Nieuwe Houtwaren, AFBRAAK HET LOG! op Vrijdag 4 September 1896, Openbare Verkooping MARKTBERICHTEN. Zaterdag 22 Augustus 1896, Zaterdag den 22 Augustus 1896, Donderdag 27 Augustus 1896, V terdagmiddag ont- emeente een kort, rbij een jongen, hoeden, door een troffen werd. en gemeenteraad [de, grafdelver en turm Jz. in plaats [den, en tot klok- laats van Gr. K. van het Belgische an den Nieuwen- Iraakman zal ver verband met de ,ter. Het vroeger daar is zoo goed |egen worden de ig van den Braak- |r. Bijna al het n vult, moet by de nauwe geul water der Philip- omen. Een sterke is hiervan het ook te verklaren, nnenkomen. Wel lellepolder vruclit- rschepping in pol- ials het onderzoek meer oostelijk in atepolder de aan- :s dan onvrucht lreigt weer eene bekende leider de heer J. K. termen viel om te worden, in |ndant verklaard gevolg te zullen rolgen van zijn. lerzocht de Dijk- van het Cala- \utsdijk-Borsele de afloop waarvan worden rastge- de uitgaven op is uitgegeven in welk tekort ran het rijk en de estuur verleende in f 1370.50 voor vorige jaren. van de vaste lad te berichten bemoeiing van en voordeelig rdeeling der voor- dij kraad dat de varen, doch dat evolen. M. C. kar dat bij familie is gisteren on- hten verdronken, plankenverkoo- Jieren een stelling personen raakten zoodanig ver- op is overleden. verklaard. De ïage heeft den et depot-escadroti ren te Leiden in straf, hem door ritmeester M., f;eldde reclame foment van de leeft tijdens de een oude vrouw gevolgen over- t oer. neemt de een ongunstige |il. begonnen met de aan het werk vallen. Een I zijne woningge- tie niet ware tus- [an socialistische blad, zijn ze druk |tie, die hunne jke houding hun [te breken. De verleenen. De |ers kunnen met jftal, die wegens de bij te dragen (liging toetraden, een klein ge- Iggende taak ver- leu welingen uit langzaam vor men het zich I gespannen en al |u uitroep „het rikende burgerij pg te gemoet van lekkerbek bij let dessert adem- |erhaal van een jasten ten beste |ranen uit. men bezorgd. Ireltje igegeten zonder )os door drank steren nacht in orde, door twist [van welke hij vlitie kwam te nderen dat bij artij den armeir dronken vechtersbaas, naar men zegt door haar zelve, de hersens werden ingeslagen. De werkstaking der sigarenmakers bij Van Vliet te Aarlanderveen duurt voort. Het publiek verbrijzelde eergisterenavond aan diens woning al de ruiten ook die der bovenverdieping waar de kinderen reeds lagen te slapen. De heer an V liet moest met zijn gezin de wijk nemen naar een ander huis. Bij een landbouwster te Tilburg ont stond gisteren avond een hevige brand. Stal, schuur, twee varkens, een paard, de geheele hooioogst, al het ongedorschen graan, vele kippen en landbouwgereedschap pen werden een prooi der vlammen, ter wijl vijf koeien nog bij tijds wevden gered. Omtrent de viering van den „Hart jesdag te Amsterdam aan de N. R. Ct. het volgende Ten aanzien der viering van den Hart jesdag vallen telken jare geringe wijzigin gen te constateeren. Legt men zich in de Jordaan nog toe op het afsteken van vuur werk, op den Zeedijk kent men al reeds geen ander doel meer dan het zwabberen langs de straat en dansen in de danshuizen waarbij de kelen schor worden geschreeuwd; dat het zingen tot krijseken overslaat, en waarbij, vooral door zeer jeugdige hart jesjagers, die zich liefst aanstellen alsof zij stomdronken zijn herhaaldelijk ruzie wordt gezocht, met het gevolg dat er ook vaak eene verwarmde ruzie ontstaat meestal is het brein der krakeeiende personen echter te zeer beneveld dan dat eene flinke klop partij eene oplossing kan geven. De Zeedijk is op Hartjesavond het be st te vergelijken bij een te niet outwarren kl u- wen. Niemand weet de resultante te bere kenen der verschillende krachten, welke op hem inwerken men is in het onge wisse, waar men zal belanden en men komt meestentijds juist terecht in het midden van een schreeuwende, lollende dansende groep, die men liefst had willen mijden. Het gee8telooze lied, waarvan de woorden heisa, heisa, heisa, falderaldera verstaan baar zijn, en dat tot het hartjeslied bij uitnemendheid verheven is, wordt door tal van luidruchtige, opgewonden kerels en meiden uitgeschreeuwd tot in den treure en door totaal beschonkenen nagestameld. Twaalfjarige kinderen van de vrouwe lijke kunne doen zich in woord en gebaar voor als ontuchtige wijven, en knapen van denzelfden leeftijd worden stomdron ken op de schouders van waggelende ka meraden naar eene of andere ongemakke lijke rustplaats gebracht. De Jordaan maakte in zooverre een beter figuur, dat daar de oude gebruiken meer in eere werden gehouden en dus eene meer bepaalde richting aan het „volksfeest" werd gegeven. Daar zag men als van ouds de jonge maagden met bloemkransen om het hoofd daar werd weder, met het bont- versierd straatorgel tot middenpunt, waar omheen alles tolt, eene danspartij geïmpro viseerd daar slingerden zich kleine optoch ten met vlaggen en lampions door de dicht bevolkte straten en daar werd weder op menige plaats een solo-dans uitgevoerd, begeleid door hrrmonica, groote trom en tamboerijn. Bont opgesierd of in inanskleeren gesto ken jeugdige vrouwen reden in open rij tuigen, vergezeld van verliefde cavaliers, van de Jordaan naar den Zeedijk vice versa en in de buitenwijken ontstak de jeugd vreugdevuren van zoo aanzienlijke dimen sion, dat elk oogenblik brand mocht ver wacht worden. De Hartjesdag verliest al meer zijne vroegere kenmerken en ontaardt allengs in een spectakel van louter bandeloosheid en dronkenschap. Vrienden in den nood. Honderd in 'n lood. Een oud spreekwooid, maar dat het ook waar is, ondervond te Utrecht een braaf meisje, dat door den dood barer moeder zich verlaten en eenzaam bevond. Gelukkig achtte zij het daarom een goede vriendin gevonden te hebben, die haar in alles scheen te willen helpen, alles met haar scheen te willen deelen, zelfs het bed, ja, zelfs nog verder ging, en den welvoorzienen spaarpot van haar hulpbehoevende vriendin heimelijk wegnam, waaruit zij zich ongeveer f 70 toeeigende, welk geld zij besteedde voor aankoo p van kleeding- stukken en de rest verkw istte. De slem eensroependen. Vox clamantis in deserto. Deze beeldspraak voor tever geefs, ongehoord de waarschuwende stem verheffen in vervallen; wijl de telefoonlijn in de woestijn Sahara, waaraan men, gelijk wij vroeger meldden bezig was, thans is voltooid. Drie personen zijn te Londen voor het gerecht gedaagd, die er hun werk van n aakten van over de grenzen het publiek in Engeland op te lichten door middel van een wekelijksche circulaire die uit Mid delburg of elders kwam, en waarin het publiek werd uitgenoodigd tot deelneming aan het raden naar een ontbrekend woord of naar 't getal deelnemers. De drie be loofden al de ontvangsten, minus 10 pro cent voor onkosten, te verdeelen onder de winners. Maar er waren mtestal meer dere winners zoodat de prijzen verdeeld werden en de meeste ontvangers waren verzonnen namen en adressen van de drie. Dat de zaken goed gingen bleek hieruit dat hun ontvangsten gemiddeld 300 pond sterling (f 3600!) per week bedroegen. Volgens de beschuldiging waren de ge vangenen verbonden met de „firma's" J. 11. Arthur te Middelburg en W, Pain te Botterdam. De ware natoen zijn James Killingsworth, Annie Turpin, en Hamilton Hine, alle drie uit Londen. De Porte, Armeniërs, Griekenland. Creta. Hoe staat het tusschen deze vier? Ant woord begin van beterschap. De Sultan heeft verscheidene aanzienlijke Armeniërs gedecoreerd en het grootkruis van Medji- dié geschonken aan Mgr. Bartholomeos. Prins Berovitsj, wali van Kreta, heeft aan de Turksche troepen fgelast zich in het eiland terug te trekken, hetgeen als de voorbode eener vreedzame oplossing be schouwd wordt. De koning van Grieken land had een langdurig onderhoud met den Oostenrijkschen gezant. Een huwelijk per phonograaf. Dat het gebeuren moest, stond geschreven. De primeur van deze nieuwe wijze van trou wen is echter merkwaardigerwijze niet aan de Amerikanen te beurt gevallen. Het feit gebeurde onlangs te Christchurch in Nieuw-Zeeland, waar een blijkbaar zeer vindingrijk paartje in het huwelijksbootje stapte door bemiddeling van een phono graaf. De beide verloofden, die op groo- ten afstand vau elkander wonen, hadden hnn antwoorden en de gebruikelijke for mules aan den toestel in quaestie toever trouwd en de phonograaf toegezonden aan den predikant van Christechurch, die in tegenwoordigheid der genoodigden onmid- delijk het huwellijk sloot. Alleen de gehuwden ontbraken bij deze plechtigheid. Aan het slot der ceremonie arriveerden zij eindelijk, om den zegen van den predikant te ontvangen en de ringen te wisselen. De schrijnwerkers te Brussel staken nog steeds en dwingen eerbied af door hun kalme houding. In hun vergadering werd met kracht geprotesteerd tegen de herhaalde aantijgingen van de patroons. De gouverneur van Brabant heeft het ge drag van de stakers geprezen. De onder stand vloeit vrij ruim. Sedert de Franschen den Eiffeltoren hebben gebouwd, dat wil zeggen sinds zeven jaar, heerscht onder de Amerikanen een geest van ontevredenheid. Zij trach ten dien geest te onderdrukken door hui zen van vijftien, twintig, zelfs vieren twintig verdiepingen te bouwen, doch zij kunnen niet wijzen op een toren van 300 meter hoogte en dat grieft hen diep. Toen het vorig jaar de Engelschen te Wenbley- Park begonnen met den bouw van een toren van 1000 voet hoogte, werden hun neven de Yankees bijna ziek van ergernis zoodat er raad dieade te worden geschaft. Het geneesmiddel is thans gevonden. Aan den oever van het Mi chiganmeerj niet ver van Chicago, zal men een meta len toren bouwen, die den Eiffeltoren en dien der Engelschen in hoogte moet over treffen. Hij zal 386 nieter boog worden en 800,000 dollars of f2.00 '.000 kosten. I)e plannen, die door een bekwaam inge nieur, mr. Proctor, werden vervaardigd, zijn door den gemeenteraad van Chicago aangenomen en het werk zal zonder ver wijl worden aangepakt. Volgens de be schikking zal de toren vier verdiepingen omvatten, waarvan de eerste aan 22.000 nieuwsgierigen ruimte biedt. Wanneer de toren eenmaal voltooid is en de vier ver diepingen en tien liften vol menschen zijn, geeft het gevaarte aan veertigduizend men schen gelegenheid, van een schoon uitzicht te genieten. En de eer der Yankees zal bovendien gered wezen Een Amerikaansche dame wilde te Londen Li Hung Chang interviewen. De Chineesche diplomaat schijnt echter de kunst te verstaan om een vraag met een wedervraag te beantwoorden en moet daar bij de dame zeer veel succes van gehad hebben. „Hoe oud is u vroeg hij. „Waarom is u niet getrouwd?"„Waar om woont u niet in uw eigen land?" Gisteren zijn er wanordelijkheden te Belfast voorgevallen. Tegen den raad van den Roomschen bisschop en anderen hielden nationalisten een optocht om ten gunste van het loslaten van Iersche politieke ge vangenen te demonstreeren. De betoogers waren met speren en den bekenden Ierschen knuppel gewapend. Het duurde niet lang of het kwam tot vechten met andersgezinden onder de menigte en met de politie. Er waren veel gewonden. De dezer dagen te Trier ter dood gebrachte Meurer erfde kort voor zijn dood een bedrag tnsschen 8 en 10.000 mark, waarvan nn de gezamenlijke kosten van het proces en de terechtstelling ruimschoots kunnen worden betaald. Op een station bij Toulouse is de vorige week beslag gelegd op een trein. De Orleans-spoorwegmaatschappij was wegens schade berokkend in een paitij goederen tot schadeloosstelling veroordeeld. Zij weigerde te betalen en nu is een per sonentrein door de hand des gerechts in beslag genomen en verzegeld. De „Herald" raamt het verlies aan menschenlevens ten gevolge van de hitte alleen in New-York op 2000 en de mate. rieele schade in New-York, Philadelphia Chicago en St. Louis op 25,000,000 dollars] Een niej; geringe overwinning voor het HoUandsth is bet door den Eersten Volks raad van Trarsvaal genomen besluit om aan de regeering op te dragen een wets ontwerp samea te stellen, waarbij het ver plichtend wordt gesteld alle vrachtbrieven voortaan in het Ilollandsch te schrijven. Weer zijn eenige Grieksche officieren, een achttal, en twintig militairen beneden den rang van officier in het westen van Kreta geland. Men zegt dat 800 Grieksche vrijwilligers naar het eiland op weg zijn. Van een verbazingwekkende zelfbe- heer8ching bij vreeselijk lichamelijk lijden gaf dezer dagen een spotrwegarbeider blijk, die op het rangeer-emplacement van den spoorweg te Potsdam door een rangeer- trein gegrepen en zoo ongelukkig over reden werd, dat zijn rechterarm boven aan het schoudergewricht van zijn romp werd gescheiden. De ongelukkige bezat zooveel tegenwoordigheid van geest, dat hij zijn afgereden arm opraapte om er mede naar het dienstbureau van het station te gaan, waar bij zelf van het onheil kennis gaf. Bij werd onmiddellijk voorloopig ver bonden en onder geleide van twee makkers naar het ziekenhuis gebracht. De Amerikanen zijn van plan, een prachtige brug te bouwen over den noor delijken arm der Hudsonrivier. De brug zal natuurlijk van metaal zijn. De pijlers zullen bijna tweehonderd meter hoog zijn, terwijl de fundeeringen 42 meter diep in don grond worden jgelegd. De enorme boogwijdte der pijlers veroorlooft aan de grootste vaartuigen, in grooten getale met volle zeilen de brug te passeeren. Een menigte spoorlijnen, die te New-Jersey-City eindigen, zullen op deze brug over den Hudson worden aangelegd, die dagelijks gepasseerd zal worden door ongeveer dui zend greinen. De onkosten worden geraamd op f 180.000.000. Advertentiën. Voor eenige jaren werd Pear's Zeepfabriek Eet eigendom eener maatschappij en daardoor is men te weten gekomen de verhouding, waarin de kosten voor advertentiën en zuivere winsten tot elkander staan. In 1885 gaf Pear voor annoncen uit 373,948 gulden en de winsten bedroegen driemaal zooveel. In 1886 waren de koster, der annoncen ruim 706,608 guzden en de winsten f 1,410,780. In 1891 waren de advertentiekosten f 1,243,152 en de winsten ruim 2 millioen gulden. Het blijkt dus, dat Pear in 7 jaar tijds voor meer dan 7 millioen gulden annonceerde, doch een zuivere winst van 11,5 millioen gulden behaalde. 'OPENBARE VERKOOPINGEN Donderdag 20 Aug. Middelburg, 1 uur in het Oost Indisch Huis door den ontvanger der registratie 2 zakken geraffineerde suiker 67Vs KG. 13 ledige suikerzakken een groot zeil lang en br- 10 M. met steekbout; gaffel en giek slag- fok 9.30 by 3.70 een kluiffok 9.60 by 3.65 twee stel zijtakels met loopend want; blokken luiken, merkelhouten enz. 20 en 19 Aug. 9-1 uur te zien. Vrijdag 21 Aug. Wlssekerlrc, bp mej. v. Darame door deurw. Gelner voor da Brusselsche Maat schappij, 2 uur, 200000 kilo phospates du Cambresis opgeborgen alhier en te Veere. Zaterdag 22 Aug. üerooikerke, half 10 by v. Ham door not. de Vos nieuw hout. b'apliige, 12 uur bij v. Sorge idem. Veere, 2 uur op de Kade idem. Arnenmlilen, 5 uurbywed. Menheere door not. Tak een huis en erf 83 cA. Te zien 10 uur en later op den dag van ver koop Molenstraat C 61b. Kierlltxee, door not. Franse in het Huis v. Nassau 12 uur een windkorenmolen enz. 2380 cA. van Verton onder Noordgouwe. Hoiiilekerhe, voor M. Vcrhage door not. Loeff uur 8910 cA. bouwl. en een hofstede Breeden weg 7,2004 H. met wei- en bouwl. en sprink. Maandag 24 Aug. Koes, half 10 in de Prins van Oranje verpachting door not. Pilaar voor het Bur gerlijk Armbestuur 23 perc. bouw- en weiland in Ovezcnd, Baarland, Ellewoutsdijk, Hoe- dekenskerke, 's Gravenpolder en 's Heer Arendskerke. Inl. dhr. E. v. d. Bosch en den notaris. Dinsdag 25 Aug. does, 3 uur in oe Prins van Oranje voor Fransen v. d. Putte en Zn. door not. Mulock Houwer de oppervruebten van jonge boom gaarden op Vredenhoef 's Heer Arendekerke. Woensdag 26 Aug. 'e IJverenlioek, 10 uur verpachting door not. v. d. Kloes voor 3 jaar by Hekken, bouwland onder Ovezande aan den Korten Roordweg; onder Borsele in Nieuwe West Craaijert. Claniperland, 10 uur by Goudswaard door not. Noordyke voor wed. Dorst een huis, stal, erf enz. vroeger koemelkersbe- dryf in uitgeoefend met erfpachtrecht 750 cA. En 5 M3 Lucerne klaverhooi. En om 1 uur by wed. Dorst 3 melkkoeier, 2 kalvers, 1 schaap, 6 kippen, 1 haan, meubels, melk- gereedschap enz. Nlvuirdorp, voor wed. Minnaard 2 uur door r.ot. Lansen Croin een huis, met bakkery, schuur, eif en tuin bewoond door wed. Minnaard en J. Dionkers. Een huis, schuur, erf en tuin daarachter 392 cA. En 2,6280 H. bouwl. in Nieuwen Craaijert, in 10 perc- en in massa. Inl. dbr. Pelle te Goes. Zand, in Pax Intrantibus door not. Hu- vers 10 uur de hofstede met bouw- en wei land in Grypskerke en Biggekeike, samen 20,2546 H. Donderdag 27 Aug. Middclbui-g. 1 uur ten raadhuize ver pachting voor 2 jaar ingaande rooven oogst over 1896 10 perc. bouwl. in den Mortiere pol der. Zand, over de hofstede het Baarsje 1 uur door deurw. Kouion afbraak. 21 zware bal ken, deuren met kozijnen, pannen, kruiwa gens enz. Woensdag 2 September. Grijpotkcrke, by Wouterse door not. Buvers 10 uur, inspan, als: 3 merriën 4, 8 on 13 jaar, 6 baatgevenue melkkoeien, kalfvaars, 15 stuks jong vee, schaap, 3 lammeren, geit, 2 varkens. 12 liggen, 150 kippen en hanen, 12 eenden en wooid, karnhond met hok, marktwagen, 2 ruenwa lens, driewielskar, 4 ploegen, 10 eggen, kookmachine, mest, hooi, stroo, meubelen, huisraad enz. Donderdag 3 Sept. Kaprlle, half 11 by Hanson door not. Mulock Houwer voor wed. Sela. en W. de Groene voor 7 jaar verpachten een scluiur op 't dorpeen koetje by den postweg 49,0570 H. bouw- en weiland en giasetting van boomgaarden in Kapelle en Kattendyke. Inl. dhr. de Groene en de notaris. Vrijdag 4 Sept. Kieuw vu Kt. Joosïand, in do Roude Leeuw door not. Huvers 11 uur een huis, erf, schuur en moestuin; een huis, erf en schuurtje Molendijk. Ivrgvltv, 1 uur door not. Prins het loge ment enz „De Koophandel" 451 cA. Zaterdag 19 Sept. Borsclv, 10 uur door not. Tak en v. d. Kloes in de gemeenteherberg de hofstede Reigersberg 62,78,97 H. Zaterdag 22 Aug, Bor&cle, 4 uur in 't gemeentehuis het bedelven van 1400 M. watergang en het schoonmaken der watergangen. Dinsdag 1 Sept. Midtlvlburg, door B. en W. half 2 op 't Raadhuis het bekrammen van een gedeelte der wederzydsche di ken van het afgesneden gedeelte der Middelburgsche Haven. Voor waarden 10 cent by den gemeentebouw meester. VL1SSINGEN, 18 Aug. '96. Boter f 1.25 af 1.15 per kilo. Eieren 3,60 a 13.80 per 104 stuks. GOES, 18 Aug. 1896. By ruimen aanvoer van nieuwe artikelen waren do prijzen algemeen iets lager. Oude Tarwe f5.50 a f5.75. Nieuwe Tarwe f5.60 a f5.80. Rogge f3.30 a f3.50. Win- tergerst f 3.70 a i 3.90. Zomergerst 1 3.40 a i 3.50. Haver f 2.40 a f 2.60. Bruineboonen f a 1Paardenboonen f—a f Koolzaad f af —.—.GroeneErw ten f6.75 a f7.50. Veische Boter f—.60 a f .70. Eieren t -.771/3 a f - .85. Oostburg, 19 Aug. 1896. Oude Tanve f6.25 a f6.50. NieuweTarwe f 5.50 a i 6.-. N.Rogge f 420 a 14.40 N. Wintergeist i 6.— a i 6.50 per honderd kilo. Zomergerst f a f per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 5.- a f 5 75. Kookeiwten f—.-af-.—Erwten f .-a f Paardenboonen f5.— a f5.25. Koolzaad t—af—- Waar 't niet er by staat, is de prijs per H. L. Rottekdam, 17 Aug. Ter graanmarkt van Maandag was de handel in binnenlandsche granen als volgt: TARWE. Jaiige vond in bepaalde beste kwal. tot vorige ptijzen plaatsing, overige sooiten traag en 10 a 20 cents lager verkocht. De beste f6.30 a f 6.50, oierigens 15.25 a f6 naar deugd. Nieuwe werd heden zeer ruim aangeboden en ruimde tot eene verlaging van 25 in de beste en 50 cents in overigo sooi ten wij wel op. Per heet. f5.50 a i6.25 en per 100 kilo f7.25 a f7.75. ROGGE 20 cents lager f3.40 tot f3.85. GERST. Winter- extra puike alsvoren per 100 kilo f7 a f7.20, overige soorten 15 a 20 cents lager, per 100 kilo naar deugd verkocht van 15.75 tot 16.25. Chevalier onveranderd per heet. f4.25 a f4.90 en per 100 kilo f6.65 a f7.30. HAVER. Jarige wordt niet meer genoteerd. Nieuwe werd verkocht van f2.40 a f3 per heet. BLAUWE ERWTEN moesten 50 a 75 cents lager worden afgegeven, f6.25 a f7.25 naar kwal. KOOLZAAD,dat weinig meer voorkomt, kon 25 cents meer opbrengen 17.25 a f7.80. KANARIEZAAD alsvoien f4 a f6. ZEEUWSCHE EIEREN 13.30 a i 3.50. MEEL. De afgeloopen woek bracht nage noeg geen verandering in de toestand voor goede merken en voor dadelijke levering wordt de hoogste prijs ingewilligd. Heden was de markt slecht bezocht en weinig handel, noteeringen onveranderd. Rottekdam, 18 Aug. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 1830 runderen, 490 vette, 47 nuchtere kalveren 1452 schapen. 612 varkens, 137 biggen. De pryzen waren als volgt: Runderen le kwal 70, 2e kwal. 64, 3e kwal. 56. Kalve ren le kwal. 80, 2e kwal. 65, 3e kwal. 58. Schapen le kwal. 54, 2e kwal. 48, 3e kwal. Varkens le kwal. 33, 2e kwal. 32, 3e kwal. 31 c. Alles per kilo. L e e s 1 a fe I. Horaoeopathisch Maandblad 7e jaargang no. 8, uitgave van de Vereeniging tot be vordering der Homoeopathie in Nederland, bevat: Professor Kobert's oordeel over de Homoeopathie. De Homoeopatbisehe diéet. Varia Ter gelegenheid van het eerste eeuwfeest der Homoeofathie (voordracht van ds. Fincke te Brooklyn). BUHliKHLlJKK SI'ANII- Vau 18 - 19 Aug. 1896. MIDDELBURG. Getrouwd: J. de Lee:.w jm. 25 j. en P. J. Staal jd. 29 j. - C. J. Stomps jm. 25 j. en M. J. Steenmeüer jd. 24 jaar. Bevallen: J. Verswij veren geb. de Beuke- laer z. L. Kooyman geb. deBruynd. Overleden: M. E. Goeree wede van J. Aerts 77 j. J- H. Anderiesse 10 mnd. z. P. M. de Vos 4 mnd z. J. A. Doudeyns man van E. de Wolff 64 j. P. Lefevre 4 m. z. P. Lorier 9 md. d. - P. Adriaansen 2 wk. d. Van 8 tot 15 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd W. Heiliger wedr. 56 j. en W. van der Hfden jd. 53 j. M. M. Risseeuw jm. 27 j. en C. Frelier jd. 28 j. - P. J. van der Star jm- 21 j. en I. van Luyk jd. 19 j. A. de Bree jm. 25 j. on W. Louwersen jd. 23j. J. W. Kole jm. 28 j. en A. J. Zietse jd. 23 jaar. GetreuwdH- But jm. 32 j. en A. S. R. Looijs jd. 27 j. (by volmacht) D. B. Aubroeck jm. 29 j. en J. J. A. Nagelkerke jd. 26 j. D. Louwerse jm. 26 j. en T. Abrahamse jd. 20 j. - J. J. Oosterhuis wedr. 32 j. en D. Luke.is jd. 33 j. - T. van der Struys jm. 24 j. en M. L. C. van Beek jd. 26 j. BevallenM. J. de Mooy geb. Ceulèmans z. F. Fregeres geb. de ltyke d. D. J. Colyn geb. Caljouw d. A. F. Godde geb. Hendriks z. - W. A. Talmon geb. Verloop z. S. Kolp geb. Scheerens z. S. C. Stroo geb. de Wolff z. M. Dom misse geb. Dhont d. - J. Castel geb. Dronkers z. E. E- van Wonterghem geb. Nierynck d. - P. Depaep geb. Ver- schaeve z. J. H. de Koek geb. van Ro- sevelt z. M. van de Putte geb. du Fossé d. J. van Duin geb. Wezepoel z. W. P. Warren geb. Kloeg z. J. Cremers geb. Jongopier d. C. P. Timmeiman geb. Jans- sens z. tweelingen. A. C. den Otter geb. Hogerheiden d. levenloos. D. J. Colyn geb. Caljouw z. levenloos. Overleden: H. A. Maquelin d. 2 w. P. de Schutter z. 2 w. C. C F. de Zwarte d. 2 m. A. M. van Caspel jd. 24 j. J. F. van den Hoonaaid z. 5 m. M. Colyn d. 4 dg. M. Vader d. 4 m. Onzen hartelijken dank aan allen die bij ons JOjarig huwe lijk van hun belangstelling blijk gaven. HENDR. WEIJKMAN en EcnTGENOOTE. Breskens. en overstaan van Notaris J. DE VOS, ti Middelburg, op a. 's morgens te half 10 uren te Seroos- kerke, hij van Ham. b. 's Middags te 12 uren te Gapinge, op 't dorp bij van Sorge. en c. 's Middags te 2 uren te Veere, op de Kade. VAN: alsPLANKEN, DELEN, RIBBEN, LATTEN enz. De Notaris A. M. TAK zal op des namiddags ten 5 ure in de herberg bij de Wed. Menheeiie te Arnemuiden in het openbaar veikoo pen E M ERF, te Arnemuiden aan de Molenstraat Wijk C No. 6tb ter grootte van 83 Centiaren. Bezichtiging op den dag van verkoop van des voormiddags 10 ure. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van voornoemden Notaris. Ten overstaan van Deurwaarder C. A. KOULON te Middelburg, zal op DES NAMIDDAGS TEN EEN UUR aan den Koudekerkschen weg nabij 't Zand, over de hofstede „HET BAARSJEwor den verkocht: als: 21 zware Balken, lang 7.10 meter, eene partij Sparren Planken, Brand- hont, Balken, Ribben, üooten, Deu ren met Kozijnen, 800 oude Pannen, Slijpsteen, Kruiwagens, enz. De goederen zijn dagelijks te bezichtigen. De Notaris C. PRINS te Êruinjngen zal verkoop en e, in na te des middags ten 1 ure, in na te melden lokaal. MET Koffiehuis en 9 Vergunning, thans genaamd „DE KOOPHANDEL'''' van ouds het Gemeentehuis, op den besten stand van het dorp lerseke, kada straal bekend in Sectie G No. 1886, groot 4 aren 51 centiaren. Te aanvaarden 30 October 1896. Informatiëp geelt genoemde Notaris,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 3