Borsele15 25 40 i.ct. 1 Sept. j.l. m terug te komen het verslag van De opmerking adres is z. i. niet eergegeven. Waar ds. L. ons bleek. :bt ontsnapt was, het verzoek van le bedoelde regels aldus te lezen boom boude het openlij k uitspreek, voren deed, dat, ook Prof. L. niet n de godsvrucht eroorloof ik my dat niet alleen ichen te handelen Irdinantiën (rods. dit wenscht Prof. Wielinga, re wenschen allen lille Gods we zijn en daarom juist begrijpen, waar ze verschil van mee spatten. Vooral iben wy allen be elderig voor God elkander. iddelburgschen Ge- rg 1 Sept. 1896. toole, Brevet, de ouck Hurgronje. Ier vorige zitting is tela, wordt over ig van de punten St. houdende r genomeu raads- Iners van het Ar- toekende doortrek- der waterleiding Loppejan, waarin ?er de handelwijze .en gemecntebouw- genoodzaakt heeft 1896 volgens |iomen smidswerk leggen aers van den Ko- ïier-, Rouaansche het riool ge- voor de Nieuwe aers van de voor- brzoek aldaar nog ren Hondsmerk om de verplichtingen meter te verbrui- andere adressen tarief voor de .rstel van B en W. ■lief. des Voorzitters raor kennisgeving c, d ene gesteld gelijk sell Bestuur tot later aange- [ng der eerstvol- ïder. stemmen (twee lacht) de heer H. oemd. vaste raadscom- len benoemd het ontwerpen I wier overtreding [n de Burgemees- en A. P. Snouck Schorer, van der Hurgronje ieder lelkens eene stem lm Financiën de net 12 stemmen Tak met 12 (1 lieer E. P. Scho- It 12 (1 was in lelaar en A. P. met 13 stemmen, m Fabricage de [tevens voorzitter, in blanco), van varen in blanco de Bee), en van tge bracht op den behoeve van de ling en het oud pppelaar met 13 jnje met 12 stern- verklaarden allen ling aan te nemen. leeraar in de avondschool (va- eming van P. J. raar in de Neder- nde en geschiede- in de wiskunde anbevolen dr. W. _an der Harst, vraagt of per se ïen moet gekozen lere sollicitanten irwijs ruimschoots lebben. ïen heer van der B. en W. hebben laten leiden door die van oordeel laan de burger; avondschool meer moet gevorderd worden dan van iemand die gewoon lager onder wijs geeft. Be heer van Dunné vindt dit van het standpunt van B. en W. volkomen correct. Hij zal er ook niets op afdingen maar meent van deze gelegenheid gebruik te moeten maken om op eene groote incon sequentie te wijzen. Wat een misbaar namelijk is vroeger niet gemaakt, toen men aan de tot hiertoe slechts contro- leerende hoofden van scholen besloot ook het onderwijs in een der klassen toe te vertrouwen. Het heette destijds dat die hoofden daarvoor geen tijd hadden en wat zien wy nu Diezelfde hoofden solliciteeren naar de betrekking in quaestie, wel een bewijs dat het hun niet aan tijd ontbreekt. Tot Btemmiug overgegaan zijnde ver krijgen dr. Poort en van Milaan hoofd van school H ieder 7 stemmen, zoodat het lot hier moest beslissen, hetwelk zich ten gunste van dr. Poort verklaarde. Omtrent de herbenoeming van P. J. Vervenne verklaarde de heer van Hoek niet te begrijpen dat die leeraar, die al drie jaar tot groote satisfactie als tijdelijk gefungeerd heeft, steeds op dien voet be stendigd blijft. Ook de heer W. H. Snouck Hurgronje is hetzelfde gevoelen toegedaan waarop, na eene toelichting door den heer Gratema, een voorstel volgt van den heer van Hoek om niet te benoemen een tijdelijk, maar een definitief leeraar, welk voorstel met 8 tegen 6 stemmen wordt aangenomen. Tot de benoeming overgaande, wordt gekozen P. J. Vervenne met 12 stemmen tegen 2, die op van Milaan waren uitge bracht. V. Benoeming onderwijzer school B (va cature L. J. de Vries). Door B. en W. worden aanbevolen J. J. van Aartsen te Middelburg, A. Dekker te Krabbendijke en P. Davidse te Oost- kapelle. Benoemd wordt J. J. van Aartsen met 10 stemmen, zijnde nog, behalve 1 stem in blanco, 3 stemmen uitgebracht op A. Dekker. VI. Het opmaken van eene opgaaf van zes personen, die de vereischten bezitten om tot zetter voor 's rijks directe belastin gen te kunnen worden benoemd. Conform de voordracht worden daartoe achtereenvolgens met unanieme stemmen aangewezenPh. Boudewijnse, J. C. Fre- deriks J.Cz., D. J. Dronkers, J. C. de Waal, W. J. J. Boole en W. A. van der Harst. VII. Voorstel van B. en W. tot het aanvragen van concessie tot tolheffing op den MiddelburgVlissingschen rijweg, daar de tegenwoordige voor drie jaren verleende concessie 31 December a. s. expireert. Het voonstel wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. VIII*Voorstel van B. en W. tot her ziening van het pensioen van H. F. Cor- nelus, oud-commies bij de plaatselijke be lastingen en keuimeester van de versche visch, uit welke betrekking bij tegen 1 Januari a. s. eervol ontslag vraagt. Het voorstel strekt om met ingang van 1897 het pensioen van f 106.40 te brengen op f250.60, waarmede men zich stilzwij gend en zonder stemming vereenigde. IX. Voorstel van B. en W. tot reorga nisatie van den dienst betreffende het keu ren van versche visch. Vroeger waren er twee keurmeesters, die behalve hunne emolumenten een vaste toe lage genieten van f 100 's jaars ieder. Daar nu Cornelus met 1 Januari defungeert, stellen B. en W. voor, de vaste toelage van den keurmeester van der Sluijs die een meer dan gewone activiteit aan den dag legt, van f 100 te brengen op f 175, zullende dan voor de overschietende f25 worden aangesteld een assistent, die, bij mogelijke ontstentenis van van der Sluijs, dezen kan vervangen tegen eene belooning van f0.50 daags. De heer van Dunné merkt op dat het woordje versche in het voorstel wel achter wege had kunnen blijven, waarop de Voorzitter antwoordt dat het hier wel op zijne plaats is in tegenstelling van gedroogde visch. Nadat nog de heer Gratama zijn leed wezen betuigd had dat men niet gereflec teerd had op zyn vroeger uitgedrukten wensch om alle emolumenten te doen vervallen en den keurmeesters eene vaste jaarwedde te geven, wordt het voorstel van B. en W. zonder stemming aangenomen. X. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van toestemming van G. Alberts Lzn. Co. tot aanleg van sporen over en buizen in gemeentegrond. Het voorstel, dat geen enkelen bestrijder vond, strekt om de toestemming te ver leenen tegen een recognitie van f 1 'sjaais voor de sporen en de gewone belasting y00r-,onn zen volgens de verordening van 1873. XI. Voorstel van B. en W. betreffende het aangeplempte deel der vest bij de Dam poort. Het voorstel strekt om het kosteloos af te staan aan P. van Leerdam, met ver plichting om het van den openbaren weg te scheiden door hekwerk, de noodige slooten en greppels te graven en het ter rein op 1 October 1900 als goed bouw- laid op te leveren. De gemeente betaalt f50 schadevergoeding, wanneer zij het vroeger opvraagt, waartoe zij zich het recht heeft voorbehouden. De heer E. P. Schorer kan zich niet voorstellen dat hier zou noodig zyn een hekwerk, dat nergens aan den kant der vesten gevonden wordt en wijst er op dat iu de stukken dan eens van hekwerk, dan weder van afscheiding gesproken wordt. De heer den Bouwmeester zegt dat hek werk en afscheiding hier hetzelfde be- teekent. Het hekwerk is hier dringend noodig; voor water hebben de jongens ontzag, maar hier is het al vaak gebeurd dat zij in den modder gezakt zijn. De heer Schorer betuigt den heer den Bouwmeester zijn dank voor de gegeven inlichtingen, waarna het voorstel zonder stemming wordt goedgekeurd. XII. Bekening burgerlijk armbestuur 1895. De heer Brevet verlaat als lid van het armbestuur tijdens de behandeling van dit punt de zaal, waarna de rekening zonder aanmerking wordt vastgesteld tot een be drag van: Ontvangsten ,f36402.68V9, uit gaven f35594.12V2, en dus met een goed slot van f 808.56. XIII. Bekening godshuizen 1895. Deze rekening bedragende aan ontvang sten f 59627.14 aan uitgaven f 58774.02 en dns met een goed slot van f853.12 wordt eveneens zonder discussie goedgekeurd. IXV. Begrooting godshuizen 1897. Conform de opgave wordt deze, met het nieuwe tarief voor verpleegkosten, vastgesteld op f 50166,33Vs in ontvang en uitgaaf. XV. Gemeenterekening 1895. Door de commissie van Financiën na gezien en goedgekeurd, wordt deze rekening thans by hoofdelijke stemming met alge- meene stemmen bepaald op een bedrag van: Ontvangsten, f 1.083664.52Vs, uit gaven f 1.066842.25V2 en dus met een goed slot van f 16822.27. XVI. Voorstel van B en W. betref fende den dienst van het oud archjef naar aanleiding van de benoeming van M. H. van Visvliet tot commies-chartermeester bij 's Rijks archief. B. en W. hebben pogingen ^aangewend om den heer van Visvliet voor de gemeente te behouden en zij hebben bij den Minister hiertoe de grootste bereidwilligheid ge vonden, zoodanig zelfs dat de werkuren van den heer van Visvliet zoo verdeeld zijn dat hij nog met vrucht kaa werkzaam zijn voor de gemeente. Echter zal dit niet meer in die mate zyn als vroeger, waarom zij voorstellen de bezoldiging van den heer van Visvliet voortaan te bepalen op f 400 en tegen eene belooning van f300 'sjaars W. O. Swaving aan te stellen als adjunct-archi varis. De heer van Dunnéeen woord van hulde en dank brengende aan den heer van Visvliet voor de goede diensten die hy bewees, kan zijne sanctie niet aan het voorstel hechten. Het oud archief was niet in orde de betrekking van archiva ris wordt gecreëerd en daartoe wordt de heer van Visvliet benoemd veel is door ijver tot stand gebracht, maar het doel is bij lange na nog niet bereikt, er moet nog veel geschieden. Zijns inziens ware het dus beter geweest den heer van Visvliet een eervol ontslag te geven en iemand te benoemen die al zijn tijd aan het werk kon wijden. De Voorzitter antwoordt dat voor eene feelooning van f7C0wel niemand te vinden zal zijn. De heer van der Swalmt is het met den heer van Dunné eens dat een heele beter is dan twee halve; toch is hij voor het voorstel, daar een nieuwe zich er weer zou moeten inwerken en hij niet gaarne de goede diensten van den heer van Vis vliet, die nu eenmaal op de hoogte is, zou willen ontberen. Het voorstel wordt aangenomen tegen stemmen de heeren van Dunné en Gratama XVII. Voorstel van B. en W. tot aan koop van strookjes grond aan den Veer schen singel en het Arnemuidsche voetpad Conform het voorstel wordt zonder dis cussie of stemming besloten bedoelde strook jes aan te koopen tegen f 1.50 per centiare XVIII. Bezwaarschriften inkomstenbe lasting 1896. Na geheime zitting wordt in de heropende openbare besloten a tot het haadhaven van de aanslagen van de Wed. Damave, T. L. van Wagten- donk, J. P. Plnijmers, J. G. Vlind, J. de Kam, J. Hondius, J. Compter, J. J. Nierse,- J. Beijnierse Cz., K. Melis, J. J. Peeters, J. L. de Groot, D. Wiener Jr., L. J. Sche pers, D. Nypjes, P. van Langeraad, C. H. de Kan en J. C. A. van der Harst; 1) aan te houden tot eene volgende zit ting de reclame van A. Meijers, waarover de stemmen staken; c niet ontvankelijk te verklaren de re clames van P. L. v. d. Thoorn en Ib. Pré, als zijnde te laat ingediend d. den aanslag van P. Tak terug te brengen van de 13e naar de 12e klasse (hiertegen stemden de heeren van der Swalme en Tak); e. te vernietigen de aanslagen van A. I. B. Lambertz en I. Hol; en f. voor kennisgeving te ontvangen de mededeeling des voorzitters dat J. H. Meijer zijne reclame heeft ingetrokken. XIX. Voortzetting behandeling ontwerp van wet tot verandering van de grens tusschen Middelburg en Nieuw St. Joosland. In een schrijven aan den Baad weer leggen B. en W. de door de heeren Tak en van der Swalme vroeger geopperde bezwaren en handhaven zij hun voorstel om aan Ged. St. te berichten dat het ont werp van wet wordt goedgekeurd. De heer Tak ban zich met het voorstel niet vereenigen. B. en W. zeggen dat het onderhoud van den dijk vervalt, maar d<r rvoor zijn in de laatste jaren geen gelden uitgegeven. Het kan waar zyn wat B. en W. beweren dat V» van het personeel van het af te stane gedeelte voor Middelburg behouden blijft, maar toch zal het aan belasting ongeveer f268 verliezen, zonder eenige vergoeding. Met het oog op de gemeentefinanciën ts hem dit offer te zwaar, alleen om eene naburige gemeente ter wille te zyn. De heer E. P. Schorer is doordrongen van het gewicht der zaak. Hij vraagt in lichtingen omtrent voor- en nadoelen, ten einde zich eene balans te kunnen maken. De heer den Bouwmeester antwoordt dat wel degelijk jaarlijks ongeveer f25 voor onderhoud van den dijk wordt uitgegeven; de berekeningen van den heer Tak zijn juist, de gemeente zal f 268 aan belastingen derven, inaar daarentegen Vs van het per soneel of f90 behouden. Dus, zegt de heer Schorer, een jaarlijksch verlies van pl. m. f178, dat, bij eene be grooting als de onze, niet kan of mag op wegen tegen het doel dat beoogd wordt. Ook de heer Brevet deelt het gevoelen van den heer Schorer, ofschoon hij eene betere grensregeling gewenscht had. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. aangenomentegen stemmen de heeren v. d. Swalme, van Dunné en Tak. Niets meer aan de orde zijnde gaat de vergadering uiteen. Goes. Dinsdag was het 25 jaar geleden dat het oudste lid van den gemeenteraad de heer B. Quist als zoodanig gekozen werd. By de eerBte stemming- op 13 Aug. 1871 bekwam hij 58 en de Eoomsche candidaat de heer J. J. Wieking 48 stemmen. Bij de herstemming op 1 September d. a. v. werd hij gekozen met 85 stemmen, terwijl de Eoomsche candidaat 58 stemmen op zich vereenigde. Deii 4 October d. a. v. werd de heer Quist geïnstalleerd zoodat hij op 4 October a.s. den dag hoopt te herdenken dat hij 25 jaren lang onafgebroken zitting had. Bij zyn laatste periodieke aftreding, Juli 1893 werd hij door de kiezers gehandhaafd. Evenals bij zyn eerste verkiezing, in 1871 kwam hij in herstemming met een Boom- schen candidaat den heer J. F. v. d. Leeuw, doch behield zijn zetel met 350 tegen 209 stemmen. De eerste maal met 85 stemmen gekozen schonken thans 350 kiezers hem hun stem. De heer Quist behoort niet tot de spraak zaamste, doch zeker tot de trouwste leden van den raad, die niet licht een zitting overslaat en de gemeentezaken naar ver mogen behartigt. Ofschoon de oudste in functie behoort hij niet tot de oudste in leeftijd en uiter lijk. Pas 53 jaar oud; leeft liij zich der halve reeds op jeugdigen leeftijd met het vertrouwen der kiezers vereerd gezien. Hij geniete het nog lange. De Kerkeraad der Geref. Kerk te Goes verzond Maandag het volgende te legram. Aan H. M. Koningin Wilhelmina Soestdijk. De Kerkeraad der Gereformeerde kerk te Goes biedt Uwer Majesteit zyn eer biedigen heilgroet op dezen dag. Der Vaderen God bereide U vreugde en heil; zij de Leidsman Uwer jeugd; en spare U lang voor Uw Oranjelievend Nederland. Ds. VAN DEB VEEN, Voorz. Waarop Dinsdag morgen het volgende antwoord werd ontvangen: H. M. de Koningin-Eegentes draagt mij op, U en den Kerkeraad dank te betuigen voor de gelukwenseken H. M. de Koningin aangeboden. Adjudant van dienst: VAN TETS. De toestand van den heer Farneombe Sanders, lid der tweede kamer voor het kiesdistrict Haarlem, is hopeloos. Goes. Gemeenteraad Dinsdagmorgen 9 uur. Voorzitter de heer Bamondt, oudste wethouder. Afwezig de heeren de Witt Hamer (burgemeester) en Coenen met, en v. d. Leeuw zonder kennisgeving. Medegedeeld werd 0. a. dat de heer J. Bannet een verzoek heeft ingediend om zijn dochter voor verdere studie toe te laten tot de lessen aan de H. B. S. Voorgesteld werd om dit verzoek te renvoyeeren aan B. en W. De heer De Jonge vroeg of het niet beter zou zijn om die zaak af te doen met het oog op den aanvang der lessen. De voorzitter merkte op, dat het verzoek eers Maandag was ingekomen en burg. en wetht de zaak nog moeten onderzoeken. Hierop, werd zonder hoofdelijke stemming over eenkomstig het voorstel besloten. Daarna werd de heer W. F. K. Lenshoek met algemeene stemmen, behalve een op den heer Kakebeeke uitgebracht, herbe noemd als wethouder. De voorzitter wenschte den heer Lenshoek geluk met dit hernieuwd blijk van's raads vertrouwen en vroeg of de herbenoemde zijn mandaat weder wenschte teaanvaarden, welke vraag, onder dankzegging aan den raad, door den heer Lenshoek toestemmend werd beantwoord. De vergadering ging hierop uiteen. Het Bijkstelegraafkantoor te Goes verzond gedurende de maand Augustus 1896, 797 telegrammen, ontving 754, over genomen en verder geseind werden 462, totaal 2013 telegrammen. Ont- Ver- Kantoren. vungen. zonden. Totaal Baarland 10 7 17 Driewegen 12 8 Ellewoutsdijk 47 54 's Gravenpolder 27 27 's Heer Arendskerke 19 31 's Heerenkoek 25 20 Heinkenszand 25 23 Hoedekenskerke 35 22 20 101 54 50 45 48 57 24 24 21 31 65 Kloetinge12 12 Nieuwdorp 11 13 Nisse 11 10 Ovezand12 19 Wollërtsdijk 41 24 Bruinisse. Door het Rijkstelegiaaf- kantoor werden in de maand Aug. ontvangen 332, verzonden 173, opgenomen en verder geseind 60, totaal verhandeld 565 telegrammen. Het telefoonkantoor te Oosterland ontving 23 verzond 22, totaal 45 verhandelde be richten. Dat te Sirjansland verhandelde 18 be richten waarvan het ontving 11 en ver zond 7. Colijnsplaat. Aan het telephoonkan- toor alhier werden in den loop der maand Aug. behandeld 126 berichten, waarvan verzonden 61 en ontvangen 65. Zaamslag. Ill de afgeloopen maand zijn op het rijkstelefoonkantoor behan deld 73 stuks telegrammen als 49 ont vangen en 24 verzonden. Stavenisse. Inde maand Aug. wer den door het telefoonkantoor alhier ver handeld 160 telegrammen, n.l. 71 ontvan gen en 89 verzonden. Gedurende de ver- loopen maanden van dit jaar werden het grootste aantal, 213, behandeld in April, het kleinste aantal, 115, in Juni. St. Anualniid. Aan het telegraafkantoor alhier werden in de maand Augustus aan genomen 57, verzonden 49, dus verhandeld 106 telegrammen. lerseke. Dinsdagvoormiddag vergader de de gemeenteraad tot benoeming van een wethouder. Herbenoeml werd de heer C. D. Klos met 7 van de 10 stemmen. Hij nam de. benoeming aan. De gemeentebe- grootii.g werd den Raad aangeboden met een ontvangst en uitgave van f 31363.83V2. Daarna werd de vergadering gesloten. Heinkenszand. In de Dinsdag gehouden gemeenteraadsvergadering werd herbenoemd tot wethouder en ambtenaar van den bur gerlijken stand, de heer P. van den Dries Sr. Herbenoemd tot wethouders de hee ren P. Priem te OvezandW. L. Hirdes Wz. te Nisse en J. Krijger te Dricwcge. Serooskerke Door den Baad dezer ge meente werd in zijne vergadering van j.l. Dinsdag herbenoemd tot wethouder de heer P. Melis, die tevens ook werd benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand. Ellewoutsdijk. De gemeenteraad herbe noemde Dinsdag tot wethouder den heer J. van Liere en stelde de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1897 zoo in ontvang als uitgaaf vast op een bedrag van f 7985.54. Tengevolge der gewone vijf jaarlij ksche herziening, verklaarde de raad voor geldend en kende hij voortdurende kracht toe aan alle bestaande strafverordeningen. Voor eenige dringende werkzaamheden aan de scheepszaten in de kaai werd aan B. en W. een crediet van f 80 verleend. Bruinisse. In de Dinsdag gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd her benoemd. als wethouder de heer C. Hage op wien zes stemmen werden uitgebracht. St. Maartensdijk 1 Sept. In de heden gehouden vergadering van den ge meenteraad is tot wethouder herbenoemd de heer I. Hage I.Czn. Scherpenisse. In de Dinsdag ge houden vergadering van den gemeenteraad is de begrooting voor het dienstjaar 1897 in ontvang en uitgaaf voorloopig vastge steld op f 9638,21. Besloten werd ter ver sterking van de inkomsten den koofdelij- ken omslag van f2000 te brengen op f2600. De aftredende wethouder de heer J. Hage Wz. werd niet herbenoemd in zijne plaats werd gekozen de heer C. M. Kleppe. De heer Kleppe nam den bij de wet toegestanen termijn van beraad om te beslissen. Selioondijke. I11 de jl. Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier werden met algemeene stemmen herbenoemd tot wethouder Anth. Luteijn en tot Amb tenaar van den Burgerlijken stand P. van Houte (burgemeester). De tabel van de verordening op den hoofdelijken omslag werd belangrijk uit gebreid, alles echter met behoud van het bestaand minimum van het belastbaar in komen en de verhoudingsgetallen. De levering van olie voor de straat verlichting alsmede voor school A benoo- digd werd gegund aan den laagsten in schrijver A. Dhont voor 7l/a cent per liter en het aansteken enz. der straatlantaarns aan F. Jansen voor een loon van 30 cent per avond. 's Heer Arendskerke. In de Dinsdag gehouden vergadering van den Baad werd met algemeene stemmen herbenoemd tot Wethouder de heer H. Minnaard. En verzoek van de kolenvereeniging „Eendracht maakt macht" alhier, strekkende om ontheven te worden van de erfpacht van een stukje gemeentegrond ter grootte van 40 Centiaren, indertijd aan haar uitge geven ten einde daarop een kolenloods te bouwen, werd ingewilligd. Eveneens werd gunstig beschikt op een verzoek van J. A. van Hekke, om overname van die erfpacht. Voorts werd aangeboden de Gemeente begrooting voor het. dienstjaar 1897, ter wijl ten siotte voorloopig werd vastge steld de rekening dezer gemeente in ont vang op f 20609.16 en in uitgaaf op f 19309.123alzoo een goed slot vanf 1300.03", Zaamslag;. Gekozen tot Wethouder de heer L. J. Geelhoedt met 4 stemmen, D. Dekker Sr. aftredend, had 2 stemmen, en hieid zich buiten stemming. Oud-Vosmeer. In de Dinsdag ge houden Gemeenteraads vergadering is bij tweede stemming met 4 tegen 3 st. tot Wet houder gekozen de heer J. L. Lindhout in de plaats van den afgetredenen heer W. H. vaD Gorsel. Door den Baad te Meliskerke is tol Wethouder benoemd de heer A. Janse, te Grijpskerke de heer A. de Visser. St. Lnnrcus. Herbenoemd tot wethouder de heer Jac. Louwerse met 6 stemmen. 1 briefje in blanco. Aan de firma wed. J. C. Massée Zoon te Goes is, volgens de Telegraaf, opgedragen de levering van de machines van een groote zuivelfabriek, te bouwen aan de Nederlandsch Belgische grens. iiUIhlBIlbUlvli STAND- Van 1 en 2 September 1896. MIDDELBURG. BevallenG. Boot gob. Timmer d. J. H. Castoleyn geb. Vos z. M. A. Fynaut geb. van don Boom z. GOES. Overleden2, Johanna Suzanna Geense 34 j. geh. met Johannes Ortelee. Van 22—29 Augustus. VL1SSINGEN. Ondertrouwd: L. Visjm. jm. 25 j. en A. Dupont jd. 22 j. J. C. Bertyn jm. 26 j. en A. Stroo jd. 22 j. Getrouwd: A. C. E. Druijve jm. 26 j. en C. A. M. Böebme jd. 24 j. P. J. van der Star jm. 21 j. en I. van Luyk jd. j. W. Kole jm. 28 j. en A. J. Zietse jd. 23 j. A. Leinse jm. 23 j. en X. H. Rozemond jd. 19 j. Bevallen: J. Romeyn geb.Meermand. en z. tweel. S. van der Sluis geb. Van dei- Steen d. J. Roose geb. Duivekot d. E. Ryan geb. Burgers z. - S. J. Bode geb. Du pont d. L. Sanderse gsb. Wil- leboordse d. J. B. van de Linde geb. Versluis d. T. van Kerkvoort, geb. Van de Wege d. A. Mos geb. Van Wykz. J. M. C. Blonde geb. Zonnekeyu z. levenl. Overleden: L. Saaij man van G. van der Verme 65 j. D. J. Stegors ongeh. z. 22 j. Scheybeer n. 2 m. - J. W. Willemse man van A. J. van Leening 35 j. J. H. Harte wedr. van G. van der Heyden 80 j. C. P. Verhage z.2m. Over de maand Augustus 1896. BRUINISSE. Ondertrouwd29, Ar ij Roos 23 j. jm. te Scheveniugen en Ja <na Jacoba Walkier 23 j. jd. te Bruinisse. Johannes van den Berg 31 j. jm. te Rotterdam en Isabella Verspoor 30 j. jd, te Bruinisse. Getrouwd 12, Johannes Jan Wommers 24 j. jm. en Adriana Ockerse 25 j. jd. 15, Adriaan Bakker 34 j. wedr. en Cornelia van Oeveren 30 j. jd. te Ouworkerk. Geboren3, Adriana d. v. Pieter Schakel en Helena van Gilst. 15, Maiinus Cornelis z. v. Frans Kik en Martina Catharina van Driol. 24, Pieter z. v. Adriaan Okkerse en Lena Hendrika van Popering. Ang- nieta d. v. Wouter van den Berg en Catha rina Johanna Haeck. 30, Antoni Cornelis z. v. Maarten Vei spoor en Johanna Witte. Overleden1, Daniël 4 mud. z. v. W. Jumelot en A. Jumelet. 3, Johanna 10 j. d. v. J. Labeur en A. van Gilst. 19, Helena Faasse 83 j. vrouw van J. Kerpo stein. Jan z. v. D van Popering en P. M. van den Berg. 28, Pieternella 2 j. d. v. Jan Hoek en Helena Hendrika van Oeveren. 30, Pieter van Weezei 34 j ongoh. Levenloos aangegeven27, een kind van Willem Okkerse on Maria Elenbaas. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd7, en Getrouwd 27, Cornelis Heusoveldt 38 j.jm. en Joppa Potappel 31 j. jd. Geboren1, Marinus z. v. Jan Moerman en Cornelia Kramer. 5, Hendrik Ary z. v. Dirk Meulenberg en Adriana do Looff. 9. Pieter z. v Anthony Boutorse en Willemina Korsuise. 15, Anna Catharina d. v. Theodoras Alphonsus van Ombergon en Cornelia Hollestelle. 17, C.ithaiina Blazina d. v. Jacobus Jan Kabboord en Willemina Christina Heijblom.— 21, Adri aan z. v. Jacob Kole en Dingena de Vos. 24, Anna d. v. Jan Westerweel en Anna Maria Verpoorte. - 27, Abraham Corneiis z. v. Leendert van Oeveren en Neeltje van Leeuwen. 20, Jacobus z. v. Willem Brouwer on Hendrika Verhulst. 31, Antje Elizabeth d. v. Cornelis van der Weele en Rigtsje Lindeboom. Overleden: 9, Anthony 1 mnd. z. v. Cor nelis Hoogerheide en Adriana Noordhoek. 29, Wilhelmina 1 mnd. d. v. Gerard us Wil lem Jacobus Mouthaan en Anna Lamberta Schout. CATS. Geboren: 31, Semerina d. v.Jacob Schrier en Jozina Korteknie. Overleden30, Willem Wordergem 61 j. wedr. van Maatje van Zweden. Over de maanden Juli en Augustus. ELLEWOUTSDIJK. Gehuwd: i Juli, Leendert Geense 22 j. jm. en Adiiana Wis- kerke 20 j. jd. Geboren: 5 Juli, Levina Janna d. v. Cor nelis van der Schraal en Adiiana Hoek van Dijke. 17, Josina Jannetje d. v. Pieter Brouwer en Maria Reynoudt. Jannetje Adriana d. v. Leuntje Geense. 31, Maria d. v. Adriaan Wagenaar en Maria de Korte. 17 Augs. Jacob z. a. Adriaan Geenseen Jacoba Adriana Lous. 27, Francois z. v. Gerard Wolse en Lena Pieterse. Overleden 20 Juli, Pieter Cornelis 5 j. z. v. Hubrecht Sprayt en Anna Johanna Nysse. 23, Elisabeth Leemhorst 79 j. wede van Franciscus Cargards. 4 Augs. Maria 4 d., d. v. Adriaan Wagenaar en Maria de Korte. 19, Jacob 2 dg. z. v. Adriaan Geense en Jacoba Adriana Lous. 21, Jannetje Adri ana 5 wk. d. v. Leuntje Geense. 24, Josina Jannetje 5 wk. d. v. Pieter Brouwer éa, Maria Reijnoudt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 3