4 BOUli Het H Alle de V ADV RRTENT1KN. te koop Openbare VRUCHTFï mm Gemengde Berichten. Vrijdag publiek voor A. Ceelho Maandag haver zomergerst witteboonen aardappels klavers erwten tarwe paardenboo- nen beestenpeeën Et- en '<S ■A. -J lcerken over, Joch mettertijd verdwenenj door gebrek aan verzorging, alle sporen des Christendoms tot in 1865 Utrecht daar een nieuwen arbeid begon, en Duma, on der leiding van den uitnemenden zendeling Van Dijken veel beloofde doch helaas vaak teleurstelde. Moeten bij raadsverkiezingen de candida- ten ook door veertig kiezers worden voor gedragen Deze vraag gewerd ons van een onzer lezers. De vraag is een aanklacht tegen ons dat wij verzuimden te zeggen waarmede wij hadden moeten beginnen, dat deze nieu we regeling alleen betreft de verkiezingen voor de tweede kamer. Voor Staten- en Gemeenteraadsverkiezingen geschiedt de candideering dus op de oude manier. De titel der wet luidt dan ook „Kegeling van het Kiesrecht en de benoeming van afgevaardigden ter Eerste en Tweede Ka mer der Staten Generaal". In ons stukje over Miss Beecher Stowe staat een domme fout, n. 1. De roeper wiens naam is dood. De Engelseh sprekende lezer zal wel gemerkt hebben dat 'tzijn moest De maaier wiens naam is de Dood. Ook meldden wij dat te Antwerpen de clericalen gekozen zijn. Dit is niet zoo. Zij komen in herstemming met de liberalen. Tusschen de Nederlander en de Standaard (zie ons antwoord aan den heer v. K.) blijft geschil van meening bestaan over de weder zijds uitgesproken aanklacht van verguizing. De Nederlander vraagt „Of hoe denkt het blad, dat het onpartijdig publiek denkt over haar entrelile van verleden week, onder het opschrift ver legendat, naar wij aantoonden, een pyramide van omvaarheden behelsde, die echter zóo kunstig waren ineengedraaid, dat het stukje juichend de kleine pers wordt rondgedragen en zelfs een blad in Zeeland, dat gewoonlijk nog een wemig uit, eigen oogen ziet en er iets van een eigen oordeel op nahoudt, de handen van ontzetting ineenslaat, „dat het reeds zoo ver met den heer Lohman en zijne poli tieke vrienden gekomen is", ja in zijn schrik zelfs vergeet, ons verweer mede te deelen? Noemt ie Standaard dat geen verguizing'? En heeft een blad, dat in die mate verguist en de tegenspraak ignoreert, recht zich over verguizing te beklagen Wie met dat „blad uit Zeeland" bedoeld wordt begrijpen de lezers wel. Intusschen nu blijkt dat de Nederlander hare repliek op dat punt afdoende acht, nemen wi) deze gaarne op. Wij durven echter niet beloven dat wij in het vervolg van den strijd Stand aardNederlander nog veel notitie zullen nemen. De repliek van De Nederlander dan luidt aldus „Onze lezers zullen met die „verlegenheid" wel niet veel medelijden hebben. Zij toch weten, wat van die verguizingaan is. Zij ook weten uat de voorzitter der Club bij de algemeene beraadslaging in een uitvoerige en principieele rede „voor het beginsel in het krijt trad", en „het zwaard ophief" tegen Liberalen, Conservatieven en Kabinet; dat hij hetzelfde, waar het noodig was, deed bij de artikelen, o. a. bij Art. 7 tegen de Conservatieven. Zij weten, dat het éémge amendement van de fractie- Kuyper, dat een antirevolutionair idee belichaamde en niet streed met de economie der Wet (dat van de sociale capaciteiten) door alle oud-antirevolutionairen gesteund en door den Voorzitter der Club verdedigd werd. Zij weten, dat waar niet-principieele destructieve amendementen werden aanbe volen op principieele gronden, onze vrienden, wilden zij niet den schijn van beginselver zaking op zich laden, zich niet konden bepalen tot een zwijgend tegenstemmen, en dat dus heel huil „aanval op de eigen broederen" niet anders was dan een ver weer tegen een zijdelingschen aanval op hen. Zij weten ook, dat het eerst „con servatief", nu reeds „hyper conservatief" gedoopt amendement geheel lag op de antirevolutionaire lijn, en alleen als con servatief kan gebrandmerkt met argumen ten, die gelijkelijk gelden tegen 114 van „Ons Program". Maar de Standaard schijnt te denken, dat als ze iets maar heel dikwijls herhaalt, het dan eindelijk wel waar wordt. Zonder eenige weerlegging van wat onzerzijds werd opgemerkt, zonder een zweem van bewijs, vertelt ze bij iedere mogelijke gelegenheid aan haar lezers, dat het amen dement tot toekenning van een dubbele stem aan de 45-jarigen toch heuseh „con servatief" was. Het is alsof ze, na hetgeen wij aanvoerden, dubbele behoefte gevoelt, her al luider en vaker aan zich zelf en anderen wijs te maken. Ze mocht anders eens ophouden, 't zelf te gelooven! Wat die handengeschiedenis aangaat, dit heeft met de politieke houding onzer Club natuurlijk niets te maken." In De Nederlander komt ook het Protest voor van de.i heer Lohman tegen de aan klacht enz. der Commissie in zake zijn onderwijs aan een gereformeerde inrichting. Dat protest is te lang om het op te nemen. Wij hebben er trouwens reeds een en ander uit opgenomen. En de conclusie en de aanneming er van hebben wij zonder opmerking onzer- -zyds veiiuelJ. Wij vonden px iets liefde loos in om een dergelijk pynlyke executie te begroeten gelijk een der a. r. bla ien deed, met de opmerking dat het tij 1 wordt voor hem en de school dal hij er nu maar gauw uitgaat. De gedachten vermenigvuldigen zicii in ons. Wij gevoelden al tiet pynlyke van de daad voor den uitgeworpeue en voor hen die meenden voor God niet anders ie kunnen of te mogen. Welk een schoon sluk historie wordt zoo dachten wij met deze daad afgesneden. Neen Lohman was geen onbekend rechter die door de politiek Kamerlid en zelfs minister werd. Hij zou aan geschiedvervalsching doen wie zoo iets beweerde. Wij hebben geen ge meenschap met antirevolutionairen die der gelijke grotheden zouden durven neer schrijven. Maar wij zyn niet blind voor het feit dat bijna altijd Lohmans meening stond naast of tegenover die der anderen en daardoor de actie der anti revolutionaire partij werd verlamd. Zelfs op het punt van uitlegging van iemands woorden was geschil. Laten wij om dit aan te toonen de jongste correspondentie uit De Nederlander„Verguizing mogen overnemen. „De Standaard zegt, dat wij ons „systeem van verguizing rusteloos" doorzetten. In het protest, dat te Leeuwarden inkwam, bad de heer Lobman zich niet ontzien te zeggen, dat dr. Kuyper hem buiten den Christus gesloten had. Met de stukken in de hand heelt dr. Kuyper op de vergadering te Leeuwarden daarentegen aangetoond, dat h(j met geen woord, met geoti syllabe en met geen letter iets, dat hiernaar ook maar in de vei te zweemde, gezegd had. N u zou men gedacht hebben, dat het blad van den heer Lohman althans op zulk een duidelijk punt ongelijk zou erkend en de felle, grievende aanklacht terug zou hebben genomen. Maar neen! Wel verre van iets terug te nemen, slaat dit blad opnieuw in den verguizen den toon en zegt in zjjn verslag, dat hetgeen Dr. Kuyper in de .Heraut" schreef, „er- gerljjk Parizeeuwsch was", en dat wel de vrienden van den heer Lohman zjjn woorden niet waar konden maken, maar dit niet aan her. lag, maar natuurlijk weer aan Dr. Kuyper, „die zóo weet te beleedigen, dat h jj zelf schotvrij blijft". Om den lezer in staat te stellen die rusteloos doorgezette aanklacht van „ver guizing" op dit ééne punt eens aan de feiten te toetsen, herinneren wij hier, dat in de Heraut van 28 Juni, in een be spreking van de zaak-Lohman, het volgende zwart op wit te lezen stond Het is de oudo tragedie van Kapernaüm, zoo schreiend soherp uitloopend op Jezus' ▼raag aan zijn jongerenWilt gijlieden ook niet henengaan Wat toen centraal, voor alle geestelijk leven, plaats greep, herhaalde zich sinds telkens weer, en keert ook nu terug op één der punten van den omtrek. Wij vragen aan ieder onpartijdige in gemoede, wat uit deze woorden anders te lezen is dan onzerzijds uit gelezen werd. Misschien zouden wij nog onze oogen niet geloofd en onszelf gedwongen hebben, er een andere uitlegging aan tte geven, zoo het geval op zich zelf stond. Maar de trouwe lezers van de Standaard en van dr. Kuypers geschriften, weten, dat dit niet zoo is. Het is herhaalde malen de gewoonte van dr. Kuyper gebleken om, wanneer hij op staatkundig, kerkelyk of wetenschappelijk terrein met een geloofs genoot verschilt, dien geestverwant voor te stellen als een afvallige (niet van een partij of richting) maar van den Christus, als een verrader van de gemeente, als een Judas. Dit nu noemden wij en blijver, wij noemen ergerlijk farizeeuwsch. Het is dr. Kuypers recht te meenen, dat hij bij zijn opvattingen Jezus' spoor volgt, maar het is niet zijn recht te verkondigen, dat een ander dit niet meent te doen." Wij geven toe dat men met bijbeltek sten scherp wonden kan, dat men er voor- zichtig mede moet zijn. Kuyper zelf werd in de Kamer in 1874 eens door een principiëelen Katholiek met een bijbel tekst in zijn karakter aangerand; en Keu- chenius kreeg er in 1866 van een vromen Conservatief eveneens op gevoelige wijze een te slikken. Maar die beschuldigers ver duidelijkten hunne bedoeling niet; terwijl dr, Kuyper pertinent heeft verzekerd dat 't in hem nooit is opgekomen den heer Lohman van zoo zondig eene daad te ver denken. Ook geven wij toe dat men met derge lijke bijbelteksten voorzichtig moet zjjn tegenover min kundige lezers, die daarbij mank gaan aan partijdigheid. Zoo licht worden conclusies getrokken die den goeden naam en het karakter van den toch reeds verdachten broeder aantasten. Maar wanneer nu dergelijken conclusies de pas wordt afgesneden door hem die ze onwillekeurig heeft gaande gemaakt, voegt het dan De Nederlander om toch nog aan de weerlegde beschuldiging vast te houden, en er nog een citaat uit eene rede aan te verbinden, tegen hetwelk zelfs door de „beleedigden" zeiven nimmer is geprote steerd si- Met genoegen vermelden wij dat heden het 22ste Zuider Zendingsfeest door zulk heerlijk weder werd begunstigd. Mogen wij voorts nog een vraag doen aan het Bestuur van genoemd feest Het Bestuur zond ons de vorige maand een stukje ter plaatsing: „Wat is feest vieren?" Wij namen liet stukje op in ons no. van 16 Juni. Aan de liberale bladen zond zij het stukje niet; tenminste daar heeft het niet in gestaan. Maar nu zond het Bestuur aan de libe rale bladen in onze provincie wel de ad- vertentiën op dit feest Oetrekking hebben-Ie. Het Bestuur zond die niet aan De Zeeuw. Een opmerking aan een lid door een der uitgevers gemaakt werd niet beantwoord. Ons blad mocht derhalve het ingezonden stuk, niet de advertentie de liberale pers mocht de advertentie, niet het ingezonden stuk plaatsen. Mogen wij vragen of het Bestuur dit billijk vindt? 6 Juli 1896. Een kort woord aan het Nederlandsche Volk verspreid door den Zuiderzee Bond. Dit korte woord in den vorm eener bro chure kregen wij ter lezing en wij lazen 't met klimmend genoegen. Het is eene kracutige oproeping tot de r.atie om deze belangrijke zaak te steunen. De schrijver spreekt zyn verbazing er over uit dat waar andere natiën tot zelfs in de heete luchtstreek landen willen ver overen met opoffering van geld en bloed, de natie weigert in haar eigen land zon der bloed sn waarschijnlijk zonder geld land te veroveren van minstens even groote waarde. Hij herinnert voorts aan de conclusie der Staatscommissie tot onderzoek dezer zaait, en somt de voordeelen op die in de toekomst zijn weggelegd bijaldien 't advies dier Commissie „dat de Staat (het doe) op den voet in dit verslag vermeld", wordt gevolgd. „Een werk van 190 miljoen zal in ons land worden verwerkt, geleidelijk, zonder ophooping van werk op éen oogeublik en zonder plotselinge storing na alloop. Ten slotte ondervangt hij mogelijk rij zende bezwaren. Het is, naar 't ons voorkomt, een pak kend vlugschrift, waardig door velen ge lezen en besproken, en door veler steun aan de plannen van den Zuiderzee-Bond gevolgd te worden. De Minister van Oorlog heeft de bestaande gunstige bepalingen voor het aangaan van een huwelijk door onderoffi- cierrn en minderen, die bij sommige in richtingen van de landmacht geplaatst zijn, ingetrokken, zoodat de bepalingen voor het verleenen van toestemmiug tot het aangaan van- en de voorrechten verbonden aan het huwelijk, thans voor alle korpsen en in richtingen dezelfde zijn. Zomervergadering der Provinciale Staten van Zeeland. Zitting van 7 Juli 1896. o Tegenwoordig al de leden, behalve de heeren Eokker en van Buren, de laatste met kennisgeving. Nadat de Voorzitter in naam der Konin gin de zitting voor geopend verklaard had, doet de heer Dronkers voorlezing van het proces verbaal van onderzoek der geloofs brieven van het nieuw gekozen lid, den heer van Teijlingen. Met de conclusie tot toelating konden allen zich vereenigen, waarop de heer van Teijlingen, ter ver gadering binnengeleid, in handen des voorzitters de gebruikelijke eeden aflegt en zitting neemt, na door den Voorzitter met zijne benoeming geluk te zijn gewenscht Hierop doet de Voorzitter de mededee- ling dat ingekomen zijn a. Koninklijk besluit, houdende goed keuring van besluiten der Staten, lo. tot wyziging der begrooting van de enkel Provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1896 en 2o. tot aankoop van het perceel A no. 57 en 58 op de Balans te Middelburg en tot overdracht aan het Rijk van jtwee zijgebouwtjes en een achterliggend open terrein b. Koninklijk besluit houdende goed keuring van het besluit der Staten tot wyziging van dat op de heffing van tol recht voor het gebruik van bij de Provincie in onderhoud zijnde wegen c. Brief van den Minister van Binnen- land8cke zaken, bevattende mededeeling van de definitief vastgestelde kosten van het Provinciaal bestuur, voor zooveel het Rijksbestuur is, dienst 1896; d. het verslag der maatschappij tot exploitatie van Staats-Spoorwegen over 1895 e. Het uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der Provincie over 1895 f. Eene mededeeling van Gedeputeerde Staten omtrent den post voorkomende onder Hoofdstuk IK der uitgaven op de Provin ciale- en huishoudelijke begrootingen van 1895 en 1896, ter bestrijding van behoef ten, welke hare omschrijving niet vinden in de artikelen dier begrootingen g. Eene mededeeling van dezelfden om trent onderhandsche aanbestedingen h. Eene mededeeling van dezelfden dat een afdruk van de stukken betreffende den toestand van de sluis- en havenwerken te Vlissingen en te Veere en van het vaar water in de Zandkreek en den Zuidvliet aan ieder der leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal i. Een adres van den heer van Woel De concertzaal, waarin de vergadering gehouden werd, leent zioh al bijzonder wei nig voor het houden van vergaderingen. In de wintervergadering was het voor de pers nog mogelijk met eenige inspanning de discussiën te volgenzooals de zetels der leden nu voor deze zitting gearrangeerd waren, was dit eene volstrekte onmogelijk heid. UW VERSLAGGEVER. deren c. s. over verbetering van den stoouibootdien.it op de Westi rschelde k. Een adres van W. Moelker c. s. om een jaarlijksche subsidie uit de Pro vinciale fondsen ad. f 1141, ten behoeve van hunne omnibnsdienst tusschen Tholen en St. Maartensdijk en l. Een adres van eenige ingezetenen van Wagenborgen (gemeente Termunten, provin cie Groningen), waarbij verzocht wordt een adres van Je Protectionistische Land- bouwvere-miging om invoerrechten op granen te willen ondersteunen, met ver zoek de opbrengst der invoerrechten te besteden itot het dadelijk in het leven roepen van een pensioens- en invalidenfonds voor oude werklieden. De stukken sub o tot en met h worden voor kennisgeving aangenomen die sub i en k worden om advies gerenvoieerd naar Gedeputeerde Staten en omtrent dat sub l doet de Voorzitter het voorstal het ter zijde te leggen, als zijnde onvoldoende gezegeld. Daar de heer Hu vers zich met liet voorstel niet kon vereenigen, wordt het door den Voorzitter in stemming ge bracht en met meerderheid van stemmen goedgekeurd. Conform het voorstel des Voorzitters wordt nu besloten in de afdeelingen te onderzoeken de stukken aangehouden in de najaarszitting, als lo een voorstel van Gedeputeerde Staten omtrent het verleenen van rentelooze voorschotten voor wegen van secundair belang 2o een verzoek van het waterschap Oranje-Dierentijd om een renteloos voorschot voor wegsverbetering en 3o een verzoek van het bestuur van den Margarethapolder om een renteloos voorschot voor wegsverbetering, benevens de nieuwe, reeds in ons no. van 25 Juni jl. vermelde voorstellen. Met meerderheid van stemmen wordt de verkiezing voor een lid der eerste kamer vastgesteld op Dinsdag a. s. te 10 uur, waarna de bijeenkomst door den Voorzit ter gesloten wordt. Men seint ons van het Zenlingsfeest- terrein Huis ten DonckHet is prachtig weer en eene schilderachtige omgeving. Het aantal feestgangers wordt op 8000 geschat; doch vermoedelijk zijn er meer. De Oud-Vosraeersche reuzin, thans 11 jaar oud, haalde een gewicht van 90 kilo's. Goes- Ons voorlaatste nummer bevatte een ingezonden stuk waarin werd aange drongen o. m. op het verzamelen van si- garenpuntjes ten diensteder Prins liendrik- sticuting te Egmond aan Zee (verpleging en onderhoud oude en invalide zeelui.) Nog meer practisch vinden wij de idee der hh. Schinkel en Dingier te Kampen. Deze firma bracht een nieuw merk sigaren in den handel, „Prins Hendrik Stichting" ge- heeten, verpakt in allerkeurigste blikken kist. En voor 2V2 ct. is deze sigaar ver krijgbaar gesteld (zie achterst, advert.), die niet alleen keurig van smaak is en zijn geld ten volle waard is, maar aan iederen rooker kosteloos de gelegenheid openstelt wel te doen. Genoemde lirma toch besloot een deel van de winst van dit merk af te staan en daarvoor lekkere si garen aan die oude zeerobben te zenden. Niet dus een pijp sigarentabak, maar een eehte, goede „rookhoutje" krijgen onze ouden cadeau. Van harte bevelen wij daar om hh. rookers aan, de proef met deze si gaar eens te nemen. Dat voldoet en dat doet goed Wemeldinge. Van een onbewaakt oogeublik wist dezer dagen een 18-jarige knaap misbruik te maken om het wacht huisje van de „tijmannen" binnen te sluipen en een kistje open te breken, een zakje met f 12 medenemende. Het is nu de tweede keer dat zoo iets voorvalt en eene onaan gename waarschuwing om dat huisje nooit meer zonder waeht te laten. Bij gelegenheid der kermis te Water landkerkje heeft aldaar een zonderling opstootje plaats gehad. Door burgemeester en wethouders was nl. besloten om op Zondag het dansen niet toe te laten. Toen nu Zondagavond op een of meer plaatsen een aanvang gemaakt werd met dansen, kwam de rijkspolitie daar tegen op en verbood het. De gemeente-veldwachter evenwel verklaarde, dat men gerust kon dansen, waarop men weder wilde beginnen. Hierloor ontstond eene botsing met het gevolg dat de gemeente-veld wachter de kermisgasten openlijk begon aan te sporen zich niet aan het vei bod te storen. Een en ander moet nog al in krasse bewoor dingen, 0. a. tegen den wethouder, waar- nemenden burgemeester, geschied zijn, zoo dat het naar opruiing geleek. Wegens dit feit is de gemeente-veld wachter Dinsdag in hechtenis genomen, voorloopig naar het cachot in de maréchaussee-kazerne te Oost burg overgebracht, ter beschikking van den officier van justitie gesteld. AL C. De in bovenstaand bericht bedoelde veldwachter de V, is heden, naar men ons seint, van Oostburg naar Middelburg over- gebiaoht. De bekende K. V., die zooveel spek takel maakte, toen hij in der tijd voor het kantongereoht te Coes verschijnen moest en toen wegens overtreding der wa penwet werd veroordeeld, had deze straf nog te goed, Toen hij de gevangenis te Rotterdam, waar hij wegens een andere overtreding had gezeten, verlaten had, raakte men zijn spoor kwijt. Donderdag jl. werd hij door een rijks veldwachter op de kermis te Kruiningen gezien, gearresteerd en getransporteerd naar Middelburg. De heer W. Terwoert, te Koudekerke is met 1 Juli jl. benoemd als 3e macki- K. N. M. Scherpenisse. Een knaapje alhier van ongeveer vier jaren was aan het spelen eu stoeien met een jong schaap. Dit begon het dier blijkbaar te vervelen, wunt om zioh van zijn kleinen makker te ontdoen, gaf hij dezen opeens een stomp, dat hij omver tuimelde en toen hij weer op de been gekomen was, ontving hij een twee den stoot zoodat hij andermaal viel. Dit herhaalde zich nog enkele malen totdat een voorbijganger den knaap uit zijn ne- teligen toestand verloste. Met eenige bloe dende schrammen in gezicht en handen kwam hy er af. Dit schaap heeft echter weinig van de welbekende zachtzinnigheid. Borsele. Maandag besloot de dijkraad voor de waterkeering van het calamiteuse waterschap EllewoutsdijkBorsele tot ver hooging van den post voor onderhoud enz. der zeewering 111 de begrooting van 1895/96 met f3112.07 voor de kosten van herstel van stormschade enz. De vaststelling van het gevoelen van den dijkraad omtrent eene nieuwe wijze van betaling van het loon der vaste arbeiders werd tot een volgende vergadering aange houden. Op voorstel van een dijkraadslid besloot de vergadering tot benoeming van eene commissie tot onderzoek der rekening, bestaande uii drie leden, waartoe werden gekozen de heeren E. A. van der Bent, J. G. P. Timans en M. van't Westeinde. M. C. Door de afdeeling Tholen van de Maat schappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland is in hare jongste ver gadering, in verband met het bekende schrijven van het hoofdbestuur omtrent verplichte hengstenkeuring met algemeene stemmen de volgende, door het bestuur der afdeeling voorgestelde conclusie aan genomen „Evenals de afdeelingen Zierikzae, Wal cheren e. d. wordt verplichte keuring wenschelijk geacht, doch zonder buiten dienst stelling van afgekeurde hengsten, van wier gebreken echter aanwijzing en publictteit zou bekooren te geschieden, opdat ieder landbouwer voor zich wete hoe te handelen, dus geen verplicht gebruik van alleen goedgekeurde hengsten. Voorts zou het bestuur het wenschelijk achten, dat ieder hengstenieider voorzien is van een certificaat, waarop tevens vermeld zyn de gebreken van den hengst,welken hij rondtleidt; dit certificaat moet worden ge toond, wanneer zulks verlangd wordt." Op verzoek van 153 plattelandsge- meeeten heeft de regeering van het kanton Grauwbunderland een wetsvoorstel uitge werkt, waarbij hij die zich aan den drank overlevert en daardoor zijn gezin totarmoede brengt, gestraft wordt met 2 maanden ge vangenis of 1 jaar opsluiting in een ver beterhuis. Personen, die voor de tweede maal binnen don tijd van een jaar beschon ken op straat worden aangetroffen, worden tot en met 50 francs boete en 8 dagen gevangenis gestraft. Aan bankroetiers of insolvabele debiteuren kan voor den tijd van twee jaren het bezoek van herbergen worden verboden. fje J*» I n «m 1 ».twAniiii„Aiiinw*/Sw,lt., Op Vrijdag 10 Juli a.s. hoopt, I zoo de Heere wil, onze geliefde Moeder en Grootmoeder MEGGELINE LEUNIS, weduwe van Henüeik Moens, haar lOOsten geboortedag te her denken. Namens de familie, J. MOENS. Zaamslag, 29 Juni 1896. *x* Heden overleed in den ouderdom van ruim 39 jaren, na eene bevalling van een welgeschapen zoon en een smartelijk, kortstondig lijden, mijn geliefde Echtgenoote Antje de Jonge, mij nalatende zes kinderen, te jong om hun groot verlies te beseffen. Ierseke 2 Juli 1896. J. SCHIPPER. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Zusteren Behuwdzuster PIE- TERNELLA VAN SORGEN, Detuigen wij onzer, hartelijken dank. Middelhubg, 6 Juli '96. J. VAN SORGEN. D. VAN SORGENPoppe. P. VAN SORGEN. M. VAN SORGENMaldege.M. A. VAN SORGEN. Voor de vele en hartelijke bewij zen van belangstelling ondervonden bij het overlijden mijner geliefde vrouw betuig ik mijnen hartelijken dank. P. MOL JOHz. Oudelande, 7 Juli 1896. Aan allen die mij hunne deelne ming betuigd hebben, bij het verlies mijner geliefde Gade en der kinderen zorgdragende Moeder, betuig ik daarvoor hartelijk mijn dank. Goes. H. W. HELLING v. n. BERG. ifftflST" De affaire zal op denzelfden voet ivor. 'en voortgezet De Notaris Pil des voormiddags t W. van der W Ter! op de hofstede meente Waarde. De perceelen gronden aangeduid omschreven. De verkooping perceelen, of, bij c gemeenteherberg t Notaris L. E. zal op Zaferdag d< des middags 2 ure de herberg bij d< den Steiger, te Biezelinge wassende aan den icht tot aan de 1 De Notarissen 1 LOEFF zullen des namiddags om bij CATH. ROOS onder Ki weg naai stede vai Breeder omschri Nadere inlichtin noemde Notarissen dekerke. ten overstaan van te Middelburg op Maandag te Vrouwepolder 0 A. 's Morg< als: Vosmeri jaar, zwart 3 Vaarzen van 1 Va jaar van 1 jaar. en Wertel, loop, Ploej dito, Rolblo gang met t Kot tmolen, machine, 2 selstoel me Kiekenren^ bak, Zeef'ter genzeil, Mi P.anken, 3 3 Oraaihekl in den Mes t land enz. Dadel DITO SUIKERPEEËN 1 JAAPJES- OF Voorts nog: In Goedepolder wepolder naar Oran De twee aldaar, van ADRIA. nende te NIEUW Tarwe 58.86 ar Witteboonen 2 En eindelijk C. 's Namiddags rochieherberg van 1 WEPOLDER, v I) e 3 W op het dorp sectie B nos ln perceelen Informaties ten ka

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2