VERKOOPIHGEN AFLOOP VERhOMGEN ENZ- Leestafel. MARKTBERICHTEN. BÜKUKULUKK STA Ml- V De Notaris P. P. SLEGT betnigt bij dezen zijnen dank voor de vele blij ken van belangstelling dezer dagen ont- Woensdag 16 September 1896, in het openbaar te verkoopen: A. des voormiddags 10 uur, voor het huis gemerkt no. 156, aan de Zuid straat te Westlcapelle Beestiaal, Landbouwgereed schappen, Meubelen en Vruchten te Velde, als: B. des namiddags 2 uur in de herberg „de Valk", bij Aaenout Joosse te Westlcapelle No. 1. Een Huis en Erf met Schuur, No. 2-4. Drie perceelen uitmuntend BOUWLAND, Sport-onzin. De vijftigste jaarlyksche wedrennen te Waeregliem zijn al zeer tra gisch verloopen. De vijftig-jaarsprijs was uitgeloofd voor een steeple-chaie, afstand 3800 meter. De paarden moeten daarbij over een zeer breeden greppel springen. E}li jaar gebeuren bij die steeple-chase on gelukken. Maar Dinsdag zijn er van de vijf mededingende paarden vier gevallen, met hun jockeys. Twee dier berijders wer den stervende naar het hospitaal gebracht de een was onmiddellijk dood, de ander zal het nu ook wel zijn en een derde brak zijn schouderblad. Bij een volgend nommer viel een paard zoo dat het direct moest worden afgemaakt. De Tribuna heeft uit Massaua een telegram ontvangen met de juiste opgave van het aantal wapenen enzaan boord van de Doel wijk in beslag genomen. Er waren 30.000 Russische en 15,316 Fran- sche geweren, 6200 kozakken-sabels, en 5,525,832 patronen, bevens 10 kisten met. anderen krijgsvoorraad. Een ui met een trouwring. De trouw ring van enkele m annen is wel eens naar een verborgen plekje verhuisd, doch het geval, dat een inwoner van Freienwalde met zijn trouwring had, is bepaald eenig. De ring van den man was een jaar ge leden ongeveer op onverklaarbare wijze verdwenen en aanvankelijk verdacht men er de dienstbode van. Dezer dagen nu, haalde de echtgenoote van den man groen ten uit den tuin. Bij die gelegenheid kwam zij tot de verrassende ontdekking, dat de verloren trouwring aan den stengel van een ajuinplant zat. De ui was door den ring heengegroeid en bij het, opschieten van den stengel wasj het kleinood, dat ongetwijfeld bij het bewerken van den grond onder de aarde geraakte, weer te voorschijn gekomen. De vrouw was bij deze vondst tot tranen geroerd, waarbij waarschijn lijk de ui het zijne zal hebben gedaan. Een zwaar onweer trok Dinsdag los over Havre. Dikke hagelsteenen vie len, en de bliksem veroorzaakte veel schade. Maar merkwaardig is het, dat tijdens het onweer de zee betrekkelijk kalm was. De bliksem sloeg in de dokken van Ponte Rouge, die in brand geraakten; twee duizend vijf honderd balen katoen verbrandden de schade wordi op 1.500.000 francks berekend. Triomf der zindelijkheid. Een bier- bottelaar werd per „ingezonden stuk" in de „Nordwestbömischen Natienal-Zeitung verweten, dat hij zijn kinderen in een badkuip laat baden om dan in hetzelfde water van dezelfde kuip zijn flessclien te spoelen. De geïntimideerde verklaarde den volgenden dag in gemeld blad het volgende: „Het is onwaar, dat ik de kinderen in de badkuip laat baden en met hetzelfde water de flesschen reinig; in de badkuip, waarin de flesschen zijn schoongemaakt, baad ik zelf slechts en dan wordt de kuip zindelijk met zeep en soda uitgeboend." Nu weet men het dus precies Er wordt in Frankrijk voor een aanzienlijk bedrag aan vodden ingezameld. Elke ingezetene verbruikt jaarlijks 8 kilo vodden, hetgeen voor een bevolking van 36 millioen inwoners een totaal van 288 millioen kilo oplevert, welke, door elkaar 50 centiem waard zijnde, 144 millioen francs opbrengen. De uitvoer is in 1889 tot 37.600.000 francs gestegen. De Parij- zenaars werpen eiken dag in goot en mod der 50 duizend francs, welke ellen nacht door de voddenrapers worden opgeraapt, wat op 't, eind van het jaar het eerbied waardig bedrag van 18 millioen francs oplevert. De koper-opbrengst over de geheele wereld gaat voorujt. Terwijl zij in 1679 nog slechts 154,CCO ton bedroeg, was dit cijfer in 1894 reeds gestegen tot 324,000 ton en klom in 1895 tot 334,000 ton. De opbrengst is dus in den loop der laatste 25 jaren meer dan verdubbeld. Over 1895 is zij over de verschillende landen verdeeld als volgt: Yereen. Staten 172,000 ton, Spanje en Portugal 58,000, Chili 22,000, Japan 18,000, andere landen te zamen 61,000. De nieuwe president van Chili heet Frederico Errazuriz hij was den candidaat der concervatieven. Een flesch van 40 meter hoogte is op de Indusf rie-tentoonstelling te Bordeaux te zien geweest. Deze flesch is natuurlijk niet uit één stuk glas geblazen, doch sa mengesteld uit verschillende groene glas ruiten, die naar ouderwetschen trant in lood waren gevat. Het geheel verkreeg door een ijzeren geraamte de stevigheid van een soliden toren. Deze reuzenflesch bestond inwendig uit verscheidene verdie pingen in de benedenste localiteit bevond zich een restaurant. Een trap voerde tot in de kurk der flesch, die er van buiten uitzag als een met ijzerdraad omspannen champagnekurk, doch in werkelijkheid een kiosk vormde, waarin 35 personen plaats vonden en van een heerlijk uizickt over de geheele tentoonstelling konden profitee- ren. Bij deze reuzenflesch van Bordeaux vergeleken, is het beroemde Heidelbergsche vat een dwerg, want ongeveer vier dezer vaten zouden in deze flesch geborgen kun nen worden. Gescalpeerd. In een schoenleestenfabriek te Fiinfkirchen had dezer dagen een ontzet tend ongeluk plaats. Een der arbeidsters stond naast een drijfriem van de met volle kracht werkende machine en was juist Van plan, een doek om het hoofd vast te jnaken, toen de riem den doek en het haar van het meisje greep. In één oogenblik was haar geheele hoofdhuid, met inbegrip van de ooren en de oogleden afgescheurd. Slechts de omstandigheid dat de machine onmid dellijk tot stilstand gebracht kon worden, verhinderde, dat het lichaam van het meisje door het vliegwiel gegrepen werd. Niette min is er weinig hoop, het ongelukkige meisje in het leven 'te houden, daar zij, behalve de ontzettende verwondingen, die haar van een schoonheid tot een deernis wekkend misvormd schepsel maakten, ook nog een hersenschudding bekwam. Op de Berlijnsche koloniale tentoon stelling had dezer dagen het volgende ver makelijke onderhoud plaats: Een bezoeker naderde een gehuwden Kamerunneger en hield hem een thaler voor met de woorden „Dit geld schenk ik je, als ik je vrouw eens een kus mag geven I" De aangesprokene ging, zonder een woord te spreken, zijn hut binnen, keerde onmid dellijk terug, bood den blanke vier mark aan en zeide En dit schenk ik u, als ge mij toestaat uw vrouw eens te kussen. Er zijn ook domme gauwdieven. Te Parijs ondervonden dit een drietal hunner, die een inspecteur van den veiligheidsdienst Donderdagnacht aanrandden. Deze heer reed per rijwiel door een der straten en steeg af om zijn lantaarn, die uitgegaan was, weer aan te steken. Opeens gaf een voorbijganger hem een hevigen duw, ter wijl twee andere sujetten zich van zijn fiets meester maakten. Beiden wilded ech ter tegelijkertijd opstijgen en wegrijden, waardoor beide schurken twist kregen. Ge durende deze woordenwisseling greep de politieman, die inmiddels was opgespron gen, zijn aanvaller bij de keel en wist hem door eenige welgemikte vuistslagen zulk een kwaad oog'nblikje te bezorgen, dat hij bewusteloos neerviel. Dit ging zoo verbazend vlug in zijn werk, dat de beide andere gauwdieven niet wisten vanwaar de wind woei, toen ook zij geweldige vuist slagen op hun tronies voelden neerdalen. Terwijl de inspecteur het tweetal bewerkte, riep hij luidkeels om hulp, waarop twee politieagenten toesnelden. Een der booswichten koos het hazenpad, de andere rilde van angst tusschen de stevige vuisten van uen inspecteur, terwijl de derde roerloos op straat lag. De agenten hadden dus niets te doen, dan den vluch teling te achtervolgen, die weldra gegrepen werd. Voort ging het nu met het waardige drietal naar het politiebureau. Donderdag 10 Sept. 's lieer Henririlisklnderen, 1 uur in de Oranjeboom door de Goesche po der. Aanwijzing voor de besteding van 12 dezer van liet schoonmaken der watergangen. Biljetten bij dhr. W. Kakebeekeinl. dhr. M. de Bokx. Vifldag 11 Sept. Krabbendijlie, 3 uur het afbreken der bestaande en het bouwen eener nieuwe consistoriekamer der ned. hengemeente. Aanwijzing 1 uur. Bestek enz. bij den secretaris-kerkvoogd. Inl. dhr. A. Ie Clercq te Kruiningen. Dinsdag 8 Sept. Ctoes, inschrijvirgsbiljetten by dhr. Coo- mans ingenieur v. d. prov. waterstaat 34000 M® klinkerpuin, 3550 oude keien by 's Gra venpolder en 1060 dito te Wolfertsdyk te koop bij inschrijving. Woensdag 9 September. Wcntelriinge, 10 uur bij Korstanje door not. Liebert voor erven wed. Traas een huis 337 cA. En om 11 uur aan het sterf huis meubelen. Donderdag 10 September. VlfBsingcn, 9 uur panden in de bank van leening. Woensdag van 2—4 uur te zien. Ierscke, 11 uur aan de Kade door deurw. Hollmann 13000 roode platte pannen. Vrijdag 11 Sept. Scliore, bij S. Cok door not. Mulock Houwer 11 uur mahoniehouten kabinet, 2 linnenkastjes, 2 tafels, 18 stoelen, kachels, 2 veerer. bedden met toebehooren, 2 ledi kanten, klokken, wieg, kleederen, arbeiders- en timmermansgereedschap, hand- en trap- naaimachine. Dinsdag 15 Sept. C.'ops, in de Prins van Oranje 8 uur door den or tvanger der registratie 8 perc. heele steen en puin, geweren en lood. Woensdag 16 Sept. ««es, in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann vendutie. Ilein!ien»z»n«t, voor wijlen wed. Drie- dijk door not. Pilaar een antieke kast enz. Westbapelte, Zuidstraat 156 door not. Huvers 10 ï.ur 1 melkkoe, 2 geiten, varkens, 20 kippen, snij-, stampvoederbakken, landbouw- en melkgereidschap, mest- en kafput. Eikenhouten kabinet. Witte boonen, mangels enz, te velde. En om 2 uur in de Valk een huis, erf en schuur 156 Zuidstraat en 3 perc. bouwl. Rooversweg 92 A.20cA. Te zien 14 en 15 Sept. 10—12 en 2-4 uur. Vrijdag 18 Sept. Colljnsplaat, bij Éiemens voor dhr. Re- mijnse 2 uur door deurw. Gelner 10 gem. suikerpeen, 220 roeden paardepeen op lan den der hofstede van J. Janse. Zaterdag 19 Sept. Borsele, io uur door not. Tak en v. d. Kloes in de gemeenteherberg de hofstede Reigersberg 62,78,97 H. Woensdag 23 Sept. Vlissingen, in de Oude Vriendschap 7 uur door not. Huvers 5 niéuwe huizen Sin- gelweg M 28 e—i. Een perceel bouwterrein daarnevens. Een heerenhuis M 28d. En 4 porceelen louwterrein aldaar. Te zien 22 en 28 Sept. 10-12 en 2-4 uur. KRABBENDIJKE. Het bouwen van een nieuw woonhuis voor den jWelEd. Achib. Heer J. N. Elenbaas, burgemeester dezer gemeente, werd heden onderhands toege wezen aan den heer J.P. Panny aannemer alhier, het wordt uitgevoerd onder toezicht en naar het ontwerp van den architect Le Clercq te Kruiningen. Niet de mensch maar God. Leerrede over 1 Cor. 3 57 gehouden op 23 Aug. 1896 door W. H. Gispen predikant bij de gereformeerde kerk te Amsterdam A. Bij gelegenheid zij ner veertigjarige ambtsbediening. Am sterdam W. Kirchner firma A. Fern- hout). In dezen langen titel is al de aan beveling vervat die wij voor deze leerrede te schrijven hebben. Het thema, de tekst beantwoorden geheel aan het bescheiden karakter van dezen dienaar des Woords; die, schoon lang geleden, nog zijne oude vrienden te Vlissingen niet vergeten kon. Hij zegt op bladz. 23 Te Vlissingen doar- leefde ik eene geestelijke opwekking, vooral onder de jongelieden. De redenaar gunt ons met deze ongekunstelde kanselrede een kijkje in zijn harten op de eigenaardige gaven hem geschonken. Wij wenschen den uitgever geluk met deze uitgave. Iets over Doop en Dooperschen. Brief aan mijn vriend Timotheus waarbij ingesloten mijn schrijven aan den Utrecbfschen Kerkeraad door G. de Leeuw, oud-ouderling der geref. kerk te Utrecht. Uit gever P. den Boer. In deze net uitgevoerde, wat taal en stijl betreft aangenaam te lezen brochure wordt met een beroep op een enkele schriftuurplaats en op oude schrijvers, met name Koelman, k Marek en v. d. Kemp geprotesteerd tegen de hypothese van dr. Kuyper in betrekking tot den Doop, dat n.l. het „onverliesbaar zaad der wederge boorte reeds bij de geboorte van Gods wege (wordt) ingeplant." „Epigonen" van Knyper zijn „brutaalweg" deze hypothese tot these gaan verheffen, terwijl nog anderen „meer Dordtsch dan Dordt" er de zonderlingste conclusiën uit getrokken hebben. In den „brief aan den kerkeraad'' wordt menige wondeplek aangewezen. Wij kunnen echter niet beoordeelen of de schrijver gelijk heeften al konden wij het dan nog zou den wij ons als politiek blad geen partij stellen. Wij volstaan derhalve met op deze uitgave de aandacht te vestigen. Al leen nog ditHet slot van den brief (eene verzuchting dat toch moge gepredikt wor den in den geest der oude schrijvers) lezende dachten wij aan Beets' Den lof der Ouden hoor ik gaarne zingen, Maar hun gezag betwist ik eens voor al Want, lieve vriend, wanneer ik 'tzeggen zal, Wat waren ze in hun tijd dan Nieuwelingen? Deze opmerking geeft den „Nieuwelin gen" van onzen tijd wel eenige aanspraak op eene omzichtige beoordeeling Lunner gevoelens. AXEL, 5 Sept. 1896. Oude Tarwe f7.— a f7.25. Nieuwe Tarwe f7.— a f7.25. Rogge f5.—a f5.25. Nieuwe Wintergerst f6.— a f 6.75. Zomergerst f a f—Haver f5.— a f5.60. Kookerwten f6.60 a 17.—. Voererwten (5.50 a f6.—. Paardenboonen f5.75 a 16.—. Lynzaad f af Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen 1.30 a f 1.40 perl04K.G. Rotterdam, 7 Sept. 1896. Zomergerst 10 cent hooger. Haver mindere 10 cent lsger. Buitenlandsche vast. Meel stil. Tarwef 5.- f 6.40 Nieuwe Tarwe. - 5.40 - 6,15 Rogge3.30 - 3.80 NieuweW inter gerst- 3.40 - 4.60 Zomergerst - - Chevaliergerst 7,25 - 7.50 Haver- 2.30 - 3 Nieuwe Haver - - - Paardenboonen. Erwten4,— - 5,— Nieuwe Kook erw t e n 6,- - 6,75 Bruine Boonen - 9,75 - 10,75 Witte Kanariezaad. - 4,— - 5,80 Nieuw Koolzaad Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 226 runderen, 246 kalveren, 2383 scha pen of lammeren, 576 varkens. De pry/.en waren als volgt: vette runderen lequal. 66, 2equal. 60, 3e qual. 56 a c, kalveren le qual. 86, 2e qual. 75 a 68 schapen le qual. 50, 2e qual. 45 c. Varkens le qual. 37 2e qual. 36 c. 3e qual. 35 ct. licht soort 31 a 33. VLAS 4287 steen blauw. steen wit steen Groningsch. Geen aanvoer. AJUIN 12000 balen f 0,75 af 0.85 per 50 kilo. Zeeuwsche EIEREN f3.80 a f3.60. AARDAPPELS. Zeuw6che blauwe f 0.— a fO. Zeeuwsche Jammen fO a fO.OO. FJakkeesche Jammen f 1.80 a f 2,—. Spuissche Jammen fl.gO a f 2,20. Pooters f 0,a f 0, Muisjes f 1.80 a f 0. Westlandscbe klei f2. a f2.20. Westlandsche zand f 2.50 a f2.70. Aanvoer en vraag tamelyk. Tamelyke aanvoer, weinig vraag. Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk* te Rotterdam. MEEKRAP geen zaken. PETROLEUM vast. Loco f 8.15 en 18.20E NIEUWE-, WEST-, NOORD-, ZUID- en NIEUWE WEST KRaAIJERT 9 Sept. Van 5 en 7 September 1896. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. W. F. van der Horst jm. 26 j. en A A. Schoep jd. 23 j. Bevallen: A. Verryk geb. vanOuston d. J. Roose geb. Gemier z. W. C. J. Pluymeis geb. Bos z. S. Sturm geb van Sluijs z. A. A. van Tiel geb. Toebuig z. P. Rykse geb. de Bree z. A. W. J. Adam geb. Pluymers z. G. M. Hamelink geb. van Sluys d. A. Wisse geb. Beekman z. G. Hoepner de Groot d. G. P. Ludikhuize geb. Akkerman d. A, J.Damen geb. Hariot z. Oveileden: H- van der Burgt 9 m. z. GOES. Ondertrouwd4, Izak Kriekaard 24 j. jm. en Anna Pieternella de Koster 21 j. id. Geboren7, Jan z. v. Hendrik Gunst en Susanna Kriekaard. Overleden 6, Ann* Carolina Castelijn 95 j. ongeh. 7, Hendrik 15 j. z. v, Hendrik de Groot en Cornelia Elizabeth Bolier. Van 29 Aug. tot 5 Sept. VLISSINGEN. Ondeitrouwd J. G. Stein- hau r jm. 40 j. en J. de Vos jd. 24 j. Getrouwd M. van der Moor jm. 25 j. en M. W. Habraken jd. 23 j. G. van Often- beek wedr. 37 j. en J. Schenk wed. 40 j. Bevallen A. P. Cop geb. Smit z. D. H. Melis geb. Hariot z. D. Walé geb. van der Eijk d. A. Bosschaart geb. Goossen d. C. Byleveld geb. Sinkez. M. de Bruyne geb. deDoeider d. G. L. Timmermans geb. den Boer d. M. C. S. Buijs geb. van Eenennaam d. Z. Tissink geb. Veriiage z. C. M. Doense geb. van Opberghtn z. P. Fuijpe geb. Spruyt d. E. Kraak geb. Paihan d. A.M. Besuyen geb. Kokelaar z. P. de Ry'cke geb. Willeboordse d. Hoogerwerf geb. ten Pieiik d. J. Goed hart geb. Borsje d. L. Duivewaardt geb. van den Berg z. J. Boone geb. Le Roy z. levenloos. Overleden G. Gabnölse z. 6 w. S. V. Audeuaarde d. 3 m. J. J. Kramer d. 4 w. J. de Nooyer d. 9 m. Over de maaad Augustus 1896. 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren: 3, Cornells Willem v. v. Cent Maat en Maria Speykeis. 5, Gabriel z. v. Jan Zweedijk en Adriana Ku>.ce. 7, Susanna Geer. truidad. v. Jan Harink en Tannetje Schou ten. 9, Cornells z. v. Nicolaas van Ant werpen en Suzanna,Mune. 12, Joris z. v. Cornelis Schipper en Klazina Kaaisteker. Maarten z. v. Jan Vormeule en Geer- truida Verdonk. 15, Franciscus Jodocus z. v. Jac.b Otte en Pieternella van Baren. 26, Jozina d. v. Hermanus Jansens en Sara Schoonaart- 28. Dina Jacomina d. v. Adam Baayens en Jacomina Murre. 29, Jillis z. v. Jan van den Dries ên Anto- ma van de Plasse. Overleden4, Adriana Josina Hannewyk 72 j. wede van Lieven Snoodyk 7, Jo hanna 9 mnd. d. v. Johannis Franse en Pieternella Jansens. 11, Jan Vroonland 65 j. ongeil. 17, Susanna Geertruida 10 dg. z. v. Jan Harink en Tannetje Schouten. 20, Maria 1 mnd. d. v. Frans de Koken Catharina Korkhove. 21, Johanna Corne lia 7 mnd. d. v. Jan van Roosendaal en Cornelia Wagenaar. Levenloos aangegeven26, een dochter van Cornelis van Haveren en NeeltjeButejjn. RILLAND-BATH. Huw. af k. 9 (en Geh. 27,) C. Colhorn 26 j. jm. te Amsterdam en Janna Dansen 32 j. jd. ta RilJanö-Bath vroeger te 'sGravenhage. 9, Pieter Eifï 24 j. jm. te Middelburg en Adriana van Burg 23 j. jd. te Rilland-Bath vroeger te Middelburg. 16, Jacobus Leopoldus Dingens 23 j. jm. en Cornelia van de Griek 20 j. jd. - 30, Pieter Dronkers 26j.jm te Rilland-Bath enBai- bera Jacobusse 23 j. jd. te Krabbendijke. Geboren: 4, Petrus Eduardus z. v. Honoré Schelfaut en Maria Ludovica van Qeertiuy. 3, Hermanus z. v. Gilles de Bokx en Dina Zandee. 7, Willem David z. v. Jacob Danser, en Jacomina Moerman. 10, Pieter nella d. v. Cornelis van Driessen on Elisa beth Kastelein. 8, Anthoninad. v. Dirk van Baaien en Maria Kanaar. 16, Macbiel Cornelis z. v. Pieter Koie en Tannetje Koe man. 25, Gommert z. v. Cornelia Traas en Neeltje Nagelkerke. 29, Cornelis z. v. Willem Griep en Adriana Verplanke. Overleden 31, Pieternella 3 wk. d. v. Cor nelis van Driessen en Elisabeth Kastelein. HEINKENSZAND. Geboren: 2, Cornelia Elizabeth d. v. Marinus Paauwe enLauiina Maatje Uyterschout. 9, Cornelia d. v. Pieter Driedyk en Maria Boonman. 13, Susanna Maria d. v. Cornelis Westdorp en Adriana B; lleur. 16, Jannetje d. v. Johannes Hoogerland en Johanna Eckhardt. - 23, Maria AlbertinaElisabeth d. v. Bartholomeus Hubertus Pieter Janssen en Maria Carolina Bertha Chorus. 30, Jacobus z. v. Dingenis Hannewijk en Cornelia de Korte. Overleden 2. Pieternella de Baar 69 jaar vrouw van Jan Wouters. 24, Jannetje 9 dg. d. v. Johannes Hoogerland en Johanna Eckhardt. Levenloos aangegeven14, een zoon van Bastiaan Simonse en Cornelia van den Dries. KRABBENDIJKE. Ondertrouwd 22, Pie ter Dronkers jm. 26 j. te Rilland Bath en Baibera Jacobussen jd. 23 j. te Krabben dijke. Geboren: 1, (en overleden den 4,) Adriana d v. Marinus Westrate en Kornelia v. d. Est. 7, Pieternella d. v. Marinus de Kok en Maria Blok. 28, Frans z. v. Marinus Neels en Lijntje Smit. Izaak z. v. Jan de Boe en Adriana Steketee. 30, Jo hanna d. v. Pieter van Hekke en Dingena van de Vreede. Henri Frank z. v. Ja cobus Adam en Aaltje van Straalen. 31, Jacobus z. v. Jan de Ryder en Christina v. d. Berge. 31, Pieter z. v. Jan van Iwaarden en Francina Bruinzeel. WAARDE. Geboren7, Katharina Kor nelia d. v. Willem van Liere en GeerUuida van Houte 24, Jacobus Jannes z. v. Jannes Kroes en Pieternella Schuiling. Overleden13, Jacoba 3 mnd. d. v. Jacob Braan en Klazina c'e Goffou. 31, Lukas Krijnsen 67 j. weduwnaar van K'ina Moelker, Heden 7 Sept. overleed na. een langdurig lijden, zacht en kalm mijn geliefde Echtgenoot, Vader, Behnwd- en Grootvader de heer LEENDERT DE GROENE, in den ouderdom van 66 jaar en 8 maanden, in leven Voorzitter-Kerk voogd der Hervormde Gemeente en van het Burgerlijk Armbestuur en lid van den Raad alhier. Kloeting e7 Sept. 1896. Mede namens kinderenbehuwd- en kleinkinderen wed. L. DE GROENELegband. Heden overlied na een kort stondig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, WILHELMINA DE BRUIJNE, Wed. Jozias db Koeijeb, in den ouderdom van 79 jaar er, 6 maanden. Namens de Familie MEEUWIS DE KOEIJER. Ierseke6 September 1896. Strehke deze tot algemeene kennis geving aan vrienden en hekenden. *K* Heden overleed onze veel ge liefde en zorgdragende Moeder, MARIA VAN SORGE, Wed. van Gillis de Rijke, in den ouderdom van 58 jaar. De wetenschap, dat zij is ingegaan in de rust, die er overblijft voor Gods volk, lenigt eenigszins onze smart. Vit aller naam F. DE RIJKE. Middelburg7 September le96. Deze strekke tot algemeene kennis geving. Hartelijk dank voor de vele be wijzen van liefde en deelneming mij, zoo wel in het lijden als na het overlijden mijner geliefde Echtgenoote, bewezen. Mijn ware troost is deze dat zij heengegaan is naar het Jeruzalem daar boven waar zij thans juicht met haar lief kind, volmaakt voor 's H eeren troon. Sterke, mij God in het vaste geloof dat Hij zorgen zal voor mij en mijne drie lieve kinderen. Mede namens Broeders en Zusters Goes, 7/9 '96. JOHs. ORTELEE. De Notaris HUVERS te Middelburgis voornemens om op 1 extra baalgevende Melkkoe, 2 Geiten, Varken, 20 Kippen en 3 Hanen, Snijbak, Kruiwagens, Stamp- en "Voederbakken en ver der Landbouw- en Melkgereed- schapIlooi. Stroo, Mutsaards, Brandhout, Mest en Kafput. Eikenbouten Kabinet, Bureau, Taiels, Stoelen, Spiegels, Schil derijen. Bedden, Kachels, Glas-, IJzer-, Koper- en Aardewerk. WitteboonenAardappelen, Mangels en Peeën te velde. gemerkt no. 156 aan de Zuidstraat tc Westlcapelle gelegen in de gemeente Westlcapelle, aan den Rooversweg, te zamen groot 92 Aren 90 Centiaren. Alles breeder bij biljetten. Te bezichti gen Maandag en Dinsdag 14 en 15 Sep tember a. s. van 10—12 en 2—4 uur. Inlichtingen verstrekt genoemde Notaris kantoor Hofplein.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 3