KERKNIEUWS. Als sprekers rallen optreden de heer F. M. Wibaut, en vermoedelijk, de heer Wolfswinkel voorzitter hoofdbestuur tim- merliedenbonlde datums der vergade ringen zullen later per advertentie worden bekend gemaakt. Zaamslag. Het Telefoonkantoor alhier behandelde over de maand Juni 65 stuks telegrammen ais 31 ontv.en34 verzonden. Colijnsplaat. Vrijdagavond hield het departement Noord-Beveiand der Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen alhier eene vergadering. Er werd met algemeene stemmen besloten om het land (ruim 10 schouwsche gemeten) door het dep. den 25sten Juli j.l. in den Thoornpolder (ge meente Wissenkerke), aangekocht (voor ruim 2500 gulden) in het klein aan ar beiders te verhuren, om daardoor te trach ten den arbeidsstand eenigszins op te beuren en de werkloosheid tegen te gaan. In dezelfde vergadering werd ook^ be sloten aan het verzoek van het dep. Edam om eene bijdrage tot plaatsing van eenen gedenksteen in het huis, vroeger door Jan Nieu wenliuizen, den stichter der Maatschappij bewoond, te voldoen. Hoofdplaat. De werkman F. de Poorter die voor eenige jaren van hier naar Argen.inië vertrok en na zijn vrouw en drie kinderen door den dood verloren te hebben daaruit weer terugkeerde om voor een paar jaar met de hem nog bijgebleven kin deren weer daarheen te gaan, is na een tweede vergeefsche poging om door emi gratie zijn lot te verbeteren verleden week in behoeftige omstandigheden in deze zijne vroegere woonplaats teruggekeerd. Middelburg. Voorden extratrein naar het Zuider-Zendingsfeest op 8 dezer zijn hier genomen 18 plaatskaarten 2e klasse en 127 3e klasse. Met de Zierikzeesche boot kwam Vrijdag te Rotterdam een persoon aan die zich op de reis als een groot heer had voorgedaan, aanmerkingen maakte op alles en bij aankomst te kennen gaf met de volgende boot de terugreis te zullen aan vaarden. 'sMans groote woorden waren niet in staat den conducteur der boot te misleiden deze weigerde voorloopig een rijwiel, dat de meneer te Zierikzee ge huurd en op de boot medegenomen had, af te geven te eer daar hii zijn passage en vertering aan boord niet betaalde. Bij het vertrek der boot daagde hij niet op en het rijwiel ging naar Zierikzee terug waar toen tevens uitkwam dat de onbeken de meneer ook zijn hotelrekening had ver geten te voldoen. Zaterdagavond zag die conducteur den zelfden man weder op de Oosterkade hij klampte hem aan om het passagegeld, ter wijl hij inmiddels de politie waarschuwde. Zoodra de ander dit merkte zette hij het op een loopen, doch hij werd achtervolgd en ter hoogte van de Engelsche kade gegrepen. Hierop bracht msn hem naar het bureau in de Lange Torenstraat, waar hij in verhoor werd genomen. In de eerste plaats bleek deze meneer, die zich in den loop van den dag voor advocaat, rentenier enz. uitgaf, te zijn een molenaarsknecht uit Paterwolde (Groningen), een sluwe kerel die zooals de registers uitwezen met de justitie op eene voor hem hoogst onaange name wijze kennis heeft gemaakt. Voorts bleek dat hij het gansehe land doorreisde op kosten van anderen, en dezen dag ze ker wel bij tien verschillende rijwielhan delaren geweest is, hier om een rijwiel te huren, daar om er een te probeeren of te koopen doch overal was men zoo voor zichtig geweest niet op 's mans praatjes in te gaan. In zijn bezit had hij geen cent, wel een waardelooze bon vervaardigd in den vorm van een bankbiljet van f bO. Hij is voorloopig in bewaring gesteld. IV. KO. Bij een brand in de schuur van een koffiehuishouder te Stadskanaal is de brandspuit, welke tijdelijk in die schuur logeerde, met de schuur een prooi der vlammen geworden. Opmerkelijk is dat de brand tot de schuur en de brandspuit beperkt bleef. Pn de nabijheid van Twelloo heeft het naar men aan de Zw. Ct. mededeelt, Donderdag gesneeuwd, zegge op den 2n Juli. Op de Waal bij Sprokkelenburg heeft een aanvaring plaats gehad tusschen een gesleept schip en de tjalk van Servaas te Ooltgensplaat. De tjalk geladen met grint is gezonken. Het eenig kind van den schipper, drie weken oud, verdronk. De vrouw werd met moeite gered doch ver keert nog in levensgevaar. Servaas is door dit ongeluk geheel geruïneerd. Hy bezit letterlijk niets meer dan de kleeren, die hij aan het lijf droeg, daar zijn schip niet verzekerd was. Dat de ijk van gewichten alleen geen voldoende waarborgen oplevert tegen be drog, indien ook balans en schalen daar aan niet onderworpen worden, is te Loos- drecht gebleken. Daar bood een koopman dezer dagen kersen aan voor 25 cent de drie pond. Deze lage prijs lokte vele in gezetenen tot koopen uit. En wat bleek later? In plaats van drie pond leverde de koopman er maar twee niettegenstaande zijne gewichten behoorlijk geijkt waren. Alleen had hij den eenen arm van zijn balans een weinig langer laten maken dan den anderen'! Te Wollingh-aizen (Groningen) is de schurft geconstateerd bij 15G0 schapen, te V eeier veen bij 509 stubs. De papierfabriek van den heer ft Sanders te Apeldoorn is Zaterdag met den ganschen inboedel, ook het woonhnis van den fabrikant, een prooi der vlammen geworden. Ook de machines zijn vernield. De papiervoorraad ging geheel verloren. Verscheidene werklieden zullen door dezen brand geruimen tijd werkloos zijn. Een vijfentwintig jaar geleden brandde deze fkbriek ook af. Jl. Woensdag zou te Neerbosch bij Nijmegen de jaarlijksche grasverpachting plaats hebben van mevr. Goring geboren Lnps. Rentmeester, deurwaarder en lief hebbers waren tegenwoordig. De conditiën werden gelezen en waren de bekende, namelijk 12Vs pet. opgeld en 30 cent baakgeld. Na lezing stond een der boeren op en verzocht het baakgeld geheel en de opcenten gedeeltelijk te laten ver vallen. De rentmeester, niet genegen hierop in te gaan, verzocht den deurwaarder te beginnen; niemand deed echter een bod. Na nog enkele perceelen te hebben gepre senteerd, moest de rentmeester onverrich ter zake opbonden en vertrekken. Men is zeer benieuwd naar den verderen afloop, doch de boeren willen naar men hoort, in geen geval weer znlke hooge opcenten en daarenboven nog baakgeld betalen. Waar de liefde een comedie was, wordt het huwelijk een drama. R. N. Den ex-gemeenteontvanger van Oost stellingwerf wordt ten laste gelegd! valschheid in geschriften (22 maal in het kasboek gepleegd); verduistering van f 1000 ten nadeele van het reserve-fonds te Appelscha; verduistering van ruim f 12,000 ten nadeele der gemeentekas, welk tekort, door terugbetaling, tot f 2400 werd teruggebracht. Het geheele tekort in kas bedraagt f6000. Waar dit geld gebleven is, wil de be schuldigde niet zeggen. De eerste ver duistering werd reeds gepleegd in 1877. Hbl. Reeds is met een enkel woord mee gedeeld dat te Heek (L.) een jongen door zijn kameraad bij ongeluk is doodge schoten. Volgens nader bericht waren beide jon gens aan 't spelen. De oudste, zag in den paardenstal een flobertgeweer hangen, nam dat in handen en meenend dat het ongeladen was mikte hij op den anderen jongen, zoon eener weduwe. Tot tweemaal toe zou de haan des geweers zijn neergeslagen zonder dat het schot af ging. Eerst de derde maal viel het schot, en viel ook de jongen dood neer. Nu luitenant Tosseluit Transvaal om straks in Londen te getuigen met Eloff tegen Jamesou, c. s., in ons land vertoeft herinnert de N. Amst. aan een oude ge schiedenis, waarin deze heer de hoofdrol speelde. Wij laten hier het relaas volgea Het was als ik mij niet vergis in 1860, dat op een goeden morgen even (over negenen twee personen voor de Standard- bank te Krugersdorp stilhielden, van hun paarden stegen en de bank binnentraden. Even later werd de deur der bank ge sloten en een briefje daarop bevestigd, meldende dat de bank tijdelijk gesloten was, daar de manager met zijn klerk bezig waren de kas op te maken. Wat gebeurde er intnsschen in de bank Zoodra de genoemde ruiters binnenge treden waren, hadden zij hun revolvers ge trokken en die op den manager en zijn klerk gericht met een vriendelijk verzoek zich niet te verroeren. Steeds met opgeheven revolver naderden de dieven de beide heeren en ineen oogwenk lagen zij gekneveld op den vloer, de deur werd van bovengenoemd briefje voorzien en gesloten. Het doel van de komst, de brandkast of liever haar inhoud mede te nemen, ging niet zoo gemakkelijk als gedacht was. Daar de brandkast twee sloten had, en alleen door den manager en zijn klerk geopend kon worden en ieder der heeren een sleutel in zijn bezit had, was de aanval over dag noodig, daar de klerk niet in de bank sliep. Om nu de brandkast te openen eischten de dieven de sleutels, en toen zij die hadden, werd getracht de brandkast te openen. Daar dit niet zoo gemakkelijk ging, werd de klerk losgemaakt en gedwon gen de deur te openen. Ofschoon de buit niet zoo groot wag,als verwacht werd, slecuts 3500 aan bank papier en 1500 aan goud werd gevonden, vulden Turpin en Mc. Keone, zoo heetten de dieven, hunne zakken, zochten de paar den weer op en reden als de wind het dorp uit en den weg naar Johannesburg op. Intusschen had het jongetje der bank, die deze gesloten vond en door een raam den manager en den klerk gebonden zag liggen, de bereden politie gewaarschuwd, die weldra de vluchtelingen achtervolgde. Deze waren echter op flinke paarden gezeten en hadden een goeden voorsprong. Al meer en meer raakten de vervolgers achter slechts een sergeant Tossel bleef volhonden, aa toen hij bij een hotel halfweg een ander paard verkreeg, een renpaard, dat daar gestald was bad hij weldra ook na langen rit, de beide dieven ingehaald. Deze waren van hun paarden gesïegen en nu ontstond er een regelmatig gevecht. Revolverschoten werden gewisseld en toen het sergeant Tossel gelukte Mc. Keone in den arm te treffen waardoor hij zijn revolver fiet vallen, bleef hij overwinnaar en werden de dieven met behalp der andere vervol gers, die inmiddels waren aangekomen, ge bonden en naar Johannesburg gevoerd. Sergeant Tossel ontving voor zijn held haftige daad een gouden remontoir en klom later in rang op; onlangs werd hij tot hoofd der politie van Krugersdorp en Potchefstroom benoemd. De beide dieven die nog tijd gehad hadden f 1500 te verbergen, kregen levens lang. Hoe Mc. Keone later drie maal ontsnapte en nog zoek is, en Turpin het eenmaal deed, doch weer gepakt werd, zal den lezer wel niet interesseeren. Een maand geleden ongeveer ver voegde een jonge dame zich bij een juwe lier in de rue Sèvres te Parijs en vroeg een verlovingsring en gewone gouden ringen te zien. De juwelier stalde op de toonbank een collectie ringen uit en de dame vond er weldra een naar haar keus, dien zij betaalde. Na (haar vertrek be merkte de winkelier dat er acht ringen verdwenen waren, die door niemand anders konden zijn ontvreemd, dan door deze jonge dame. Dezer dagen bracht dezelfde dame, doch ditmaal anders gekleed, een bezoek bij denzelfden juwelier, die haar onmiddellijk herkende. Met een ongeloovige stelligheid verklaarde zij den winkelier echter, dat zij voor de eerste maal in zijn winkel kwam, zoodat de juwelier, die vreesde dat hij zich vergist had, zijn be wering niet langer dorsi volhouden. De dame verzocht jnweelen ringen te zien, die haar echter niet bevielen, zoodat zij zonder iets te koopen vertrok. Zy gaf echter haar adres op en beloofde later te zullen terugkomen. Na haar vertrek miste de goudsmid weer een aantal kostbare ringen. Hij begaf zich onmiddellijk naar het opgegeven adres, waar de jonge dame echter niet bekend was. Deze dievegge houdt er een eigenaardige wijze van stelen op na. Wanneer een aantal kostbaarheden op de toonbank uitgestald liggen, krijgt zij plotseling een hevige kiespijn. Zij baalt haar zakdoek te voorschijn, die zij tegen haar wang drukt en vervolgens werktui gelijk op de kostbaarheden legt, welke ten slotte gelijk met den zakdoek in haarzak verdwijnen. De stad Napels, die nu juist niet door properheid uitmunt, is thans mooi op weg, in een toestand van vervuiling te geraken. Er is namely k een werkstaking onder de straatvegers uitgebroken. De stakers heb ben, om meer klem aan hun eischen bij te zetten, hun bezemen gekeerd tegen de politie, zoodat opstootjes en vechtpartijen aan de orde van den dag zijn. Eergisteren werden twintig stakers, die op het Dante- plein de politie bedreigden, gearresteerd. De rust te Alicarite is grootendeels hersteld. De winkels worden weer ge opend, nadat verscheidene samenscholingen nog zonder moeite op bevel van den mili tairen gouverneur uiteen gedreven waren. De prefect, de burgemeester en de ge meenteraad hebben hun ontslag genomen. Verscheidene personen zijn gevangen ge nomen. TweeZweedsche zeelieden zijn Zaterdag j.l. van New-York naar Havre vertrokken in een vaartuigje van 18 voet lengte. De koene zeerobben zullen, om hun doel te bereiken, den geheelen langen zeeweg moe ten roeien. Zij hebban leeftocht voor 60 dagen meegenomen, daar volgens hun berekening ite reis niet langer zal duren. Een noodlottige brand woedde dezer dagen in een pand te Hackney in Engeland, waarin gevestigd waren de kantoren en pakhuizen der oliehandelaren Davies Evans, en gedeeltelijk bewoond werd door den meesterknecht en zijn gezin. Kort na middernacht waren de bewoners der boven het oliepakhuis gelegen ver trekken naar bed gegaan,behalve de meester knecht die aan de overzij de der straat met een bunrman stond te praten. Eenige minuten kon bij zoo gestaan hebben, toen hij rook nit het pakhuis zag komen en door de reten der deur een feilen gloed waarnam. Hij forceerde de deur, waarop zulk een verstikkende rook walm naar buiten drong, dat het binnen dringen van het pakhuis een onmogelijk heid bleek. Met behulp van een aantal voorbijgan gers werden ladders aangebracht, die hem in staat stelden, langs de ramen der eerste verdieping zijn vrouw en zijn jongste kind in veiligheid te brengen. De oudste zoon, een 17-jarige knaap, sprong, op het zien der vlammen, die reeds door de reten van den vloer drongen, tot. wanhoop gebracht, nit het raam op straat, waar hij in een beklagenswaardigen toestand werd opgenomen. De drie andere kinderen, respectievelijk 4Vs, 9 en 13 jaar oud, slie pen in de achterkamer van de tweede ver dieping, die niet meer te bereiken was, daar de vlammen in een paar minuten het geheele gebouw hadden overweldigd. Wel beproefde de ongelukkige vader keer op keer zijn lievelingen aan een wissen dood te ontrukken, doch telkens werd hij door de vlammen teruggeslagen, en verblind door den rook, zonk hij ein delijk uitgeput en half krankzinnig van angst ineen. Eerst toen het geheele gebouw één vlammenzee was, en drie ongelukkige kinderen levend verbrand waren, ver- seheen de brandweer, om de belendende gebouwen in bescherming te nemen. - Keizer Wilhelm is misschien wel de eenige sterveling op aarde, die er een eigen loods op nahoudt. De heer Nord- huis namelijk is permanent in bezoldigden dienst van den keizer als loods voor de kusten van Noorwegen, of Z. M. reist of niet. Bij een vorige reis langs de Noor- sche kust kwam Nordhuis als gewoon loods aan boord en heeft toen zoo handig door de veie rotspunten heen gemanoeuvreerd, dat de keizer hem onmiddellijk tot per manent loods benoemde. O wee hem, als dat schip te avond of morgen eens stoot! Zondagmorgen stortte in de Pittston- mijn nabij Wickesbare (Pennsylvania) een geheele mijnschacht in, waardoor een hon derdtal mijnwerkers en hoogere mijnbe- ambten van de buitenwereld werden af gesloten. De ongelukkigen waren juist bezig, eenige oude mijngangen te stutten, waardoor de ramp, die reeds lang dreigde, zou worden voorkomen. Alle beschik bare handen nit het kolendistrict heaben thans het reddingswerk aangegrepen, doch men vreest, dat de gevangenen voor men hen bereikt, zullen zijn verhongerd. De instorting ging vergezeld van een zwaar gerommel, dat mijlen in 't rond gehoord werd. Te Semlin werd dezer dagen een leerling der vierde klasse van het gymna sium aldaar op het vernemen van den uitslag van zijn overgangs-examen zoo woedend, dat hij zijn leeraar met een geladen revolver te lijf ging. Het schot miste, waarop de gymnasiast den leeraar met de revolver hevige slagen toebracht en hem zwaar aan het hoofd verwondde. De dader is gearresteerd. Op het Frische Haff lij Konigsberg is eergisteren tengevolge van een rukwind een zeilboot omgeslagen. Vijf van de zes opvarenden vonden den dood in de golven. De oudste vrouw van Madrid, An- tonia Lillo hoopt over twee maanden baar HOen geboorte lag te vieren. Twee „kin deren van de oude vrouw, dochters van 69 en 81 jaar, wonen by haar in. De jongste zorgt voor het huishonden, terwijl de andere arbeidster is op de sigaretten- fabriek. Ondanks liaar 81 jaar is deze zeldzame sigarettenmaakster iederen dag trouw op haar post. Zij heeft negen kin deren gehad, waarvan er nog vijf in leven zijn, zij is gezond en buitengewoon zwaar lijvig, terwijl baar zintuigen niets te wen- sehen overlaten. In de provincie Alicante heeft zij nog een zuster die 103 jaar oud is. Haar man stierf op 89-jarigen leeftijd terwijl op haar 57e jaar haar laatste kind geboren werd. Nyamanda, de zoon van den laatsten koning der Matabelen, Lobengnla, is thans door de opstandelingen tot koning uitge roepen. Aan de New-York Herald wordt ge seind, dat Japan een nota van Rusland ontvangen heeft, waarin aangedrongen wordt op de ontruiming van Formosa. Ook zou een Russisch leger van 100.000 man te Vladixostock geconcentreerd zijn. Een bende van een 60-tal Griekscbe insurgenten ondor aanvoering van een Grieksch officier, Chrisoulis genaamd, heeft een inval in Macedonië gedaan. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ovezand c.a. ds. J. A. Schou ten te Geervliet. Bodankt voor Aardenburg door ds. D. A. Brinkcrink te Neede. Beroepen te Hilvarenbeek de Peeker te Gorinchem te Wageningen ten Gate te Lopikerkapelte Haren Germs te Bathmente Workum de Jong te Engwierumte Melissant A. Griffijn rand. te Utrecht te Eist Ruijs te 's Grevelduin Capelle. Aangenomen naar Hollandscheveld door Boersema te Nijehaske naar Voorhout door v. Wijhe te Arkel. In de algemeene j kerkeraadsvergade- ring te Rotterdam van 11. Woensdag is van ds. C. L. Laan mededeeling ingekomen dat hij jwegens ziekte meent te moeten volharden bij zijn genomen besluit, om zijn emeritaat aan te vragen en mitsdien zijn bediening bij de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam te moeten neerleggen. De heer ds. Frederik Beumer, van 27 Januari 1884 tot 18 Sept. 1887 predikant te 's Heer Abtskerke, daarna te Kortgene, waar een zenuwkrankheid hem langer dan een jaar tot rustnemen dwong en hij ten slotte (15 April 1892 tot 1 Oct. 1893) emeritaat moest nemen op welken laatst genoemden datum hij zijn. dienstwerk weer kon hervatten, en wel te Gelselaar in Gel derland, is na een korte ongesteldheid aldaar overleden. Biervliet. De heer J. J. Homburg, beroepen predikant alhier, hoopt Zondag 23 Augustus a. s. zijn intrede te doen. Geref. Kerken. Drietal te Werkendam A. ds. J. Meyer te Langeslagds. A. H. v. Minnen te Zaamslag en ds. A. H. op 't Holt te Noord- wijk aan Zee. Beroepen te Go uda B ds. J. H. Donner te Nieuwdorp. Bedankt voor Ierseke door ds. N. Y. van Goor te Dirkshorn c. a. Chr. Gerf. kerk. Beroepen te Dordrecht ds. G. Bos te Aarlanderveen. «VERZICHT VERKOOPINGEN ENZ. Dinsdag 7 Juli. Mlililelburg. Notarishuis door not. de Vos 9 uur meubelen, koffiehuisinventaris manufacturen, modeartikelen, modeartikelen dames- en kindermantels. Inl. de Groot en Hondius. Goos, 9 uur op het stadhuis tiendenver huring voor Rilland, 's Gravenpolder, Hoe- dekenskerke, Borsele en Goes. Woensdag 8 Juli. Kruiningen, 11 uur tienden verhuring voor Kruiningen, Waaide en Yalckenffcse Hroinnieiihoeke, door not. Loef! bij Job Dekker lü uur iuspan. Sehore, 1 uur in het Schoollokaal tien denverhuring voor Schore. Kloetinge, half 3 by Akkenaar tienden verhuring. Donderdag 9 Juli. Kloetinge, half 8 bij Akkenaar door not. I ilaar voor J. Straub en J. Beenhakker 13 perceelen tarwe, wintergerst, bruine boonen en aardappelen aan den Noorddyk; 2 perceelen aardappels aan het Stommekruis. 's Gravenpolder, door not. Liebert 11 uur bp do Koster een huis, schuur, slagerij, err en tuin, aank. H. Anthonisse Orlcwege, hall 2 by v. Strion een huis, schuur, erf en tuin 13 Aren en 1.0480 H. bouwl. aank. P. de Vriezedoor not. Liebert lletnkenszand, b(j R(jk voor dhr. Bevier de Fouw 11 uur 1,4416 H. erwten1,2911 H. tarwe, 1,5921 H. wintergerst door not. de Ronde Bresser. Misse, 10 uur by de Blaey tiendenverhu ring voor Nisse en 's Heer Abtskerke c.a. IIeiuUt-ii*zand, 12 uur b(j R(jk tienden, verhuring voor Ovezand.'s Heer Arendskerke- en Heinkenszand. Wolfertsdijk, 2 uur by Voorbeijtel tiendonverhuring. Biczellnge by Bierens door not. Mu- lock Houwer voor dhr. M. Burger 11 H veldvruchten in Willem Annapokler eri 1,1604 H. rogge in Smokkeihoek. 9 A 81 cA. rogge voor J. G. v. Willigen. Vrijdag 10 Juli. ®°es' 10 uur bij Dirkse door deurw. Hollmarin 8 aftands werkpaarden, 1 veulen, loopvarkens, paardenbak, pleiblokken enz.' Oost-Souburg, bjj Siebols door not. Tak 10 uur 7,6650 H. bouw- en weiland. Een woonhuis 108 cA. Hroiunienlioeke, 10 uur door not. Loeff veldvruchten, hooi, et- en nagras van dhr. Job Dekker. Oudelande, 10 uur in de gemeentekamer tiendenverhuring voor Driewegen, Ellewouts- dy k, Baarland en Oudelande. Daarna door not. v. d. Kloes verkoopen voor G. Molhoek 3,2229 H. tarwe en 3191 cA. gerst. En voor 0. de Jager 1,1340 H tarwe. En 2 perceelen haver in Everinge voor wed. J. Oele. IVnarde 11 uur door not. Pilaar veld vruchten voor den eerz. W.v. d. Weele op Oud Valckenisse. Zaterdag 11 Juli. Iloedekenskerkr, door not. Liebert 2 uur by wed. Walraven voor AGeelhoeden G. van Liere te Biezelinge hooigras aan den Zeedijk vanaf het groote licht tot aan de Kade, in 15 perceelen. Wolfertsdijk, 12 uur by Meijaard door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren. kloetinge, in het Huis Halverwege duor not. ^e Vos 12 uur het vruchtgebruik van het huis ten Halve in de erve met bouwl. in Kloetinge en 's Heer Abtskerke 3,5884 H. Wlssekerke by M. de Kam door deurw Gelner 2 uur voor I. Lamain meubelen, huis raad, kleedingstukken. Maandag 13 Juli. llciakensznnd, half 10 aan den Boe- rendyk door deurw. Hollmann afbraak. Drlewege, 4 uur inde gemeenteherberg voor J. Bruggeman door not. v. d. Kloes 5,6510 H. veldvruchten in Hollenpolder, Paulushoek en 2,7382 H. hooigras in Oudorpe. Koudekerke, bij Rooze door not. Tak en Loeft 2 uur 3 perc. bouwl- by de hofstede van Jan de Kroo. Ilrlewege, half7 in do gemeenteherberg voor dhr. J. de Lille door not. v. d. Kloes 1,1314 H. haver en 1,5709 H. rogge aan den Weidyk. Dinsdag 14 Juli. Cioes, 8 uur in de Prins van Oranje voor A. Romyn door not. Mulock Houwer een huis en erf Voorstad 174 cA. bewoond door P. Reynhout. Gaplnge, by wed. Louwerse door not. Huvers 2 uur veldvruchten. En 2,3545 H. hooi- en nagras. Woensdag 15 Juli. Itlggekerke, 10 uur by Sturm door not. Tak de hofstede Roos en Doorn van P. K. Klaasse 39 A. 45 cA. Daarna voor 7 jaar verpachten 8 H. 2 A. 55 cA. bouwl. en weiland. En om 1 uur op de hofstede bruin ruinpaaid 15, bruin marriepaard 13jaar, bruin ruinpaaid 2 jaar, 3 melkkoeien, 3 kaltvaarzen, 2 weivaarzen, 4 1 Vtjarige vaar zen, 1 l'/ajarige stier, 2 kweekkalvers, karn hond met ketting, marktwagen, 2 menwa- gons, driewielskar, ploeg, 7 eggen, rolblok, paardenwant, landbouw-, melk- en zolder gereedschappen, huisraad en veldvruchten. 's Ileerenlioek, by de Jonge 10 uur voor erven N. v. Stee door not. de Ronde Bresser een huis, erf en tuin Mooldyk 580 cA een huis en erf Cingeldijk 260 cA., een huis en tuin Clara's pad Heinkenszand 682 cA. Het tiendrecht op perceelen van Rijk, Goense en v. Eykeren En oin 1 uur aan voormeld woonhuis kabinet, bureau, taiels, stoelen, spiegels, schilderyen, klokken, bed den met toebehooren, koper-, tin-, glas- en aardewerk. Ritthem, door not. Huvers bij A. Cevaal 10 uur inspan als zwart meriepaard 15 j., zwart ruinpaard 19 j., 5 melkkoeien, vaarzen, stier, 4 kweekkalvers, 2 latnmers, gewone en waleploegen, 8 eggen, wagenlichter, sleepdeur, maten, schalen en balans, eiken planken, brandhout, stal-, zolder- en tuin gereedschappen, veldvruchten, meubelen veeren bed enz. Colijnsplaat, by J. Visser door deurw. Gelner 2 uur broodbakkers- en winkelinven taris, kruidenierswaren, varkenshok, mut saards en huisraad. Donderdag 16 Juli. Middelburg, 2 uur in de Vergenoeging door not. Huvers het hovoniershofsteedje van A. Baljeu samen 1,1090 H. Te zien twee dagen voor den verkoop van 10-12 en 2-4 uur. Vrydag 17 Juli. Nieuw-en St. Joosland, door not.Tak by Dierkx op Puttendale 9 uur inspan als bruin meiriepaard 15 jaar, N. P. S. 1 bruiq

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2