Vereenigde zitting van de beide Kamers der Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. EERSTE KAMER. KERKNIEUWS. St. Maartensdijk. Het vertrek van ds. H. Snel is aanstaande. Zondag 27 September a. s. hoopt Z.Eerw. van zijne gemeente afscheid te nemen. Kampen. In de heden Woensdag ge houden vergadering van Curatoren der ge reformeerde kerken zijn aan het krachtens 't jongste Synodaal besluit op te richten geref. gymnasium aldaar benoemd tot rec tor de heer Dr. F. F'. C. Fischer te Am sterdam en tot leeraren de heeren Dr. W. H. Nieuwhuis te Doetinehem enJDoctorandus J. Esser te Zetten. SCHOOLNIEUWS. Vlissingen. De heer A. de Priester, geboortig van Vlissingen, vroeger hoofd der school te Dwarsgracht (Giethoorn) en te Hesselingen (Staphorst), later werkzaam aan het gymnasium te Doetinehem, is benoemd tot directeur eener inrichting van onderwijs te Asuncion, de hoofdstad der Zuid-Ameiikaansche republiek Paraguay. RECHTSZAKEN. Goes- Heden Donderdag beginnen op de Zeeuwsche lijn de z. g. peeëntreinen weer te loopen. Deze loopen dagelijks uit gezonderd des Zondags. Waarde. Hoe de ongelukken soms hand aan hand gaan, ondervond dezer dagen de arbeider J. S. alhier toen een kind van hem een pot met heet water om hielp zoo dat het deerlijk een zijner voetjes brandde en een ander kind van hem van een klamp steenen viel zoo dat het een been brak. St. Maartensdijk. Tengevolge van overolige werkzaamheden veroorzaakt door de handelsdrukte in de najaars- en wintermaanden is den Directeur-Brieven gaarder a .hier ter assistentie toegevoegd de Ryksklenc H. van Nieuwenkuijzen van af 16 Sept. tot 1 Maart 1897. Baarland. Benoemd tot secretaris alhier de heer A. Bruggeman, burgemeester, met den benoemde stond op de aanbeveling de heer L. C. van Doorn, ambtenaar ter secre- tane te Krabbendijke. Bruinisse. Dinsdag had de uitvaart plaats van onzen edelachtb. burgemeester den heer C. M. Voorbeijtel. Een kleine stoet, waaronder enkele leden van den raad der gemeente, benevens eenige ge meente-ambtenaren, volgden 't stoffelijk overschot naar den Godsakker. Aan de groeve werd niet gesproken, naar het schijnt op verlangen der familie. Stille uit vaart. Geen toegestroomde menigte, die door haar tegenwoordigheid haar belang stelling toont en door de plechtige stilte door haar bewaard, den ernst van 't oogen blik toont te beseffen. Geen publieke be tooning van Condolantie aldusmaar toch mag hieruit niet de gevolgtrekking ge maakt worden, dat de overledene heen ging zonder begeerd te zijnneen, velen eerden hem en achtten hem hoog wegens zyn onpartydigheid, rechtgeaardheid en kennis van gemeentezaken. Heinkenszand. Dinsdag namiddag brak door een onbekende oorzaak brand uit by A. van Steveninck, in het Oudeland, onder deze gemeente. Huis en schuurtje benevens een geit en konijnen werden een prooi der vlammen. Het huisraad Iwerd grootendeels gered. Ook werd nog een busje met geld door een der buren uit het vuur gehaald. De zoo spoedig mogelijk ter plaatse getrokken brandweer kon niet aan de asch dooven. was door het openbreken der deur wakker geworden, maar de detective hield hem het wapen voor het hoofd en dreigde bij den minsten tegenstand te zullen schieten. De gevangene was trouwens volkomen over rompeld, hij had in het minst niet vermoed dat zijn idenditeit bekend was. Zijn arres tatie leverde geen moeilijkheid op, daar alle maatregelen waren genomen om ont snappen te beletten en allen tegenstand te verijdelen. In zijn bezit werden compro- mitteerende brieven en stukken en een aanzienlijke som gelds gevonden. De ge vangene erkende, dat hij de langgezochte Patrick J. Tynan is. Hij was zeer uit het veld geslagen door zijn onverwachte ar restatie. Hij heeft echter ten sterkste tegengesproken, dat hij een aanhanger der anarchistische theorieën zou zijn. Hij beschouwt zich zelf als politiek agita tor en heelt zijn verbazing er over te kennen gegeven, dat hij daarom in hechtenis werd genomen. Dat hij in hechtenis zal worden gehouden, heeft hij ten zeerste betwijfeld „er zal wel iemand komen die mij glorierijk zal verdedigen." Toen hij in hechtenis werd genomen, be vond hij zich in het bezit van 1400 francs. Het schijnt hem overigens niet aan geld te hebben ontbroken en karig was hij niet. Op den avond van zijn inhechtenisneming had hij nog verschillende personen in het ho tel Falkestone getrakteerd, en hij zelf had zich zoo te goed gedaan, dat hij in „kennelij- kenstaat" naar bed wasgegaan en, toen hij des morgens werd gevangen genomen, nog niet voldoende was ontnuchterd om onmiddellijk zijn positie te begrijpen. Daarentegen wordt uit New-York aan de Standard geseind, dat de persoon, die te Boulogne in hechtenis is genomen, niet de beruchte Tynan is. De dochter van den werkelijken Tynan heeft nl. verklaard, dat haar moeder onge veer een week geleden een brief van haar vader heeft ontvangen uit Rochester, in den staat New-York. Tynan is de min die in 1883 en vroe ger in geheime betrekking stond tot de geldschieters voor beraamde aanslagen, en bij niemand bekend dan onder den naam Hommer Een. Niemand dan hij wist waar het geld voor de anarchistische bewegin gen van daan kwam. Een en ander werd onthuld door zekeren Carey in Februari 1883 bij de behandeling van het proces we gens den moord op Cavendish en Burke. Daar beschreef Carey de organisatie van de Invincibles, een genootschap „tot het uit den weg ruimen van tirannen", dat uit de keur der leden van de F'enian Broederschap bestond. Carey vertelde dat hij was aangewezen om het genootschap te organiseeren door een man, dien hij slechts kende onder de naam „Nummer Een". Later werd geconstateerd, dat „Num mer Een" was Patrick J. Tynaner werd toen een bevel tot inhechtenisneming tegen deze uitgevaardigd, die hij echter tot nu toe had weten te ontloopen. Hy had zich na den moord eerst geruimen tijd te Dublin schuil gehouden, en daarna heeft men zijn spoor teruggevonden in Liverpool en Parijs. Na 1883 werd hij gesignaleerd in verschillende plaatsen in Amerika, maar zijn werkelijk verblijf was nooit nauw keurig bekend, tot men hem eindelijk vond en althans tijdelijk onschadelijk maakte. De gevangene draagt geen baard meer, zooals op de portretten die na den Phoe- nix-Park-moord van hem werden gepubli ceerd. Het is echter de vraag of die portretten aan het origineel beantwoorden, want bij het verhoor voor de Parnell- commissie verklaarde indertijd een dor ge tuigen, dat Tynan altijd vermomd was en dar hij hem nooit tweemaal in hetzelfde pak had gezien. In 1883, toen hij het genootschap der „Invincibles" („Onver- winnelijken") bestuurde, droeg hij een gitzwarten baard en een bril. Hij heeft een frank, open gelaat, goedige trekken en bijzonder heldere, rustelooze oogen. Hij is nu 58 jaar oud, van middelbare lengte en krachtig gebouwd. Tynans metgezel Bell was intus- schen in Engelaid gebleven en bevond zich Zaterdag te Glasgow in 't „Victoria Hotel" waar hij werd ingerekend. Bij zijne arrestatie gaf hij voor een Amerikaansche tourist te zijn en protesteerde tegen zijn overbrenging naar het politiebureau. Men verzocht hem zijn biljet te toonen, aan welk verzoek hij echter niet kon voldoen. Toen men hem compromitteerende stukken voor legde, welke in zijn bagage waren gevon den en waaruit zijn verstandhouding met Tynan bleek, beweerde hij deze stukken in een lavatory gevonden te hebben. Uit een en ander schijnt op te maken, dat Bell in Schotland, waar op 't oogenblik ko ningin Victoria vertoeft, de reeks aanslagen zou beginnen en dat de bommen uit het hoofdkwartier in België, moesten toege zonden worden. Hij weigert elke inlichting omtrent zijn persoon. Hij is 28 jaar en spreekt met een Iersch Amerikaansch accent. Vermelden wij nog dat de twee heeren die te Rotterdam werden gearresteerd, in hunne zakken en onder hunne hoofdkussens zeer gevaarlijke dynamietbommen verbor gen hadden. Deze bommen zijn echter van zoodanige constructie dat zij voor den dra ger niet gevaarlijk zijn. Zij hebben nameli)k den vorm eener kraan die men kan afsluiten. Eene met dynamiet gevHlde percussie wordt in een opening zich in een der uiteinden bevin dende, aangebracht, wanneer men er zijn helsche plannen mede wil volvoeren. Te Brussel, Antwerpen en Luik houdt de politie nauwlettend het oog op de aan komende treinen en stoombooten, dewijl nog twee van deze gevaarlijke mannen worden verwacht, of vermoedelijk reeds aangekomen zijn. De Czaar en zijn gemalin bevinden zich op het oogenblik aan het Deensche hof en namen het verschrikkelijk nieuws nogal kalm op. Doch op de familie maakte het een diepen indruk. Aan de politie komt een woord van lof toe voor haar groot beleid, waardoor groote rampen misschien voorkomen zijn. Maar het meest voegt den volken en den vor sten dank aan God die weder zijn woord heeft waargemaakt dat Hij de raadslagen der goddeloozen weet te vernietigen. Hij toch is 't die de politie de wijsheid gaf om het ontzaglijke net te ontwarren en de aanslagen te verijdelen. Hij is het die het leven en den adem van alle men- schen in zijne hand heeft en zonder wiens wil geen schepsel zich roeren of bewegen kan, ja wiens oplettendheid zelfs gaat over de door Hem getelde en in aantal bij Hem bekende haren van een elks hoofd. Hebbe Hij nu maar van alles de eere De gewone zitting der Staten-Generaal is Dinsdag in een vereenigde zitting van de beide Kamers door H. M. de Koningin- Weduwe-Regentes in naam der Koningin geopend met de volgende |rede Mijnt Heeren Het is mij aangenaam de vertegenwoor digers van het Nederlandsche volk weder om ter behartiging van 's lands belang vergaderd te zien. De toestand van land en volk geeft in menig opzicht aanleiding tot voldoening. De betrekkingen tot de buitenlandsche mogendheden zijn van den meest vriend- schappelijken aard. Zee- en landmacht gaan voort zich zoo wel hier te lande als in de overzeesche bezittingen op loffelijke wijze van hun plicht te kwijten. Ik breng hulde aan de voortvarendheid en den moed van het Nederlandsch Indi sche leger, dat, [met krachtigen bijstand van de zeemacht, de afvallige hoofden in Atjeh de macht onzer wapenen op gevoe lige wijze doet ondervinden. Met weemoedigheid herdenk ik de offers, die daarvoor moesten worden gebracht De oogst heeft over het algemeen de goede verwachtingen die daarvan gekoes terd werden, niet teleurgesteld. In de uitkomsten van het landbouwbe drijf kwam nog geen gunstige wending, doch overigens is in de onderscheiden takken van handel en nijverheid vooruit gang merkbaar. Ook in dit zittingjaar zal een inspan nende arbeid van u worden gevorderd. Verschillende belangrijke wetsontwerpen zijn reeds bij u in behandeling. Andere gewichtige voorstellen, waar onder die tot nadere regeling dergemeente- financiën en tot verplichte verzekering van werklieden tegen de gevolgen van onge vallen werden ingediend of zullen u eer lang bereiken. De economische toestand onzer bezittin gen in Oost- en West-Indië kan over het geheel gunstig worden genoemd. Op uwen ijver en uwe toewijding tot volbrenging der veelomvattende taak, die op u rust, blijf ik bij voortduring staat maken. Mogen uwe werkzaamheden onder God's zegen strekken tot welzijn van ons dier baar vaderland In naam der Koningin verklaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal te zij n geopend." Voorzitter was, gelijk dit altijd moet zijn bij de opening der Kamers, de heer v. Naamen, de voorzitter der Eerste Kamer. Hij had zeer zorgvuldig volgens de sterkte der party en de commissie van vijftien uit gekozen die de Regentes bij haar in- en uitgaan in 't gebouw moest vergezellen. Het waren 7 liberalen, Viruly, de Beaufort, Cremer, Borgesius, Bouman, Pynacker Hordijk (leden der tweede-) en Van Boneval Faure lid der Eerste Kamer; 5 Roomschen: Magneé en v. Zinnicq Bergmann (leden der eerête-), en Harte, Vermeulen en v. d. Kun (leden der Tweede Kamer) en 3 antire volutionairen, Donner en v. Limburg Stirum uit de Tweede- en v. Lijnden uit de Eerste Kamer. Van deze commissie was de heer Viruly voorzitter en wandelde links van H. M. Deze Troonrede is het kind der tijdsom standigheden. Niemand teleurstellend en niemand voldoend. Bescheiden achterwaarts ziend en weinig belovend. Verlegen met hare eigene magere figuur en toch het welwillend besef wek kend het kan niet anders. Alleen de Atjeh-paragraaf kan een weinig roering brengen. Het doet goed, dat woord van medelijden uit den konink lijken mond, met de duizend slachtoffers van den Atjeh-Oorlog en met de offers die de jongste, naar sommiger beweren onvoorzichtige leiding in Atjeh heeft ge vergd. Maar de vraag rijst of het juist is, wanneer gewaagd wordt van afvallige hoofden die getuchtigd moesten worden. En dan de landbouwparagraaf och die gunstige niet teleurgestelde verwachtin gen Zou de minister, die deze paragraaf uitdacht, iets geweten hebben van het kwaad in de aardappelen,'s volks hoofdvoed- sel en een van 's landbouws weinige mid delen van bestaan? Intusschen begroeten wij met ingeno menheid de paragraaf der beloften. Er worden slechts twee verbeteringen toege zegd, maar die zullen het dan ook, naar wij hopen, wezen. De regeling der ge- meente-financiën en de verplichte verzeke ring der werklieden tegen ongelukken. De eerste moet strekken tot invoering van de belastingwet en daardoor tot eenige verlichting van belastingdruk voor velen. De laatste is een eerste stap in het belang van den onbeschermden arbeid. Mogen beide onder dit ministerie nog, spoedig en wel, tot stand komen. En dan, de uitvoering der kieswet. Liefst in eene maand, waarin zij, juist voor wie de kies rechtuitbreiding werd toegestaan, er het minste last of verlet van hebben. Februari leent zich daartoe beter dan Juni. Evenals altijd, was de troonzaal, volgens ooggetuigen, etn half uur voor de opening der zitting op alle tribunes dicht bezet. In de zaal waren de meeste kamerleden in groot ornaat, een keurig en kleurig schouwspel. Alleen de heeren Kuyper, Staalman, Pyttersen en Schaepman waren in gewoon burgergewaad. Na afloop vergaderden de beide Kamers weder elk afzonderlijk. De tweede Kamer onder tijdelijk voor zitterschap van den heer Donner. Deze sprak een kort openingswoord, waarin hij de taak minder eervol dan zwaar noemde en verklaarde haar onder biddend opzien te aanvaarden. Daarna had de stemming plaats voor een candidatenlijst voor het voorzitterschap. Stemopnemers waren de heeren Lucasse, de Ram, Hintzen en Drucker. De candidatenlijst is heden aan de Re gentes aangebodenen bevat de namen van mr. J. G. Gleiohman met 74 stemmen, mr. W. H, de Beaufort met 41 stemmen (Borgesius 20, Schaapman 10, Vermeulen 6). Mr. baron Michiels van Verduynen met 44 stemmen (Donner 28). Besloten werd de Troonrede met een adres te beantwoorden, waartoe de afdee- lingen inmiddels vergaderd, aanwezen de heeren Cremer, de Beanfort, Beelaerts, v. Bylandt (uit Gouda) enPijnacker Hordijk. De afdeelingen benoemden tot voorzitters de heeren Cremer, Viruly, Schepel, Lohman, en de Beauforten tot ondervoorzitters Van Dedem, Bastert, Mees, Pijnappel en v. Del den. Deze vergaderde onder voorzitterschap van den heer v. Naamen. De geloofsbrie ven der herkozen en nieuw gekozen leden werden goedgekeurd. De nienwe leden Van Asch v. Wijck (Zeeland), Fennema (Friesland) en Reekers (Gelderland) waren bereids reeds door de Koningin beëedigd en hadden derhalve slechts zitting te nemen na den traditioneelen gelukwensch van den voorzitter. Benoemd werden tot leden der commissie voor de verzoekschriften de hee ren v. Asch v. Wijck, Van Heek, Van Hall en Fennemaen voor de stenogra fie de heeren Rahusen, Vening Meinesz en Vlielander Hein. 16 Sept. '96. Bij kon. besluit is benoemd met ingang van 1 Nov. a. tot tijdelijk leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Middelburg dr. W. A. Poort tijdelijk leeraar aan die school. Er is een wetsontwerp ingediend tot verhooging der Waterstaats-begrooting voor 1896, om in beginsel uit te maken de rijks exploitatie van het inter-communaal tele- phoonnet. Voorloopig zijn slechts gelden aange vraagd voor aansluiting van de rijkstele graafkantoren, daar waar de communale reeds met intercommunale netten zijn aan gesloten. Vermoedelijk zou de rijksexploi tatie 1 April 1897 kunnen aanvangen. De heer jhr. Van Panhuijs, vice- president van den Raad van state, heeft eervol ontslag gevraagd tegen 1 December, a. Bij eene keuring van zaaigranen, te Rotterdam gehouden en uitgeschreven door de Hollaudsche Maatschappij van landbouw, werden, van de 47 inzendingen, prijzen toe gekend o. a. aan de heeren fl. A. Hanken te Wilhelminadorp voer gladarige Essex, Duivendaal tarwe en voor ruwarige Essex en Chr. Groeneveld de Kater te Noordgouwe voor Essex tarwe en Zeeuwsche rogge. De le luit. J. H. Braekmann van de Water van het 2e reg. inf. te Middelburg, wordt 1 October a. s. gedetacheerd te 's Gravenhage, tot het volgen van een gym nastiek- en schermcursus bij de normaal schietschool aldaar. In Atjeh is men van meening dat sinds 1889 aldaar een Nederlandsch officier luitenant Hageman in krijgsgevangenschap verkeert bij de Atjehneezen. Bij een over val moet hij gekwetst zijn geworden en hadden de soldaten, van welke eenige ge kwetst waren, geen gelegenheid hem op te nemen. Volgens zeggen van een gedeser- teerdsn Atjehnees is er een krijgsgevangen officier bij den Sultan. Bij onderzoek blijkt dat bij genoemden overval van de colonne Veerman, de luitenant Hageman, die na het sneuvelen van Veerman, het commando overnam bij den terugtocht, de achterste man geweest en dat even later „Hageman verdwenen was, zonder dat een der man schappen inlichtingen kon geven." Aan een schrijven van „Een oud-Indisch Hoofdofficier" in de Amst. Ct. ontleenen wij nog het volgende „Volgens het zeggen der Atjehers was Hageman levend in handen van den vijand gevallen, doch zóó zwaar verwond, dat hij spoedig daarop den geest gaf. Het horloge, de jas en de hoed werden den Atjehers afgekocht en deze voorwerpen aan de weduwe door generaal Van Teijn persoonlij k ter hand gesteld bij gelegenheid van een korten daarop gehouden plechti- gen lijkdienst in de Vrij metsel aarsloge te Ki ta Radja. De Atjehers zijn intusschen tot alles in staat en is inderdaad thans twijfel geoor loofd, of die officier wel indertijd aan zijn wonden overleden is. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leeuwen Burger, cand. te Leidente Tubbergen (Toez.) Ger ritsen cand. te Oosterbierum te Her- kingea Jonkers te Zuid-Beijerlandte Nieuw Buinen Groenewoud, cand. te Har- lingen te Elburg Homoet te Staphorst te Hei- en Boeicoop Schippers cand. te Utrecht. Aangenomen naar Zutphen door v. d. Bergh van Eysinga te Stiensnaar 's 's Gravenmoer door Brutel de la Rivière te Uitwijk c. s. Bedankt voor De Lier door Sitton te Heerjansdam voor Peins door v. d. Tuuk Sevenster te Schingen voor Gorredijk door Germs te T wij zeivoor Grootegast door Pijzei te Erichem. Geref. Kerken. Drietal te Ten Boer ds. P. Bos te Zuid broek, jds. H. G. Drenth te Nieuwolda en ds. M. Hummelen te Enumatil. Beroepen te Wezep ds. W. Breukelaar te Halfwegte ZaltBommel ds. H. Buitenhuis te Sleeuwijk; te Stedum ds. J. Meyer Jr. te Langeslagte 01de- boorn F. Bruinsma, cand. te Warns. Bedankt voor De Lier en voor Driesum door ds. N. Y. van Goor te Dirkshorn; voor Overschie door ds. G. L. Goris te Hoek van Holland; voor Werken dam A door ds. T. Noordewier te Meppel. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Arnhem ds. D. J. van Brum- men te Dordrecht. Doopsgezinde Gemeenten. Drietal te Monnikendam Binnerts te IJtens, ten Cate te Noordhorn en van der Ploeg te Wolvega. linie Collecte. Veere met Zandijk binnen (geref. kerk) f21.76. Oosterland met Nieuwerkerk, Ou- werkerk, Capelle, Viane en Sir J ansland (gifte) f 13. Oostkapelle(geref. kerk) f 9.07Va. Aardenburg met Eede en St. Kruis f 15. Schoondijke (geref. kerk) f34,97. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn veroordeeld wegens mishandelingA. S., 31 j., werkman Axel, tot 45 d., F. J. C., 21 j., veldar- beider Aardenburg tot 3 w., en J. B. 21 j., arbeider Sluiskil tot 14 d. gev. straf, F. B., 20 j. en S. L., 23 j.'landbouwers knechts Znidzande ieder f 3 b. s. 3 d. h. mishandeling en mishandeling van een ambtenaar: A. H., schippersknecht Slie- drecht tot 3 m. gev. straf verduistering J. P. V., 35 j. landbou wersknecht laastelyk te Clinge, thans alhier in hechtenis tot 4 m. gev. straf met min dering der doorgebrachte hechtenis d'èfstalM. B., 35 j. landbouwer Seroos- kerke tot 1 m. gev. straf, en onbruikbaarmakiag P. J. P. 29 j. har monicaspeler Middelburg tot 3 d. gev. straf. VrijgesprokenJ. de K., 15 j. arbeider Serooskerke beklaagd van mishandeling. - Willem Jansen, die in verband met den moord te Alblasserdam gevangen werd gehouden, is thans door de Dordrechtsche rechtbank wegens bedelarij veroordeeld tot tweemaal 5 dagen hechtenis en drie jaar plaatsing in een rijkswerkinrichting. Het verslag van de rede van zende ling Kruyt te Vlissingen konden wij wegens plaatsgebrek met plaatsen 6 Wie onze rubriek Zending getrouw vol gen, weten zooveel van den arbeid vau dezen broeder en van zendeling Jellesma, dat zij dit verslag wel kunnen missen. Vermelden wy slechts dat er veel volks was, dat de practische voorstelling van 't volksleven op Java enz. door den zende- mg met de sciopticon gegeven, veel be langstelling wekte en dat ds. Voorhoeve een woord van dank sprak. Maandagavond werd het feest van het festival verstoord door ontstaan van brand in deze gemeente, en wel in het schuurtje van B., arbeider wonende in de ÏrKerifThente' 6n in ee" &raanklamp u -u Viuib?awer ei> vrachtlijder in de nabijheid der kom. De graanklamp met nog twee andere klampen en een klamp hooi werden een prooi der vlammen, ter- wy het schuurtje gedeeltelijk verbrandde, doch het overige deel moest omver getrokken worden om den brand te kunnen stuiten. De niet vei zekerde inhoud van het schuurtje ging in vlammen op, terwijl de levende have - een geit en ko^n gkri T oorzaak van den brand is onbekend. Op de aanbeveling voor gemeente-ont vanger stonden de heeren Chr. Ruysaard en A. J. A. Hoogvliet. Benoemd werd de heer Chr. Ruysaard, waarnemend gemeente ontvanger. Moge, wat hij voor onze gemeente ge- Wjven m dankbire herinnering Naar men uit Woudrichem meldt is het geval van nona (slaapziekte) dat zich aldaar voordeed bij een kindje, met den dood geëindigd. Het wicht is Zater dagmiddag, na 13 dagen achtereen onver, stoord doorgeslapen te hebben overleden Te Haarlem is een 11-jarige knaap,' by het klimmen op de achterdeur van de garnizoensinfirmerie, met een ijzer, waar aan hy zich vastgreep, daarvan afgevallen - d° De inbreker Boers, die vóór eenige jaren op het Molenpad te Haarlem bij den heer Van Garste diefstal met poging tot moord pleegde en daarvoor 12 jaar gevangenisstraf moest ondergaan, is in de gevangenis te Leeuwapden overleden Op een onzer Betuwsche dorpen zoo schrijft de Helsche Ct. bracht dezer dagen een moeder haar jongetje naar school Het kind, in de le klasse gezeten, had weinig zm 0m met moeder mee te gaan, en zijn gezicht droeg nog hri 'tT? ®P°re"' dat het gereid bad. t Is wet te zeggen, om ze naar school te krijgen", zei de moeder, toen zy meester bij de schooldeur aansprak. Nu, de sukkel had er zeker geen raad meer mee geweten. Want wat bleek in den loop van den middag? Zij had het kind door snoeperij overgehaald. Maar deze snoeperij bestond schrik niet, lezer m jenever. Een klein fleschje, meer dan half gevuld, had het kind in den zak, en dat walgelijke vocht was dien kleuter van 6 k 7 jaar gegeven door zyn.. moeder, om zoet naar school te gaan I Uit Rozendaal wordt geschreven Niettegenstaande de strengere controle by het invoeren van vee in België, blijft

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2