RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. OYEItZICHT YEKKOOI'INGEN IM. richting had verlaten en om reden, dat hij, ziek zijnde, nergens onder dak kon komen, opnieuw in d» inrichting een plaats had gevonden. Terneuzen, 18 Juni. Heden werd alhier op de hofstede „Welgelegen" het vierde Vlaamsch Zendingsfeest gevierd on der begunstiging van prachtig zomerweder. De booten van Breskens, Vlissingen en Zierikzee brachten tal van feestgangers aan. Met eene schoone rede van Ds. Larn- merink te Scheveningen werd het feest geopend. Achtereenvolgens traden nu de sprekers op, zooals de gewijzigde lijst in de Zeeuw heeft opgegeven. In de pauze werd een uitvoering gegeven door de Zangvereenigingen „Excelsior" en „Looft den Heer" van Terneuzen, de Zangveree- niging van Rilland, alsmede door het mu ziekcorps „Hosanna" van Goes.Tegelijker tijd stelde de heer J. A. van Balen, zen deling op Nieuw-Guinea ons in staat een denkbeeld te verkrijgen van het leven on der de Papoea's door het tentoonstellen en bespreken van een aantal voorwerpen door hem van daar meegebracht, waarbij vooral onze aandacht trokken een bed, waar de Papoea in slaapt, en dat tevens gebruikt kan worden voor zonne- en re genscherm rouwkleederen van boomschors gemaakthaarkammen, oorringen, neusver- siersels enz. Het slotwoord werd uitge sproken door Ds. Siebenhar van Goes die opwekte tot dank aan God, maar tevens den wensch uitsprak dat ook dit feest mocht medewerken tot het verkrijgen van meer zendingsliefde en zendingsijver. De 2e luitenant J. M. C. G. Majoie van het 4e bat. 3e regt. inf. te Vlissingen wordt op den 1 Juli a.s. gedetacheerd bij het koloniaal Werfdepot. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Coiijns plaat ds. F. F. J. v. d. Plassche te Gouderak te Aardenburg ds. D. A. Brinkerink te Neede. N.R.C. Aangenomen naar Nieuwerkerk door dhr. P. v. d. Linden cand. te Utrecht. Beroepen te Groningen dr. A. J. Th. Jonker te Dordrecht.te Neerlangbroek Ruijs te Grevelduin Capellete Hedel Hupkens te Sprangte Acquoy de Visser te Brakel te Hoornaar Postma te Ameide. Bedankt voor ltijperkerk door Gerbrandy te Woudsend; voor Metslawier door Post te Surhuisterveen voor Cillaars- hoek door Bolwerk cand. te Utrecht voor Burum door de Jong candidaat te Engwierum. Schoondijke. Tot de aanstelling van een godsdienstonderwijzer is het na volgende alfabetisch drietal aan de ver- eeniging voor de „Evangelisatie" aange boden C. Dijkman te 's Gravenhage, Sta- vinga te ltoeselaere (Belgis) en J. van Wageningen te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Driesum ds. H, M. Dethmers te Paesens. Bedankt voor Hollandscheveld door ds 11. Brouwer te Stiens; voer Marken door ds. D. Bakker te Broek op Langen- dijk. Chr. Gerf. kerk. Beroepen te Haarlem ds. J. Schotel te Utrecht. Benoemd tot onderwijzeres te Wilhel- minadorp Mej. J. J. Baardolf te Cats, de eenige sollicitante. Tot buitengewoon hoogleeraar in de aesthetiek en kunstgeschiedenis aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam is in de plaats van wijlen dr. A. Pierson, be noemd jhr. dr. J. Six, hoogleeraar aan de rijksacademie van beeldende kunsten aldaar en tot gewoon hoogleeraar in de staat huishoudkunde en statistiekj ter vervan ging van mr. P. A. W. Cort van der Linden, de heer mr. M. W. F. Treub, wethouder van publieke werken te Am sterdam. De heer M. van Breen tijdelijk leer- aar in de Engelsche taal aan de Hoogere Burgerschool te Zierikzee, is als zoodanig definitief benoemd met ingang van 1 Augus tus a. s. De heer C. Jansen Jz. vroeger hoofd der Christelijke School te Aardenburg, thans te Amsterdam, hoopt eerlang naar de Zuid- Afrikaansche .Republiek te vertrekken, waar hij als hoofd eener inrichting van onder wijs aan den Rand zal optreden. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: mishandeling-. J. M., 30 j., smidsknecht, Hoofdplaat, tot 6 m. en C. v. W., 23 j., arbeider, Borssele, tot 1 m. gev. straf en C- M. 18 j., schoenmaker, Middelburg, tot f5 b.'s. 5 d. h.; diefstal: F. B., 18 j., arbeider, Hoede- kenskerke, tot 9 m., en S. M. d. 1., 18 j., dienstmeid IJzendijke, tot 45 d. gev. straf en stt oo lier ij en beleediging van een ambte naar J. F. d. C., 16 j., landwerker, Moer- kerke (België) tot 14 d. gev. straf. VrijgesprokenL. v. d. D., 27 j., ar beider, Heinkenszand, beklaagd van het door schuld vernielen van een telefoonpaal, en G. A., 22 j., arbeider Driewegen, be klaagd van overtreding der drankwet en mishandeling en beleediging van een ambte naar. Bij bevelschrift dier rechtbank is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen J. M., oud 32 jaar, arbeider te Colijnsplaat, gedetineerd te Middelburg ter zake van het, als getuige in eene straf zaak onder eede gehoord ter terechtzitting van het kantongerecht te Goes, d.d. 18 Mei 1896, afleggen van een valsche verklaring. Aan den beklaagde is de heer mr. W. Dicke, advocaat te Goes, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Bedoelde zaak zal den 2Gen dezer voor genoemde Rechtbank worden behandeld. Goes. De met groote belangstelling door hen verbeide boottocht der leerlingen van de Bijzondere School alhier had heden Vrijdag per „Admiraal de Ruijter" van hier over Veere en Middelburg naar Vlissingen plaats, onder leiding van het Bestuur der School, het onderwijzend personeel, de Commissie tot bevordering van getrouw schoolbezoek en hare helpsters. „Hosanna" luisterde den tocht op met hare liefelijke tonen. Van de school ging't door de muziek voorafgegaan, naar de Boot, die te half 8 afvoer. Het weder was schoon en zaclit. Te 11 uur kwamen zij te Middelburg aan doch moesten ongeveer 3 kwartier voor de brug wachten op de treinen die in aan tocht waren. De kinderen werden te Vlis singen aan het Stedelijk Badhuis onthaald. Te half 8 heden avonl keerden allen in blijde stemming alhier terug. Goes. Eene bloem die in ons stadje zelden voorkomt, mochten wij gisteren avond bij den bloemist M. Reijerse in de Lange Kerkstraat bewonderen. Het is de nachtcactus, cereus grandiflorus, (groot- bloemige cereus) ook wel koningin van den nacht genoemd, dewijl zij des nachts bloeit en dan slechts eenmaal per jaar. Deze bloem bloeide gisterenavond om heden in den vroegen morgen te verwelken. Zij verspreidde een zeer aangenamen vanille-achtigen geur, had een omtrek van ongeveer 15 centimeter, en droeg oran jekleurige bladen. Het vaderland der Cereën is Zuid-Amerika; de grandiflorus wordt ook veel aangetroffen in onze W est-Indië. Ritthem. Op de reede bij ltamme- kens liggen twee torpedo's, geladen met dynamiet, om het Deensche schip, dat in het verloopen najaar in de Schelde ge zonken is, bij welke gelegenheid toen twee zoontjes van eten kapitein zoo jam merlijk verdronken zijn, voor de scheep vaart uit den weg te ruimen. Voor eenige jaren voeren van Veere dertien sloepen uit om op de Noordzee de kustvisscherij uit te oefenen. Door tegenspoed verminderde het getal sloepen voortdurend en nu is de laatste sloep De vrouw Grietje naar Vlaardingen vertrokken om verkocht te worden, zoo dat deze visscherij te Veere thans geheel is opgeheven. (-V. R. Crl Als bewijs, hoe hevig de hagelbui j.l. Maandag woedde, diene nog dat van den landbouwer J. v. A. onder Zuiddorpe niet minder dan 45 gemeten oogst geheel vernietigd zijn. De nagel was zoo dik gevallen dat Dinsdagmorgen sommige plaat sen nog een wit aanzien hadden. Te Zaamslag is een karnhond van den landbouwer P. van Tatenhove, die alle teekenen van hondsdolheid ver toonde, doodgeschoten. Vlissingen. Wij vernemen dat bij het vergaan van de „Drummond Castle" (Zie Buitenl. Nieuws) ook onze vroegere stadgenoot W. Dert, steward, is omgekomen. Het Onweer. Te Kampen sloeg de bliksem door den schoorsteen in een boer derij, veel schade en schrik doch geen brand veroorzakende. De beide dienstboden wer den bewusteloos neergeslagen. Te Dui ven sloeg hij in het achterhuis van een timmerman. Huis, achterhuis en inboedel werden geheel in asch gelegd. Alles was verzekerd. Te Renkum sloeg hij in een woning. Een 15 jarig meisje dat in de woonkamer bij het venster zat, werd ge troffen en over het geheele lichaam hoogst ernstig verwond haar vader, die zich in hetzelfde vertrek bevond, werd aan het linkerbeen getroffen. Brand is niet ontstaan. Te Lonneker werden drie woningen getroffen, zij stonden spoedig in lichte laaie. Niets kon gered worden. De drie huisgezinnen verloren alles. Te Arnhem was hij vergezeld van hevige regens die de straten in beken en de pleinen in vijvers veranderden. Te Beek hield het vreeselijk onweder meer dan tweeuren aan. Onophoudelijk stroomde het water als een snelle vliet van de heuvelen. Te Neede sloeg de bliksem een gat in het dak van het station en beschadigde het telegraaftoestel. Een 80-jarige man te Driel die eieren van den hooizolder ging halen stortte van boven neer met het hoofd op den grond en stierf aan dc gevolgen. De politie blijft in de omstreken van Harderwijk steeds op zijn „qui vive" om desertiën die uit het kol. werfdepot nog al plaats vinden, zooveel mogelijk te voor komen, al was het maar alleen voor de zoogenaamde vang- of arrestatiepremie, die men dan bekomt. Toch hebben bij die aanhoudingen ook wel eens vergissingen plaats. Een gepasporteerd sergeant van de land macht in West-Indië, onlangs naar België teruggekeerd, was dezer dagen te Harder wijk teruggekomen om zich weder voor den dienst in Indië te verbinden. Alvorens zich opnieuw te doen aannemen had hij 's morgens (als burger gekleed) nog eens van het natuurschoon der Veluwe wil len genieten, was „op zijn eentje" aan de windeling gegaan en had deze zooveruit- gestrekt, dat hij, ter hoogte van Nijkerk komende, door zijn uiterlijk en spraak de aandacht der politie trok, die hem, als ook zonder papieren zijnde, aanhield, denkende een goede vangst te doen. Hoe de man ook praatte, hij werd be schouwd als deserteur van het koloniaal werfdepot en als zoodanig naar Harderwijk overgebracht. In de kazerne aldaar, waar zijne papieren berustten, kon spoedig aangetoond worden, dat men met geen de serteur te doen had, doch met een gewezen militair, die zich weder voor den dienst in Indië wilde verbinden, zoodat de veld wachters wel een weinig teleurgesteld - weldra de terugreis naar Nijkerk konden aanvaarden. Dat het gemakkelijker is politie-ver- ordeningen te maken dan na te leven, on dervond dezer dagen het welbekende Am- sterdamsche gemeenteraadslid, de heer Ger ritsen, die in deze qualiteit medegewerkt had om eene verordening vast te stellen ter bescherming van de voetgangers tegen de rijwielen, maar wegens overtreding van dit verbod hij reed op den breeden klinkerweg tusschen de boomen en de hui zen een procesverbaal opliep. Een man te Horssen, die bijna den leeftijd der honderdjarige aloë bereikt had, huwde dezer dagen met een meisje van 18 jaar. Vader Cats zou hier niet hebben kun nen zingen, „Gelijkheid van jaren doet goed paren". De gunstige finauciëele toestand der gemeente Nieuwer Amstel, waarvan wij in ons vorig nommer melding maakten, moet voornamelijk te danken zijn aan het bezit van de begraafplaats Zorgvlied. De heer P. W. Jansen, die een ka pitaal van f 40,000 beschikbaar stelde, om daarvoor gronden aan te koopen in de Friesche gemeenten Schoterland,|Upsterland en Harkerland, heeft nu machtiging ge geven om ook in de Friesche gemeente 't Bildt voor zijn rekening gronden aan te koopen, die te verbeteren en daarop ar beiderswoningen te stichten. Er worden reeds middelen tot uitvoering van dit plan aangewend. Rooverijen in Italië. Reeds dikwijls werd opgemerkt, dat het rooverwezen in Italië van de zijde der vreesachtige lan delijke bevolking een zekeren steun ont vangt. Dit laat zich gemakkelijker ver klaren door het feit, dat de boeren, indien zij zich aan de zijde der politie scharen, steeds de wraak der roovers te duchten hebben, terwijl hun, indien zij het roover wezen in 't geheim begunstigen, nimmer eenig leed geschiedt. Waren alle Italiaan- sche boeren echter van het slag van Placido Rosi uit Bracciano, dan zou spoedig aan het rooverwezen een eind gemaakt zijn. Deze Rosi bezit uitgestrekte laudgoederen in den omtrek van het Braccianermeer waar sedert jaren de bandiet Guiseppe Fattorni alle wegen onveilig maakte. Twee jaar geleden ontmoette Rosi, die steeds een geladen dubbelloops-karabijn bij zich heeft, den struikroover op een eenzamen weg en beantwoordde diens bevel tot uitlevering van al zijn geld met een geweerschot, dat echter miste. Sedert had de bandiet het vooral op Rosi gemunt en toen deze on langs zijn pachthoeve bij Gastel Giulano bezocht en juist van zijn paard gestegen was, zag hij plotseling Fattorini in drei gende houding voor zich staan. Ditmaal was Rosi gelukkigeraanleggen en de beide ladingen van zijn karabijn tegelijkertijd op zijn tegenstander afvuren, waren het werk van een oogenblik. De roover viel doodelijk in de borst getroffen neer, voordat hij den vinger aan den trekker had kunnen brengen. De bevolking van Bracciana bereidde den moedigen Rosi uit dankbaarheid eene schit terende ovatie. De maatregelen, die de Londensche politie ten opzichte van verdwaalde kin deren en dronkaards neemt, zijn hoogst merkwaardig en verschillen heel wat met onze politiemaatregelen op dit gebied. De Londensche politieman, die op straat een verdwaald kind ontmoet, moet volgens zijn bepaalde instructie inde eerste plaats zorgen, d t het kind niet weent. Indien het kind luidklinkende bewijzen van droefe nis geeft, neemt hij het, alweer overeen komstig zijn instructie, mede naar den eer sten den besten banketbakkerswinkel, waar hij het eenige lekkernijen laat geven. Het kind zwijgt, eet en is gerustgesteld. Ver volgens neemt de politieman het verdwaalde wicht met een zacht lijntje mede naar het bureau van politie, waar hem door de administratie zij ne onkosten worden vergoed. Ieder jaar komt op het budget der Lon densche politie een kleine post voor onder de rubriek „Suikerwerk voor verdwaalde kinderen". Deze post zal worden uitgebreid. De tweede maatregel dient speciaal hiertoe om beschonkenen op een zoo min mogelijk aaustootelijke wijze van de straat te ver wijderen, Londen is de eenige stad der we reld waar men op de politiebureaux spe ciale raderbrancards voor het transport van beschonkenen er op nahoudt. Dit is een uitstekende maatregel, daar men op deze wijze van vervoer de zoo talrijke straat schandalen voorkomt. In de meeste steden heeft de arrestatie van een „sop" door een of twee politieagenten steeds iets pijnlijks in zich. De beschonkene weet niet recht wat men van hem wil, hij biedt tegenweer, schopt, slaat, rolt op den grond en worstelt met zijn belagers. De agenten verliozen hun kalmte, rukken en trekken aan den arre stant om hem mee te krijgen door al dat gedoe onts aat een volksoploop, het publiek trekt partij voor den dronkaard en wan neer de politie daarbij liet onderspit niet delft, gaat het onder een oorverdoovend kabaal naar het politiebureau. Te Londen ziet men dergelijke ergerlijke straaitooneelen nimmer. De politie houdt een dronkaard, die schreeuwt, zingt of de voorbijgangers lastig valt, nauwlettend in het oog een hunner snelt naar den dichtst- bijzijnden politiepost en arriveert weldra met den brancard. Met, een zetje wordt de „sop" in het voortuig gewipt, door riemen met gespen wordt hij stevig vast gesjord, zoodat hij er niet uit kan vallen, de linnen zeilen van den brancard worden dichtgemaakt en van den beschonkene is niets meer te zien. De politiemannen rijden hem daarop in een vlug tempo naar de politiewacht en de arrestatie heeft plaats gehad zonder eenige wederspannigheid of geweldpleging tegenover de politie. Dikwijls is de arrestant instaat, op het politiebureau zijn naam en woonplaats op te geven. Dan wordt hij in vrijheid ge steld, dat wil zeggen, per brancard naar huis gebracht. Op Zaterdagavond ziet men door de straten van Londen dikwijls deze politiebraucards circuleeren. De Londenaars zijn er zoo aan gewend, zulk een optocht te ontmoeten, dat zij hoegenaamd geen nieuwsgierigheid toonen en glimlachend hun weg vervolgen. Een politieagent loopt met het ernstigste gezicht der wereld achter den brancard om toe te zien, dat de dronk aard bekoorlijk aan de familie wordt af geleverd en een regu voor de bezorging in ontvangst te nemen. De aankomst van zulk een brancard voor een woning is steeds een grappig incident voor de geheele buurt. En de vrouw van den dronkaard verhaalt later aan ieder, die het hooren wil, dat haar man ernstig ge kwetst door de politie is thuis gebracht De Londensche politie-administratie is voornemens, het aantal dezer brancards te verdubbelen. Nabij Waco in Texas heeft een ont zettend ongeluk plaats gehad. Een lande lijke bruiloftsstoet in twee boeren rijtuigen, hield voor de gesloten slagboomen van een overweg halt, toen plotseling de ketel der locomotief van een voorbijrijdenden goede rentrein ontplofte. Elf personen waaronder het bruidspaar, werden gedood, de overige bruiloftsgangers bekwamen min of meer ernstige verwondingen. De machinist en de stoker van den trein werden verpletterd. Ligt het aan de buitengewone zacht heid van den laatsten winter, of aan de een of andere afwijking van den Golfstroom, dat zich thans zooveel haaien in het Engelsche Kanaal vertoonen Een haai van ruim drie meter lengte en een omtrek van 1 meter, werd op zeven zeemijlen afstand van Brighton in een makreelnet gevangen. De visschers brachten het monster naar het stedelijk museum te Brighton, waar het geprepareerd werd. De haai levert voor zeelieden tallooze gevaren op, dit is maar al te dikwijls gebleken. Zijn vleesch dat vast en blank, taai en kleefterig is, levert een gerecht op, dat weinig in den smaak valt. In de noorde lijke streken snijdt men eenige staartmooten uit den haai, die gedurende een jaar gedroogd en dan genuttigd worden doch voorname lijk de jonge haaien, die uit den buik der moeder worden gesneden, moeten een smakelijk gerecht vormen. De Noren zijn daarentegen bijzonder verzot op omeletten, gebakken van de eieren van den haai. Dit gerecht heeft bovendien de eigenschap niet onder ieders bereik te zijn. Misschien echter kan men thans te Portsmouth zich aan haai-cmeletten vergasten. Merkwaardig is het, dat sommige zee monsters sedert eenige jaren de gewoonte hebben van domicilie te veranderen en zich in grooten getale te vertoonen op plaatsen, waar men ze vroeger nooit zag. Bruinvisschen vindt men thans bijna overal en hun aanwezigheid is de« visscher een doorn in het oog, omdat die dieren hun netten scheuren, geheele scholen vis schen uiteenjagen en verslinden. Deze strooptochten van haaien, bruin- en walvisscben zijn geheel in strijd met de gewoonten dezer dieren en niet onbelang rijk zou het zijn, te onderzoeken, wat deze zeebewoners naar hun onbekende streken drijft. In Elsene, voorstad van Brussel, is door het springen van een petroleumlamp een brand ontstaan, die een moeder en haar kind het leven heeft gekost. De vrouw was naar boven geloopen om kaar twee kinderen te redden, maar de trap stond al in vlam, zoodat ze met brand wonden bedekt en door den rook verstikt ineenzakte. Een van de kinderen, een meisje van vier jaar, was ook gestikt, maar het andere, een jongen van anderhalf jaar, is met eenige moeite weer bijge bracht. Twee brandweerlui, die de vrouw en kinderen hadden trachten te redden, verloren het bewustzijn, toen ze van hun gevaarlijken tocht terug waren gekomen, en kwamen eerst een half uur later bij. Eergisternacht is de Engelsche stoom boot „Drummond Castle,,, 28 Mei van Tafelbaai naar Plymouth vertrokken met 743 passagiers en 103 officieren en man schappen aan boord, bij het eiland Ques- sant, tij kaap Finistère, op een rif gestoo- ten. Het schip zonk binnen drie minuten, als een klomp lood in de golven weg. De kapitein was op de brug, de stuurman aan het roer bevel werd gegeven de booten uit te zetten, doch 't bleek te laat, terwijl slechts drie personen (matrozen) zich konden redden. Zestig lijken zijn opgevisent. Eeu sterke aardbeving en vloedgol ven hebben een der noordelijke provincies van Japan geteisterd. Bijna de geheele stad Kamendi aan de Uostkunst is ver woest. Ongeveer duizend menschen hebben het leven verloren. In twintig oren tijds zijn 125 aardschokken gevoeld. Ie I'etersburg moet kort voor de kroning in enkele fabrieken een werksta- king zijn uitgebroken waaraan weinig be- teekenis werd gehecht. Langzamerhand nam de beweging toe en begon meer den in druk te geven, dat zij zorgvuldig was voorbereid en uitstekend georganiseerd. De politie vestigde haar aandacht op wat er gebeurde en nam talrijke oproepingen in beslag, welke onder de arbeiders waren verdeeld en waarin werd aangespoord den arbeid neer te leggen, hooger loonen te eischen en mede te werken tot de alge- meene verbetering van den toestand der arbeidende klasse. Deze oproepingen waren onderteekend door de „Vereeniging tot bescherming van de belangen der arbeiders bevolking van Rusland." Ofschoon alle maatregelen werden genomen om de be- weging te keeren, legden de vorige week de arbeiders van nog meer fabrieken het werk neer. Instructies zijn ontvangen van sommige gevangenen, (van het Hervormings-Comité) om alles te verkoopen wat zij in dit land bezitten, en om hunne families naar elders te doen vertrekken. Gelukkigzegt de Volksstem. Ken lange arm. Het incident te Moskou tusschen prins- Hendrik van Pruisen en prins Lodewijk van Beieren is bekend. De Beiersche prins protesteerde er tegen, dat de president der tafel de Duitsche vorsten als het „gevolg" van den Duitschen keizer bestempelde, hetgeen prins Hendrik noopte den maaltijd te verlaten. Dit geval heeft ook in politieke kringen te Weenen aanleiding gegeven tot allerlei gepraat. Wie heeft den Jangaten arm f" aldus luidde het gewone bon mot en dan volgde het antwoord: „Prins Lodewijk van Beieren, want hij heeft te Moskou het irlas opgeheven en daarmede te Berlijn aangestooten". Te Goch heeft een huisschilder zijn knecht met een mes doodgestokon. De knecht had op zijn verjaardag zijn vrien den getracteerd, waaraan zijn baas had deelgenomen. Door den drank verhit, kreeg de baas oneenigheid met zijn vrouw, waarin zich de knecht mengde en waarbij de baas zoo driftig werd, dat hij den knecht met een mes in de zijde stak met het ongelukkig gevolg, dat de knecht kort daarop een lijk was. Comedie gespeeld. Generaal Baratieri moet al zijne op den Abessynischen veldtocht betrekking heb bende papieren bij een notaris te Triëst gedeponeerd hebben. Uit de stukken zou onwederlegbaar blijken, dat hij den slag bij Adua ondernam op aandrang der re geering. Dinsdag 23 Juni. Goes, in de Prins van Oranje voor dhr C. van Damme door deurw. Hoffmann 2.42 H. Lucerneklaver le en 2e snee in Frede- rikspolder; 1,3734 H.hooigras onder 'sHeer Hendriksk., wachthuis 44. Woensdag 24 Juni. Killnnrf, aan den achterweg door not. Houwer 11 uur 4 werkpaarden, karren, harnas. Wcmcldinge, 6 uur voor wed. Ferdi- nandusse door not. Liebert b(j Korstanje 4.6238 dijk-hooigras; 2.0935 H. weiland b(j de sluis, 3,3355 id. aan den Waardschenweg. 3662 cA. rogge Hoevihoek en 4643 cA. gerst onder Kattendfjke. ICuur'oml door not. Lansen Croin 1 uur voor erven Koole 2,2818 H. weiland. Inl. dhr. Pelle te Goes. ZoutclaiMle, bij v. Vlaanderen door not. Loeff 10 uur uur een hofstede op het dorp 6,90 A. en 520 cA. bouwterrein, 8 perc. bouwl. weiland en sprink Eaam 3,2364 H. 5070 cA. bosch. Daarna veldvruchten en om 1 uur op de hofstede 2 kooien, schaap, 2 lammeren, varken, 12 kippen en haan, wagen, drie- wielskar, ploeg, eggen, landbouwershand- en kaïngereedschap, mutsaards, mest, hooi. meubelen, boekenkast, koper-, glas- en aardewerk. Middelburg, aan de villa Ma Retraite door not. de Vos 10 uur piano, seraphine- orgel, commode, pendule, buffetkast, mar meren vazen, mahoniehouten stoelen, andere stoelen, rustbank, houte manteoen, muziek- bak, kooien en vogels, hanglamp, tapijten karpetten, loopers, gordijnen, vulkachels, ledikanten met ressorts, matrassen en be, hang, veeren bedden, spreien en beddegoed, fijn tafellinnen, Japansche theebus, porselein, roomkleur, kristal- en glaswerk, stercoscoop, tooverlantaren, ornamenten, beelden, schil derijen, boeken, wijnen, pauw en pauwin gouden taisanthaan, 10 Cochinchina-kippen en 2 hanen en 2 kiekens, hondenkok, dui ventil, faisantenhok, zonnesche'men, tuin en timmergereedschap, bankschroef, zaag machine, planten en criquetspel, trappen, mutsaards, brandhout enz. Vendumeesters Hondins en de Groot belasten zich met commissies. Donderdag 25 Juni. lersekp, 1 uur in de Oesterbeurs door not. de Ronde Bresser 9,5430 H. roode klaver, 4,4840 vlas, 2,2684 hooigras, 1,0640 Lucerneklaver en Kauthooi langs 11 kavels in St. Pieterspolder. Aanwijzing B. Nieuwen- huffse Krabbendijke 24 Juni 9-4 uur. 's Gravenpolder, veipachting bfl de Koster 10 uur door not. Paardekooper Over-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2