die voor de va- cantie Litt. eindexamen deed, tot de colleges in de Theologie werd toegelaten. Heden avond werd in tegenwoordigheid van de Hoogleeraren, Leeraren, Studenten en Gymnasiasten de cursus door den rector geopend met een toespraak ontleend aan Jes. 40 21einde. Na afloop hiervan deed de rector vele mededeelingen met betrekking tot de veranderiugen, die vel- gens besluit van de 1.1. gehouden Syaode, moesten aangebracht worden. De cursus begint met 116 leerlingen, van welke 58 als student aan de Theol. School en 58 ais gymnasiast zijn inge schreven. Tot de komst van dr. Fischer (D.V. na de kerstvacantie) zal Docts. Kap- teijn het rectoraat over het gymnasium waarnemen. De heer J. van Dijk, vroeger werk zaam aan de Chr. School ('s Gravenstraat) te Middelburg, thans onder wijzer aan de Chr. School te Gorinchem, is met ingang van 1 December a. s. benoemd in gelijke betrekking te Delft en heeft die benoeming aangenomen. Het nood-suikerwetje. Men schrijft aan de N. R. C. De bietenverbouwende landbouwers zijn ten hoogste ontstemd over het nood-sui kerwetje, dezer dagen door de regeering aangeboden. In hunne contracten tot levering van suikerbieten staat de bepaling, dat de prys der wortelen met f 1 per 1000 kilo's zal worden verlaagd, indien de accijnspremie aan de suikerfabrikanten toegekend, wordt verminderd. Dit laatste nu zal geschieden hij aanne ming van deze noodwet, omdat niettegen staande de levering van bieten reeds een aanvang heeft genomen, aan de wet terug werkende kracht zal worden toegekend. Weliswaar hebben de fabrikanten bij het goede vooruitzicht door de suikermarkt hun geboden reeds in het begin van het jaar de bovenaangehaalde beperkende bepaling ingetrokken, doch met te meer zekerheid is te verwachten, dat zij hunne schade zullen trachten in te halen bij het aangaan van nieuwe contracten, die dikwijls reeds in December moeten worden afgesloten. Dat bij aanneming dezer wet de prijs der bieten alsdan minstens met f 1 per 1000 kilo's zal worden verlaagd, kan dan ook met zekerheid worden verwacht. Intusschen zullen ook niet weinig bie tenverbouwers reeds dit loopende jaar schade ondervinden; namely k zij, die een zoogenaamd participatie-contract hebben aangegaan, waarbij de prijs werdt geregeld naar de meer of mindere winst door de fabriek behaald. Dat deze tengevolge van den hoogeren aanslag in den accijns minstens een halve ton minder zullen verdeden dan waarop zij met recht hebbend gerekend, lijdt geen twijfel. Naar ik verneem, zijn er bij het Land- bouwcomité, zoowel als bij de suikerfabri kanten en bietenverbouwende boeren reeds plannen aanhangig om door voorlichting van de volksvertegenwoordiging te trach ten deze over te halen het dreigende zwaard van hunne hoofden af te wenden. Ingezonden Sfukken. Ondergeteekenden berichten dat by hen voor br. Verhulst de volgende gelden zijn ingekomen Aan het adres van br. V. een bankbiljet van f 25 en een muntbiljet van f 10. Bij ondergeteekenden collecte geref. kerk te Gapinge f 33.65, nagift f 1.50, alsvoren geret. kerk te Tholen A f5, alsvoren geref. kerk te Meliskerke f 28.19Vs, N. N. te Grjpskerke f'2.50, V. te Serooskerke fl, N. N. te Koudekerke f0.50. Van br. K. Ie Cointre te Middelburg de som van f 100 aan de volgende giften N. N. f10, t5 wed. T., f0 50 wed.D., te L. f 1, W. V. f 0.25, v. e. wed. f 0.50, v. e. vriend f2.50, W. 4. V. f2.50, J. H. f 1.50, de B. fl, mej. de L. fl, S. f2, L. 1. Aan diversen van N. N. f 18.05. Postwissel 's Gravenhage f 10, alv. van een „albederver" te G. f0.50, van N. te D. tot hulp en uit plichtsgevoel f 10, van V. te Dinteloord een bankbiljet f 25, van brs. Diakenen Geref. Kerk Middelburg C gevondeu in de collecte f 2.50, f 1, f 0.75, f 0.25, A. H. f0.25, f0.20, f0.25, Vr. \V. f2.50 (Gal. 6 2.) Van br. M. Harpe te Vlissingen f 4.25 aan de volgende gitten A B M., L. H., X., en N. B., ieder fl, H. H. f0.25. Namens de Commissie A. Goedbloed, Voorz. AFLOOI» YERkOOPINGEN ENZ- VLISSINGEN. Vrydag werd door not Bosch publiek geveild lo. een liuis, erf plaats en tuintje Korte Noordstraat 89 groot 93 cA. Hoogste inschrijver J. Quist voor f2100, kooper C. A. B. Bugardein voor f2250. 2o. een huis en erf Korte Groenewoud 1 2 groot 41 cA. Hoogste jnsbhrjjver J. de Koning voor f2300. kooper G. Bliek voor f2550.3o. een huis en erf Lange Groenewoud H 9 groot 22 cA. Hoogste inschrijver P. A. Bakker, Middelburg voor f 1002, kooper M. de Jonge voor f1137. Allen te Vlissin gen behalve Bakker. ARNEMUIDEN. Zaterdag werd door not. de Vos publiek geveild een huis en erf alhier. Kooper de heer B. Blaasse alhier voor f1102, plus de onkosten. Zaterdag 10 Oct. Middelburg, door Regenten der gevan genis half 2 levering benoodigdheden voor 'tonderhoud der gevangenen; 2o. eet- en drinkwaren cantins, gedurende 1897, rogge brood gedurende het le halfjaar. Voorwaar den in 't gesticht. Woensdag 14 Oct. f»oes, half 4 door Regenten der gevan genis levering van roggebrood, tarwebrood, aardappels, rundvleesch, inlandsch gerookt spek, groenten, zout, peper, wijnazijn, was kaarsen, groene zeep, witte zeep, soda, koffie- boonen, cichorei, zoete melk, roggestroo, ruhrkolen, New-Castlekolen, lange turf, co kes, brandhout, bezems 16X4, boenders en zand. Levering roggebrood over het le halfjaar, overige artikelen over 'tgeheele jaar 1897. Voorwaarden ter inzage bij den cipier. Biljetten voor 1 uur in een daarvoor bestemde bus. Vrijdag 16 October. Middelburg, 11 uuraanhet gebouwvan het prov. bestuur van Zeeland bestorten van een gedeelte zeewering te Vlissingen, be- hoorende tot de zeewerken in de provincie Zeeland. Raming f4000. OPENBARE VERKOOPINGEN Dinsdag 6 Oct. fioes, half 1 op het Slot door deurw. Holimann 5 gekalfde en kalfkoeien, 4 kalf- vaarzen, runders, N. H. graskalvers en werk paarden. Vlisülngen, in café Bos door not. de Maret Tak, ook Woensdag en Donderdag spiegels en schilderijen. 4«oes, 1 uur bij Rjjk 'sHeer Hendriks- kinderenstraat door not. de Vos voor dhr. C Wouters N. H. model graskalveren, 3 kalfvaarzen van de rekening. 2 ponnies, 10 loop varkens. Woensdag 7 Oct. Middelburg, door deurw. Rosier in het Schuttershof 10 uur vendutie, als: tafels, stoelen, bedden, kasten, boekenkast, 1 trap en 4 handnaaimachir.es, harmonica's, be hangselpapieren,verfwaren,borstelwerk, kaas, eau de cologne vat, eikenhouten toonbank, ijsslee, enz. Vlissingen, door not- de Maret Tak 8 uur in de Oude Vriendschap 4 huizen en erven. lo. Ritthemsche Markt I 184. 2o. Vlamingstraat I 91. 3o. met bovenwoning daarnaast 67/68a; en 4o. met bovenwoning daarnaast 66/66a. Resp. groot 1 A.44 cA. 140 CA.140 cA. Donderdag 8 Oct. Middelburg, voor dhr. Wouters Been houwerssingel door not. de Vos 1 uur N. H. model graskalvers, meest vaarzen. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst een huis ingericht tot steendrukkerij enz. met slle onroerend ma teriaal Spanjaardstraat. 2o. een huis en erf Schuitvlotstraat N 207. 3o. dito Vlissingsche straat K 52. 4o. Leerlooierssingel Q 293b en 5o. dito daarnaast 293». Icrseke 10 uur bij v. Wageningen door not. Prins biljart, stoelen, tafels, bedden, ledikanten, waschtafels, kennisbanken en schragen, bnffet met toonbanken, glas- en aardewerk, eikenhouten kabinet, enz. Dinsdag 13 Oct. Biezelinge, 7 uur bij Bierens verpach ten voor dhr. J. de Jonge door not. Liebert voor 7 jaar lo. 1 perceel 80 A. bouwland in Vrooland met 45 appel- en pereboomen 2o. 1 perceel 1,6280 H. bouwl. in Paarde- wegje met oppervruchten van 100 kerse- boomen. 3o. 1 dito 1,6137 H. 4o. 1,6764 H- weiland. Daarna verkoopen mest achter het huis van dhr. J. de Jonge. Woensdag 14 Oct. 's Heer Arendskerke 10 uur bp wed. J. Traas door not. De Ronde Bresser maho niehouten linnenkast geschilderde dito, huisorgel, bedden met toebehooren, naai machine, kachels, spiegels, ornamenten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2