KERKNIEUWS. "'"scËöoLmËüm. IlliCIlTïiZA. KI! N. Te Stratum is na eerte ongesteld heid van slechts eenige dagen overleden mr. P. I. Smitz, van 186877 lid der Tweede, daarna lid der Eerste Kamer, tevens kantonrechter en schoolopziener in het arrondissement Eindhoven. Wij ontvingen het jaarverslag van de Maatschappij van Weldadigheid over het jaar 1895. Daaruit blijkt dat de bevolking 1705 zielen telde, 171 vrijboergezinnen, 90 ar beidersgezinnen en 170 bestedelingen, en de veestapel op 31 Dec. bestond uit 685 dieren. In deze provincie zijn afdeelingen der Maatschappij gevestigd te Middelburg, met 122 leden, voorzitter mr. A. P. Snouck Hnrgronje, secretaris mr. F. J. Sprenger en penningm. mr. F. N. van d'--r Biltte Goes met 28 leden, voorz. H. A. blanken, sec. I. G. J, Kakebeeke en penningmeester Z. D. v. d. Bilt la Motthe; te Vlissingen met 44 leden, voorzitter H. P. Tutein Nolthenius, secretaris W. J. Frijling en penningmeester C. A. Kalbfleisch; en te Zierikzee, met 51 leden, voorzitter jhr. mr. J. W. C. de Jonge van Eilemeet en secretaris-penningmeester mr. J. P. Cau. Het geheele aantal leden bedraagt 5933. I andverhuizing naar Suriname Het koloniaal verslag bevat betreffende Suriname de volgende mededeeling Het rapport van ae bij resolutie van 3 October 1892 in het leven geroepen com missie om te onderzoeken en te adviseeren of kolonisatie van Europeanen, speciaal van Nederlandsche landbouwers, naar Suri name, ook uit een koloniaal oogpunt, ge- wenscht is, aan welke eiscben behoort te worden voldaan en welke steun behoort te worden verleend, werd dit jaar bij den Gouverneur van Suriname ingediend. De eindconclusie der commissie is als volgt „Of kolonisatie van Europeanen speciaal van Nederlandsche landbouwers in Surina me uitvoerbaar is, zal nog lang eene open vraag zijn, waarop noch de wetenschap, noch de geschiedenis van reeds genomen proeven een beslissend antwoord zal ver mogen te geven, een vraag dus waarop alleen nieuwe proefneming kan antwoorden. Waar evenwel menschenleveus op het spel kunnen staan en waar vast staat dat tot dusverre nagonotg alle genomen proe ven in meerdere of mindere mate mislukt ziin en tal van menscbenlevens gekost hebben, daar past de uiterste omzichtigheid. Geen massale overbrenging dus van Nederlandsche landbouwers naar dit gewest maar een bescheiden en met alle voorzor gen voorbereide geleideproef met een klein getal gezonde, krachtige en arbeidzame boerengezinnen, eene proef niet door eene particuliere maatschappij maar van staats wege genomen. Men kwam tot de conclusie, dat de proef moet genomen worden met een 20-tal ge zinnen. Hebben deze eenigen tijd b. v. een jaar in Suriname het landbouwbedrijf uitgeoefend en blijkt hun gezondheidstoe stand goed, dan kan een tweede groep weer van een 20-tal gezinnen volgen, en zoo vervolgens. Gaat het dezen kolonisten goed dan zullen zij familieleden en vrienden in het moederland aanmoedigen om hun voorbeeld te volgen en zich in Suriname te komen vestigenzoodoende zou na verloop van tijd een, zij het ook bescheiden stroom van landverhuizers zijn weg naar Suriname vinden, waarbij leiding en totzicht van staatswege steeds wenschelijk zouden blij ven." Het huis naast het Koninklijk paleis in het Noordeinde te 's Gravenhage, thans bewoond door den minister van staat mr. J. Heemskerk Az., is arngekocht door H. M. de Koningin-Regentes. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Znidzande C. Samplonius cand. te Lutjegast. Beroepen te Velzen (toez.) Loeff te Heiloote Streefkerk (toez.) Wauters te Rozenburg te Lopikerkapel (toez.) en te Wonbrugge Lammerts v. Bueren cand. te Utrechtte Garrelsweer (toez.) Groe- neweg, cand. te Rotterdam te Giessen en Rijswijk Beijer te Eemnes-binnen te Hoogersmilde Gerretsen cand. te Ooster- biernmte Heerlen Peaux te Wijk aan Zee te Useloo Kuyper te Otterloo te Workum Eringa te Oostwolde; te Acquoy Wensinck cand. te Zutphen te Mijdrecht Rappard te Zuilichem te YVapenvelde Schippers cand. te Utrecht; te Koedijk Bax Jr. te Middelie. Bedankt voor Randwijk door Van der Plassche te Gouderakvoor Gouds waard door Westrik te Sommelsdijk voor Kwadijk door Tammere te Wervers- hoof. Geref. Kerken. Beroepen te Terneuzen ds. W, H. Oosten te Middelburg. Coes. Konden wij dezer dagen een bericht uit Nieuwdorp in ons blad lezen over de feestelijke herdenking van het zestigjarig bestaan der gereformeerde ge meente aldaar than. kan ik u melden dat jl. Vrijdag 0"k de gereformeerde gemeente te Goes stilzwijgend haar 60 jarig bestaan herdacht heelten dit ook jl. Zondag geschiedde. Van deze stilzwijgende herden king zult u wel geen verslag verwachten maar uw berichtgever lierdicht den dag toen deze zelfde gemeente Hiaar 50 jarig bestaan vierde in eene nre des gebeds waarbij vier voorgangers optraden namelijk de predikant D. de Pree, de docent A. Brummelkamp, de director J. H. Donner en de ouderling J. Oranje. Drie van de vier zijn reeds overleden, doch onze God blijft en Hij heeft de Gereformeerde ge meente te dezer plaatse ook na hun heen gaan rijk gezegend. Munte en blinke deze gemeente maar steeds meer uit in een Godzaligen wandel in 't midden der wereld. Coes. Voor den cursus 1896 97 is tot waarnemend directeur der H. B. S. en Burger Avondschool benoemd de heer dr. M. C. J. de Visser, leeraar aan de H. B. S. alhier. Goslaagd te 's Gravenhage voor de acte Fransch de heer W. van Liere gebo ren te Krabbendijke, thans onderwijzer aan de o. 1. s. te Putten op de Veluwe. Terneuzen. Benoemd tot onderwij zeres (tijdelijk) aan de Chr. school alhier Mej. J. de Jonge thans in gelijke betrek king te Niouwerkerk a. d. Ysel, die de benoeming heeft aangenomen. De rechtbank te Zierikzee heeft naar de openbare terechtzitting verwezen M. K. 52 jaar, ontvanger griffier van het wa terschap Scuerpenisse en secretaris ontvan ger dier gemeente, beklaagd van verduis tering van gelden in betrekkingen, waarin hem het beheer was toevertrouwd. Kloetinge. Zaterdagavond had het lOjarig zoontje van den landbouwerskn clit J. Blomaard het ongeluk van een paard te vallen. In bowusteloozer. toestand werd hij per as huiswaarts gevoerd. De inwen dige kneuzingen die hij in zijn hoofd be kwam hebben tengevolge dat zijn leven in gevaar verkeert. Rilland. Dat de werkzaamheden in den Anna Maria polder niet zoo voor spoedig gaan als wel moest blijkt wel hieruit dat deze polder den vijftienden jongstleden geheel afgewerkt moest zijn en het thans nog wel een maand zal aan- loopen eer zulks het geval is. Het kool zaad in dezen polder gezaaid stond prach tig boven. Het is thans een voldongen feit dat in de daaraan grenzende Dames polder een suikerbieten fabriek zal worden gebouwd. Te Wemeldinge had Vrijdagavond de 17 jarige Cornells Znidweg, een arme weesjongen, in dienst bij een winkelier, het ongeluk bij het springen op een ijzeren aak, die in de groote sluis lag, achterover te vallen, zoodat hij met het hoofd op den naar den wal gekeerden kant terechtkwam, op den rug er langs gleed en tusschen den wal en den aak in de diepte verdween, zonder zich nog eenmaal aan de opper vlakte van het water te vertoonen. Een paar uren later werd het lijk op- gevischt. Wanneer men de overdrevens vlugheid van bedienen van dergelyke „negocianten" op de sluis gadeslaat, moet het ons ten zeerste verwonderen dat er nog niet meer ongelukken voorvallen Misschien is dit feit een ernstige waar schuwing voor anderen. Zoutelande. Bij het kort doch hevig onweer dat Zondag avond omstreeks half elf hier losbrak, sloeg de bliksem in een der roeden van den molen alhier en verbrijzelde die gedeeltelijk, en sloeg ook nog eene scheur in den staart. Driewegen. Tot veldwachter dezer gemeente is benoemd B. Elsrnan te Nisse en zulks ingaande 22 September a.s. Oostburg. De pas voor jdrie weken alhier opgerichte afdeeling van den Neder- landschen Bond van Post- en Telegraafbe- ambten „De Post", is thans reeds wegens gebrek aan het vereischte aantal leden op geheven. Ons bekende reden, waarom niet meer deren toetraden, zijn bij enkelen het ver gaderen op Zondag en bij anderen weer de groote kosten aan het lidmaatschap ver bonden. Bruinisse. Onder voorzitterschap van den oudsten wethouder vergaderde Vrij dagavond de gemeenteraad. Na de opening las de Voorzitter voor een brief van Mevr. de YVed. Voorbeijtel inhoudende de ken nisgeving van het overlijden van haar echtgenoot. Met algemeene stemmen werd besloten dit schrij ven te beantwoorden met een brief van rouwbeklag. De subsidie van het Burgerlijk Armbe stuur werd op voorstel van Ged. Staten verhoogd met f 202. Nadat eene af-on overschrijving ten be drage van f 50 was goedgekeurd werd de vergadering gesloten. In een vischwater te Heinkenszand en in een te Ovezande is dezer dagen al de visch gestorven. Men vermoedt dat hier een kwaadwillige hand in 'tspel is. In den nacht van Zondag op Maan dag zijn onder de gemeenten Heinkens zand en 's Heerenhoek onderscheidene dammen eu hekkens afgenomen en stuk gemaakt. De politie doet onderzoek. Zuidzande. Vrijdag 18 Sept. hield de hier gevestigde onderlinge brandwaar borg-maatschappij hare gewone jaarlij ksche vergadering. De rekening over het afgeloopen dienst jaar werd overgebracht. Aanwezig 196 leden van dé 349, Het bij de maatschappij verzekerd bedrag beloopt f 4.199.390. De ontvangsten over 95 96 hadden bedragen f 818.41; de uitgaven f6146.41, zoodat een goed slot is tan f2043. De jaarlijksehe omslag he- diaaagt f2099.69Vs; wegens brandschade was uitgekeerd f 4193,64. Het uitloven van een premie aan hsin die een tot dan onbekenden brandstichter aanwijst, ook in de vergadering van bept. '95 door Adr. Luteijn, Schoondijke, ter tafel gebracht, en waaromtrent mets besust werd, is goedgekeurd, en dit verder aan het bestuur overgelaten. De aftredende bestuursleden A nth. Lu- teijn en J. Risseeuw werden met resp. 14o en 109 stemmen herkozen. Op het adres Modde e. s. om bij het verbranden van paarden, rundvee en var kens het geheele bedrag (zonder eenige korting) uit te betalen, zooals het opg®" geven is in het tarief der maxima, bedoeld in art. 5 is met 99 tegen 97 stemmen gunstig beschiktmet 1 Januari 97 treedt de nieuwe regeling in werking. Het voorstel van het bestuur om hun, die daarmee geen genoegen nemen de ge legenheid te geven hun lidmaatschap op te zeggen met recht op teruggave van hun inleggeld is met 174 tegen 19 stemmen aangenomen. Die gelegenheid zal eveneens open blijven tot 1 Januari 97. Er loopen gerichten, dat, tegen h-t contraot in, de suikerfabrieken in Weste lijk Zeeuwsch Vlaanderen geen bietm willen ontvangen vóór October, ofschoon er voor vroegere levering hooger prijzen zijn uitgeloofd. De reden, die de fabri kanten voor hun handelwyze opgeven is, dat de landbouwers niet tijdig opgave hebben gedaan van vroegere levering, maai de ware reden is, dat de bieten eerst laat zijn beginnen te groeien en nog zeer arm aan suiker zijn. 'iSS- Van twee broeders, die bij elkaar inwoonden, was de een verschrikkelijk doof. Dezer dagen werd een kleermaker ontboden, om een der broeders een pak aan te meten. De kleermaker kwam en vond een der heeren thuis. Deze was echter zeer lastig. Nu wilde hij, dat de binnen zak links en dan weer dat hij rechts zou zijn en zoo voorts. De kleermaker, die niet veel tijd had, mompelde halfluid Ik wou dat je wat haast maakte, doove kwartel! De doove kwartel is op het oogenbhk niet thuis, baas, antwoordde de heer, tot groote ontsteltenis van den snijder. G. A. Boomgaard, de oudste inwoner van ons land, verpleegde in het Jacob- en Annagasthuis te Groningen vierde heden Maandag zijn 108sten verjaardag. Als een bijzonderheid kan medegedeeld worden dat deze patriarch nog nltijd reeds vroeg uit de veeren is, en des avonds ruim 9 uur zich eerst ter ruste begeeft. Zoo stond hij deze week nog te half zes op. De oude man is in het volle bezit zijner geestvermogens, geniet een goede gezond heid en volgens zijn eigen verklaring, smaakt het eten hem nog heerlijk. Hen klompenmaker te Oorschot had terwijl hij bezig was klompen uit te ste ken, het ongeluk het mes in den buik te krijgen, met het treurig gevolg, dat hij na eenige oogenblikken den geest gaf. De beide kinderen te Spekholzer- heide, die, zooals werd medegedeeld, door het in brand geraken van petroleum he vige brandwonden hebben bekomen, zijn aan de gevolgen overleden. Vrijdagmiddag had een dienstbode te Arkel het ongeluk bij het scheppen van een emmer water in het kanaal te vallen. Haar geroep werd door niemand opgemerkt als door de hond des huizes, een Newfound lander, die rechtstreeks op de drenkelinge toesprong en haar aan wal bracht. Het goede beest heeft baar van een zekeren dood gered. Een kind te Hnrlingen, heeft de vorige week al spelende een kraal in de lnehtpijp gekregen. Gelukkig zat de kraal zoo dat liet kind nog ademen kon door het gaatje in de kraal. Het is met de ouders naar Amsterdam geweest, doch on beholpen teruggekeerd de professor moest verklaren, dat de kunst hier niets ver mocht. Iutusschen is het kind Vrijdag morgen onverwacht door een hevige hoest bui de kraal kwijt geraakt. In den vroegen ochtend vanDonderdag heeft een schoorsteenveger een vrij onschul dige nieuwsgierigheid moeten boeten met een uur celstraf. De man zou met twee kameraden te 'sHage de schoorsteenen vegen van het paleis van justitie op de Prinsen gracht. De portier ging eenige vertrek ken ontsluiten en vroeg de drie mannen daarom even te wachten in het kamertje der ryksveldwacht. Een hunner trad uit nieuwsgierigheid een der voor gedetineerde beklaagden bestemde cellen binnen, en zijne kameraden sloten, voor de f>rap, de deur. Het sluiten ging gemakkelijk, maar het openon bleek eene onmogelijkheid. Dus zat. de man gevangen. En de portier, wien natuurlijk hulp werd gevraagd, veinsde den sleutel niet in zijn bezit ta hebben en voorspelde, dat de man min stens drie uren zou moeten brommen. Na verloop van een uur liet hij den vogel echter vrij. Een zeldzaamheid. In een tuin te Geisenheira (Rheingau) bevindt zich een wingerd, die ruim twee duizend trossen druiven draagt. Zulk een vruohtenschat aan éen stam is een buitengewone zeld zaamheid. De wijnstok, die 20 jaar gele den geplaut werd, staat tegen een muur en beslaat een oppervlakte van 60 vierk. Meter. Een merkwaardige terechtzitting te Londen. Dezer dagen bemerkte mr. Walter öcuróder, coroner in het district Middlesex, tot zijn groote ergernis, dat van de vier en twintig personen, door hem aangewezen om ter terechtzitting van 31 Augustus als gezworen te fung.eren, slechts tien aan zijn oproeping hadden voldaan. Hij besloot toen tot krasse middelen over te gaan. Djizijn bevel verlieten twee politieagenten de rechtzaal, en arresteerden op straat heel eenvoudig de twee eerste de beste voorbij gangers, die zy in naam van den coroner sommeerden, zitting te nemen om recht te doen. Met geweld moesten de beide per sonen tot hun burgerplicht gebracht wor den. Het waren twee werklieden, die naar hun werk gingen. De coroner hield hen aan het lijntje tot's namiddags 1 uur, ver klaarde dan, dat zij voor vier jaar vrijge steld waren van dergelijke baantjes en liet hen vervolgens naar hun respectievelijke patroons geleiden door een politiebeambte, die namens den coroner verklaren moest, dat zij voor een openbaren dienst waren gerequireerd. In geen jaren was het „pres sen van juryleden te Londen voorgekomen. De opening van het nieuwe Donau- kar.aa bij ae IJzeren Poort zal, behalve door keizer Frans Jozef, ook worden bijge woond door de koningen van Servië en Roemenie. De Hengaarsche regeering heeft nu drie kostbare drinkbekers laten ver vaardigen, welke door de monarchen bij de opening van het kanaal gebruikt zullen woiden. De bekers zijn vervat in een prachtig, wit, marokijn-lederen foudraal, dat van bin nen met zwarte zijde is gevoerd en van een gouden slot is voorzien. De bekers zelf zijn van 14-karaatsgoud en vereeuwigen in een allegorische voor stelling twee belangrijke feiten: op de eene zyde Arpad met zijn aanvoerders het land binnentrekkende; op de andere zijde eene zinnebeeldige voorstelling van het openen van het kanaal. De beide reliefs worden gescheiden door den tekst van het wetsartikel, waarmede Hongarije het ren- zenwerk op ziek naui. ~De electriciteit als wapen. De heer De 1 arville verhaalt, hoe hij het ijzeren hek van zijn buitenplaats electriseerde om het overklimmen te beletten en voegt bij zijn verhaal een vermakelijke anecdote op hetzelde gebied. „Een dergelijke maatregel, schrijft hij, werd door een eminent natuurkundige gedurende eer, reis door Egypte, met een eenigszins offensief oogmerk genomen. Werner Von Siemens was met eenige tochtgenooten op de groote pyramide ge klommen om proeven te nemen betref- lende de atmosferische electriciteit. De waarnemingen waren in vollen gang, toen eenige Arabieren tot de overtuiging kwamen dat de Europeanen zich met tooverkunsten bezighielden. Zij eischten onder groot misbaar, dat de geleerden de pyramide onmiddellijk zouden verlaten. Toen zij zagen dat op hun bedreigingen hoegenaamd geen acht werd geslagen, probeeiden zij Werner Von Siemens en zijn makker met geweld te verwijderen. Men moest dus op tegenweer bedacht zijn. „Ik begaf mij toen, zegt von Siemens, naar het hoogste punt van het monument en laadde daar mijn krachtigste Leidsche flesch. Op het kritieke oogenblik, dat het hoofd van de bende mij aangreep, om mij naar beneden te rukken, bracht ik den draad van mijn geleider opeen centimeter afstand van zijn kolossalen neus. De uitwerking der ontlading overtrof mijn schoonste verwachtingen. De zoon der woestijn wiens zenuwen nimmer aan een dergelijke proef onderworpen waren ge weest, rolde onderstboven, aleof hij door den bliksem was getroffen. Dan sprong hij onder een woest gehuil op, rende kop over hol naar beneden, en verdween gevolgd door al zijn makkers. YVij zagen hem nooit meer terug A>ne> ikaansche genoegens Chicago is vermaard om haar enorme slachterijen, fabrieken van vleeschconserven, spekzou- torijen en worstfabrieken. Men vindt er een legio personen, die„pig-8tickers" worden genoemd en die specialiteiten zijn in het slachten van varkens, welke men uit alle oorden van Amerika bij honderdduizenden naar t hieago zendt om daar „verwerkt" te worden. De gemeenteraad had het denk- beeld, ten voordeele dezer corporatie een groot concours te organiseeren, waaraan verscheidene honderden der bekwaamste pigstickers deelnamen. Alle notabelen der stad woonden den wedstrijd bij en ver eerden de uitreiking van vijftig prijzen in geld met hun dierbare tegenwoordig heid. Op een teeken van den president van het concours begon het feest. Een vreese- lijke slachting was het. Men onthalsde, kuistte, kerfde en ontleedde op het feest terrein meer dan duizend varkens het bloed vloeide bij stroomen en het gegil der dieren, die een daagje voor hun pleizier uitwaren' klonk over de stad als óén afschuwelnke' moordkreet. Dit weerzinwekkende tooneel duurde juist een uur. Een zekere Kutenheff, die in deze spanne tijds kans had gezien, vijf tien varkens naar den eisch te slachten, werd onmiddellijk verheven tot „champion pig sticker" van Amerika. Met een kroon op het hoofd, werd hy op het terrein door kleverige en nog rookende bloed plassen rondgedragen 1 Een zeldzaam procss is te Rome be- gonnen. Het betreft een diefstal, in den nacht van 7 op 8 April 1895 gepleegd ten nadeele van de gravin Cellère, die van dezen diefstal den advocaat Luigi Crispi, den zoon van den gewezen eersten minister, beschul digt. Deze moet in den avond van den dief stal bij de gravin geweest zijn van wier huis hy den sleutel had. De procureur des konings wilde echter niet gelooven aan de schuld van den jongen Crispi, maar de gra vin bleet haar beschuldiging staande houden. ,9 beweert nu, dat zij een bezoek heeft gehad van den afgevaardigde Laurenzana, die bevriend is niet de familie Crispi ea haar de vraag had gedaan of zij de aan klacht wilhe intrekken, indien men haar de verdwenen diamanten vergoedde. De afgevaardigde beweerde.dat de jonge Crispi kleptomaan was. De gravin heeft geweigerd. De jonge Crispi, buiten huwelijk gebo ren doch door zijn vader erkend, is zes en twintig jaar oud en bevindt zich thans te Buenos-Ayres. I htneesch. Voor eenige maanden overleed de moeder van den keizer van China, naar thans blij kt, aan de gevelgen van een ondergane vernedering. Des keizers moeder was naar haar zuster die gelijk bekend is een overwegenden invloed op den keizer had, gegaan en had deze ver weten, dat zij te lang te Enhopark bleef vertoeven, en daardoor de afdoening der staatszaken belemmerde. De tante des keizers die meer macht had dan de moeder, besloot haar zuster over deze ongewone inmenging te straffen, en verbood haar het gebruik van den keizerlijken draagstoel, in welken ZIJ gewoonlijk reisde. De keizerlijke moe der was daardoor verplicht in een gewoon voertuig naar Peking terug te keeren. Deze vernedering trok zij zich zoo aan dat zy den da^ na haar aankomst in de hoofdstad overleed. De keizer moet het gebeurde nogal hoog bebbeu opgenomen, en het is duidelijk merkbaar, dat de verhouding tusschen hem en zijn tante verkoeld is. Hoeveel ijs heeft ZwitserlandDe massa gletscherijs in Zwitserland is ont zaglijk groot. Ongeveer het twintigste deel van dat land, is met gletschers be dekt, en wannaer we de gemiddelde diepte op 50 meter stellen, wat eer te laag dan te hoog is, daar 't aangetoond is dat voor verscheidene groote gletschers de' dikte van het ijs van 3—400 M. bedraagt, dan kan de ijsmassa op 4 billioen cente naars geschat worden. Voor het vervoer van dit ijs zou een goederentrein noodig zijn, die zou, wanneer elke wagen met de maximum-lading van 10000 KG. bevracht was 1250 maal zoo lang als de omtrek der aarde zijn en op aarde was niet ge noeg rempersoueel er voor te vinden. Ook de af-tand tusschen aarde en maan was niet voldoende om den trein in zijn ge heele lengte te bevatten hij was dertien maal te klein. Daarentegen liet hij zich tamelijk nauwkeurig om de zon leggen zoo lat de machinist en de remmer van den achtersten wagen nog met elkaar konden spreken. De onlangs teTutzingaan het Starn- bergermeer overleden anatoom dr. Rüdipger was een Rijnlander van geboorte en begon zijn verdienstelijke loopbaan als ontleed kundige met het barbiersvak, waarbij hij zulk een geschiktheid voor de chirurgie en als premarator aan den dag legde dat men hem in de gelegenheid stelde, het gymnasium en de universiteit te be zoeken. Toen hij eens het werk van een aankomend medicus met bijzonder complimenteus be oordeelde, wreekte de student zich door dr. Riiddinger toe te voegen „Ik ben ook geen barbier geweest, mijnheer de profes sor!" Rüdinger antwoordde hierop vol hu mor „Zoo ver zult ge het wel niet brengen ook waarop hij den student den rug toe- keerde. Een telegram uit Wladiwosstock zegt, dat een expeditie naar Karaschatka in het district tusschen Chumikad en Ayan' rijke goudvelden heeft ontdekt. Op 14 plaatsen is goud gevonden van uitstekende quftliteit. "7 ^en brutale diefstal is dezer dagen in de hoofdkerk te Toledo gepleegd. Ter gelegenheid van een feest was zeker beeld rijk versierd met juweelen en andere kostbaarheden, van een enorme historische en artistieke waarde, terwijl de reëele waarde alleen werd geschat op f 150.000. Onder hen was ook een garnituur van briljanten en smaragden aangeboden door kardinaal Aimenez de Cis..eros, die onder Karei Vregent van Spanje was, en een paarlen ring met een enormen stervormigen zwarten diamant, een geschenk van kar dinaal Alendoza. Op een onbegrijpelijke wijze zyn deze schatten, benevens een aantal zware gouden voorwerpen en een groote zilveren ketting, waarmee het beeld aan een pilaar was vastgemaakt, door de dieven meegenomen. Het feit was reeds gepleegd, toen na den dienst vier met ta rabijnen gewapende en van bulhonden voorziene wakers in de kerk hun nachte- lgken wachtdienst aanvaardden. Het complot. De drogist te Antwerpen die den Ieren zwavelzuur leverde, is bekend,doch niemand hebben.^ d# glyC6rine «ekoc^ Wat Bell aangaat zijn eigenlijke naam is Ivory de Glasgowsche politie is er achter gekomen, dat hij, 24 uren na zijn aankomst in de stad, zich naar de wonin* van een Ier in de Wellstreet heeft bege ven. De huurder was afwezig, toen Bell er z.ch aanmeldde doch diens vrouw heeft hem ontvangen. Bell verzocht haar eeg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2