gte Ovezande.g AANBESTEDINGEN Ingezonden Stukken. OPENBARE VERKOOPINGEN li(!KUE«U.lKf. SfAND- SGHOUWflfflG. MARKTBERICHTEN. Veearts. B® inden wij wegens ng getrouw vol- len arbeid vau deling Jellesma, kunnen missen, t er veel volks retelling van 't loor den zende- ;even, veel be ds. Voorhoeve c. id werd het feest door ontstaan ,e, en wel in het wonende in de een graanklamp achtiijder in de jraanklamp met en een klamp vlammen, ter- dijk verbrandde, moest omver brand te kunnen [de inhoud van len op, terwijl ;eit en een konijn van den brand ïgelukken soms ond dezer dagen toen een kind water om hielp zijner voetjes id van hem van 30 dat het een Tengevolge van fen veroorzaakt de najaars- en |recteur-Brievea- ntie toegevoegd iNieuwenhuijzen art 1897. secretaris altier irgemeester, met aanbeveling de S>tenaar ter secre- gemeente-ont- I Chr. Ruysaard enoemd werd de aend gemeente- ad de uitvaart b. burgemeester, pl. Een kleine eden van den ens eenige ge en 't stoffelijk |kker. Aan de ken, naar het nilie. Stille uit- menigte, die haar belang- plechtige stilte, ;st van 'toogen- ien publieke be- ldusmaar toch lgtrekking ge- lerledene heen- neen, velen hoog wegens ^geaardheid en gemeente ge- i herinnering sdag namiddag oorzaak brand n het Oudeland, s en schuurtje aen werden een huisraad |werd 1 werd nog een Br buren uit het aedig mogelijk Jweer kon niet Irichem meldt, laapziekte) dat sn kindje, met richt is Zater- chtereen onver, ben overleden, 1-jarige knaap, iterdeur van de en ijzer, waar- fvan afgevallen de gevolgen lie vóór eenige Haarlem bij a,l met poging rvoor 12 jaar lergaan, is in den overleden, iche dorpen Ct. bracht haar jongetje de le klasse met moeder |ht droeg nog het geschreid om ze naar moeder, toen kr aansprak, eker geen raad wat bleek in Zij had het gehaald. Maar schrik niet, klein fieschje, het kind in te vocht was jaar gegeven loet naar school rdt geschreven ingere controle België, blijft de uitvoer uit Nederland toch van veel beteekenis; wel een bewijs, dat het Hol- landsche vee in België op hoogen prijs wordt gesteld. In de afgelaopen week werden 89 waggons vee langs dit grens station verzonden, waarvan 65 waggons bestemd waren voor België en 24 voor Frankrijk, met een totaal vervoer van 1698 stuks vee. Dinsdag werd door de Belgische douane te Klein-Lanaije een rijtuig met 2 paarden bespannen en toebehoorende aan een stalhouder te Maastricht, aange houden. Onder het dek der zitbank in het rij tuig vond men verborgen 60 kilo gram Sacharine. Rijtuig met paarden werden tn beslag genomen door de douane terwijl de voerman gearresteerd en gevan kelijk naar Tongeren gebracht werd. Het rijtuig diende om eenige pelgrims naar Luik te vervoeren die van de geheele zaak niets afwisten en natuurlijk niet weinig verschrikten bij de vondst. Zij konden te voet tot Yisé de reis voort zetten. De Sacharine betaalt in Belgie fr. 140 (ongeveer f 70) per 100 kilo, terwijl be halve het in beslag nemen van rijtuig en paarden 10 maal de rechten moet betaald worden. De grootste diamant, de Jagersfon teinsteen, zal te Amsterdam geslepen worden en wel op de slijperij van den heer Jacq. Metz, door den heer M. Barends. Reeds is her daarvoor bestemde afgescho ten kamertje op de fabriek Metz gereed. De heer Barends denkt anderhalf jaar voor de bewerking noodig te hebben. De heer Barends heeft ook indertijd, in 1884/85, een anderen kostbaren dia mant geslepen, die 457 karaat woog en f 2.000.000 opbracht. De Jagersfontein diamant die tot dusver in de Bank van Engeland berustte, overtreft den vorigen steen nog verre in zwaarte, daar hij 971 karaat weegt. In zijne woning in de visscherstraat te Groningen is Zaterdagmiddag door de politie het lijk gevonden van den heer K. B. De buren, welke vermoedden dat den man een ongeluk was overkomen, hadden de politie gewaarschuwd. Het bleek dat B. aan eene beroerte overleden was. Van eenige broeTS en zusters, wier tot het uiterste gedreven spaarzaamheid bijna spreekwoordelijk was, was deze de laatste. In de bepalingen van zijn laatsteu wil stond o. a. dat het lijk zoo als het ge vonden werd zoo spoedig mogelijk gekist moest worden en de begrafenis op de meest eenvoudige wijze moest geschieden. Van bet aanzienlijk nagelaten vermogen men spreekt van pl. m. f500.000 is het Groene weeshuis eenige erfgenaam gewor den, onder uitkeericg van f 3000 aan het Diaconie-gasthuis, f 1000 aan het kinder ziekenhuis en eenige legaten aan familie, leden. De overledene was aangeslagen vooj een inkomen van f 10,000. Moorden. Te Gulpen (Limburg) bevond zich jl. Maandagavond de veldwachter Jozef van Loo met den onbezoldigden rijksveldwachte- Karel Bemelmans, jager van graaf d'Anr sembourg, in het aan dezen toebehoorei.de Kleinenderbosch op surveillance. Een val lend schot deed hen de aanwezigheid van een strooper in de nabijheid veronderstellen. Om meer kans te hebben dien te pakken, ging de een rechts, de ander links afwij kend op het geluid af. Niet lang waren zij van elkaar, toen Bemelmans eensklaps een schot en kort daarop een tweede schot hoorde vallen. Bemelmans snelde onmiddellijk ter plaatse, waar de schoten vielen, en vond daar Van Loo dood liggende. Door een schot in de linkerhand, door een ander schot in de borst getroffen, was hij blijkbaar dood neergestort. Hand en longen waren door- doord. De ongelukkige laat een ziekelijke vrouw en vier kinderen na. De toestand der zieke vrouw is door deze gebeurtenis zoodanig verergerd dat men vreest voor haar leven. De daders van den moord zijn onbekend. Ook te Sittart (Limburg) heeft een moord plaats gegrepen op den 26 jarigen Bnstink. Dezen vond men Maandagmorgen levenloos liggen nabij de ouderlijke woning. Hij bleek door een revolverschot gedood te zijn door zekeron P. S., die zich, kort na de misdaad, vrijwillig bij de justitie aanmeldde. Tnsschen den verslagene en den dader bestond reeds langen tijd eene veete, zoodanig zelfs dat den laatste, die meermalen schijnt bedreigd te zijn gewor den, machtiging tot het dragen van een wapen was verleend. S. .verklaarde ook in den nacht door Bnstink met een stok of wapen te zijn aangerand en toen zijn revolver in de lucht te hebben willen afschieten. Door de worsteling echter ging het schot vroeger af en trof Bustink, met het gevolg dat deze dood neerstortte. Nog een derde moord, gelukkig slechts bij ongeluk, had te Born, ook al in Lim burg, plaats. Na het „vogelschieten" werd door een der deelnemers aan een 10-jarig knaapje een geweer gegeven om huiswaarts te brengen. Waarschijnlijk wist men niet dat het wapen nog geladen was. Het geweer was echter nauwelijks in handen van den knaap, of het ging door een of ander toeval af en het schot trof het 10-jarig dochtertje van zekeren Leurs zoo noodlottig dat het kind terstond een lijk was. Te Ommelanderwijk (Gr.) is een 41 jarige juffrouw uit het Hoofddiep dood opgehaald. Zij woonde steeds samen met haren 80 jarigen vader, die ziek te bed ligt. Een paar weken geleden zaten te Zaandam een paar meisjes op een hek in den maneschijn. Een dezer meisjes maakte eene opmerking over het vriende lijke maantje. Spelenderwijs zeide hare vriendin enkele woorden over bare opmer king en duwde haar meteen achterover. Zij viel met haar achterhoofd juist op een uit den grond stekend paaltje, zoo, dat zij sedert dien tijd verstand en geheugen mist. Verleden Zaterdag is zij naar het krank zinnigengesticht te Meerenberg gebracht, omdat zij vreeselijk wild was geworden. De ouders zijn wanhopig. Te Hilversum is, na het overig den van den zoogenaamd „rijken bedelaar" Jan Vos, in diens woning door het R-Kath- Armbestuur, met behulp van de politie, huiszoeking gedaan. Daarbij is gebleken, dat de geldelijke nalatenschap was gebor gen in een oud fornuis. Zij bedroeg echter slechts f 47, meerendeels aan centen. Het schijnt dus wel, dat sedert men tot de ontdekking was gekomen, dat bij in het bezit was van een vrij aanzienlijke som aan spaarpenningen het bedelen hem minder heeft opgebracht. Zijne jongens zijn nu voorloopig in de R. K. Ziekenverple ging opgenomen. De dynaimetmannen te Rotterdam. Door de Rotterdamsche politie zijn brie ven onderschept, afkomstig van een der medeplichtige dynamietmannen te Boulogne s/M. dd. 12 September. De brief hield in, dat indien de thans hier gearresteerde anarchisten geen kar.s van slagen hadden te Glasgow, zij onmid dellijk naar Boulogne s/M. moesten afreizen. De medeplichtige te Boulogne S/M. werd reeds, big kens een telegram, gearresteerd. Daar het Maashotel bewaakt blijft, zijn reeds meerdere brieven en cijfertelegrammen onderschept. Een der brieven (van Tynan) luidt aldus: Lafhartigheid mag in onze broeder schap niet geduld worden Als je niet dadelijk naar Schotland durft gaan, kom dan naar Boulogne en zoo spoedig mogelijk, dan zullen wij er over spreken. Het einde van den brief luidt: God bless you my dear brother (God zegene u, mijn waarde broeder). Het schijnt dus hun doel geweest te zijn met de Amerikaansche boot „Spaarndam" zich naar Boulogne te begeven. (Tel.). Maandag vond de politie te Schiedam aan het Westerhavenhoofd een dronken man, geheel ontkleed, aanstalten makend om zich te verdrinken. Hij had zijn onder goed als postpakket aan zijn vrouw te Meer kerk verzonden, terwijl hij bij zijn boven- kleeren een briefje had gelegd met verzoek aan den vinder daarmede eveneens te handelen. De politio kleedde den man weder aan, bewaarde hem en gaf hem gister aan zijn vrouw die inmiddels verwittigd was en hem halen kwam, weder. De Amerikaansche correspondent van de Telegraaf meldt een geval van te snel len groei waargenomen bij een kind van 8 maanden, dat in die 8 maanden tijds naar het uiterlijk de stadiën van kind, knaap, jongeling, man en grijsaard, heeft door- loopen. Het was de zoon van een visscher aan de Mississippi, had een schrander ge zichtje, „en scheen alles om zich heen op te merken, maar na een paar maanden was zijn gezicht ongemerkt veranderd in dat van een volwassene, die jaren levens achter zich heeft. Langzamerhand kwamen er rimpels in het gezicht, het kreeg een zor gelijke uitdrukking, ruw haar groeide op het hoofd en een baard op de kinhet kind begon ook merkbaar zwakker te wor den. De moeder werd ongerust en bracht het kind naar een hospitaal waar de doc- ter het in behandeling nam. Yeertien dagen later stierf het aan ver val van krachten. Het moet het merkwaar digste geval zgn, dat nog ooit voorgeko men is, en laat ons hopen, dat het een alleenstaand geval zal blijven. Want welke moeten wel de indrukken zgn van het arme kind, dat zulk een snelheid van kinds heid, tot kindsch van jeugd tot ouderdom vervalt Het Congres der Engelsche Trade Unions heeft met 118 tegen 105 stemmen van gedelegeerden, vertegenwoordigende respect. 394.000 en 353.000 personen, een resolutie aangenomen om aan de Parle mentaire commissie op te dragen, pogingen aan te wenden bij de Regeering ten einde arbeid van kinderen te verbieden tot den leeftijd van 15 jaren en nachtarbeid tot dien van 18 jaren. Aangenomen werd een voorstel ten gunste van een arbeidsdag van 8 uren voor het spoorwegpersoneel en van een werktijd van 70 uren per week als maximum voor huisdienstboden, met een schafttijd van lVs uur per dag. Aan de parade van het vijfde Duitsche legercorps te Görlitz werd deelgenomen door 13,000 man infanterie, 3600 man ca- vallerie, 116 stukken geschut, opgesteld in drie liniën. Te Gladbach zgn vier metselaars van een bouwstelling naar heneden gestort. Een hunner was onmiddellijk dood, twee anderen bekwamen zware kneuzingen. Als een zeldzaamheid wordt medege deeld, dat voor de eersie maal een Japansche Prins in het hnwelijk zal treden met een Europeesche dame. De bruidegom is de vicomte Seisiro G. Matsudaiza, een Prins van den bloede, terwijl de bruid de dochter is van majoor Opitz, uit Dresden. De oudste koningin der wereld is dezer dagen overleden. Het is de 120 jarige Madz-jadz-ji, koningin der Boschjes- mannen. De keuze van haar opvolgster ook eene zeer bejaarde, is door de Trans-j vaalsche regeering bekrachtigd: Generaa Joubert is superintendent van naturellen in de Z. A. R. en ontving van de Bosch- jesmannen de officieele aanzegging. Armoede onder Engelsche predikan ten. In de „Times" is in ingezonden stukken de aandacht gevestigd op de treu rige bezoldiging van Engelsche predikanten, tengevolge waarvan „de rijkste natie der wereld de armste geestelijkheid heeft". Zoo had iemand in de „Church Times" eene advertentie voor eene dienstbode ge plaatst de meeste antwourden kwamen van de dochters van predikanten. De eene schreef: „Mijn vader is de vica ris dezer parochie," eene andere „Ik ben de dochter van den rector," een derde zeide: „Ik heb geen onderwijs gehad, daar mijn vader het niet kon betalen; ik kan dus alleen hopen op eene plaats als dienstmeid." Een der inzenders in de „Times" deelt vier gevallen mede van predikanten, die het nijpendst gebrek lijden. Een paar jaar geleden overleed bijv. de vicaris eener parochie in diepe armoede; de dokter ontdekte dat de pastorie er van binnen allerschamelst uitzag. Er waren niet voldoende kolen om vuur aan te leg gen. In eene andere parochie deden de vrouw van den vicaris en hare dochter al het huiswerk, hun stand ophoudende met éen pond inkomsten in de week. De zieke dochter van een anderen pre dikant wilde volstrekt niet, dat er een dokter bij haar kwam; toen een harer kennissen er eindelijk een zond, was het te laat. Het arme meisje had geen dokter maar voedsel noodig gehad. Het schijnt dat deze treurige toestand voornamelijk wordt veroorzaakt, eensdeels door de vermindering der waarde van de tienden en bij de pastorieën behoorende gronden, anderdeels door de zware grond lasten. De „Neue Freie Presse" deelt een verhaal mede, waaruit blijkt, dat de voor zorgen voor de veiligheid van den Czaar op reis niet overbodig zgn. Naast het stendenhuis te Breslau, waai de Czaar en de Czaritsa zijn afgestapt, woont een adellijke dame, bij wie een paar dagen vóór de aankomst der hooge gasten een heer kwam om een kamer te huren. Deze man bood zelfs tot 500 Mk. per dag, doch slaagde niet. Toen hij weg was, be dacht de dame opeens, dat de man wel een nihilist koD zgn. Zij riep hem terug en zeide, dat bij nader inzien zij zgn laatsten bod maar zou aannemen. Tevens had zij echter de politie deen waarschuwen. De vermeende nihilist scheen lont te ruiken; bij liet zich niet ophouden en was ver dwenen voordat de politie kwam. Uit de baar voorgelegde portretten herkende de dame echter zeer goed haren bezoeker. Hij moest een der meest gevreesde nihilisten zgn. Een uur voor de komst van den Czaar werd daarop het huis nog zeer nauwlettend doorzocht en door geheime politieagenten bewaakt. Men herinnert zich den Rotterdam- schen gevangene die onlangs uit de gevan genis ontvluchtte, omdat bij zoo graag wou deelnemen aan de kermis. Een Pargsche kameraad heeft zich juist laten opsluiten om te kunnen deelnemen aan de kermis- drukte bij 't bezoek van den czaar. Hij moest acht dagen ziten wegens beleediging van de politie, en men zend hem maar geen biljetje om te komen Woensdag is hij naar den chef van den veiligheidsdienst gegaan. Meneer, zei hij, ik heb acht da gen op mijn kerfstok, ik heb nog geen bevel ontvangen om naar de gevangenis te gaan, maar ik ben doodsbenauwd dat men mij juist zal roepen wanneer de czaar er is. Vergun me dat !k nu zit dan ben ik in October vrij en kan den czaar zien."Aan zgn verzoek is gevolg gegeven. Dr. Scherer, een Duitsch ingenieur van de spoorwegmaatschaopij Manhassu- Caratunga in Brazilië, werd in 1892 tijdens een onderzoekingstocht gevangen genomen door eene bende Indianen. Weldra sloot Dr. Scherer met behulp van een tolk een verdrag met de inboorlin gen, die hem als onderpand de dochter van hunnen hoofdman, prinses Ircacema, toever trouwden. Dr. Scherer keerde naar Rio de-Janeiro terug en plaatste zgn pand in een pensi onaat. De jonge prinses, die zeer verstan dig was, is na vier jaren een goed onder wezen jong meisje geworden, dat allerlei nuttige zaken kent en verscheidene talen spreekt. Dr. Scherer, die van tijd tot tijd zijne kleine prinses kwam bezoeken, is ten slotte verliefd op haar geworden. Verleden week heeft hij ze met veel plechtigheid naar het altaar geleid. Maandag 21 Sept. V oes, voor het gasthuis levering gewoon tarwebrood, rund-, kalfs- en inlandscb var- kensvleesch, spek over Oct. Nov. en Dec. op voorwaarden by den directeur. Biljetten met opschrift Besteding Gasthuis voor 1 uur b\j dhr. v. d. B. la Motthe. Dinsdag 22 Sept. Ciioes, voor het armbestuur gewoon tarwe brood, rund-, kalfs- en inlandsch varkens- vleesch, spak over Oct., Nov. en Dec. op voorwaarden bij den vader van 't weeshuis. Biljetten met opschrift Besteding Burgerlijk Armbestuur voor 4 uur bij dhr. J. M. Kake- beeke. Stukken worden in geen geval teruggezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur In no. 47 vermeldt U het door mij aan bevolen boekske van den heer DE VLIE GER. Het verblijdt me dat U mijn gun stig oordeel daarover kunt deelen. Doch het is wel vriendelijk van U, niet (gelijk U vlak daaronder doet) te wijzen op ze kere gebreken in deze mijn aanbeveling. Zij is namelijk, tot mgn groot leedwezen en zonder dat ik haar zag, zoo afgedrukt, dat er zekere wijsheid en goedwilligheid toe behoort, om dit „voorwoord" de term is niet van mij te vatten. Ik was tijdens de uitgaaf op reis en wellicht had de heer De V. daardoor geen gele genheid mij het stukske nog te zenden. Met vriendelijken dank, A. J. HOOGENBIRE. 14 S. '96. (Bedoelde gebreken zgn correctiefoutjes, misschien gevolg van minder duidelijk schrift. Er staat ergens (blz. 6) om voor in en wij voor nog. Maar dergelijke fout jes verbetert de lezer van zelf, al hinde ren ze den auteur. Red.) Mijnheer de Redacteur Tot mijne verbazing bemerk ik dat de naam onzer a.-r. kiesvereeniging „God, Nederland en Oranje" U stof geeft voor een driestar. U betreurt die „ongelukkige keus" en hoopt dat tot het kiezen van een anderen naam zal worden overgegaan (b. v. in plaats van „voor Nederland en Oranje" alleen „Nederland en Oranje"), daarbij onderstellende, neen, verzekerende, dat nu voortaan te Goes, gezegde vereen, bij verkorting „God" zal heeten Het is mij een raadsel hoe U er toe komt als feit te constateeren dat die kies vereeniging nu voortaan zoo zal heeten. De kiesvereen. „voor N. en O" noemt men te „Goes in de volkstaal" toch niet alleen „voor" of alleen „voor Nederland""? Waarom denkt u dat nu juist onze kiesv. zal genoemd worden naar het eerste woord van den naam Vele kiesvereenigingen heeten „Recht en Plicht", men noemt dis toch niet de kiesv. „Recht" Andere kiesv. dragen den naam „Steunende op den Bijbel, verdedigen wij de vrijheid" men heet die in de volkstaal toch niet „steu nende" Met den vorigen naam onzer kiesv was dat anders. Ja, toen drukte het eerste woord van den naam uit voor wie wij ons. gedrongen gevoelden op te komen, voor het „volk", voor het volk dat nog was uitgesloten van het kiesrecht. Dat wij nu dezen naam kozen is alleen geschied omdat meerdere a.-r. kiesv. dien dragen en wij zoo dicht mogelijk bij het „Nederland en Oranje" wilden blijven zonder aanleiding te geven tot verwarring. Die verwarring zou kunnen komen, b.v. als we uwen raad volgden en den naam der oude kiesvereeniging aannamen, met weglating slechts van het woordje „voor". Zelfs zou men met schijn ven waarheid ons dan kunnen betichten, opzettelijk aldus te hebben gehandeld, en het is goed zich te wachten ook voor den schijn des kwaads. En ook wij hopen dat „voor N. en O." te Goes zich later zöo zal uitspreken dat onze kiesv. kan worden ontbonden. Voorts ben ik het met u eens M. de R., zelfs de schijn van profanie moet worden vermeden, maar niet wij gaven reden voor die opmerkingeerlijk gezegd, mij komt het voor dat u zeker dien schijn zoudt vermeden hebben wanneer bedoelde driestar in de pen ware gebleven. Met dank voor de plaatsing M. de R. A. S. J. DEKKER. Secr. der a.-r. kiesv. „God, Nederland en Oranje." Goes, 15 9 96. (Der lange rede korte zin in dit stukje van onzen vriend is wat men ook op de straat wel eens hoort een „Neen jij". Het is derhalve niet noodig op deze verdediging in te gaan. De gustibus non est disputandum. Alleen zouden wij wel eens willen weten welke a. r. kiesvereenigingen 't toch zijn die den oneerbiedigen, en stellig ow-Calvinistischen naam hebben aangenomen van „God, Ne derland en Oranje". Red.) Donderdag 17 Sept. Middelburg, Beenhouwerssingel door not. de Vos half 1 voor dhr. Wouters 40 gruskalvers kalfvaars, 2-jarige vaars, 3 paar den. Van 10 uur af te zien. Vrijdag 18 Sept. Colljnsplaat, bij Riemens voor dhr. Re- mijnse 2 uur door deurw. Gelner 10 gem. suikerpeen, 220 roeden paardepeen op lan den der hofstede van J. Janse. Zaterdag 19 Sept. Borsele, 10 uur door not. Tak en v. d., Kloes in de gemeenteherberg de hofstede Reigersberg 62,78,97 H. Dinsdag 22 Sept. Goes, bfj M. Rijk door not. Mulock Hou wer voor dhr. 0. v. Strien 12 uur een Utrechtsch wagentje, harnas, lichter, dek kleed, 2 zwingen, 2 lantarens, 1 disselboom. Woensdag 23 Sept. Westbraaijertpolder, 10 uur door deurw. Hollmann bij A. Maas bij de halte werkpaard, melkkoe, kalfdragende koe, ossen, vaarzen, vaarskalvers, wind-, stroo- en moesmolen, stroo, melkgereedschap, drieling wagen, huisraad. Vlissfngen, in de Oude Vriendschap 7 uur door nol,. Huvers 5 nieuwe huizen Sin- gelweg M 28 e—i. Een perceel bouwterrein daarnevens. Een hoerenhuis M 28d. En 4 porceelen bouwterrein aldaar. Te zien 22 en 23 Sept. 10—12 en 2 4 uur. Donderdag 24 Sept. Borsele, door not. van der Kloes voor erven wed. Rottier 9 uur eikenhouten kabinet, dito buffet, 2 kastjes, tafels, stoe len, kachels, waschtafels, 6 bedden met toe- behooren, biljart, banken en ander herberg- inventaris. Middelburg, aan 't magazijn van den heer Geensen door not. de Vos 1 uur ka binetten, oanapé's, linnenkasten, tafels, enz. Van 15 en 16 September 1896. MIDDELBURG. Bevallen: L. Gabriëise geb. Louwerse d. Overleden: L. S. Keulemans 8 wk. d. GOES. Geboren 14, Marinus z. v. Hendrik Brouwer en Elisabeth Burgs. 23 Sept. WATERSCHAP's HEER ARENDS KERKE. 28 Sept. GOESCHE POLDER. VLISSINGEN, 15 Sept. '96. Boter f 1.25 a f 1.20 per kilo. Eieren 13,80 af—.— per 104 stuks. GOES, 15 Sept. 1896. De aanvoer van Granen was weder niet ruim. vorige prijzen werden ingewilligd. Oude Tarwe f5.20 a f5.50. Nieuwe Tarwe f5.70 a f6.-. Rogge f3.80 a f4.-. Win- t ergerst f 3.80 a f 4.20. Zomergerst f 3.40 a f 8.60. Haver f 2.40 a f 2.60. Bruineboenen f8.— a f8.75. Paardenboonen f—a f Koolzaad f af .—.Groene Erw ten f6.— a f7.—. Versche Boter f—.52 a f .65. Eieren f -.85 a f -.90. Oostburg, 16 Sept. 1896. Oude Tarwe f6.— a f6.20. NieuweTarwe f 5.75 a t 6.— N. Rogge f 4.00 a f 4.10, N. Wintergerst f 6.40 a f 6.75 per honderd kilo. Zomergerst f6.— a f6.40 per honderd kilo. Haver per 100kilo f 5.- a f 5 50. Iiookerwten f6.50 a f7.—. Erwten f5 50 a f5.75. Paardenboonen f-.— a f Koolzaad f a f Waar 't niet er bij staat, is de prjjs per H. L. Rotterdam, 14 Sept. Ter graanmarkt van Maandag was van binneniandscüe granen de aanvoer in 't algemeen kleiner dan vorige weken. TARWE was onveranderd te plaatsen. Jarige-, de beste f 6 a f 6.20, en overigens f5 a t5,80 naar deugd. Nieuwe per heet. f5.50 a f6.30 en per 100 kilo f7.25 a f7.70. Canada f4.60 a f5.10. ROGGE alsvoren f 3.50 a f 4 zaaisoort nog iets daarboven. GERST in alle soorten alsvoren. Winter- extra puike soort f7 a f7.25, overigens naar kleur en deugd f6 a f6.50 per 100 kilo. Zomer- per heet. f 3.50 a f 4. Chevalier naar kwal. 17.40 a f8 per 100 kilo. HAVER kon in de beste soort vorige prijzen opbrengen het grootste gedeelte dat veel door den regen heeft geleden moest 20 cents per heet. lager worden ver kocht. Per heet. f2 a f3 en per 100 kilo in de betere soort f 5.60 af 6 en mindere f5 a f5.25. BRUINE BOONEN, waarvan heden meer wakke partijtjes ter markt waren dan vo rige week, doch waarvan ook de aanvoer beteekenend kleiner was, gingen onv6ran derd van de hand. Natr kwal. f7.75 a f9 extra soort nog daarboven. BL.VÜWE ERWTEN in kooksoort alsvoren f6 a f7. Niet-kokende f5.25 a f5.75. KANARIEZAAD komt zeer schaars voor. Naar kwal. verkocht van f4 a f6. ZEEUWSCHE EIEREN f3.70 a f 3.80. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer ca. 6000 balen. Marktprijs f 0.70 per 50 kilo, met verhooging van 10 cents voor goed uit gezochte kleine en groote, zonder drielingen. LIJNZAAD iets ruimer aangevoerd en met redelijke vraag tot onveranderde prijzen. MAIS per 2000 kilo: Amerik. Mixed f76, a f80; dito dito stoomende f76; m/m. afw. geele La Plata f 72 a f 80. MEEL. Gedurende de afgeloopen week was meel tot hoogere prijzen vrij goed te verkoopen. Het buitenland kwam hoogér af, waarop men eindelijk ook hier betere prijzen inwilligde. Groote zaken kwamen echter niet tot stand. Heden verhoogden eenige fabrieken andermaal hunne prijzen, en was de stemming vast. Rotterdam, 15 Sept. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 2091 runderen, 679 vette, 73 nuchtere kalveren 1770 schapen. 564 varkens, 230 biggen. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal 68, 2e kwal. 60, 3e kwal. 54. Kalve ren le kwal. 85, 2e kwal. 74, 3e kwal. 64. Schapen le kwal. 54, 2e kwal. 48, 3e kwal. Varkens le kwal. 37, 2e kwal. 36, 3e kwal. 35 c. Alles per kilo.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 3