MARKTBERICHTEN. In Finland is een veïeeniging van dames opgericht, die het besluit hebben genomen, geen veeren ol versierselen, af komstig van zangvogels meer op haar hoeden te dragen. Er zijn reeds meer dan 11,000 Finsche dames tot de nieuwe ver- eeniging toegetreden. Vriendelijke critiek. Een heer van wien ineen bierhuis zijn beste hoed was meegenomen in ruil voor een ouden, wreekte zich op den onbeken den eigenaar door de volgende advertentie in de krant te zetten „Aan hem die op de Lowenbrau gister avond mijn hoed heeft meegenomen doe ik door deze weten dat het exemplaar hetwelk hij heeft laten hangen, mij ook ontstolen kan worden." De groote buskruitfabriek te Tursk (Kansas) is door den bliksem getroffen. Er volgde een geweldige ontploffing, die twintig mijlen ver werd gehoord. Bijzon derheden omtrent de ramp zijn nog niet bekend, daar de plaats op grooten afstand van een telegraafstation ligt, doch men vreest, dat vele personen gedood zijn. De Amerikaansche Congresleden zien niet op een kleintje. Dezer dagen hebben zij een voorstel aangenomen om aan elk lid 100 doll, per maand toe te leggen voor een klerk. De verkeerde wereld in Spanje. De kleine Koning Alplionsus regeert noch be stuurt er, maar heeft in het koninklijk pa leis reeds langer geresideerd dan zijn vader. Op Cuba behalen de Spaansche generaals dagelijks overwinningen en verliezen er dagelijks terrein. De opstandelingen ver branden er tabak in groote stapels, in plaats van bij kleine beetjes in den vorm van sigaren. De generaal Minoto verwis selt zijn degen voor de pen en schrijft een tooneelstuk in drie bedrijven, dat eerstdaags op de planken komt. "\Vaar- digheidsbekleeders der kerk werven vrij willigers en vormen bataljons voor Cuba, en de burgerlijke overheden organiseeren procession om den „Hemel het einde van den burgerkrijg af te smeeken." Titels weg De markies van St. Cyr wil Parijs uit, dat vergramd over broederschap praat en, uit naam van gelijkheid en vrijheid, al wat hoog is hartstochtelijk haat. Bij de poort vraagt de wacht hoe zijn naam is, met een vorschenden blik naar het portier, en nu komt van den bok af het antwoord 't Is Mijnheer de markies van St. Cyr. Wat Hlijnheer Er bestaan hier geeu heeren Nu, dan enkelMarkies van St. Cyr. Een markies? Maar je diende te we ten er zijn geen markiezen meer hier. Van St. Cyr dan maar, zonder den titel, als dit je bevredigen kan. Van St. Cyr? Wel dat kan je begrij pen niemand heet tegenwoordig meer Van. Laat het weg dan, als Van u zoo hindertis St. Cyr, zonder meer, u dan goed In 'igeheel niet! Een mooie historie! Wij erkennen geen santengebroed. Nu, dan Cyr, niets er voor of achter. Wat? Dat woord is met sire ver want. En sinds de een aan de ander ge lijk is, komt geen vorst meer te pas in ons land. Ja, maar meer kan 'k den naam niet verkorten Nu, dan keer je maar om en rijd voort want een kerel, die zóó is geheeten, mag in geen geval vrij door de poort. Patrimonium. De ramp te Moskou. Een verslaggever van een der groote bladen die terstond na de ramp naar het Chodynsky-veld toog, geeft als volgt ver slag van zijne bevinding. „Ik kwam wagens tegen tot op het dak gevuld met lijken. Bij de tenten waren nog sporen te vinden van de verschrikke lijke worsteling, welke daar plaats had gehad. Er lagen toen geen lijken meer, maar de grond was bedekt met haar, lin ten, laarzen, schoenen, kousen, flesschen, schorten, zakdoeken enz. Honderden, die uit de stad gekomen waren, stonden in sprakelooze wanhoop dit alles aan te staren. De tenten, waar de uitdeeliug zou plaats hebben, waren gebouwd van stevig hout. Als lucifersdoosjes waren zij in elkaar gedrukt. Kozakken hadden dezen hoop gesplinter- e planken afgezet en slechts enkelen was het vergund door het cordon te gaan. Ik slaagde er m om met twee mannen, die naar hun vrouwen zochten, in de ten ten te komen, die nog waren blijven staan. De dooden waren verschrikkelijk om aan te zien. J De gezichten waren vertrapt-, stukken vleesch waren er uitgescheurd, de borstkas was ingetrapt, de kleeren hingen in flarden langs de naakte lichamen. En onafgebro ken reden de wagens van het Roode Kruis heen en weer. Een arme vrouw herkende onder een massa van twaalf lijken haar echtgenoot. Kij hielp zelf het lichaam in den wagen dragen en nam toen plaats tusschen de honderden lichamen, het hoofd van haar ongelukkigen man in den schoot houdende. Moesjiks en boeren lagen op en door elkaar in een ruwe massa, zoodat het Onmogelijk was het aantal slachtoffers te tellen, of de gedooden te herkennen. Zoo veel doenlijk legde men de lijken ep den rug, opdat het gelaat, dat van allen bijna roetzwart was, zou kunnen worden gezien. Bij de lijken, die herkend werden, werd geld gelegd volgens de Russische gewoonte. Het waren meest alle koperen geldstukjes, slechts enkele zilveren. Op sommige lijken waren papiertjes vast gespeld, den naam van het slachtoffer vermeldende. Slechts van den lijk was het gelaat ongeschonden gebleven. Het was dat van een jong meisje, dat bewaakt werd door een jongen mocsjik, met licht bruinen baard, en gekleed in het roode nationale costuuni. Naast hem zat een oude vrouw te weenen. Dat was zijn moeder. De man liet geen traan rollen. Hij kon niet. Zijn smart was te groot. Toen hij mij zag lichtte hij den gekleurden zakdoek op, die haar ge laat bedekte en antwoordde mij op mijn vragen .- „Zij was mijn vrouw en het wasvoor de eerste maal, dat wij samen uitgingen. Zij stond naast mij en ik hield haar en mijn moeder vast, doch zij werd mij uit de armen g erukl". Hij maakte een kruis, legde den zakdoek weer over de regel matige trekken der jonge vrouw en de vrouwen rondom hem prevelden„Bozhe Moy" (Mijn God) en „Vadertje Vadertje!" en weenden over het jeugdige kind. Een menigte had zich verzameld om drie lijken. Drie broeders waren het, zei men. In hun jeugdige voortvarendheid hadden zij een plaatsje vooraan weten te krijgen, om toch maar een der pakjes machtig te worden. Nu lagen zij daar dood. Een had een stok in de vuistde beide anderen lagen hand in hand. Op de borst van een man, die er beter uitzag dan de meeste anderen was zijn fotografie aangebrachtop die van een an der lag een metalen plaatje, meldende dat de doode een dvornik was. Een man zat in stomme verslagenheid tusschen een aantal lijken. Op de vraag wie hij was, antwoordde hij niet; een zijner vrienden daarentegen deelde mede, dat de vrouw aan zijn linkerhand zijn echgenoote was en de twee andere lijken zijn dochters. Het was verschrikkelijk om te zien hoe een aantal personen tusschen de lijken liepen nu deze dan gene omkeerende, om te zien of uit de gelaatstrekken geen verloren familielid te herkennen was en toen eenige dier lijken herkend werden, ging 't door merg en been om die mannen en vrouwen in tranen te zien uitbarsten en snikkende te hcoren roepen: „Batushka! Batuskka (Vadertje Vadertje Ik heb veel verschrikkelijks in mijn leven gezien, maar nog nooit iets zoo wreeds, zoo tragisch, zoo afschuwelijks. Nooit zal ik het gezicht vergeten van al deze dooden en evenmin het vernietigende tooneel van al die beweginglooze levende wezens, die als marmeren figuren tusschen hun dooden zitten. Hier zaten ze uren lang de vliegen verdrijvende van de aangezichten der ongelukkigen en aandachtig luisterende of niet een zacht ademtochtje waar te nemen was; daar zullen zij blijven zitten tot de lijken worden weggedragen en dan zullen zij verlof vragen mee te mogen gaan, welk verlof hun beleefd door de bewakers zal worden geweigerd. Volgens de mededeelingen der ooggetui gen moet het halve uur, waarin het ongeluk gebeurd is, allervreeselijkst zijn geweest. Achthonderdduizend menschen, schreeuw end en joelend. Het was een woedend gevecht van beesten. Men ontzag niets en niemand. Over de lijken der vertredenen ging men heen, brullend van begeerte, hijgend en kermend zich wringend langs de neervallen de ongelukkigen. Uit een dorp, vier uur gaans van Moskou, waren 155 menschen gekomen, 153 kwamen er van om het leven Een aantal lieden zijn, door de verschrikkelijke tooneelen om hen, krankzinnig geworden. Men hoort natuurlijk ook van wonder baarlijke reddingen. Een vrouw ver'oor tusschen het gedrang haar bewustzijn. Haar man vroeg verlof om baar weg te dragen. Dit werd hem geweigerd. „Laat haar omkomen", werd hem geantwoord; „als zij hier heeft willen komen, moet zij ook tot het einde toe hier blijven Met behulp van de naaste omstanders hief hij de vrouw op, stak haar over de hoofden van de anderen een paar kennissen toe, die haar weer aan anderen overreikten en zoo werd de bewustelooze vrouw gered. Ook de man heeft er het leven afgebracht hij geraakte onder een hoop lijken en werd verschrikkelij gekneus, maar toch nog le vend onder de dooden tevoorschijn gehaald. Uit de Pers. Een pas kiezer geworden vriend van De Hollander klaagt dat er zooveel ge haspel onder ons is over den „raam" der antirevolutionaire partij. Hij zegt onder meer U kunt begrijpen, M. d. R.hoe ik op schrikte, toen ik in eene der bladen als naam zag aangegeven „Groeniaaasch Anti- RevolutionairIk dacht een naam om kippen te lokken, bevreesd als ik ben voor een naam naar enn mensch; dan wordt zulk een man „het OrakelZie ik wel, dan draagt elk mensch den stempel van zijnen tijd en Da Costa geeft zulk een sckoone omschrijving ook voor onzen strijd: In zijn wezen, vrucht der tij den: In zijn vormvan dezen tijd. Dit is mijne bedanking tegen het eerste deel, terwijl het tweede deel weder naar moeras „uitwasemingen" riekt. In den jongsten tijd wordt aanhoudend gesproken van Calvinistisch Ook deze uaain kan mij moeielijk be vredigen. Onze strijd gaat niet voor menschen, al wordt zij door menschen gevoerd. Hij gaat voor de eere onzes en Zijnen gezalide; en zal die strijd nu bestempeld worden met den naam van een mensch. Calvijn is zeker een heldengestalte, maar nimmer mag hij of zijne beschouwing ons middenpunt vormen of ons bezielen. In den strijd tegen on- en bijgeloof is het Evangelieonze standaard m de „Geest des Heeren" onze aanvoerder. De beginselen, door Calvijn beleden, hem bezielende, zijn de onze, nl. volle Souve- reiniteit Gods. „Onderwerping aan Zijn Woord" is door hem geëischt als aichtsnoer voor overheid en onderdaan. Door hem werd gestreden tegen alles wat de doorwerkingen dier beginselen in den weg stond; en geijverd, om die be ginselen ingang te geven niet in eiken levenskring. Dus hoe uilnemend ook, hoe helder en krachtig zijn getuigenis ook was, toch nimmer een bevelhebber, die gehoorzaam heid eischt. En dit M. de Red. is mijne vrees dat bij een noemen van zijn naam, naar hem gevraagd zal worden niet als „adviseur", maar als gezaghebbendeen dan dwalen wij weder op de zijpaden af. De Red. antwoordt dat de naam Calvi- nischtisch in tegenstelling van Luthersch, „nu en dan wel moet in gebruik genomen worden om kort en krachtig aan te dui den welk standpunt wij op maatschappelijk en politiek gebied als Ned. christenen in nemen tegenover Duitsche of Duitschge- zinde christenen. De meest gebruikelijke verval- schingen van spijzen en dranken. Dr. O. Hanle zond onlangs op de Ge- werbeAusstellung te Straatsburg een ver zameling vervalschingsmiddeJen in. Het Journal d. Pharm. von Elsass-Lothr. geeft van eenige dier stoffen de volgende leer rijke samenstelling. Boter: plantenboter, margarine, orle- aan, water, reuzel, talk, aardappelmeelpap. Bier: glucose, melasse, drop, glycerine, gentiaan, kokkelkoren, tijloos of pioen zaad, aloë, pikrienzuur, alsemkruid, gagel, koortsklaver (bitterklee), kwassia, kolo- quint, wilgenschors, salicylzuur. Broo d: klei, aluin. Suikergoed (dragdes enz.): gips, suikerstangen uit aardappelstroop. Cacao: cacao-schalen, aardappelmeel, bruine oker. Chocolad e: saccharine. Cacaoboter: rundervet, kokosvet, nukoaboter. A z ij n azijnzuur, salicylzuur, zwavel zuur, blauwe bessensap, karamel. Vleesch: paardenvleesch, miltvuur- en tuberkel-bacillen, trichinen, lintwormen, boorzuur, salicylzuur, salpeter. Kruidnagelen: nagelstelen, uilge trokken kruidnagelen. Frambozensiroop: frambozen verf, fuchsine, frambozen-essence, water, aar dappelstroop. Honig: kunstbonig, aardappelstroop, vruchtensuiker. Kaas: aardappelmeel, minerale zuren, urine, schimmel. K o f f i e kunst-koffieboonen, uitgetrok ken koffie (koffiedik), malz-koffie, vijgen- koffie, eikelkoffie, cichorei, bruine oker, gemalen kwetsen, turf, paardenbloemwor- tel, St. Jansbrood, lupinen.(*) Meel: rijst, gerst, haver, maïs, aar dappel, gierst, erwten, boonen, linzen, wikke, gips, zwaarspaath, krijt, aluin, moederkoren. Melk: afgeroomde melk, water, kool zure soda. V ermicelli: martiusgeel, kurkuma. O lijfolie: vlasdotterolie, papaverolie, raapolie, aardnotenolie. Zwarte pep er: gemalen notenschalen, aardnootkoekenmeel, geklopte metselsteen, sigarenkisteumeel, oker, hoogovenslakken, meel. Saffraan: goudsbloemen, gekleurde vleeschvezels, wilde saffraan (saffloen), saf- fraansurrogaat. Kaneel: fijn gemalen hazelnoteschalen, dito amandelschalen, dito sigarenkisten hout, meel, houtschors, uitgetrokken ka neelpoeder. Varkensvet: rundertalk, paarden- vet, water, aluin. Rum, cognacenkirschwasser: aldehyd, cognac- en rum-spiritus, azijnm- ther, cognac-verf, korenbrandewijn, aardap peljenever, bitteramandelwater, rhumverf. Thee: gebruikte thee, indigo, wilgen bladeren enz. Vanille: kunet-vanille uit allerlei bestanddeelen. Was, gele en witte: ceresine, paraffine, stearine, japanwas, hars, talk enz. Worst: paardenvleesch, fuchsine, aar dappelmeel. Witte wijn: water, suiker, looizuur, azijnbouquet, rozijnen, wijnzuur. Roode wijn: orseille, maluwe, fuch sine, vruchtensuiker, krijt, draf van druiven, glycerine, gips. Malaga: karamel, wijn, suiker, wijn geest. Bon appetit! AFLOOP VERK001MNGEN ENZ WISSEKERKE. Heden Woensdag word door het bestuur van den Anna Friso- polder aanbesteed vei betering, enz. der werken aan dien polder. Minste inschyver dhr. C. de Wilde te Kattendyke voor f4991. De raming bedroeg 15320. GOES. Heden Woensdag werd door Regenten der gevangenis aanbesteed de levering van Roggebrood, voor het 2e Half jaar 1896. Ingeschrevendoor Janus den Herder en David Cappon elk voor 10,071/4 per K.G. By loting is aannemor dhr. J. den Herder. WILHELMINADORP. Heden Woensdag werd alhier aanbesteed het onderhoud aan de waterkeerende werken van den calami- teuzen Oost Bevelandpolder. Inschiyvers de heeren Joh. Hack. Oud- Gastel f 2998. J. de Rijke, Middelburg f 2990. 0. Bolier Bruinisse 1 2945. A. van Popering ld, f2924, A. Foudraine Goes f2924, B. van Eek Neuzen f2898, C. do Wilde Kattendyke f2875. MJRÜKKU.1KK STAND- Van 2-3 Juni 1896. MIDDELBURG. Getiouwd: J. Koster jm. 19 j. en W. Pouwer jd. 21 j. Bevallen A. W. Floresse gob. de Lange d. Overleden: P. den Engelsman man van F. Stroo 71 j. GOES. Geboren 2, Pieler Boudewijn z. v. Cornelis Boudewijn van Sprangen Jan netje Koets. Willem z. v. Jan Rijn en Goertruid Pikaar. Van 23-30 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd K. J. Metzier jm. 23 j. en G. C. Deekens jd. 24 j. L. P. J. Koelman jm. 25 j. en M. L, Willems- sens wede 35 j. J. R. Volk jm. 21 j. en H. C. Fluijmersjd. 29 j. D. J. van de Kop jm. 24 j. en M. Mattysse jd. 24 j, C. van den Hout jm. 30 j. en J. M. van Bree jd. 24 j. - T. Vader jm. 24 j. en T. de Waard jd. 26 j. J. Raviajm. 27 j. en M. P. J. de Jong jd. 32 j. - H. A. de Nieuwe jm. 24 j. en D. de Winter jd. 23 j. J. J. van den Bosjm 26j. en J. C. Ossel jd. 21 j. GetrouwdN. Hartman jm. 31 j. en M. de Munck jd. 27 j. - J. J. Roest jm. 25 j. en O. Sorgedrager jd. 19 j. BevallenE. Bostelaar geb. Knvit z. E. Le Feber geb. Langenberger d. 0. Pol derman geb. Bostelaar d. C. Corstanje geb. Koolwijk z. H. Meertens geb. De Koek d. E. J. A. II. Korff geb. Kloeg z. G. J. Drffver geb. Van Breen d. M. Abiahamse gtb. Alebregtse z. OverledenG. Leegbans wede van L. G. Gillissen 76 j. J. H. Rashorn vrouw van P. C. Kokelaar 30 j, - W. C. Krul ongeh. d. 19 j. Over de maand Mei. BRUINISSE. Ondertrouwd22, Huibrecht Stoutjesdyk 31 j. jm. en Aaltje Geluk 31 jaar jd. Getrouwd 2, Willem Stein 24 j. jm. en Lena Visser 30 j. jd. Engel Beekman 25 j jm. en Elizabeth Maria Dekkers 25 j. jd. 9, Jan Haak 32 j. jm. en Anthonia Louwerina van Gilst 27 j. jd. 16, Cor nelis Bal 27 j. jm.en Adriaantje Olree 24 j. jd.Mattheus Jumeiet 30 j. jm. en Cor nelia van den Berg 29 j. jd. 23, Adriaan Okkerse 23 j. jm. en Lena Hendrika van Popering 23 j. jd. Geboren 3, Adriana d. v. Johannes de Koning en Neeltje Okkerse. 5, Janna d. v. Willem Verstraaton en Jacoba van der Zande. 8, Jan z. v. Johannes van den Bos en Adriaantje Schouten. 13, Elizabeth d. v. Marcelis Padmos en Lena Jumeiet. 17, Maria Adriana d.v. Herman Johannes Adriaa.i Willem Gideonso en Maria Elenbaas. 22, Dingeman z. v. Willem Bal en Abramina van Gilst. 23, Jan z. v. Dingeman van Popering en Pieternella van den Berg. Helena d. v. Cornelis Padmos en Klara Witte. 24, Maria Cornelia d. v. Huibrecht Stoutjesdijk en Jacoba van der Maas. Overleden: 16, Tannetje Flohil 29j. wede van Stoffel Jumeiet. 22, Hendrik Jume iet 55 j. man van Maria Padmos. 29, Sara Geleynse 70 j. wede van Johannes Pieterse. HEINKENSZAND. Gehuwd7-, Geerard Meulbroek 31 j. jm. en Cornelia Nijsse 25 j. jd. 13, Christiaan Minderhoud 23 j. jm. en Agatha Langebeke 22 j. jd. Geboren:!, Maria d. v. Jan Vette en Helena Zuidhof.— 4, Margaretha d. v. Danker Ryk en Johanna Bek. 16, Jacobus Marinus z. v Cornelis Kuzee en Adriana Verschiere. Jacomina Maria d. v. Willem Nijsse en Maria Goud. Overleden22, Joannes Baptista Polfliet 77 j. wedr. van Cornelia Vermue. 31, Jacob Traas 88 j. wedr. van Maria van dei- Bliek. VLISSINGEN, 2 Juni '96. Boter f0.95 a fO.80 per kilo. Eieren 13,40 a 10.— per 104 stuks. GOES, 2 Juni 1896. Tarwe was ruim piyshoudend, overige artikelen onveranderd. Oude Tarwe fO.— a fO.—Nieuwe Tarwe f6.— a f 6.20. Rogge f3.80 a f4. Win- tergerst f 0.— a 10.—. Zomergerst 10.— a fO.—Haver 12.50 a fO.—Bruineboenen fO.—a f —.—.Paardenboonen fO.— afO.-. Koolzaad fO.—a fO.—. Groene Erwten fO.— a fO. Versche Boter 10,32VS a f0.42V2- Eieren 10.55 a f 0.70. Z1ER1KZEE, 2 Juni '96. BOTER. Hoogste koers f 0.54 a 10.— aagste koers i 0.40 peiöons. KIPEIEREN hoogste koers 10.85; laagste koers 10,55. EENDEIEREN hoogste koers fl.laagste koers 10.90 de 25. Heden Paardenmarkt, Zie Gemengde Berichten. Oostburg, 3 Juni 1896. Oude Tarwe fO.OO afO.OO. NieuweTarwe f 6.10 a t 6.60. N. Rogge f 4.30 a 1 4.60 N Wintergerst 17.25 a f7.75 per honderd kilo, Zomergerst 6.30 a f 6.60 per honderd kilo. Haver per 100 kilo fO.— a 10—. Kookerwten fO.— a fO.—Erwten 0- a 0. Paardenboonen f4.80 a f5. Koolzaad 10.a fó.-». Waar 't niet er by staat, is de prijs per H. L. Rotterdam, 1 Juni. Ter graanmarkt van Maandag was de handel in binnenlandsche granen gering. TARWE, waarvan de aanvoer middelmatig was, ruimde flink op en kon in de beste 10 en daaropvolgende soorten 10 a 20 cents meei opbrengen. Voor de beste werd be dongen van 16.50 a 16.80, middelbare f6 a f 6,40 en mindere kwal. 15.50 a 1 5.90. Per 100 kilo in middelbare kwal. 18.40 a f8.50 en mindere soorten f7.90 a f8.10. ROGGE was 10 cents hoogor te plaatsen f3.75 a f4.30. GERST. Winter- en Zomor- voor voeder verkocht van i 3.40 tot f3.80. Chevalier- pryshoudend f4.25 a f4.90. HAVER kon 10 cents meer opbrengen. Per heet. f2.40 a f3.10 en per 100 kilo 15.75 a (6.26. PAARDENBOONEN on\oranderd f4,25 a 14-80. BRUINE BOONEN met goede vrang doch klein aanbod mot 25 cents liooger f 10 a fll. BLAUvVE ERWTEN brachten voetstoots vorige prij/.en op, 14.50 a 15. KANARIEZAAD alsvoren f4 a f6.25. MEEL. Sedert de laatste veertien dagen bleef de stemming onveranderdop levering was meer vraag waaraan door enkele molens tot lage prijzen werd voldaan. Andere molens, die meer waarde aan kwal. hechten, bleven onveranderd en vonden toenemende vraag daar goed meel gevraagd is. Heden ver keerde meel in iets betere stemming. Rotterdam, 2 Juni. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 2065 runderen, 665 vette, 315 nuchtere kalveren 372 schapen, 854 varkens, 272 biggen. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal 67, 2e kwal. 58, 3e kwal. 62. Kalve ren le kwal. 84, 2e kwal. 70, 3e kwal. 60. Schapen le kwal. 54, 2e kwal. 48, 3e kwal. - Varkens le kwal. 32, 2e kwal. 31, 3e kwal. 30 c. Alles per kilo. AANBESTEDINGEN Vrijdag 5 Juni. Nieuw-vliet,in 'tgemeentehuis half 11 door den Adornispolder verbetering en on derhoud tot 30 April. Zaterdag 6 Juni. Ml<lilcll>urg, half 2 door regenten dei- gevangenis levering roggebrood gedurende laatste halfjaar. Voorwaarden in het gesticht, ter lezing. Carizauil ten 2 ure door het Best. der Watork. van het calam. Waterschap Tienhonderd en Zwarte het verbeteren en onderhouden der wateikeerende werken. Maandag 8 Juni Hrcskcns, ten 10 Va uur door het Best der Waterk. van het Cal. waterschap Oud en Jong Breskens, herstel vernieuw ing- enz. der aarde-, kram-, r(js-, steenglooiing en paalwerken. Dinsdag 9 Juni. Goos, door de gascommissie het bouwen eener overdekte bergplaats. Bestek enz. da gelijks 9 12 en 2—4 uur aan de fabriek te zien. Aanwijzing 6 Juni 11 uur. Inl. de directeur. Middelburg ten 2 ure door B. en W. de exploitatie van de aanplakborden Woensdag 10 Juni. Colijiisplant, 11 uur voor Oud Noord- bevelandpolder verhoogen en verzwaien van dijkvakken van den polder. Bestekken voor 85 cent bij dhr. Wagtho. Aanwijzing 5 Juni 8-12 uur. Ilruinissc, door het bestuur dor water- keering van het cal. waterschap Bruinisse herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1897 der aarde-, kram-, rijs- en steen- glooiingwerkenhet verdedigen van den onderzeescben oever der steenbestorting- Bestekken ter lezing in het lokaal te Zjjpe en a 50 cent verkrijgbaar bij dhr. Joh. Elen baas. Aanw'iizing 2 en 6 Juni 11 12 uur. Samenkomst te Zijpe. ClolijBisplaat, li uur in 'tgemeentehuis ctoor het bestuur van den Oud Noordbeve- landpoldev het verhoogen en verzwaren van dijkvakken van den polder. Aanwijzing 3 en 5 Juni van 8-12 uur. Bestekken a 55 cent b(j dhr. Wagtho. Zaterdag 13 Juni. Cortgene, half 11 in 't gemeentehuis door 't bestuur van Anna Polder herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April van de werken. Bestek a 50 cent bij dhr. H. Roelof, te wiens kantore 't tor lezing ligt. Aanwijzing 6 Juni en 9 Juni 11 uur. Dinsdag 16 Juni. Wissctierlie, bij v. Damme 10 uur dooi den Vlietepolder verbeteren en onderhouden der waterkeerende werken over 96/97. Be stek a 50 cent bü dhr. C. N. v. d. Heü'de. Aanwyzing 9 Juni half 10 en 12 Juni 10 uur. St. Aiiiialand, dooi het bestuur van den Suzannapolder 11 uur herstel, vernieuwing en onderhoud der werken aan de water- keering van dien cal. polder tot30April'97. Bestek ter inzage by dhr. J. Polderman. Hoofdplaat, ten 3 ure door het Best. dar Waterk. van de Calam. Hoofdplaat-en Thomaespolders, het onderhoud, de ver nieuwing en onderhoud der aarde-, kram- rijs-, steenglooiingworken. Donderdag 18 Juni. Waarde, 2 uur in 't gemeentehuis le vering franco wal 50 scheepston ges. Vilv. steen, 25 bos IIoll. haringband, 25 bos droog- riet, 3000 bos Brab, rys2000 staken, 1000 perkoenpalen, 1,60 M. met 180 L. Biljetten dhr. H. C. J. Dominicus. Vrijdag 19 Juni. Scherpenisse, door het bestuur van het waterschap Scherpenisse 11 uur by Elen baas herstel enz. tot 30 April '97 der werken het doen van grondboringen. Aanwijzing 12 en 16 Juni 10—12 unr. Bestekken a 52 en 27 cent bij dhr. de Graaff te Oud Vosmeer. Cats, ten 10 ure door het Best. der Waterk. van den calam. Leendert- Abra- hampoldcr, herstel, de vernieuwing en heq ondeihoud der aarde-, kram-, rys- en steen glooiingworken. ^ZTÜIT™ooimn?EN ENZ? Donderdag 4 Juni. Goes, 2 uur in de Prins van Oranje door not. Mulock Houwer den molen Vyf gebroe ders met huis, erf, stoommachine, 10 paarde- kracht en schuur en erf,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 3