Graskalvers, 5 PAARDEN, Pioord-Beveland. P AARDENPEEN. AANKONDIGING. OPENBARE VERKOOPINGEN AANBESTEDINGEN te Middelburg, Ingezonden Stukken. Briefwisseling. BUKliEllUJKK SI'A Ml- Ons Huis. MARKTBERICHTEN. Donderdag 17 September a. s. 40 stuks echr. model INoord-Hollandsche publiek verkoopen op Vrijdag 18 September 1896, ongeveer 10 genieten en 220 roeden het turfstrooisel tweemaal zooveel stikstof bevatte als gebmikt stxoo en nagenoeg de zelfde hoeveelheid kali en phosphorzuur drie zeer belangrij ke planten voedende stoffen. De welbekeude Dr. Otte, die op ver scheidene plaatsen in ons land is opgetre den tot het doen van mededeelingen om trent den arbeid der Zending in China, zal 8 September van Chicago vertrekken. In Dt Hope van 24 Aug. 1.1. leest men daaromtrent het volgende „Verleden week bezocht Dr. en Mrs. Otte deze plaats, ten einde voor hun ver trek naar China, afscheid te nemen van hnnne talrijke vrienden alhier. Indien de Heere de betrekkelijk nog jeugdige vrienden nog al bij het leven ge lieve te sparenen indien zij na verloop van 7 of 8 jaren, andermaal naar dit land mogen terugkeeren, dan zullen er toch velen niet meer aan deze zijde van het graf worden gevonden, van wien zij nu afscheid hebben genomen. Het vertrek van Dr. Otte is bepaald op 8 September van Chicago, via St. Paut naar Vancouver, B. C. alwaar big zich met de zijnen zal inschepen naar Hong-Kong en waar zij den 6den October hopen te arriveeren, terwijl de reis vandaar naar Amoy, (de plaats hunner bestemming) slechts twee dagen duurt om die haven te berei ken. Het geheele gezelschap, dat de reis naar China zal aanvaarden, zal bestaan uit: Ds. en Mrs. Otte en drie kinderen, daar hun oudste, 8-jarig zoontje te Grand-Rapids bij de ouders van Dr. Otte zal blijven. Dr. en Mrs. Prest en twee kinderen. Rev. H. E. Studeley, van Catstrille. N. Y. en de jongedame Calkoen, van Utrecht Ned. De laatste gaat geheel en al voor eigen rekening, om voor Gods Koninkrijk werk zaam te zijn in de heidenwereld. Allen behooren bij de Geref. Kerk. Het achtbare gezelschap zal tevens de eer hebben, om met den onderkoning van China. Li-Hung-Chang, gezamenlijk de zeereis te doen, daar die vermaarde Staats man, voor hem en zijn gevolg, ook plaat sen in de eerste kajuit heeft besproken, op hetzelfde stoomschip, weermede Dr. Otte en gevolg zullen vertrekken." Te Marseille is een brutaal schelm stuk uitgehaald. Onlangs schelden om 5 uur, dus op klaarlichten dag en op druk ken neringtijd vier mannen aan huis in de woelige Paradijsstvaat, welke in 't hartje van de stad ligt. De eene is met de sjerp van een commissaris van politie omgord, de tweede is in politieuniform en de beide anderen in de zwarte jas. De commissaris vraagt op welke verdieping mejuffrouw Jullien woont en schelt bij haar aan. De buren zijn bij het zien der openbare macht nieuwsgierig bijeengeloopen en de commis saris geeft bij afwezigheid der bewoners, bij wie huiszoeking wordt gehouden, bevel de deur open te breken. De vier man nen treden binnen, sluiten de woning ach ter zich dicht en verlaten eenigen tijd daarna weder het huis. Toen mejuffrouw Jullien later thuis kwam en bij den wer- kelijken commissaris der stadswijk ophel dering verlangde, bleek het, dat de dieven voor politie gespeeld en 300 francs, een gouden armband en andere voorwerpen van waarde geroofd heddeu. Een geval van afschuwelijke wreed heid hield dezer dagen de rechtbank te Eupen bezig. De reeds vier- en vijftig maal met tuchthuis enz. gestrafte polderwerker Joseph Dohm had een hond met petroleum begoten en in brand gestoken. Woedend van pijn holde de arme hond, wien door den wreedaard nog een eind touw met een kachel pijp aan den staart was gebonden, door de omliggende weiden, waar een boer het vuur wist te dooven door het dier met versch gemaaid gras te bedekken. Daarna sleepte de hond zich voort naar zijn meester, die het vreeselijk verwonde dier met een geweerschot van zijn kwellingen bevrijdde. Dohm werd door de rechtbank tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Deze dierenmishandeling is op deze wijze vrij zwaar gestraft en toch zou men wen- schen, dat voor dergelijke feiten behalve een voorbeeldige vrijheidsstraf, een exem- plaire lichamelijke tuchtiging werd op gelegd. Bij besluit van den keizer van Rus land is kolonel Atropoulo, commandant van het 35e reeiment dragonders van keizer Frans Sozef I, op pensioen gesteld, is lui tenant Bakounine ontslagen en zijn elf andere officieren van hetzelfde regiment gedegradeerd. In het keizerlijk besluit wordt geen reden voor deze daad opge geven, maar het is algemeen bekend dat dit de straf is, omdat genoemde officieren, in dronkenschap verkeerende, een weerloos burger hebben beleedigd en mishandeld, hem zijn huis hebben ingejaagd en daarna getracht de woning binnen te dringen om hem nog verder te mishandelen. Detusschen- komst der politie was noodig om den man te beschermen. De kolonel was hierin niet betrokken, doch hij is gestraft, omdat hij geen rapport van het gebeurde heeft in gediend. Door het hooggerechtshof van Leipzig is dezer dagen een arrest gewezen, dat sommige handelaars, die al te tuk op winst zijn, tot nadenken kan stemmen. Een koop man te Hamburg ontving onlangs een brief kaart met een aanbieding van een partijtje goed, waarbij deze mededeeling was gevoegd: „Volgt acht dagen na ontvangst van deze briefkaart geen tegenbericht, dan worden de goederen aan uw adres afgezonden." jf koopman wierp deze briefkaart on middellijk in de prullenmand. Eenige dagen later echter arriveerde een colli onder rem bours, dat hij natuurlijk weigerde in ont vangst te nemen. Een paar dagen daarna ontving hij een brief, waarin hem werd aangezegd dat hij gerechtelijk zou wor den vervolgd, indien hij de kosten niet in ontvangst, en alle kosten, schaden en in teressen voor zijn rekening namDeze brutaliteit was den koopman wel een beetje te krashij zond de ontvangen correspon dentie aan den officier van justitie en de strafrechter veroordeelde den briefschrijver wegens poging tot afpersing tot tien dagen gevangenisstraf. Het cassatie-beroep van den man werd door het hof van Leipzig verworpen, zoodat hem niets anders over blijft, dan met gelatenheid zijn tien daagjes vrijaf behoorlijk uit te brommen. Hoe men in Transvaal trouwt. De Boeren trouwen op zeer jeugdigen leeftijd. Zoodra een Boer twintig jaar oud is, ziet hij naar een levensgezellin omde Boer bestijgt zijn paard en rijdt van de eene boerderij naar de andere om zich onder de dochteren des lands een bruid uit te zoeken. Men kan hem reeds van verre aan zien, wat hij in zijn schild voert. Het wollen hemd is met een schoonen kraag, soms ook met een das getooid, de roodleeren laarzen zijn bijzonder blank ge poetst, de breedgerande vilten hoed heeft een nieuw lint van blauwe zijde gekregen en onder het zadel ligt een nieuwe, kakel bonte deken. Zoo gaat het in galop naast de nabijgelegen boerderijdaar zadelt de huwelijkscandidaat af, drinkt eenige liters koffie, rookt een dozijn pijpen, eet drie maal met de familie mee en spreekt zoo weinig mogelijk. Na zonsondergang, als er licht in het vertrek is gebracht en de familie zich gereed maakt de slaapsieden op te zoeken, trekt hij de stoute schoenen aan en vraagt aan de moeder, die natuur lijk op dit oogenblik geloerd heeft, of zij veroorlooft, dat fftfientje of hoe de uit verkorene heet, nog een beetje bij hem mag opblijven. Deze wensch wordt voet stoots vervuld, verlegen komt Mientje in de woonkamer terug, zet een licht op de tafel, gaat in een hoek zitten en zegt niets. Onze vrijer zit ook in een hoek, rookt, spuwt en zegt ook niets. Niettemin weet het sluwe Mientje haar aanbidder te too- nen, of hij haar aanstaat. Hoe langer de kaars, des te langer zij opblijven Den volgenden morgen zadelt de Boer zijn paard weer en rijdt naar een andere boerderijen zoo gaat het voort, tot hij eindelijk klaar is en weet, welk meisje hem het best bevallen is. Naar dit rijdt hij terug, blijft weer een halven nacht op en doet zonder veel mooie woorden zijn aanzoek, dat hoogst zelden afgeslegen wordt. Reeds bij den eersten kerkgang wordt de bruiloft geviei d. Stmkkeu worden in geen geval teruggezonden. Binten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur Het kwam mij voor dat uw blad dat zoo in alle kringen gelezen wordt, ook nu een stoot in goede richting kon geven voor de volgende zaak. Bij een reisje naar Terneuzen bleek mij uit een gesprek met iemand uit het personeel, dat op de Pro vinciale booten (Provinciale stoombootdienst o.d. Westerschelde) niet alleen geen sprake is van Zondagsrust maar zelfs dat het per soneel nooit een Zondag vrij is, ja nog sterker dat het personeel nooit een vasten vrijen dag heeft. Wel wordt op verzoek eens een dag of drie, vier verlof gegeven maar van een gezetten vrijen dag is hee- lemaal geen sprake. Ja ziet u mijnheer, zei mijn zegsman, de dienst is niet kwaad hard werken is 't volstrekt niet, wat boe nen en schrobben en zoo, onnatuurlijk bjj aankomst en vertrek je werk. Neen dat gaat best, 't is natuurlijk wel altijd in de beweging, maar moei, om zoo te zeggen, ben 'k nog nooit geweest. Maar zie je, als je nu maar eens kon zeggenom de drie weken ben ik een Zondag of een gewonen dag eens vrij, maar dat is onbekend. Nou, en daar heb je 's winters dan is 't Zondags even druk als in de week. En nu tegenwoordig al een week of vier, weet je niet meer wat of thuiskomen is, en dat zal nog wel een poosje duren, maar afijn daar zeg ik toch niets van, want dit is maar tijdelijk. Maar voor de rest meneer 't kon best anders zoodat we om z 'n beurt ook eens een vrijen dag hadden, 't Is een kleinigheid om dat te schikken. En waarom wij daar nog niet over ge sproken hebben Och meneer dat zou mo gelijk wel helpen, maar een mensch is bang dat hij er zelf 't slachtoffer soms van wordt en dat je zelf gepiept wordt, al wordt het dan ook beter voor een ander. Dus dat is 't, de dienst is niet kwaad en je kan zelf nog promotie maken met d'rtijd maar als wij maar al was 't om de drie weken ook eens geregeld vrij waren, dit zon goed wezen, en dan nog in de eerste plaats voor de stokers. Want allemaal geen mensch uitgezonderd hebben we 't noodig, maar vooral voor die menschen die altijd voor 't vnur staan, is 't erg. En ik heb mijn zegsman beloofd dat ik het eens in de krant zou zetten. En bij voorbaat M. de R. mijnen dank voor de plaatsing. ANTON. Mijnheer de Redacteur Wil s. v. p. een klein plaatsje afstaan in uw veel gelezen blad. Van kinds af heb ik gesukkeld om voor mijn abnormale rechtervoet een passende en gemakkelijke schoen te verkrijgen, zelfs dit bij bekende specialiteiten te Amsterdam te vergeefs gezocht, wel heb ik daar eenige paren laten maken doch ter wille Tan die schoenen moest ik een beugel dragen, op mijn verzoek nam een Amsterdamsch spe cialiteit aan een schoen te maken dien ik zonder heugel zou kunnen| dragen doch wat was de uitslag? Dat genoemde Heer mij een schoen leverde die onbruikbaar was; ik kon haar niet dragen. Toen op raad van een vriend wendde ik mij tot den Heer de Ridder te Middelburg wien u Mijnheer d.e Red. in No. 77 beschreef en ook aanbeval. Nu ik mag getuigen is iemand specialiteit in het maken van schoenen voor abnormale voeten, dan mag dit van genoemden Heer de Ridder ten volle getuigd worden, want nimmer heeft iemand, zelfs niet een Am- sterdamsche specialiteit mij gemaakt, wat genoemde Heer mij leverde, hij bracht nl. de onbruikbareAmsterdamschespecialiteiten- schoen in orde, zoodat ik die zonder beu gel met het meeste gemak dragen kan. U, Mijnheer de Redacteur dank zeggende voor de plaatsing dezer regelen teeken ik mij J. v. d. BERGE, 31 Aug. 1896. Bruinisse, Zeeland. Berichten omtrent aardappelziekte en groote vrachten suikerbieten worden niet meer geplaatst. Ook van ongelukken door 't eten van natte klavers zijn de lezers nu genoegzaam op de hoogteterwijl berich ten omtrent buitengewone ontwikkeling van dier of plant gaarne worden opgeno men, wanneer zij ons door eigenaars of belanghebbenden worden gegeven. Red. Tot onzen spijt moet het Hoofdartikel wegens plaatsgebrek een keer overstaan. Red. Aan te Nisse. U zijt de derdeRed. Dinslag 15 Sept. Cioos, in de Prins van Oranje 8 uur door den ontvanger der registratie 8 perc heele steen en puin, geweren en lood. Woensdag 16 Sept. Koes, in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann vendutie, als: eikenhouten en ge schilderde kabinetten,mahoniehouten kasten- dito secretaire, canapé, dito met 2 crapeaux, schrijftafel, waschtatel, staande gangklok ledikanten met matrassen, haardstel, rol mangels, fiets, porselein eetservies, goud en zilver. HeinhenszaiMl, voor wijlen wed. Drie- dijk door not. Pilaar een antieke kast enz. Westlsapelle, Zuidstraat 156 door not. Huvers 10 uur 1 melkkoe, 2 geiten, varkens, 20 kippen, snij-, stamp voederbakkon, landbouw- en melkgereidschap, mest- en kafput. Eikenhouten kabinet. Witte boonon, mangels enz, te velde. En om 2 uur in de Valk een huis, erf en schuur 156 Zuidstraat en 3 perc. bouwl. Rooversweg 92 A. 20 cA. Donderdag 17 Sept. Middelburg, Beenhouwerssingel door not. de Vos half 1 voor dhr. Wouters 40 graskalvers kalfvaars, 2-jarige vaars, 3 paar den. Van 10 uur af te zien. Vrijdag 18 Sept. Colijusplaat, bij Riemena voor dhr. Re- mijnse 2 uur door deurw. Gelner 10 gem. suikerpeen, 220 roeden paardepeen op lan den der hofstede van J. Janse. Zaterdag 19 Sept. Borsele, 10 uur door not. Tak en v. d., Kloes in de gemeenteherberg de hofstede Reigersberg 62,78,97 H. Dinsdag 22 Sept. Koes, bij M. Rijk door not. Mulock Hou wer voor dhr. C. v. Strien 12 uur een Utrechtsch wagentje, harnas, lichter, dek kleed, 2 zwingen, 2 lantarens, 1 disselboom. Woensdag 23 Sept. Westhraaijertpolrter, 10 uur door deurw. Hollmann bjj A. Maas b(j de halte werkpaard, melkkoe, kalfdragende koe, ossen, vaarzen, vaarskalvers, wind-, siroo- en moesmolen,stroo,melkgereedschap, drieling wagen, huisraad. Vlisslngen, in de Oude Vriendschap 7 uur door nol. Huvers 5 nieuwe huizen Sin- gelweg M 28 e—i. Een perceel bouwterrein daar nevens. Een heerenhuis M 28d. En 4 perceelen 1 ouwtorrein aldaar. Te zien 22 en 23 Sopt. 10—12 en 2 4 uur. Donderdag 24 Sept Middelburg, aan 'tmagazjjn van den heer Geensen door not. de Vos 1 uur ka binetten, canapé's, linnenkasten, tafels, enz. klokken met speelwerk, harmonica's, gra vures, schilderijprenten,enz. mangel, vloer zeil, karpetten enz. bedden, matrassen, ma nufacturen, schoenen, parapluies, enz. Vrijdag 25 Sept. Drlevvcgc 10 uur voor wed. Leys door not. v d. Kloes haar hofsteedje 2,6726 H. in perceelen en in massa. En 6930 cA. weiland Bjj 't hofsteedje kunnen 3 H. bouw- en weiland in pacht volgen. AFLOOP HHkOOnim EI\Z- KRABBENDIJKE. Vrijdag werd alhier aanbesteed het afbreken der oude en het bouwen van een nieuwe consistoriekamer der Ned. Herv. Gem, Ingeschreven werd door de hh.C. v. Boven voor f1379; H. A. Breker voor f 1367 Wed. J. v. d. Sande voor f 1360 J. Lammeree, Hansweerd, voor f 1356 en P.J. Pannij voorjf 1340-Gegund aan Pannij. Inschrijvers achter wier naam geen woon plaats staat, wonen alhier. Vrijdag 18 Sept. Cats, ten gemeentehuize door den Leen- dert Abrahampolder 10 uur steenbestorting op het noordelijk oeverwerk. Raming f3950. En 't maken van een inlaagdjjk in den Zuid oosthoek des polders. Raming f9626.71. Aanwijzing 9-12 uur van 11 en 14 Sept. Bestekken a 52 cent bjj dhr. Wagtho, Co- lij nsplaat. Donderdag 1 Oct. Vllssingcn, ]2 uur door den garnizoens commandant levering aardappelen voor sol- datenmenages en hospitaal. Inl. ten bureele Oranjestraat. Van 12 en 14 September 1896. MIDDELBURG. OndertrouwdM. Geluk jm. 22 j. en G. de Jonge jd. 24 j. A. J. Klaassen jm. 25 j. en J. H. Will jd. 22 jaar. Bevallen M. E. Dekker geb. Voegt d. T. J. Lauret geb. Lauret z. Overleden J. V. Verhoeven ongek. z. 29 j. J. Landman man van S. Dobbe laar 54 j. GOES. Geboren: 11, Cornells z. v. Pie- ter Cornelia Kerkhove en Pieternella van Ast, 12, Johanna Alberta Maria d. v. Marinus van Eikeren en Pieternelle Ver meulen, 13, Karei Lodewijk z. v. Pe trus Joannes Rottkier en Anthonia Adria- na den Boer. Overleden 14, Johanna Louisa Rudol- phina 11 m. d. v. Rudolph Labeur en Neeltje van den Broeke. Van 5 tot 12 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd -. H. Kuijper jm. 27 j. en M. Meijer jd. 24 j. A.Izeboud jm. 34 j. en L. HOlebrandse jd. 32j- Getrouwd O. W. Sipkes jm. 32 j. en J. M. Winkelman jd. 25 j. J. C. Bertynjm. 26 j. on A. Stroo jd. 22 j. Bevallen N. A. Lauwereins geb. Baejjs d. A. M. van Spanje geb. Nugteren d. J. T. de Vos geb. Hutchison d. J. A. de Vos geb. Bruggeman d. C. S. Kramp geb. Perwez z. M. Everaars geb. Kurvink z. J. W. Jobse geb. de Baare z. - M. Bolier geb. van Rooijen d. M. L. Meulen- broek geb. Eynwachter z. A. C. C.Osse waarde geb. Snoep z. J. A. Bode geb. Krug z. A. Monté geb. Ocké d. - D. Vis geb. van Domburg d. M. M. de Vlie ger geb. Gillissen z. M. Monté geb. Gys- sen z. - J. van der Wilt geb. den Hartog d. OverledenJ. Haaijman wedr. van J. Wisse 77 j. G. Schuhman vrouw van C. J. van der Hooft 44 j. J. Walé wedr. van C. H. Tanis 80 j. J. de Landmeter z. 2 m. T. J. P. Ardaen d. 5 j. Het Bestuur wil trachten in „Ons Huis" een cursus te doen geven voor vrouwen en meisjes in Strijken. Het doet daarom bij dezen een beroep op de dames, die zich met de leiding van een zoodanigen cursus zouden willen be lasten en verzoekt haar daarvan bericht te willen geven aan mejuffrouw M. J. van Benthem Jutting Nieuwstraat. Ook wil het Bestuur zoo mogelijk doen geven les in Duitschwaarvoor zich reeds enkele deelnemers hebben aangemeld, als mede een les of cursus in eenvoudig boek houden, waarvan de kennis aan den kleinen winkel- en ambachtsstand ten goede zou kunnen komen. Aan dames en heeren, die de leiding van een dezer lessen op zich zonden willen nemen, wordt verzocht hiervan kennis te geven aan den Voorzitter van „OrsHuis" Koepoortstraat E 60. AXEL, 12 Sept. 1896. Oude Tarwe f7.— a f7.25. Nieuwe Tarwe f7.— a f7.25. Rogge f4.75 a f5.—Nieuwe Wintergerst f6.50 a f 7.—Zomergerst f a f Haver f5.— a f5.50. KookerwteD f6.60 a f7.—. Voererwten f6.— a f6.25. Paardenboonen f6.— a 16.25. Lijnzaad f -- af - Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f 1.40 a fl.50 perl04K.G. Rotterdam, 14 Sept. 1896. Meel 25 cent hooger. Haver mindere 20 cent lager. Buitenlandsche vast. Meel stil. Tarwef5.- f 6.20' Nieuwe Tarwe. - 5.40 - 6,25 Rogge3.30 - 4-- NieuweW i n ter g er s t Zomergerst - Ch eva liergerst 7,25 - 7.50 Haver- 2.— - 3.— Nieuwe Haver - Paardenboonen. - Erwten- 4,— - 5,— Nieuwe Kook erwten -6,— - 6,75 BruineBoonen - 8,— - 9 Witte- -,- Kanariezaad. - 4,— - 6,— Nieuw Koolzaad - Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 208 runderen, 164 kalveren, 1764 scha pen of lammeren, 564 varkens. Depryzen waren als volgt: vette runderen le qual. 66, 2equal. 60, 3e qual. 58 a c, kalveren le qual. 85, 2e qual. 75 a 65 schapen le qual. 50, 2e qual. 45 c. Varkens le qual. 37 2e qual. 36 c. 3e qual. 35 ct. licht soort 31 a 33. VLAS 3206 steen blauw. steen wit steen Gioningsch. Geen aanvoer. AJUIN 6000 balen f0,70 a f0.80 per 50 kilo. Zeeuwsche EIEREN f3.80 a f3.60. AARDAPPELS. Zeuwsche blauwe f 0.— k fO.— Zeeuwsche Jammen f 0.— a f 0.00. Flakkeesche Jammen f 1.80 a f 2,—. Spuissehe Jammen fl.gO a f 2,20. Pooters f 0,— a f 0, Muisjes f 1.80 a f 0. Westlandsche klei f2.- a f2.20. Westlandsche zand f2.50 a f2.70. Aanvoer en vraag tamelijk. Tamelijke aanvoer, weinig vraag. Heden behaagde het den Heere tot zich te nemen na een langdurig doch geduldig lijden van ïuim 3 jaar mijn geliefde echtgenoote, Mejuffrouw M. W. DE LANGE, in den ouderdom van 74 jaar en 6 maanden. Hoewel diep bedroefd mogen wij gelooven dat zij is ingegaan in de ruste die er overblijft voor het Volk van God en danken wij Hem voor den rijken zegen ons in haar geschon ken. Mede namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen, J. C. LE COINTRE. Middelburg, 7 Pept. 1896. Heden 7 Sept. overleed na een langdurig lijden, zacht en kalm, mijn geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- I en Grootvader de heer LEENDERT DE GROENE, in den ouderdom van 66 jaar en 8 maanden, in leven Voorzitter-Kerk voogd der Hervormde Gemeente en van het Burgerlijk Armbestuur en lid van den Raad alhier. Kloetinge, 7 Sept. 1896. Mede namens kinderenbehuwd- en kleinkinderen, wed. L. DE GROENELeguand. Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP stil. PETROLEUM Loco i 8.25E Oct.-Dec.f 8.50R. ten overstaan van den Notaris J. DE VOS, te Middelburgop des middags te 12% uur ten verzoeke en aan den stal van den Heer C. WOUTERS te Middelburg aan den Beenhouwerssingel wijk K no. 78, van waaronder 6 Stieren, 1 Kalfvaars en 1 tweejarige vaars, benevens van waarvan drie zeer geschikt voorloop- en trek werk. De Deurwaarder J. F. GELNER, te Cortgene, zal ten verzoeke van den heer Dingenis Remijnse, landbouwer te Camperland des namiddags ten 2 ure. in de herberg, van dhr. M. G. Riemens te Colijnsplaat te weten Te veilen in verschillende perceelen. Alles wassende op de landen der hofste de van JAN JANSE in den Nieuw Noord- Bevelandpolder gemeente Colijnsplaat. BURGEMEESTER en WETHOU DERS der gemeente Vrouwepolder, biengen ter algemeene kennis, dat overeenkomstig 1 van art. 28 jnncto art. 14 van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, (Provinciaal blad no. 2 van 1887,) van den 16 dezer tot en met 20 October d. a. v. dag e- 1 ij k s op de werkuren ten ge- meentehuize voor ieder kosteloos ter inzage ligt, een door Bur gemeester en Wethouders opgemaakt ontwerp van wijziging van den ligger der wegen en voetpaden in de voor noemde gemeente, met de kaait, alsmede dat gedurende dien ter mijn schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Raad. Vrouwepolder den 12 Sept. 1896. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN DOORN VAN KOUDEKERKS. De Secretaris, J. A. GELDOF,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 3