"aakbesteding. IHJHUKHLlJKk. STA Ml- AANBESTEDINGEN iAIWËRTËËrffiif Openbare Verkooping. zijn VRfiCHTRlioËftSINSPflN, Ingezonden Stukken. MARKTBERICHTEN. Op Zaterdag 15 Aug. e. k. Het bouwen van een nieuwe Landbouwsckuur, ten be hoeve van de Wed. Anth. van der Bui glit te Ierseke* op Dinsdag 11 Augustus 1896, Dinsdag 11 Augustus 1896, openbaar verkoopen hij na 70-jarige schouwburg-directrice ge trouwd hebben. Die 13e endémiaire liet hem weer meer zijne eigen beteekenis gevoelen en de schouwburg-directrice bleef dus ongehuwd. Kort daarna leerde hij Josephine Tascher de la Pagerie kennen. In Maart 1796 huwde Napoleon met Josephine en ruim eene maand later stond hij aan het hoofd van 'tFransche leger in Italië, dat hij weldra van overwinning tot overwinning wiet te voeren. an daar uit schreef hij de meest hartstochtelijke brieven, die van een vurige en welgemeende liefde en volkomen vertrouwen op hare trouw getuigden. Hij gaf herhaaldelijk zijn verlangen te kennen, dat zij naar Italië zou overkomen, maar zij gaf de voorkeur aan het verblijf in het vroolijke, wufte Parijs, dat haar meer aantrok dan het woelige leven dat haar in Italië bij |baar echtgenoot stond te wachten. Eindelijk ging zij naar Italië en bleef eenige dagen in Milaan. Napoleon opende den veldtocht weer en vertrok naar het leger en toen hij ge durende dien tocht eens onverwachte ge legenheid had om te Milaan zijn Josephine te gaan bezoeken, vond hij haar daar niet, maar was zij naar Genua vertrokken en leidde daar een vroolijk leven met jonge officieren. Dit ontstemde Napoleon in die mate, dat er in de brieven, die na dien tijd door hem geschreven werden, geen sprake meer was van die hartstochtelijke liefde en van dat oude vertrouwen. Na den vrede van Campo Formio ver trok Napoleon naar Egypte en tijdens zijne afwezigheid leidde Joséphine het oude leven, zij bleef zelfs niet vreemd aan kuiperyen en verraad tegen haai echtge noot gesmeed. Dit gaf aanleiding tot heftige tooneelen die, dank zij de toege negenheid, welke de bedrogen echtgenoot aan zijne stief kinderen Eugène en Hortense de Beaurharnais toedroeg, in het oog der wereld wel werden bijgelegd, maar die toch Napoleon toen reeds bedacht deden zijn om zijn huwelijk te doen ontbinden. En toch moesten nog 10 jaar verloope n voordat het daartoe kwam. De oorzaak daarvan was te zoeken in de omstandigheid, dat Joséphine meesterlijk de kunst verstond om in het oog der wereld haar lioogen stand op te houden. Zij vormde daardoor als den schakel tus- schen den ouden adel en dien van het jonge keizerrijk en Lij zelf hield ook re kening met de publieke opinie. In deze aangelegenheid heeft zijn vorstand zijn hartstocht zeer zeker beheerscht. Er is weinig aan te toonen waaruit zou blijken,dat Joséphine eenigen invloedzou ge- gehad hebben op regeeringsaangelegenheden of op eenige belangrijke gebeurtenis, Jo séphine heeft nooit de rol kunnen spelen die de maitressen van een Bodewijk XIV of een Hendrik IV hebben vervuld. Breedvoerig stond spr. stil waar hij de verhouding schetste tusschen Napoleon en Marie Valeska, een Poolsche schoonheid die Napoleon te Warschau ontmoette. Deze heeft zich aan hem opgeofferd ter wille van haar vaderland waarvan zij de vrijheid en het herstel ten koste van haar onschuld meende te kunnen koopen. Marie Valeska heeft zich echter aan Napoleon gehecht en hoewel de belangen van haar geliefd Polen het doel waren, was hare genegenheid oprecht. Napoleon heeft een zoon bij haar verwekt. Na den vrede van Schönnbrunn werden de voornemens tot echtscheiding weer ernstig opgevat. De echt tusschen Napoleon en Joséphine was kinderloos gebleven. Napoleon wilde zoo mogelijk eene nieuwe dynastie vestigen; om daartoe te geraken was een tweede huwelijk noodzakelijk. Volgens de officieele berichten offerde Joséphine zich op, omdat zij geen beletsel wilde zijn dat Frankrijk in de toekomst zou worden geregeerd door afstammelingen van een groot man. De zoon van Joséphine Eugène de Beauharnais deelde de boodschap in den Se naat mede, en het besluit waartoe Napoleon gekomen was, welk besluit den Keizer zooveel tranen had gekost, zeide Eugène, dat deze voldoende waren voor de eer zijner moeder. De scheiding werd uitge sproken, maar Joséphine behield den titel van keizerin en kreeg eene civiele lijst van 3 millioen francs. Zij vertrok bij voorkeur Malmaison, waar zij in 1814 overleed. Onmiddellijk na de ontbinding van zijn huwelijk met Josephine maakte Napoleon werk van eene tweede gemalin, welke verwant moest zijn aan een der gekroonde hoofden in Europa. Maria Louise, de dochter van den keizer van Oostenrijk, werd met hem in den echt verbonden. Napoleon had die vrouw inderdaad harte lijk lief en zij ook was hem zeer genegen. Er werd in brieven door haar verklaard, dat zij hem liefhad en hij niet die Mino- taurus was waarvoor sommigen hem hielden. Stukkeu worden in geen geval teruggezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Vereeniging tot Chr. liefdadigheid te Wagenborgen. Mijnheer de Redacteur! M.H. Door het algemeen bestuur der Vereeniging tot Christelijke Liefdadigheid te Wagenborgen benoemd, om de boeken dier vereeniging gedurende het tijdperk van 1 Mei tot 31 December 1895 na te zien en van hare bevinding in de a. s. openbare vergadering verslag te geven, hebben de ondergeteekenden zich den 16 April j.l. van die taak gekweten met, het volgende resultaat: Voorgelicht door den Administrateur bevonden zij dat de ontvangsten waren geboekt onder 8 hoofdstukken, en was er in die 8 maanden waarover dit verslag loopt. Ontvangen Aan Saldo Kassa op 1 Mei 1895 f98.88, aan verplegen en entreegel den f 11946,9672, aan collecten fl70,96Vs, aan contributien f 13,00, aan giften en legaten f754,59, aan opbrengst boerderij f 122,79Vs, restitutie en voorsch. f 395,84Va, opgenomen gelden f4725,00, onvoorziene ontvangst f3,75, Ontv. Totaal f 18,231,81. Uitgaven (Deze waren ook onder ru brieken onder 17 hoofdstukken gebracht als volgt): Wegens voeding f4372,19, wegens kleeding en beddegoed f 1480,78Vs, wegens onderhoud der gebouw, f8331.63, wegens belasting Assurantie f 317,67Vs) wegens verwarming en verlichting f 746,09, wegens geneeskundigehulp f 54,31 Vs, wegens administratie kosten f200,83, voerloon reiskosten f 625,65, huishoudelijke artik. f 1288,87V2, bew8ssching f 149,20, Tracte- menten fl844,22Vs, Buitengew. verpleging f 19,65, boerderij uitgaven f 374,10, huur en rente f 836,34V2, afflossing van tijdelijk geleend geld f 4081,00, onvoorziene uit gaven f363,87. Totaal f 18.231.71. Totaal ontvangen f 18.231.81 uitgaven -18.231.71 Een saldo latende van f 0,10 Hierbij valt op te merken dat sommige ontvangsten en ook de uitgaven geen juisten maatstaf aangeven om goed te kunnen oor- deelen, zoo b. v. is er aan contributien ontvangen slechts f13 omdat deze gewoon lijk in de eerste maanden van het jaar inkomen evenzoc staat het met de ont vangsten en uitgaven voor het landbouw bedrijf enz. En bovendien zal een onderzoek over een vol jaar loopende, meerder bijzon derheden aan het licht brergen voor een gegrond oordeel. Voor gemeld bedrag zijn gemiddeld 132 personen gevoed, gehuisvest en gekleed waaronder zijn begrepen de verpleegde idioten. Het komt uwe commissie wenschelijk voor, gelijk dan ook het plan is, om in 't vervolg de ontvangsten en uitgaven voor de categorie „idioten" afzonderlijk te boe ken. Overigens heeft zij gemelde ontvang sten en uitgaven geconfronteerd met het kasboek en heeft daarin geene afwijking of onjuistheden, evenmin als in de optelling ontdekt zoodat de Administrateur deswege wel een woord van lof heeft verdiend; eenparig is uwe commissie dsn ook van oordeel het algemeen bestuur te adviseeren de overgelegde rekening en verantwoording goed te keuren. Hiermede kan de commissie hare taak als afgeloopen beschouwen het zij haar echter vergund daaraan eene beschouwing toe te voegen die zij als indruk van haar onderzoek aldus wenscht te vertolken. Bevreemding moet het wekken dat eene zoo liefdadige inrichting, waarin toch zoo veel ellendigen lafenis en verpleging ge nieten zoo weinig finaeeieelen steun geniet van die menschen, welke jaarlijks hun vermeerderd kapitsal toch moeten beleggen en zulks te meer, daar men zich over den admini8t) atieven gang der zaken persoonlijk kan overtuigen. Het schijnt maar al te waar te zijn, wat onlangs een gezaghebbend financieel blad schreef, nl. de Nederlandsche financier No. 117. „In de diverse ondernemingen neemt de inbrenger altijd een flinke betaling an ders zou hij niet verkoopende emitent maakt eene flinke winst anders zou hij niet emiteeren en zoo is de nieuwe maat schappij doorgaans met te veel kapitaal heiast. Dit feit wordt verborgen onder gunstige rapportenen ongevijzelde ramingen en wordt eerst meer algemeen bekend, wanneer de maatschappijen genoodzaakt zijn óf te reconstrueeren óf te liquideeren. Deze nieuwe ondernemingen sterven bij honderdtallen, pas drie weken geleden be vatte de Londen Gazette, in één nummer, eene lijst van verdwenen maatschappijen, ter lengte van 15 kolommen, bevattende 830 namen." Is het nu niet de gekroonde dwaasheid dat het geldbeleggend publiek liever zijn geld steekt in zulke vreemde ondernemingen dan in eenige op solider grordslag gevestigde in de nabijheid gelegen liefdadige inrichting die wel minder procenten uitkeert, dar. be loofde of voorgespiegelde dividenden die maar al te vaak achterwege blijven, maar waarbij men meer zeker is van zijne zaak Aldus geiapporteerd in de algemeene ver gadering der Vereeniging tot Christelijke liefdadigheid te Wagenborgen den 17 Juni 1896. J. BOUWES. P. DIJKHUIS. Mijnheer de Redacteur In de Zeeuw van gisteren geeft ge aan den heer Lobman en hen, die hem hun vertrouwen nog niet hebben opgezegd, den raad om zich zelfstandig te organiseeren. Een Husaï-raad. Ik hoop dat de heer Lohman er hartelijk voor bedanken zal. Waarom zouden we ons afscheiden? Dat de heer Lohman de verantwoordelijkheid niet dragen wil van eene actie, waarin hij feitelijk niets te zeggen heeft, en zich daarom van de organisatie losmaakt, is te begrijpen. Moeten wij dat dan ook maar doen? Komt het daartoe, dan vrees ik, dat we krijgen Hervormde Kiesver- eenigingen en Gerefoimeerde Kiesvereeni- gingen. Het zou me spijten, als onze anti revolutionairepartij kerksgewij ze uiteenviel. Bij velen zou het bloed kruipen, waar 't niet gaan kon, waarde or een onzuivere toestand geboren werd. Neen, voor Goes hoop ik, dat men bij de leuze blijven zal: Voor Lohman, niet tegen Kuyper. Uw dv. Dienaar, Hn. (Wij zullen de woorden: „Een Husai-raad" wel cum grano salis hebben op te vatten. Overigens plaatsen wij dit stuitje slechts als tegenspraak zonder op 't door ons ter loops uitgesproken denkbeeld in te gaan. Het komt ons echter voor dat voor de vrees van den geachten inzender meer grond is zonder dan met organisatie. Wij gaan hierop evenwel thans niet dieper in. Het komt toch later aan de orde. Red.) Van 3-5 Aug. 1896. MIDDELBURG. Ondertrouwd.- J. de Leeuw jm. 25 j. en P. J. Staal jd. 29 j. G. L. Arnoldus jm. 24 j. en F. J. Barends jd. 22 j. Getrouwd: J. Schotsman jm. 25 j. en J. C. Bosdjjk jd. 23 j. BevallenA. Heyman geb. Wage d. J. Francojjs geb. de Nooijer d. S. M. Scbou geb. de la Vienne z. W. L. van Strien geb. Brouwer z. S. de Jonge geb. Janse d. A. Zwigtman geb. Huibregtsed. Overleden: J. G. Damman lOmnd. z. M. W. Meulenberg 3 mnd- d. GOES. Geboren2, Cornelia Johanna d. v. Reinder Jan van der Yeen en Elizabeth Her derika Venhuizen. 4, Aarnoutz. v. Izaak de Laat en Hubrina Magdalena Schipper. Over de maand Juli 1896. 'SHEER ARENDSKERKE. Geboren: 1, Christiaan z. v. Lein Melse en Johanna Sara Steketee. Jan z. v. Pieter Bloken Christina Kasse. 2, Jan Hendrik z. v. Jan Noteboom en Magdalena Pieteinella Minnaard. 9, Cornelia d. v. Pieter Braamse en Adiiana Op 't Hof. 11, Johannis Hubeitus z. Pieter Anthorie de Witte en Jobje Beulens. Adiiana d. v. Jacob Wellenian en Jacomina Wondergem. Cbristiaan z. v. Christiaan Nijsse en Cor nelia Vermet. 16, Maria d. v. Frans de Kok en Catharina Kerkhove. 18, Cor nells Machiel z. v. Machiel Raas en Helena van de Dood. Levenloos aangegeven: 1, een zoon van Johannes Jacobus van den Broecke en Ja- coba Bek. Overleden4, Appolonia Lootf, 61 jaar, wed. van Cornelis de Vos. 12, Marinus 1 maand, z. v. Pieternella Rottier, 14, Theodora 14 dagen, d. v. Cornells van Don gen, en Theodora Jellema, 23, Willem Vreeke 59 jaar, echtgerr. van Elisabeth de Leeuw. Margaietha 9 maanden z.v. Pie ter de Waard en van Cornelia Melic. 29, Elizabeth de Leeuw 65 jaar, weduwe van Willem Vreeke. 30, Jan Wagenaar 62 j. wedr. van Jacoba Zuidweg. BEINKENfcZAND. Geboren: 11, Coinelis z. v. Willem Huizen en Cornelia Raas. 14, Willem z. v. Petrus Jacobus Goetheer en Neeltje Jacoba Goetheer. 30, Jannetje Din gen a d. v. Dirk van de Velde en Jan netje Hoogstraten. Overleden: 18, Jan Bos 64 jaar man van Cornelia Bos. 20, Jacoba de Jonge 94 jaar, weduwe van Hubregt Driedijk. OVEZAND. Geboren: 17, Johannes z. v. Laurens Goenseen Jobina Rijk. 28, Helena d. v. Hubrecht Reinijn en Cornelia Ars. Overleden 17, Maria 2 md. d. v. Pieter de Jonge en Jacomina Verdonk. 23, Johannis Geljon 69 j. man van Cornelia Beulens. 31, Johanna 7 wk. d. v. Cornelis de Baar en Cornelia Remijn. DRIEWEGEN. Geboren 28, Jacob z. v. Pieter de Dreu en Cornelia Bruinooge. N1SSE. Gehuwd15, Cornelis de Laat 18 j. jm. teKloetinge en Martina Sanderse 22 j. jd. te Nisse. Geboren: 22, Jacoba Geertiuida Maria d. v. Pieter Meijers en Johanna Jacoba Kou- semaker KRABBENDIJKE. Ondertrouwd en ge huwd Cornelis Zeevaart 26 j. jm. te Ril land Bath en Cornelia van Hekken 22 j. jd. te Krabbendjjke. Gehuwd 9, Adriaan de Visser 58 jaar wedr. van Cornelia v. 't Leven en Lena de Boo 56 j. weduwe van Hendiik Schippers. Geboren: 8, Pieternella d. v. Pieter Na- gelkerke en Jannetje Lobbezoo. 11, Dingentje d. v. Jeras Sent en Kornelia Harthoorn. 13, Neeltje d. v. Cornelis Wes- trate en Benjamina Weststrate. 19, Jacoba d. v. Johannes Pieter Roozo en Cornelia van Loo. 24, Maria d. v. Thomas Cor nelis Lagendijk en Klazir.a Paauwe. 25, Janna d. v. Cornelis Lutein en Tannetje Otte. Overleden 20, Jannetje 2 mnd. d. v. Gillis 0verbe6ke en Elizabeth Jeremiasse. Vrijdag 7 Aug. Kloetinge, 2 uur bij Akkenaar opper- vruchten door not. Mulock Houwer in Goes, Kloetinge, Kapelle, Eversdfik, Hoedekens- kerke, Nisse en 's Heer Abtskerko. 1 H. 3317 cAEn pruimen van 3 boomen bij JBeen hakker. Zaterdag 8 Aug. Camperlaud aan de haven door deurw. Gelner nieuwe hontwaren 4 uur. Maandag 10 Aug. IVest-Sonburg, half 2 bij wed. Wes- seis 9 pern, bouwl. door not. Tak van Vrij burg 4.49.10 H. saam. Dinsdag 11 Aug. •iocs, op 't plein van de Prins van Oranje voor Schrier van Kattendijke 1 uur door deurw. Hollmann vrachtrydersinapan als zwart ruinpaard 9 jr., vos merriepaard 15 jr., ploegen, egge, sleep'oord, 5000 kilo best weihooi. Knpelle, 6 uur by Hanson door not Liebert en Pilaar appels en peien in Kapelle' Kloetinge, Goes, Hoedekenskerke en 's Gra venpolder. Woensdag 12 Aug. '«Gravenpolder, door not. v. d. Kloes halt 12 bjj wijlen Anthonisse meubels, slijp steen, droogrek, kleederen, lijflinnen, gouden knoopen, zilveren broekstukken, slachters- gereedsobap, slachtbank, stander, tuingereed schap, steekkar enz. Vrijdag 14 Aug. Vlissingen, in de Oude Vriendschap door nol. Huvers 8 uur een huis en erf Scherminkektr. G 38. Te zien daags voor en op den verkoopdag 10—12 en 2-4 uur. Biezclinge, door not. Liebert bij Bierens 2 uur 2.89.86 H. weiland en zijkantweg in Ellewoutsdijk voor erven wed. Bruinooge 2o. te Kapelle een huis, schuur enz. Noord- str. 2396 cA. 3o. 4180 cA. bouwl. 4o. 2,2680 H. weiland. 5o. 1,7840 H. bouwl. 3793 cA. suikerpeen. 1478 cA. winteraardappels. Woensdag 19 Aug. lloc<lelicii«kcrke, bij Geluk door not. de Vos 10 uur voor wjjlen den burgemees ter lo. een huis, schuur en tuin. 2o. een tuin 7 Aren. 3o. een huis en erf 185 cA. 4o. een schuur en erf 2 A. 5o. een kantoor en erf 5 cA. 6o. 22,80 A. boomgaard. Ternenzen, door not. v. d. Moer half 8 bij Donze een huis, winkel en bakkerij. Zaterdag 22 Aug. Hondekcrke, voor M. Vtrhage door not. Loeff uur 8910 cA. bouwl. en een hofstede Breeden weg 7,2004 H. met wei- en bouwl. en sprink. Woensdag 26 Aug. Znnd, in Pax Intrantibus door not. Hu- vers 10 uur do hofstede met bouw- en wei land in Grijpskerke e i Biggekerke, samen 20,2546 H. Grijpskerke, bij Wouterse door not. Huvers uur de hofstede van Jac. Wou terse. LAATSTE BERICHTEN. Vrouwepolder. Bij de herstemming voor een raadslid alhier werden uitge bracht 46 stemmen. Gekozen B. Mesu met 32 st. terwijl S. A. Willemse 13 st. verkreeg en 1 billet in blanco was. Aantal kiezers 109. Vrijdag 7 Aug. lleinkcn«zaiid, het leggen van 700 M. dorpsstraat. Biljetten voor of op 7 Aug. Middelburg, 11 uur aan het prov. be stuur het leveren en storten van steen tot verdediging van den oever voor Terneuzcn. Raming f 11.470. Maandag 10 Aug. 's Heer Arendskerkc, 2 uur het verharden van een gedeelte Ankorveersclien dijk en O. Kraaieitschen dijk 1377 M. Aan wijzing 10 uur. Bestekken a 50 cent bij Kleeuwens. Inl. ter secretarie. Hapeiie, door het bestuur van den Wil lem Annapolder half 11 herstel enz. dei- werken aan de waterkoeling. Inlevering bil jetten Zaterdag vóór 12 uur. Bestek ter lezing of a 82 cent te bekomen bij den heer v. d. Mandere. Aanwijzing 3 en 6 Aug. van 1-3 uur. Samenkomst te Biezelinge by den waterbouwkundigen ambtenaar. Vrijdag 14 Aug. Walsoorden, ten 11,45 uur, door het Best. der Waterk. van het Calam. Water schap Walsoorden, de herbesteding van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud der aarde-,kram rijs- en steenglooiingwerken "VLISSINGEN, 4 Aug. '96. Boter f 1.35 af 1.40 per kilo. Eieren 13,60 al—.— per 104 stuks. GOES, 4 Aug. 1896. Jarige Tarwe bracht langzaam vorige prij zen op, een enkel partijtje Nieuwe Tarwe werd getoond en voor f6 verkocht. Nieuwe W'intergerst werd 10 a 20 cent lager verkocht. Naar Kookeiwten was eenige vraag en vol gens noteering verhandeld. Oude Tarwe f6,— a f6.10. Nieuwe Tarwe f6.— af Rogge t 3.70 a f4.— Win- tergerst f 3.70 a 14. Zomergerst f—a t - Haver f af Bruineboenen f a f Paaidenboonen f a f Koolzaad f 7.20 af 7.50. Groene Erwten f7.- a f8— Versche Boter f .55 a f—.56. Eieren f -.80 a f -.85. Schapenwol f 1.80 per steen (3 kilo.) Oostburg, 5 Aug. 1896. Oude Tarwe f6.40 a f6.60. Nieuwe Tarwe f—at-.—- N.Rogge f 4.40 a 14.50 N. Wintergerst f a f -.- per honderd kilo. Zomergerst f af-.- per honderd kilo. Haver per lOOkilo f-.— a f Kookerwten f af-.-. Erwtenta f Paardenboonen f5.— a f5.25. Koolzaad f 7 a f 7.25. Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H. L. Rottebdam, 3 Aug. Ter graanmarkt van Maandag was de handel in binnenlandsche granen als volgt: TARWE. Jarige vond minder kooplust moest in de beste 20 en overige soorten 30 cents lager worden afgegeven. De beste 16.40 a 16.65, middelbare f5.90 a f6.20 en min dere soorten t 5.40 a f 5.80. Per 100 kilo f7.25 a 18 naar deugd. Nieuwe, waarvan heden de eerste aanvoer was, vond plaatsing van f 6 tot f 6.75 per heet. en extra soort nog iets daarboven. De kwaliteit is zeer bevre digend. ROGGE. Jarige wordt, niet meer genoteerd. Nieuwe uitstekend van kleur en droogte doch meestal smal van korrel, bracht naar kwal. op van f3.50 tot f 4. WINTERGERST 10 cents lager. Extra blanke kwal. per heet. f4.25 a f4.60 en per 100 kilo f6.75 a f7. Overige soorten naar kleur en deugd per heet. f3.40 a f4, en per 100 kilo f6 a f6.50. HAVER vond prijshoudend plaatsing. De kleine aanvoer ruimde op van f2.50 tot 13.25 per heet. BL.\UWE ERWTEN van het nieuwe ge was waren meeree deels zeer voldoende van kwal. Verkocht van f7 tot f8 naar deugd en kook. KOOLZAAD flauwer,f7 a. f 7.40 naar kwal. KANARIEZAAD onveranderd lusteloos, f4 a f5.75. ZEEUWSCHË EIEREN f3.20 a f3.30. MEEL. Vorige week bleven de noteerin gen onverandeid met oenigon consumtie- handel. Ook heden valt er weinig over meel te zeggen. Het is uiterst stil in zaken. Prijzen onveranderd. Rotterdam, 4 Aug. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 1811 runderen, 554 vette, 89 nuchtere kalveren 1304 schapen, 694 varkens, 144 biggen. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal 70, 2e kwal. 64, 3e kwal. 66. Kalve ren le kwal. 76, 2e kwal. 66, 3e kwal. 54. Schapen le kwal. 56, 2e kwal. 48, 3e kwal. Varkens le kwal. 33, 2e kwal. 32, 3e kwal. 31 c. Alles per kilo. Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP onveranderd. PETROLEUM onveranderd. Loco 17.85E. Najaar 17.45 E. betaald. Heden overleed zacht en kalm in den gezegenden ouderdom van bijna 73 jaar onze veel geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Adriana Jozina Hannewijk, wed. L. Snoodijk. Namens de familie JOH». SNOODIJK. 's Heei-Hendriksk., 4 Aug. '96. Het behaagde den Heere, na een langdurig en smartelijk, doch gedul dig lijden, heden van ons weg te nemen onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, II a s ti a a ii Op 't II o f, in den ouderdom van 71 jaar en 3 maanden. Wij zijn diep bedroefd. Schenko de Heere, die niet plaagt uit lust tot plagen, ons de vertroos ting Zijns Geestes, opdat wij in dezen weg van zware beproeving Hem mogen zwijgen. Borsele, 3 Augustus 1896. Wed. D. OF 'T HOF—Kabelse, en kinderenbehuwd- en klein kinderen. De Heer en Mevrouw GERLACH- PENNY betuigen hun hartelijken dank voor de ontvangen bewijzen van deelneming bij het overlijden van hun Vader en Be- huwdvader den Heer J. II. GERLACH. Huize Arentsburgh Voorburg. zal door de Architecten I. HAGE en H» SNIJDER te Iersekeworden aanbesteed De Aanbesteding zal plaats hebben des namiddags ten 2 ure, in het Hotel „Oes- TEBBEuns". Aanwijzing op het terrein Woensdag 12 en Zaterdag 15 Aug. telkens ten elf ure. Vanaf 10 Aug. zijn bestekken verkrijgbaar a f 1.50; en vanaf dien datum ligt in bovenge noemd Hotel de teekening ter inzage. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal des namiddags om 1 uur ten verzoeke van Jacobus Schrier, vrachtrijder te Kat tendijke op het plein van het koffiehuis de Prins van Oranje" te Goes, als zwart Ruinpaard oud 9 jr., vos Merriepaard oud 15 jr., Boeren wagen op ijzeren assen, Ploegen, Egge, Sleepbord, Sleper, Harnas- sement en 5000 kilo best WEI- HOOI. Te bezichtigen bij verkooper. De Notarissen Mr. LIEBERT en J. M. PILAAR te Goeszullen op des avonds te 6 uren te Kapellein de herberg bij Jan Hanson, in het wassende in boomgaarden, gelegen in de gemeenten KloetingeKapelleGoes Hoedekenskerke e 1 's-Gravenpolder.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 3