L e e s t a De koning ffiöët ziek aan den disckzeer scherp hebben uitgelaten tegen den naast hem gezeten leider der radicalen Steen over de tactiek der radicalen om den held van den dag te exploiteeren voor eene partij, waar hij behoort aan de gebeele natie. TURKIJE. Het wordt rustiger. Yan regeeringszijde worden onderhandelingen aangeknoopt met de Armeniërs, van wie vele zich schuil houden. Toch hielden de moorden en ar- restatiën nog niet geheel op. Vandaar dat duizenden Armeniërs, met afzwering van hun Christelijk geloof, tot den Islam over gingen. Uit nidere berichten blijkt, dat het aantal Armeniërs omgekomen in de drie dagen van de uitbarsting, meer dan 7000 bedraagt. Het juiste getal zal wel nooit bekend worden, daar de lijken met kar vrachten vol in den Bosporus zijn ge worpen. Door de gebrekkige zorg voor het be graven der lijken liggen er nog duizenden op de kerkhovenmen vreest voor het uitbreken van een epidemie. Op verzoek der gezanten van de groote mogendheden zullen nu de arrestatiën worden gestaakt. Doch de rechtspraken blijven party dig. Kurden die moordden worden vrijgesprokenArmeuiërs wier scffuld niet bewezen werd, worden ter dood gebracht. Inmiddels is de rust op Kreta hersteld geworden. AMERIKA. Bryan de candidaat der demo craten heeft de candidatuur der zilvermannen aanvaard. Mc Kinley, de candidaat der republikeinen, houdt zich voorloopig nog stil, gerust als hij is op den uitslag van 3 Nov. a. Zijn positie is trouwens niet zoo gemakkelijk, al heeft hij een grootere meerderheid achter zich. Hij is candidaat der goudmannen en der republikeinen, der satisfaits, terwijl om Bryan zich vergadert alle man die van wege der tijden nood benauwd is en een schuldeischer heeft en wiens ziel bitterlijk bedroefd is door den achteruitgang in landbouw en bedrijf, waaronder een groot deel van Ameiika gebukt gaat. Zonder den steun der goud democraten komt Mc Kmley er nochtans evenmin als Bryan er komen kan zonder de hulp der zilver-republikeinen. De republikeinsche staten ten Westen van de Mississippi hebben hem losgelaten; zoodat hij 't thans hebben moet van de democra tische Oostelijke staten Indiana, Illinois en Wisconsin met 51, New-York, Connec ticut, New-Yersey, Deleware en Maryland met 63 stemmen.' Doch de meeste van laatstgenoemden hebben een der hunnen, Calmer, candidaat gesteld. Schotland. Te Edinburg is Woensdag het 29ste jaarlijksche Congres der Britsche Trade Uuions saamgekomen. Er waren 242 af gevaardigden, samen van ongeveer een miljoen arbeiders. „Heeren" als Burns, Hardey, Mann en anderen waren er niet. Het Congres te Cardiff kad hen geweerd. Het moesten uitsluitend „arbeiders" zijn. In zijn openingsrede zei de voorzitter Mallinson onder meer dat de socia listen wel is waar den weg baanden voor de parlementaire actie een actie die trouwens onder deze regeering absoluut onvruchtbaar mag heeten maar dat de geneesmiddelen door hen aan de hand ge daan, niet berekend zijn om de verlangde verbeteringen te brengen, wijl nog niet alle standen doordrongen werden van recht vaardiger denkbeelden. Intusschen dreigen de dokwerkers in het Vereenigd Koninkrijk en in deVereenigde Staten met een algemeene staking, eene economische catastrophe zooals deze eeuw er nog geen te zien gaf. Een-en-driekwart miljoen arbeiders staan gereed om op een wenk der leiders het werk neer te leggen. Moge 't gevaar gekeerd kunnen worden door onderling overleg en zoover mogelijke inwilliging ^an billijke eischen PRUISEN. Over de feestelijke ontvangst van het Russisch keizerlijke echtpaar in Pruisen meldden wij reeds een en ander. Görlitz en Kiel zullen een aangename herinnering bij den Czaar achterlaten. Görlitz niet het minst om hetgeen de Keizer van Duitsch- land, des Czaars gast, daar gesproken heeft. Gesproken heeftooknadat de Czaar reedsver- trokken was. Onder anderen sprak de Eeise-Wilhelm van het Russische leger als het grootste en machtigste ter wereld, dat door den Czaar toch alleen gesteld wordt in dienst van den vrede. De Duitsche pers is over deze woorden zeer ontstemd geweest. Maar zij begint nu toch in te zien dat er meer achter steekt dan een schijnbare beleediging aan het Eransche en Duitsche leger die insge lijks tamelyk machtig zijn. Men is gaan inzien dat hier meer de nadruk vallen moet op den dienst des vredes dan op de macht des legers. Keizer Wilhelm ib heusch' zoo'n suffer niet om zich, bij zulk een gelegen heid, iets onvoorzichtigs te laten ontval len. Men gelooft dat men er nu achter is. De goede keizer Nicolaas houdt nogal van zijn familie in Denemarken. Deze koestert nog altijd eenige oorlogszuchtige wenschen tegen de Duitsche natie en nu was de Czaar pas te Kopenhagen geweest om daar misschien niet al te veel toege negenheid voor Duitschland op te doen. Vermoedel jk heeft dus Keizer Wilhelm willeu zeggenKeizer Nicolaas, gij zult toch wel geen oorlog met Duitschland be ginnen Duitschland zal 't met u ook niet doen. Gij zyt toch machtiger dan ik en wij zyn beiden voor den vrede. Het was dus een vingerwijzing. 10 Sept. '96. Het te Hellevoetsluis liggend korvet „Sommelsdijk" zal eerstdaags van daar naar Vlissingen worden gesleept om aldaar van nieuwe stoomwerktuigen te worden voorzien. Bij kon. besluit is dhr. L. van Brug gen, leeraar aan de H. B. S. te GoeB, benoemd tot arr. schoolopziener. By kon. beduit is goedgekeurd dat aan C. J. de Vulder v. Noorden, burge meester van Tholen, op zyn verzoek eer vol ontslag is verleend als secretaris dier gemeente. L it het jaarverslag der „Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzin nigen in Nederland" blijkt o. a., dat de ontvangsten de uitgaven konden dekken de uitgaven bedroegen f 581,220.76Va, de contributiën f fl,189,91Vs. De vereeniging beschikt in het geheel over eene waarde van f 1.383.202,29. De wet tot regeling van de gemeente belastingen is ingekomen. Den inhoud vermelden wy in een volgend nommer. Benoemd met ingang van 1 Sept. by de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen tot opzichter te Eindho ven de tijdelijke opzichter J. C. Henning. KERKNIEUWS. Drietal te Goes ds. G. Mansveld te Scher- penzeel, ds. A. H. v. Selms te Kralingen en ds. M. Beversluis te Barendrecht. Beroepen te Goudswaard Westrik te Sommelsdyk te Exmorra en te Hin. delopen Groenewoud, cand. te Harlingen te Boyl A. J. Kan Jr. cand. te Velp te Mijdrecht en te Fijnaart Eappard te Zuilichem te Ootmarsuin Wartema te Vleutente Enter Jacobsen te Ter- horne; teOdijk, te Marken, te Leersum en te Lopik Lemmerts van Bueren cand. te Utrecht. Aangenomen naar Waarde door ds. P. Snoep te Aagtekerke. Bedankt voor Ouddorp door Doornveld te Wierden voor Metslawier door de Haas te Winsum voor Poederooyen en Loevestein door Eappard te Zuilichem. IJzendijke. Zondag 4 Oct. a. hoopt ds. L. B. Onnes intrede te doen na beves tigd te zijn door den consulent ds. Geert- 8ema Beckeringh van Schoondijke. Door het prov. kerkbestuur van Zeeland zijn tot de evangeliebediening toe gelaten de heeren S. Baart de la Faille van Leeuwarden en J. Weener van Zuilen. Door het kerkbestuur der Herv. gem. te Middelburg is aan het classicaal bestuur van Middelburg opnieuw voor den tijd van zes maanden dispensatie van het be- roepingswerk (vacature Zijnen) gevraagd. Geref. Kerken. Beroepen te Kinsnmageest dr. J. P. Hanina te Oosterbierum. Aangenomen naar Kooten door ds. H. K. Zijlstra te Nes en Wierum. Wy zijn verzocht te willen mede- deelen, dat ds. Van der Veen niet den 13den maar den 20sten September te Borsseie hoopt op te treden. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Monnikondam door de Meijere te Bodegraven. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens huisvredebreuk: J. M., 25 j., arbeider, Wolf aartsdijk, tot 7 d. gev. straf; diefstal: J. M. W., 12 jzonder be roep, Colijnsplaat, tot 4 m. gev. straf, en M. Cl. S., 37 j., wed. A. N., veliarbeidster, Westdorpe, tot f0.50 b. s. ld. h. mishandeling: A. E. de K., 26 j., polder werker, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, en J. J. L., 20 j., werkman, Vlissingen, beiden tot 1 m. gev. straf, en J. E., 29 j., sjouwer, Vlissingen, tot f5 b. s. 5 d. h. en P. v. E., 20 j., kleermakers knecht, Hansweert, tot f 1 b. s. 1 d. h. mishandeling en wederspannigheid: D. v. B., 15 j., zonder beroep, Arnemuiden, tot 14 d. gev. straf, en beschadiging: A. C., 18 j.,landbouwers knecht, Zoutelande, tet f5 b. s. 5 d. h., Goes. Donderdag, onder voorzitter schap van den heer B. Quist, vergaderde alhier de kiesvereeniging „Het volk achter de kiezers moet er in". Er werd o. ra. besloten de kiesvereeniging voorloopig nog te doen blijven bestaan en den naam te veranderen in „God, Nederland en Oranje". Een afwachtende houding zal aangenomen totlat de kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Goes zich zal uitgesproken heb ben over hare verhouding ten opzichte van het centraal comité van a. r. kiesvereni gingen. Scherpenisse- Aan de stemming voor een lid van den gemeenteraad namen Dins dag 76 van de 146 kiezers deel. Herstem ming is noodig tusschen de heeren Johs. Eystenbil Jz. met 23 en M. Vos met 16 stemmen. Voorts bekwamen de heeren C. A. Geuze 11, D. Keur 11 en P. C. van Dalen 7 stemmen, en waren 2 blanco bil jetten en 1 van onwaarde ingeleverd. De overige stemmen waren over verschillende personen verdeeld. Rijkspostspaarbank. Aan het post kantoor Middelburg en de daaronder res- sorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Augustus ingelegd f 14834.84 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4427. Rilland. Donderdag werden drie koeien van de landbouwers A. en J. de Jager door het eten van natte klaver onwel. Twee kwamen gelukkig door eenige hulp middelen weder spoedig bij doch de derde moest worden afgemaakt. De schade wordt ten deele vergoed doordat het vleesch voor de consumtie werd goedgekeurd. Kloetinge. 10 September. Heden werd ter aaarde besteld het stoffelijk over schot van den heer L. de Groene in leven voorzitter van het Burg. Armb., Pres. Kerkvoogd der N. H. gem. en lid van den Gemeenteraad alhier. Onder hen die den overledene de laatste eer bewezen bevonden zich de Burgemeester, Secretaris en leden van den Kaad benevens de Kerkvoogden. Aan het graf werd door den heer Bur gemeester in een kort woord er op gewezen dat de overledene die als voorzitter van het Burg. Armbestuur een vriend der ar men was, de gemeente bijna veertig jaar als Ilaadslid had gediend. Hierna nam Ds. Meloen het woord en herinnerde er aan hoe de overledene, eerst als notabel daarna als kerkvoogd en ten laatste als Pres. kerkvoogd den velen vrijen tyd waarover hij te beschikken had, ten dienste h id gesteld om voor het uitwendige der kerk zorg te dragen. Met de ernstige waarschuwing: bereidt uw huis want gij zult sterven, besloot de leeraar zijne in welgekozen woorden ver vatte toespraak. Colijnsplaat. Donderdag hielden ei genaren der weegbrug aan Glasjeswol (voor malige oesterput) eene vergadering. Na vast stelling van het reglement werl tot weger aangesteld de Heer P. Priester te Wissen- kerke. Tot bestuursleden werden benoemd de HeerenA. J. Kidder te Colijnsplaat Voorzitter, J. J. Snijder te Wissenkerke, vice-voorzitter en A. N. van Langi raad te Colijnsplaat, secretaris penningmeester. Colijnsplaat. Heden, Vrijdag, is men aan de haven alhier begonnen met het scheep doen van suikerbieten. Het grootste schip, dat ooit onze haven bezocht heeft, ligt er nu in om de eerste laling in te ne men voor de suikerfabriek „De Marck" te Oudenbosch. Het kan 185 last is 370000 KG. beeten bevatten. Als men aanneemt dat een gemet land door elkander 15000 KG. beeten oplevert, dat zeker niet weinig is, dan kan dit vaartuig de opbrengst van ruim 25 gemeten in eens vervoeren. De kleinere schippers evenwel zien dergelijke groote vaartuigen in den bietentijd liever niet de haven bin nenkomen. Tegen een 40-jetrige juffrouw te Terborne by Heerenveen die glasscherven in het beestenvoer van haar buurman wierp, uit wrok jegens dezen wegens een mislukte liefdeshistorie, waarin zij de hoofdrol had vervuld, is ondanks haar voile en glacé handschoenen waarmee zij ter rechtbank verscheen, 3 maanden gevan genisstraf geëischt. Te Appelscha zyn brutale inbra ken, gepaard met diefstal gepleegd door een 32-jarigen veenarbeider. Hij was naar Duitschland om werk te zoeken, wat hem niet gelukte, waarom hij Vrij dag j.l. terug keerde. Des nachts te 12 uren was hij bij de woning van de wed. Pij patra, hij nam het raam uit den kelder en kroop zoo naar binnen. De wed. had licht by zich op de beddeplank hij nam dit weg (zonder dat de slapende vrouw dit bemerkte), deed de beddedeuren dicht en zette er eenige stoelen voor. Toen nam hij een schaar van de tafel, brak het kabinet daarmede open en nam daaruit f 55 aan contanten weg. Hij verliet nu de woning enbrak in bij den ai beider Bet ten. Hier brak hij een kastje open, dat in de kamer stond, stak een lucifer aan, om alles goed te kunnen nazien, en nam daaruit fl.20 weg. B. zijn vrouw hoorden den dief wel, maar durfden uit angst het bed niet verlaten. Den volgenden dag ging de dief naar Assen, kocht er een nieuwe jas, horloge ketting, portemonnaie enz., terwijl hij ruim f4 aan Bacchus offerde. Toen hij be merkte dat de marechaussee naar hem zocht, verschool hij zich des nachts in een schuur by familieleden. Maandag werd hy gearresteerd. Hij heeft reeds bekend. Woensdag heeft het onweder hier en daar in ons land nog al kwaad gedaan. In Friesland was het weder verschrikke lijk. In verscheidene huizen te Leeu warden sloegen de bellen van de telefoon aan. vDe bliksem sloeg in een pakhuis. Te Heerenveen bij een hevige straal en harden slag, stortten in de school eenige landkaarten naar beneden, de muur werd ontkalkt en 't werd plotseling zeer warm, zoodat de kinderen ontsteld de vlucht namen naar den uitgang. Nabij Aalten werd een boerderij getroffen en in de asch ge legd. Te Enschede twee woonhuizen. Te Oefelt een hofstede. Te Schermerhorn was het op een oogen- blik ongekend noodweer. Ratelende donder slagen volgden oogenblikkely k op felle bliksemstralen en tezelfder tijd ontlastte zich een hagelbui in korrels ter grootte van een knikker, wier geweldig Kletteren tegelijk met het machtige geluid der donderslagen inderdaad angstwekkend was. Uit Maastricht wordt gemeld, dat vijf der stakende glasslypers zich weder bij de firma Regout hebben aangemeld om het werk te hervatten. Menigeen zal wel een» enkele regelen maar nooit het geheele gedichtje gelezen hebben, waarin in 1710 de voorname werk zaamheden der Staten van Holland werden geschetst. Dit komt voor in de Nederland- sche en Latijnsche Keurdichten en luidt in zijn geheel als volgt Sy comen by paren, Om te vergai en, In den Haegh. Sy syn 't er soo graagh. Sy drinken een glas, Sy peen plas, En laten de saak zooals sy was. Sondaghs absent, Maandaghs in 't Logement, Dinghsdaghs present, Woensdaghs compleet, Donderdaghs niet gerset, Vrijdaghs niets gedaan, Saterdaghs na huys gegaan. Een dubbeltje kan raar vallen en een „papiertje" leelijk verzeilen, zooals da heer B., commissionair in stroo, te Oostwold, heeft onderronden. Onlangs ver miste hij een bankbiljet van f300, dathij goed opgeborgen waande. Allerlei gissingen werden gemaakt. Ook aan verdenkingen ontbrak het niet, daar rijks- en gemeente politie zich weldra met de zaak inlieten zoodat o. a. ook de kisten van meid en knecht doorzocht werden, hoo noode de baas er ook toe overging. Alles vergeefs En nu is gebleken, dat het biljet eigenlijk niet eens weg was. Het was steeds in de daarvoor bestemde doos gebleven, maar bij elk onderzoek in het deksel daarvan blijven steken, dat steeds met den bovenkant om hoog gebleven was. Meid en knecht hebben nu om de doorgestane consternatie te be- loonen, elk f 10 van huu meester ontvangen. De familie Fransen te Oude Pekela, waarvan een mannelijk lid thans gevangen genomen is omdat hij een kind met een karwats zóo toegetakeld zou hebben, dat van het hoofd tot de voeten byna geen plek niet erg beleedigd werd, is in hare woonplaats zeer berucht. Allerlei ontzet tende verhalen, omtrent leven en werken der familie, zijn in omloop. De Fransozen zooals zij in de wandeling heeten, leiden een waar Germanenleven. Stroopen en visscken in verboden water, met verboden tuig en in verboden tijd vaak, is het hoofdbedrijf der mannelijke leden. De nu gevangen genomen Fr. werd pas uit de gevangenis ontslagen. Een ander lid vluchtte onlangs de grenzen over en nog een ander zit nu al tien jaar, wegens manslag. Hij werd tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld De volgende zonderlinge dankbe tuiging komt voor in het Weekbl. v. d" Hoeksche Waard Wijlen A. de Neeff Az. dankt door deze hartelijk voor de vele bewijzen van belangstelling, by zijn overlijden onder vonden. A. De Neef Azn. Rotterdam, September '96. Te Capelle aan den Ysel kreeg gisteren een werkman op de werf een mast op het lichaam zoodat hy ernstig gekneusd en met gebroken beenen in 't water viel, doch gelukkig gered werd zijn toestand is echter zorgelijk. Te Gouda is een IV2 jarig kind dat onge merkt door verwijdering van het hekje, het huis uitgeraakt was, in eene sloot geraakt en gestikt. Te Montfoort viel een 3-jarig kind van een trap op een pot en stierf aan de gevolgen. Fin de Siècle Maand, ontmoeting een aardig lief kind Dinsd.verzuchting 't gevoel dat men mint Woensd.: verklaring, ik wensch u tot vrouw' Donder^.antwoord ik schenk u mijn trouw', Vrydagbedenking er scheelt toch iets aan I Zaterd.zwarigheid dat kan niet gaan Zondagverveling 'k heb nooit haar bemind Maand.hervatting een a n d e r liefkind 1 Alweer deed zich te Rotterdam een geval van ontvoering voor. Een 12-jarig meisje werd Donderdagmiddag door een manspersoon van den Westzeedijk meege lokt. Dit trok de aandacht van een burger, die het tweetal volgde, dat naar Katen- drecht overvoer. Onder Charlois deelde de burger zijne bevinding mede aan een politieagent, die het meisje terugbracht. De ontvoerder is bekend. De politie stelt een onderzoek in. Tel. Een 6G'iarige juffrouw te Delft had Maandagmiddag nogal snel geloopen, om met de naar 's-Gravenhage vertrekkende stoomtram mede te kunnen gaan! Aan de Haagpoort gelukte het haar die te bereiken en daarin te stappen. Nauwelijks had zij daarin plaats genomen, of zij viel dood in de armen van hare naast haar zittende dochte r. De moord te Veeringen. Omtrent den Zondag te Veeningen (bij Zuidwolde in Drente) gepleegden moord ontleenen wy nog het volgende. Gedurende de manoeuvres zijn te Veenin gen vele militairen ingekwartierd. Nu wa ren Zondagavond omstreeks halfacht eeni- gen hunner benevens een aantal jongelie den uit die gemeente in de herberg van W. Stappelbelt te Veeningen bijeen. Het meisje van Harm Kuijer was in gesprek met den cavalerist Hofman, en bood hem aan uit haar glas mede te drinken. Dit werd door haar minnaar reeds kwalijk genomen, doch tot een uitbarsting van toorn kwam het toen nog niet. Ongeveer half tien ontstond er ruzie onder de boerenjongens onderling waarbij dezen evenwel door cavaleristen van elkan der werden gescheiden. Een oogenblikje daarna vroeg Harm Kuyer, boerenarbeider of de cavalerist Hofman een buiten wilde komen. Deze volgde hem en kwam eenige oogenblikken later terug, uitroepende Ze hebben my gestoken". Hy kon niet verder loopen; nog enkele stappenen de ongeluk kige viel zieltogend op den grond neer. Nauwelijks had hij nog de kracht om op zekeren Lambert Dunnewind wijzende, uit te roepen: „die heeft mij gestoken". Het slachtoffer werd daarna door een anderen cavalerist, den hoefsmid Blokker, zooveel mogelijk verpleegd. Niets baatte echter en eenige «ogenblikken later gaf de zwaar getroffene den geest. Nu ontstond tusschen de boeren en de militairen een verwoed gevecht, waarby van den kant der boeren van de messen gebruik werd gemaakt. Het gelukte echter den militairen om de vermoedelijke daders Harm Kuijer en Lambert Dnnnewind, te arresteeren, en dezen den geheelen nacht in de herberg opgesloten te houden. De militairen moesten in 't laatst, daar zij verreweg de minderheid uitmaakten, van hunne karabijnen gebruik maken, welke zy enkele malen in de lucht afschoten. Dit scheen indruk te maken tenminste de boeren verwijderden zich gaandeweg. Van de twee gearresteerden was de 17jarige L. Dunnewind gewond. De marechaussees die ^ochtends arriveerden, hebben Kuijer en Dunnewind, (waarvan de laatste den moord bekende) naar Zuidwolde gevoerd. Dat er hevig gevochten i», blijkt daaruit dat vele militairen gewond zijn, 0. a. de huzaar (x. J. Jansen, die een diepe mes- snede onder den linkerschouder bekwam benevens een suede over de pink de huzaar i eters is aan den sohouder gewond, en de huzaar Keijman Jheeft een snede over de wang. Van den prins van Napels wordt gezegd, dat hy, evenals zyn vader, een gezworen vijand is van een parapluie. Liever blijft hij uren lang in den regen staan dan een parapluie op te steken. Een Moscousch electricien, de heer Kildischewsky, heeft een ontdekking ge- daan, welke kan leiden tot een groote verbetering van het telefonisch verkeer. Hij gaat uit van het beginsel, dat de afstand niet van invloed is op het over brengen van het geluid. Mot zijn vinding moet hy een zeer goed geslaagde proef hebben genomen tussctien Moscou en Eostoff, aan den Donau, een afstand van 890 mijlen.' De heer Kildischewsky wil zich thans naar Londen begeven om zijne uitvinding te beproeven op de Atlantische kabels tusschen de Engelsche hoofdstad en New-York. Te Weidlingen, nabij Weenen, heeft de machinist eener locomotief zijn machine op een andere laten loopen; bij kwam daarbij zelf om het leven, terwijl de stoker, die hem niet van zyn dolzinnig voor- nemen had kunnen afhouden, voor de botsing van de locomotief was gesprongen, waardoor hij ernstig gewond werd. Dr. Gallagher een der Iersche dynv miet-aanslagpleger», die onlangs in vrijheid zijn gesteld, is in een krankzinnigengesticht opgenomen, waar hem het dwangbuis moest worden aangedaan. Gisteren is een hevige cycloon over Parijs gevaren en het midden der stad vreeselyk geteisterd. Een sloep veronge lukte, een boot werd tegen den kant ge- slagen, het verkeer op den Boulevard werd gestremd. De puien van vele winkels werden vernield. De brandweer werd van verschillende zijden te hulp geroepen. De tenten op de bloemenmarkt werden weg geslingerd. Het dak van het paleis van justitie stortte in. Boomen werden ont worteld. Ry tuigen omvergeworpen. Er zijn tien dooden en vijftien gekwetsten De barometer daalde plotseling 7 milli- weter. De storm duurde anderhalve minuut. Het stoomschip Yaroslaffvan de Russische vrijwillige vloot, zal tegen het einde dezer week van Odessa naar Wladi- wostock vertrekken, met 850 veroordeelden aan boord, bestemd voor de strafkolonie baghalien. Ongeveer drie honderd dezer veroordeelden zijn moordenaars, terwijl de anderen veroordeeld zijn wegens meer of mindere afschuwelijke misdaden. Alleen de slechtste karakters worden naar Saghalien gezonden. Zij komen te Odessa in groepen van vijftig tot tachtig bijeen uit alle deelen van Europeesch Rusland. Zij zijn allen aan handen en voeten ge ketend; aan de voetketenen hangen soms nog zware kogels. Bijna alle moordenaars zyn bovendien nog tot lichamelijke straffen veroordeeld. De veroordeelden zien er zonderling uit, hun haar is kort geknipt en een streep is kaal gesohoren loopende over het hoofd, van het voorhoofd tot aan den nek. De Yaroslaff is bijna geheel volgens het model der oude galeien uitge rust. Er bevinden zich rijen ijzeren kooien als in een menagerie, met ringen, enz. Langs deze kooien loopt van voren een stoompijp, waaruit men by gevallen van ernstige insurbordinatie, den gevangenen een stoombad toedient. De pijp van den ouden Blucher waaruit deze tijdens den veldtocht van 1815 rookte, hangt tegenwoordig in het cncketpaviljoen van lord Sheffield te Lon den De lord kocht haar niet lang geleden in Belgie. Toen „maarschalk Voorwaarts" in den slag van Ligny door de Fransche cavalane overvallen werd, viel de pijn hem uit den zak Een Pruis herkende haar als het eigendom van Blucher en stelde ze ter hand aan den rechtmatigen eigenaar, die de pyp aan den eerlijken vinder cadeau v erhuisd ?k liaar Enë^ Een 27-jarige] goulême veroorde vangenisstraf wegen maal gepleegd. De vier, na den dood vi kinderen, in kokend gebracht. Een verrassing.' onlangs den nacbt dc herberg, terwijl men| had bezorgd in het staande varkenshok, hoorde men opeens gevolgd door hulpk van de herberg en d naar het varkenshok boer, die door bruin schappelijk werd omF onvoorzichtigen bezoe positie had bevrijd, varkenshok te zyn b het oogmerk, om een by daar meende aan hem niets meegevallei het hok binnenkroop, omarmd, die hem in ribben brak. De die: takeld werd, zal nu wegens poging tot vervolgd worden. Dinsdag does, in de Prins door den ontvanger de heele steen en puin, gl Woensdag does, in de Prins vt Hollmann vendutie, als schilderde kabinetten,in dito secretaire, canapé, schrijftafel, waechtatel,: ledikanten met matras mangels, fiets, poreeleii zilver. Hefnkenszanri, vo djjk door not. Pilaar Westkapelle, Zuil Huvers 10 uur 1 melkk 20 kippen, snjj-, sta landbouw- en melkge kafput. Eikenhouten ki mangels enz, te velde. Valk een huis, erf en si en 3 perc. bouwl. Roov Te zien 14 en 15 Sept. Vrijdag II Colijnsplaat, bij Rier mijnse 2 uur door deu suikerpeen, 220 roeden den der hofstede van Zaterdag li Borsele, 10 uur do< Kloes in de gemeente] Reigersberg 62,78,97 H. Woensdag Yllssfngen, in de uur door nol. Huvers 5| gelweg M 28 e-i. Een daar nevens. Een heererl porceelen louwterrein al 23 Sept. 10-12 en 2-4 Vrjjdag 251 Drlewege 10 uur v not. v d. Klces haar AFLOOP VEItkOC STAVENISSE. Bij dl aanbesteding van 32000 en 300 KG. Engelscbe k| behoeve onzer Dorpsverc geschreven voor superpF St. Maartensdijk f 2,84. drecht" te Dordrecht f| Have, Zierikzee f 2,72. Dordrecht f2,69. Gebr. nisse f 2,68 Voor de Engelsche kil den slechts 2 personen de eerste en de vierde de respectievelijk vcor f 4,6e berekend per 100 K.G. schrijvers is de levering De Egyptische der over de Ko VLIEGER, met 1 A. J, HOOGENI K. Ie Cointre. Dit populaire geschrif de Vlieger hebben wij stelling gelezen. Wy hebl uit mogen vernemen e deu schrijver van het I hebben hier een betrouw nog vrij onbekend gebie wiens kennis niet wordt beid noch ook hem beh der practijk een oog te velen dit boekske zeer onze jongelingen, in wie nog haar eersten gloed wie allicht zoo uitnemen len voor den Zendingsari waarover de adem der p gaan, en daarom voor de wennen worden. Beknopt Leerboe santen, Zondagssch Middelburg K. Ie Een boekje van slechts getalen minder, en waari w; ardigs voor onze eerstl bijeengezameld, om het als 't ware in te prenten moeders, voor zoover zy van de opvoeding harer een groot gemak. Bij herdrnk zullen enkele na Domilianus, Stephanus, I Joel, Filèmon, Habbakuk statijn, Padmos, de» Palt ten herzien worden, enk als „door de Kardinaal" (1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2